Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Ne fecbukun e Reshat Sahitajt tregohen udbashat

 :: politika

Aller en bas

Ne fecbukun e Reshat Sahitajt tregohen udbashat Empty Ne fecbukun e Reshat Sahitajt tregohen udbashat

Message  Perparimi Sam 23 Déc - 5:46

Publication de Reshat
Kujtim Kurti
Qato clubet që ju keni shitur patriotizëm tallava i ka formuar UDB me lejen e Ambasadave...prandaj ju duhet vetë që t'i zbuloni këmbët e arushës...ose kur hapen dosjet ata ju qesin juve...prandaj është mirë vetë më u deklaru...ndoshta shpëtoni pa therr në këmbë 🤪😎
1 j
Répondre

Haxhi Kuqi
Miran Kelmendi kush eshte ky ''Riki'' pash besen?Mos i beso Fadil Kajtazit,sépse qaty te thote filani edhe me inqizue,po ti ndryshojke fjalet.Pash besen a e ke njohur Reshat Badallen nga Zhuri,qe ka qen gazetar ne radio Prizrenin?Drejtor e ka pa ish udbashin Bashkim Visarin.Pasi ik ne Gjermani ne Hanover e ka hapur Nji shoqate atdhetare ''Gryka e Lumes''dhe,Ku edhe vête bahet kryetar i saj.Kur une u lajmrova qe une jam ai ish student qe i kam thye pjatat e para ne menzen e studentave me 11 mars te vitit 1981.Ky mu shpif mua kinse une prej Prishtines kam shkue ne Prizren te Bashkim Visari kinse e kam shpiunue kinse ky i ka organizue demostratat e zhurit,apo per çka dreqi i bjen ne fije,nuk e di. Si pata me shpiunue kur Bashkimin e paska pas drejtor,dhe katundar????Po ky gjere ne Prill 1981 ka Punue ne RT Prizrenit dhe RTP ne Prishtine.ku mua me tregon se e ka udhequr Nji émision ''Karavani u fshatit''.Ky Reshat Badallaj duhet me qen,udheheqesi i udbes ne Diaspore.Dhandrri i tij ka qen Mehe Uka,Ku Fadil Kajtazit vête me ka than se ka pas pseodonimin '' Marovac'',dhe ne arenen e bias ne Kalamegdan e ka kete pseodonim si héro i serbise,Ndersa ne Mitrovices si Meje Uka posedon permendore,si héro shqiptar.Si ka mundesi Nji shqiptar me sen héro i serbise dhe i shqiptareve.Kur u vra Meha ne kerrin e tij ka qen hypur,shoferi i Mehes,Sahit Jashari dhe Rexhep Selimi.Meha vritet e Sahiti plagoset ne kembe.Shoferi i Mehes eshte gjalle pse nuk e marrin ne deklarate me tregue realitetin.Pse nuk flitet e verteta.?Reshat Badallaj po thote ,une kam organizue uçk bashk me Ali Ahmetin.Bedri Islamin e kam pyet a e njeh ? Jo ma bani nji here jemi takue ne zyren e kujt nuk e ceku por kishin dal ne foto me Bedriun e djalin e Adem Jasharit.Foton e ka ba me qellim me manipulue me opinion.E pyeta a kishe guxue me hap aso shoqate si ky? Jo me tha se udba me kish vra.E ke komplet keté bised mes meje e Bedriut.
Kujtim Kurti
Qato clubet që ju keni shitur patriotizëm tallava i ka formuar UDB me lejen e Ambasadave...prandaj ju duhet vetë që t'i zbuloni këmbët e arushës...ose kur hapen dosjet ata ju qesin juve...prandaj është mirë vetë më u deklaru...ndoshta shpëtoni pa therr në këmbë 🤪😎
1 jRépondre
Modifié
Pleurat Salihu
Reshat Sahitaj si është e mundur ta mbash në miqësi një spiun si puna e këtij Kujtim Kurtit?
21 h
Répondre

Auteur
Reshat Sahitaj
Pleurat Salihu Nuk e di as kush eshte?
21 h
Répondre

Auteur
Reshat Sahitaj
Kujtim Kurti Ne qe kemi veprue kunder Serbisë e kemi kallaj por çka me ti qe ske ba kurgja !
21 h
Répondre
Pleurat Salihu
Reshat Sahitaj ky ka bo boll në favor të Serbisë, sa që ka arritur të infiltrojë ish-ushtarë të UÇK-së. Ka pas tentuar me i fëlliqë edhe Gectë e Llaushës, por i shkuan në konak dhe e trishtuan. Sa dëme ka bë ky Zoti e dinë. Andaj, me falë shumë që po ju shkruaj, por ky është një spiun modern. Një kohë është infiltruar edhe në një parti politike ku ka qenë përgjegjës për kulturë dhe turizëm, më pas kur e kanë kuptuar se kush është e kanë detyruar të largohet nga Kosova. Ky është spiun.
21 h
Répondre
Kujtim Kurti
Pleurat Salihu ju Zagart e SHIKut deri qitash veq karin ma kini honger me dy duar...prandaj boni sa doni bla bla bla 🤣🤣
20 h
Répondre
Kujtim Kurti
Reshat Sahitaj Shumë bre të ka djeg ky komenti ime prandaj po ja boj një Zemër vetes së shumë po më pëlqen 🤣🤣
20 h
Répondre
Kujtim Kurti
Reshat Sahitaj nime a ki shkuar me vizitu shokun e dashur Jakupovskin në birucat e Hagës...shko shko se kan një porosi edhe për ty 🤣🤣🤣🤣
19 h
Répondre
Pleurat Salihu
Kujtim Kurti une me ba me te zane dikun ki me dite cka ke me kallxu. Deri atëherë kënaqu spiun.
19 h
Répondre
Kujtim Kurti
Pleurat Salihu valla ti je shume i fortë për qata ai gazi që ti trulloje trutë para 2 jave të ka lon me pasoja mendore 🤣🤣🤣
19 h
Répondre
Pleurat Salihu
Kujtim Kurti edhe çka ka lidhje gazi kur krejt f...... kom me ta ....
19 h
Répondre
Kico Banulla
Reshat Sahitaj Ç'ka n'leshin keni vepru ju kunder serrbis pash zotin, po jugosllavija u shpërbë nga Amerikanët apo ju e shpërbët jugosllavin dhe i formut republikat në shtete ku ma t'fundit vendlijnen Kosovo 🤣 hecni pini raki se edhe femija e kan marr vesh qe jeni rrenca.
19 h
Répondre
Kujtim Kurti
Kico Banulla ky kurr nuk ka honger dajak prej Serbis dhe kurr nuk ju ka dal tenkave përpara prandaj e ka bo patriotizmin duke e dërguar postën posht e perpjet nëpër shoqata që i ka formu UDB nëpër Diaspore...prandaj e quan veten patriot që ka dal ne syret me Jakupovskin zagarin e Rugovës dhe Bukoshit 🤣🤣🤣
19 h
Répondre
Modifié
Kujtim Kurti
Pleurat Salihu valla kur te pash shtrim sikur lopët nëpër rrugë mendova që është ndonjë zagar i Alpinit që po shtrihet mu bo viktima për vota elektorale....por kur t'a pash surratin tënd shumë u qudita me ty...thash vete me veti ky lopa hala punon në një studio që 20 vite me 300 euro rrogë...ndërsa ata bossat e tij e thejn karin nëpër Maldive 😂😂
19 h
Répondre
Modifié
Kujtim Kurti
Haxhi Kuqi mos harro me pyet Man Kelmendi qysh i ka dërguar Abdullah Prapashtica në banesën e Jusuf Gërvallës dhe i ka rrejt që ai është armik i Serbis dhe këta e kan honger Foren si banen e Rugovës 🤣🤣
16 h
Répondre
Modifié
Haxhi Kuqi
Kujtim Kurti PSE nuk po fol Miran Kelmendi?Sa po me ç'bllokon,po me bllokon.Si ti baj pyetjen,po me bllokon.Nuk jam dhampire bre.Duhet mu kyq Abdullah Prapashtuca ketu.Abdullahu eshte i afert i Fatmir Sejdiut.Edhe Fatmir Sejdiu ka qen kogja komunisti forte i serbise.
16 h
Répondre
Haxhi Kuqi
A ka ndonji shqiptar qe thote jam rreh me Nji grup prej 50 serbeve per Flamurin kuq e zi?Apo qe ka shkrue neper gazeta per Republiken e Kosoves se n'a takon Republika.?Per ne diaspore harrone por ne kosove ku zihet pasuli.
16 h
Répondre
Kujtim Kurti
Haxhi Kuqi krejt jonë kon shpiuna të Serbis...por kur erdhi në pushtet Sinisha Stanishiq e pastrojë terrenin se kështu i ka pasur urdhrat nga CIA që me i eliminuar ata që nuk janë pacifist...sikur ja rrasi karin Ukshin Hotit që deri vitin 1978 ka qenë puntore besnik UDB si dhe shumë e shumë tjerë...serbë kroat dhe slloven i Heken qafë...prandaj sot nuk ka bole kërkush me fol për këto sekrete se ju qihet nona n'both 🤣🤣🤣
16 h
Répondre
Modifié
Haxhi Kuqi
Kujtim Kurti Ty u kon mire me te ba kryeprokurori.Por nuk te Kish zgate shume te kishin shtue keta te LDK e LPK es ne bunar me koke teposhte.Se kogja si shume po i ngacmon operatoret.Koqit nga pakes.Se shume po i jep gaz kerrit.Saber Selamet.Mire eshte puna kan fillue mu ndryshk drynat e cenzurave.
16 h
Répondre
Kujtim Kurti
Haxhi Kuqi ky zagari i Sigurimit të Gazidedës Edmond Papajorgji ...po thot se Suzana ka qenë agjente e dyfisht dhe se gjitha informatat që të likfidohen patriotat në Diasporë i ka marrë nga ambasadori i Shqipërisë në Istamboll Bujar Hoxha 🤣🤣🤣
16 h
Répondre
Haxhi Kuqi
Kujtim Kurti Suzana ka pas lidhje me Xhavit Haliti,edhe me Ibrahimin.Suzana nuk eshte sllavet,por bije boshnjake.Po udbashat shqiptar kan pas dhe kan lidhje me sigurimin e shqiperise.Mua Avdi Ibrahimi,''Riki'' Ibrahimi, d'y hère me ka helmue ne sofren e vet me urdher te udbes serbe,Shok i Reshat Badalles .Gezim Maloku i shqiperise me ka thene nese ndonji nga shqiperia te fton e te thote kam deshire me ju me pi kafe po te fton me te helmue,mos shko.Kujtim tregom cili shqiptar nuk ka hanger mut me serb,e qe nuk ka shpiunue ndaj dikujt?Millan Shipka me ka pas than Bashkpuno edhe ti me neve e le te bahen te gjithe shqiptaret shpiunski narod.Mater vam shpitarsku majku ma bante.Kam gabue qe nuk kam bashkpunue si têre shqiptaret .Sot mbeta kerkushi.Une lufto per kete popull kundra serbise, populli kundra meje.
16 h
Répondre
Kujtim Kurti
Pleurat Salihu kallxoj Haxhi Kuqi se je trim i fesjbukit dhe je gjenerata e pllazma keksave i lindur në vitin 1983 për qato si ki dy lidhje me historinë e informatave sekrete që t'i ka dhon Bossi jote Hašimovski zagari i Rugovës dhe Stanishiqit 🤣🤣🤣
15 h
Répondre
Modifié
Edmond Papajorgji
Kujtim Kurti , si njeri me çrregullime mentale , ke dobësi intekektuale ! Shqipëria nuk ka pasur kurrë ambasadë në Stamboll , por në kryeqytetin e Turqisë Ankara !
Në Stamboll është e vendosur Konsullata , e cila është një degë dytësore e Ambadadës me përfaqësues të nivelit të ulët ! Zyrtarët e Konsullatës nuk janë as diplomatë !
E kupton tani idiotësinë tënde ?
6 h
Répondre
Kujtim Kurti
Edmond Papajorgji mirë që nuk paska qasje në informatat sekrete të Ministrisë së punëve të jashtme se mendova mos je agjent i Gazidedës 🤣🤣🤣
1 h
Répondr
Haxhi Kuqi
Miran Kelmendi kush eshte ky ''Riki'' pash besen?Mos i beso Fadil Kajtazit,sépse qaty te thote filani edhe me inqizue,po ti ndryshojke fjalet.Pash besen a e ke njohur Reshat Badallen nga Zhuri,qe ka qen gazetar ne radio Prizrenin?Drejtor e ka pa ish udbashin Bashkim Visarin.Pasi ik ne Gjermani ne Hanover e ka hapur Nji shoqate atdhetare ''Gryka e Lumes''dhe,Ku edhe vête bahet kryetar i saj.Kur une u lajmrova qe une jam ai ish student qe i kam thye pjatat e para ne menzen e studentave me 11 mars te vitit 1981.Ky mu shpif mua kinse une prej Prishtines kam shkue ne Prizren te Bashkim Visari kinse e kam shpiunue kinse ky i ka organizue demostratat e zhurit,apo per çka dreqi i bjen ne fije,nuk e di. Si pata me shpiunue kur Bashkimin e paska pas drejtor,dhe katundar????Po ky gjere ne Prill 1981 ka Punue ne RT Prizrenit dhe RTP ne Prishtine.ku mua me tregon se e ka udhequr Nji émision ''Karavani u fshatit''.Ky Reshat Badallaj duhet me qen,udheheqesi i udbes ne Diaspore.Dhandrri i tij ka qen Mehe Uka,Ku Fadil Kajtazit vête me ka than se ka pas pseodonimin '' Marovac'',dhe ne arenen e bias ne Kalamegdan e ka kete pseodonim si héro i serbise,Ndersa ne Mitrovices si Meje Uka posedon permendore,si héro shqiptar.Si ka mundesi Nji shqiptar me sen héro i serbise dhe i shqiptareve.Kur u vra Meha ne kerrin e tij ka qen hypur,shoferi i Mehes,Sahit Jashari dhe Rexhep Selimi.Meha vritet e Sahiti plagoset ne kembe.Shoferi i Mehes eshte gjalle pse nuk e marrin ne deklarate me tregue realitetin.Pse nuk flitet e verteta.?Reshat Badallaj po thote ,une kam organizue uçk bashk me Ali Ahmetin.Bedri Islamin e kam pyet a e njeh ? Jo ma bani nji here jemi takue ne zyren e kujt nuk e ceku por kishin dal ne foto me Bedriun e djalin e Adem Jasharit.Foton e ka ba me qellim me manipulue me opinion.E pyeta a kishe guxue me hap aso shoqate si ky? Jo me tha se udba me kish vra.E ke komplet keté bised mes meje e Bedriut.
19 h
Répondre
Kico Banulla
Haxhi Kuqi RIKI osht Reshat Sahitaj 🤣 mos u muno me mshef
19 h
Répondre
Kujtim Kurti
Kico Banulla ky Haxhi trimi po tutet me fol pa doreza se ja zbulon mesazhet që i ka me Rikin duke i zbulu shpihunat ne UÇK 🤣🤣
18 h
Répondre
Modifié


Fatmir Brajshori-Tushi
Miran Kelmendi e ka mirë 1000% teksa edhe Ti duke treguar që edhe fëmijë paskan me serbe, e vërtetove..
UDBa nuk ka vra veç patriota por edhe bashkëpunëtorët e saj kur i kanë dalë nga dora…


Kico Banulla
Haxhi Kuqi RIKI osht Reshat Sahitaj 🤣 mos u muno me mshef
18 h
Répondre
Kujtim Kurti
Kico Banulla ky Haxhi trimi po tutet me fol pa doreza se ja zbulon mesazhet që i ka me Rikin duke i zbulu shpihunat ne UÇK 🤣🤣

Fatmir Brajshori-Tushi
Miran Kelmendi e ka mirë 1000% teksa edhe Ti duke treguar që edhe fëmijë paskan me serbe, e vërtetove..
UDBa nuk ka vra veç patriota por edhe bashkëpunëtorët e saj kur i kanë dalë nga dora…

Burhan Lata
Ka pasë plot patriota, Fatmir Brajshori-Tushi, që UDB-a nuk i ka vra.
1 j
Répondre
Ruzhdi Shkodra
Fatmir Brajshori-Tushi
Dhëndurët mendoj, se, i ka kursyer. Me vra mikun ma marre nuk ka.
Të martuar me serbe ishin edhe Ali Shukria, Sinan Hasani, Rrahman Morina a mos dmth ti që edhe këta kanë punue për Jugosllavinë?
1 j
Répondre
Fatmir Brajshori-Tushi
Me pas gruan serbe, mendoj, për krejt ke punuar por vetëm për shqiptarë jo…
1 j
Répondre
Shaban Vishaj
Ruzhdi Shkodra pse kta qei ceke te duken ty pro shqiptar ?
1 j
Répondre
Ruzhdi Shkodra
Shaban Vishaj si pro shqiptar? Ata nuk qen të etnive tjera me qen pro shqiptar ça thua kështu? Ata qen shqiptar vet mi jahu.
1 j
Répondre
Shaban Vishaj
Ruzhdi Shkodra ata kan qen shqiptar me zemer shkau...
1 j
Répondre
Ruzhdi Shkodra
Shaban Vishaj pse, ti ju bane obduksionin kur vdiqën?
1 j
Répondre
Ruzhdi Shkodra
Shaban Vishaj këta janë martuar me serbe, se, gratë janë kanë qesatë te na. Nkatun 1 çikë e lypshin 20 shpi. Kurrnja nuk u martue pa 100 fesate e rraxha. Ani sa vrasja u ba krejt për gra. Thuaj shyqyr që dualën dynjas e u martuan tjera kah se desh u patëm farue.
1 j
Répondre
Shaban Vishaj
Ruzhdi Shkodra a e din ti qe ali shukri ka qen i martuar me motren e zoran shaliqit, qe ka qen qetnik ky ka ber masakra ne drenic shal bajgores dhe llap....
Aj ska meritu te varroset ne token e kosovs, rrahman morina ashtu lej burr, ata qe kan mar gra serbe skan pas qenrim shqiptar kaq dibte rhem...
23 h
Répondre
Ruzhdi Shkodra
Shaban Vishaj pak shaka. Klb Respekt
Zija Radoniqi
Enver Hadri nuk e ka braktisë gruan shqipetare por ka pas nji djal jasht martesor me serbe ( shqipetare ) e birduar nga nji qift buri shqipetar kurse gruaja setbe , bile ajo vajz eshtë e nji ballisti te njohur te cilin serbet komunist e pushkatuan ne tabjet e Pejes !
17 h
Répondre
Miran Kelmendi
Ne nje reagim tjeter ndaj reagimit te Reshatit, ne postimin e Reshatit, po me kete tematike si te sotme, para nje jave, pata beres sqarime konkretizuese:
Për takimin e Enver Hadrit me vrasës, nuk i di detajet, por vetëm shkrova ato që kam mbajt mend nga rrëfimet tua.
Mehmet Gradina ishte bashkëveprimtare dhe i pranishëm përditë, gjatë javës në fundjavë të së cilës kishim thirr të mbahet demonstrata në Bruksel. Ai korrordinim ndodhte në banesë të Basri Rekës (vëllai i Hyzriut), sepse aty qëndronin Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla. Dhe gjatë koordinimi Mehmeti është ngarkuar ta lajmëron demonstratën. Për këtë ka dëshmitarë më shumë 6-7 veta. Nëse do ta paraqiste Enver Hadri atë demonstratën tonën, në qershor 1981, sigurisht që t’i nuk do organizoje demonstratë paralele në Paris (me pjesëmarrë rreth 15 veta, siç i kam pa ca foto përkatës), ose të paktën Enver Hadri do të vinte në demonstratën Tënde, e nuk do merrte pjesë në demonstratën tonë.
Ndërsa për tentativën e Vebi Ibrahimit për t’i bërë diçka automjetit të Bardhosh Gërvalla, ka dëshmitarë.
Në përvjetorin për vrasje të Enver Hadrin, ku ka marrë pjesë Dio Gardi, kam fol dhe i rrëfeva arsyet pse kam fol. Ndërsa unë e ngatërrova me ceremini mortore, kur u befasova nga prezantimi që ma bëri modeluesi, duke me thirr të merrja fjalën.
Këto 13 thikat nuk po kuptojë pse i përmend. E mirëpres incizimin e asaj ceremonie.
Ndërsa për demonstratën në vitin 1983, Xhafer Shatri i ka dërgua letër Enver Hadrit që ta lajmëronte demonstratën. Ai ishte veprim prapa shpine, meqë në kishim Këshillin e Lëvizjes dhe nuk kishim nevojë për Enver Hadrin. Rezultoi se Enveri e ka angazhua atë komunistin belg që ishte marionetë e KGB-së sovjetike.
interesant ky konstatim yti: “NE anen tjeter ENVER HADRI ka shpresuar ne RUSINË dhe pikërisht per ketë çeshtje unë nuk jam pajtuar me të, e per ketë kam shkrue ne librin tim.” Paska mjaftuar se ti nuk je pajtuar me te, e nuk i je kundërvënë, duke e diskredituar se po krijonte “argument” me porosi të Beogradit, që të akuzohemi se KGB-ja kishte gisht në organizimet tona. Pra, Enver Hadri nuk e besonte atë, por i sajonte “argument” beogradit për t’na akuzuar.
FLM për foton, të cilën nuk po kuptoj pse e publikove këtu.
https://www.facebook.com/search/top?q=enver%20hadri%20ibrahim%20kelmendi
1 j
Répondre
Modifié
Ibrahim Tafolli
Vet e sjellnja afer serbeve jep me kuptu diqka ,edhe fjala Kelmendit eshte bazuar ne diqka sigurisht !
23 h
Répondre
Miran Kelmendi
Koment i postuar para nje jave:
Reshat, nuk mund të ndryshohen ngjarjet duke i paraqit ato ndryshe. E shumta mund të mashtrosh perkohësisht ata që nuk kanë informacion apo që preferojnë mashtrimin.
Për demonstratën e qershorit 1981 kemi pas caktuar Mehmet Gradinën, nga Loxha e Pejës, i shpërngulur familjarisht në Turqi, prej andej i emigruar në Bruksel. Nëse do ta kishte marrë lejen Enver Hadri për atë demonstratë, siç po dezinformon ti, nuk e besoj se ti do të shkoje për të demonstruar në Paris, në të njëjtën ditë, me mendim se do na e sabotoje demonstratën tonë në Bruksel.
Ajo me Kadri Zekën është sajesë krejtësisht e pa nevojshme, dhe nuk po kuptoj pse po ke nevojë. Kadri Zeka nuk kishte automjet. Nuk ka pas asnjëherë. Vebi Ibrahimi është pa duke dashtë me i bë diçka automjetit të Bardhosh Gërvallës.
Edhe njohja e mëhershme e jotja me Jusuf Gërvallën nuk është kontestuar nga askush, sepse askuj nuk ia ka zënë rrugën. Por, nga arkivit Jusufit nuk është publikuar ndonjë germë, e shkruar prej Jusufit, se kishte ndonjë bashkëpunim me ty, me Enver Hadrin dhe me të tjerë të grupimit tuaj.
Enver Hadrin e ka angazhuar Xhafer Shatri për ta bërë kërkesën për leje për demonstratën tjetër, në vitin 1982. Por Enveri nuk e ka bërë përsonalisht kërkesën, por e ka angazhuar një belg, i cili ishte udhëheqës i partisë komuniste belge, për të cilën thuhej se e kishte themeluar dhe e financonte KGB-ja sovjetike. Në banesë tënde jemi informuar se Enveri e ka marrë lejen në emër të atij belgu, sepse i është dashtë komprometimi ynë, sikur jemi struktura klandestine të KGB-së sovjetike...
Në ceremoninë mortore për Enver Hadrin nuk kam kërkuar ta marrë fjalën, por më ka prezantuar moderatori i ceremonisë (kam harruar kush ka qenë). Ndërsa këtë vedeo që e ke paraqit, pa sqaruar kur dhe për çka është mbajt ai tubim, për ata që nuk e dinë, kam dhanë sqarim më shumë se njëherë, se edhe pse e kishim bindjen që Enver Hadri ishte marionetë e Beogradit, vrasjen e tij, nga kolegët e tij, jemi përcaktuar ta paraqesim e shfrytëzojmë si vrasje poltike, që ta komprometonim Jugosllavinë edhe përmes asaj vrasje. Prandaj në manifestime publike, nëse kanë pas tematikë Enver Hadrin, e kam lavdua për qëllime përfituese politike - komprometimin e Beogradit vrasës ndaj kundërshtarëve politikë...
Ti vet ke informuar se Enver Hadri ishte takuar një ditë përpara me vrasësit...
Nuk të ndihmon Enver Hadri për afirmim, por të kompromiton, prandaj mos nxjerr sytë duke i shminkua qepallat...
Shëndet, mbarësi, respekt!

Hasan S Zeneli
Miran Kelmendi E çka nëse unë e kamë gruan Serbe? Shumë nga ne i kanë marrë gratë serbe. Edhe një i njohur imi,djali i Ballistit e ka marrë gruan serbe.
Ja ka ndrruar emrin nga Milica në Razije. A janë kto argumente që familja Balliste qenka me serbinë apo spiune te serbija?!
23 h
Répondre
Miran Kelmendi
Hasan, juristet thone idiciet nuk jane fakte. Por, nese ishte nje percaktim kombetar mosmartesa me serbe, atehere ata qe jane martuar me serbe, ofrojne indicie per t'i dyshuar.
Perndryshe, di personalitete serebe e malazeze, per te cilat kam me shume respekt se per shume shqiptarë, te cilet jane krekose se ishin patriotë.
23 h
Répondre
Hasan S Zeneli
Miran Kelmendi Paj vallahi,jam rritë me Rajkun e Gruices,i kemi ruajtë gjanë bashkë dhe kemi qenë kojshi shum të mirë. Babai i ti Gruica,ska pasë njeri ma i urtë në fshatin Ballaban dhe ska pasë kojshi që si ka ndihmue.
Shpesh me thonte kur te rritesh kam me ta dhanë Mileven për grue.
U prishen mardhanjet ish jugosllave dhe meta pa e marrë Mileven që mka metë pikë . Une se di qka dreqin po thoni ju!
23 h
Répondre

Auteur
Reshat Sahitaj
Miran Kelmendi shumë gjëra mbi jeten dhe veprimtarinê e bashkêveprimtarëve kanë dalur ne dritë pas çlirimit te Kosoves. Pjesen e gazetes qe e ke cekur e shumë te tjera janë pas vrasjes se Enver Hadrit e jo sa ishte ai gjallë. Ne librin tim per jeten e Enver Hadrit dhe tjetrin per musa Hotin kam shkruar ne parathenie "Unë nuk e di biografinê e asnjerit çka kanë veopruar ne fshehtesi , por po shkruaj per gjerat qe une kam qenë ne njohur direkte dhe kam bashkevepruar". Pra, secili njeriu patriot apo jo patriot e ka biografinë e tij qe askush nuk ia din.
23 h
Répondre
Selim Gashi
Miran Kelmendi Nëse ësht fjala për demonstratën e 20 Qershorit 1981 , Kadri Zeka ka udhtu me autobus nga Gjeneva për Bruksel , i ulur ka qen me Kadri Avdullahun në karrigat e para dhe ka vazhduar rrugën në karrik nē mes të autobusit me mua duke kënduar këng revulucionare deri në mëngjes në Bruksel . Edhe kadri Zeka ka pas dyshime në Enver Hadrin .
21 h
Répondre
Modifié
Arsim Arsllani
Hasan S Zeneli nuk je gje tjeter veq nji specie e tredhun e serbis.Te kan pergadit mire soji i Abdullah Prapashtices e Nuredin Ibishit,dy jugosllav zhugana qe edhe so terrorizojne opinioni me patriotizem falls.
20 h
Répondre
Hasan S Zeneli
Arsim Arsllani Ka shumë mundësi me qesnë ashtu sic po thua. Po s'ma merrë mendja valla.
Nashta ti e ke mirë ,po spo besoj valla.
Ndoshta i bjen pishman e e fshinë komentin... !
Me gjith atë,keq e ke.
20 h
Répondre
Kolec P. Traboini
Miran Kelmendi hiq dorë nga këto mentalitete anakronike se martesa të vë në dyshim karakterin si atdhetar. Po çfarë mund të thuash për Ismail Qemalin që e kishte gruan greke. Mos thuaj gjëra që në kohen tonë na bëjnë për të qeshur por edhe për të qarë se sa mendje të prapambetur kemi ne shqiptarët. A e di si e ka përshkru populli në kangë lahute Tanushën, bijen e Krajlit? Hiqju racizmit, o mik atdhetar!
19 h
Répondre
Haxhi Kuqi
Hasan S Zeneli PSE ke qen perkrahes i Rugoves dhe i Demaqit ? Demaqi ka qen kundra Rugoves e din tere Kosova edhe ti
19 h
Répondre
Hasan S Zeneli
Haxhi Kuqi Une jam perkrahës i krejtve.
Un mendoi se krejt liderët e vendit e kan luajtur nga një rol nëpolitikat e jashtme dhe kto të mbrendshme.
Thjeshtë,të gjithë janë vllaznit e mi.
Unë kamë shumë të drejtë edhe pse njerzit s'më kuptojnë.
19 h
Répondre
Hasan S Zeneli
Kolec P. Traboini Po qe besa e kan pershkrue edhe ,,Hërvatken e bardhë,,
19 h
Répondre
Arsim Arsllani
Kolec P. Traboini aty ku flitet per shqiptar bashkpuntor jugosllav e serb nuk ka pardon o nostalgjik jugosllav
17 h
Répondre

Auteur
Reshat Sahitaj
Miran Kelmendi Ti ke ikë heret nga Kosova dhe nuk e din se ne rinia shqiptare asokohe femrat shqiptare rrinin te mbyllura, kurse femrat serbe shetisnin me gjinjë te gufuar e me fustana te hollë. Rinia mashtrohet dhe shkon aty ku i bjen ma mirë. Me kalue me një serbe ishte me lehtê , kurse pas nje shqiptares sone duhet tre muaj me shkue pas..... Andaj mos mendo se kush ka grue serbe eshte spiun i UDB-së. Psh në Gjermani Rasim Zeneli e ka pas dashnore një serbe dhe kjo serbe tentoi ta vriste Rasimin por Rasimi shpetoi nga vdekja mirËPO EDHE SOT KA MBETUR invalid i perjtshem. Rasimi eshte i pari shqiptar qe UDB ka tentue ta vrasi permes Zorica Aleksiq, por policia gjermane e zuri Zoricen ne aeroplanin JAT pak minuta para se aeroplani te nisej per Beograd. Kurrë askush nuk ka shkrue per Rasimin as qe eshte patriot e as qe UDB ka dashur ta vriste me 1981 . Ne karrigen e ivlaidit eshte Rasimi kurse ne foto Zorica dhe zyrtaret e Ambasades se Jugosllavisê qe e kane ushtrue Zoricen ne podrumet e ambasades jugosllave me gjujt me revole. Ti dhe une shesim mend sa te kemi qef por keta ose i ka plagosur ose i ka vra Serbia edhepse kane pasur dashnre ose gra serbe. Kur isha i vogel ne fillore , babai im me thoshte : Biro n'dash me perparue martoju me nji shkinë, por nga ajo ditê nuk je djali jem!"
Peut être une image de 4 personnes et texte qui dit ’O9ല Tăterin Zorica Sretezar preis, Ein Prozeß durchbricht das große Schweigen über Verbrechen Exil-Jugoslawen Deutschland Die mörderische Zärtlichkeit der dunkelhaarigen Zorica Von Bienfait Verdächtige rer’
17 h
Répondre
Modifié
Miran Kelmendi
Reshat, unë kam shkrua disa herë edhe për Rasimin, për aq sa kisha informata. Ai ishte kapadai që shpërdorohej nga Emin Fazlia, të cilit UDBashët i frikësoheshin, prandaj e gjeten mënyrën e eliminimit të tij, me një spiune të UDB-së, sepse Rasimi nuk kishte kritere shqiptare për qëndrim ndaj sebeve, qoftë edhe serbeve që nuk ishin prostituta dhe marioenta të shërbimeve serbe.
Sërbimet sebe kanë vra edhe fëmijë serbë për interesa të tyre nacionalfashiste...
17 h
Répondre
Modifié
Kujtim Kurti
Hasan S Zeneli edhe ti i fut hundet gjithkund ku vjen era mut...për me i zbuluar këmbët tuaja 🤣🤣🤣
15 h
Répondre
Modifié
Hasan S Zeneli
Kujtim Kurti Valla Kujtim, shokët tanë ktu komentojnë. Qka dreqin ke heeee?
15 h
Répondre
Kujtim Kurti
Kolec P. Traboini Tregona pak për historin e Bujar Hoxha ambasador i Shqipërisë në Istamboll që bashkëpunonte me UDB dhe spiunonte nacionalistët Kosovare në Emigracion dhe këto informata ja dërgonte UDB në Beograd dhe pastaj ata likfidoheshin fizikisht ?!
15 h
Répondre
Haxhi Kuqi
Hasan S Zeneli ju lutem a te kujtohet biseda îme me Adem Demaqin?A ju kujtohet kur ja bajshe laik Demaqit? A ju kujtohet per çka flisnim?Eshte e drejteve secilit ne cilen kahje qendron,por mos ta ofendoim njeri tjetrin pa argumenté.Shpifja eshte e keqe.Vetem shpifesit i shpifet atdhetarit.Shpiunu shpiunit nuk guxon mi than shpiun,se Shefi ua ngren veshet.
15 h
Répondre
Kujtim Kurti
Haxhi Kuqi apo e shef qysh e rrekllmojne njëri-tjetrin këta bashkpuntorët UDB duke shitur trimni dhe burrni...por asnjonin nuk e shef duke Thon unë e kom vra këtë çetnik të Serbis apo unë e kom rreh këtë serb...se këta bash kurgjo nuk ka bo për Kosovën por veq ja kan honger karin Serbis ...për qato Serbia nuk i ka vra sepse kan qenë puntore besnik dem baba dem 🤣🤣🤣
15 h
Répondre
Hasan S Zeneli
Kujtim Kurti Uuuuuu t'lashin mentë!
15 h
Répondre
Haxhi Kuqi
Kujtim Kurti betohem ,se te gjithe keta kan jetue e marr pozita e lavdata nga veprat e mija atdhetare. Eh helem ju bafshin veprat e mija atdhetare ketij popullit te poshter.Reshat Sahitin e njoh se kemi qen bashk ne shkollen Normale ne Prizren.Ka qen recitues i mire kur kishim festa ne shkolle.Per Diaspore kur ka emigrue nuk kam informata.Nese dikujt i ka krijue plage ne mergim ,le te flasin ata qe jan te demtuar.Shume mergimtar me shkruajne ne privat per keta organizator,po Mendoin qe jam posta e tyre qe tua botoi deklaratat e tyre,jo. Secili le te poston per secilin çka Dijn por me argumenté.Le ta mbrojne njeri tjetrin,sépse jan ma te lidhur se atdhetaret .

Haxhi Kuqi
Hasan S Zeneli pash besen trego çka patem bisedue me Adem Demaqin?Ju keni qen deshmitar kyq.A tha ,po Haxhi Kuqi e di qe ke luftue per atdhe,por ka shume gjytyryma,pa luftue po thojne kemi luftue.Çka i Pata than? Po me intereson a te kujtohet biseda ?PSE nuk guxojn gazetaret me than qe Adem Demaqi ka qen i martum ne suhareke me vajzen e Xheme Tershanes? PSE e mshefin kete te vertete?
15 h
Répondre
Hasan S Zeneli
Haxhi Kuqi Hic nuk kisha dashtë ta komentojmë Bacën Adem.
Sikur të ishte gjallë do ta kishim komentuarë njejt si Miran Kelmendi -n
15 h
Répondre
Haxhi Kuqi
Hasan S Zeneli trego à u dorezue Adem Demaqi.Aja Bana hajde baca Adem ti trego çka ke ba kundra serbise qe te burgosen,e pas teje une i tregoi veprat e mija kundra serbise.E te tregoi PSE juve ju burgosen e mua PSE nuk me burgosen.A vdiq mbas d'y jave E kan helmue Vetem PSE ka kontaktue me mua. Edhe Bajram Kurtin te ndjerin e kan helmue,Vetem pse me ke perkrah per aktivitetin tim atdhetar.A e ndryshoi fecbukun me Nji pseodonim ? Prej Adem Demaqit ,ne Princi Bardhe a te kujtohet.Dhe Ku ja Bana PSE me 30 Shtator 1998 te une ne Suhareke me qove Ibrahim Avdiun Riza Vaten e Rame Vaten qe une sa ma para te krijoi partin Republikane.A ja Bana ti i Demaqit zeza ne vend qe te me fton ne lufte ti kerkon nga une me krijue parti.O Demaq jeten me ke nxite me bosat e tu e zoti gjenezen ta marroft.A ishin keto biseda.I kam te kora te gjitha edhe ne privat me ka shkrue Demaqi.
14 h
Répondre
Haxhi Kuqi
Kolec P. Traboini a je i sigurt qe flamurin ne Vlore e ka ngritur Ismail Qemaili?A e dini cili atdhetar e ka ngrite flamurin dhe e vrasin shqiptaret ne prite.Sa ma teper qe ka kunderthenje,mes vedi,do te zbardhen te vertetat e palara te kombit ton.Me kete ma shpejte e gjejm rrugen e shpetimit te trojeve shqiptare.Ju e dini edhe Komandant ''Telin'' kush e vrau.A duhet edhe kete me hesht ? Me heshte te verteten Dmth me mbrojte tradhetine Kur mbrohet tradhetia Dmth duhet me zhduk kombin.Nese keni deshire ta zhdukni kombin zhdukne. Ashtu keshtu trojet tona po t'kurren me te madhe .Tri lufta e fundit u pan .Ne Luginen e Presheves,iliriden, Qakorrin,zhlebin ,veriun e Kosoves e tradhetuan por edhe Kosova ka shkue por PO e mbajn me dhune n'en kercnime popullin kinse eshte shtet Kosova.Ende nuk i dihet fati i kosoves.Kerkysh nuk e din çfare permbante ''Hipoteza e Henri Kudingjerit'' .Po mos ti kisha nxite perfaqesuesit e OSCES me lajmrue masakren e Raqakut me 15 janar te vitit 1999,sot ne Kosove leshin e Mariés do te shikojshe shqiptar me s'y.Tere njerezia n'a njeh çfare populli jemi,kot lavderohemi per patriotizem.
14 h
Répondre
Modifié
Kujtim Kurti
Haxhi Kuqi s'di çka karin po i pyet për Demaçin këta zagart e Shikut 🤣🤣
Po leje mos i shkatrro nervat se këta Demaçit ja kan marrë karin ngoj për Qata nuk guxojnë me fol keq për shpiunin e Serbis 🤣🤣
13 h
Répondre
Kolec P. Traboini
Haxhi Kuqi atë historinë me Komandant Telin e di mirë. Kam qenë dhe në familjen e tij, kam shkrue që në 2011, kam hap një faqe në Facebuk për të sjellë mendime, janë rrah mjaft probleme, janë thënë emra, dhe kemi arrit në konkluzion se Shtabi i Ali Ahmetit njoftoi sherbimin sekret maqedon se ku ndodhej Komandant Teli vet i gjashtë. Këtë e ka pohuar ministria e punëve të Brendshme të Maqedonisë atë mengjes fjalë për fjalë " pasi morëm njoftim nga komanda e UÇK". Asnjëhetë Ali Ahmeti nuk e përgënjështroi. Komandant Maliqi në Kosovë atë ditë deklaroi se Komandant Teli nuk është antar i UÇK dhe ne e kërkonim për ta arrestuar. Siç e sheh trathëtia është e lexueshme por të gjithë bëjnë sikur nuk dinë. As gjeneral Ozdreni pyetjes sime publike për këtë masakër nuk ju përgjigj kurrë. Beqir Sinani që merrej me sigurimin dhe zbulimin në Shtab u ngarkua të hetonte por kurr nuk i bëri publike hetimet e tij megjith kërkesen time ai u shmang duke thënë do ti jap në publik kur të vijë koha. Kaluan 12 vjet. Ai kurr nuk u bë i njoftuar. Mesa duket nga frika se mund ta eleminonin si disa shtabista të tjerë.
11 h
Répondre

Auteur
Reshat Sahitaj
Kolec P. Traboini Ali Ahmeti, Fazli Veliu etj u bënë figura te medha dhe milionerë. Të gjithë ketyre dhe tjerëve u kam ndihmuar unë duke filluar nga Rugova-Albin Kurti qe nga hapat e parê te tyre e deri në perfundim te luftrave KS,MQ,Preshevë. Secili prej tyre eshte mosmirënjohes dhe bukëshkelës e ndoshta edhe tradhëtarë. Tradhetinë ta bënë i yti e jo i huaj.
7 h
Répondre
Haxhi Kuqi
Kolec P. Traboini - Xhezairi a mundet me se kryesori i (organizator kryesor i shtabit te Ali Ahmetit) ... 2- Nazim Bushi (organizator kryesor) ... 3- Arif Koka (vrases asaj nate bashk me nje person XX i panjohur akoma) .. 4- Sami Ukshini (shume i dyshuar si organizator akoma ska prova) ...5 - Selami Hasani ( pjesmarres ne komplot)... 6- Beqir Hasani ( pjesmarres ne komplot)<-->(Selamiu e Beqiri jane daj te Xhabir Dardhishtes)... 7- Xhabir Dardhisha ( jo faktor,, por nuk flet?)... 8- Muhamer Halimi ( zot i shtepise qe pranoj te jete pjese e komplotit dhe gjithashtu daja i Arbenit.
Une nuk besoj ne Xhezair Shaqirin,edhe PSE e akuzoin,kinse per duart e gjata.Qakalla me ka than se Maliq Ndercaj ka doré.Xhezair Shaqiri me ka then kur u shperbe shtabi i uçk es ne Tanushe,nga Urdheri i Ali Ahmetit ,Arber Xhagerit,Menduh Thaqit,Flamur Âmes dhe mesuesit te fshatit , Nji milion dollar e ka mar Mamusi e une me tregon as pare per me shkue ne shtepi nuk kisha,dhe nuk kam pranue qe uçk te dislukohet ne kosove ne malet e sharit.Pra keta emra qe ti postova kan shkrue ne shtabi te Xhezairi dhe i kan than qe uçk duhet ta çarmatosni ,nese ikni ne kosove do ju japin bénéficione dhe pare miliona I vetmi ka marr Maliqi.Luften nuk evkan udhehequr atdhetaret,por tradhetaret A e ndegjove Dilaver Gongjen se çfare deklarate dha.Amerikanet e kishin caktuar si kordinantor kurse djalin amerikanet ja kishin dergue ne lufte ne Luginen e Presheves si Komandant i Batalonit te UÇPMB es.Jo me çlirue Luginen por me riroberue.Ndersa Dilaver Gogjaj caqet e sulmeve nuk ua jep aeroplanave te NATOS mi gjujt meqinerin serbe por ne civil shqiptar.Vet deklaron qe nuk hy ne lufte ne kosove,e mua me thote e kam shkel ne kembe tere kosoven.
0:00 / 1:39
2 h
Répondre
Fisnik Krasniqi
Haxhi Kuqi, Haxhi gabeli pse or ashkali muti i fut hundet gjithka🤮
46 min
Répondre
Fisnik Krasniqi
Hasan S Zeneli mos u merr me ket Haxhi gabelin se ma shume ka muti vlerën se ky mut ashkali Haxhi gabeli 🤮
Hasan S Zeneli
Fisnik Krasniqi Kaja nanen aa. Me nis mej ngu qka thonë njerzit, nuk bon as me komentu .
Shumë shkruajnë për inate personale dhe pa as një bazë . Se njoh fare unë Haxhiun. Ndoshta e njof por e kam harruar. Smbeti njeri në shqiptari pa u etiketuar more djalo. Nuk kisha dashtë të flas keq per as kënd fare. Dhe nuk flas
50 min
Répondre
Fisnik Krasniqi
Hasan S Zeneli ky Haxhi gabeli nuk guxon me ardh kosovë, se ja çin nënen shqiptarët, ja presin kokën se ka ber shumë vepra te kqija ndaj shqiptarve.
Raza Berisha
LAVDI HERONJEVE🇦🇱!
Respekt juve🇦🇱
1 j
Répondre
Ramadan Xhinovci
Veq një nuk duhet harruar. Armiku sa i shfrytëzon e i mjel mirë spiunat, në fund i likuidon për të humbur gjurmë. Besoj se kjo u është e njohur jo vetëm juve. Me këtë nuk dua të them se ata ishin spiunë, nga që është edhe një tjetër thënje e njohur tek ne: "ta them para se të ma thuash ti".
Vetëm pasë hapjes se dosjeve mund të i bëhet dikujt me gisht.

Kujtim Kurti
Ramadan Xhinovci s'ka nevojë me pritur deri sa të hapen dosjet se Serbia në Kosovë i ka pasur mbi 60.000 bashpuntor...prandaj kush e ka mizën mbas veshit mundet me fol për të kaluarën e tij në shërbim të Jugosllavisë 🤣
Fisnik Krasniqi
Me bllokoj gabeli nga India, Haxhi Kuçi ky ësht muti i mutav, tregon vet fizionomia e tij se eshte rrace gabeli🤮
Enver Shaipi
Fisnik Krasniqi a ban me tregue kush jeni,dhe nga jeni.ai njeri qe shpif pa argumente e ke nji seklet te madhe.juve cka ju ka shkaktue ky haxhiu.Po ky eshte haxhiu ,por ti tregoje syretin tend ta dim kush jeni.Ti ku ke punue ne kohen e krahines.hudhe ftyren tende ta dim se kush jeni.
36 min
Répondre
Fisnik Krasniqi
Enver Shaipi a dule tashti me fcb falls or Haxhi gabeli 🤮


Dernière édition par Perparimi le Sam 23 Déc - 7:06, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ne fecbukun e Reshat Sahitajt tregohen udbashat Empty Re: Ne fecbukun e Reshat Sahitajt tregohen udbashat

Message  Perparimi Sam 23 Déc - 5:50

Fisnik Krasniqi
Hasan S Zeneli
Peut être une image de texte
7 min
Répondre


Raza Berisha
LAVDI HERONJEVE🇦🇱!
Respekt juve🇦🇱
23 h
Répondre
Ramadan Xhinovci
Veq një nuk duhet harruar. Armiku sa i shfrytëzon e i mjel mirë spiunat, në fund i likuidon për të humbur gjurmë. Besoj se kjo u është e njohur jo vetëm juve. Me këtë nuk dua të them se ata ishin spiunë, nga që është edhe një tjetër thënje e njohur tek ne: "ta them para se të ma thuash ti".
Vetëm pasë hapjes se dosjeve mund të i bëhet dikujt me gisht.

Hasan S Zeneli
Fisnik Krasniqi Kaja nanen aa. Me nis mej ngu qka thonë njerzit, nuk bon as me komentu .
Shumë shkruajnë për inate personale dhe pa as një bazë . Se njoh fare unë Haxhiun. Ndoshta e njof por e kam harruar. Smbeti njeri në shqiptari pa u etiketuar more djalo. Nuk kisha dashtë të flas keq per as kënd fare. Dhe nuk flas
1 h
Répondre
Fisnik Krasniqi
Hasan S Zeneli ky Haxhi gabeli nuk guxon me ardh kosovë, se ja çin nënen shqiptarët, ja presin kokën se ka ber shumë vepra te kqija ndaj shqiptarve.
1 h
Répondre
Enver Shaipi
Hasan S Zeneli pse kaja nanen ,çfare te keqe ju ka shkaktue Haxhi Kuçi?Qe e nxiti naton me ua bombardue serbine?A qe Haxhiu i ka nis Demostratat e 11 marsit te vitit 1981.Cili shqiptar nuk mbeti pa ja vjedhe Haxhiu veprat atdhetare?Edhe per ty po thojne qe e ke qite ne prite shokun tend Zahir Pajazitin me toki voki.Edhe per ty po thojne qe bashk me Monen e keni hjelmue Xhelal Selmanin nji atdhetar ma i fort se une e se te gjithe shqipraet.Ne shkup po thojne e keni ftue me pi kafe,kinse e ke krijue Garden kombetare te Ilirides.Jo ky Fisniku,por as Zoti nuk ka fakte kundra Haxhi Kuçit.Haxhiu dy here ka orhanizue gjate luftes mi prue popullit dhe uçk es ushqim e helem ju pas ba.Ti qesi te gjithe kush ka then per juve qe i keni vra.Jo jo nuk bane mire kaja nanen Haxhiut,ok bravo ju qoft.

Raza Berisha
LAVDI HERONJEVE🇦🇱!
Respekt juve🇦🇱
1 j
Répondre
Ramadan Xhinovci
Veq një nuk duhet harruar. Armiku sa i shfrytëzon e i mjel mirë spiunat, në fund i likuidon për të humbur gjurmë. Besoj se kjo u është e njohur jo vetëm juve. Me këtë nuk dua të them se ata ishin spiunë, nga që është edhe një tjetër thënje e njohur tek ne: "ta them para se të ma thuash ti".
Vetëm pasë hapjes se dosjeve mund të i bëhet dikujt me gisht.
1 j
Répondre
Kujtim Kurti
Ramadan Xhinovci s'ka nevojë me pritur deri sa të hapen dosjet se Serbia në Kosovë i ka pasur mbi 60.000 bashpuntor...prandaj kush e ka mizën mbas veshit mundet me fol për të kaluarën e tij në shërbim të Jugosllavisë 🤣

Fisnik Krasniqi
Me bllokoj gabeli nga India, Haxhi Kuçi ky ësht muti i mutav, tregon vet fizionomia e tij se eshte rrace gabeli🤮

Avni Karaxha
Kendohet diku nifare kenge popullore :
" moj e mira neper livadhe, nuk , met kush pa nje marrre....
Dikush te vogel e dikush ma te madhe..." kuntributi i diaspores se hereshme shqipetare pa dyshim se ka nje kontribut shume te çmuar ne qeshtjen e pamvarsimit te Kosoves, por, nje pjese e madhe e tyre dhe sidomos pjesa e atyre qe kane qene si pries dhe ne kryesite e organizatave kishin qene te involvuar ne udb dhe ne sherbime sekrete te vendeve te tjera!!!! Konfrontimet e pratogonisteve ne kete kohe vetem e zbehin dhe e humbin deri ne fund kontributin e dhene me heret keshtuqe do te ishte nje lloj " pakti i paqes" nga vete personat aktere te ngjarjeve te atehereshme qe mos te merren me komentimet e veprimtarive te veprimtareve qe tashme nuk jane ne kete bote! Eshte per te kuptuar zhgenimin e veprimtareve qe jane anashkaluar nga institucionet qe patjeter duhet te nderoheshin me mirenjohje shteterore per veprimtarine dhe kontributin ne pamvarsimin e Kosoves! Por, sot askujte nuk i bane ndere me dale e me u sha e me u pshtye ne rrjetet sociale apo ne mediat e paguara per perqarje dhe per mjegullime epokave historike!!! Nje fjale e urte thote " mos shiqo se qka ben shteti per ty, por, shiqo qka bene ti per shtetin " dhe ju te nderuar veprimtare te kahmotshem keni kryer me ndere misionin e juaj dikush me shume e dikush me pak, por, eshte per tu qmuar dhe gjeneratat e reja ju jane mirenjohes! Secila, tentative per te paraqitur bashke veprimtareret, spiun e dhenderr serbesh nuk ju bene ndere dhe kryepatriot!
1 j
Répondre
Kamer Raci
Ne baz te kesaj se vertet Miran Kelmendi ka te drjt.
1 j
Répondre
Halil Xani
Po te ishin me Serbinë, nuk do ti vriste Serbia.
20 h
Répondre
Bekë Dardania
E, vllëzritë Gërvalla dhe Kadri Zeka, a kanë qenë patriot apo udbash???
1 j
Répondre
Ndue Nikolli
Bravo Kelmendit ! Ju pse tregoheni idjotë e pyesni ? A nuk është fakt aj betim që njëri nga këta betohet në Tito ?
22 h
Répondre
Al Pa
Pronto e shpalli L.W. Teroriste! Veq pér ta njéllosur Albinin. Pronto 50% jan me Serbin, e priténListen Serbe dhjet oré perta rrezuar Albin Kurtin!
1 j
Répondre


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum