Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Reshat Badallaj,pse i din kaq shume udbashat?Selim Broshen e

 :: politika

Aller en bas

Reshat Badallaj,pse i din kaq shume udbashat?Selim Broshen e Empty Reshat Badallaj,pse i din kaq shume udbashat?Selim Broshen e

Message  Perparimi Mer 12 Fév - 16:44


Reshat Badallaj,pse i din kaq shume udbashat?Selim Broshen e 12291744_111138962587923_6086410695660606489_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_ohc=JVeXlndhbywAX-KzTNV&_nc_ht=scontent-frx5-1

Halil Kuliqi
Hier, à 14:24 · 

Kartagjena duhet shkatërrua
Shqiptarë gjendja monentale të populli shqiptarë është e katandisur prej udhëheqësve shqiptarë dhe është e njejtë sikur para lufte në vitët e '90. Në vitin 1993, shkuam disa herë të Adem Demaqi me Mr. Ukshin Hotin për të biseduar për gjendjën Politike dhe për gjendjën e katandisur nga udhëheqësit shqiptarë të të gjitha vendeve ku banojnë shqiptarët, por meqenëse Demaqi nuk merrte vesh në politikë dhe nuk dëshironte të ndodhej në vendin e duhur ku i takonte të propozuar nga M. Ukshin Hoti dhe as nuk dëshironte ta dëgjonte se çka po i thotë Mr. Ukshin Hoti u kthyem me përshtypjën se do të hyjmë në luftë pa përgatitur fare dhe do të pësojmë shum si popull në faktorin njeri. Prandaj, kjo gjendje e sotit nuk ndryshon nga gjendja e viteve '90 ta, sepse janë të njejtit atllarë që po dëshirojn ta shkatërrojnë popullin e hyjnishëm shqiptarë. Këta kokëboshë dhe mendjemëdhënj titoista kanë për qëllim kthimin e titoizmit serbë në Kosovë dhe Shqipëri. Serbia në ekonomi është forcuar adhtu edhe në fabrika. Nuk zgjidhet problemi i shqiptarëve duke kërcnuar njëri tjetrin dhe duke larguar rininë nga Kosova.
Kartagjena duhet shkatërruar.

................................................................................
Reshat Badallaj

Mifail Ajazaj,dreejtor i burgut, ka pergjegjesi per vrasjen e zhurianeve me 28 mars 1989, ne Zhur, per vrasjen e Xhemali Berishes,ne burgun e Prizrenit,rrahe patriotin Mehe Rame Uka, ne dhomen 30, Reshat Badallajn,kurthi ishte pergatitur,keshtu: Gardiani serb, Srecko,nxjerre nga kthina autorin kinse per te pastruar dicka, dhe del Mifaili dhe panjepa dy me sulmon.Shtrohet pyetja:Si ndodhi pikerisht ne kete kohe dhe ne ate vend? Ky kriminel, dy gardian i bene tebdil dhe i dergon ne Prishtine, per te arrestuar, Tasim Badallajn, qe kishte ikur nga burgu. Pasi arrestohet dergohet ne Beograd dhe e vrasin per se gjalli Tani Tasimi eshte i smure mental. Mifaili, lajmron me shkrim e me vule UDB-en, qe para,avokatit tim Sali Duja,deshen te mi heqin mustaqet, sepse tha udbashi Xhemali Shasivari,tha ketu je ne burg dhe nuk je jashte se na e dim se ne ilegelalitet e ke patur pseudenimin LUIGJ GURAKUQI. Lexoni faksimilin origjinal, se cka i shkruan udb-es dhe sa ora…
Durmish Kocinaj, gjyqtar. Eshte e teperte te shkruhet per kete sahanlepires serbiane.Sepse nuk ka shqiptare qe nuk e njeh kete tradhtare qe ne procesin e Simbolit te Rezistences Shqiptare, Adem Demacit. Jo perse e ka denuar, por shikoni se cka shkruan kunder shqiptareve…
Sylejman Limani, gjykates hetues,nga Opoja, me banim ne Prizren. Ky tradhtar qen,jo perse kerkoi denimin me vdekje per mua,por shikoni faksimiklin origjinal se cka shkruan, kunder kombit tone…
Skender Morina, prekuror publik, ky bir kurve,po e perseris ky bir kurve, ne seoncen kunder meje, nuk u pajtua me denimin tim,tete vjete, por kerkoi denimin me me vdekje, fyene tejmase kombin tone.
Pjeter Pergjoka, gjyqtar. Ky tradhtar i kombit,vullnetarisht merrte proceset kunder shqiptareve. Denon autorin,Tasimin, Ruzhdiun, Remzi Ademajn-komandant Petritin…
Hysen Prushi, ky emer shpeshhere permendej si spiuni me i rrezikshem,kunder shqiptarev. Ky tradhtar,permendej se viente si perforcim nga Gjakova. Kete spiun mund ta gjeni duke klikuar ne google. Nderkaq, spiuni Musa Prushi, doli keto dite publikisht duke mbrojtur,kriminelin serb, Selim Broshen,duke quajtur enciklopedi,vetem e vetem perse vrau dhe maltretoi shqiptare per ineresa serbe. Tradhtari, Musa Prushi, Akedemikun Rexhep Qosja, e quajti derr. Per kete tradhtar do te shkruajm enkas se shpejti…((Pse po mirret me HYsen
 Prushin,Selim Broshen?Kur dihet se shpiunat e medhenje e kan vra per mos mi qit sot keta te medhenjet)Siq eshte Reshat Badalla;Avdi Ibrahimi,Ali Ahmeti,Ibrahim Kelmendi,Xhavit Haliti e tjeret varg.
............................................................................

Naim Hoxha,
ky spiun jo vetem qe ka qare me ze para nxenesve per vdekjen e Titos. Eshte pune e ti. Por, fyene kombin shqiptare dhe vajton me lot krokodili perse ne Zhur nuk vijne mesuesit serb.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Shefik Rame Susuri, Ky spiun ishte rojtar i fabrikes,klysh i kryetradhtarit SAHIT BEGAJ. Sic tregon Miradin Hajdin Ajazaj,gjellberes ne stacionin e milicise ne Zhur: Tahir Meta, i johur si Tahir Dajaki, komandant ne Zhur.Rrustem Ramosaj, nga Cerabregu i Decanit,komandir i milicise serbiane,spiun i deshmuar. Per vrasjen e zhurianeve dhe arresatimin e autorit, Reshat BADALLAJ

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum