Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

çdo gje shpif Reshat Badallaj

 :: politika

Aller en bas

çdo gje shpif Reshat Badallaj Empty çdo gje shpif Reshat Badallaj

Message  Perparimi Jeu 29 Jan - 16:46





A ISHTE HAXHI LATIF KUÇI SPIUN I UDB-ËS SERBE?
BY ALKOILL TETOVA · 14/12/2014

Alkoill FB

reshat badallaj
*Degjoni se çka bisedoi spiuni i UDB-ës serbe,bashkepunetori i Zhelko Razhnjatoviq-Arkanit,me kasapin e kasaphanes,Milan Sipkes. Milani,ky kriminel,eshtë sternipi i Dragutin Drazh Mihajloviqit.
*Çka bisedoi me Arkanin dhe se çka thotë?
*Si dhe ku i voziti pesë gjaksoret mjekerpalarë,çetniket me hanxhar dhe me hunj te spilluar si laps kunder shqiptareve
*Ne ofenziven e dytë iku bashke me Arkanin dhe tani jeton ne strehen e Ambasades serbe ne Francë.


Nga: RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI

Të mjeret dhe qyqaret ndoshta kanë menduar se unë qe një kohë merrem me ashkaliun,spiunin e udb-es,hajnin, krahun e djathtë te Arkanit dhe kasapit te kasaphanes se Rahovecit,Milan Shipken, Haxhi Latif Kuçin.Jo!
Brumi i shkrimeve te mia ka qenë,eshtë dhe do te mbetet zbardhja e krimeve kunder shqiptareve nga kriminelet çetnikoserbe dhe langojve te tyre. Pra, ne do te japim fakte lidhur me kete paterdi te gjaksoreve serbian dhe sherbimet e afijeve te tyre dhe ju te vlersoni sipas fakteve.

Nuk do te humbi kohë sipas thenjes të shkrimtarit të madh rus Dostojevskit, i këshillonte njerëzit që i janë nisur në rrugë, të mos gjuajnë me gurë çdo qen qe leh me ta se vonohen. Edhe sot kjo eshtë shumë e vertetë, por kur ke të bësh me qen sokakesh, si në këtë rast, Haxhi Kuçi, është më kuptimplote thenja popullore shqiptare "qenit tregoja shtagën", që pastaj edhe kur të ngordhin, te perdorish për ta shtyrë drejt një grope që të mos kalbet vendi. Por, vendi nuk qelbet vetem prej ngordhesirava dhe mërcinave të pashpirt, por edhe prej atyre mercinave që akoma kanë frymëmarrje por janë të pamoral fare.
Soji i Haxhi Kuçit, pretendojnë të jenë intelektual por janë injorant, pretendojnë të jenë të sinqert, por në të vertetë janë shpifës, trillues e bastard...
Gjatë jetes time, sa shkruaj më ka ra hise të polemizojë me intelektual,politikanë, si i thonë fjales me njerëz te kultures dhe te artit. Por, i kam kursyerë fjalet dhe i´u kam permbajtur elementeve te kulturës shqiptare. Ndonese nuk jemi pajtuar kemi mbetur miqë të mirë, edhe sot e kesaj dite pimë kafe bashkë. Bile ne gusht te keti vitit qe iku, një mik erdhi ne konakun tim, per te më bërë për hair dasmen e djalit, që nuk e kisha parë moti, por ne ndarje me tha:"Reshat, e fitove nga unë betejen..." Jo i thash. Nuk fitova unë, fituan faktet, fituam te dy, a nuk e sheh qe edhe tani jemi bashkë dhe u ndam me shterngim duarsh.
Por, doren në zemer kunder tradhtareve te kombit kurrë nuk kam zgjedhur mjete. Kam tejkaluar edhe elementet e kultures se kombit tim.
Çuditërisht, ketë vit, më ra hise të polemizojë me dy tradhtarë qe edhe sot e kesaj dite e ushtrojn zanatin e vjetur kunder kombit shqiptar. Keta zagarë të pushtuesit kurrë nuk reaguan publikisht si burrat. Shkarraviteshin me emra tebdil, të maskuar me lloj-lloj nofkash. Ndonese gjithmonë kerkoja nga këta që të dalin në pazar siç dalin burrat. Deri kur i kapa me pelë perdore. Gjithmonë duke i´u falenderuar:moderatoreve, kryredaktoreve,drejtoreve, te shtypit te shkruar e elektronik, se nga vijnë.
Shih për këtë, Haxhi Kuçi, në Zeri i Kosoves, del me nofken Gjovani Antonio, ne Kosovarimedia me Nengurra, ne tung.ch me Rrahimi, ne kosovapress me Perparimi, ne Zemrashqiptare me Osman Zhuri, me kete nofkë ka dalur edhe nje spiun tjeter, ne prishtinapress dhe ne shume sosh mos t´i permendi me radhë.Por, jo me shkrime sepse nuk e njeh fare alfabetin tone,por te rubrika "komente" qe askush nuk i korigjon.
Kur u kap me pelë perdore, s´pati qare pa e pranuar dhe te gjitha keto i barti ne portalin e ti privat. Ne cdo shkrim, nuk reagon rreth temes, psh, te Historiku i Flamurit, te Tradhtaret ne zonen kufitare... Kete e beri krejt me qellim i ndersyerë nga Beogradi qe te degjoj edhe frymemarrjen e atdhetareve. Dhe unë, shkrova shkrimin: BEOGRAD,LIDHI ZAGARET QE I KE LESHUAR RRUGEVE TE EVROPES...
Haxhi Kuçi, vozitesi dhe bashkepunetori i Arkanit, do te rrefej me poshtë, kurrë nuk me hodhi dorashken si burrat, e as qe kemi luajtur me ashik bashkë, por, kercente degë më degë si korb shetites i paguar nga Serbia fashiste i biente kumbanave te mortit te kombit tonë dhe me një vend thotë: ... po të kisha mundesi do ti varrosja te gjithe shqiptaret ne nje gropë, do ti vrisja te gjithe komandantet e UCK-es,... keshtu shprehet ky spiun me damkë. Kurrë nuk pati guxim publikisht "T´I LIDH KIJET ME MUA..."
Ja fakti qe ka qenë spiun i UDB-ës

A ISHTE HAXHI LATIF KUÇI SPIUN I UDB-ËS SERBE?
Ja ne do te japim fakte te pakontestueshme dhe te shikoni se kush eshte ky klyshi i UDB-es. Ky spiun, kurre nuk kishte menduar se do te ik nena e tij Serbia nga keto troje ndaj vazhdonte argatin e tij pa pushuar, Ne vitin 1981, te 29 marsit, diten e diel,udbashet ,Lativ Dulla dhe Zenel Celina, e ftuan ne lokalet e udb-es serbe ne Prizren dhe tha:"Po ky eshte qe e kam pare me syte e mi se ka qene pjesemarres ne Demonstraten armiqesore... dhe nxorri fotografine time. Dhe kurre nuk e demantuan as udbashet dhe as klyshi i tyre,Haxhi Kuci,se nuk eshte keshtu.

(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRÈS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Haxhi KUÇI, si spiun i UDB-ës

Haxhi Kuçi

Haxhi Kuçi, eshtë pjella e Latif Krasniqit nga fshati Janqist i komunes se Malisheves dhe Nenes Naxhie,mbiemri i vajzerise Elshani nga Zllapuzhani i Suharekes. Nena e Naxhies eshte nga Bosnja e Hercegovina. Babai i tij,Lata ka qenë rrogetar delesh ne nje fshat per buken e gojes,e jo si thote klyshi i tij,rrenacak,"me tradita patriotike". Per t´i humbur gjurmet,ky klysh serbi thote se eshte nga Tirana.Latif Krasniqi me familje zhdryp ne sheher (zbret ne qytet),ne Suharekë. Jo vetem qe ndrron konak, por ndrron edhe gallapin (mbiemrin) dhe e merrë KUÇI. Duke e percjellur se kush eshte Haxhi Kuçi,ky tradhtarë dhe spiuni me damkë i kombit, ecem gjurmeve te tij, qe shane cdo gjë shqiptare,personalite me nam, psh. për Adem Demaçin, Simbolin e Restinces Shqiptare,eshtë kroat... Haxhi Latif Kuçi, ka qenë bashkepunetori shumë i ngushtë i ZHELKO RAZHNATOVIÇ- ARKANIT. Haxhi Kuçi, qe ne popullaten e Suharekes, njihet si Haxhi ZEZA, qe edhe familja e tij e ngushtë janë distancuar nga ky sojsëz, ka punuar taksit. Se ishte burre shumë i poshter asnje kolegë i tij nuk kishte folur me të. Ky pis genjen paturpesish,shkon aq larg ku thote se e ka te kryere Shkollen e Larte Pedagogjike,bile me sukses te shkelqyeshem. Vetem nje deshmi te jep e jo me shumë. Por, shkon edhe me larg,thote se ka qene sdudent i Fakultetit Juridik dhe se profesorit, Kurtesh Salihu ja ka ngjitur per fyti shprehet ashkaliu.
Ne fakt, ky ishte ne Prishtine,por si langua i UDB-es
Ja fakti qe e ka vozitur kriminelin Arkan
(shkrimi eshte panderhyrje)
Urtia popullore thot: "Mos e vet se të tregon vetë". Ja çka shkruan Haxhi Kuçi për veten e tij me datë 15 qershor 2006.viti. në "diskutime shqiptare"tema: Historia e Haxhi Kuçit (Krasniçit) pyet për plagos e Fe. Haxhiu thotë:"Serbet me 1996 Haxhiut i paskan thene se nese njëherë na shkoqin keta nërkombëtarët nga kosova mor veq nje dite,nese munden ma me na shtie e me ju ba gjandar te shqiptareve nanen na kajshin,kete ma kan thene pese akademik serb te beogradit".
Pra ai Haxhiu paska patur lidhje edhe me akademik të Beogradit...Po kjo nuk ju duket e mjaftueshme për ta kuptuar se kush është Haxhiu...
Dhe ai vazhdon të thotë:" Këtë Haxhiu thot ma ka thene edhe Arkani në mars të 1998,ku disa shok e kishin shtie qe ta qoj nga Suhareka ne ni fshat të Gjilanit ne Kosovë a e di mir se cili qen bir qeni ma ka shtie,(Aludon në Ukë Bytyçin),Haxhiu vazhdon rrugës thot me pat thënë: çka ***** po lypin shqiptaret? Eh! Haxhiu kinse ja paska ftof Arkanit...etj"...
Ja Haxhiu e vozit dhe debaton lirshem me kriminelin Arkan nëpër Kosovë në kohë lufte dhe ankohet pse UÇK-ja se ka pranuar në luft të gjorin Haxhi.Po ky Haxhiu pastaj arratiset nga Kosova nga frika se mos po e vrasin Komandantat e UÇK-së...Po pse tan kjo frik e Haxhiut ndaj UÇK-së...Së pari ai arratiset me familje në Gjermani por edhe atje nuk ishte i qet i dukej se edhe atje ka komandanta të UÇK-së...Merr arratin dhe shkon në Francë.
Dhe ja çka thot Haxhiu për veten e tij:"...ja msyna per ne france, por duke ndërruar identitetin dhe kombesin ne vend te shqiptar ne ate ashkali...".
Pra çfarë patriotizmi shqiptar pret nga njeriu që ndërron identitetin. Këto nuk ju duken të mjaftueshme për ta kuptuar se çfarë në të vërtet është Haxhi Kuçi - Ashkaliu, për atë ai shan e fyen në forume me gjuhen e gabelit.
Kur kishte ardhur ARKANI në Kosovë, për të vrarë e per të prerë shqiptaret si berrat, ishte i interesuar shumë per te pergatitur terenin PËR KASAPHANË. Haxhi ZEZA e kishte vozitur vullnetarisht, jo vetem ne fshatrat e kesaj ane por ne shume fshatra te Kosoves etnikisht te pasterta. Gjë që as vet Haxhiu nuk e mohon ketë,por e pranon. E pranon se nuk ka qare,sepse akoma janë njerzit e gjallë marrin frymë.Ky qen i zi i Arkanit,me ne fund pranoi qe e ka vozitur Arkanin,por "arsyetohet" se ka qene taxist dhe fajin ja hedhe njefare Ukë Bytyçit,ish kryetar i LDK-es, ne Therandë. Uka eshte vrare kohe me pare. Kjo eshte absurde dhe e pabesueshme dhe rrenë e kulluar e keti zagari. Ndonese une kurre nuk jam pajtuar me politiken e Ukes,kjo eshte shume e pavertete qe thote ky zagar serbi. Te gjitha intervistat qe i kam bere (38), qe do te botohen ne liber si bashkeautor, thonë:Kjo eshte rrene e rrencit e spiunit Haxhi Kuçi. S´ka fare mundesi te jete takuar Uka dhe Arkani. Por,ata qe nuk i dijn edh Arkani ka qene anetar i UDB-es serbe dhe kumaria Haxhiun me Arkanin i lidhe heret.
Zhelko Razhnatoviç-ARKANI, ka qenë kriminel nderkombetar. Kasapi i shqiptareve (jo vetem i shqiptareve), i lindur ne vitin 1952, djal i nje ushtaraku kriminel serb. Ky kasap i Ballkanit, e udhehoqi banden terroriste "TIGRAT", qe ne Kosovë, preu e therri shqiptaret me hanxhar e sakicë (sopate), preu koka femijesh,dhunoi vajza e gra shqiptare,preu foshnja ne gji duke thithur tamlin e krahrorit të nenës. Preu me hanxhar barkun e nenave shtatezena shqiptare (per te kuptuar me mire ti Haxhi spiuni-gratë me yzër),duke vurë bast se çka ka brenda djal apo vajzë. Therri plaka e njerzë sakat e djem HASRETI o hajvan!
SI BASHKEPUNON SPIUNI I UDB-ES,HAXHI LATIF KUCI ME KASAPIN E KASAPHANES SE RAHOVESIT MILAN SIPKEN,NIPIN E DRAGUTIN (DRAZ) MIHAJLOVIQIT?
KLIKONI KETU:
https://www.dailymotion.com/video/x62xec_policia-shq-1991-thene-kioskun-e-ha_news
Lidhur me kete, Imunel Kanti thote:"Nuk eshte kriminel vetem ai qe kryen krime,por edhe ai qe eshte bashkepjesemarres i tyre..."
Dhe, ketë kriminel te pashpit e shoqeronte dhe e voziste,çuni i LATIF KRASNIQIT-KUÇI, HAXHI KUÇI,por sic thash më lartë njihet ne ketë anë HAXHI ZEZA.
Tani popullata e atjeshme, nga ky spiun me damkë HAXHI KUÇ-ZEZA, po kerkon: Ku e ke vozitur ketë kriminel qe beri KASAPHANË ne ketë anë? Çka keni biseduar me te? Ne cilat fshatra te Kosoves e keni derguar dhe aka ndodher HATAJA ne keto fshatra? A e ke derguar në Zhur dhe ne zonen kufitare? Çfarë emra i afrove Arkanit Haxhi Zeza? Perse nuk te foli asnjë taksist? Perse thoje se tani askush nuk guxon me më "nguc" se e kam shpinen e fortë? Perse nuk ra pishman,por akoma i mallkon shqiptaret dhe kerkon t´i vrasish dhe te gjithe t´i fusesh ne nje gropë? Akoma nuk je ngopur me gjakun shqiptar more qen bir qeni!? Perse nuk i kerkove falje popullit tim more kelysh shkau...?
A din ti more hajvan, se atje po thonë se edhe xhenazen (kufomen), nuk do ta lene ne TOKË E ARBËRIT, sepse qelbet ai vend.
Perse ecje me fëdellek, me ARKANIN, taman si Esat Pasha-Toptani, tradhtari i sojit tend, krejt me qellim te fusje tmerr e lemëri ne popullaten e Kosoves. A sheh si ndryshojn kohrat ore qen shkau. Iku nena jote Serbi. Edhe ti ike bashke me ta ne theqafje. Ata kurre nuk do kthehen me, e as ti kurre as per se gjalli e as per se vdekuri ore edepsës. Avni Rrustemi e shtriu per tokë qenin Esat Pasha. A e din ku? Ne Francë.- Aty ku je ti. Ku te ruanë policia franceze. Perse...?
ÇKA THOTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI DHE SI GËNJEN...?
Spiuni me damkë, Haxhi Kuçi, i kendon kenke vetes duke genjyerë publikisht fa fije turpi.Natyrisht se ky nuk ka fare turp sepse eshtë i zier safi në kazanin e Beogradit dhe i KALITUR mirë neper kanalet famëkeqe te UDB-ËS E OZNA-S. Thotë se eshtë gazetar,poet popullor, i diplomuar ne tri shkolla te larta dhe bile ne fakultet juridik. Eh, kuku medet! Vetem nje vertetohe. Mos me thuaj mi kane djekur, se behesh per hu biki,ore zagar i Serbisë. Spiuni i felliqur e me damkë çetnikoserbian,Haxhi Kuçi, tenton te fus MINAREN NË THES.
Dhe jo rastesisht, ne Suharekë dhe fshatrat perreth thuhet se Haxhi Kuçi, eshtë:rrencë,spiun,dallaverxhi... per te cilat do ju japim fakte te pakontestueshme.
Ky spiun me emer te rrejshem dhe me diplomë te huaj, ne fshatin e thellë malor ne Sllapuzhan, fillon si mesues, por me te kuptuar se kush eshtë dhe me diplomë falese e flakin nga puna dhe sic thone me shqelma b... si një gomer. E jo si genjen spiuni dhe langoi shka Haxhi Kuçi,si i papershtatshem. Genjeshter e kulluar o hajvan!
Spiuni i deshmuar i zhupaneve, Haxhi Kuçi, fillon dallaveren tjeter te radhes. Fillon punen ne nje kiosk ne Suharekë. I lindur per rrena,dallavere dhe hajn, Haxhi Kuçin desh e vranë me bukë ne gojë si qen te zgjebosur. Nje njeri,ne kete qytet,fiton lotari dhe Haxhiu shkon ne Prishtinë dhe e dergon personalisht, por parat ky bir qeni i fut ne xhepine tij. Shikoni videon e vet. Edhe pse mundohet te shlyej ca gjera.
Fakti Policia shq.1991 thene kioskun e haxhi kucit te degjohet video ne YOUTUBE
( Luteni shume te degjoni kete spiun te UDB-es,kete hajn,kete rrence,kete dallaver, kete bashkepunetor te SHIPKES. Shipka dyshohet se ka bere kasaphane ne Rahovec. Ja qeni i Arkanit,se si bashkepunon me kete kriminel cetnik te Drazh Mihajlit...)

Thote ky hajvan se eshte gazetar,poet, sic thote ai popullor, pos shikoni qe ky njeri nuk e njeh alfabetin e gjuhes shqipe, shikone dejtshkrimin dhe do t´a plasni gazit. Shikoni me nje vend ku thote:Bisedë informatike e jo informative...
UDB-JA SERBE E DERGON LANGOIN E VOJVODEVE, HAXHI KUÇIN NË PRISHTINË NË VITIN 1981 SI SPIUN
UDB-ja famëkeqe serbosllave, ne Kosovë, e kishte ngritur rrjetin e spiuneve taman si te marimanges. Kishte angazhur shume langoj kunder shqiptareve duke i dhene epitete te pameritueshme, si eshtë me zi. Me te dalluarit ishin qent e Titos,komunistat qe i besonin nje rusi me emrin Tito. Qent e keti rusi, shqipfolesit nuk linin gur e dru bashkë kunder popullates shqiptare te pambrojtur nga Serbia edhe pse zoteronte makinerin e luftes. Komunist te mirë titist nuk ka. Te rralle jane ata qe nuk kane gjynah. Zoti eshtë i madh!
Demonstratat e vitit 1981, benë kthesë të madhe historike ne historinë e njerzimit. Serbia e krajlit e njihte mire rrezikun dhe angazhoi spiunet me te tmershem; ne teren,polici,ushteri,gjyqe,prekurori,politikë... Nga 2200 spiune qe kishte ne Ballkan,720 sosh i dergoi ne Kosove,nderta eshte edhe Haxhi Kuçi, qe do te japim faksimilin origjinal.
Te mos e zgjas shume se kam shkruar disa here. Por, kur plasi une isha aty. Ne anen e djathte,ku merrej buka sherbente nje grua me emrin Naze, keshtu e njihnim ne. Isha i ulur ne anen e majte me Miriman Mujen.Nje vajze e gjate, u ndodhe e para dhe kinse po fjaloset me Nazen e gjuajti buken dhe filloi. Une nuk mund te them se e nisa,se nuk e nisa. Turp eshte te genjehet. Ate dite, ne Prishtinë luante Partizani i Beogradit futboll. Kurre nuk ju ndava Demonstratave. Isha ne ball, e deshmon Lulije Kukaj, e anes Suharekes. Mjerisht, duhet ta them kete, se nga ana ime morrem pjese une dhe Hajredin Muja.
Kam thene dhe po e them publikisht se disa shokë flinin si lopë te Simici,nuk e prishen terezinë. E aspak nuk eshtë e vertete sic thote langoi serbian Haxhi Kuci. Ne u burgosem familjarisht, si pjesemarres aktiv te Demonstratave. Nderkaq, vositesi dhe besniku i kriminelit çetnik-ARKANIT, HAXHI KUÇI do te merre bajrakun...
Fakti: Te degjohet video ne YUOTUBE:Haxhi Kuçi ne bisede me Shefki Stubllen per demonstrata e viti 1981. Luteni shume te degjoni,se si z. Stublla, me gjase kishte informacion se e kishte derguar UDB-ja dhe nuk pranohet ky i "treti"...
https://www.dailymotion.com/video/x5xsam_haxhi-kuci-ne-bised-me-shefki-stubl_news
Fakti tjeter: Te degjohet video ne YOUTUBE Haxhi Kuçi ne bisesde me Rexhep Qosjen
(Shqiptaret qe te po ta bajken... Kujdes se ky qen ju merre ne telefon i dergon ne youtube dhe me pastaj permes amasades serbe ne France, e pastaj ne Beograd...)

Dhe me daten 26 mars 1981,serish plasi ne Prishtinë,ishte dite e enjte.Isha pjesemarres aktiv i Demonstratave. Te premten u ktheva ne Zhur. Ndekaq te dielen me daten 28 mars 1981,Muharrem Mehmetaj,ish komandant i milicese ne Zhur,me morri dhe me dergoi ne lokalet e UDB-es serbe ne Prizren ne doren e udbashit Zenel Celina. Muharremi nuk kishte faj por kryente punen e vet. Me vone ZenelCelinae fton udbashin tjeter Latif Dulla,nga Korisha. Pasi me marrin ne pyetje disa ore,une nuk pranoja se isha pjesemarres i Demonstratave ne Prishtinë.Latif Dulla,qeni serb tha ne kemi deshmitar dhe tha:"Thirrne maxhupin". Hyri ky qeni Haxhi Kuçi dhe beri me gishte nga une. Po ky eshte qe gjuante ne policine tone. Keta zagare tashme e kishin burgosur dhe denuar vellaun tim,Mitatin, per Demonstrata ne Prizren te udhehequr dhe prijesi Begzat Gashi.
Ja fakti,se si qeni i zi i Arkanit, ka marrur ne qafe shumë djem e vajza shqiptare
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
Pra, HAXHI KUÇIN E DERGON UDB-JA DHE OZN-A SPIUN, ja perse: Sic thote vete ky kokeshkrete shiko biseden me z. Stubllen.Perse te ky zoteri? Thua se ishte drejtor.Ç´kerkove aty? Si ka mundesi te nis ti Demonstrata dhe te mos burgosesh e ne u burgosem me mijera. Vetem 700.000 kaluam neper duarte e udbashesve dhe gjaksoreve, neper gjyqe e burgje, si nuk u zbulove ti si organizator? Si dole i palagur more qen bir qeni i krajl Nikolles e sternipi i Car Lazarit. Mos ta degjoj me kete fjale more zagar. Morre vesh. Morra thuaj. Ty atje te paska derguar UDBA SI AGJENT I FLLIQUR. Ke per te dhene edhe per kete llogari. Te mos ishe langua nuk thua se ke shkruar ne vjershe çupa-çupa nena dhe thua se je patrot. O qeni serb, familjet kane dhenë shume gjak per kete vend, jane dergjur neper kazamatet serboosllave e ti ha m.... Mor qeni shka perse nuk te vjene turp e ta peshurrsha Serbinë!
Ja se çka ankohet kunder shqiptareve,gabeli,spiuni i hershem i UDB-es,serbe, Haxhi Latif Kuçi
Klikoni ketu:
https://www.dailymotion.com/video/x63ixj_haxhi-kuci-ne-bised-me_news
Ne shkrimet e mia ja se çka shkarravit:"Ymri Badallaj e ka marre nxenesen e vet per grua..." Ky spiun me damkë ja deformon edhe emrin e prof.dr Imriut. Eshtë shumë e vertet se prof.dr.Imriu eshtë martuar me ish studenten. Dr. Imriu tani ka femije me te dhe ka krijuar familje te shendosh. Dhe ç´te keqe ka more hajvan? Dhe ky langua i shkenisë,miku i Arkanit, Haxhi Kuçi, thotë... pyete Ymrie Beqen, qe ka qenë nzor pi kusherinit ton..." shprehte shoku i Zhelkos. Po cka ka tema me punet private more derri ta.... e kupton se çka dua te them....
Une shkrova shkrimin:Historiku i Flamurit. Poshte shkrimit me nofken"Gjovani Antonio",ky qene "komenton" jo lidhur me temen,por merret me punet familjare. Kjo nuk aspak burreri. Nejse gabeli,cka dise çka eshte burreria.Fal disa moderatoreve,redaktorve... me njoftonin se nga postohen...
Shih per ketë, une, kerkova qe te di se kush eshte Haxhi Kuçi,dyshoja nga Decani,Juniku...se isha i bindur dhe ishte perhapur lajmi se eshte vrare qeni serb,Haxhi Kuçi ne malet e Thetrandes nga UÇK-ja. Angazhova bashkepunetoret e i dhe me shkruan:"Jo, Reshat, Haxhi qeni ka shpallur veten te vrare pwer te shpetuar nga laku ne qafe i popullit. Ka ikur bashkë me Arkanin dhe tani eshte ne Francë dhe ruhet nga Ambasada serbiane. Ata te cilet nuk kane njohuri, ne France, ka varresa te ushtareve serbë...
Burri me temel,si thuhet nga anet tona,nuk merret me familje, po te ishte ashtu,ne e dim se ky qen eshte djali i Latif Krasniqit nga Jancisti i Malisheves dhe i nene Naxhijes,mbiemri i vajzerise Elshani nga Zllapuzhani i Therandes. Eshte nipi i Destanit dhe ka nje vella, Daja dhe nipi jane distancuar me kohe nga ky qen.Ky e pranon kete,kur i shkruan Xh. Zeq. Ne e dimse ja ka marrur pasurine vellaut dhe e ka lene me gishta ne goje. Te shkreten nene Naxhije, qe ja ka dhene gjirin e haram e paste, e ka shkokurdhuar dajak. Ky qen i zi i Arkanit,ishte i martuar me nje bije te deres se mire nga Ceraleva, me mesitni,se me dashuri kete zagar nuk e merre as zagarica. Neqoftese jeni te ineresuar per te pare surratin e keti ne video,luteni shume te largoni femijte nen moshe 18,se trishtohen e une nuk marre pergjegjesi. Gruaja,dy djem dhe nje vajze ikin nga maltrtimet dhe sherohen ne spitalin psikiatrik,ose: te tregojm edhe ne cilin spital jane. Por,Haxhi ZEZA fajin ja le:"Mi helmuan francezet..." Kete fakt do t´ia jap origjinal se cka thote ai vete per kete marifet.
Dhe klyshi i zi i Arkanit,permend Gjyqin e Hages,EULEX-in OKB-en.Harron klyshi se po te pergjigjet do ishte racist,se cka thote per kombet;Gjermanet,francezet,shqiptaret,jahudit... Shkrimin tim leter te hapur derguar Carla dek Pontes, qe e pata bere hor,sepse fyu rende kombin tim,ky qen i zi i Arkanit, e dergon dhe jane disa komente ne frengjishte. Degjo edhe kete thuaja nga Reshat Badallaj;Zonja Carla,Reshati ka thene:"Mjerishte nuk je femer qe ke elemente te femres seksuale ,sepse ka patur ndermend te shkruan leter ashiknije dhe do te ndante nga burri.Por, mjerisht, nuk ja trazoni ndenjat. Mos harro dergoja e ke me shkrim tani.Ne e dijm se edhe ke bere diplomen fals dhe ke konkuruar ne shkollen e Zllapushanit. Kur te zune si falsikator te rrahen si gomer para nxeneseve... Ne dijm se edhe si ke vjedhur shqiptaret qe fitonin ne loto (do te degjoni biseden origjinale),se a eshte kjo e vertet apo shpifje. Por, nuk eshte qellimi i burrit te merret me pune familjare. Kete e bene vetem soji i yt qe ke ngrene çorben e Beogradit,por,mbaje mend se ora eshte edhe pese ne 12-te dhe ka me te mbetur ne fyt. Dijme edhe shume gjera tjera,po kesaj radhe po e leme me kaq. Per Zllatkin heren tjeter...
Ky pis paguhej nga UDB-a, per te deportuar ne grupetr ilegale dhe per te futur huti e percarje. Po i permendim vetem tri raste: Te nje shkrim i imi, shkruan ne emer te Dr. Hazer Susurit,avokat. Kur Z. Susuri beri reagimin me shkrime me vule. Qeni u step dhe humbi si shurra e pules,rasti tjeter thote:"Isha ne nje vorrim ,ne nje fshat te Hasit,e takova nje zhurian i cili deshi te mbetet anonim,tha:Reshati eshte burgosur se ne Zhur,ka beritur."Rrofte Enver Hoxha". Nderkaq, te shkrimi tjeter,Thote: Ju zhurianet me keni vrare baben...dhe shume e shume emra tjere,qe thash me larte do te botohen te terat. Duke harrur qeni se ne jemi ne dijeni per te gjitha se nga vijn... Klyshi i Arkanit,kinse per ti humber gjurmet thote:Reshati me hakmerret, se ja kam permend rastin e Imriut,e shti Avdi Ibrahimi...Jo,or qen e verteta qendron ndryshe:Qe ishe spiun dhe langua i UDB-es dhe me dole deshmitar, Nuk kam thene ne Zhur ka patur dhunime... Kam thene qe ne Zhur, e ke prur si krushk Arkanin, i ke foilur Mestanit shqip, qe t´iu shperndaj akullore femijeve dhe se Arkani i paguan...
HAXHI LATIF KUÇI NDERRON KOMBIN SHKRUHET MAXHUP
Lidhur me kete ja se cka shkruan Fan Stilian Noli:"Njeriu mund te zgjedhe cilendo fe qe ka trashguar prej stergjysheve dhe qe i pelqen, por, s´mund te zgjedhe nje tjeter kombesi dhe te luftoje te tijen pa vene ne balle nje vule te madhe TRADHËTARI"
Tradhetari i kombit shqipar, Haxhi Kuçi, tashme ka hyre ne kronologjine shqiptare si TRADHTAR, ik nga Kosova si spiun i Serbise, qe pranon vet,degjone me vemendje, ne Gjermani, nuk ka lene gje te zezë ne ketë tokë pa share e pa shpifur kunder kombit tone, kunder UÇK-ës dhe kunder komandanteve te tyre. Gjermania per shpifje te tilla dhe rrena te keti soji e debon nga kjo toke.
Spiuni, langua çetnikoserbian,me emrin HAXHI KUÇI, detyrohet te ik ne Francë. Qeni atje shkruhet maxhup,por sic thote ai shkruhet ASHKALI. Nuk e di se cfare dallimi ka ashkaliu e maxhupi. Mendoj se ke bërë mire, se taman te pershtatet nga zanati,kultura,surrati,fjalori. Per hajr!
Haxhi maxhupi ke shumë pyetje t´iu pergjigjesh popullit e mua. Por ama mos provo me rrena dhe dallavere sikur qe ke be me te tjeret se te une nuk te pijn uje. Shume borxh i ke Shqiperise Etnike. Akoma me tingllon ne vesh, klithma e nje plake qe mblodha per ty, ne gusht, ku tha: "Or bir, ai Haxhija dite te bardh mos paft. Zoti eshte i Madh or bir po thojn se nje djal atje ja lidhin per krevati si budall, le ta shehe se cka eshte evladi. Zoti i ardh akut ishalla..." Ketë selam e ke nga vendi dikur i yti. Mirë eshtë qe mendon te kthehesh atje, mos harro merre një thes me veti per t´i mbledh eshtrat e DESHMOREVE DHE HERONJEVE TE KOMBIT...
Ja fakti, se si qeni i paguar serboçetnik,Haxhi Kuçi, qe kerkon vdekjen e shqiptareve,se komb shqiptar nuk ka, nga shqiptaret ika... Origjinal nga qeni i Arkanit, Haxhi Kuçi. Per kete me gjersisht do te lexoni ne numrin e radhes
profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t'keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t'me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t'prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t'pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift *****!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete çenka çudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte ***** tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift ***** i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere çdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
çka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t'mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,
RESHAT BADALLAJ,Zhur,krahina e Lumës, Republika e Shqiperisë

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum