Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues

 :: sport

Aller en bas

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues Empty Reshat Badallaj une dhe shume diskutues

Message  Perparimi Ven 24 Mar - 20:59

https://www.facebook.com/haxhi.kuci.7/posts/1462557243975525:0


Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n



Kuçi Kuçi Haxhi commented on a link.
25 mars 2014 · 
[size]
Per ta vertetuar Ibrahim Kelmendin ja letren qe ma ka dergue ky tradhetar.
Nisma për pajtim me popullin serb 
De : Ibrahim Kelmendi (ibrahim_kelmendi@yahoo.de) 
Vous ne connaissez peut-être pas l'expéditeur.Autoriser|Bloquer 
Envoyé : mer. 23/05/07 09:57 
À : npistulli@yahoo.it; nradomirovic@yahoo.com; nspahiu@yahoo.com; nueu2000@yahoo.com; Nufri Leka (nufri@online.no); nuhi_pacarizi@yahoo.com; nurjet (nurajet.aj@sympatico.ca); nurijella@gmx.de; nurishahehulaj@hotmail.com; nveseli@infosistem.hr; nyc-l@alb-net.com; ibrahim Rugova (office_president@yahoo.com); office@radio21.net; Amerikë (olimpia112@aol.com); Oliver Jens Schmitt (oliver.schmitt@univie.ac.at); Olsi Jazexhi (olsi@rocketmail.com); online.redaktion@nzz.ch; Fazliu Adnan (orbitconsulting@hotmail.com); oseku@hotmail.com; owner-kcc-news@alb-net.com; p_isufi@yahoo.com; paccarizi@yahoo.com; pallekaj@yahoo.com; pandi@iamb.it; paridt@hotmail.com; pasquale renda (pasqualerenda@hotmail.com); paulin83@hotmail.com; pdk_pdk@hotmail.com; PDK (pdk-ch@bluewin.ch); peja-l@alb-net.com; permetaret@yahoogroups.com; BSH Përparimi (perparimi@bluewin.ch); hagi krasniqi (perparimi@hotmail.fr); peterplatzmann@aol.com; petraq@ufl.edu; petrit.skende@us.crl.com; Petrit Menaj (petritmenaj@hotmail.com); piro@publish.org.al; pirraku@hotmail.com; pirraku@yahoo.com; pirro_dr@yahoo.com; pishina-medi@hispeed.ch; P Kapllani/Canada (pkapllani@rogers.com); RTK (planifikimi@rtklive.com); Pavli Qesku (plmf16@hotmail.com); Marcia Poole (poolem@un.org); post@rtklive.com; Korrieri gazeta (posta@korrieri.com); postmaster@agimsulaj.com; pranvera_xhelo@hotmail.com
Analyse antivirus 
Nisma shq...doc (31,0 Ko), Reconcili...doc (26,4 Ko) 
Të nderuar Zonja e Zotërinj,
Të dashur Miq,
Po mbushën dhjetë ditë që kur bëmë publike nismën për pajtim të popullit shqiptar me popullin serb. Deri tani apelin e kësaj nisme e publikuan disa gazeta në Kosovë e në Republikën e Shqipërisë, ndërsa disa të tjera po vazhdojnë të hezitojnë që ta botojnë. Rëndom, gazetat dhe mediat elektronike nuk po praktikojnë të përgjigjën, për të shpjeguar arsyet e mosbotimit. Kurse në mediat e Perëndimit praktikohet përgjigje arsyetuese, edhe në letrat e çdo lexuesi.
Deri tani në mail-adresën kontaktuese për komunikim kanë ardhur tetë reagime refuzuese dhe qindra reagime përkrahëse. Pothuajse që të gjitha reagimet refuzuese janë nga shqiptarët në emigracion dhe atyre ju mungon arsyetimi konstruktiv.
Në bisedat gojore dhe në vizitat që u kemi bërë disa familjeve më eminente në Kosovë, nisma për pajtim me popullin serb është përkrahur. Sidomos thirrja për t’u kthyer refugjatët serbë në trojet e në shtëpitë e tyre në Kosovë është mirëkuptuar në mënyrë të theksuar.
Edhe pse për këtë nismë janë informuar me mijëra vetë, qoftë përmes të gazetave, qoftë përmes komunikimit elektronik, pjesa më e madhe e tyre po vazhdojnë të hezitojnë që të shprehin opinionet e tyre. Kurse opinionet e “anonimusëve” në forume debatimi në shumë faqe interneti nuk kemi ndërmend t’i vlerësojmë, pasi për këtë nismë kaq domethënëse, mendojmë, nuk ia vlen të vlerësohen opinionet e atyre që fshehin identitetin e tyre.
Edhe kësaj radhe, do ju lusnim të shprehni opinionet Tuaja. Njëherit, do lusnim ata që janë pro kësaj nisme kaq madhore, të prononcohen nëse janë të gatshëm për t’u angazhuar në mënyrë aktive në këtë mision. Për këtë arsye po ua dërgojmë prapë apelin tonë (edhe në gjuhë angleze), me shpresë se do shfaqni opinionet dhe gatishmërinë për t’u angazhuar që kjo nismë të hovëzohet në përmasat e dëshiruara.
Paraprakisht kërkojmë falje ndaj atyre që ndjehen të bezdisur që po ju drejtohemi më këtë letër dhe me apel të nismës sonë.
Me respekt e miqësisht
Ibrahim_kelmendi@yahoo.de
Mob.Tel.: 00377 44 151959



%26action_type_map%3D[%22og.comments%22]%26action_ref_map%3D[]&h=ATPsxtbKgR-zqw0608WV29Kwrm8LuSVAgLv9mHMXAPneO4PgVVU_dA6DXyJbLEPJt4K_Q8-ifctcKKGgCtA-Y82rN8GA8V4uKLLoOF3WwUEl_A8F4TXXjvGjE_6U59CCkhZCNg&enc=AZPyEbEVWHFC0rcQbD2ll57O_kZWmxU7Z8-mVLyF_R-lZJgmL6wtPfS0lruDw0u-PTlP5_BSGoWk4V5f6KrnB45ehDnmB9l-57I_ajJDEhm9un1XqJS4YFONV4O7R4OB2OFIp27cBA5lNKezooLLWUwWo8rPVr5apGy9UdxrnFSO5yggIS8qceznye_D2RQhg9f2q9krYs3jn_RvYKcZtDx2&s=1]Database Error
TRIBUNASHQIPTARE.NET



[/size]

J’aimeAfficher plus de réactions
Commenter
Partager


1Kuçi Kuçi Haxhi
Commentaires
Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 374816_170018283096210_1452080993_n

Halit Elshani · 12 amis en commun
Z.Kuqi:Edhe ket sihariq te Ibrahim Kelmendit e kemi ndegjue dhe siq ka fillue edhe ka deshtue.Njerzit me ap pa vetdije po ndermarrin hapa dhe po shpejtojne te hyn ne histori pa marr parasyesh damin qe i behet kauzes kombetare.Shifni çfar lirie kemi ne perkatesisht ata qe po bejne histori.A ke ndegjue se si perdit na lindin hero,deshmor dhe u behen busta e u ngjiten emra pa kurrfar kriteri dhe pa kurrfar Lixhi.Nuk mund te shpallet as kush deshmor,as hero pa lixh qe neve po na mungon.Kur vjen Lixhi,ndoshta ndoj here e te caktohen keto kategori athere do na vije keq per ata njerez qi i kan emrue individet e fort dhe klanet.A mund te shpallet dikush i shejt,pa proceduer dhe pa nominue per ket gje.Ja po ua jap nje rast,gjykone vet si te doni:"
11. Jan shkrue dy libra per Hysen Trepezen.As njeri as tjetri nuk eshte marr me çeshtjen pse Trepeza e leshoj Ameriken dhe u sorollatke neper Evrope. Qe te dyjat jane intervista me te sa ishte ai gjalle.As kush nuk e sqaroj si i anashkaloj tre profesor te njohur per te mbet vet ne krye,nje njeri i pa shkolle!As kush nuk e sqaroj,pra as ai vet si ju vra komandanti duke iken per Greqi! As kush nuk u muerr me vajtjen e tij ne Lavrie te Greqise.As kush nuk e ka sqarue pse ai e donte Titon e jo Enverin! As kush nuk ka shkrue per perpjekjen e tij qe ta distabilizoj Shqiperin dhe kur e sa dite qendroi ai ne shqiperi dhe ne sherbim te kujt ishte!Pse u perplasen sa kohe trepezait per venejen e emrit shkolles ne Trepeze.

27 mars 2014, 13:43 · Je n’aime plus · 1
Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 12006297_10204703413856020_2141992080747063546_n

Reshat Badallaj-Zhuriani profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 12006297_10204703413856020_2141992080747063546_n

Reshat Badallaj-Zhuriani profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
27 mars 2014, 19:43

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Leh si zagar o Reshat udbashi leh se karavani nuk do ndalet gjere sa do ua ngreje havllen ty dhe Avdi Ibrahimit.http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar...

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 17265152_1943096255921619_7770754372027839906_n

4 min · Modifié · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Ta qifte nanen Arkani ty dhe Avdiut,se une kurr nuk e kam njohur kete Arkan,pos ju ma keni be te njohur.Ata qe njofin shume emra, mesiguri kane be shoqeri me ata.Shkerdhenu me shkije e ishalla fara juaj dalt fare.
3 avril 2014, 08:23 · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 374816_170018283096210_1452080993_n

Halit Elshani · 12 amis en commun
I nderuari Reshat Badallaj deshiroj qe me ju te kem nje korospodence jash kesaj faqeje.ja imeli im:halitelshani44@hotmail.com.Flm.

8 avril 2014, 20:56 · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Halit Elshani Zotri Haliti;a eshte ky qeni Adem Demaqi qe e nxiti Hysen Trepezen qe tja shtrin doren e pajtimit Fadil Hoxhes?A eshte qeky Demaq qe para luftes Drashkoviqi e luti qesi kosove pa lufte ta ndajne ?A eshte ky Demaq qe ne emisionin e Milaim...Voir plus
9 avril 2014, 08:40 · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 374816_170018283096210_1452080993_n

Halit Elshani · 12 amis en commun
I nderuari Haxhi Kuçi me fale se une hala nuk po dij se kush jeni dhe kam shume pak informata e ndoshta po koritna.Nga shkrimet tueja kam pare tek ju nje zhgenjim dhe nje mos besim tek populli yt.Kjo eshte e tmerrshme dhe e pa justifikueshme.Thuhet se ne sejcilin grur ka edhe exher.Nuk e dij pse Ibrahim Kelmendi ju ka permend ne librin Atentatet,nuk e dij se ne çfar raportesh jeni ju kur ai ta paska postue at kerkes,si i njofshem apo si i besueshem.Nuk e dij as me keta Badallajt se ne çfar raportesg dhe si dhe ne çfar cilsie deshmitari.Pra duke te perhsendet po te perkujtoj se sejcili njeri e ka te kaluren,te tashmen dhe te ardhshmen.

10 avril 2014, 09:28 · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Halit Elshani Zotri Halit Elshani;Per Terpezen,pse eshte shetitur neper europe dhe pse ju paska vrare shoku,nuk kam lexue ma shumedhe nuk di,por vertete ju dini ma shume,dhe nuk kishte me qen keq me tregue.Se para disa diteve edhe per Hadrin po flitet ...Voir plus
10 avril 2014, 15:07 · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Halit Elshani As Ibrahim Kelmendin e as Reshat Badallen kurr nuk i kam njohur e as pare ne jeten time.Ibrahim Kelmendi se di per çfare arsyesh ma ka pase dergue ate leter per ta marr nje rruge mu pajtue me serb ?Kurse Reshat Badallen as kete qen kurr ne jete as qe e kam pare e ndegjue.Ky zagar ish kane i lidhur me Avdi Ibrahimin,dhe e perkrah kete Avdi qe mu ka pas ngjite si rriqni per te me pergjue me kane jame duke bere shoqeri.Kurse Bahtir Hamza si shkak qe mu ka kercnue qe ta heku inqizimin qe e kam bere me Rexhep Qosjen ka pergadite pisllakhane duke mu shpifur gjera qe ne mend kurr nuk i kam pasur.Te gjitha çka ka thene Bahtir Hamza jane shpifje.Sepse tek e fundit keni mundesi ju dhe çdo shqiptar te shkone ne podujeve e suhareke e le te me verteton se kur kam qen polic ne podujeve e suhareke .Ne lloto jam inkuadrue me mbiemer tjeter e dine perfaqesuesit dhe jane mesiguri dosjet ne kete organizat punuese dhe pyetni te gjithe perfaqesuesit se kush ka qen Haxhiu.Dhenrri i Reshat Badalles sipas deshmive ne Hage dhe shume atdhetareve po del me njofken MAROVAC qe nga burgu eshte lirue mi nxene atdhetaret dhe me pergjue Adem Jasharin.Motra e Reshatit Resmija kishte qen ne grupin e Avdi Ibrahimit me nr rendor 56 me jofken zjarri.Por ne kete grup jane qindra tjere me shifra.Pra Mehe Uka lapidar ne beograd e bustin ne kosove ne Mitrovice.Avdiu si i denuar politike ne sherbimin ushtarak ne vitin 1981 pa i burgosur fare,serbia ja paska besue vendin e punes ne mbrojtjen popullore te jugosllavise ne suhareke mbas vitit 1981 ,pra ne kete vend te punes prej vitit 1984 gjere ne vitin 1987.Dhe komuna ne kete kohe ja dhurone nje zyre ne qendren e zejtareve ku kan punue agjencionet turistike ,ku Avdiu ketu ka qen si puntor i tyre.Avdi çdo gje ne trupin e tij mundet te kete,por gjak shqiptari kurr jo.Keshtu me ka thene Xh.Krasniqi,dhe Gafurr Adili e shume te tjere.Reshati e ngrit Avdiun larte kinse pushka dhe krisma e saj e deboi serbin per serbi.Kurse shoket e Avdiut me trtegojne se Avdiu nuk ka luftue,ai ne uçk eshte kyq ne vitin 12 qershor te vitit 1999,pra mbasi ka perfundue lufta.Atdhetarizmi i Avdiut ka per qellim me manipulue me popull me mesimet e nanes se tij serbe.Edhe per demostratat e 11 marsit me thone se po genjeje nuk jam ai qe une i kam nise ne menzen e studenteve ne vitin 1981.Pos me thone kinse une i kam pergjue atdhetaret.Kjo as ne lesh te bythes nuk me ka hy ne pune,pos ua kam shkerdhye nanen shpiunave dhe qeverise se kosoves qe nga Fadil Hoxha e gjere tek komandantet e serbise.Jo keta tre,por nuk besoj qe perendia kishte me dhene kontribut ma teper se une per qeshtjen e shqiptareve.Qe thua se paskna qite gur ne secilin shqiptar,nuk eshte e vertete,por shumica e shqiptareve kane bere orgji me serb dhe po bejne ende me ta tinza e ashiqare dhe kerkush mutin nuk guxone per tjua ngrere.Une e kam vertetue se ma te mire dalin udbashet se ata qe kane kontribue per atdhe e komb.Sa per Arkanin qe e kam shetit keto genjeshtra jane fabrikim i Avdiut e ndihmes e ka Reshatin,sepse Arkani me mua as qe kishte pranue nje gje te till kur ka pas Hashim Thaqin siq e cek vellau i deshmorit Ismet Jasharit Murati.Por ketij nuk ja mbane bytha mi thene se ja shkerdhen edhe te vdekurit..Hajde nga ju po ja nisim,çka ke be per qeshtjen shqiptare?Po i masim veprat ,jo me hipokrizim,por me mirqenje njerezore.Nje fjale te fundit po ta them se ende ne jeten time shqiptar te beses nuk mujta me gjete,te gjithe ata qe ma rrijshin gjoksin se nuk me tradhetojne si ma kethejshin shpinden maja e shpiunave mu bejshin.Ne vitin 1971 flamurin e shqiptareve e kam brojte e jo te serbise .Dhe ata shok qe ishin me mua ne vend te serbeve mu versulen per te nxjerr hakun e serbeve.Edhe shume pune tjera patriotike kam bere,por as deshmitaret nuk po bejne pune sepse po u kercnohen keta zagaret e serbit qe mos ta pranojne patriotizmin tim.A Arkani mu ka lute qe ne kohen e luftes tua bije ndihmat humanitare ne suhareke e ne Malisheve.A Arkani mu paska lutur qe ta nxisi NATON ta bombardoi serbine?Edhe ti bashkoi te gjitha trojet shqiptare ,shqiptaret po te etiketojken tradhetar.Kesi populli ka qen populli i Lutit,e i Jakupit(Jakobit).JU pse nuk e shani Fishten qe ka thene;Le ta dije tere bota mbare se prej sodit Fishat ma nuk eshte shqiptar.Nga kush iku Fishta?Noli nga une mesiguri ka ik.Ismail Qemaili e shpalli pavaresine dhe iku ne Perugja te italise dhe e helmuan.Djemt e Ismail Qemailit ja burgosi Enver qeni dhe ja helmoi.A eshte ne rregulle kjo qe edhe ndaj meje hedhin gur e vrere.Gjere sa te mbyllet e verteta,kurr drite nuk do shihni se nema dhe mallkimi ju ka perqafue.Me dhene mund 45 vite per juve shqiptar dhe te me etiketoni udbash te serbise pa qen fare,PERENDIJA ju mallkofte per mot e jete.Nje popull qe i bashkangjitet tradhetareve,nga ai popull nuk pritet gje e mire.Me dhjete lule nuk qel pranvera.As me nje mij shqiptar atdhetar nuk arrihet bashkimi dhe liria,sepse me tradhti jeni ushqye e ju mbete ne fyt tradhetia.Lehte eshte te britmoni "Rrofte bashkimi i trojeve shqiptare",lehte eshte me thene rrofte flamuri kuq e zi,por me mbrojte kush tradhetaret?Lehte eshte me thene rrofte gjaku i deshmoreve,por jo per interesa vetiake,por po u shkone mire kjo xehe dhe ua zefte frymen,a ska me u zgjate besen po ua japi.Ju te gjallet nuk po i tikirellni qe kane kontribue per atdhe e shqiptar e po ju del kohe mi lavdrue te vdekurit.Po sepse ata nuk ju kundershtojne se nga varret nuk kane mundesi te zgjohen e tjua japin hakun.
13 avril 2014, 16:50 · Modifié · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Halit Elshani Exheri e ka mbulue grurin dhe grur nuk shifet fare ku ke mundesi ti numroni ne gishta.Lufta ne kosove u be nen betimin se po lufton per çlirim e bashkim me nanen shqiperi.Ku e quan betimin e dhene ?A e shihni kosoven te çlirume?A e shihni Kosoven te bashkuar?Luften e nisur ne maqedoni a e shihni te çlirume?A i thuhet tradheti apo lufte çlirimtare?Luften e nisen edhe ne Luginen e Presheves dhe a i thuhet lufte çlirimtare asaj lufte?Fole drejte e pa rrotlla,se qysh jemi me fjale dhe punet i kemi si Demushi.Shume pseodopatriota me thone se kam qen i burgosur politike,por kur u beje pyetje çka ke be qe serbet te burgosen?Nuk dijne me genjye fare dhe mbesin ne balte gjere ne fyte.Pa qen bashkpuntor i serbeve,serbet nuk i kane burgosur,as mjetet e informimit nuk kane guxue me shkrue per burgosjen e dikujt pa ju dhene leje serbia.Burgosja e pseodopatriotave i beri udheheqesa te shqiptareve,dhe ja ku kemi mbetur ne balte dhe kurr nuk besoj se nje dite do te dalim nga hemnera pa koke.Kurr ne jeten time as serbise as tradhetareve nuk ua kam pasur frigen,as sot nuk ju frigohem.Pushka top ju befte e rrejen e nanave tradhetareve ja shkerdhefsha.Mbi gjysmen e atdhetareve i vrajten ne lufte duke ua qite ne prita serbeve me ane te tokivokave,disa i debuat duke na etiketue tradhetar,dhe ata qe kane mbetur ne troje ua keni shti frigen dhe nuk bejne ze gjere sa ta pergadisin ndonje sllogan per ti qite ne kurtha dhe mi mbulue me dhe qe mos te kane kundershtar.Bravo ja kane arritur qellimit.Por bota njerezore ka marr vesh se kush jemi,dhe varur ne litar na ka lene.Hajnia,korocioni,tradhetia ka lulezue ndere shqiptar,vetem magar me qen se e merr vesh çdo njeri qe ka fiqir sadopakes ne koke.Per tradhetar nuk ka laps qe i shkruan shqiptaret,por nese ke mundesi na trego dy shqiptar qe ja dojne te miren kombit shqiptar ?
13 avril 2014, 17:10 · J’aime

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues Empty Re: Reshat Badallaj une dhe shume diskutues

Message  Perparimi Ven 24 Mar - 21:07

13 avril 2014, 17:10 · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Halit Elshani Per mua ka te drejte te shkruan profesor dr Ramadan Muja se ne vitin 1997 gjere ka janari 1998 gadi çdo dite e kam dergue ne gjakove me shoket e ti ne shnpj,si Mehdi Elezin ,Tefik Gecin,Bajram Ollonin,Esat Haskukajn dhe me paret e mija i...Voir plus
13 avril 2014, 17:24 · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 374816_170018283096210_1452080993_n

Halit Elshani · 12 amis en commun
Haxhi Kuçi nuk jam me ty se ti po njollos dhe po sillesh keq ndaj komit sepse qenke shume i zhgenjyer.Ju lus te lexoni shkrimtar dhe njerz te medhej se çka shkruejne per popullin shqiptar:"Erikson : « Nuk ka popull më të dëshirueshëm dhe më të dashur në gjithë Europën se Shqiptarët. Ata kanë në të njëjtën kohë elementët e forcës, burrërinë, kurajon, të lidhura me devotshmërinë më të butë dhe më të ligjshme!”
DomGeorge F.Williams,Njw popull nobel !
Unë jam gati për çdo shërbim për lirinë dhe shpëtimin e Shqipërisë, edhe me jetën time.
(Në mitingun organizuar për të mbrojtur të drejtat e kombit shqiptar, Boston, 7 Nëntor 1915)
Nuk vij të flas si mik i njerëzisë, por vij si mik dhe adhuronjës i racës shqiptare. Dashuroj Shqipërinë, dashuroj burrat e Shqipërisë, siç dashuroj Amerikën, siç dashuroj burrat që i kanë dhënë lirinë Amerikës. Shqipëria do të jetë e lirë. Shqipëria i ka dhënë pesë imperatorë Romës dhe gjaku i shqipeve ka forcuar kombet e tjerë. E lashë Shqipërinë në vuajtje dhe të mbytur në gjak nga faji i Europës, e cila tani po lan gjynahet e saj.

15 avril 2014, 09:21 · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Reshat Badallaj Veq fabriko qen shpifje,se mesues te mrekullushem e ke Avdi Ibrahimin.Vetem kater pyetje ti beje Reshat qeni;;1)A ke organizue demostrata ne zhur?2)Motra jote Resmija,gruaja e Mehe Ukes a ka qen ne shoqerin e Avdi Ibrahimit me njofken zjarri nr rendor 56?Kurse burri i Resmije Badalles a ka pasur njofken Marovac qe ka lapidar ne beograd e bust ne Mitrovice?Dhe pyetjen e fundit;Avdi Ibrahimi a eshte e vertete qe nuk ka luftue kundra serbeve ,dhe ne lufte eshte kyq mbasi ka perfundue lufta,pra ne njesitin e Ruzhdi Saramatit ehte kyqur me 12 qershor te vitit 1999?Mos e genje popullin se krismat e pushkes se Avdiut ja kane trebur shkines femiun ne bark dhe e ka debue serbin per karpate.As pushka e Avdiut as e Fatmir Limes jo,pos mjeshtria ime e beri te mundur qe NATO tjau bombardoi serbijaqken.Kukatni dhe shpifni sa te mundeni.Pergjigjmu ne kater pyetjet qe ti parashtrova se nuk po me intererson se kush e deboi serbijaqken nga Kosova!!!!
17 avril 2014, 08:28 · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 12006297_10204703413856020_2141992080747063546_n

Reshat Badallaj-Zhuriani Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI!

http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662
Share Button...
17 mai 2014, 13:55

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 12006297_10204703413856020_2141992080747063546_n

Reshat Badallaj-Zhuriani Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI!

http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662
Share Button...
17 mai 2014, 13:59

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Reshat Badallaj a eshte qeky dhendrri yt Mehe Uka qe serbia e ka lirue nga burgu me pergjue Adem Jasharin?A eshte dhendrri yt Mehe Uka hero i serbise dhe hero i shqiptareve te kosoves?A e ka pseodonimin ne arenen e nderit ne kalemegdan te beogradit,si "Marovaci"Dhe permendore ne Mitrovice?KerkkkkkkArkanin e ke pas ne banesen tende ne Hanover,tani po tregojne njerezit.

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 17424594_1943081332589778_1758462261890583492_n

29 min · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Reshat Badallaj pse si boton shkrimet qe ti ka dergue Bahtir Hamzai nga kanada e qe i ke botue ne BK ,si Dreni Drenova?Ti ke marr ne qafe shume femra shqiptare dhe i ke shti neper kurtha atdhetaret.Dhandrri yt me ty keni gishte ne kurthen e Adem Jasharit.Pse po deklaron Avdi Ibrahimi se i kemi bashkue pushket me Adem Jasharin bre qent e serbise.,lexues bahtir hamza eshte e shkruar me germa te vogla siq shkrova edhe une dhe bindunu se kane ky qen e ka shpifur si tradhetar edhe Enver Hadrin ,Jusuf Gervallen,Behadin Allaqin,i kqyrni edhe vete,dhe besoni qenit te serbise.http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar...


Serbia ka organizuar gjenocid në kosovë
Në Portalin informativ "PASHTRIKU.ORG",mund te lexoni nga autori Faton Mehmetaj shkrimin e më poshtë shënuar: FATON MEHMETAJ: ROLI DHE PËRGJEGJËSITË E 'DREJTORI
KOSOVARE.FORUMOTION.COM



22 min · J’aime · Supprimer l’aperçu

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi • Zeri amerikes 
Message flagged
Friday, August 10, 2012 2:26 AM
[Attachment(s) from bahtir hamza included below]
YUGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH1920-1999
http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662



21 min · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Reshat Badallaj edhe Avokatit nga Zhuri ju ke shpifur qe ja ke que 500 000 mij marka gjermane detekuar uçk es,por ky para dy diteve me tha se Reshat Badallaj po shpif se as nje cent sma ka dergue,pse po shpifish o qeni zi i Arkanit qe e ke pas ne banesen tende ne Hanover,dhe siq deklaron edhe Milaim Zeka qe ne Kosove Arkani kish ndejt me Adelina Ismailin e jo me mua.Murat Jashari deklaron se Arkani ka ndejt me Hashim Thaqin qe e ka qite dhe e ka prite ne kosove.E jo me mua por tradhetirat qe ja ke ba shqiptareve mbaji per vete,dhe mos mendo se permes shpifjeve do te gjen shpetim joooo.Ja faktet se çka me tregon Avokati nga Zhuri Hazer Susuri,ti kam ngushtue rrethet ke me mbete qyqe ,siq nuk te hyne as nuk te pranojne as antaret e familjes as femit e tu skan qef me ti pa syt e dreqit.https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net/t4985-hazer-susuri...


Hazer Susuri ja demanton shpifjet e Reshat Badallajt
[ltr]Hazer R. Susuri Vous et Hazer R. Susuri n’êtes pas connectés sur Facebook Études : Drejtesi à Université de Pristina Habite à Prizren[/ltr]
DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COM



16 min · J’aime · Supprimer l’aperçu

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Reshat Badallaj ti e ke shti me kundershtue Bashkim Hoxhen çka kemi shkrue ne privat rrethe tradhetise qe ja ka ba Avdi Ibrahimi.Ti dhe ky qeni yt Avdi Ibrahimi edhe kur ja bani ashiqare shokeve sherrin,nuk e pranoni,ja bani ti po me shpifesh,Zoti qafen ta thefte ty me Avdi Ibrahimin.Je mundue te ma qesish faqen e zeze por skaj teja u zbulluan mijera tradhetar dhe vrastar te atdhetareve.https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net/t4985-hazer-susuri...


Hazer Susuri ja demanton shpifjet e Reshat Badallajt
[ltr]Hazer R. Susuri Vous et Hazer R. Susuri n’êtes pas connectés sur Facebook Études : Drejtesi à Université de Pristina Habite à Prizren[/ltr]
DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COM



13 min · J’aime · Supprimer l’aperçu

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Reshat Badallaj kqyr se çka me shkruan per tradhetine e Avdi Ibrahimit eprori nga shqiperia Azem Perllaku qe ja ka ushtrue ushtaret e uçk es te komandantit Ruzhdi Saramatit.
11 min · J’aime

Reshat Badallaj une dhe shume diskutues 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Qen une me fjale te sokaqeve nuk mirrem si ti duke u shpifur atdhetareve.Ne speciale per ty kam fakte me vagona seme kan ke bashkpunue ketu nuk ti qesi.https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net/t4965-enveri-dialog...


Reshat Badallaj une dhe shume diskutues Safe_image.php?d=AQAv6pF3XfUjXbCT&w=90&h=90&url=http%3A%2F%2Fimg519.imageshack.us%2Fimg519%2F1129%2Fforumz



azem perllaku - Enveri dialog me Azem Perllakun
DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COM

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum