Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Nje biografi e shkurter e Haxhi Kuçit

 :: politika

Aller en bas

Nje biografi e shkurter e Haxhi Kuçit Empty Nje biografi e shkurter e Haxhi Kuçit

Message  Perparimi Ven 8 Mai - 5:49

Nje biografi e shkurter e Haxhi Kuçit


[ltr]Reshat Sahitaj sa te eshte amerika ne kosove le te bejne o lumi ne qe jemi shqiptar.Ate dite qe del prej kosoves amerika ,as nje shqiptar ne kosove nuk ke per ta pare.Per bese ende pa hy serbia nje muaj perpara kan me ik neper deti pa anije.Kjo dmth qe nuk kan prapanice shqiptaret me luftue kundra serbise.[/ltr]
[ltr]Pasha besen pyte qat te burrin nga sopia qe shiste rere(zalle) me kamion ne suhareke ka qen i veshur ne uçk ne Reshtane.Ruzhdi Kuqin vellaun e  Ket dentistit.Ma beri ne oden e Afrim Morines,zoti ta marroft ftyren qe po shtrihesh ne ledinat e Maralise,kurse neve po na del flaka tue vrapue ne lufte.Ma beri ti neper mbledhje na ke thane per here se me serbi duhet lufte e tani po ik.[/ltr]
[ltr]Ja bera o qafir vete djalin e vellaut te Aziz Morines sa here ju kam lajmrue e nuk po me marrin me luftue ai qe ka punue ne barnatore ne suhareke.Ishte aty dhe foli ,jo Haxhiun e kemi urdherin mos me marr.Per qe jeni ju ma trima se une qe ku i kemi serbet ne shiroke,veq ju large meje 200 metra sepse une nuk ju za bese hiq,po i sulmojna serbet,dhe nese iku nga fronti ju lutem me vrisni si qenin por nese ju ikni pa ju qi nanen me ju vra nuk kam me lan.Hahaa ja nisi po kesh Ruzhdia e ma bani na kemi ba mbledhje me Rugoven,na ka than mos e merrni Haxhi Kuçin ne lufte se qysh eshte i tremt ne shkije mos me ngue ju vret.Per kete ty kemi vendos mos me te marr ne lufte.Kur shajta ky i sopijes qe ka shite zall ma bani kujt po thua ua qi nanen?Juve ja ban.Ma beri me kape automatin shosh te baj.Ja bana provoje qen kape ,veq tanve qetu pa ju vra nuk e la.U que baca Aziz Morina rahmetlia me ka perqafue duke me than ;o Haxhi Lata e kam dite qe je trim por se kam ba mend qe koke pi.. sames.Ruzhdia ma bani na jemi vesh kaja nanen ,dhe pa na than Rugova me luftue kundra serbeve edhe me na masakrue tanve nuk e kemi ndermend me luftue kundra serbeve .Serbet po na gjujn nga nje here me minahedhesa por me na vra nuk po na vrajne Ne fund me qiten ne do ara kendej ures se Reshatnit qe kishte gjuajt serbia me minahedhesa.[/ltr]
[ltr]Ja  ma bani ketu na ka gjujt serbi me pas dashte na kishte hudhe midis uçk es dhe na kish vra te gjitheve,por edhe na pse mi sulmue.Kurse Fadil Suka ma bani ne oden e Afrim Morines ,o Haxhi me meshue me guri kokes tende nuk ka ma keq.Ja bana pse kur i meshova o quran kokes sime me guri,une e di veten o quran.Mbas luftes ja bana  pyetje ne telefone pse mi thave kete fjale ne oden e Afrim Morines??Me tha a çenke hidherue duke me fole  me nje za si kurvat ngadale sikur mi hi kungji ne bythe.Ruzhdia sot me gjyp ka po shkojke flamurin amerikan,e Fadil qurani polic ne suhareke.E kam te inqizuar biseden.Por edhe me Shasivar kapitanin qe ka qen ne ballkan shef i zjarrefiksave .Ne lufte ma pat bere nje pyetje ;çka dot bahet o Haxhi Lata tani u tutke shume?Kjo bisede ka qen te vorrat e Berisheve te suharkes Ja pata bere  uçk duhet mu shendrrue ne ushtri popullore te kosoves duhet tan populli mu armatos kundra serbise.Kur mi ke than keto fjale ma bani,ev u habita,ma beri kurr me ty Haxhi nuk jam takue,ti ke ik ne gjermani para luftes,heeee kopili!.Njejt si fjalet e Avdi Ibrahimit.Avdiu ja kish ba Hamdi Ndreces e djalit te dajve te babes ketyre te dellovcit djalit te Muharremit se njoh Haxhi Laten veq dy here rruges jam takue.A dite e nate kemi ndejt e fjet une te ai e ai te une.Shasivari ish kan i veshur mbas luftes polic ne suhareke,ma bani ta msheli telefonin?Po mshilma bre pis ja bana se ti qimen e paske ndryshue zanatin nuk e paske harrue.Grua e ka pas Razijen motren e Liman Gjusheviqit .E kish leshue pas luftes.Ja bana pa te qite ne video nuk kam me lan,te nesermen ndegjova e kishte rrok infrakti dhe ne rrote te sames.Ne lufte jam lajmrue edhe ne Peqan te Ylfet Fondaj bashk me nje djal te migjes tim Bashkim Hamzi Kuqin,Yfeti nuk me morri,e kur ja bana a po e merr kete kusheririn tim?A Haxhi ti kan na bjen nuk ta refuzojna veq ty jo keshtu e kemi urdherin.Djali migjes ja nisi me qajt,duke u arsyetue kinse nuk ka kush me ja kqyr femit.Ja bana qe mua le te me merr femit  kqyren vete.Ylfetin e kam inqizue mbas luftes.Kur fola me Ylfetin ja bana pyetje pse pash zotin nuk me ke marr ne lufte?Ma bani Haxhi shoku im mos te folim ne telefon se na pergjojn keta nderkombetaret eja te une ne Peqan e te tregoj pse nuk te kam marr.Kur ja bana po une nuk jam ne suhareke por ne france.Menehere i ndryshoj fjalet,ma beri jo Haxhi kush ka ardhe mu vesh te une me luftue kundra serbeve nuk i kam than jo.A kaq shpejte po i ndryshon fjalet a deshiron me ndegjue zanin dhe fjalet qe mi thave pakes perpara?Mos pash zotin mos me qite ne video.Keta jan pseodotrimat e .Ndryshojne fjalet qysh i ka mesue nana laraska.Edhe te Fatmir Lima dhjeta here ju kam lajmrue nuk donte te me pranonte ne lufte si keta te ldkurcave ,deshmitar Molla Kuqe,dhe djemt e Sali Jete Kuqit.Te Uke Bytyqi zagari komunist,deshmitar M.Krasniqi,Naim Bugari.Uka ka qen kurve e serbise.Dy here e kam zan ne ballkanin e shtepise time duke gjuajte me snajperke ne drejtim te fabrikes se ballkanit.Ja bera o Uko a po i lajmron serbet ku me gjuajte me mi masakrue femit.Ja bera ik prej ketuit bre i poshter.Uka ka qen armiku i shqiptareve.Ky Uke ne vitin 1979 kur pata konkurue ne OBI ky ka qen sekretar komunist.Ky zagar  ma ka pas refuzue lutjen me keto fjale;Haxhi Latif Kuçi nga suhareka nuk i plotson kushtet moralo politike per kete vendin e punes dhe lutja i refuzohet.E ka pare kete leter Avdi Ibrahimi e Malush Berisha .E kam pas shti ne diksionerin shqipe shqipe por mi kan djege librat.Ja bera kur e zura duke gjuajte Uken,o Uke nese ke koqe hajde shkojme na dyte bashk e i sulmojna shkijet ne balkan e jo prej ketuit,se nga ketu edhe nana ime gjuan me snajperke,prej nje largesie  400metrash.Ballkani se kam ma large se 400 metra.[/ltr]
[ltr]Pastaj ne Marali,me paten rrethue te uçk es duke mu kercnue me vdekje pse une kisha organizue me dy djem te Maralis mbrojtjen e popullates shqiptare nga serbet.Ku ke pa o Reshat Sahitaj,qe ushtria çlirimtare me ta ba ta q.. nanen po bane e mbrojte popullin tend nga armiku?Dhe ma beren pasi ti po done me mbrojte popullin shqiptar nga serbet ti je me serb.Sipas uçk es ata qe e mbrojne popullin nga armiqet çenkan me armiq e keta te uçk es a ishin çlirimtar apo tradhetar ?A u veshen me na çlirue apo me na marr ne qafe?Fole bre dosti im Reshat Sahitaj  qite veten ne trupin tim si e kishe ndie veten ti ne keto qaste.???Per secilen ngjarje qe ta tregova mundesh me shkrue nga nje roman.Ma e keqja qe te gjitha veprat e mija atdhetare keta zagart e serbise mi vodhen,e duke me etiketue shpiun,tradhetar,vrastar e dhunues.Po shyqyr zotit qe kurr nuk kam hanger ne sofren e djallit dhe te shejtanave.Djalli eshte vete serbia e shejtana jane shqiptaret.Serbet kurr nuk me kan rrahur,a policia shqiptare po çdo dite.E ke edhe biseden e policit nga sllapuzhani Tahir Elshani,ku me thote se me kan malltretue se tepermi policet e sidomos Skender Krasniqi,Basiru nga Ferizai dhe dhandrri i Naser Selim Gornait Muhamet Liga.Por as une ketyre nuk ua kam lan ,i kam rrehur si magari.Beri pyetje  Idriz Geges e Ramadan Ndreces ish komandira te policise,edhe migjen Rame nga Reqani qe me ka shpetue disa here ne polici..Une ma mire me pas qen 40 vjete ne burg se sa qe me kan rrahur çdo dite policet shqiptar.Kur ne vitin 1991 ishte referendumi gjithe popullor per pavaresine e kosoves ne kioskun tim kan votue kush ka dasht prej shqiptareve dhe Skender Krasniqi me Basriun e Ganiun e Nazit ma kishin thyer kioskun e llotarise per te mi zane fletushkat e referendumit.Por une naten ja dergojsha fletushkat Afrim Pajazit Berishes ne qajtore.Shyqyr qe nuk e dini se çfare malltretimi me ka bere Skenderi,e Basriu i ferizait .Kurse e Gani Aliu e lajmroj me qellim thyrjen e kioskut.Krejte e programume.E ky polic Tahir Elshanin e ke ne video por nuk tregon se kush ma ka thye kioskun,por tuta eshte ne pytje .Ne suhareke po kete vit 1991me ka pas thene qe policia ta kan thye kioskun per me ti zan fletushkat,e met prish tu te rreh.Shyqyr qe nuk ti kan zane..Sherrin ja kam pa flamurit shqiptar dhe qeshtes shqiptare.Une per shqiptar e shqiptaret kundra meje.[/ltr]
[ltr]Reshat Sahitaj,per keto qe u shkrova jam ne gjendje secilit me iu pergjigj si burrat dhe me fakte e jo si majmun si keta qe stermbeshtillen si kurvat.Une mbeta kerkushi.Kurse keta idiotat nga veprat e muja arriten prestigje deri ne kryeministra ,ministra e kryetara e une mbeta fukara ,duke jetue jeten si nje ari ne dimer.[/ltr]
[ltr]Sinqerisht Haxhi Lata[/ltr]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum