Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

reshat sahitaj kujtimi une

 :: politika

Aller en bas

reshat sahitaj kujtimi une Empty reshat sahitaj kujtimi une

Message  Perparimi Lun 1 Avr - 9:46

Invitations
Voir tout

reshat sahitaj kujtimi une 29186706_129894247843522_7622591331871132014_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
Dritan Maxhari
Gjuha Shqipe est un(e) ami(e) en commun

Confirmer

Supprimer
reshat sahitaj kujtimi une 12239569_1011029272287249_435251583914613801_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-cdg2-1
Berat Avdyli
Enver Spahiu est un(e) ami(e) en commun

Confirmer

Supprimer
reshat sahitaj kujtimi une 53584764_380056586167850_9081795483688501248_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent-cdg2-1
Arber Azemi
2 amis en commun

Confirmer

Supprimer
Français (France) · Shqip · English (US)· Español · Português (Brasil)

Confidentialité · Conditions générales · Publicité· Choisir sa pub · Cookies · 
Plus
Facebook © 2019

reshat sahitaj kujtimi une 39966851_264543887511550_5442746921594650624_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-cdg2-1
Reshat Sahitaj
12 h · 

NGA SOT DERI TË DIELEN TJETER NË DURRES DHE VLORË
28Vous, Berat Durmishi, Petrit Toska et 25 autres personnes


 • reshat sahitaj kujtimi une 10012595_1384655368475061_2102558763_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-cdg2-1
  Sheqir Podvorica Kaloni nji jav te mier

 • reshat sahitaj kujtimi une 39468560_2147936275530950_6724521589724938240_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-cdg2-1
  Isa Maloku
  Masquer ou signaler ceci
  reshat sahitaj kujtimi une 56476818_2300208610303715_8396599340704989184_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-cdg2-1

 • reshat sahitaj kujtimi une 53403622_722162474845125_7876650397987766272_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent-cdg2-1
  Lan Qyqalla Pushim te kendsjhem e te rehatshem!
  Masquer ou signaler cec

 • reshat sahitaj kujtimi une 21370871_1271605076284615_4522065507640155351_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
  Dhimiter Nica Javë të bukur ju uroj!
  Masquer ou signaler cec

 • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
  Haxhi Kuçi Zoti ta ka dhurue kete aftesi,u knaqe duke u shetit,here ne Belgjike,france,shqiperi e kosove.Per bese Reshat Sahitaj,une nuk po mundem me durue udhetimin se po ndjersitna.


  • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1En ligne
   Petrit Toska Haxhi ti nuk ki luftu per Kosoven prandaj djersitesh 🤔😎

  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska Nuk me lijshin vend kerkund te uçk es,ma te zi se shkijet ishin kon.Ku me luftue,kur une me dy tjere ne Marali organizuam qe nese vijne ketu pari forcat serbe me ba rezistence gjere sa te ik popullata civil.Te nesermen nja pese dhjet me maska te uçk es ne mengjez ende pa zbardh drita me kishin rrethue dhe mu kercnuan duke me than ta qijm nanen me ba me mbrojt popullin prej shkive,dhe pasi ti po don me mbrojt popullin prej serbeve ti je me serb..Sipas uçk es ata qe e mbrojne popullin nga masakra qenkan tradhetar e ata qe e masakrojne popullin e vete çenkan atdhetar.Hajde moj Dudije na jep pergjigje ketu????Ku mos mu ndjersit o Kujto?

  • Petrit Toska Haxhi njifare vakti ka qene fondi 3% qe i ka pas 700 milion DM a to i kan bo krejt rrush e kumblla... dikush ka ndertu shtepia nga 4 kate ne Prishtine e dikush ka ndertu hotele ne Qipro dhe Tajland me qato 700 milon DM
   Une e ti skemi mbaru kurgjo sepse jemi kon budall 🤔😎

  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska Pom habit Reshat Sahitajt ,pse nuk pom pergjigjet çka i ka than Ne Holande Bislim Zyrapit Naim Maloku,ku edhe Reshat Sahitaj,ka qen prezence?Kujt pi tutet,?Pse nuk e thote te verteten?Nese nuk ka qen e vertete let ma mohon
  • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1En ligne
   Petrit Toska Haxhi tutet more njeri me fol se nuk jane krejt hallki sikur ti e une qe nuk na han palla per derzhave krejt sekretet i bojm publike.

   Hallki ruhen se qashtu i bojn hesapet me hyqymet... Dardha pik ner Dardh ka thon Nastradini 😎

  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska Po pse nuk thote po tutna,ai me thonte se kerkujt si frigohem se kam punue per qeshtjen madhore.E une per çfare qeshtje paskna punue?Me rrue leshin e Marise?Shiptarqiqi qebaptiqi prokletiqi.1

  • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1En ligne
   Petrit Toska Haxhi prit pak sa te kthehet njeri nga muaji i mjaltit dhe nashta na ndihmon naj sen dhe ja japim nje kaffe ne Paris si demshperblim per heroizem 🤔😎
   Masquer ou signaler ceci

  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska Te komunja me paten qite mem pushkatue policia serbe,jam tute nuk te genjej,por fati ka ardhe nje magjup polic i serbise,kur u pergaditen me dhan zjarr,nga mbrapa ua ka bertit,ju kete une juve..Une para ketij ua bana ma hankshit k ...pucajte ne dugujem vama nishta,ja nemam gde da idem.Djali i Cam Berishes dhe komuna e din rastin tim.Po per dite muj te mjalit me bashkshorten e vete.Nuk thote une me bashkshorten por Behare Rexhepi.Prej kujt tutet me than me gruan time?Kafe e raki sa te ka qef ne pariz i qesim.Reshat Sahitajn e kam jaran dhe shok te normales ne prizren.

  • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1En ligne
   Petrit Toska Haxhi a ki naj foto si kujtim mbasi e paske jaran???

  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska jo per bese nuk kam se kurr skam pas deshire mu rekllamue.Bile me profesor Bajram Kurtin kam pas qindra foto,por vetem nja a dy me kan mbete.Nuk e kam dite qe fotot ta rrisin prapanicen.1

  • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1En ligne
   Petrit Toska Haxhi mos me pas foto Ismail Qemajli me 28 nentor 1912 kerkush nuk isht dite qka ka ndodh.1

  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska Ismail Qemailit ja kan ba montazhe se se ka ngrite flamurin vete por tjeter kush e ja kan dhan meriten per pasha te stambollit.28 nëntor 1912. ISUF BARDHOSH (HAKLAJ) - Rrjedh nga një familje me tradita patriotike nga fshati ISNIQ. Nuk ka foto origjinale te Ismail Qemailit tana jan montazhe

  • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1En ligne
   Petrit Toska Haxhi spo di qysh koka taku me ty pa bo foto ky jarani juaj???

  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska Rasti i njejt si fati im,une i nisa demostratat ne menzen e studentave e mi vodhen tjeret

  • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1En ligne
   Petrit Toska Haxhi mos e ki pas jaran edhe agjentin e UDB Bujar Bukoshin se edhe ky ka qene ne normale te Suharekes??

  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska Kemi pas dal te ura e gurit une ky dhe Izet Sadikaj,i cili ka vdek para nje vitit ,tezak e kam pas.Isha azil ne vitin 1971 ne Perugja ku e helmuan Ismail Qemailin,bashk me Izetin .Reshat Sahitaj e ka pas shok te klases keshtu me duket dhe kan nejt dite e nate.E ne Perugja e kemi pas rrah keq djalin e vellaut te RANKOVIQIT dhe u detyruam me ik prej llogorit.Per vdekje e kemi pas lan.Reshati ne normali ka qen nxenes i mire ka recitue poezi per diten e shkolles.A une sherrin ja pata pa nje poezise qe ja pata kushtue Republikes se Kosoves,Me lajmroj profesori Nezir Rrezja ne polici dhe prish dru me kan ne policine e prizrenit me muaj.
   1reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1

  • Haxhi Kuçi Petrit Toska I moqem eshte Bujar Bukoshi,Po ka pas edhe ne suhareke normale,por nuk kam qen ne suhareke por ne prizren.Bujari ka qen drejtor gjeneral ne spital ne interno,isha i smur shume per vdekje ne vitin 1989,nje plak ma bani o Haxhi bre bac turqia na ka kajt nanen na ka lan nere serbi.Nje turk ka dal perjashta ka shkue i ka tregue dy Bujareve dhe kan hyre brenda te gjithe me nje infermiere dhe ai pacienti turk me koke ka ba ka ai dhe ka une.Ka hyre infermierja ne dhome dhe si ja ka dhan ingjekcionin ,ka bertit o Haxhi me mbyten ti mos e le met dhan inekci.Kur erdhi te une e kam kap per floke dhe me gjithe ato renditje e kam perplas per dysheme se ne menzen e studentave dhe jam vesh e ik per ne suhareke1
  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska A muhabet kam pas me Mehdi Elezin,dhendrrin e Bujar Bukoshit.Bile e kam mbajt me buke,jo vetem kete por edhe Ramadan Mujen,Esat Haskuken,Tefik Gecin,Bajram Ollonin.Me ju than sot thojne po shpif Haxhiu,ani mos te ma dijne neren,sugjuk te prizrenit me kese,qaj kafe pasul,gullash e peshqi te vermices.Kur i qova femit mi strehue te Mejdi Elezi ,motra e Bujarit ma bani na falish se tan po thojne qe ti e ke dheze luften ne kosove dhe po tutemi me ti mbajt femit.

  • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1En ligne
   Petrit Toska Haxhi po patriotat UDB nuk i ka bo kurr drejtora spo di qysh e paskan bo Bujar Bukoshin, mos je gabim se UDB i ka bo drejtora vetem spiunat??

  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska Per bese drejtor ka qen ne interno e zavendes Bujarin tjeter me shtetesi turke.Te dyte e mbyten nje plak nga lagja mbi spital Tusus si quhet kam harrue emrin e ka pas Hazer Berisha.Plak atdhetar pasha nje zot.1

  • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1En ligne
   Petrit Toska Haxhi ani a din gjo pse e kan mbytur Hazer Berishen??

  • Haxhi Kuçi O Reshat Sahitaj,pse spo hyn ne biseda nese ste pelqejn na kritiko se nuk bahet nami.Hyn pakes hyne
  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska a hiq sme lexove?Kuku me lisa paskna fol.Hazer Berisha me mua ishte ne dhome te smut prej zemres.Por une kam pas edhe temperatur 41 grad.Fal nje infermieres Selvete Bytyqi nga Semetishti me pa e njoh,ajo me ka shpetue duke ma dhan nje ingj…Voir plus

  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Reshat Sahitaj,Isa Malokut ja bane lik e mua pse jo.Tu paska kercnue Ramushi se ishe kon ne darsmen e marteses se vajzes se Shkurtes.Pse nuk e pyesish Ramushin çka u ba me Sofije Tafen?Pyte Shkurte Fejzen pse i pat dal trenit ne ferizaj kur i mbajshin akordet?A e menagjonte Fadil Llugagjiu pederi i serbeve.
 • reshat sahitaj kujtimi une 53678165_10216698500767240_2358680302479474688_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-cdg2-1
  Ibrahim Egriu PUSHIM TE KENDSHEM!
  Masquer ou signaler cec

 • reshat sahitaj kujtimi une 53678165_10216698500767240_2358680302479474688_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-cdg2-1
 • reshat sahitaj kujtimi une 39966851_264543887511550_5442746921594650624_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-cdg2-1
  Reshat Sahitaj Haxhi Kuçi per Bujar B kam shkrue ne gazete per kercenime nuk i frikesohem askujt sepse askujt nuk i kam bere keq pervec se e shkruaj realitetin e verteta i pengon. Bujari B i ka pasur 850milione me gjeresisht lexo ne K Sot
  2
  Masquer ou signaler cec
 • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
  Petrit Toska Haxhi bre allahu te marroft ja prishe rahatin e duhanit Reshatit ne durres 😜😎
  1
  Masquer ou signaler ceci
 • reshat sahitaj kujtimi une 39966851_264543887511550_5442746921594650624_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-cdg2-1
  Reshat Sahitaj Petrit Toska krjet shoqatat ne Bruksel nuk i ka hap udba. Brukseli ka dhene 4deshmore qe jane vra nga Udba Vehbiu, Enver Hadri Misa etj
  1
  Masquer ou signaler ceci
   h
 • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
  Petrit Toska Reshat ani de ato shoqata jane hapur para se mu vra keta 4 deshmore te marksizem leninizmit.

  Shoqatat jane hap nga vitet 1974 deri 1983 ne konsullaten jugosllave ne Bruksel.
  Masquer ou signaler ceci
 • reshat sahitaj kujtimi une 39966851_264543887511550_5442746921594650624_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-cdg2-1
  Reshat Sahitaj Haxhi Kuci e ka mire por Haxhiun e kane izolue e emrin dhe per kontributin e tij asnje gazete nuk e boton. Pse? Sepse udbashat duhet te behen patriota
  2
  Masquer ou signaler ceci
 • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
  Petrit Toska Reshat UDB nuk i ka rralizuar krejt atentatet vete ne Bruksel por ajo e ka pasur edhe ndihmen e sigurimit nga Enver Hoxha me konkretisht nga Bujar Hoxha ambasador i Shqiperis ne Istamboll sepse ai gjitha atentatet ndaj emigracionit vete i ka rralizuar duke ju dhen informacione UDB serbo qetnike.

  Per kete kan shkruar edhs shume patriot nga diaspora per Bujar Hoxhen.

  Lexo pak te lutem!

 • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1

  Petrit Toska Reshat Sahitaj

  Valla bre burre edhe ti shume po i ndryshon fjalet, sepse ne Kosova sot ki thon Bujari i ka vjedh 700 milion euro nga fondi 3% ndersa tash po thua 850 milion euro i ka vjedh Bujari nga fondi 3%

  Cila shifer eshte e vertete Rashat!!!  • Petrit Toska Reshat sot eshte 1 prilli dita e rrenave e me rrejt ka pak sbohet nomi por me rrejt shume valla nuk eshte mire puna sepse 150.000.000 euro nuk jane pare e vogel por eshte djersa e mijra e mijra mergimtarve shqiptare qe kan kontribuar qdo muaj per fondin 3% per pavarsin e Kosoves!

   Apo jo Reshat, 700 milion apo 850 milion 😎
   Masquer ou signaler ceci
  • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Petrit Toska Reshat na fal qe po ta prishim pak pushimin me keto komente zbulim dhe kunder zbulim 🤔😎

   Por duhet pak me na kuptu qe Ramushit i kish hi friga se kush eshte ka i publikon keto informata sekrete se hallin e kish per veti qysh e kan liruar nga burgu i Hages me pare te fondit 3%

   Inshalla bohet mire se valla zhurm ish ka bohet ne qeveri ani mo Bukoshit i kish ra derxha spo din hiq ka me u zhduk se krejt sherbimet sekrete po e ndjekin deri sa ta burgosin...

   Hajr koft 🤓
   1
   Masquer ou signaler ceci
  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska pasha besen nuk i kam dite keto dallaveret e shqipecave.
   Modifier ou supprimer
  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska Ma e rruges kishte me qen qe Reshat Sahitaj ta len duhanin se per shnet nuk eshte i mire.Ka gabue ne shifra,njeri gjalle gabon i vdekuri ska si me gabue se as nuk pordhe i vdekuri.Me randesi eshte qe ja ka qite hajnin.Por shifrat e tre ù jan tejet ma te medhaja se mergaten e shkrete e kan mjel ma zi se dhijen.Per Reshat Sahitaj,nuk e di a ka ngjye ne tre %,apo ate vendlinja therret.Me ma pas dhan mua ato pare,me jete isha marr qe i kisha bashkue trojet shqiptare pa lufte.Mi kan kerkue 15 miliarde dollar te OSCES o Reshat Sahitaj,kam shkue ne Reshatne,ua kerkova tete miliarde ,ua thash qe une po ja nisi mi dhan 28mij marka dhe arin e gruas,qeshnin me mua uçk!!!Harrova me cek se e prura punen ne tete miliarde dollar mi grumbullue.Prezenc ka qen Ruzhdi Kuqi,Baca Aziz Morina,Fadil quran Suka polic heeeee per poste ishin kon vesh bre ftyren ua dhefsha shpiunave te serbise.Sot keta jan ba milionera e zoti u ardhet hakesh se ma prej meje ska asgje.Reshat Sahitaj,hatri im u lajmrue masakra e Raqakut,as hatri uçk es e as hatri i Rugoves.Ani,mi vodhen veprat e mija duke u nis qe nga mbrojtja e flamurit ne vitin 1971 ,demostratat e 11 marsit ne menzen e studentave,vizita e minatoreve qe deshta te behem kurbani i qenve shqiptar qe si paskna njohur kush qenkan shqiptaret.Mire ma kan ngull.Dy here ndihma humanitare kan prue ne Kosove gjate luftes.Ne suhareke ku me pat lute mi prue ndihmat Malush Berisha e Uke Bytyqi,shko vete Malush Berishen a eshte e vertete apo po genjen Haxhi Latif Kuçi?Edhe ne Malisheve i kam prue,shko banju pyetje Maralis qe isha i strehuar te Hazir Dalip Olluri,dhe uçk aty me paten rrethue duke mu kercnue e shajte ne nane pse une po dua me mbrojt popullin nga serbet me than pasi ti po done me mbrojt popullin nga serbet je me serb.Nuk ka ZOT se me pas,nanen ketyre ua kish dhunue si e meritojne.Une edhe Demaqit i pata thene ;Hajde burr i qesim ne ledin cili nga ne dy kemi kontribue ma teper per shqiptar.E pranoj qe kam kontribue,ama nuk mu pergjegj pse me qoj te une Avdi Ibrahimin me Rame e Riza Vaten qe une ne kohen e luftes me krijue partine republikane?Me bllokoj kur ja bana zoti te dheft gjenazen se nuk mujta me durue.
   Modifier ou supprimer
  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Petrit Toska Po e din mire qe edhe Reshat Badallaj ka grumbullue te tre % dhe vendlindja therret?Ku i ka que ato mjete qeni serb?Hazer Susurit thote ja kam dhan mbi 500mij marka,nje tjeter thote se nje milion i ka vjedhe Reshat Badallaj,por tjera mjete????Edhe ne belgjike e di kush ka vjedhe miliona marka.Mos pandeni se jemi naiva e nuk i dim gjanat.
 • Ibrahim Egriuhttps://www.facebook.com/mira.shkurta/videos/10202821775771220/?fref=mentions


Dernière édition par Perparimi le Lun 1 Avr - 11:13, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

reshat sahitaj kujtimi une Empty Re: reshat sahitaj kujtimi une

Message  Perparimi Lun 1 Avr - 10:02

Ah ju deshmore te nderuar


Ah ju deshmore te nderuar

Pa e ditur qellimin e luftes
u fluket si bleta nektarit
duke mendue se dot e çlironi 
atdheun e roberuar.
Nuk keni mendue fare
se mbrapa jush qendrojne
ish sherbetoret e shkaut.


Me derektiva krijuan guerilen
grupe çlirimtare
duke na u betue per çlirim
e ne fund bashkim Kombetar.


Cilen lufte çlirimtare
e quan ne vend
apo tradhetise se malluar
i thurrin kenge çlirimtare?


Pom dhimbseni ore ju deshmore
qe i lat femit jetima
femit duke  u ik nga atdheu
ma zi se ne kohen e Rankoviqit.


Une e kam kuptue 
qe ne fillim luften tradhetare
por kur ju folsha çka dot ju gjen
me etiketojshit udbash pa qen fare.


Tani ju i qortoni deshmoret e juaj
si une para dy dekadave
a me takon tani mua 
tju etiketoj tradhetar?


Jo te nderuar morali nuk me lejon
e di qe ju kan mashtrue Lluciferat
ju nxiten mua te me urreni
vetem pse luftova per qeshtjen kombetare.


01.04.2019
Haxhi Latif Kuçi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

reshat sahitaj kujtimi une Empty Re: reshat sahitaj kujtimi une

Message  Perparimi Mar 2 Avr - 2:45

reshat sahitaj kujtimi une 55752445_1215786961914277_1369464637455597568_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent-cdt1-1

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

reshat sahitaj kujtimi une Empty Re: reshat sahitaj kujtimi une

Message  Perparimi Mar 2 Avr - 3:19


reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdt1-1
Petrit Toska
30 mars, 20:50 · 

Fakte Historike!
Edita Tahiri agjente sekrete UDB dhe ministre e punve te jashtme te Kosoves nga viti 1991 deri 2000...gjate takimit me Havier Solanen me 11 janar 1999 ne Bruksel ka deklaruar per media...
" Ju i nderuar president i NATOS duhet urgjent te ndihmoni LDK... sepse UCK po fiton ne terren dhe me UCK nuk mund te bisedohet"
Keto fakte i ka publikuar edhe diplomati gjerman Geert Henrich Ahrens ne librin e tij... Diplomacia ne tehun e thikes.
No comment


reshat sahitaj kujtimi une 55833073_2672195322853137_1026541043950026752_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-cdt1-1[size=11]
22Vous, Reshat Sahitaj, Kola Petrit et 19 autres personnes
[/size]


 • reshat sahitaj kujtimi une 39966851_264543887511550_5442746921594650624_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-cdt1-1
  Reshat Sahitaj fakt keshtu ka kerkue plus ka kerkue lirimin e rexhep osmanit e jo clirimin r KS2  • reshat sahitaj kujtimi une 52390030_2573487489390588_3566251099809644544_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1En ligne
   Petrit Toska Reshat Sahitaj
   Apo e njef kete personin ne qoshe te tavolines perball Adnan Merovcit?!
   Masquer ou signaler ceci
  • reshat sahitaj kujtimi une 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1
   Haxhi Kuçi Reshat Sahitaj,i nderum kush ka kerkue lirimin e Rexhep Osmanit(kurvanit) e jo çlirimin e R KS?A mos e keni fjalen per kurvicen Edita Tahirin,apo dike tjeter ?Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

reshat sahitaj kujtimi une Empty Re: reshat sahitaj kujtimi une

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum