Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

 :: sport

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:37

Terminator Haxhi Latif Krasniqi(Kuçi)
Japan
Crusader

Nje po ta them:
Aq sa kam punue per popull e kosove,
me shperblefte drejtesia!
E sa ka hi ne hakun tim populli i kosoves
Ju kethefshin,po ato mbi koken e popullit
Si koft ky popull u shperbleft
Sa keni luftue ,njerezia ka me ju shperblye
Nese e keni tradhtue,keni mu tradhtue
Nese populli i ka perkrahur tradhtaret
populli e ka perbuzur lirin vete!
Nese mendoni qe ti vritni trimat,
ne vend te serbeve,
e per vedi te beheni patriota,ne mite
kjo kohe ju ka perfundue,
sepse edhe me KS-it jam ne kontakte ,pra tani dine tane shqiptaret!
Nese ju ka bere nena,me tradhetue,
e keni ngrere vetveten
Pse ua them:Nuk jihni drejtesi,nuk njihni kush eshte i dashuri juaje,
ju keni leshue rrugen e njerezise,
mundoheni permes fejrave te genjeni njerezin
Ju mendoni se njerezia i ruan bagetin
Jo bagetin ,por njerzin,keta vendosin per cilin popull me pavaresue,
per cilin popull me roberue,
besa dhe cilet popuj mi zhduk nga ky planet!

Paqit ate fat siq e meritoni!

2005-12-24

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:38

Terminator Haxhi Krasniqi(kuçi)
Japan

Kurkushi
Kurkushi kete ty ta besoi,dhe qe thuash kur lufta ndalet vije roberia,kjo eshte me se e vertete,nuk di tjeter çka te shtroi per ju i madhi vella.E qe thuash kam besim ne veteveten,nuk i frgohem tradhetareve!Sepse ua njohi mire se si i kane ndertue qerdhat keta!

Ju pershendesi
Terminatori

2005-12-24

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:38

Crusader

Dardania

terminator,
sinqerisht me vjen keq qe nuk te kane dhene ndonje pozite drejtuese ne organet qeverisese te kosoves, apo se paku qe s'kane degjuar rrugen qe Ti ua tregove per te "liruar vendin" (siq u shprehe vet)...........
Ti vertete ke 'potencial' per ti nxjerrur muslimanet prej lloqi
2005-12-24

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:40

Pergjigje
Une nuk kam punue per pozita ,por kam shkrie mundin e trupin per popullin shqiptar e ti se di dhe nuk po te njohe se a je shqiptar apo ndonje qe e dine shqipen!!!!
Haxhi Latif Krasniqi(kuçi)

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:41

Terminator Haxhi Latif Krasniqi(kuçi)
Japan

CRUSADER

MOS QAJE KOKEN PER MUSLIMAN ti fare,
sepse Muhametin tend e kane pergaditur qysh para 15 shekujve
per diten e sotit,dhe ska se qysh ma mire!
Popujt i kane ndare ne disa tabore
dhe urrejtja gati e ka arritur te veten!
Pritet lufta e trete,dhe besen po ta japi se feja muslimane ka me fitue,por ka me qene e ndihmuar
nga tere bota (shtetet,muslimane katolike,e aziatike),per ti zhdukur fundrrinat e mbetura,si ato katolike,sektet muslimane dhe te shteteve me poshtersira!
E pastaje kur tu plotesohet,deshira e OkB,kane me ndalur luften,dhe ka me triomfue diktatura e Enver Hoxhes!
Kete une nuk e kam pergaditur,sepse nuk kemi qene ende te lindur ne kete jete!
Por ata zotnat tone,qe vendosin per tere njerezin!Qe vendosin rregulle ne toke!
E per qe thuash shyqyr qe nuk ta kane dhene ndoni pozit ne organet qeverisese ne Kosove?
Zonja jote,kete ua kam lenun shpiunave qe u kane shkerdhye,tortorue ,burgosur,e masakrue,keta juve u pelqejn!E mua per kete nuk me doni se ju neni mesue qe popullin ta roberoni,per kete me kundershtoin qiftat si ju!Nga kush iku NOLI,Ismail Q.Faik K.GJergj Fishta,etj,heje bali e ke humbe vetedijen!
E une ZONJA jote,nuk kam tradhtue kend,as shpionue,as burgosur,por gjat luftes ,popullit te ikureve neper male ua kam shue ujen me buke,etjen,e derguar barna per sherim,!Kurse luftaret e tu meshifeshin,ikshin kur kercitke pushka! Nenat i ndeqojsha tue u thene:Eja bire hyre nga ke dal,e rrinte ate sendi ,e nemke tue thene:Kuku per mue çka paskena pjell!
E mu ato ndihma qe ua kam sjelur popullates(tere shqiptare),i kane shperndar tradhetaret,per ne Malisheve nuk mundem me thene ,pore ne komunen time po shpiuni qe me ka thene trdhetar jugosllave,pse vetem qe e kam mbrojtur flamurin shqiptar ne vitin 1971 nga serbet dhe gjenerali i yugoslavise! Dhe ky qe i shkepte ndihmat,shkova tja lypi nje these mill ,se vertete nuk kisha per veti me familje ,me tha :shko te SLLOBODANI merr miell!,kurse edhe une kam mundur keto ndihma ti shperndaje,por ja nuk kam dashur kurr te behem dikushi e te lavderohem, por keta gjithmon te pare si gjate jugosllavise,si gjate Sllobodanit,e udhehoqen luften si i kovenoi serbis,por jo serbise se gaboi,pore si u konvenoi tradhetareve!,E dhe sot ju bashkangjiten nderkombetareve,ishalla ketyre nderkombetareve ua rrasin deri ne fyt,nese mashtrohen sikur populli shqiptare!Tjeter: Me kane propozue edhe per kryetar,por kam refuzue,dhe kurr nuk e kam lavderue veprimtarin time, e mu bere ndoni personalitet,por qellimi i im ka çene te kontriboi ne favor te popullit shqiptar e vetem shqiptar,por ky mund i imi paska qene badihava per askende!por me shtjeu (nxiti)nje dr.prof. i historise kur e pyeta diç per nje veper,me tha:Se per juve duhet shkrue mbas 50vjeteve,sepse ti tha rrezikohesh me familje nese shkruajm per historin tende!!Une i thash se une qysh nga lindja ime kam çen i rrezikuar per vdekje!E nga kush ?Mu nga keta shqiptar qe po na qeverisnin sot e ne kohen e titos,e jo nga
serbet,se kurr serbet nuk me kane malltretue por shqiptaret, qe nga komiteti krahinor e gjere tek policet shqiptar!! Po vazhdoi tek ndihmat: Po kete MUHARREMIN kur e kam thirre me telefon nga mergimi pas disa viteve,por me emer tjeter nga nje fshat vraniq,e lavdrova per qe i ka thene ,e kam fjalen per mua,keshtu:Baca Muharrem(meli)jam filan fisteku deshta te lajmrona e te shprehi shendet,vetem qe ma ke pas flladit shpirtin kur i pate thene Terminatorit kur i ndajsh ndihmat gjate luftes per mill: shko e merr mil te Sllobodani,E ma priti duke buzqeshur:Ky ka dashur me qene dikushi, e me na dale para neve!Kur e pyeta se ky fare Terminatori a mos ka qen si ne i lidhur me pushtetin serb?Muharrem SHaban Kuqi me thote:Jo more ky nuk i ka ndjekur odat e shqiptareve,dhe per kete ne popull nuk ka pasur ndikim!,Se serbet kane pas besim ne mua e tye! Pra po me kuptoni kush paska mundu me çene shpiune(ata burra shqiptar qe i paskan ndjekur odat)Une sa i perket provimit per atedhe, e kam dhene ,obligimin ndaj kombit e ndaj atedheut!Dhe nje po te them dhete per qind te popullit te kishte punue si une moti ishim çlirue!Kjo eshte nje qerek e veprimtarise t'ime!Une te kuptoi tye nuk je i keq,por je i nxitur ti mbron tradhtaret,sepse me siguri ata te kane pase punesue,apo ke qene nga ata i paguar!Keso perjetimesh kam pasur pa rreshtur,por u kam dalur per balli!
2005-12-

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:42

Crusader
Dardania
o terminator,
s'di si eshte puna yte...por shiko si qendron puna: shumekush ne kete forum flet mend e pa-mend, here mire e here jo fort mire...po shumekush ka diku nje 'cak' te cilin symon ta thote me postimet e tij.
Ti o zoteri, nuk po thua asgje!
Ty te pengojne (te gjithe) ata qe bejne politike, te pengojne ata qe luftuan, te pengojne ata qe nuk luftuan...
Per ty o njeri, i gjithe populli shqiptar qenka i KEQ.
Kush je ti ta poshterosh nje popull te tere???
Nese ke diqka kunder dikujt ne veqanti, trego: filan fisteku (dhe grupi i tij) nuk me pelqen o se te kunderten: filan fisteku me pelqen...po per ty (thjeshte) askush nuk qenka i mire.
Ti duket se je nje FRIKACAK i papare, pasiqe llomotit e llomotit, por kurre nuk ke guximin te thuash ate qe ke ne zemer...ose nodhsta edhe vet nuk di se qka do, prandaj shkrimet tua jane vazhdimisht KONFUZE.
nuk eshte veshtire te verehet se je ne nje gjendje te 'mjerueshme' (qofte shpirterore apo fizike)...po trego o shqipar se qka po te mundon (per shkak se po vazhdove keshtu, nuk do besh shume sens)!!!
Ti vazhdimisht (direkt dhe indirekt) permend se si ty te paskan akuzuar per spiun, te marre, tradhetare, te shitur etj etj...dhe qka ben ti???
u ve te tjereve po te nejtat akuza qe te paskan bere ty!!!
per fund: diku pate cekur se ti kinse me njeh mua (di se kush jame une) e kinse une paskam punuar me popull,me gazetari, e ne nje vend tjeter the: "ushtaret tu"..duke aluduar se une paskam ushtare, etj etj...
jo vetem se je shume naiv...po tani me bere kurreshtar te dije se kush eshte ai person qe mendon se jam une...
(vetem per informaten tuaj: ka qene edhe nje anetar me emrin ulsteinvik i cili nja 3 muaj me radhe pati kembengulur se une jam nje 'njeri tjeter' (i ngulur ne koken e tij).

...eh imagjinata e barinjeve te sodit.
dikur moti...barinjet mbanin imagjinaten tek delet...e sot edhe barinjet jane 'sofistikuar'...po kyqen ne internet!?!?!...i percjellin delet me web-camera...hehe..modernizim eshte ky, apo jo!!?!?!?!?!

2005-12-

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:43

Ulsteinvik
............................
Norway
Crusader, ti zoteri nuk ke aspak te drejte te i akuzosh te tjeret. Ti i thua terminatorit: "Kush je ti ta poshterosh nje popull te tere???" Te pyes cfare je duke bere ti gjithe kohen? A nuk je ti ai qe e poshterson me se shumti pjesen me te madhe te popullit shqiptare? A nuk je ti ai qe ne cdo teme mundohesh te bejsh percarje? Pastroe njeher njollen ne kemishen tende, pastaj thuaju te tjereve se e kane kemishen me njolla.
Si shpesh po e permend qe une te kam akuzuar se ke qen ndonje anetar tjeter. Ku ta dish ndoshta ke qen dhe ndoshta je. Ku e di uné se sa pseudonime fshihen pas kompjuterit tend? Personat qe mundohen te bejne percarje jane te gatshem per cdo gje, ato nuk frenohen te genjejne, te manipulojne, te mashtrojne, vetem e vetem qe te i arrijne qellimet e tyre te ndyta. E dinke shume mire edhe punen e bariut dhe te deleve, si dukete e flet nga pervoja personale.
"Njeriu me i rrezikshem i kombit eshte dyftyreshi dhe percaresi"
2005-12-26

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:44

Terminator Haxhi Latif Krasniqi(kuçi)
Japan
Crusader
Ti çdo gje po e ngatrron,dhe kush tye me te kuptue jo!
Se pari te kam thene qe si ti keso njerez kam njoher gjate titizmit,dhe Rugovizmit,e Slobodanizmit
e per qe thuash se paske edhe ndonje ushtri ti kete po e çpikish nga truri yt,e jo nga unePor po i lexoi shkrimet e tua ti vete e pranone pavaresin e shqiptareve e ne mesin e vargjeve ngulish pyka te pakuptimta(dhelperake)
Ne nje vend thuash:Se pa u eliminue ne KOSOVE E SHQIPERI faktori islam,nuk ke pavaresi per popullin shqiptar!
Kurse ne anen tjeter,ti na qesish hi syve,jo mua dhe thuash:
ASKUSH nuk done nje shtet midis EUROPE
TI o njeri kerkone pavaresi,ne te njejten kohe refuzon,sepse pavaresia ty te verbone!
Ti je i zhytur ne meri,dhe ne te ke mu shkrireTY TY te pengoin njerezit qe punuan,per shqiptarezem,
dhe tani te pengoin te gjithe shqiptaret qe punoin per atedhe,dhe u kundervihesh me hidherim!çudi ne ty!
Beje mundem me ba as serbija keshtu nuk kishte me qene kundra,si ti!Por vetem ata bashkpuntor,te serbise,qe deshironin qe kosova te mbesi e varure keshtu siq eshte dhe siq ka qen,ne duaret e juaja te flliqeta,qe bashk me shkavellet e kosoves shtypet shqiptaret!Tani jeni shperndar edhe neper diaspore qe ne keso rastesh,ti kundershtoni njerezit qe punuan per KOSOVE!Dhe ne popull ti dizinformoni fjalet e verteta !Por vetem nje po ta them une kam me ju dal duplla te gjthe tradhetareve,dhe kurr nuk keni me mujte e me trashigue kosoven !
Po ti vete po e pranone qe je antikombetar,lexoi shkrimet e tua!
Te lutem trego çfare ti ke ba per popullin tend,sikur une?
Ti po te shohe se kush paske qen!
E qe thuash qiti me emra kush ka punue kundra meje e kundra popullit ti je qorrue,
apo fare nuk lexon por vetem ja nis e shkruan ashtu si ta rroke truri,
2005-12-26

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:45

Crusader

Dardania

Ulsteinvik...
kur bej dialog me Ty dhe me disa anetare tjere "te sojit tend", nuk me duhet asgje me shume se (vetem) nje pseudonim. Se ju jeni si ata zagaret qe vrapojne pasi te degjojne kersitjen e qiftes. Juve nuk ju duhet lepuri, per te vrapuar rreth e rrotull, se ju vraponi sy-mbyllur.

pergjigje ne komentin tend:
per dallim prej terminatorit (dhe ca tjereve) , i cili llomotit dhe gjen fajin tek te gjithe kurse nuk jep asnje pikepamje te tij se si mendon ai te permiresohen gjerat , une vazhdimisht po them se populli yne perfundimisht eshte vetedijesuar dhe po i qaset disa qeshtjeve delikate me maturi. Po ecen perpara...edhe pse ka shume per tu bere!
E kemi kuptuar se islamizmi dhe komunizmi nuk na kane bere asnje te mire dhe vetem te keqija, prandaj kemi bere kthese ne te gjitha spektet.
Po u ndale te lexosh postime nga temat veqanerisht politike, atdhetareske, teologjike etj etj, do shohesh se te gjithe islamofilet (sikur ti) akuzojne pothuajse te gjitha strukturat qeverisese dhe joqeverisese shqiptare (ne pergjithesi) per afinitetin pro-kristian qe ato po tregojne keto dekadat e fundit. A thua pse e beni kete???...
Sepse kjo vertet po ndodhe!
Pra, kete dua ta potencoj une! Eshte bere nje levizje e rendesishme e 'pendes' turko-islame, qe na la na erresire, per shekuj te tere!

Mu ketu po i pergjigjem edhe terminatorit (pasi qe me beri nje kerkes ne nje tjeter teme).
Terminator, une asgje nuk fsheh, bile jame shume me direkt se plot te tjere.
Mendimi im dhe i shume shqiptareve sot (duke kyqur edhe plot figura te njohura shqiptare) eshte se "Islami eshte fatkeqesia me e madhe e popullit shqiptare".
Kete ua ka then edhe Ismail Kadareja edhe shume te tjere; veq kesaj jane edhe me te shumte ata qe kete e thone indirekt (vetem per t'mos ua lenduar ndjenjat juve "muslimaneve te forte")
Une mund te luaj me juve (me fjale) sa te duash, po kur vije puna tek qeshtjet themelore, une ta them TROQ.
Nuk po akuzoj asnje shqiptar-musliman ne veqanti, bile as qe ju fajesoj juve qe sot jeni musliman (po te kishte pasur populli une pak me shume kapacitet per tu mbrojtur, sot nuk do te kishte pasur musliman kendejpari.
Pra juve qe sot jeni musliman une ju konsideroj VIKTIMA. Thjeshte, jeni viktima te nje invazioni turkoman. Dhe me dhimbseni per kete, siq me dhimbset populli im. Prandaj jemi duke per qmos per te nxjerrur popullin nga humnera ne te cilen na lane turqit.
Kete qe po bejme (une dhe shume shqiptare tjere), nuk po e bejme veqanerisht per juve, por per POPULLIN SHQIPTARE!
2005-12-

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:46

Ulsteinvik
Norway
Crusader, kush ka pervoje me punen e bariut dhe te deleve, ka pervoje edhe me
...........zagaret.
Kush e ka kuptuar ate gje qe thua ti? Kush jane ato "e kemi kuptuar" serbet?greket? Ato thonin gjithmone sende te tilla, ato thojne dhe mundohen qe te e bejne popullin shqiptar ne sy te Europes si terrorist musliman.

Lexoe edhe njehere se cfare thane greket:
-Agjensia e lajmeve "ANA"20 Mars 1997
Zoti Pangallos nenvizoi nevojen e bashkpunimit te dendur midis Greqis-FYROM-it (Maqedonise)dhe Serbis.
"Duhet te diskretitohet Shqiperia si nje vend qe mbeshtet terorrizmin duke e kanalizuar ate ne -Terorrizmin Islamik- lidhur me terorrizmin nderkombetar per shkak te shumices se popullsis muslimane, ne menyre qe te ngjallet panik ne arenen nderkombetare"
A nuk e sheh se kjo propagand e tyre antishqiptare pikerisht tye te pergjigjet. Ti zoteri duhet do te dhimbset vetvehtja sepse ben nje propagand shume te poshter dhe te rrezikshme.
Ju nuk luftuat kunder serbit kur ishte per te luftuar, tani mundoheni te beni percarje ndermjet shqiptareve. Turp te keni.
Po ti cfar viktime je? Mos linden te paret e tu si te krishter?
Nese ti dhe disa sikur ti do te benit ndonje te mire per popullin shqiptare, ateher gjeja e pare qe duhet te e benit do te ishte qe te keni respekt dhe toleranc ndaj besimeve tjera. Nuk duhet te e harroni tolerancen e shqiptareve musliman ndaj jush ne kohet e veshtira.

E perseris:
"Njeriu me i rrezikshem i kombit eshte dyftyreshi dhe percaresi".

2005-12-27

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:47

Osm19

Macadonia

Crusaderi jeton ne iluzionet e humbura te tij.
Nese ti(crusader) thuash qe populli shqiptar ka filluar te "vetedijesohet", duke u konvertuar ne te krishtere, atehere shembull me konkret per kete e ke kete forum. Sa forumista jane paraqitur si muslimane te devote e sa si te krishtere.
Zemerimi nuk te lejon te kuptosh te verteten crusader.

2005-12-

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:48

Jova Haxhi Latif Krasniqi(kuçi)

Albania
Ka fatmir lima ma kadal mos kundrestoni,mos me pas kan ki qetash nuk e kishi ket liri,bini sahatdet kur permdni ket
2005-12-30

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:49

Jova Haxhi Latif Krasniqi(kuçi)
Albania
12/31/2005 - çka kontribove per KOSOVEN TENDE
Postuar nga Anonymous
Nje pergjigje e kerkoje nga Fatmiri:Pse nuk me pranoi ne aradhen e tij ne Deberdelan ,me 06.qershor.1998 poeti,e dine,per ken eshte fjala§
Link Permanent
• 1/3/2006 - tung te gjidhve
Postuar nga Anonymous
lej ato sene shokit se a edi historin tane deri ne katrasgysh. um fal qe po te dham. nashta je i paqt. po ka mu ngu nga nji her edhe armatimi. po ti pse nuk ke shku e me hi prej shqiprije.9 dit udh i kam ba deri ne zon te neredimes.
Link Permanent
2006-01-04

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:50

Relativiteti
............................................
Albania

Fatmir Limaj e ka bërë një mbrojtje shumë të dobët para Tribunalit te Hagës, saqë në disa momente vetëm që nuk ja ka nis me qajtë si fmija. Më qesharake ka qenë kur ju drejtohej gjykatësve. " ... Bre burrë...".
Ma merr menjda që eshte tregu shumë i dobët se me u shpresh shul shqip, ja ka ngul Haredin Bales.
Por edhe nuk k akuptim deklarimi i tij, " Fitoi drejtësia" vetem pse e liruan , sepse sipas asaj , do me thene me te drejt u denua Haradin Balaj.
Për këtë arsye prej tij pres vetem genjeshtra politike.
2006-05-25

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:51

Krela Haxhi Latif Krasniqi
Albania

Relativiteti

Po me flladit jo pakes por pa mase!
Pse sepse me vjen mire qe e paske ndjekur seancat gjygjesore
dhe a te kujtohet kur thonte:Zotri mua me ka marr gjumi se per bese nuk kam luftue!
tjeter a thonte se rastesisht kam gjuajte ne kamion dhe se di as vet vetem kur ka explodue,e tjeter zotri nuk kam luftue,e vertete se sa here e kam vizitue ne DEBERDELAN,me pyste,sa veta jane vrare,a po ikin shkijet,e vetem nja tre a kater veta kane luftue ne shtabin e keti e tjeret pinin raki,dhe ata qe kane luftue tani nuk jane mire ,po me vjen keq me shkrue sepse shpirti me qane per keta!A e sheh kur flete se si qeshet,i bijn ndermend se çka ka bere dhe nje dite vete ka me leshuar shpirti nga mekatet,jo qe i ka ba vete,por e kane nxitur tjeret,e ne mua nje dajal i miqve te mi i ka prue arme me bollek ku ky djal i mikut me ka shtie ne duar te serbeve per m'em likvidue,e dine shum mire Fatmir Lima se kush eshte ky qen,dhe problemi ka qen se nese mua me merr ne shtab,ai aty gjalle nuk kishte me qen,pra Fatmiri ma malle e ka ba mos t'me merre mua e ta humbi kosoven per para,kur te deshiron populli jam ne gjendje sya me sy te ballafaqohemi me Fatmir Limen,ku kam edhe inqizime,por kerkujt e drejta nuk po u intereson!Dhe rastesisht e lexova ne nje forume dhe aty Fatmiri kishte dhene nje deklarate:Une asgje nuk i mora KOSOVES,por dhash ,dhe jam ne gjendje edhe tani me sakrifikue per kosoven!!!Apapaaa a e sheh dahin,po sa ke ne Hage a se plaqkiti popullin tue qel gjirologari,kinse per avokat,e sa shitore e çka kan qel vellezerit e Fatmirit sidomos Kadria?çka ka ma me plaqkit kete popull a nuk u ngope,tani edhe Harejdini po se dada Nexhmie per kete po kerkon ndihma se kjo ka para te rankit sa te done dadoja i jep edhe e shpetone nga burgu,po dreqi le ta merr une e di qe nese ne lufte vret armiq dhe shpiuna nuk ka ligj ne bote qe e denon dike!çka paskan ba more vella?Po po po shifet pavaresia,dhe ma e keqja po e ge,jejn popullin a ua kemi prue pavaresin!Po ku hamamin eshte pavaresia,as ne pralla keso rrena nuk egzistoin,por edhe populli ja po frigohet me te madhe dhe çkado po ja bane aminin!
Dhe a e ndegjove Jakupin ne seancen gjygjesore kur i banen pyetje:Se a kani luftue ashtu siq i ipshit lajmet ne RKL?A iu pergjigj Jakup Krasniqi keshtu:Jo zotri kjo ka qen propagande e jona qe ne popull mos ta humbin moralin ne ne!Nese po genjeje diçka me thuai te lutem!Nuk po mundem edhe popullin ta kuptoi pse genjeshtrave u beson,sidomos tradhetaret i pergdhel a nga frika a nga çkaja,apo mos valle edhe populli ,por ishalla çka po mendoi jo!

Relativiteti ju pershendesi

2006-06-11

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:54

Krela Haxhi latif Krasniqi kuçi edhe Bajram Kosoumi i Premton popullit se KOSOVA?!!!
.............................PO PAVARESOHET ne qershor2006 haha po na shet karamela mue joooooo o Kosum leninisti
Albania

Sot para organeve informative ,Fatmir Lima kishte deklarue se Kryeadministratori Petersen do te jet kryeadministratori i fundit ne kosove dhe organet funksionale te Kosoves duhet sa ma pare te kaloin ne ato vendor!!!
Bajram Kosum -qi ja paska lene amanet,siq na premtoi ne koncertin e vitit te laluar,kur mblidheshin ndihma humanitare kinse per te smurit nga zemra a gjusmen e parave per vedi dhe per me dergue (plaqkitur popullin )na premtoi se 100per100 ne qershor te 2006 KOSOVA po pavaresohet!E tani erdhi qershori,Peterseni ne Rr.t.s. e kosova ,po noton si kungulli mbi uje!Hajt Fatmir se edhe ti vetem ke ladrue neper bote dhe i ke ndegjue keta te jashtmit se ku me que popullin e kosoves!
Dhe kur po genjen dhe si vjen turp fare ku thote se e kemi mbroit popullaten ne lufte?A ke bese ?a ke zot,a ke femi a ke lot ne sy?Nuk ke faje ti o Fatmir Lima,populli po ju durone futja gjere sa te shkone mbare dita!!!

2006-06-14

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 8:55

Shpati ,Sofra Muhameti nga Prishtina
.................................................

Switzerland

Përbesë nëse ka thanë Fatmir Lima ashtu hiq nuk po ma mbushka mendjen [ Kjo po ngjajka bash si ato rrenat e Bajram Kosumit kur tha se Pavarsija e Kosovës do të arrihet në Qershorë të vitit 2006 ]. Po më duket se tashë janë pushimet nja një muj kanë me shku në deti, pastaj pas detit kanë me shku me e reklamu ngjyrën qe e kanë fitu në det pastaj pas shtatorit vjen tetori e Festat e Nëntorit ,Kërshëndellat,viti i Ri e hopa rrena e njëjtë në 2007 kthehet kaseta nga fillimi vetëm me njerëz të tjerë në vendë të X personit do të jetë Y personi,rrenat do të vazhdojnë më tejë për ?!?"...

2006-06-tetembedhjet shkrime nga 41
...............................................

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj ! - Page 2 Empty Re: politike | Fatmir Limaj, Isak Musliu dhe Haredin Balaj !

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum