Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Fatmir LIMAJ

 :: sport

Aller en bas

 Fatmir LIMAJ Empty Fatmir LIMAJ

Message  Perparimi Lun 27 Aoû - 23:55


Fatmir LIMAJ
12 juin via mobile
Ne kete jete jam betuar se do te jem armik i cdo lloj tiranie qe i shfaqet vendit tim. Urime dita e lirise! F.LIMAJ
22J’aime · · Partager
546 personnes aiment ça.


Ram's Krasniqi A do jeni armik i çdo lloje tiranit te vendit,apo popullit se ketu ka dallime si hana me diell ?
23 août, 06:49 · J’aime

Po ka dallim ketu se a je betue kundra çdo tirani te venit dhe popullit apo vetem vendit e sa per popull futja deri ne delll.Ajo mas qe ka vuajtur po vuan edhe tani ma zi se ne kohen e milloshit.Kur genjehet se ju kam çlirue ska bereqet ne ate v
end............

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

 Fatmir LIMAJ Empty Re: Fatmir LIMAJ

Message  Perparimi Lun 27 Aoû - 23:58

Limaj: Do ti shërbej Kosovës në Kuvendin e Kosovës dhe jo përmes ekzekutivit(video)

Fatmir Limaj, nënkryetar i Partisë Demokratike, gjatë një interviste në RTK- i cili ditë më parë u shpall i pafajshëm për akuzat që i bëheshin për krime lufte si ish komandat i UÇK-së, dhe zëvendës shef i Shtabit të UÇK-së, e gjithashtu që me punën e tij i mbylli gojën njerëzve që po debatonin kafiterive të qytetit ..

Une e akuzoj Fatmir Limen me kete;Pse nuk me pranoi ne lufte kundra shkaut ?Ky dajalosh shume ma i ri se une e une te kerkoj qe ti behem ushtar,veq çka spaska ne kete boten e shqiptareve.

Kush e shpalli te pafajshem Limen ?Po ata gjygjetar qe dje ishin me Milloshin dhe titon ...
Ja Lima çka me thonte kur iu paraqitesha ne deberdelan ;

Nuk te marrim nje here se skena arme.
Se dyti here po nisoj .

Se treti ty nuk te marrim ti je poet dhe shkruaj drejte per luften e uçk .
Se katerti Kur uçk deshte ta sulmonte policin e suharekes dhe pastaj kjo polici serbe tju hyne neper shtepija shqiptareve e ti masakron,keto fjale mi thane XXXXXXXX emra spo ua permendi se ju kercnoni qe mos ta tregojn te verteten dhe te nesermen shkova tek LIma dhe i thash nese e bani kete pune atehere ju koket me shkije ?
Mu ka drejtue mua duke me piskat;Kush je ti qe uçk ta quan keshtu dhe se kinse une po genjeje per uçk dhe e nxorri revolen dhe me tha se ata qe flasin keq per uçk kerkojn plume ne koke..
U mpria nga kjo dhe thash au edhe me fole te verteten po te shkojka koka.
Ja prita o shok nese po te genjeje eja me mua ne suhareke dhe u bejna pyetje disave e nese me thone se po genjeje atehere une kam pune me ta e ti me mua.
Njeri nga uçk foli,po shoku komandant eshte e vertete se mbreme ka propagandue ja permendi emrin e tij Agimi kishte qen i mpir dhe Lima me thote kusheriri yt qenka qe ka thene keshtu .O shok kush eshte nuk po me intereson ,por ti mu kercnove se po propagandoj kundra uçk,e tasht a dolen te verteta se çka te thash ?Iu luta qe te me merr ne shtabin e tij,por ai me tha se jo se ke ba shoqeri me Avdi Ibrahimin dhe se ky e din do arme se ku i ka meshef Besim Ndercaj,dhe se ne kohen kur ka punue ne mpp ne suhareke e kishte pas nje telefon extra qe ska guxue kush me ja que .
Tjeter here kam shkue me nje tezak timin ate e pranuan e mua me tha se kan ti na bjen ne uçk tan kena mi pranue a ty jo nuk bane,se je i tremt ndaj shkive e spiunave e ketu ka çka mos !!!Kur i pata thene Limes mua mi lejo ato vende ma te rrezikshme e posaqenerisht mi le spiunat dhe serbet qe te shfryhem dhe ta çliroj e bashkoj trojen e dikurshme qe me mijera vite jeton populli i coptuar.Tezakun ma moren duke ia marr shenimet qe nga nana e gjere tek stergjysherit dhe kur dolem perjashta tezaku ma priti .ma rrase karin tezak mua me shkruve te keta ,tani keta ua japin emrat serbeve dhe kan mem vra e ti nuk u shkrove.Po o tezak a i luta i pari qe mua te me marrin ?E ketheva kerrin per tu pastrue nga tezaku,qe une nuk e shkrova ate te parin por kerkova i pari ti bashkohem Qelikut,ja nisi tezaku me piskat o budall po beje shaka e mos u kethe.
PO harrova ta ceku pse shkuam tek Lima mu shkrue ?I kisha te strehuar tek ky tezak femit,dhe me pate thene pse tezak nuk u bashkohesh uçk ?Une i thoja se ju kam lajmrue qe ne fillim si Ne Deberdelan tek qeliku,ne Peqan tek Ylfeti,Ne Reshtan tek Uke Bytyqi,por perpjekjet ishin te kota.Tezaku disa here me thoje se une nuk guxoj mu paraqit ne uçk se po me kerkojka.E i pata bere pyetje se per çfare arsye me kerkojn ?Se dinte ku me ja ngjite,pos kam ndegjue keshtuu !!Po sepse kete tezak e kam bartur me taxi per ne fshatin e tij duke ja bartur ndihmat fshatit te tij pa pagese,pos me paguante mil per krijimin e qumshtit te cilin ua falesha fqinjeve.Dhe i thash nje dite tezak a ke arme dhe a guxon me ardhe me mua me shkue ne uçk ?Po me tha i morri disa bomba dhe e rroku friga se mos po na nxejne serbet rruges.I thash po na ndalin aktivizojna bombat dhe ikim me kerr.
Tjeter here kur kam shkue tek Lima me tha se ju kam ba bajat dhe si i dyshimt ,por ne kete moment ia priti edhe nje te lagjes sime kinse e ka dergue me spiunue ja rugova ja serbet,dhe e ka nxjerr revolen.Une ja prita ,po nese spionon,per kan do spiunoj kur tan keta ushtar nese jan me ty jan vellaznija e ketij dajt,nipat,migjallaret e kusheriret e ketij.As nje ushtar tjeter nuk shihesha .Dhe ne ate moment i kan repetue armet ka Lima dhe i kan piskat kujna pi thot se ka ardhe me spiunue,kujnaaaaa?Eshte shtangitur Lima dhe e leshoi nje ze sikurse e leshon shpirti;A edhe ju kundra meje a.Ju kam nderhyre ndermjet dhe i luta qe per hater timin leni keto fjale sepse edhe mua ky komandanti juaj me tha keshtu,dhe mos u perlani se nese vazhdoni keshtu nuk kemi mu lirue nga shkau.Pos iju kam lute ketyre ushtareve qe neser te me behen si deshmitar qe nuk me ka pranue te luftoi kundra shkaut dhe spiunave serb.....ma...gju..peve..Historin e politikes nese shkruajn sipas deshirave klanore kur kombi shqiptar ska me pa driten e bashkimit gjere sa nuk e thon te gjithe te verteten.E verteta nuk u bene pune ketij populli dhe ka me hek si iriqi neper therra Gjysh e lypni keni me gjete .Pse shqiptari si don njerezit qe kontribuan per qeshtjen madhore ?Sepse jan mesue te jetojn nga spiunllaku i pisaft !.....
...............

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

 Fatmir LIMAJ Empty Re: Fatmir LIMAJ

Message  Perparimi Mar 28 Aoû - 0:58

Nese Lima ka vra armiq e spiuna nuk ka ligj ne bote qe e denon.Kjo eshte rregulle nderkobetare qe i mbrone çlirimtaret.....
E nese ka vra njerez te pafajshem vetem per tua plotesue deshirat e spiunave qe ti likvidon deshmitaret apo mi likvidue atdhetaret qe mos te ken kundershtime per mos ti humbin fotelet ketu pakes ma kadale populli duhet te armatoset e te çlirohet nga armiku i mbrendshme se me serb nuk paskemi pune as qe paskemi pasur.As dhe nje armik nuk e roberon nje popull pa e ftue dilush nga kombi i tyre.Kjo qe e them shkruhet edhe ne te "Drejten Nderkombetare Publike" e ate Kuranore dhe Biblike.Lima kete e din sepse eshte magjister i jurikdikut.Se shpejti do i qesi inqizimin ndermjet meje dhe Grudes prof i kesaj lende te se drejtes nderkombetare...
...............

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

 Fatmir LIMAJ Empty Re: Fatmir LIMAJ

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum