Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Fatmir Limaj i përgjigjet Doruntina Malokut vajza Ever Malo

 :: sport

Aller en bas

Fatmir Limaj i  përgjigjet Doruntina Malokut vajza Ever Malo Empty Fatmir Limaj i përgjigjet Doruntina Malokut vajza Ever Malo

Message  Perparimi Dim 15 Mai - 1:24

Published On: 13 Maj, 2016
Debate / Lajmi Levizes |

[size=36]Fatmir Limaj: Nuk i zbulova unë atentatorët, është dokument i Hagës, dëshmi e oficerit të UDB-së![/size]
Fatmir Limaj i  përgjigjet Doruntina Malokut vajza Ever Malo Dora142




 


  • Fatmir Limaj i është përgjigjur Doruntinë Malokut, vajzës së Enver Malokut, pasi ajo në një prononcim për Gazetën Express, kërkoi sqarime nga kreu i NISMA’s për deklarimet e tij në Gjykatën e Hagës në vitin 2005, se në vrasjen e babait të saj ka marrë pjesë Lutfi Ajazi.


Limaj në përgjigjen e tij pohon se përveç asaj që kishte deklaruar në vitin 2005 në Hagë, transkripti i së cilës doli publik sot, nuk di asgjë tjetër për vrasjen e Enver Malokut.
Ky është reagimi i plotë i Fatmir Limajt: 
E nderuara znj. Doruntina Maloku, ashtu siç edhe e keni përcjellur dhe lexuar dëshminë time në Tribunalin e Hagës të dhënë në maj të vitit 2005, unë asokohe qëllimisht në seancë të hapur gjyqësore kam folur për rastin e prindit tuaj të ndjerë z. Enver Maloku dhe të akademikut të nderuar z. Sabri Hamiti.
E nderuar, gjatë gjykimit tim në Tribunalin e Hagës, nga dokumentet e prokururisë në të cilat kam pasur qasje unë, kam hasur dëshminë e një puntori të sigurimit shtetror Serb (UDB), dhe ai aty në atë dëshmi përpos të tjerave e ka përmendur edhe rastin e prindit tuaj dhe të z. Hamiti.

Unë e kam përdorur atë deklaratë të tij gjatë marrjës sime në pyetje nga ana e prokurorisë së Tribunalit të Hagës me qëllim që sado pak të ndihmoj në zbardhjen e këtyre rasteve, dhe poashtu me qëllimin dhe me shpresën që edhe juve si familje mund të ju ndihmoj për zbardhjen e së vërtetës ajo deklaratë e ati njeriu që siq e thash më lartë ka punuar në sigurimin shtetëror Serb (UDB).
Përpos asaj që e kam thënë në atë dëshmi time (e cila është publike qe 11vite) unë nuk di asgjë tjetër, nuk kam asnjë njohuri tjetër përveq asaj që e kam gjetur në dosjet e prokurorise së Tribunalit të Hagës, e që unë me vetë iniciativë e kam komentuar në gjykatë, siq e thash më lartë për të ndhihmuar sadopak të ndriqohen këto raste.
Shpresoj sado pak t’ju kam ndihmuar.
Me respekt,
F.L
LEXONI edhe:

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum