Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Nafi Qegrani

 :: politika

Aller en bas

Nafi Qegrani Empty Nafi Qegrani

Message  Perparimi Jeu 23 Juin - 13:27

Nafi Çegrani vous a répondu


Message original :
Deklarata e Bozhidar Spasiqit është thikë me dy teha, por habitëm pse he…
Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1

Ngase kanë frijë mos shpalosi fytyrat e rrjetit të spiunazhit jugosllav ku bëjnë pjesë ....hahahaaa dhe mundigen siç thotë populli "të të them sa nuk më ke thënë"
Relacionet e mia me udbn si zyrtar i tyre janë kry herët që nga 1974 kur ua kam thye dhëmbët spiunave dhe jam arratis në Amerikë
Megjithatë shpifje dhe pallavra të kita ka plitë. Unë jam ky që jam, por jo spiun e udbash ! Udba ka pas pribleme me mua, andaj më dënuan 1981 me akuza të trilluara për diçka që nuk kam bërë
Nejse...


Dernière édition par Perparimi le Jeu 23 Juin - 14:15, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Nafi Qegrani Empty Re: Nafi Qegrani

Message  Perparimi Jeu 23 Juin - 14:06

Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1Nafi Çegrani

575 personnes aiment ça

Écrivain

20:57


Vous avez envoyé

xx
Persherndetje Nafi,a e ke lexue ne nji pjese te librit te Reshat Sahitajt qe ju ende jeni ka punoni per udben e serbise ne te kunderten te vrasin ani pse jeni ne penzion

Nafi Çegrani

Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1
Përshëndetje dhe faleminderit që kontaktove me ne. Ne e kemi marrë mesazhin tënd dhe e vlerësojmë që u lidhe me ne.
Ja nji citat
xx
Ku ka shkrue Reshat Sahitaj per ju


Nafi Çegrani

Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1
Deklarata e Bozhidar Spasiqit është thikë me dy teha, por habitëm pse heshtë Xhafer Shatri dhe Xhavit Haliti?! Pse Xhafer Shatri dhe Xhavit Haliti nuk e demantojnë deklaratën e Bozhidar Spasiqit, kur e dinë se nuk është e vertetë?! Xhafer Shatri dhe Xhavit Haliti e dinë se Enver Hadri kurrë nuk ka shkue në takime pa qenë njëri prej këtyre emrave: Reshat Sahitaj, Gani Azemi ose Behare Rexhepi.
Deklarata për propagandën anti shqiptare bëjnë edhe disa ish spiunë të Serbisë, siç është Nafi Çegrani. Nafi Çegrani shkruan se ka punuar për Sherbimin Sekret Jugosllav, dhe tani më shpartallimin e Jugosllavisë ky farë spiuni në emër të “zhgënjimit “ të tij arsyetohet se po i zbardhë disa dosje të shqiptarëve që kanë punuar për Serbinë. Në shkrimet e tij mund t’i gjeni emrat e njohur të letersisë sonë, emra të njohur të poltikës dhe profesorë e gazetarë se si ata paskan punuar për Serbinë. Ndoshta është krejt ashtu siç shkruan Nafi Çegrani, por një gjë dihet se ky individ kurrë nuk do të guxonte të shkruante për bashkëpunëtorët e UDB-së pa lejen e Drejtorit të Sherbimit Sekret në Beograd. Me librin e tij, Nafi Çegrani edhe pse në pension ende është në sherbim të UDB-së dhe mund të “zbardhë” fakte vetëm për ata individë shqiptarë që Beogradi e lejon, në të kundërtën Nafi Çegranin do ta kishte vra Beogradi.
Në anën tjetër lufta psikologjike e Beogradit kundër shqiptarëve vazhdon me botime të ndryshme të librave, ku në ato libra mund të lexojmë për disa shqiptarë të cilët i kanë sherbyer UDB-së por na paraqitën si të rrezikshëm kundër sistemit të Beogradit.Nafi Qegrani 2764

Nafi Çegrani

Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1

Nëse Resgat Sahitaj shkruan kështu, janë vetëm pallavra hipokriti apo ndryshe mebdon të kamuflon vehten nëse ka një të kaluar të dyshimtë si mashë e ndryshkur bashkë me informatirin e udb nga Struga Olloman Sela i cili gjendet në Paterson.
Ndryshe, nëse "qenkam" i udbs e Beogradit, përse atëherë Reshati më fton si mysafir i tij dhe Unionit të shkrimtarëve me rastin e Pavarsisë së Kosoves dhe bën recension e lavde në një libër tim....
Hahahaaa
Çfarë do të thotë kjo?


Nafi Çegrani

Nafi Qegrani 287472117_1068973463707463_4756887926172774100_n.jpg?stp=dst-jpg_s403x403&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=aee45a&_nc_ohc=vk7oevUer3YAX8xIBUs&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent


Nafi Qegrani 287536061_1563335810873811_343805706928199691_n.jpg?stp=dst-jpg_s403x403&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=aee45a&_nc_ohc=h2ho5UrZsgkAX-NLhlo&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent


Nafi Qegrani 288387212_465019448957896_7510279242554517698_n.jpg?stp=dst-jpg_s403x403&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=aee45a&_nc_ohc=XHpbW8o1cEMAX9v-HME&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent


Nafi Qegrani 287523398_3313028112317488_3876609310946412939_n.jpg?stp=dst-jpg_s403x403&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=aee45a&_nc_ohc=CLOaUtXlrIIAX9Q2eg5&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent


Nafi Qegrani 287485659_6138841062809489_2409884435129249608_n.jpg?stp=dst-jpg_s403x403&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=aee45a&_nc_ohc=PzVHfo_3JB0AX_5EmJs&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent
Nafi Çegrani
Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1
Shikojeni fotot

xx
Pershendetje i nderuar Nafi
i kam pare ketyo foto ne promovim dhe po me vjen qudi pse po mendon qe ende jeni ka punoni per udben serbe

Nafi Çegrani vous a répondu

Message original :
Deklarata e Bozhidar Spasiqit është thikë me dy teha, por habitëm pse he…
Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1
Ngase kanë frijë mos shpalosi fytyrat e rrjetit të spiunazhit jugosllav ku bëjnë pjesë ....hahahaaa dhe mundigen siç thotë populli "të të them sa nuk më ke thënë"
Relacionet e mia me udbn si zyrtar i tyre janë kry herët që nga 1974 kur ua kam thye dhëmbët spiunave dhe jam arratis në Amerikë
Megjithatë shpifje dhe pallavra të kita ka plitë. Unë jam ky që jam, por jo spiun e udbash ! Udba ka pas pribleme me mua, andaj më dënuan 1981 me akuza të trilluara për diçka që nuk kam bërë
Nejse...xx
Eqerem Zenelin e kam shok te klases edhe ne fakulltet kemi qen bashk e njoh si buken e gryte.Ka mersue shume por ne koke mban mend pakes,Ka bumbat ne mesime Po te ishte atdhetar ai kurr ne fakulltet me punue jo,sepse udba se pari i ka vlersue pastaj ja ka dhan lejen.Kam ndegjue nga shoket e burgut se shumica e ish te burgosurve ,jan denue sa per me mashtrue opinionin mbar shqiptar kinse jan ka i buirgosin per qeshtje shqiptare,por ne fakt kan qen operator,disa jan punsue ne atdhe e disave ju eshte dhen urdheri me detyra me kerkue azil neper shtete ka iu jan caktuar personave te tille.Kengen po e di,por ....Ne prizren me ka pas tregue Veli Kuqi ka qen nje shqiptar me emer e mbiemer serb por ka qen shqiptar per mu informue çka mendojne serbet dhe mi evidentue bashkpuntoret shqiptar,me nje fare emrin Gjoka mbiemri nuk me kujtohetShume gjana qe i kan ba shqiptaret si vrasjet ja lajn serbeve a ne te vertete i kan vra shqiptaret.Per Bujar Bukoshin me ka tregue Veliu qe me urdher te Milloshit ka ik me kerkue azil a ne prizren ka qen drejtor gjeneral ne spitalin e Internos,gjere ne vitin 1989,sidomos ata qe e shpallen ne kaqanik Republiken e Kosoves te gjithe e kan pas per detyre me dal azil neper bote per me shti ne grushte diasporen.

Nafi Çegrani


Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1
Eqerem Zeneli është burrë i mirë dhe patriot e denjëNafi Qegrani 1f91dNafi Qegrani 1f91d

xxc
Po po patriot i madhe
Nafi kam lexue edhe prej juve çka keni shkrue,ma shume keni shkrue per disa hoxhallar qe kan studjue ne bosne si bashkpuntor qe kan qen te rrezikshem.Por per ata qe nuk e njeh populli qe kan bashkpunue tinza kurr nuk i keni qite

Nafi Çegrani

Ke plotë prej atyre si Basri Musmurati, Ilmi Pllana e qindra të tjerë. Edhe ajo ka qenë një ndër metodat e udbs për veprime antishqiptare
Nafi Çegrani
Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1
E vërtetë
xx
Po i nderuar nisnu tek demostratat e 11 marsit 1981,pse shume studenta i morren per siper kinse i kan organizue demostratat.Kurse demostratat nuk kan qen fare te organizuara,spontalishte jan nis.A e dini si jan nis dhe per çka?A i mesoi serbia keta studenta mi pervetsue kinse keta i kan organizue apo çka eshte ne pyetje?

Nafi Çegrani

Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1
E di. Saktë

Nafi Çegrani

Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1

xx
a e dini cili student i ka thye pjatat ne menzen e prishtines.A e din Azem Vllasi kush?

Nafi Çegrani


Ndoshta. Nuk di

xx
Po ju a keni qen ne dijeni kush i ka thye pjatat i pari ne menzen e studentave

Nafi Çegrani


Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1
Po. Besom se kam harruar fare. Por fakt se nisë spontanisht. Madje udba kontribuoi që ti fuste shqiptarët në burgje dhe dajak
Kjo ka qenë filosofiaxx
Cili nga qeveritaret e atehershem e din cili student i ka thye pjatat ne menzen e studentave ?

Nafi Çegrani

Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1
Besoj se e kanë ditur sakt si Vllasi, Bakalli gjithë. E ka ditur edhe udba.

Nafi Çegrani

Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1

xx
a gjindet dikund ne ndonji nga arhivat emri i atij dhe ku mundet me qen ne Kosove apo ne serbi?

Nafi Çegrani

Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1
Po. Në arkivat sekrete të udbs në Barajnicë gjendet sajtë

xx
Ne Batajnice e ke fjalen?

Nafi Çegrani

Po. Batajnicë

Nafi Çegrani
Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1
Më fal për gabime shtypi

xx
Nuk ka problem e kuptoj,po ne kosove a ka ne ndonji arhive shenime?Pse nuk e tregojne personin qe i ka thye pjatat,ku qendron problemi sipas juve?

Nafi Çegrani

Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1

Nuk tregojnë se madje dalin në shesh dallavere të atij kinspiracioni anti ku kanë gishr edhe shumë shqiptarë

Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1

xx
Nji ish polic shok i klases fillore,ma patetregue kushe e kishte thye pjaten,dhe te gjithe plicet me tregoi qe e kan emrin e tij dhe ku ta takojne e kishin pas urdherin me likvidue.Edhe neper qytete emri i tij kishte figurue qe as ne fakulltet mos me kalue ne nota as ne mardhenje te punes mos me punsue.Sipas juve tere keta kinse organizator ishin sherbetor te serbise,por edhe luften keta e nisen e vodhen e pervodhen lavdin.Betimi ishte mi çlirue trojet e ne fund mi bashkue.Luginen e iliriden e juaj e riroberuan,kurse kosoven e roberuan nga nato dhe keta vazal te tyre.Qakorrin e zhlebin malit te zi,Veriun Serbise ja keta klysh tradhetine na shesin per patriotizem.Pse nuk e padisin serbine per gjenocide,e dhunime.Me kete heshtje dmth se keta jan te perzier ne krime.Popull luftarak se jo mahi

Nafi Qegrani 37969213_1635923166536497_8641974339903684608_n.jpg?stp=dst-jpg_p100x100&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=-uBvSR0WRUcAX8si4EM&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent-cdt1-1

[size=12]Po i nderuar shumë e vërtet€
Mjerisht


[/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum