Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Nafi Qegrani

 :: politika

Aller en bas

Nafi Qegrani Empty Nafi Qegrani

Message  Perparimi Ven 4 Mar - 12:43

Ghyshin e kisha Balliste ,ndersa baba ne frontin e sremit
UDBA me morri te punoj per ta duke me thene se na duhesh me punue per te drejtat e shqiptareve.Baba ne frontin e sremit dmth partizan,si dajte e mi dhe djemt e tij u shkollojshin gjere ne gjenerala.Nafija diçka bizar ne deklaratat e tija.
Detyren e kemi pas mi ndjek shqiptaret ,ne ekip ishim dy tre veta,me vete qanten  dhe i kemi inqizue me kan kemi bisedue dhe fotografue.Pse shkonim nga dy te persona?
Neqoftese personi  bisedonte mbas neve me ate person u duheshe me ndjek edhe ate person me dit kush eshte!
Si operator nuk duheshim me vesh tesha per mu dallue psh me tesha te kuqe,por theshte shume qe mos me u ra ne sy njerezve.Kjo ka qen konspiracioni,kan, qen shtate sherbime te forta te udbes.Ne maqedoni nuk ka pas shume per likuidime,pse?Sepse te gjithe shqiptaret udbasha.Psh blloku i migracionit shqiptar maqedon qe ka qen .Ne pariz e gjermani dilte nji gazete makedonska nacija.Kjo reviste pergadisej ne zyrat e udbes....Shef i udbes Tosho Kerstovski,gazeten ua ipte shefave te udbes ne migracion e ata mergimtareve.
Sokrat Plakun ambasadorin e shqiperise e percilleshin dhe bijshin deri ne vranje e ne e percilleshim deri ne kufi ne thane e nese u ndalte e fotografojshim.Banin montime  dhe njerezit i burgoseshin .Shume gazetar shqiptar kan qen me udben.Nji gazetar i qegranit ishte pranue ne emisionin e gjuhes shqipe,dhe filan gazetari nuk eshte per emision ose te shkone ne gezeten flaka.Me than mos e nguc se eshte njeri i yni sot shitet patriot.
Gazeta flaka ishte rezidence e udbes.Qender e udbes.sekrete.Si Adem Gajtani ka punue qe ne kohen  e Kapllan Resulit,ky ja merr gruan ,pastaj denohet me 12 vjet e lusin ku don me jetue ne mk a ne shqiperi.Uba ka kontrollue gjdo gja.Partia udbba i ka vezhgue,edhe posterin ma te thejeshte.hoxhes akademik .
Te ura e bit pazarit e venuan nji eksplozive udba dhe ne dru i rrinin shqiptaret,une ja bana leprin me duket e kemi ne udben ton ja bana ,u zbulue ma vone Sllave Vllasovski.Kam shkue ne zyren time i kam pergadite pasoshat e familjes dhe neser ne tren Athine Paris.Jam takue me cian amerikane me kan pyet pas vdekjes se titos çka do bahet ,me kan dergue ne itali dhe pastaj ne amerike.Pas demostratave te 1981 ndegjova qe ne shkup ishte hape nje shkolle e gazetarise dhe vendosa me shkue me krye.Ku banojshe ,ne banesen e perparme ,dhe e burgosin disa qe folshin serbokroat ne aeroplan drejt ne zenice i denuan me vdekje pastaj me 20 vjete burg,gjygjetari Tiomir Tete vjete i mbajta ne zenice tjerat me derguan ne Idrizove vete protesta ne idrizove e bana nji raport me te burgosurit dhe e vrejta se shqiptaret i kishin denue pse i ka vjedhe 5 kg sugjuk me shtate vjete burge e ata qe kan vjedhe milionat ma pakes dhe e thirra Vasil Turpukovsin tja spegoi keto,i liruan mbi 400 shqiptar..Nga burgu me ka shpetue Xhevdet Harredini.KOSIT ju ka pergjegj udba dhe sherbimet tjera e KOSI Titos.Bile KOSI nji here kur Azem Vllasi ne vesh i thote titos pse kosoves nuk ja jep statusin e republikes,Tito ja ban mos me shti ne probleme me serb Azeme.!!!!!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Nafi Qegrani Empty Re: Nafi Qegrani

Message  Perparimi Ven 4 Mar - 12:58


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum