Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Nafi Qegrani,dialog

 :: politika

Aller en bas

Nafi Qegrani,dialog Empty Nafi Qegrani,dialog

Message  Perparimi Mar 24 Juin - 4:57

Conversation démarrée 5 février
Haxhi Kuçi
05/02/2014 04:43
Haxhi Kuçi
Pershendetje i nderuari Nafi
Kam nje lutje nga ju;
Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimi me shpifen me gjera qe nuk kane te bejne me realitetin.Me shpfen kinse gjate luftes e kam shetit Arkanin dhe kinse kam dhunue me te shqiptare neper kosove dhe kinse kam masakrue shqiptar.çka dhe si te veproj me keta zagarenje qe vete kane bashkpunue me serb.Dhendrri i Reshatit ka qen Mehe Uka me njofken Marovac,qe ka lapidar ne beograd dhe ne mitrovice.
A eshte e vertete kjo deklarate qe shkruan ne gjuhen serbishte?
Ju lutemi çka te veproje me keta dy idiota. Avdiu ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke.Reshati ka nje shoqat ne gjermani ne hanover me emrin "Gryka e Lumes"Te dyte thene kemi qen ish te burgosur politike.Avdiu si i denuar ne vitin 1981,e ja besuan punsimin ne vitin 1984 ne mbrojtjen popullore serbet.Thote ani qe kam punue ketu se une e kam shkatrrue serbin.Reshati thote ata qe kane organizue demostrata jane njerez te serbise.Une kerkund nuk kam organizue demostrata,pos i kam nise spontanishte.Kurse ky pis thote se ne zhur ne vitin 1989 i kam organizue zhurjanet ne demostrata ,dhe ne keto demostrata jane vrare e arestue shume zhurjane.Ju lutemi te me jepni sugjerime çka dhe si te veproj me keta dy.Sinqerisht nga Haxhiu
https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg
2v835l1.jpg
oi38.tinypic.com
5 février
Nafi Çegrani
05/02/2014 10:25
Nafi Çegrani
In nderuar Haxhi,
e kuptoj me se me shkruajshe! Per cdo gje mos u ngut fare, le te flasin dhe akuzojne sa te duan dhe kush te doje, argumentet flasin ndryshe...E di une kush kane qene me Arkanin dhe si ka arrit gjer te gazideda ne Diber e kane bere takimin...Por nuk ke pas lidhje ti me keto pune...
Sa per kete qe shkruhet ne kete deshmi /faksimil/ eshte e sakte...
Por do te flasim me vone
respekte NF.
5 février
Haxhi Kuçi
05/02/2014 14:36
Haxhi Kuçi
Jo nuk e kam ndermend te ngutem me keta dy si Reshat Badallen dhe Avdi Ibrahimin.Por shok e kane Ibrahim Kelmendin,Nahit Hasanin.Ky qen edhe emrin tend ta ka njullosur,ne listen e kinse udbashave qe ja ka shkrue Bahtir Hamza nga Kanadaja.Sjam ka merzitem,se i njoh,por kane aftesi te na njullosin,kete e kane si xeje keta zagaret e serbit,qe nuk kane karakter.Ky qen Reshati me akuzon kinse une e kam rrahur nanen time?Ky me akuzon kinse edhe gruas se vellaut tim ja paskam mbyte dy djem e nje vajze.Nuk po do se çka tju them i nderuari Nafi.E kam lutur te bejm dialog haptas me pyetje ,nuk ja qet,pos me bllokon mua.Une ja kam lene haptas,por ky i venone ato shkrimet qe i ka pergaditur me Avdiun .Ju pershendesi me respekt,Haxhi Kuçi
Nafi Çegrani
05/02/2014 17:26
Nafi Çegrani
E kuptoj Haxhi, mos u merzit fare, se u gjendet fundi, une kam nje thes materiale dokumente origjinale nga arkivat e udbs qe i kam vjedhur e bere fotokopie por jane origjinale, andaj mos caj koken se spiunet kane qene keta vete dhe mundohen te mbulojne diellin me shoshe! Hahahahaa...
Une po shkruaj dhe vazhdoj ne librin tim me titull UDBJA DHE SHQIPTARET te gjithe i ke aty me faksimile e dokumente kembekryq informatoret dhe spiunet e ndure qe sot na dalin e behen ,,patriota,, hahahaa por jeta nuk eshte 3 dite !
Flm miku per komentet qe kishe bere, por per tu dhene grusht ketyre elementeve spiunesh, ani se thua: INSHALLA SA ME SHPEJT TE DEL NE DRITE EDHE NE AMERIKE LIBRI I NAFI CEHRANIT ,,Udbja dhe shqiptaret,, dhe aty do i shikojme keta fytyra se kush kane qene dhe te tjere, thuaj qe ende as ne nuk i dijme !
Kjo do ti ben qe mos flejne as gjum
dhe futjua gozhden ne palc
Lirisht thirru ne emer tim
Re pershendes
tung i nderaur
Nf.
5 février
Haxhi Kuçi
05/02/2014 21:16
Haxhi Kuçi
I nderuari Nafi,me ke qetsue ne shpirt,une me fjalet e ketyre i kam marr vesh qe jane me udben.Avdi Ibrahimi;Kete pis nje dajli i migjes tim ma ka pase prue ne shtepin time kinse per te mi krehure poezit qe dojsha ta botoje nje veper pe poezi.Por ky nuk kishte ardhur per kete,pos per te me pergjue,se me kane po shoqerohem.Ky i poshter ,kur une punojsha si taxi spse tjeter rruge per jetese nuk kisha.Dhe nje dite erdhi nje serb dhe kerkoj qe ta qoj per Mushetisht,mos ta kisha que une tjeret e kishin que sepse ne ato dite ende lufte nuk kishte,ishte marsi fillimi ende pa e vrare Adem Jasharin .Dhe si jam nis me taxi,kam verejte qe mbas meje jane nise edhe dy kerre.Dhe ne te hyre ne rrugen e sopise jane nise edhe dy kerre tjera para meje dhe ky serb civil ka qen me provokoi keshtu;çka po lypin shqiptaret qe po bejne protesta?Po ja bera çka po lypnin serbet edhe ne.Pastaj me tha se ne kosove ka bukuri te mrekullushme siq jane kishat e manastiret e serbeve dhe kosova eshte djepi serbise.Une ja bera;Po keto kisha e manastire dikuri kane qen tonat e ju i keni pervetsue,dhe i thashe ne kosova a ka ma shume kisha apo xhamija?Po tha ka ma shume xhamija.Ateherit i thashe,pra sipas kesaj qe thua kosova po del ja e turqise ja e arabise.E pata ndal kerrin te do varreza dhe ja bera keto varreza a jane te serbeve apo te shqiptareve ?Te shqiptareve me tha.Ateherit a po del qe kosova eshte e jona.U nervozue dhe me tha ;Nese e doni kosoven qunu e me lufte merrne e mos u beni si kurvat.Dhe me keto fjale arritem ne Mushtisht ,mi dha paret dhe u ketheve ne suhareke dhe menjiherit erdhi si çdo here Avdi Ibrahimi,dhe u ule ne karriken e pare dhe une ja tregova krete rastin si ka qen me kete serb.Pa nje pa dy me tha;Pasha zotin ta paskan shtie Arkanin.Kurr per kete Arkan as qe kisha ndegjue,dhe qe nga ajo dite nga goja e Avdiut ,tani edhe Reshati ,nuk e tregojne si ka qen ateherit,por me shpifen kinse e kam shetit neper vijat e frontit.Sherri Avdiut ne lufte nuk me morri Fatmir Lima,duke me thene se ky ne vitin 1981 ka qen si i denuar ne sherbimin ushtarak si iredentiste,a serbet ne vitin 1984 ja besuan qe Avdiu te punsohet ne mbrojtjen popullore te suharekes.Me ka shfrytezue sa ka pasur mundesi,e kam shetit çdo dite pisin pa pare me kerrin tim neper luftee kam que ne Krushe te madhe tek motra e tij e ne Sallagrazhde me dhjetra here.Me ka njoftue me prof Bajram Kurtin,Riza Vaten, Rame Vaten ,Bajram Bekteshin,Rexhep Moronen e shume shok ku dhe kemi bujt tek keta e keta tek une.Edhe tek Begzad Baliu kemi qen dhe Begzadi ka qen redaktor i librit tim qe e pata botue ne vitin 1997.Kur e paten rrethue Adem Jasharin e thirra qe ti shkojna ne ndihme,qeshte dhe nuk donte.Kur e vrane,ne murin e odes e kishte ngjite nje foto dhe u qudita ,e i thashe ,marre duhet me te ardhe dje te luta ti shkojna ne ndihme,tani ja qesish fotografin.Hajt budalle qe po te shohe?Pse ja bera,e kam qite qe kush te me vjen ne ode me thene se e kam pase shoke.Ky ne fillim te luftes erdhi me Riza Vaten qe kishte ardhe ne suhareke edhe Adem Demaqi,tek njefare Murat Berisha dhe i kishte que tek une ne shtepin time ne oret e mbremjes dhe me thane na ka que Ademi qe ti Haxhi duhet sa ma shpejte me krijue partin republikane!Per çfare partie e ka Ademi u thash,ai duhet te me ftone qe te inkuadrohem ne lufte e zoti e marroft dhe iken menjeherit sepse kinse i priste Ademi qe e ka edhe gruan e dyte nga suhareka qiken e Xheme Tershanes qe ka punue ne polici qe ipte leternjoftime.Nese dine diçka per Reshat Badallen,ju lutem qe te me tregoni.Ky pis me shpifet kinse ja kam mbyte dy djem e nje vajze vellaut tim.Ky pis me shpifet kinse e kam dermue nanen time.Ndoshta te lodha me falni ju lutem.Edhe ju i nderuar lirisht nese diçka mendoni te shkruani ne emrin tim mos me beni pyetje,sepse me keta nuk paska meshire,as qe duhet nje gje te tille ta bejm.Pershendetje nga Haxhi Kuçi
6 février
Nafi Çegrani
06/02/2014 12:08
Nafi Çegrani
E kuptova teresisht me sa me shkruaje miku im !
Ne duhet te vaxhdojme punen ne rruget e perbashket per kauzen dhe ceshtjen kombetare, e qent le te lehin...
Respekte
tung
Nf. Cegrani
6 février
Haxhi Kuçi
06/02/2014 17:52
Haxhi Kuçi
Me ju perhere do te jem,ne çdo kohe kur ju te deshironi.Qeshtja kombetare eshte mbi te gjitha.Pershendetje nga Haxhi Kuçi
Nafi Çegrani
06/02/2014 18:50
Nafi Çegrani
OK MIKU IM
FLM
NJASHTU DHE UNE ME JU
TUNG
9 février
Nafi Çegrani
09/02/2014 17:37
Nafi Çegrani
.........
ouvrir · télécharger
RESHAT SAHITAJ.docx
10 février
Haxhi Kuçi
10/02/2014 00:01
Haxhi Kuçi
Ma se e vertete eshte kjo qe e keni shkrue,por ka edhe tjera krime qe ka bere Reshat Sahitaj.Shok e ka Reshat Badallen dhe Avdi Ibrahimin.Per Avdi Ibrahimin di çdo gje edhe per Reshat Sahiten sepse kemi qen ne normale.Por per Reshat Badallen e di qe dhendrri tij Mehe Uka ka lapidar ne Beograd dhe ne Mitrovice.Miku Nafi,i lexova qe te gjitha,qe ka fole kundra juve Reshat Sahitaj,por edhe Reshat Badallaj ne listen ku mua me ka shpalle udbash figuron edhe emri juaj.Kete liste ja ka pergadite me doren e vete njefare Bahtir Hamza qe jetone ne Kanada.Me duket se keta te katertit kane lidhje te perbashketa,dhe me qellim na sulmojne duke e mbrojtur flliqesin e tyre.Dhe te udbashave tinzaka qe ndoshta as ju e as une nuk i dim.Nje mik i imi qe jetone ne Shiroke Ahmet K.Me ka thene para ca viteve se ne shiroke bejne vendime serbija te njefare Rruste Shala dhe nje tjetrit sme kojtohet emri dhe keta dy vendosin se kush ne tere kosoven duhet te behet kryetar i komunave e drejtora te shkollave,e edhe kush polic i kosoves.Une Reshat Sahitas i kam shkrue disa here se çka me ka bere,por nuk me pergjigjet bukla,se e dine qe eshte fajtor.Kur ne normale e kisha nje te dashure,e kishte ndalur dhe i kishte thene,;Leje Haxhiun,kete magjup,se une jam ma i bukur dhe jam artist di te recitoj.E dashura ime ja kishte bere po ti çenke pis!Ti çdo dite me Haxhiun bani shoqeri e me kerkone te beje dashuri me juve.Keshtu me tha e dashura ime dhe kam shkue e kam nxjerr nga klasa kinse e therret nje shok,dhe ia tregova rastin pse ke kerkue nga e dashura ime qe te me leshone mua e te kalon me ty.Ja nisi po perben ne zot se nuk e ka dite qe eshte duke kalue me mua.Po si more qen ja bera nuk e ke dite ?A ke dite ti thua leje Haxhiun magjupin e kalo me mua.Ja kam ,ngjite per gjoksi dhe per dysheme e kam perplasur.Tri vjete kishte qe kaloja me ate te dashuren dhe shkaku i Reshatit u ndava nga ajo.Ma teper me te me Reshatin mbas kesaj qe ma beri nuk kam shkembye as dhe nje fjale as kur jemi balafque nuk e kam pershendetur.KJo ka qen nese nuk harroi ne vitin 1975.Dmth kur mua me pati kerkue ndihme qe tja tregoj vendin e azilave ne itali me 1971 /72 ,nuk iku nga kosova qe me thoshte po dojne me burgosur serbet,por a e kuptoni mbas sa viteve ka shkue ne belgjike e jo ne itali.
10 février
Nafi Çegrani
10/02/2014 11:37
Nafi Çegrani
Po, e kuptoj miku im
flm
do i rregulloj me kismet
se une do ia q... memen qe e ka nxjerr ne jete!
Pa merrak,
tung miku.
10 février
Haxhi Kuçi
10/02/2014 21:27
Haxhi Kuçi
Me falini miku im Nafi se nuk isha ne shtepi se kam qen tek kardiologu ka shume ùmote qe vuaj nga zemra,dhe me propozuan qe te ma venojne nje bateri dhe e kundershtova.Jam ka marri barera gjere sa e ka shkrue i madhi.Sa do qe mundeni me gjete informata per keta zagar qe i ka pergaditur sistemi jugosllave dhe ai enverist duhet ketyre mos me ua lene ne te tyren.Keta zagarenje jane kane tinza duke bashpunue me serb.Mbrojtja e ketyre,eshte sulmi mbi neve,duke u mundue keta qe te na qesin njollen e zeze.Kur keni kohe me shkruani,dhe çdo gje qe ke nevoje per çdo send me thuaj.Sinqerishte miku juaj,Haxhi Kuçi
Haxhi Kuçi
10/02/2014 22:09
Haxhi Kuçi
https://www.youtube.com/watch?v=HMA7Wedjzz4
Lire la vidéo
intervista me Z. Haxhi Kuçi ne Albaradio pjesa 1/5
www.youtube.com
Nafi Çegrani
10/02/2014 23:07
Nafi Çegrani
ok flm do e ndjek kete interviste me kujdes
11 février
Nafi Çegrani
11/02/2014 11:35
Nafi Çegrani
Hazhi miku, mos u shqeteso qe une per disa arsye objektive do te ,,largoj,, nga miqesia ketu ne fb, sepse jam futur ne nje linje qe duhet ta perpunoj, dhe per shkaqe konspirative ti rri i qete dhe mos ben njehere asnje shkrim gjersa une t i zberthej disa aspekte qe me duhen te nje rrjeti te Bahtir Hamzes nga Kanadaha e gjer ne Kosove / ku gjentet edhe nje ,,miku ,, yt/
Hahahaha
Tung
klb
Haxhi Kuçi
11/02/2014 14:20
Haxhi Kuçi
Po miku im ju kam kuptur dhe ju pashe qe i kishit hyre ne shoqeri te Reshat Badalles.Por ke kujdes ,banu mjeshter,se eshte kopil,nese te merr vesh te largone menjeherit.Suksese
Nafi Çegrani
11/02/2014 14:22
Nafi Çegrani
PA MERRAK
KUJDES TE LUTEM, SE UNE DO I SHPARTALLOJ FARE
SE TANI ME TE DEBATOJ PER MENXYRAT E RESHAT SAHITAJT, E KY MUNDOHET TA ,,ARSYETON,, POR KOT E KA SE UNE KAM FAKTE
RRI I QETE DHE TI NJE KOHE PUSHO MOS KOMENTO KURGJE QE MOS BIEM NE DYSHIME
OK
FLM PER MIREKUPTIMIN
Haxhi Kuçi
11/02/2014 14:23
Haxhi Kuçi
Edhe Flori Bruci me tha keshtu,por ky ka eksperience dhe me mesimet e Avdi Ibrahimit ju shpifet.Mbrojtes e kane Nahit Hasanin ,Ruzhdi Saramatin ,Sanije Gecin ,Rexhep Selimin.Keta jane kyq edhe ne vetvendosje dhe per kete jam largue menjeherit nga ww.
Nafi Çegrani
11/02/2014 14:26
Nafi Çegrani
TI LIRISHT MUNDESH TE ME SHKRUAJSH PER TE GJITHA NJOHURIT QE KE DHE LIDHJET E TYRE EMRA ETJ KETU NE SMS DIREKT ME MUA, DHE BRUQI ME NJEH MIRE
E DI QE UNE UA KAM Q...SHTATE MEMAT EDHE BAHTIR HEMZES DHE TAJFES SE TYRE TRADHETARE SE I KAM LIDHJET EDHE NE AMERIKE DHE KANADA
MA MERRAK
E UNE DO I PESHTJELLI MIRE EDHE NE LIBRIN TIM
Haxhi Kuçi
11/02/2014 14:27
Haxhi Kuçi
More para se te me pergjigjesh ,kam shkrue ne RTK,kundra Bahtir Hamzes qe ju kishte kapur Hidajet Hysenit.Por ndoshta nuk e shkiojne.Mos ta nin se nuk do shkruaj ju kam kuptue menjeherit.Me Bahtir Hamzen kam shkembime te shumta,nese doni ua dergoj krejte se çka kemi bisedue.
Nafi Çegrani
11/02/2014 14:31
Nafi Çegrani
nESE E SHIKON TE ARSYESHME OK M' I DERGO SA QE TE SHIKOJ PULSIMET E TIJA
OK
FLM
MADJE ATE DEMANTIN TIM E KISHIN BOTUAR EDHE GAZETA NACIONAL, GAZETA DIELLI NE BOSTON YLLIRIA NE NJUJORK DHE DISA PORTALE NE INTERNET
hahahaha edhe kohjen nuk e cel gomari Reshat Sahitai se ai ka menduar se une do e lej ashhtu
ia jha koken pe tere Olloman Selen dhe spijunat qe ka per rreth
tung
Haxhi Kuçi
11/02/2014 14:32
Haxhi Kuçi
Reshat Sahitaj,nuk ka dallim nga Reshat Badallaj,se keta kan qen ne grupin e Ibrahim Kelmenit dhe isuf Gervalles.
Po ti dergoj shkrimet,por ka shume me lexue,nja dy ore mendoje se po
Haxhi Kuçi
11/02/2014 14:33
Haxhi Kuçi
Pour afficher des messages liés à celui-ci, regroupez les messages par conversation.
Bahtir Hamza 22/10/2009
À : perparimi@hotmail.fr, bahtir7@hotmail.com
Haxhi Kuqi, i dashur
Besoje se je mire dhe mire te hecin punet.
Lutem vlla me dergon nje footografi tende, si dhe nje biografi tende te shkurt, dhe nje Histrik te shkurt per jetene e tende.
me duhet te i fus ne liber, te cilin e kam pregadite dhe besoje se do te botoje ne NENTOR.
Lutem dergomi sa me shpejt.
pershendetje shqipatre
bahtir hamza
PERSHENDETJE i nderuari vella haxi Kuqi,
Bahtir Hamza 22/10/2009
À : perparimi@hotmail.fr, bahtir7@hotmail.com
Haxhi i dashur
Pershednetje
Besoje se gjindesh mire,dhe mire te hecine punete.
Lutem mundesisht,si vlla me duhet Fotogarfia jote, dhe te dhenat tu Bografike.Si dhe nji hisorik i shkurt i yti.
Me duhen qe te fus ne librin qe kam pregadite dhe besoje se do te botohet ne kete Nentor.
dergomi sa me shpjet te lutem
Preshendetje shqiptare
bahtir hamza
__________________________________________________________________
Make your browsing faster, safer, and easier with the new Internet Explorer® 8. Optimized for Yahoo! Get it Now for Free! at http://downloads.yahoo.com/ca/internetexplorer/
..............................................................
Haxhi i dashur,
Po te sqaroje edhe nje hera NDODHINE.
une isha mysafir dhe sagje nuk kam dite se kushe jan keta shqiptar.
Asgje nuk kam dite se kuhs banone en keto Baraka.As gje nuk kam dite se cfare probleme kan shqiptaret keru, njeri me tjeterin.
Ti e dine se eproret ushtarke te Ushtrise se Enver Hoxhes ne Shqiperi kane qene serb,malazes deri me 1956.e nderta ka pase dhe shume polic serb-malazese, grek, e maqedon,qe kane njofte shume mire serbishten,por jane aslimilu ne shqiptar.Dhe i kane keqyre kanalete Televizionit te Beogradit
cdo nag qe atehera "TVB.2" ipke filma Porno.Qihana.Pra e kan mesue edhe serbishten.Por sot nese i ndigjon edhe radiot e Shqiperise, dhe Radiokosoven e lire, ndigjoje radio Shijakun,ndigjon keng me muzike serbe nga shumadjia e Serrbise,te kenduare nga nje kangtar shqipatare eShijakut."Kam tri goca e s"kom çuna"me muzike serrbe,e me tekste shqip.
Ti duhesh me dite se UCK-ja ka pase ne planprogarm luftarak, me i liukudue UDBashte shqiptar.Dhe shume UDBashe hyne ne radhet e Ushtrise Clirimtare te Kosovese.Dhe kur e kuptuan se UDBashet, u likuidojshine naten, te gjithe desertuan nga Ushtria. Disa ike ne Mal te Zi, disa ne Maqedoni, disa ne Shqiperi.
I tille eshte Fadil Lokja,UDBaseh ,desertor nga lufta, nga komuna e Deqanit qe me gjithe Babe ,Failjarishte kishte qen i punsuar ne sigurimin sekret serrb ne Peje.
I tille eshte Rizah Garicevci,desertor nga ushtria e UCKese,
ka shume eshume te tjere.
DESRERTORET e lufetse i ka mbrojet SHIKU.qe kan pae detyrim zyrtare per mbrojtjen e tyre ishte rrgull shtetror i SHIKUT.
Pas ndohdise qe ka ndodhe me mua.Fadil Loken e kan largua nga Tirane dhe kurre nme nuk e kam pa.E kam lype ne cdo skut, deri me Prill.2001.Por e kishin transformua ne Beograd.Keshtu me kane than Policija e SHIKUT.
Prandja nuk kam mujte me e zenen ne asnje skut.
Te lutme vlla i dashur mi gjene artikujt e gazetave qe ka shkruare per mua dhe mi deergo.
Peshendetje shqiptare
bahtir hamza
--- On Sat, 10/17/09, haxhi kuqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:
> From: haxhi kuqi <perparimi@hotmail.fr>
> Subject: RE: PERSHENDETJE i nderuari vella Bahtir Hamza
> To: "'Bahtir Hamza'" <bahtirhamza@yahoo.com>, bahtir7@hotmail.com
> Received: Saturday, October 17, 2009, 7:39 PM
> I nderuari vella Bahtir Hamza
>
> Letren qe ma dergove e lexova me vemendje dhe me habit
> rasti se si policet e shqiperise ta bejne nje gje te tille
> ?!
> Por udbashet kan eksperiencen e zhvilume per ti manipulue
> te miret,por me habit se si polici nga shqiperia te shaje ne
> gjuhen serbe "mater te jebem"Kjo nuk me tingellon fare
> mire!
> Dhe ate qen qe paska dezertue,pse ta mbrone?Gabim,pos po te
> kisha qen ne vendin tende ja kisha kry salepin qenit dhe
> babes se tij.
>
> Sa i perkete qe kam lexue per shpifjet e tua neper gazeta
> ato qe i cekesh I kam lexue.Por per pisin e pash qe edhe ju
> e kishit qite me deklarata ne gazeta qe e keishte perkrah
> shokun mute titon !
> Dhe qata qena sot i ke ne qeverin e kosoves!
> Luften e uçk vertete pot a shikon emrin e saj ka qen
> hyni,por pasqyra e mbrendeshme perplote me tradhetira!
>
> Ata qe u shoqerojshin me mua me kishin pergjue,sidomos
> njefare poeti Avdi Ibrahim.Ku ky nuk u vesh gjere sa me
> debuan nga kosova !Dhe ne fund te janarit 1999 ishte vesh ne
> uniformen e uçk,!A mua komandantet e uçk si Fatmir Lima
> shkaku tij nuk me mirrte,a I kishin pas te kordinuara
> muhabetet!Dhe ky Avdi qeni udbashi ish kon komandant ne
> zonen e Pashtrikut dhe komandant I policies se uçk!Dhe tan
> ipse une e kam shkrue historikun tilm qe shkaku tij nuk me
> kan marr,thote e shkruan se une jam dore e zgjatur e
> serbeve!
> Ai ne kohen e titos ne vitin 1981 ne sherbimin
> ushtarak thote se ka qen i denuar si iredentist shqiptar dhe
> ne vitin 1984 gjer ne vitin 1987 ka punue ne mbrojtjen
> popullore ne suhareke dhe serbija ja paska besue nje
> iredentistit sa interesante a,anin ne mbrojtjen civile!
> ?Une ne vitin 1974 e kam kry normalen ne prizren dhe kurr
> nuk me lejuan qe te punsohem!Une kam kry
> juridikun ,por kurr ne gjygj nuk me kan lan ,Une ne
> gjakove kam kry degen Histori Gjeografi, por nuk me
> pranuan as ne arsim .Qe e ^pata dashur aq shume arsimin,qe ta qesi
> ndonje gjenerate siq pata qef,por e kan dite se çfare
> gjenerate kasha qite ?Une jam punsue me dhune ne loto ku ne
> vitin 1982 Fadil qenin ne komitetin e suharekes e kam shtie
> nere tavolina,ku ishin aty edhe;SokolBasha,Mehmet Lumi,Hasan Tahiraj dhe Ymer Gashi.,Ymeri,kryetar i komitetit e kam quajte me
> sakesi dhe I kam pas premtue qe ja ai ja une ne kete
> jete,dhe kur kam hy ne pune ne loto ne lutje e kam
> shkrue Haxhi Syla nga slapuzhani!
> Ne kohen e fundit kur na qiten nga puna u mora me taxi,por
> ato para qe i fitojsha disi sepse shqiptaret I shtijshin
> policet qe te me malltretojn mua dhe udhetaret ato para
> ishin te detikuara per femit e mi dhe skamnoret!Kam bartur
> akademiket e kosoves,u kam ndihmue ne ndihma ushqimore dhe
> per shkak te Ramadan Mujes ne te dalur nga gjakova sa I
> kethesha per ne prizren kete,dhe Mejdi elezin, Esat
> Hasjuken,Tefik Rracin ne vend te Ramadanit policet me rrahen
> dhe me plaqkiten.E ke edhe inqizim telefonik me
> Ramadanin,dhe a ta din hiq,sa budalla paskna qen ?
>
> Udbashet I ke ne qeverin e kosoves,shqiperise,ne luginen e
> presheves e ne maqedoni e gjetiu!
>
>
> Murati; mos ka qen Murat Berisha arsimtar I gjuhes
> ?Eu eu,qe pasket flejte ne shqiperi?
> Te falla vella ishalla zoti shqiptareve ua leshon ndonje
> meteorit se per bese shumeee ka spiuna shqiptaria!
> Shume te paket jane ata qe ja dojn te miren atedheut dhe
> shqiptareve!
>
> Edhe nje here te fala te sinqerta nga vellau yt poeti i
> popullit
>
> Haxhi L.Kuçi
>
> -----Message d'origine-----
> De : Bahtir Hamza [mailto@yahoo.com]
>
> Envoyé : samedi 17 octobre 2009 15:37
> À : perparimi@hotmail.fr;
> bahtir7@hotmail.com
> Objet : PERSHENDETJE HAXHI KUCI, NDIDHIA,
>
> I nderuar dhe I dashur VELLA,.Haxhi Kuçi
>
>
> Eshte kjo letrea e dyte qe po te shkruaj.
>
> Une gjindem mire, edhe me tere Famijlen.
>
> Me vjen mire qe I paske lexua pergjigjet e mija neper
> formune gje qe jane te verteta. Jane
> REAGIME .jane per FUNKSIONIN e UDBEse,kunder UDB-ashit
> Flori Bruqi, nga Isnaiqi I Deqanit jan Kunder Alban
> Gervallese, bir I UDBashit nga UBDOVIKU I Deqanit, jane
> kunder MUsa Bajraktarit UDBashe, nga fashti Radavc I
> Pjese.PER KOHEN E TYRE QE LANE GJURMA.
>
> Lutem me tergo se cilate jane ato gazeta qe I paskane botue
> regimet dhe pergjigjet e mija per ket UDBash.sepse deshmit
> me duhen per librine e ardheshem.Por ne anen tjetere
> qe ta ndihmosh te vertetne.Pra
> per gjenetikene e nacionlizmit shqiptare te Kosoves,qe jane
> te diskriminuar,qe jan te dhunuare, qe jane cenzuruare,qe
> jane rrahur,qe jane burgosur, e qe jane vra pa deshmitar
> krimi. Mos e harro ket detyre.
>
> Vella KUCI, une jam shume shume I zene, dhe vetem te
> shtunde dhe te Diellen e kam te lire.Te Dielln shkojme ne
> Kishe me tere Familjen.
>
> Por mos u hidhero pse nuk te kam kethya pergjigjne ne te
> njetene dite.
> Sot eshte shtunde 17.Tetor.2009. Po te per gjigje per ate
> cka tya po te Intresojka.
>
> Meqe me ke qujture vella dhe me ke nderuar me fjale te
> mira, Po te pergjigjem.Haxhi KUCI, Vlla une askujt nuk I
> Frigohem.
>
> Sa I per kete Fadil Lokajt, nga Deqani,I cili ka qene
> ushtar I UCK-ese, dhe ka Desartua nga njisitin I UCK-ese,nga
> Kosova ka shkue ne Kukes,dhe me ndihmen e SHIKUT te Kuksit e
> kane vendosur ne Tirane,ne Campine refugjatve te Pishinate,
> per nje Sigurim me te madhe,sepse Campi I refugjatve kishte
> Roje te Policise Ushtarke diten edhe naten.sepse Fadil Loken
> ne Kosove disa Ushtar te UCK-es,kan deshte me pushkatua,e
> edhe ata ushtra jane te komunse se Deqanit.
> Aresye sepse Fadil Lokaj edhe Baba I Fadil Lokjat, kish
> punuar per sigurimin secret Serb,UDB-es,qe nga viri
> 1956-1981-1990-1995.e deri ne vitin.2000. ......
>
> NDODHIA.
>
> Une isha mysafir te nje Murati nga Suhareka, dhe te nje
> Baliqi nga Mitrovica,te cilat nuk I njifta, por me muren nga
> Protesate qe ishume ne aktivitenti dhe en alternative me
> perkrahje te Sali Baerishes.
>
> Ne kete nate Deri sa rrishume te tret bashke ne Barkene
> Muratit, ne orene 23.30.minuta temese nates dikush na ka
> gjue baraken me gure dhe kemi dale jasht por nuk e kemi pa
> as kenin.
>
> Te nesermen keta dye mue me kane percjell,dhe une
> mbeta vetem .
> rruges duke ushtua tinxishte me ka ra pase shpine me
> shufer hekuri Fadil Lokaj,me nji grup njerezish.
>
> Me pase jame rrxue per toke, dhe deri sa kam ken I shtrire
> per toke, polcit civil (Dalen),me ka hupe mbi shpine dhe me
> ka vue prangat.Ndersa Polici ushtark Elvin Mustaf Ragipi qe
> bejke kujdestrai ne Campin e Reshigjatve, sa isha une I
> shterire per toke, me Qizme te kambes se djathe ,me ka ra ne
> syrine majte dhe kam humbe vetedijen.Me pase te
> prangosur ,e te Alivanosur me kan derguar ne Spital
> Ushtarak, dhe pas Spitalit ne Polici ne Komirsarjatin
> numer II.ne Tirane,Ketu me rrah me kembe te korriges se
> drunit edhe me shume polici Irakli Profka,qe me ka
> shajte edhe serrbist(“picka ti materina”) Dhe perseri me
> dergua ne Spital…
>
> Pasi dola nga Spitali desha te saqaroje kete ngjarje.
> Ne nje dite te Dhjetorit .Ne nje kaffene “RINIA”, qe
> eshte perball” Hitelit Dajti,”Takova Policin e SHIKUT me
> emrin Dalen,dhe ate policine Shikut nga Kuksit Sokolin.
> Me me tahen:”Ne kem gabue me tya shume,por qe ta dishe se
> ai qen qeni Fadil Lokaj,eshte nje bashkpuntor I UDBese
> serbe, dhe ka ike nga vdekja se ushtaret e UCK-ese kan
> dashte me e vra ne Kosove, si pas tradites se luftes per
> Tradhti,sepse ka qene bashkputor I UDbes,komplet me ter
> Familjen.Fadili kishte Desertua nga lufta dhe ka ardhe ketu
> dhe nau ka lute neve qe ta mbrojme,dhe e kemi strehue me nje
> sigurim ne Campin e Refugjatve ne Tirane te Pishinate.Sepse
> per neve ka qen I njihur si Bashkpuntor I UDBes,edhe
> ai edhe babi I tije, qe kanqen edhe “KUMARI” te
> lidhure Familjarisht me serb,me krimet e me vrasje te
> shqiptarve
> nacionalist”......................................
>
> Praj kjo eshte ajo qe tya po te intersojka
> Ti duhesh ta dishe Vlla Kuci, se per kete teme kane shkruar
> edhe gazetate e Tiranes edhe TVA1.ne Tirane edhe
> Televizionet tjera.
> Kjo eshte e vertete qe ta thashe dhe qe ta dishe se
> une nuk frigohem.
>
> Ne Camipn e Refugjatve ne Tirane,Une nuk e kam dite qe
> shqiparete e Kosovese qe ishin kane ne kete Camp te
> refugjatve te Peshinat,ne Tirane, kish pase ndermjet veti,
> hasmeri,problem ,per Ushqim, problem per vesh mbathje,
> problem per Uj, problem per para,probleme per Moral,problem
> per Varferi,problem per DHUNE,e tje e tje.
> Une rashe victim dhe me pase u sistemuna te gjithe
> refigjattet dhe me kete rrahje time ata u banen te
> suksesshem.
>
> Prandej kjo eshte nje ndodhe qe kishte mujte me te ndodhe e
> dhe tya.
>
> Me shkruje vella I dashur Kuci, per Inicijatien tende Per
> Alternativen tende, per jeten tende si po te hecen jeta.? Me
> shkurje per te gjitha.
>
> Lutem mos I harro ato artikujt e gazetave qe i ke
> lexue per mua per reagimet e mija memi dergue. Sepse me
> duhen per liber
>
> Paraprakishte te Falenderoje dhe te jam mirenjohes.
>
> Pershendetj shqiptare
> Bahtire Hamza
> E shtunde.!7.Tetor.2009.
> Bashkangjitur etren etnde
>
>
> I nderuar vella Bahtir Hamza
> Se pari ju deshiroje jete te lumtur ju dhe famijes se
> gjere/
> Kam lexue edhe pergjigjet e juaja neper forume e gazeta,por
> mua o vella po me intereson nese nuk te vije rend ai
> komandant i uçk qe te ka meshue me shufer te hekurit F.L.
> pse nuk ma tregon o vella se kush pisin na eshte ?A mos ke
> frige nga ai ?Une Haxhi Kuçi kurr nuk iu frigohem atyre qe
> shiten patriota e qe dje ishin me shkije ,bile kumari me
> shkije e sot patriota!Kuku per mua qe babai me paska marr ne
> qafe qe nuk me paska mesue mi qie nanen popullit ,sepse
> populli ma teper pi don spiunet qe jav kan regjur lekuren e
> vrare e burgosur!Zote me ruaj nga shqiptaret
> faqezinjet tradhetar.
> Qe tri mesazhe ti kam dergue e ju mesiguri nuk keni
> kohe,nuk ka problem se ta besoi i nderuar!
>
>
> Te fala te sinqerta;nga antari i SHAIBK es per france
> Haxhi Kuçi
.............................................................
RE: Pershendetje i nderuar
Bahtir Hamza 10/11/2009
À : hagi krasniqi
Haxhi i nderuar
Une kurre nuk ligeshtohem per te thene te vertetene.
Une i ka tri vajza, Tinen Boni dhe Ditelindjen, Te trijate jane te martume.
Una jam gjjysh. Vjazate e mija kane jeten e shkelqyare.
Por qe fat im eshte pak targjik.
Jatoje i vetem dhe kekroje nje femre te civilizume te shkollume ,jo" cka do "siq etheot populli.
Mesitnite e kishin rrite Çmimin po shkojshin nga 1000.(Njimije euro)Euro.ne Kosove.
Por une me dhembjne qe e mbaje nuk e dia se ku do te me hudhine valete ketij Oqeani.
me shkruja pershendetje shqiptare
--- On Fri, 11/6/09, hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:
From: hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: RE: Pershendetje i nderuar
To: "bahtirhamza@yahoo.com" <bahtirhamza@yahoo.com>
Received: Friday, November 6, 2009, 11:35 AM
Gezohem qe jeni mire dhe qe ndiheni mire.
Sa per qe kerkoni femer te moshes 35 apo 45 vjeqre ,se pari ju ciles moshe jeni?Duhet tu tregoje,dhe a keni femi ?Thojn nje fjale shndosh ti se gra ka dhe gjen .
Por qe e cekish qe nuk bene femi, do te mundohem per kete .
Te fala nga Haxhiu shume
Date: Fri, 6 Nov 2009 01:35:20 -0800
From: bahtirhamza@yahoo.com
Subject: Pershendetje i nderua
To: perparimi@hotmail.fr
Haxhi i dashur,
Besoje se jeni mire ne pergjithesi.
Po te i tregoje hallet e mija.
Une gjindem mire shume, dhe mire kaloje ne jete .
Si i vetmuar qe jam , jam shume mire ne pregjithesi
I nderua haxhi une jam intresuare per nji femer shqiptare.
ne mes moshese 35- 42.vjeqe.qe ta bej shok tte jetes.
Por Te mos kete femije.
Vetem per kete kam hall.
Se nuk po dua me umartue me femra te huaja.
Me ka vdek gruja dhe tashe jetoje vetem.
Interesohu nese ke ndonji shqiptare te njohur qe ka interesim per martes.
dhe me ardhe me jetue ketu.Me lajmero te lutem.
Te jam mirenjohes per mundin tend.
me shkruaj pershendetje shqiptare
Looking for the perfect gift? Give the gift of Flickr!
Nouveau! Découvrez le Windows phone Samsung Omnia II disponible chez SFR. Cliquez ici
...................................................................
RE: Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza
Pour afficher des messages liés à celui-ci, regroupez les messages par conversation.
Bahtir Hamza 04/11/2009
À : hagi krasniqi
Haxhi vllai dashur
Ti mundesh me e shkrua artikull per ARNET qe i Kam qune ARMET Falas ne Kosove dhe i kemi shprenda nga" Vullkanizeri i Prishtines" ne Llap,ne Drenice, Ferizja, Malisheve e Suharek, e Peje.
Per kete shkruja ke lirine apsolut nuk ka problem per kete Fere .Pere kete e dijne shqiptaret .Shkruja qe shqiptaret e kane keqe perdore kete mirsi time ,sepse mase andeje kane be tregti me ARME .Shqiptaret te cilit nuk kishin as pune as buke dhe shitshin ARMET e mija prej 400.D.M.deri ne 2500.D.M.
Per keto ngjarje shkruaje sepse jane ngjarje te kohes se veshtirer ,per kohe e vet shqiptareve ne ato vite sesi te vihet deri te lirija, dhe sesi e ke bel edhe ti vet Kallashin, dhe sesi te kan trejtua tya.
Pershendetje shqiptare
--- On Tue, 11/3/09, hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:
From: hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: RE: Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza
To: "bahtirhamza@yahoo.com" <bahtirhamza@yahoo.com>
Received: Tuesday, November 3, 2009, 6:10 PM
I neruar Hamza
Mire e thua kete,por nese bane e KS,apo Haga merr vendim qe serbija te kethehet ne kosove;A çka pastaje,a ma mire preventiven,apo ne situaten e pernjehersheme te bejna hopa!E di qe keni que arme falas dhe une vete ne Malisheve e kam blere 1600marka dhe ja kam sigurue edhe nje koke te mercedesit!Dhe pas disa diteve me rrethuan te uçk dhe ma kerkojshin qe tjav dorezoj,e tue me etiketue tradhetar,dhe nese beje e organizoi lufte kundra serbeve dot me likvidojn te uçk a je ka kuptoni tani ?Me luftue kundra shkive tradhetar e per çka ishin vesh ne uçk ?Spo di çka me te thene,vetem ju deshiroje çdo te mire,dhe shkembimet e tua nuk do ti labcoi kerkund .
Te fala shoqerore nga
Haxhiu
Date: Tue, 3 Nov 2009 05:45:25 -0800
From: bahtirhamza@yahoo.com
Subject: RE: Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza
To: perparimi@hotmail.fr
Haxhi i dashur
Une jam merre me armatim dhe kam fute arme ne Kosove, qe nga viti 1992.e dri me Prill.1995. Une me Brigiten dhe tre persona te tjere ua shprendajsha fallas shqiptarve ,e shqiptaret i shiteshi deri ne 2500.D.M. apo fanka Zvicrrane Medet o mdete.
****************************************************************************************
Une nuk mendoje te fromoje asnje gje te tille siq e keni ceke.siqe me keni pyte.
Keto qe ti i permend :" SHAIBK FAIBK,dhe AKSH " jane ZERO.nuk cojne peshe asgje.
Harroje dhe mos u merre me TA.
Te lutem leterat e mije lexoje dhe fshije menjihera
Deshiroje te te kem mik te ndershme e te sinqert.
leterat e mija nuk ke nevoje me i botua as kund. DELETE DELETE.te lutem
Une thjesht kam paraqit rrespekt per tua dhe te kam nderua me pershendetje ne letere.
mos i boto askund, te lutem fshije te gjitha.
Ti mundesh me i marre poezite e mije ne.www. forumishqiptar.com,ose ne www.zemrashqiptare.net.poezite e mija botoje ku te duashe.
Jo leterat e mija mos i boto askundi te lutem.FSHIJE DELETE DELETE OK.
Famlemdnerit shume per mirekuptim
--- On Tue, 11/3/09, hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:
From: hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: RE: Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza
To: "bahtirhamza@yahoo.com" <bahtirhamza@yahoo.com>
Received: Tuesday, November 3, 2009, 8:20 AM
Vella Bahtir
çka ta merr mendja per SHAIBK FAIBK,dhe AKSH ?A ua merr mendja qe edhe ju ta krijoni nje te tille e ju ta grumbulloni atedhetarin afer juve.
Mendoni nese ta merr mendja çka mendoni vella?
Pershendetje te sinqerta nga
Haxhiu
................................................
RE: haxhi nderuar
Pour afficher des messages liés à celui-ci, regroupez les messages par conversation.
Bahtir Hamza 04/11/2009
À : hagi krasniqi
Haxhi i dashur
Me mebti marku qe nuk kam mujt me e lexue mesazhin tend qe e kish dergua ne www.frouminshqiptar.com/kultur.
Keta te Forumit e kishin fshi mesazhin tend nuk e dia pse.!!!!!!
Pershendetje shqiptar
--- On Tue, 11/3/09, hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:
From: hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: RE: haxhi nderuar
To: "bahtirhamza@yahoo.com" <bahtirhamza@yahoo.com>
Received: Tuesday, November 3, 2009, 5:30 PM
I ndeuar Bahtir Hamza nuk ka problem per kete te bera pyetje.
Te fala te sinqerta
nga Haxhiu
Date: Tue, 3 Nov 2009 04:21:59 -0800
From: bahtirhamza@yahoo.com
Subject: haxhi nderuar
To: perparimi@hotmail.fr
Haxhi i dashur
Letera qe ti ko dergua dhe qe do ti i dergoje JANE VETEM PER TYA
JO per popullin.dhe as per asken tjeter.
SI TI LEXOJSHE TE LUTEM MENJIHERA FSHIJE. DELETE.DELETE
Lexoje edhe fshije vella i dashur.
LetEra jan je komunikim se me te bere me dije se jemi ne kotakt lidhje.asgje tjetre
.As kujt nuk i duhet biseda jeon .
Prandje cdo leter qe te kam derguar lexoje dhe fshije,fshije. te gjhitha lutem.
Une kam rrespekt per tya qe pashe se ish i sinqert dhe i vertete.per kete aresye te hapa edhe bise edhe korrospodence.Leterat tona fshije te lutem.
Une do te dergoj letera per te lutem fshije te gjitha.
pershendetje shqiptare
bahtir hamza
..................................................
Re: Veela Bahtir Hamzes
Bahtir Hamza 03/11/2009
À : hagi krasniqi
Haxhi i ndruar
Letra qe une ti dergoje , FSHIJE MENJIHER TE LUTEM
MENJIERA DELETE
LEXOJE DHE FSHIJE.
AS KUJT NUK I INTRESONJE LETRE E MIJA E AS KOMUNIKIMI JONE
ESHTE VETEM MES NESHE SI MIQ,DHE SI SHQIPTAR
UNE DO TE SHKURAJ PERSERO POR TE LUTEM CDO LETERE LEXOJE DHE FSHIJE
TE LUTEME FSHIJE T GJITHA LETERAT
PERSHENDETJ SHQIPTARE
BAHTRI HAMZA
....................................................
Re: Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza
Pour afficher des messages liés à celui-ci, regroupez les messages par conversation.
Bahtir Hamza 03/11/2009
À : hagi krasniqi
Haxhi vella I dashur.
U be shume mire qe tani u lidhem me adresa dhe qe po mbajme korrospodence.
Jeta eshte e rande ne mergim,por gezohem qe ke sy te gjalle dhe nuk I paske harruar ngjarjet dhe torturat e komunistave shqiptaroserrboshqiptar e tee UDBasheve,qe ishin me Jugosllav se jugosllavet.
Politike e atyre komunistave e UDBashve qe kishin te drjet te na gllabronin per se gjalli, naten e diten per te na ekzekutua per nje fjale “Kososv republike” Deshtoi.
Pra me vjen shume mire per leterate tua qe mi dergon per te njohur kohen qe lane gjurma shqiptaret me sinonimin e tyre
Mergimi ka randesi shume per neve, pikersishte dhe na lidhe me tiparet tona kombetare shqiptare, me identitietin ton shqiptar, me iden ton patriotike qe e kishum per Kosove Republike, dhe kjo ide nuk u shua qe nga viti 1981.
Te kujtohet .
Mbi NEVE u versulen KARBUNARET me Police jugosllave e edhe Ushtria me Tanke,…
Na lidhen me pranga shqiptaret qe ishin UDB-ash te Komunizmit …Komunistat dhe UDBashet deshtuan. Me 17.Shkurt.2008.U shaplle Kosova Republike, dhe si rrejdhim ishte bashkimi i jone si nacionalsit qe nga Marsi-Prilli-Maj.1981.Per Kosoven Republike.
Pra ky ishte rroli yne I shpirtit tane I skarificave tona, dhe veprimtaria jone mori hove , e fryme tone as kush nuk mundi me e ndale.na qe ishume te shpallur nacionalist e speratsit te burgosur,te denuar pa deshmitar krimi,per nje fjali per nje Parolle, per Kosoven Republike….
Me vjene mire qe me shkruan letera me vlera kombtare dhe ngjallim entuziazmin e te rinjeve per te I permbyse UDBashet, komunistate dhe avukatte e tyre.Qe na kane vra identitetn ton shqiptar.Qe na kan lene pa pune, pa femilje, pa dashuri, pa bashkim me shqiptaret.
Ju me ftoni te ju viztoje ne France.PO.PO .
Kam nderi te te falenderoje per kete do te presim edhe pak kohe me te mire .Por idet tona nuk shuhene kurre.
Une e kuptoje shume thelle zerin tend per te vertetene, qe porteston per te vertetene, dhe operon ne dobi te se vertetese, per shtetit tone, dhe e dia se edhe ti ke pase fatkeqesi. Po sic do shqiptar ncionlist.
E dia qe merzitesh por mos u merzite.
Pershendetj shqiptare
Bahtir Hamza
Yahoo! Canada Toolbar : Search from anywhere on the web and bookmark your favourite sites. Download it now!
--- On Sat, 10/31/09, hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:
From: hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza
To: bahtirhamza@yahoo.com
Received: Saturday, October 31, 2009, 9:59 AM
Nderimet e mija per ju zotri Bahtri Hamza
E di qe jeni te nxanur me pune,por tek forumi shqiptar qe e kishe botue ate per behxhet
............................................................
Ja per çfare arsye me shpalli udbash Bahtir Hamzai;Pse nuk ja shlyva joutyben time qe kisha bere bisede me Rexhep Qosjen.
Mesazhi im dhe i Bahtir Hamzait:
........................................
RE: Haxhi KUqi,SOT.a,SOT
Pour afficher des messages liés à celui-ci, regroupez les messages par conversation.
Bahtir Hamza 04/12/2009
À : ajrami krasniqi
Haxhi more haxhi
hahxi or hxhiiiiiiiii
medet o medet
--- On Thu, 12/3/09, ajrami krasniqi <perparimi@hotmail.fr> wrote:
From: ajrami krasniqi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: RE: Haxhi KUqi,SOT.a,SOT
To: bahtirhamza@yahoo.com
Received: Thursday, December 3, 2009, 8:32 AM
Rexhep Qosja ka mundesi te me thirre e te pendohet qe ne ato qaste ma te veshtira qe dojshin te me lunin mendet jo te me mesoi diç,se çka te veproje,por ai me tha shko theje bustin e Vukut prane universitetit ne prishtine.Si akademik ka vye te me thote eja bashk e them,sepse akademiket serb perhere u prijne serbeve dhe fitojne per kete, e tanet na mesojn me hyre ne lufte e vete neper dimija te grave dhe behen gra!!!!!KJo eshte mekat dhe dobesi e ketij kombit.
Le te me therret vete dhe te kerkoje ndjese sepse kurgje nuk iu kam shpifur ,vete e ka pranue se me ka nxitur drejte vdekjes pa kuptim .
Qosja eshte miku i Begzadit dhe Myrvetes dhe Avdi Ibrahim shpiunit (udbashit).
I menqur po Qosja,por trimeria i mungon siq u mungon tan shqiptareve ,a trima mes vedi po shumeeeeee.
EDhe ty po te them qe menjehere ti shlyn ato shkrime qe i ke bere kundra Flori Bruqit .
Date: Wed, 2 Dec 2009 19:10:25 -0800
From: bahtirhamza@yahoo.com
Subject: Haxhi KUqi,SOT.a,SOT
To: perparimi@hotmail.fr
Ndegjo Haxhi
kjo eshet porosia ime URGJENTISHT
haxhi te lutem menjihera sot me e fshi biseden tende telefonike qe e ke beren
me Rexhep Qosje n, dhe e ke prezentua ne YOUTUBE.
te lutem fshije urgjentisht.OK.
Bisedate telefonike ne ate menyre, nuk i bejne nder as tya e as kujt.
Bisedate ne ate menyre nuk jane as per lavdate e as per mburrje.
Lutem sot me e fshi Urgjentisht menjihera ok.
me lajmeron menjihera te lutem.OK
Pershendetj shqiptare
Looking for the perfect gift? Give the gift of Flickr!
................................................................
RE: MOR TI BERLLOGO MORE MUT OR TI HAXHI MUTI
Bahtir Hamza 06/03/2010
À : Haxhi Kuçi
More qen bir qeni, o depzuze KURVE. ti mendon me lujt me NDERIN e figurave leterare KOMBTARE
More ta shkerdhevshine shkit e BUGART nenmije e nendqine nata .O bir qeni q ejen DBUA e jeni qi me ta..
Kem mendu SE NUK TE NJOFE SE KUSH JE MORE UDB-ash.
DHE KE perdore emra fallso te qifashe ber KURVE e Nanese qe te qite ne DRITE mor berllog muti.
TI JE BASHKUPTON I UDBes, nga Suhareka qe ke punue ne Podujeve, UDB-ash civil se bashku me kusherini tend qe ishte Komandir Policija ne Podujeve.Te gjitha kam me te qite ne sheshe.Me deshmi dhe Fakte. HA MUT HAM MUT TASHE
KE ME PA SE ÇKA KAME PER TE BERE.
TE TREGOJE SE ME DRENICAK NUK ESHTE MAHI.
.................................................................................................................
--- On Fri, 3/5/10, Haxhi Kuçi <perparimi@hotmail.fr> wrote:
From: Haxhi Kuçi <perparimi@hotmail.fr>
Subject: RE: MOR TI BERLLOGO MORE MUT OR TI HAXHI MUTI
To: bahtirhamza@yahoo.com
Received: Friday, March 5, 2010, 9:19 PM
Ta qifte udba e serbise bashk me shoket e tu qe keni punue neper organizata ate rroten e nanuqkes o qen bir kurves.
Vertet une per ty çenkam udbash po ore qen he ta qifte shkau ate lulen e nanuqkes.
Ne forumin tim as gje nuk kam permirsue e as shtue,pos i ke origjinal shkrimet e tua me ate goje perplot me kara.
Mor i paftyre,shpejte te kam zbulue qe paske shkue ne amrike me detyra mi regjistrue kush jan kundra kesaj pavaresie nga udba e shkaut,sepse uçk luftoi per ti bashkue trojet shqiptare e ta qifshin ate nane trojet shqiptare.Une ty o qen biri kudres nuk te shajta e as nuk te etiketova gje,pos te kam mbrojtur bre qeni kurves,se mosi jemi larg fole se po te ishe afer meje kishe ra ne dy guj si kurvat e stambollit.Ma mbajte premtimi qe mos ti botoi shkembimet e tu me mua.Burri qe qenke nga Drenica?I pari je ti qe mu shpife me ane te joutybes,kete nuk e meritova nga ju.
...............................................................................................
Date: Thu, 4 Mar 2010 23:38:48 -0800
From: bahtirhamza@yahoo.com
Subject: MOR TI BERLLOGO MORE MUT OR TI HAXHI MUTI
To: perparimi@hotmail.fr
TI NUK KE NEVOJE MEM POPULLARIZU MUA NEPER FAQE TE INTERNETIT
UNE NUK KAM NE VOJE PER LAVDATE TUA O QENFE MUTI.
OR TI QENFE HAXHI MUT KUQI, MUTO FSHIJ ATO SHKRIME TUA FALLOS QE I KE FALSIFUKU DHE I KE PALSU NE DISKOTIME SHQIPTARE .
NUK MUNDESH TI TE BEHESH PATRIOT NE KRAHTE TE TJEREVE PER LRIN E KOMBIT.
TI ME ATE MYNYRE TREGO SE JE MATERJE E UDBes, sepse KETO KARAKTER QE TI I PERDORE I KAN BERE UDB-ashet. KESHTU SIEQE KE VEPRUA TI ASHTU KAN VEPRUAR UDBashet.
FSHIJE ATO SHKMI FALLSO MOR MUT MUTI.
KESHTU DESHMOHET ANMIQESI.
............................................................
Sad News!!!!........Bahtir Hamza
Bahtir Hamza 19/03/2012
Just hoping this email reaches you...Well,i'm sorry for this emergency and for not informing you about my urgent trip to London,United Kingdom but I just have to let you know my present predicament. Everything was fine until I was attacked on my way back to the hotel, I wasn't hurt but I lost my money, bank cards, mobile phone and my bag in the course of this attack....I immediately contacted my bank in order to block my cards and also made a report at the nearest police station. I've been to the embassy and they are helping me with my documentation so i can fly out but I'm urgently in need of some help from you to pay up my hotel bills and my flight ticket back home...My return flight back home is scheduled to leave in few hours from now...Now am freaked out....Please i need your help..
Hope to read from you soon.
Thanks and Regards.
Bahtir Hamza
.................................................................
Haxhi Kuçi
More i pa ftyre more Hamzuq qeni,nje here me kercnohesh qe ta shly Rexhep Qosjen,pasaj me thua e sheh çka kam me te be,?Tani kerkoni ndihme nga une.Me qite ne joutybe,e nxorre hakun per Rexhep Qosjen.A per Begzad Baliun me the se eshte udbash dhe per Qosjen argat i tij e tani e mbrove Qosjen,a te beri pagese Qosje dhe qe Reshat Badalles ja fute quken,qe te merr inormata nga pisllakhanja jote.Ti mu mate me mua as te qimet e atij sendi nuk mundesh me ardhe.Shpiunllakun tend dhe te drenices qojau ne drenice dhe mbaja ne varrin e nanes sate.,bashk me Avdi Ibrahimin e Reshat udbash Badallen.Keto jan te gjita origjinale ,neqoftese diçka i kam shpfur si ku pzdar,e Avdi Ibrahimi apo Reshat Badallaj,jam ne gjendje te ballfaqohemi para drejtesise,dhe para mases njerezore boterore.Le ta dine tere njerezia se çfare njerez ka ne mesin e popullit shqiptar,qe me keqardhje e them pse populli vrapon mbrapa ketyre kur i kan tradhetue.Ti ore zagar i ke shlye te terat storjet qe i ke bere kundra Begzad Baliut,kundra Isuf Gervalle e Flori Bruqit e te tjereve,por une e kam kopjue ftyren tende duke mu shpifur pa argumente e pa fakte.
Edituar për herë të fundit nga Perparimi në Fri 6 Dec 2013 - 18:51, edituar 1 herë gjithsej


Perparimi
Admin
Numri i postimeve: 10081
Registration date: 30/04/2006

Titulli: Re: Letrat e Bahtir Hamzes,ne fillim vella e pastaj me etiketon Fri 6 Dec 2013 - 3:59
Inqizimi me Regjep Qosjen eshte bere mbas viteve te 2004,rrenat e ketij pisit nxihen me njeherit.Me qellim nuk ja kam botue keto mesazhet e ketij pastirit,qellimi i im ka qen ti shoh se kush paska pritur i gaqem qe te me etiketon ne emer te Bahtir Hamzait.I vetmi shqiptar qe me ka obligue tja shlyeje shkrimet eshte Halil Matoshi ku mu lute ne femi tja shly mesazhet.Ma kerkujna nuk ja shly as mos te mi shlyn,sepse po i hanin fjalet shqiptaret.Me dhune kerkanin nuk e kam detyrue qe te flasi as si patriot as si frigacak.Keto mesazhe i botova sote me 05.12.2013
Internet Explorer 10 Enhanced by Yahoo Download Blocked
downloads.yahoo.com
Internet Explorer 10 enhanced by Yahoo is not available for your operating system.
Nafi Çegrani
11/02/2014 14:34
Nafi Çegrani
ok faleminderit Haxhi miku
Te fala edhe Flori Bruqit i ben shume prej meje
Haxhi Kuçi
11/02/2014 14:36
Haxhi Kuçi
Lexoi me kundes dhe ne fund me tregoni mendimin e konkluzes.
Nafi Çegrani
11/02/2014 14:37
Nafi Çegrani
patjeter, se paske gjera qe vertete do te me duhen edhe bile per te shkruar hahahaha
shume respekte
11 février
Haxhi Kuçi
11/02/2014 22:49
Haxhi Kuçi
çka kam materiale ua dergoj,vetem ju perpara,qe ti mposhtni ata qe paskan qen tinzak e bashkpintor te serbise.Per te marr informata nga Reshat Badallaj veshtire e keni se eshte kopil dhe ka ekspreienc me udben,bashk me Avdi Ibrahimin e Nahit Hasanin.sinqerisht Haxhi Kuçi
Nafi Çegrani
11/02/2014 23:01
Nafi Çegrani
mos ki merra
flm tung
/ Nahit Hasani ka qene te une ne shtepi, me di shume mire,
rri pa merak...E dine ata kush jam une/
naten e mire
Haxhi Kuçi
11/02/2014 23:54
Haxhi Kuçi
çfare mendoni per Nahit Hasanin,çfare njeriu ka qen dhe çfare eshte tani?Sho me Ibrahim Kelmendin,Reshat Badallen,Ruzhdi Saramatin,Reshat Sahiten.Kam material edhe nja dy here ma shume se qe ti dergova per Bahtir Hamzen.Naten e mire
Nafi Çegrani
11/02/2014 23:55
Nafi Çegrani
/ i DI TE GJITHA, MOS U BEN MERRAK.../
TUNG
Hahahahaaa
do t ' mi dergosh te gjitha se me duhen,
kam pune hm
ok
naten e mire miku im
Haxhi Kuçi
11/02/2014 23:59
Haxhi Kuçi
Te bera pyetje si e njihni Nahit Hasanin
Nese jeni lodhur naten e mire
Nafi Çegrani
12/02/2014 00:02
Nafi Çegrani
Po e kuptova, por flasim here tjeter se nuk jam vete tani
ok
dergomi nese ke kohe materialet qe ke se do te me duhen keto dite , duhet t ' i perpunoj
tung
naten e mire
Haxhi Kuçi
12/02/2014 01:04
Haxhi Kuçi
Po si ti grumb
Haxhi Kuçi
Miku Nafi si jeni me shendet ju dhe familjen ?Po me Reshatin a munde diçka me nxjerr?Une qe tri vite jam ne konflikt me kete pis.Por shume veshtire eshte mi nxjerr fjale ketij zagarit.Eshte dhelper e madhe me eksperience. Pershendetje nga Haxhiuulloj se me duhet kohe qe nga mesazhet me rend mi grumbullue ka shume pune se kam shume mesazhe me mijera .Naten e mire.
17 février
Haxhi Kuçi
17/02/2014 14:30

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum