Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Dritan Skuraj

 :: sport

Aller en bas

Dritan Skuraj Empty Dritan Skuraj

Message  Perparimi Jeu 15 Juil - 14:52

Historine e pershkruajne gjurmet e lena! dhe jo opinionet!
duan apo nuk duan!
Paskal Molla (Milo)!
Skeder Gjinushja!
Edvin kristaq Rama!
nje gje eshte e vertete!
se Paskali Miles eshte me kombesi Romune por shtetsi Shqiptare!
Skenderi Gjinushes eshte serb i bosnjes i infiltruar si mysliman Shqiptare!
dhe Kristaqi i Rames eshte i kasternipi i Otomaneve, emrin Kristaq e ka te ndryshuar por ka harruar mbiemrin, Kristaq Rama eshte infiltruar si Qam ortodoks i Arberit nen mbreterine e Gjergj Kastriotit!
Keto permban DNA e tyre kjo Levizje perballet edhe ne gjyq me ta sepse ky eshte rrealiteti!
Duan apo nuk duan Shqiptaret Gjergj Kastrioti eshte Mbret i ketije territori Arberore, por iliria ishte i gjithe gadishulli Ballkanik me ishujt per rreth kete e vertetojne Gjurmet ILIRE edhe neper Greqi apo vendet sllave Kroaci bosnje slloveni nish e gjithe serbine, te gjitha keto jane gjurmet se ku kane jetuar iliret dhe territori tije,
Per te fituar dhe mbetur ne histori si Gadishulli-Ilirik, dhe per te funksionuar si shtet ne paqe eshte "Konfederata" shembull i marre nga Helvetet Zvicra sot ku edhe ata njohin paqen mes veti prej mbi 750 vjetesh pa patur lufte dhe as nxitje nacionalozmi, gjuhet jane zyrtare te treja, gjermanisht frengjisht italisht, dhe nje komunitet romun retorumanika!
Ne kete menyre Populli i Gadishullit Ballkani mund te ndaloje asimilimin dhe te perdore ne institucione zyrtare tre gjuhe Shqip Greqisht Serbisht! nje rrugdalje tjeter ka vetem nese e pranojne vete grekoserbet se jane ILIRE dhe te kemi nje Gjuhe zyrtare Shqip, gje qe vetem nje mrekulli do ta bente!
Opinioni nuk esht fakt dhe as nuk denohet, por gjurmet e historise nuk fshihen dot sado te mundohen ti shembin!
Nga emigranti Dritan Doda i Skurajve Dritan Skuraj 1f1e6_1f1f1Dritan Skuraj 1f448
Driton Skuraj,pakes ma bukur;Nji komb kaq i vogel me pas ma shume tradhetar se tere bota.Ne tere boten sa shtete egzistojne nuk ka tradhetar sa kemi na shqiptaret.Ne France nuk besoj qe ka tradhetar mbi 1000ne gjermani 0,ne amerike dalin 2000,ne kine 100,ne arabi 5000,ne indi 1000,ne rusi 100,.Ne tere boten nuk dalin mbi 10000 mij tradhetar me koke mirrem me kushte.Ne trojet shqiptare e kudo neper shtete ka jetoin mi grumbullue qe nuk dalin 10milion tradhetar shqiptar mut pa hanger nuk e laja.Kosova a eshte 2 milion,nji milion e gjysme tane jan tradhetar mut hajnksha qe nuk jan tradhetar.Ne shqiperi a jan tri milion.2 milion e gjysme jan tradhetar.Ne turqi a jan 25 milion,24.7milion,dalin tradhetar ose te turqizuar.Ne gjermani a jan 800mij shqiptar 795000 dalin tradhetar,ne zvicerr a jan 700 mij shqiptar?695mij dalin tradhetar.Po une nuk jam rritur ne mars,por ne kosove.Nuk ka shtepi qe si ka pas mbi gjysmen e familjes tuj tradhetue e tue shpiunue ne policine e shkaut,pike per qefi,per nji kafe.Une ne Marsela Koçin kam pas besim shume te madheeee,po ta ndegjoni çka ka dhire nga goja,thua qenka rome e maleve.Se çfare akuzash fol ndaj jush e ndaj meje thua kjo nuk qenka ne mend ,ose eshte ndonji kulsheder e dalur nga ndonji shpelle.Me tregon qe eshte e flaket per atdhe,ma bene kam qen ne uçk 16 vjeqare.Tregom çka ke ba per komb,tregoma nje veper oj Marsela?Nuk di,pos shan.Ma ban shpiun e udbash.Ja bana oj Marsela ti kur ti thua dikujt shpiun,duhet me cek kujt i ka shpiunue?Kur ti thua udbash me kan e ka pa qe paska qen udbash?Nuk din ku me ja ngjite.Bane mend ka intervenue te nji polic italian dhe me kercnon ai ma bene ke mu perballue me policine italiane.Ja bana pirdhnu ne rrote te sames ju italianet qe na keni okupue me dhjeta here na keni masakrue dhunue perdhu me ate Marselen .Kush ju njoftoi me Marselen?Kjo vete me ka tregue qe bashkpunon me specialen,dhe me kerkonte klienta per avokatin italian.Ma bene po genjen a i kam te gjitha çka me ka shkrue e çka kemi bisedue.Kjo mendon qe ka interligjencen ma te madhe se une ,maceeee..Kur i ke then Marselen mu takue me Sali Berishen ?Kan e ke vra ne shqiperi?Mbas cilave femra ke shkue?Po kjo ishte pa moral,e qe shpif kan shume e keq nuk e kam besue.Te teren keto qe po ti them e kam te inqizuar,dhe ke te drejte ta akuzon per shpifje.Per ate kurr as dhe njeres levizje nuk i bashkohem sepse me ka kalle LDK,LPK,BK,por per fat as ketyre nuk ua kam pranue librezat kurrrr.Kam qen parti e levizje krye veti,por kam kontribue sa gjithe atdhetaret edhe qe kan vdek para mijera viteve.Por me punue per qeshtjen shqiptare kote e keni sepse pyka e shqiptareve nuk ju lejon me hec perpara,ose te vrasin,ose ta marrin levizjen,dhe te lajne me gishta ne goje.Une nuk ika nga kosova qe ju frikova shkaut joooooo,por kam ik prej shqiptareve bashkpuntoreve te shkaut .Fishta nuk iku prej shkaut por prej shokeve tradhetar.Noli,Ismaili dhe te gjithe atdhetaret na i vrajten tradhetaret jo shkau as greku.Vra keta e lenja fajet shkaut e grekut.Te thirra ne telefonat por mesiguri nuk keni qen i kyqur.Une tju them te verteten nuk ja kam njohur biografin e Marseles e kam njohur permes juve dhe nji femres nga Tirona.Por kjo ma e zeze se etrit e saj po del.Te fala
Kur nje Popull eshte viktime e matrapazeve jo USA por as zoti ne qiell nuk e shpeton!?
Kombit Shqiptare ende i kane mbetur ca minje qe i brejne nga brenda kete Popull por jo edhe per shumë kohe!
Ambasadores US ne Tirane si Levizje Atedhetare dhe ne emer te persekutuarve te komunizmit i jam Drejtuar Puplikisht se me cilin krah jane Amerikanet nese perfaqesojne Popullin Shqiptare apo neo-komunistat dhe gjakpiresat e kombit!
si perfundim nuk kemi marr asnje pergjigje!
çuditerisht pas perpjekjeve te presidentit te 32e Amerikan. z. Franklin D Roosevelt!
Per shkaterrimin e komunizmit ne Shqiperi dhe Greqi, ne greqi arriti ta zhduk Komunizmin ndersa me Shqiperine qe nga koha Roosevelt, Shqiperia nuk ka patur me mardhenie Dipllomatike me USA!

Ndersa sot Amerika pas 80 vitesh lidh kaq mardhenie te ngushta shpirterore pikerisht me femijet e ministrave te diktatures sot kryeminister i shqiperise se cunguar!
Por rrealiteti ka edhe shumë te fshehta qe Shqiperia dhe Shba nuk i puplikojne! Por besoj se sot ka ardhur koha qe Shqiptaret te dine te verteten!
Kjo Levizje Atedhetare eshte formuar per hir te Gjeneralit monarkise, Prenk Pervizi dhe veteranit te luftes dyte Boterore tim E'ti Preng Gjergj Doda!
Kombi Shqiptare duhet ta dije sepse si ne kohen e mbreterise e deri ne Komunizem, trojet tona jan coptuar me fjale per pushtet, ndersa me kufinj ishte Diktatura Enver Hoxhes qe vuri kufirin perfundimtare duke izoluar afro 3 miljon Shqiptare dhe duke bere experimente te pa imagjinuara, zhdukjen e fese i dha periuritet injorances deri sa arriti te perfundoj te gjitha experimentet me nje popull duke e vaksinuar me gjak prishur Bolshevikesh!
Une nuk jam kundra Amerikes, por Amerika ka punet e veta ne Shqiptaret tonen,
po ju sjell vetem nje Shembull
ministri i mbrojtjes monarkise Gjenerali Prenk Pervizi, ne nentore te vitit 1944 i kerkoj ndihme nga mali i veles ne rrubik, presidentit USA Franklin Roosevelt, dhe kryeministrit Britanik! Winston Churchill! Ndihme me arme mjete dhe mbeshtetje per te ndaluar instalimin e Diktatures dhe coptimit Kombetare, ne netore te vitit 1944 Britania e Madhe dhe USA, ja kthej Shpinen Popullit Shqiptare duke i lene ne roberi, po ne te njejten menyre ne roberi na gjeten edhe pas 80 vjetesh!


Pra e nderuara Ambasadore US ne Tirane zonja. Youri Kim!! nese nuk e dinit kete duhet ti kerkoni Washingtonit refuzimet e presidentit, Franklin D. Roosevelt dhe ish kryeministrit Britanik Williams Churchill rrefuzimin e armatimit dhe ekonomikish per te mos lejuar Diktaturen te instalohej, ndersa sot juve njihni kryeminister kete njeri qe eshtrat e Gjeneralit jane ende ne Bruxel, dhe sa nga gjaku im babai edvinit vrau dhe na burgosi familjarisht dhe me farefis!
Perse e nderuara Ambasadore nuk ja thoni qarte Popullit tim sepse ju keni interesa te tjera dhe nuk ju intereson as Populli im dhe as Kombi yne akoma sot derdhet gjak per te!
Si i ka lindur idea Amerikes te perkrahe keta neo-komunist keta gjak prish qe shkaterruan historine dhe fatin e nje kombi!
Keto troje kan ende zot te tyre sa do vone te shkoje troje te zaptuara dhe te namuna kurre nuk mund ti gezoi asnje pushtues,
Me rrespekte emigranti Dritan Doda i Skurajve!


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17152
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum