Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Ramushi zgjedh serbin ministerja çka trazohen

 :: sport

Aller en bas

Ramushi zgjedh serbin ministerja çka  trazohen Empty Ramushi zgjedh serbin ministerja çka trazohen

Message  Perparimi Ven 15 Sep - 16:53

[size=32]Lirak Çelaj “kërkon” nga ministri Rikalo të tregojë shokët tjerë,[/size]Ja postimi i plotë i Lirak Çelajt, kryetar dhe kandidat i PDK-së për kreun e Prishtinës.
http://lajmi.net/lirak-celaj-kerkon-nga-ministri-rikalo-te-tregoje-shoket-tjere/

................................................................................

Ish-zëvendësministri i Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, njëherit zyrtar i PDK’së, Gani Koci ka thënë se ministri serb i Bujqësisë, Nenad Rikallo, ka qenë bashkëpunëtor i ngushtë i Albin Kurtit. Ai ka thënë se lidhja e Kuritit me këtë ministër do të zbulohet shpejt.

“Jo vetëm kaq, por Nenad Rikalo, Albin Kurti e Shkelzen Gashi ishin themeluesit e Lëvizjes KAN, që më vonë u shndërrua ne Lëvizjen Vetëvendosje”, ka shkruar Koci në Facebook.
Ai në këtë postim po ashtu ka thënë se kjo lëvizje fillimisht është financuar nga Beogradi dhe një organizatë tjeter austriake, ku donatorë kryesorë kanë qenë biznesmenë serbë, e më vonë, por edhe tani, nga Soros-i!...
http://gazetanewborn.net/nenad-rikallo-ishte-bashkepunetor-ngushte-albin-kurtit-foto/
Ramushi zgjedh serbin ministerja çka  trazohen Kkk_1505419041-1123352

........................................................

[size=32]DOSJA E SHEFAVE: SHTETI NË DORË TË NËNTOKËS

[/size]
Ramushi zgjedh serbin ministerja çka  trazohen 2

[size=13]VEHBI KAJTAZI

01.08.2016
[/size]









Njeriu që mban gjallë fuqinë në prapaskenë të PDK-së së pushtetshme është Adem Grabovci. Koordinon të gjitha aktivitet e paligjshme të partisë. I luten të gjithë për kryerjen e favoreve. Ai iu nënshtrohet vetëm dy vetave: Hashim Thaçit e Kadri Veselit.

.....................................................
Për këto dyshime, deputeti i LVV-së Glauk Konjufca ka thënë se duhet të nisen hetime kundër ministrit të Bujqësisë nga Lista Serbe dhe të shkarkohet Rikalo nga posti i ministrit.


http://www.insajderi.com/vetevendosje-paralajmeron-protesta-per-shkarkimin-e-rikalos/


Ministri në fjalë përmes një letre theksoi se kishte bashkëpunim të ngushtë me Shpend Ahmetin, Albin Kurtin si dhe Ilir Dedën, mirëpo ky i fundit hodhi poshtë këto deklarime.
Në një intervistë për “Klan”-in, Deda tha se kjo nuk i jep përgjigje çështje kyçe dhe se ajo është akuzat e qytetarëve të republikës
................................................................
Armend Zemaj
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, ka komentuar edhe njëherë çështjen e ministrit të Bujqësisë i cili po akuzohet se ka torturuar banorët në kryeqytet.
Zemaj ka thënë se në lidhje më çështje banorët kishin filluar ta hulumtojnë në Facebook, por llogaria e vëllait të Rikalos është mbyllur.
“Banorët kanë filluar të hulumtojnë por disa ditë më parë është mbyll llogaria në Facebook , kjo tregon se ata po fshehin diçka”, ka thënë Zemaj për Klan Kosovën.
................................................................................
Ramushi zgjedh serbin ministerja çka  trazohen Lg.php?bannerid=716&campaignid=252&zoneid=54&loc=http%3A%2F%2Fwww.insajderi.com%2Fministri-rikalo-demantohet-nga-bashkepunetori-tij%2F&referer=http%3A%2F%2Fwww.insajderi
“Kur kam qenë pjesë e shoqërisë civile i patëm nxjerr 13 mijë nënshkrime në kundërshtim të këtij ligji sepse amnistonte shumë persona.  Kjo është një ndryshim i jashtëzakonshëm i hipotezave. Zotëri Rikallo ka qenë anëtar i bordit të “Soros”-it. Nuk ka pas bashkëpunim.  Gjatë bombardimeve shumë pak njerëz ka pas në Prishtinë, unë kam qenë në SHBA. S’kam digju për këtë person”, ka thënë ai.
[size=32]Shokon ministri serb, Nenad Rikalo: E kisha bashkëpunëtor Albin Kurtin[/size]

“Nga viti 2001 deri në vitin 2003 kam punuar në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, kurse nga viti 2003 në mënyrë aktive kam punuar në sektorin civil për pajtim mes komuniteteve dhe për zhvillim të shoqërisë. Ndoshta këtë publiku nuk e di, por 4 vite kam qenë anëtarë i Bordit në fondacionin Soros së bashku me Shpend Ahmetin dhe Ilir Dedën dhe me intelektualë të tjerë të shquar nga Prishtina. Në vitin 2003 së bashku me Albin Kurtin kam marrë pjesë në themelimin e KAN-it. Në atë kohë së bashku kemi punuar për krijimin e strategjisë së luftës jo të dhunshme për një jetë më të mirë dhe për pajtim mes njerëzve në Kosovë.  Ai më vonë ka ndryshuar bindjet e veta duke nisur një rrugë tjetër, ka formuar lëvizjen Vetëvendosje e cila përdorë metoda të dhunshme për arritjen e qëllimeve politike në politikë, gjë që mua nuk më ka konvenuar. Që nga atëherë kemi ndërprerë bashkëpunimin”, ka thënë ministri Rikalo.
Duke sqaruar akuzat e ngritura ndaj tij, ministri Rokalo ka thënë se të gjitha materialet e publikuara për të janë të pasakta dhe qëllimkëqija dhe kanë pasur për qëllim diskreditimin e tij, të Listës Serbe dhe Qeverisë së sapoformuar.
“Si një person që është dëshmuar në angazhim për pajtim mes komuniteteve dhe për një shoqëri multietnike gjatë 18 viteve të fundit, e kuptoj se plagët e luftës ende nuk janë shëruar dhe se ende shkaktojnë dhimbje pa marr parasysh se kujt i përkasin. Këto plagë shkaktojnë emocione të thella me të cilat më së lehti manipulohet. Në asnjë moment nuk i kam bërë asnjë të keqe asnjë shqiptari të Kosovës. Deri në vitin 1999 kam luajtur basketboll, kam studiuar dhe kam bërë një jetë të qetë në Prishtinë. Asnjëherë me asnjërin prej fqinjëve nuk jam fjalosur apo hyrë në konflikt. Tani po e shoh se disa prej tyre nuk më paskan pëlqyer edhe aq, por besoj se me shumicën kam pasur respect”, ka shkruar ministri serb Rikalo.
Ai ka folur edhe për angazhimet e tij pas vitit 2013 kur ka qenë i angazhuar në shumë projekte dhe iniciativa të shoqërisë civile në Kosovë, kurse prej vitit 2013 deri në vitin 2017, Rikalo ka thënë se ka punuar në Komisionin Qendror Zgjedhor në Prishtinë.
“Fushata e rrejshme që po udhëhiqet kundër meje dhe familjes time është e bazuar tërësisht në informata të pasakta. Dy fakte janë të rëndësishme, vëllai im nuk ka jetuar dhe nuk ka qenë i pranishëm në Kosovë gjatë viteve 1998 dhe 1999, babai im është pensionuar në vitin 1996 pasi që i ka mbijetuar dy infarkteve. Ata që e udhëheqin këtë fushatë, mund lirisht të vazhdojnë edhe më tej të trillojnë gënjeshtra për ta, por për këtë ekzistojnë prova të padiskutueshme”, ka thënë Rikalo, ndërsa po ashtu ka sqaruar edhe akuzat e bëra ndaj tij nga deputeti I LDK-së Armend Zemaj.
“Zemaj, deputet në Parlamentin e Kosovës, e ka gënjyer publikun kur ka shfaqur fotografinë e supozuar të vëllait tim, ku nuk gjendet ai dhe është pjesë e fushatës së qëllimshme të manipulimit të publikut. Mendoj se publiku duhet të dijë të gjitha këto, se fushata është krejtësisht e natyrës politike dhe se qëllimi i saj është diskreditimi im dhe rrëzimi i qeverisë. Duket se çdo serb më i shquar duhet të kalojë nëpër këtë situatë me akuza të rrejshme, mirëpo këtë herë kanë zgjedhur njeriun e gabuar. Këtu jam 18 vite, jam person publik, vazhdimisht i pranishëm në media dhe nëse qëllimi i dikujt është të më frikësojë, këtë nuk ka arritur ta bëjë aspak”. Ka shkruar ministry Rikalo në sqarimin e tij për media.
http://lajmi.net/shokon-ministri-serb-nenad-rikalo-e-kisha-bashkepunetor-albin-kurtin/
...................................................................................................................

SPECIALE

E premte, 15 shtator 2017

[size=38]“Zoti ju bekoftë të gjithëve”. Mbretëresha ka gati një fjalim, nëse shpërthen Lufta e Tretë Botërore
që Mbretëresha do t’ua lexojë qytetarëve të Britanisë.
Fjalimi u shkrua fillimisht në vitin 1983, gjatë kulmit të Luftës së Ftohtë dhe u bë publik në vitin 2013, sipas ligjit dhe afatit 30-vjeçar të Arkivave Kombëtare.Ne të gjithë e dimë se rreziqet që përballim sot, janë më të mëdha se sa në çdo kohë në historinë tonë të gjatë.
Armiku nuk është ushtari me pushkën e tij dhe as avioni që sillet në qiej, mbi qytetet tona, por fuqia vdekjeprurëse e teknologjisë së abuzuar.
.....................................
Ramushi zgjedh serbin ministerja çka  trazohen 1475954_10152971014763462_3873903844937983026_n[/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ramushi zgjedh serbin ministerja çka  trazohen Empty Re: Ramushi zgjedh serbin ministerja çka trazohen

Message  Perparimi Ven 15 Sep - 16:54

Ramushi zgjedh serbin ministerja çka  trazohen 1475954_10152971014763462_3873903844937983026_n
Ramushi zgjedh serbin ministerja çka  trazohen 20952947_2000410066859061_6214353161980019483_n

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum