Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Reshat Sahitaj kercnohet me vdekje nga LVV,e lyp...

 :: sport

Aller en bas

Reshat Sahitaj kercnohet me vdekje nga LVV,e lyp... Empty Reshat Sahitaj kercnohet me vdekje nga LVV,e lyp...

Message  Perparimi Mer 19 Juil - 16:45

Reshat Sahitaj kercnohet me vdekje nga LVV,e lyp... Logo-new
Reshat Sahitaj kercnohet me vdekje nga LVV,e lyp... 33


Reshat Sahitaj kercnohet me vdekje nga LVV,e lyp... Auto_auto_sahitaj14950118081495437676

[size=40]LVV-ja e kërcënon me jetë Reshat Sahitajn[/size]


RESHAT SAHITAJ
Analisti politik, Reshat Sahitaj, pardje në faqen e tij në FB, është kërcënuar me jetë nga militantët e VV-së. Arsyeja e këtij kërcënimi është shkrimi më titull "Albin Kurti, manipulator i madh" i shkruar nga Reshat Sahitaj të hënën më 17 korrik 2017, në të përditshmen "Kosova Sot". Përmbajtja e këtij shkrimi nuk e cenon LVV dhe asnjë personalitet të kësaj Lëvizjeje, por shkrimi është i ilustruar më faksimile të kohës kur është ftuar Albin Kurti në Bruksel nga Reshat Sahtaj dhe ekipi i tij, për sensibilizimin e dramës kosovare në institucionet ndërkombëtare, si dhe përshkruhet veprimtaria për lobimin kundër arrestimit të Albin Kurtit dhe lirimin e tij nga burgu i Serbisë, e që po ashtu ilustrohet me dokumente dërguar personaliteteve të huaja më ç'rast çështja e arrestimit të Albin Kurti ishte diskutim në OKB duke iu falënderuar kryetares së Senatit belg zonjës Anne Marie - Lizin, shkruan analisti Reshat Sahitaj në një komunikatë për medie. "Duke e pasur parasysh se Albin Kurti e kishte dërguar babin e tij, Zaimin, të kërkonte takim për djalin e tij Albinin që të bënte një fotografi më simbolin e rezistencës kombëtare ADEM Demaçin, duke i thënë se djalin ta kam dhënë gjatë luftës andaj ti duhet ta përkrahësh në zgjedhjet e 11qershorit 2017. Nga ky kontekst Reshat Sahitaj, i shtron pyetje Albin Kurtit, se nëse ai paska të drejtë të kërkojë dëmshpërblim për punën e tij në zyrën e UÇK-së, edhe unë kam të drejtë t'i kërkoj Albinit një post si këshilltar, e madje pa rrogë, për veprimtarinë e bërë në Bruksel lidhur më intervenimet që janë bërë për lirimin e Albinit nga burgu", ka shkruar Sahitaj. Sipas tij, kërcënimi i militantëve të VV, ka karakter fashist, i shkruar më një gjuhë dhe stil barbar që është i ngjashëm më gjuhën dhe stilin e Fisnik Ismailit dhe të Dardan Molliqajt, që ky i fundit edhe kohë më parë kishte deklaruar se kur të vijë LVV në pushtet do t'i ngrehin zhagas gazetarët, të cilët shkruajnë realitetin objektiv mbi aktet vandaliste të VV-së. "Albin Kurti ndoshta mund të jetë kryeministër i ardhshëm i Kosovës, por mënyra e veprimtarisë së ekipit të tij që përmes militantëve t'i kërcënojë gazetarët, analistët, shkrimtarët dhe intelektualët e Kosovës, është shenjë e fillimit të instalimit të një sistemi totalitar dhe ngulfatjes së shprehjes së lirë. Kërkoj urgjentisht, sa fjalët nuk kanë kaluar në akte, që Albin Kurti personalisht si dhe kryesia e VV të distancohen nga këto kërcënime, shantazhe dhe ngulfatje të shprehjes së lirë. Nëse Albin Kurti dhe Lëvizja e tij janë ngritur me gjakun e derdhur kot të katër militantëve, unë Reshat Sahitaj karrierën time intelektuale e kam krijuar duke iu falënderuar punës sime atdhetare, duke filluar me: Sefo Bejta Krasniqin, Jusuf Gërvallën, Teki Dervishin, Zija Shemsiun, Vehbi Ibrahimin dhe Enver Hadrin", ka shkruar Sahitaj. Ai i tërheq vërejtjen LVV dhe posaçërisht Albin Kurtit, që t'i ndalojë urgjentisht langojtë e tij frikacakë, që vetëm kur janë grumbull lehin e kur janë vetë e fusin bishtin ndër këmbë.
(Kosova Sot)
http://www.kosova-sot.info/opinione/203546/lvv-ja-e-kercenon-me-jete-reshat-sahitajn/

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Sahitaj kercnohet me vdekje nga LVV,e lyp... Empty Re: Reshat Sahitaj kercnohet me vdekje nga LVV,e lyp...

Message  Perparimi Mer 19 Juil - 16:53

[size=40]https://www.kosova-sot.info/lajme/203235/lvv-e-kercenon-me-jete-reshat-sahitajn/[/size]

[size=40]LVV E KËRCËNON ME JETË RESHAT SAHITAJN[/size]

Just Cavalli Bugatti ti qift albin kurti me ren ne shpi qka i ke se me te zan diku ne prishtin pa ta qi robt nuk e lo..ti nuk mundesh me qen kaliber i albin kurtit ta qifsha
Reshat Sahitaj kercnohet me vdekje nga LVV,e lyp... Auto_juu1500367293
 
Analisti poltik Reshat Sahitaj, dje në faqën e tij në FB, është kërcënuar më jetë nga militantët e VV. Arsyeja e këtij kërcënimi është shkrimi më titull « Albin Kurti, manipulator i madh » i shkruar nga Reshat Sahitaj dje të hënën më 17 korrik 2017, në të përditshmën « Kosova Sot ». Përmbajtja e këtij shkrimi nuk e cenon LVV dhe asnjë përsonalitet të kësaj Lëvizjeje, por shkrimi është i ilustruar më faksimile të kohës kur është ftuar Albin Kurti në Bruksel nga Reshat Sahtaj dhe ekipi i tij , për sensibilizimin e dramës kosovare  në institucionët ndërkombëtare, si dhe përshkruhët veprimtaria për lobimin kundër arrestimit të Albin Kurtit dhe lirimin e tij nga burgu i Serbisë, e që poashtu ilustrohët më dokumente dërguar personalitetëve të huaja  më ç’rast çeshtj e arrestimit të Albin Kurti ishte diskutim në OKB duke iu falenderuar Kryetarës së Senatit belg zonjës Anne Marie – Lizin.
Duke e pasur parasysh së Albin Kurti e kishte dërguar babin e tij Zaimin të kërkonte takim për djalin e tij Albinin që të bënte një fotografi më simbolin e rezistencës kombëtare ADEM Demaçin duke i thënë se djalin ta kam dhënë gjatë luftës andaj ti duhët ta përkrahish në zgjedhjet e 11qershorit 2017. Nga ky kontekst Reshat Sahitaj, i shtron pyetje Albin Kurtit, se nëse ai paska të drejt të kërkojë dëmëshpërblim për punën e tij në zyrën e UCK-së, edhe unë kam të drejt t’i kërkoj Albinit një post si këshilltar e madje pa rrogë, për veprimtarinë e bërë në Bruksel lidhur më intervenimët që janë bërë për lirimin e Albinit nga burgu.
Kërcënimi i militantëve të VV, ka karakter fashist, i shkruar më një gjuhë dhe stil barbar që është i ngjashëm më gjuhën dhe stilin e Fisnik Ismailit dhe të Dardan Molliqajt, që ky i fundit edhe kohë më parë kishte deklaruar se kur të vjen LVV në pushtet do t’i ngrehin zhagaz gazetarët të cilët shkruajnë  realitetin objektiv mbi aktët vandaliste të VV.
Albin Kurti ndoshta mundët të jetë kryeministër i ardhshëm i Kosovës, por mënyra e veprimtarisë së ekipit të tij që përmes militantëve t’i kërcënoj gazetarët, analistët, shkrimtarët dhe intelktualët e Kosovës, është shenjë e fillimit të instalimit të një sistemi totalitar dhe ngulfatjës së shprehjës së lirë.
Kërkoj urgjentisht,  sa fjalët nuk kanë kalaur në akte, që Albin Kurti përsonalisht si dhe kryesia e VV të distancohën nga këto kërcënime, shantazhe dhe ngulfatje të shprehjës së lirë.
Nëse Albin Kurti dhe Lëvizja e tij janë ngritur më gjakun e derdhur kotë të katër militantëve, unë Reshat Sahitaj karrierën time intelektuale e kam krijuar duke iu falenderuar punës sime atdhetare duke filluar më : Sefo Bejta Krasniqin ;Jusuf Gërvallën, Teki Dervishin, Zija Shemsiun, Vehbi Ibrahimin dhe Enver Hadrin.
Ia tërheki vërjetjën LVV dhe posaçërisht Albin Kurtit, që t’i ndalojë urgjentisht langojtë e tij frikacakë që vëtëm kur janë grumbull lehin e kur janë vetë e fusin bishtin ndër këmbë. 
[size=15]KOMUNIKATË PËR MEDIE  

  PRISHTINË, MË 18 korrik 2017 [/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Sahitaj kercnohet me vdekje nga LVV,e lyp... Empty Re: Reshat Sahitaj kercnohet me vdekje nga LVV,e lyp...

Message  Perparimi Mer 19 Juil - 17:42

Edita Tahiri ti e shoqëruar nga Gazmend Zajmi etj., ke ardhur në takimin e parë të Konferencës së Paqes dhe në minutat e parë ke kërkuar nga Ahrens-i që të largohemi ne, për të pasur mundësi ta vazhdoni bisedën në gjuhën serbishte. Keni insistuar që ne mos të jemi pjesë e delegacionit (por jo edhe Gazmend Zajmi që ishte me ju dhe Veton Surroi), në mënyrë që të mos jemi dëshmitarë të manipulimeve tuaja edhe të atëhershme në disfavor e dëm të Kosovës. Për këtë që po them ekziston ende Veton Surroi që është gjallë dhe mund ta konfirmojë tërë ecurinë mbi këtë ishKonferencë. Në takimet ku e përcillnit Rugovën, më kujtohet shumë mirë që ju qëndronit e heshtur, e sidomos në takimin e Grupit Interparlamentar të zotit La Malfa, të cilin e kisha rregulluar unë. Ju tani që kërkoni stazh diplomatik, as nuk mbanit fare shënime asnjëri nga ju, nuk mbanit një letër përpara, së pakut të lënit përshtypjen se po shënoni, përderisa unë më zë të ulët e këshillova dhe e luta Avni Spahiun të bëhej sikur po shkruan. Ju nuk flisnit fare , as kur thoshte I. Rugova se UÇK-ja është dorë e zgjatur e Serbisë, e as kur thoshte La Malfa se pa u derdhur gjaku nuk ka konferencë internacionale për Kosovën.
Gorazhd Cvetiqi ishte njeri i pabesueshëm për eurodeputetët, mirëpo i paguar dhe i besuar nga Bujar Bukoshi, Hafiz Gagica dhe ndoshta edhe nga Xhafer Shatri. Ti dhe Hafizi më thoshit se ai ishte kroat. Për ta vërtetuar këtë e ftova përfaqësuesin e Kroacisë, Antuan Pinteroviq, i cili më tha se po të ishte kroat dhe kishte aftësi, ai do punonte në vendin tim e jo t'i shërbente Kosovës.

 Çfarë kërkoje ti dhe Hafiz Gagica nga Cvetiqi, kur ne kishim bërë takime të mëparshme për Ibrahim Rugovën, Bujar Bukoshin e të gjitha personalitetet e tjera kosovare?! Nuk do ishte keq të tregonit se a ishit të kushtëzuar e detyruar nga Serbia, apo ju e kushtëzonit Milosheviqin se nuk do ia vazhdoni pasaportën për të dalë jashtë Beogradit?!

...........................................
Vete Skender Hysenin,nga Reshat Sahitaj
 u takuam në lift, gjersa unë po zbrisja, ndërsa ti, Ibrahim Rugova dhe Skënder Hyseni bëheshit gati të ngjiteni lart. Tepër i nervozuar u shpreha banalisht me këto fjalë: " Ku k.. keni humbur, bre? A po e dini se kaluan mbi tridhjetë minuta që e kemi pasur takimin?!". Nga fjalët e mia ti mbete e shtangur, e Skënder Hyseni e shikoi Rugovën dhe pyeti se cili isha unë që shprehesha ashtu. Rugova e njihte fort mirë karakterin tim që nga shumë takimet e mëparshme dhe Skënderit i tha të shpejtonte të hynte në lift se Reshati ka të drejtë që flet kështu. Nëse ke harruar, Skënderi ende është gjallë. 

..................................................
keni vjedhur kontaktet dhe keni folur kundër nesh që institucionet ndërkombëtare ta humbin besimin nga ne. Për ju, e keqja më e madhe ishte se eurodeputetët dhe personalitetet tjera kurrë nuk ju kanë besuar, sepse kishin informata se posa ktheheshit në Prishtinë shumica prej jush ishit të detyruar t'i raportoni autoriteteve serbe atje, në të kundërtën s'ka pasaportë. Me kalimin e kohës Jugosllavia u shpartallua, me luftë e pa luftë u krijuan shtete të reja, e në Kosovë gjendja u ashpërsua tmerrësisht. Në skenë doli UÇK-ja. Geert Ahrens në librin e tij "Diplomacia mbi tehun e thikës " faqe 368, shkruan: "Të dyja palët kishin një interes në të paktën për disa përmirësime në terren. Beogradi për shkak se donte t'i jepte fund izolimit ndërkombëtar… Ndërsa Rugova dhe përkrahësit e tij i trembshin një rrëshqitjeje drejt dhunës masive, që mund ta dëmtonte pozitën e tyre".

Bujar Bukoshi kërkonte lirimin e Rexhep Osmanit. Edita Tahiri e frikësuar nga përhapja masive e UÇK-së i kishte kërkuar Ahrens-it t'i thoshte Serbisë se nëse LDK-ja nuk shpërblehej së paku me hapjen e shkollave apo diçka të ngjashme, rrezikojmë se do të fitonte krahu i luftës dhe krahu pacifist, siç quhej aso kohe, nuk do kishte mundësi dhe fuqi ta kontrollonte popullin tonë.

.......................................................
Letra e Rugoves nuk bene te hapet para 50 viteve,opa


Pala serbe nuk nënshkruan dhe nuk negocion asgjë pa logjikuar se si do jetë shumë vite më vonë. Pala ndërkombëtare dëgjon, shfaqin mendimin e tyre dhe mbajnë shënime. Pala shqiptare, nënshkruan, paguhen, dhe nuk u intereson se çka do të ndodhë pas shumë vitesh kur protagonistët nuk do jenë në jetë. Qe nga ajo kohë Edita e ka ushtruar mjeshtërinë për t'i hedhur pluhur syve opinionit shqiptar dhe ende si mjeshtër e shkathtë e për të manipuluar po vazhdon të mos jetë transparente, duke harruar se të gjithë ndërkombë- tarët mbajnë shënime dhe e shkruajnë historinë e plotë të ngjarjeve. Në librin e tij, Gert Ahrensi shkruan se si letra e Ibrahim Rugovës drejtuar BE-së, Konferencës së Paqes, nuk ka të drejtë të bëhet publike për pesëdhjetë vitet e ardhshme.

............................................................................
me punën e veprimet nënshtruese dhe nënshkrimin e Editës u krijua 'Zajednica', që është një mini-shtet serb në zemër të Kosovës?!

http://kosova-sot.info/opinione/185377/a-mund-te-dyshohet-edita-tahiri-per-tradhti-kombetare/

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Sahitaj kercnohet me vdekje nga LVV,e lyp... Empty Re: Reshat Sahitaj kercnohet me vdekje nga LVV,e lyp...

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum