Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Nexhmije Hoxha tradhetarja e shqiptareve merr penzion nga E

 :: politika

Aller en bas

Nexhmije Hoxha  tradhetarja e shqiptareve merr penzion nga E Empty Nexhmije Hoxha tradhetarja e shqiptareve merr penzion nga E

Message  Perparimi Sam 25 Mar - 23:10

21:31 / E shtunë, 25 Mars 2017


Nexhmije Hoxha, e cila ka qenë në krah të bashkëshortit të saj për 41 vjet dhe e pranishme në të gjitha vendimmarrjet e rëndësishme për vendin, ka qenë anëtare e Komitetit Qendror të PPSH­-së dhe drejtoreshë e Institutit të Studimeve Marksiste­ Leniniste.

E veja e ish­-udhëheqësit komunist Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha, është një nga 1 mijë veteranët e Kategorisë së Parë, e cila prej 20 vitesh merr një shpërblim prej 3911 lekësh të rinj.

Nexhmije Hoxha merr një pension prej 23.996 lekësh dhe një shpërblim si veterane e Luftës prej 3911 lekësh, në total 28 mijë lekë të rinj.

Nexhmije Hoxha ka dalë në pension në vitin 1991 dhe aktualisht merr pensionin më të lartë, afërsisht dyfishi i pensionit minimal edhe për shkak se në kohën e komunizmit, ka qenë zyrtare me paga të larta mbi 1 mijë lekë të rinj në muaj.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum