Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Motra e Ukshin Hotit stopohet nga kfori per me zbulue vellau

 :: sport

Aller en bas

Motra e Ukshin Hotit stopohet nga kfori per me zbulue vellau Empty Motra e Ukshin Hotit stopohet nga kfori per me zbulue vellau

Message  Perparimi Ven 10 Fév - 14:12

Motra e Ukshin Hotit stopohet nga kfori per me zbulue vellau 179721_410031735757832_1963151001_n

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi....po shume trima me bateria kish pas kosova e shkrete.....pffffff
20 décembre 2014, 00:41 · J’aime

Motra e Ukshin Hotit stopohet nga kfori per me zbulue vellau 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Me fole drejte sot duhet me ja shti nje boq te shkretes.
20 décembre 2014, 00:43 · J’aime · 1

Motra e Ukshin Hotit stopohet nga kfori per me zbulue vellau 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi Sa per ilustrim ja nje Deklarate te motres se Ukshinit,per rastin e vellaut te saj.Kush nuk ka dashte me vazhdue hetimin se a eshte gjalle Ukshini ne serbi?Pra Euleshi.
20 décembre 2014, 00:45 · J’aime

Motra e Ukshin Hotit stopohet nga kfori per me zbulue vellau 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n

Kuçi Kuçi Haxhi SI U INKORPORUA NË HULUMTIMIN ZYRTARJA E DYTË E KOS-IT SERB NË NDRIÇIMIN E FATIT TË UKSHIN HOTIT? 
Në rastin e dytë të ndriçimit të fatit të Ukshin Hotit, motra Myrvetja gjen bashkëpunim me Mira Mitroviqin." Mira, na ka takuar neve me insistimin e saj dhe nuk ka pasur logjikë t'i përgjigjeshim negativisht, meqë unë si motër e çmoja dhe interesohesha për secilin hulumtim që mund të më shpiente drejt informacioneve të reja"!
shton Myrvetja dhe vazhdon:
" Jemi takuar shumë herë me të në Brezovicë, han të Elezit, Merdare, Shkup etj. Ajo vinte edhe në Graçanicë dhe Çagllavicë dhe vazhdimisht na thoshte se Ukshini është gjallë. Nuk kishim si të mos i besonim, deri sa ajo u legjitimua me pasaportë leternjoftim dhe dokumente tjera se ishte nga shërbimi sekret i UDB-ës ushtarake të Jugosllavisë. Ajo e kishte njohur edhe para vitit 1981 Ukshin Hotin, deri sa ai ushtronte funksionin e kryetarit të komitetit Krahinor për marëdhenie nderkombëtare në politikë dhe ekonomi dhe kjo ishte afër logjikës.Mira, megjithatë nuk hoqi dorë nga hulumtimi i rastit dhe në ëtë përpjekje takoi edhe policinë e UNMIKU-t, edhe neve familjarëve, por edhe ish- zëdhenësen e UNMIKUT, Suzan Manuel, me të cilën u takuam për bisedime. ;ira kërkoi 15 mijë DM, të cilat i kanë marrë përmes lidhjes së sigurtë, ku edhe e ka deponuar nënshkrimin personal dhe paratë jane dhënë për ta shfrytëzuar mundesinë e vet hulumtuese rreth gjetjes së Ukshin Hotit. Mira, pas një kohe kerkoi 100 mijë DM gjermane! Mbetej të takoheshim në Kumanovë dhe i gjithë procesi i verifikimit të gjerave konkrete rreth Ukshinit do të zhvillohej në kuptimin e mbajtjes peng me deshirë dhe me marrëveshje të të dy personave: Skender Hoti do të shkonte në Serbi për t'u bindur me sytë e vet për Ukshin Hotin, ndersa Mira Mitroviq, do të mbetej peng yni në Kumanovë. Skënderi do të shkonte më parë në Bujanovc, për t'u takuar me njerëz të caktuar, me të cilët do të vazhdonte për në Serbi dhe ne do ta kishum në dispozicion Mirën si kundëshshkëmbim për Sigurinë e Skenderit. Marrëveshja ishte kështu: pas sinjalit që do ta jepte Skënderi, ne do t'i jepnim paratë Mira Mitroviqit. Por, kjo nuk u realizua për arsye të panjohura. Neve nuk na është thënë kurrë arsyeja se përse nuk është zhvilluar procesi i marrëveshjes, për ç'gjë ishim të gatshum ta bënim.
Në një rast Mira erdhi në stacionin numër të dy të policisë në Prishtinë( pra forumist të njohur po e shihni se si paskan ardhur udbashet serbë fare shlirshum në prishtinë dhe atë nëpër stacione të Policisë - vërejtja ime tarasi) për të dhënë informcione dhe aty mbeti 5 orë me policinë e hulumtimit të krimeve serioze dhe një burim nga policia shqiptare, që me gjasë, ishte në cilësinë e përkthyesit, tha pastaj që ky rastë kishte sjellë shumë burime informacionesh rreth Ukshin Hotit, që kishin një rëndësi shumë të veçANTË për hulumtimin e mëtejmë. Të gjitha këto informacione, i kam paraqitur edhe në KKN, në zyrën e UNMIKUT për persona të zhdukur dhe Mjekësi ligjore, por përfaqesuesit e këtyre zyrave e morën deklaratën me rezervë, me të cilën ne nuk u pajtuam. Ndër informacionet e shumta të Mirës që na u thanë neve, ishte se Ukshin Hoti kishte përfunduar në duart e bandave serbe, të cilat e mbanin atë për qëllime politike, per përfitime materiale dhe për gjëra të tjera që u shërbenin atyre!", shton Myrvetja. Mira Mitroviq është takuar edhe me ish- zëdhensen e UNMIKUT, Suzan manuelin dhe Myrveten. Mira kishte filluar t'ia rrëfente rastin e Ukshin Hotit Suzan Manuel e cila tregonte indiferenc ndaj informacioneve të saj. Më tej, Myrvetja e sqaron pikën e nxehtë të takimit:" Kur Mira i tha Suzan manuelit a do informacione se ku fshihet Ratko Mlladiq dhe Radovan karagjiq, ajo përnjëherë mori lapsin dhe zuri të shenojë. me gjasë, tek atëherë e kuptoi rendesinë e këtij takimi, por informacionet nuk u thanë, meqë ne flisnim për Ukshin Hotin!".

Biseden e bëri Sokol Murturi
Ky shënim është marrë ne gazeten " KOSOVARJA" - muaji marsi i vitit 2006...
Vazhdimin e rrëfimit të motres së Ukshinit Myrvetes me gjithë përpjekjet e mia nuk kam arritur ta gjejë.. !shtë i botuar në " Kosovare" numrin e muajit Prill.. Nëse ndonjeri e ka do të bënte mirë sikur ta sillte vazhdimin e ketij rrëfimi...

http://www.kosova.de/forum/archive/index.php/t-13745.html


PËR UKSHIN HOTIN HESHTËN TË GJITHË ! [Arkiva] - DForum
[Arkiva] PËR UKSHIN HOTIN HESHTËN TË GJITHË ! Politikë dhe aktualitete të tjera politike / Politik und politische Aktualitäten
KOSOVA.DE



20 décembre 2014, 00:45 · J’aime · 3 · Supprimer l’aperçu

i Kush ka mundesi me analizue kete me poshte?;Momenti i daljes i erdhi papritmas. Ora e saktë nuk dihet në burg, ngaqë orë nuk lejohet të mbahet, por gjithsesi duhet të këtë qenë ndërmjet orën 10 dhe 11 në paraditën e ditës së dielë (!!!), të datës së 16 majit 1999, do të thotë një ditë para afatit. Fakti se lirohej ditën e dielë ishte për t‘u habitur. Me asnjë normë nuk lejohet dhe as që ka ndodhur ndnjëherë që të lirohet ndokush të dielave. Nëse dikujt i bie data e lirimit ditën e dielë, atëherë ai i burgosur lirohet një ditë më parë. Një gjë e tillë më ka ndodhur edhe mua kur jam liruar herën e parë nga burgu i Pozharavcit, ku në vend se të lirohem të dielën më 14 tetor 1990, jam liruar të shtunden, më 13 tetor...... Dikush(kush bre?) hyri në dhomën tonë dhe lajmëroi se baca Ukë po shkon në shtëpi dhe për ta nxjerrur nga burgu paska ardhur mbikëqyrësi ("nadzorniku") i pavionit tonë, Branku, me mbikëqyrësin e Pavionit C1. Kjo do të thoshte një përcjellje e një niveli të lartë dhe jo e zakonshme. Në të vërtetë, gjykuar sipas fjalëve të një gardiani !!!Pse sja permend emrin e gardianit?, i cili pothuajse i vetmi ende sillej korrekt me disa që ksihim ndejtur me vite në Dubravë, në lidhje me datën e mënyrën e lirimit të profesorit është mbajtur mbledhje e veçantë dhe është debatuar gjatë se ç‘të bëhet me të. Ndryshe nuk ka se si të shpjegohet e thëna e tij, kur 3-4 ditë para se t‘i vie dita e daljes nga burgu thotë: "E, profesor, e kemi vendosur të të lirojmë, le të dalë ku të dalë".Une bisedova mjafte mire me gardianin e burgut te dubraves...


https://www.facebook.com/kujtim.kurti.9/posts/743101729117496?comment_id=743320082428994&notif_t=like



Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Motra e Ukshin Hotit stopohet nga kfori per me zbulue vellau Empty Re: Motra e Ukshin Hotit stopohet nga kfori per me zbulue vellau

Message  Perparimi Ven 10 Fév - 14:30

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi...lexoj komentet e mija nga fillimi me vemendje,aty kam cekuar se CIA e ka likfiduar Milloshevicin ne Hage,sepse ky filloi te fliste per planet sekrete qe ka pasur me Mahmut Bakallin dhe Ukshin Hotin....
20 décembre 2014, 01:05 · J’aime

22 décembre 2014, 16:19 · J’aime · 1

Motra e Ukshin Hotit stopohet nga kfori per me zbulue vellau 14956521_1022254524566911_3962916961538512966_n

Xhem Lamallari Baruti I Gjallë është Baca Uk sepse Jeton në Zemër të Gjdo Shqiptari.Kurse tradhtarët frigohen edhe nga hija tij. Lavdi të madhit Ukshin Hoti.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum