Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Trillimet e Avdi Ibrahimit

 :: bota

Aller en bas

Trillimet e Avdi Ibrahimit Empty Trillimet e Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Ven 8 Mai - 4:03

Trillimet e Avdi Ibrahimit Diplomacia2

  • Trillimet e Avdi Ibrahimit Guestbook
  • Trillimet e Avdi Ibrahimit Send_news
  • Trillimet e Avdi Ibrahimit Kontakti



Pergjigje ndaj Avdi Ibrahimit

Avdi udbashi çdo gje qe kam shkrue e ti qe e ke kundershtue,jane mesimet e tua te serbeve qe ta shendrroni te verteten ne genjeshter.
Tek i ndjeri Bajram Kurti disa here kemi bujt une bashk me ty.
Pastaj tek Riza Vatat disa here kemi fjet.Pastaj tek shoku im ne prishtine e te vrafte buke e tij.
Pastaj dy here ne oden e Bajram Bekteshit ne Samadrazhe te suharekes.
Me 20korrik 1998 te kam marr nga shtepia jote bashk me bacen Aziz Morina dhe ju kam prue ne shtepine 
time ne oborr nen hijen e arres ua kam qite nga nje kafe e raki dhe te kam thene se shkaku yte Fatmir Lima nuk me merr ne lufte,sepse me thote se ,kinse kam bere shoqeri me ty si nje bashkpuntor i serbise.
Dhe e din se  Besim Ndrecaj e ka mshefur nje sasi me arme ne malin biraq ne cilen kohe e di ti ma se miri.
A ja bere baces Aziz se ti ke hanger mut dhe shko me Haxhiun e distancohu nga kjo shpifje?Haram te qofte buka ime dhe ndihmen qe ta kam dhene kur ke pasur nevoj.Per Fatmir Limen si deshmitar eshte vete Bajram Bekteshi,dhe shume te tjere.Sa per Arkanin ti je ai promotor dhe kumar i emertimit e din shume mire e te vrafte e mira ime o Avdi zeza.A ke mbajte mbledhje sekrete ne sharren qe e ke bler mbas luftes mbrapa stacionit te policise ne Lubizhde te Prizrenit,dhe mbledhjen e ke udheheq ti bashk me kriminelet qe nuk e pranoni shoku shokun duke deklarue se nuk njifeni.Ne kohen e luftes a me morre nga shtepia ime e shkuam ne Krushe te Madhe qe ta viziton motren tende a mos e kane masakrue serbet?Fole e te vrafte e mira ime o Avdi pisi?A ke dashur me dhunue ne TMK ne Prizren Rajmonda Malecken?A i ke shti tjeret qe tja qesin bomben  Bashkim Hoxhes?A je ti ai qe nga heshtja juaj,kane dezrtue shume ushtar ne lufte?Sa per masakren e Rahovecit ,me ke tregue rruges se Reshatnit duke shkue me pa bacen Aziz mos  ja kane vrare dike.Avdi o drugar,kam thene se me ty kam bere shoqeri gjere ne fund te vitit 1998,por edhe nese them se gjere ne janar te vitit 1999,po Avdi,nje jave para se te iku nga Kosova ke qen ne shtepine time e te vrafte buka ime.Une nuk ta kam ngrere buken me hile,e ti po.Cili nga ne dy kemi tradhetue popullin tone shqiptar,e denofte zoti dhe populli.Je mundue edhe permes Reshat Badalles qe te me mposhtni,por kote e keni kete fabrikasion te shpifjeve.Badalla nuk ka faje saz keni ju oj ndytesi.Te njoh mire se ke aftesi me ja perlyer ftyren atdhetareve.Kam fakte per ty me shkrue romane,por nuk po zgjerohem ma teper me juve sepse eshte humbje kohe te mirrem me ty.Une kam then se tradhetaret duhet mi shti ne nje grope,e ti Avdi ne prani te tane taxistave i ke shajte gjithe shqiptaret ne nanen,duke thene se magjupt jane ma te vlefshem se tane shqiptaret. 
Ja deshmia me fakte ore kopuk Avdi Ibrahim udbashi
https://www.youtube.com/watch?v=7R8jTyVRN7c






Shkruan: Avdi Ibrahimi 

Në vazhdën e shpifjeve, thashethemeve, fyerjeve, nxitjeve raciste, kërcënim për heqje kokash shqiptare të papara disavjeçare, në faqe interneti si portali personal i Haxhi Kuçit, portal ky që s'ka të bëjë fare me profesionalizmin mediatik, por që është një portal tejet analfabetik dhe dezinformativ e ofendues për lexuesin edhe pse fare nuk lexohet ky portal i faqës së zezë siç është portali:” diskutime shqiptare”; e disa forume e gazeta ditore tjera që botojnë mesazhe e komente të çfardollojshme, nga njerëz që përdorin lloj-lloj emrash të fsheur, si:"…përparimi, arberi fr, pirroja, plaku,xhiti, detektivi, sejda, shala, nexhmedin krasniqi, bajlozi i joint, hrad llapi, shefqet, etj...”, dhe nuk e kanë guximin të dalin haptas me emër e mbiemër, dhe etiketojnë e fyejnë njerëz të kombit shqiptar pa kurrfarë argumentesh, por që nga ndonjë here një pseudo-njeri del edhe hapur me emër e mbiemër dhe shanë e fyen mbarë kombin shqiptar dhe mbarë botën njerëzore, kam lexuar në këto forume të gjitha mesazhet, komentet që shkruan me një fjalor tepër fyes nga një maskara deri më tani i pandreqshëm,që fshihet prapa emrave të lartëcekur, por jo vetëm me ata emra, por përdor dhe ka përdorur e keqpërdorur qindra emra të tjerë të rrejshëm në mesazhet dhe komentet e tij të deritanishme tërësisht shpifëse e ky është:

Trillimet e Avdi Ibrahimit 552udb-a
- I quajturi Haxhi Latif Kuçi (Krasniqi) nga Suhareka, Me profesion sipas mendjes se tij,herë “historian,herë,poet i popullit”, herë kështu e herë ashtu. Nuk munda t’ja marrë letërnjoftimin me që ky person është larguar me familje nga Kosova gjatë kohës së luftës së UÇK-së, që po zhvillohej kundër okupatorit serb. Hulumtimin për të filimisht, e kam bërë për mes shkrimeve që ai ka shkruar me dorën e vetë nëpër forume interneti, dhe në Yu tube, ku ai ka folur me gojën e vetë duke ju imponuar atyre që ka folur, që personat të flasin sipas dëshirës së tij duke i lutur ata se kur të vjen nga Franca në Kosovë do t’ju sjell dhurata të “çmueshme” të baba dimrit, po ta shikoni se çfarë flet gjatë komunikimit me Stubllen, R. Qosjen, Mark Krasniqin e disa të tjerë të kapë krupa. Nga gjestet shifet se është një rrenc i madh ndoshta për këtë edhe e kanë quajtur me nofkën Haxhi Rrenci. Mua, personalisht ato qfaqje idioteske në yu tube më kanë neveritur, por besoj se kushdo që i ka pare e dëgjuar do të neveritet nga ky psikopat. 
Me këso fare sjelljesh të tij, më ka bindur se ky njeri, ose është tërësisht i fshirë nga truri, ose ka luajtur mendësh dhe vërtet ai s’po mund ta kontrollon më, as edhe veten e tij, ose ka marrë mision të rëndë nga Serbia për ti komprometuar atdhedashësit dhe kombin shqiptar në përgjithësi,ose janë të dyja bashkë. 
Kur, Haxhi rrencit nuk i shitet rrena dhe shpifja ndaj meje,menjiher e riperserit rrenën e tij, Avdiu ka punue ne “Mprojtjen e Jugosllavisë”,edhe pse kjo është krejtësisht personale,dhe nuk i shtrohet pyetja njeriut se ku ka punuar,por çfarë ka punuar,se edhe Haxhiu ka punuar në Loton e Jugosllavise,por njihet si keqpërdorues dhe abuzues i kësaj pune. Nga viti 1984-1987, ku kam punuar mbi 3 vite jo në “Mbrojtjen e Jugosllavisë”,siq rrenë ky rrenacak,por kam qenë punëtor i Kuvendit Komunal të Suharekës,me detyr kontabilist i fondeve të K.Komunal,në kuadër të punës ku kam marrë të ardhura personale nga Komuna, e jo nga “Mbrojtja e Jugosllavisë”,për hir të së vërtetës që ky shpifës mos të shpif e rrenë më në këtë drejtim,pra në kuadër të kësaj detyre të kontabilistit,kam mbajtur fondin e Mrojtjes Civile,Mbrojtjes Territoriale,dhe kam pergadit shpenzimet për regrutet që aso kohe shkonin në Armatën Jugosllave,natyrisht jo me dëshirën e tyre,mandej e kam mbajtur Fondin e Solidaritetit,që ishte një fond i dedikuar për njerëz të varfër dhe fakeqësi natyrore,pra puna ime ka qenë kryekëput me pagesat e ndryshme nëpërmjet bankës,sepse me para te gatshme ka punuar arkatari.Kjo ka qenë ajo puna ime sa i përket asaj që shpif e gënjen Haxhiu,dhe në kuadër të kësaj pune profesionale prej ekonomisti, unë kam mbajtur familjen time 13 anëtarëshe,asnjëher nuk kam keqpërdorur e abuzuar në punë. Me që pikpamjet e mia aso kohe ishin në kundërshtim me politikën titiste dhe komuniste,më kanë larguar nga puna si irredentist dhe i papërshtatshëm për sistemin jugosllavo titist.Këtë e dinë të gjitha ata që kanë punuar dhe punojnë edhe sot në Komunën e Suharekës,se kamë qenë aso kohe dhe kam mbetur edhe sot me ideal të pastër kombëtar shqiptar,duke luftuar edhe me pushkë në dorë në radhët e UÇK-së,ku moralisht e shpirtërisht ndjehem shum i relaksuar edhe sot, se kurrë në jetën time as edhe një shqiptari të vetëm nuk i kam bërë asfarë të keqe,dhe as që më shkon nëpërmend që t,i bëjë askujt asfarë të keqe,në përjashtim atyre që janë kunder shqiptarisë,do ti luftoj pakompromis në të gjitha format. Haxhiu është me drrasa të mangëta në kokë, Haxhiu është tip tepër i poshtër,Haxhiu nuk ka fytyrë o njeri, Haxhiu paradite është në konflikt me vetvetën dhe e urren vetvetën,Haxhiu mbas dite është në konflikt dhe e urren gjith boten,për Haxhin nuk ka njeri të mire mbi këtë dhe,Haxhiu e ka izoluar vetën dhe asnjë shqiptar i gjall nuk dëshiron të ketë punë me te nese e takon vetëm njëherë atë, më s’ke dëshir të rrish e ta takosh kurrë,këtë përshtypje të paktën e kam fituar unë me disa raste kur jam takuar përmes shokëve me të,dhe vërtet më kurrë s,kam patur dëshir ta takoj, paçka se ai rrenë,se kam qenë aty e atje,se kam fjetë këtu e atje,unë personalisht kurrë me të nuk kam fjetur tek askush me këtë rrenc të rryer,edhe kur ja demantoj të gjitha rrenat me gjuhën e fakteve,ai përsëri e shpik dhe imagjinon një rren tjetër edhe më apsurde.Ja shikoni të nderuar lexues rrenën e radhës, se sa intrigant e i pa fytyrë është ky horrë,në portalin e tij dizinformativ sa më poshtë shkarravit tashmë rrenën sipas mendjes së tij të shkalluar,me thash e theme tejet bajate,që as vetë ai nuk i beson kësaj thash e theme,por ai më qellim shpik gjëra të paqena,le ta hajë kush ta hajë rrenen,kështu e ka mësuar këtë zanat ai nga “mësuesi” e tij tejet i keqë: Sujet: Kundra shpifjeve te UDBASHIT Reshat Badallajs 2012 Hier à 22:30 Haxhi L.Kuçi”…Por Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimi vertete kan gishte ne vrasjen e ketyre dyve ,pra te Nuhi Berishes dhe Rexhep Manit dhe vrasjen e Afrim Zhitis…” “…Avdi Ibrahimi mua me ka then keshtu; 
Nuhi Bershes ne Prishtine i kam thene me qellim qe te kacafytet me forcat serbe keshtu;Ti Nuhi kam informata nga shoket se po bashkpunon me serb.Pa qen e vertete per kete njeri patriote.Me thote se ne enveristet dim qe patriotet ti nxisim mu rrok me serbe duke u thene se jeni bashkpuntor te serbeve.Nuhiu i kishte thene ;pse Avdi mi thua keto shpifje pa qen te verteta?Dhe Nuhiu i kishte thene se me ndegjon neser se a jam me serb,apo patriot?Dhe siq e dim rane duke luftuar me forcat serbe tek Kodra e Trimave e jo siq thote Reshat shkau ne podrum te prishtines,kinse i ka vrare Kadri Mani(Osmani)…” Do të ishte nder dhe krenari për mua sikur ta kisha patur fatin t,i njihja e të isha bashkë me këta burra e heronjë të mdhenj të kombit shqiptar,siç ishin dhe janë,Rexhep Mala,e jo (Mani) siç e shpif mbiemrin e heroit kombëtar Rexhep Malës,pastaj Nuhi Berishës e Afrim Zhitisë.Por ja që unë nuk mund të bëhem rrenc e shpifarak si Haxhiu,të them po i kam njohur dhe kam bashkëvepruar me këta heronjë kombëtar,siç mundohet të manipuloj me vetën e tij Haxhi rrenci,se ai më nuk mund ta rrejë askënd nga opinioni mbarë shqiptar,që nuk janë të soit të tradhtarit Haxhi Kuçi. E si ka mundësi me njerëz që kurrë si kam takuar fizikisht, t,i kem nxitur këta heronjë që të bien në altarin e lirisë,sepse konsideroj se ata të tre ishin më të ngritur ideoligjikisht dhe kombëtarisht,se sa unë dhe përplot të tjerë, dhe pikërisht ishin këta heronj që na kanë frymëzur për ta ndjekur rrugën e lavdishme të tyre mëpastaj.Njëkohësisht Reshat Badallajt i uroj suksese në punën e tij të çmuar që ka bërë e po bënë për atdheun dhe kombin shqiptar. Por rrenci nuk ndalet me rrena,ja lexoni si më poshtë rrenën e tij të radhës nga ana e Haxhi shpifarakut e thash e themaxhiut të ndyrë,anipse edhe në këtë rast ai mundohet të ketë si”prove”,shpifjen : “…Dhe;Kur u ba masakra e Rahovecit me 19 korrik nese nuk gaboi te vitit 1998 me tha Avdiu keshtu ne shtepin e tij;Pasha zotin e nxorri Demaqi hakun e Fadil Vokrit qe e kishin pas rrahur ne nje ndeshje ne Rahovec rahovecjanet!Si i bera pyetjen ?Po kur e paten rrahur Rahovecjanet Vokrrin, Adem Demaqi na pate then, keni per te ma pare sherrin dhe ja çka u paska ba Demaqi ?...” Po nuk di nëse ka pare e dëgjuar ndonjëherë bota njerëzore,e në veçanti bota shqiptare, një rrenc e thash e themaxhi të sojit të Haxhi rrencit.Ai përmend edhe datën:”19 korrik 1998”,tërë muajin korrik unë nuk kam qenë në Suharekë,por kam qenë tek miqt e mi në Lumë,për organizimin e vullnetarëve luftëtar të lirisë,për bartjen e armëve nga Shqipëria për në Kosovë.Por,i kujtoj këtij rrenci të ndyrë se gjëra të tilla për heroin e gjallë Adem Demaçin,as nuk flas,e as që e di se kush është ai,”Fadil Vokrri”,që rrena e nxitje të turpshme të llojit të këtill dine të sajojë vetëm shpifaraku Haxhi. Kështu,ky rrenacak vetëm rrenë,dhe pikërisht për rrenat,shpifjet,theshethemet,fyerjet,ofendimet që bëhen me vite nga ana e Haxhiut unë i kam ngrit padi penale në gjykatë.Shikoni thash e themin dhe rrenën e radhë si më poshtë: “…Edhe luften ky me Avdiun thone se e paskan organizuar .Avdiu me mua dite e nate ka ndejte gjere ne dhjetor 1998. 
Me nanen Ajshe ,me nenen e Jusuf Gervalles kam fjete ne nje dhome ,si me nanen time,tek Begzat Baliu,dhe me thoshte se kur po flete o Haxhi po ma qon Jusufi…” Po pse ore Haxhi nuk po rren për toke po vazhdimisht rrenë për qielli,shiko se rrenat tua nuk mund t,i mbulon as ai mësuesi yt, nga Beogradi që rri prapa teje.Ti thua se gjer në “dhjetor 1998”,me “dit e nat ke ndejt me mua”,kurse tek letra qe i shkruan Begzatit thua se ke, “ndejt me mua deri në janar 1999”,cilës së “vërtetë”,ti besojmë,po unë ty Haxhi rrenci,nuk të kam patur “grue” me ndejt “ditë e natë vetëm me ty”, ore maskara e gazi i botës,unë kam gruan time dhe 4 fëmijë si drita e diellit mi ka dhuruar i madhi Zot,pa kurrnji të metë fizike e mendore,dhe ditë e natë nuk jam as me gruan dhe familjen time,sepse sejcili-a ka punën e vetë,e natyrisht mandej pjesën ma të madhe të ndejtjes e kam me familjen time,e jo me ty,more derrë i ndyrë si thua e rrenë ti.Me disa raste qe jemi takuar publikisht në ndonjë kafiq,dhe ate, permes të tjerëve,ndoshta nja gjysmë ore të kemi ndejtur,dhe ajo gjysmë ore mu ka dukë e tepërt qe je ndodhur ti në mesin e atyre njerëzve që ti shpesh i apostrofon, ishte ky e ishte ai.Pse po shpif e po rren për Begzatin,ti ore mashtrues e intrigant kur s,ke patur shansë, as edhe një here në jetën tënde të keshë,fjetur tek unë e tek Begzati,ose siç rrenë ke ndejt me mua, “natë e ditë”,e lëre më të kesh fjetur me nënën e madhe të kombit shqiptar nënë Ajshën,që ka dhënë dy djem në altarin e lirisë shqiptare Jusufin e madh dhe Bardhoshin.E si rrenë ore i pa cipë gjithçka që të vije në mendje,nës ke ndopak mendë,në kokën tënde të zbrazur,po pse po flet për ata njerëz që nuk janë më në këtë botë ore faqe zi,po ti as në TV,nuk e ke parë kurrë nënë Ajshen e madhe të kombit shqiptar,e lëre më të ketë ndejë e biseduar me ty ore maskara.Po pse more i ndyrë kur përmend emra heronjësh dhe veprimtarë të çështjes kombëtare,kur thua se ke ndejt e fjet me ta të paktën si prove nuk na jepë një foto,vetem mos rrej se ti ka djegur armiku,se shtepia jote edhe sot nuk është e djegur qe e ke lënë shkretë nga budallallëku i ytë se ti nga askush nuk ke qen i rrezikuar e aq më pak nga UÇK-ja,se ti nuk ke pasur asnjë vlerë që dikush të ketë patur kohë të mirret me paranozmin tend të sëmurë,në ty askush nuk do ti ndyej duart as atëherë e as sot,por t,i me sjelljet,me ofendimet,me rrenat që po i jep perms mesazheve tua,duke e share mbarë kombin shqiptar,po e rrezikon vetën tënde,prandaj edhe ke frikë nga vetvetja.Ti vetëm një zanat e ke mësuar siç duhet,rrenën,ti vetëm rrenë,shpif,trillon,fyenë,ofendon,nxit,sajon gjëra të pa qenë,po pse gënjen o Haxhi Kuçka,po as një sekond t,i në kohë lufte nuk më ke takuar,e me një njeri që nuk ke ndejt nuk je takuar,si ka mundësi të më keshë thënë këtë e atë,ore i mallkuar.Ja se si shpif e rren në shkrimin shkarravitës letranxirës të mallkuarit Haxhi: ”Sujet: A V D I I B R A H I M I genjeshtar Begzat Baliu me shoqen Dim 24 Aoû - 22:23Leter 
Begzat Baliut: 
Ti o njeri vete me ke thene se je i dyshimt ne Avdiun ?Edhe Bajram profi si ti ka pasur mendime edhe Riza Vata ne oden e tij si ti me pate thene !Begzat por ti tani behesh se nuk je ne rrjedha pse me habite fakti se edhe ti je ne fytyre tri dimensional per vete dhe te shoqen tende Myrveten qe e perdoron per intersa vtiake !!Avdiun e di qe gjere me janar te vitit 1999 e kam vizitue e kam pare duke shetit shtepi me shtepi dhe sa here e kam ftue ti bashkohemi uçkes me thonte me ton trishtues me le rahat,nese ti don te kyqesh ne uçke shko rruga e mbare te qofte e une e di une a i ngjitem uçks!! 
Nga 
Haxhi Latif Kuçi” Pra, Haxhiun e pengon edhe vepra ime artistike letrare,dhe na quan gënjeshtar,për çfarë gënjeshtre e kini fjalën Haxhi Kuçi?! Begzat Baliu me bashkëshortën e tij Myrvete Dreshaj Baliu,japin mësim në Universitetin e Kosovës dhe ata me mua janë shokë të kahershëm.Por s,po të kuptoj more Haxhi, pse po i fut hundët edhe aty ku nuk duhet.Ti mendon ore i ndyrë se njerzit,edhe kur shkruajnë, duhet me të pyet “ty”, se çfarë të thonë e të shkruajnë?!Mbase tejet qesharake kjo maskarad e radhës nga ana juaj Donkishoteske.Po ti nuk din me e drejtu vetën tënde dhe trurin e shpirtin tënd të sëmurë,eh, i shkreti Haxhi rrenci. Shikoni më poshtë seç shkruan ky dreq i Arkanit; “…Sujet: Shqiptaret e pruren diten e Kiametit Aujourd'hui à 5:33Shenjat e para te dites se fundit i kam pare ndere popullin shqiptar; 
Sot mbi gjysma e popullates jane tradhetar e pjesa tjeter punone per keta dhe per serbin,.Pra dy here duhet pague tatimT'puf zoti ftyren ua marrofte bre qen milet.Mallkimi im mbi popullin shqiptar kurr mos mbete pa ju zhduk .Une u mundova tju çliroi,e ju me etiketuat si tradhetar,.zoti ju zhdukt sa ma shpejte,ndoshta njerezia shpeton mbas juve ?Haxhi Latif Kuçi..........................Dernière édition par Perparimi le Jeu 11 Oct - 9:21, édité 4 fois 
akr.politik-timalbakos.over-blog.com 
Jeudi 4 novembre 2010Kush Mundet Ta Zgjidhe Qeshtjen Shqiptare? 
I vetmi shqiptar qe ka mundesin qe ta qesi qeshtjen shqiptare ne binare eshte i nderuari dhe patrioti Haxhi Latif Kuçi nga Suhareka .” Ja dreqi i Arkanit tek thotë se shqiptaret po e sjellin “kijametin”,fundin e botës njerëzimit,akuzë tepër e rëndë dhe ofenduese për kombin shqiptar,i quan edhe “qen milet”,dhe pastaj thotë ky dreq,satan e djall i Arkanit,se i vetmi ai Haxhiu mund ta zgjidh çështjën shqiptare,o Zoti ynë, a duhrohet kjo fyerje kaq e rëndë për ne mbarshqiptarët. Haxhiu ka shkruar me dorën e vetë në forumin e tij të faqës së zezë se e ka vozit Arkanin kryekriminelin e Serbisë,bile gjatë bisedës me këtë kryekriminel serb Haxhiu ja ka mërdhi atij në bisedime,merreni me mend ai ja ka ftofë Arkanit dhe ai Haxhiun e ka lënë gjallë?!Pastaj shkruan se ka vozitur dhe biseduar me 5 akademikë serb,dhe ata i kanë thënë e çka si kanë thënë kundër shqiptarëve,bile i paskan thënë se gjith shqiptarët janë “spiuna”,të Serbisë,por paska mbetur vetëm një “njeri i mire”,e ai na qenka Haxhiu…Pra shkijet okupatorët e shqiptarëve e paskan lavdëruar vetëm këtë Haxhi faqeziun,dhe ky mjeran mburret me këtë faqe të zezë,bile me taxin e ti ky njeri i besuar i Serbisë, ka vozitur edhe milic të Serbisë, kështu ai shkruan vetë,për vetën e tij,por kur ja kujtojmë gjatë kundërpërgjigjeve që i bëjmë atij maskarai,atë e kap sikleti,e kap tmerri dhe del nga lekura e tij tërësisht i çekuilibruar,dhe pastaj ec e lexoi shpifjet,rrenat,ofendimet,nxitjet,pa asnjë fakt,pa asnjë argument,tek i thotë kundërshtarit të tij,”ke bërë këtë e ke bërë atë,ke vrarë këtë e ke vrarë atë,ka thënë ky e ka thënë ai,ke spiunuar këtë e ke spiunuar atë,a të kujtohet kur me ke shtyrë në demostrata e protesta afër kordoneve te milicisë serbe atëherë”,pa çka se Haxhiu asnjëherë nuk ka patur as mundësin ma të vogël të ketë qenë në demostrata e protesta kurrnjiher me mua Avdiun.Por qytetarët e njohin mire këtë paranojak,i cili gjithnji është friguar nga hija e vetë,dhe si ka besuar as vetës së tij,për atë edhe ka punue dhe ka vozit shkiet dhe ata e kanë mbajtur gjallë,por me siguri i kanë dhënë edhe detyra thonë disa taxist nga Suhareka,Haxhiu vazhdimisht na ka provokuar dhe share në babe e nënë,për këtë shpesh here edhe është grushtuar nga shqiptarët,Haxhiu është i vetmi shqiptar që e ka vozitur Arkanin dhe forcat paramilitare e milicin serbe në kohën e luftës çlirimtare shprehen plot mllef taxistët në Suharekë. Në Malishevë na thane ka ardhur disa here dhe ka provokuar rëndë pjestarët e UÇK-së,dhe nga friga se mos po e vrasin ata të UÇK-së ka ikur si zagari.Ai shkruan me dorën e tij në “Diskutime Antishqiptare”,se ai tezaku i tij nga Sopia,kur i ka thënë se të regjistrova në UÇK-ë, i ka thënë tezak ma shkerdheve nënën,tash Serbia e gjen edhe emrin tim se jam në UÇK-ë e më vrasin,ja ky është “trimi”, Haxhi. Pastaj ai shkruan dhe shprehet se sikur të kishte force,por mjerisht i ligu kurrë i forte nuk bëhet,do ti groposte për së gjalli të gjithë shqiptarët,mandej shan e fyen edhe kombin gjerman e francez,edhe zhdukja e këtyre dy popujve i duken pak dhe kërkon rënien e një asteroidi për ta shfarosë mbarë njerëzimin. E çka nuk kërkon ky shizofren i mallkuar nga vetvetja, Haxhi psikopati vet shkruan dhe tregon se e ka vozitur Arkanin,vetë ka shkruar dhe treguar se gjatë luftës i ka vozitur paramilitarët dhe milicin serbe. Por kur ja rikujtojnë të tjeret se çfarë ka shkruar e thënë kcen si zorra në prush. Çkeni more pse po më thoni ato çfarë kam thënë e shkruar.Po nuk ka faj ky budalla se i ka humbur rruga në oborr. Atij s’ban t’ja tregosh të kaluarën se e kapë siklet i madh, se e din që e kaluemja e tij është futë e zezë. Për këtë ai e humb durimin,çekuilibrohet,tmerrohet,trembet,natën se zë gjumi,patriotët i dalin para syve,ata ja zënë rrugën,ja zënë frymen,sherbimet sekrete serbe i kërkojnë llogari Haxhiut se sa njerëz i ka shpifur e marrë nëpër gojë,ai u thot po a nuk shifni që tërë botën po e përgojoj,por ata të Serbisë,ata të Arkanit i kërkojnë më shumë,i kërkojnë që Haxhiu ta njollos edhe diellin e Ilirëve, edhe hënën, edhe yjet që ndriqojnë natën atje lartë në qiell.Ata barbarët të cilët i diktojnë jetën Haxhiut,nuk e duan as driten e diellit as shkëlqimin e hënës,as ndriqimin e yjeve,çdo dritë i pengon këta janë njerëzit e ferrit dhe kërkojnë vetëm terr.Pastaj Haxhiu i gjorë ju përgjërohet njerëzve të Arkanit,po a pak po ju duket se po njollosi shum emra të shqiptarëve, po a pak po ju duket që publikisht e keni pare dhe lexuar se shqiptarët për së gjalli në një grope i kisha varrosë.Po ju vetë o shkije nuk kishit ditur të projektoni diçka të tillë nga mendja e juaj gjenocidiste,po a nuk po e shihni se çfarë anti shqiptari është bërë Haxhi Kuçi,çfarë racisti është bërë Haxhi Kuçi,çfarë shpirt ziu është bërë Haxhi Kuçi,po ju o shkije me çmendët duke më kërkuar vazhdimisht të shajë, të fyej,ju më bëtë qe bota njerëzore të habitet me fjalorin tim të ndyrë,ju më bëtë që të çregjistrohem nga kombi shqiptar dhe u shkrova në ashkali dhe ende pak po ju duket.Eh! Haxhi Kuçi deri sa të ngordhësh ke me leh si klysh i Serbisë. Se na e dimë se ti je i pa fuqishem me i gropos gjith shqiptarët për së gjalli me nji grop, ne dimë se ty s’të dëgjon Zoti (BOGI) për me ra asteroidi dhe me shkatërru tërë botën, ne dim se ti s’mund ta ndërtosh një gjuhë tjetër të shqiptarëve, se je edhe i paaftë edhe i vockël, po ne e kishim mësuar nga urtia popullore shqiptare, se një budalla e hedhë gurin në ujë dhe një mijë të mençur pastaj nuk mund e nxjerrin dhe këtë budalla e gjetem tek mendja jote e shkretë.Ha, ha , ha, ty Haxhi Kuçi më as ujrat e oqeaneve,detrave e lujmeve s’mund ta lajnë futën tënde të zezë.Obobo çka i bëre vetës! Vajmedet ç,e gjeti të shkretin ashkaliun Haxhi! Në mbyllje të këtij shkrimi uroj sinqerisht që portalet informative,forumet,dhe gazetat ditore të sillen ndryshe ma letranxirës e shpifës si Haxhi Kuçi e disa të tjerë të ngjashëm më këtë rrenacak e shpifarak të ndyrë,që po ja nxijnë faqen moderatorëve të portaleve informative dhe gazetave ditore,me publikime të komenteve shpifëse… 

Dhjetor, 2012

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: bota

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum