Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Pergjigje Reshat udbashit dhe Avdi Ibrahimit

 :: sport

Aller en bas

Pergjigje Reshat udbashit dhe Avdi Ibrahimit Empty Pergjigje Reshat udbashit dhe Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Dim 20 Jan - 13:06

20 Janar, 2013 | Publikuar në kategorinë: Opinion |
Jo patriota te rrugëve dhe shtytësa te vrasjeve makabe


Haxhi Kuçi
Jo na çenkete ata patriota qe pasket organizue luftera dhe demostrata per çlirimin dhe bashkimin e trojeve shqiptare!!

Avdi Ibrahimi vete deklaron se ne lufte je kyq ne fillim te vitit 1999 bashk me Riza Vaten .
Jo ne rrethin tend,por ne rrethin e zones se Pashtrikut ! Pse atje?
Ndersa Reshat Budalla nje shpifes qe te emiton ty,icili ne lufte kurr as qe eshte lajmrue,pos ka lehur nga Hanoveri si nje zagar i Arkanit.
Pse e them argat i Arkanit,dhe Shipkes,?Sepse shume here e permend,dhe atij qe i djege miza mbas veshit ,mundohet qe flliqesirat e veta tja hedhe atedhetarit.
Keshtu ka punue kundra atdhetareve Stalini dhe enver qen hoxha.
Po i lej keto anash,por kemi do pyetje per ju dy;
1)A u betuat para flamurit kur u kyqet ne uçk?
2)A u betuat se armet i keni kapur qe ti bashkoni trojet shqiptare me nanen shqiperi ?
3)A eshte e vertete qe ju dy e thyet kufirin me ane te opreacionit “Shigjeta’,apo e thyen topat e Sali Berishes dhe forcat e NATOS ?E ju patriota te rrugeve e morret te gaqme fitoren !
4)Nese e çliruat Kosoven,pse veriun e Kosoves ja late forcave paramilitare dhe koloboracionisteve shqiptar?
5)Pse Kosoven nuk e bashkuat me nanen shqiperi pra?
6)Luften qe e nisi sh
oku juaj Ali Ahmeti,pse nuk e bashkoi iliriden me nanen shqiperi,por pa kurrefare trysnie beri marveshje me vellazerit sllave ne Oher dhe ju nenshtrue sllavesve duke ua dorezuar armet !A i thuhet çlirim apo bashkim i kesaj lufte ?
7)Pse Ali Ahmeti beri aleanc me sllavet dhe u hyri ne bythe te qeverise sllave?
8)Junuz Musliu pasi ishte betue para uçpmb se po lufton per ta bashue kete pjese te okupuar me nanen shqiperi,pse e ndaloi luften dhe beri marveshje me serb dhe i nenshtroi edhe ma keq shqiptaret ?
9)Lapidari i deshmoreve eshte dashur tu ndertohet secilit deshor veq e veq.Por ne bashkimin e kesaj pjese me shqiperin e jo ne nenshtrim te serbise.
i pa mposhturi
Ha
xhi Latif Kuçi


http://gazetaditore.com/2013/01/20/jo-patriota-te-rrugeve-dhe-shtytesa-te-vrasjeve-makabe/

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Pergjigje Reshat udbashit dhe Avdi Ibrahimit Empty Re: Pergjigje Reshat udbashit dhe Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Dim 20 Jan - 13:08

20 Janar, 2013 | Publikuar në kategorinë: Opinion |
Nexhmi Krasniqi per Avdi Ibrahimin


Haxhi Kuçi
Te nderuar shqiptar ja nje leter qe ma ka derg

uar Nexhmi Krasniqi se çka i ka bere Avdi Ibrahimi
Pasi te botohet kjo leter radhen e ka letra e zotri Gafurr Adilit se çka thote per Avdi Ibrahimin
Pastaj letren qe ja ka derguar forumit per BK e tjera letra.I cili ka pasur detyra ta zbehu rezistencen e luftes.
Nese Avdiu paska bere padi ndaj meje,ateherit njeri nga ne tre duhet te pushkatohet per tradhetin kombetare.
Mesazhet e letrave i ruaj ne hotmail qe ti shiqoin gjygjet se a po genjeje apo jane te verteta.
Pa bashkim kombetar,nuk ka ardhmeri ky popull i shume vuajtur.
Ata qe na tradhetuan duhet nje dite ta leshoin Kosoven dhe viset e tjera te banuara me shqiptar.

Nexhmi Krasniqi

Ma ka marre mendja se me ke ngaterru me nje njeri te poshter,si per shembull Avdi Ibrahimin. Nese ju kujtohet,edhe une pata dyshu mos je ti vet Avdiu,sepse ai njeri nuk len gje pa bere. Per ate njeri çka te thuash eshte pak. Ai njeri ka qene shume heret i lidhur me sherbime te fshehta. Po ta them sinqerish,se sherrin qe ja kam pare atij njeriu nuk mundem as me pershkru. Por e keqja eshte se atij ,fillimisht i kane besuar shume njerez ,prandaj ai ka mundur te manipuloje me shumicen nga ata. Ka manipulue sepse keshtu ka pase detyra nga KOS-si. Tash edhe ata te cilet i ka manipuluar nuk i besojne me,por e keqja qendron ne faktin se Avdi Ibrahimi akoma eshte gjalle dhe vazhdon te merret me gjera te felliqta. Besom se kete mendim e kam pasur gjithmone per ate njeri. Ai ma ka hanger buken e ma ka permbys kupen si i thone nje fjale. Taman metoda sllaviste. Te gjitha mund ti kete ai njeri,por asnjehere shqiptarizem nuk mund te kete. Po ta them per te disaten here,eshte shume vertete se te kam ofendu i pari. Por qe ne momentet qe jam bindur se nuk jeni ai njeri qe kam mendu,i kam nderprere te gjitha sharjet. Nese ju kujtohet te kam pyetur mos jeni vet Avdi Ibrahimi! Dhe momenti kur ma kerni pershkru se ke vepru për çështjen kombëtare une i kam nderprere te gjitha ofendimet ndaj teje. Si te duash mund ti shikosh nese i ke ruajtur. Por te jeni i sigurte,se tek une,tek familja ime por edhe ne farefis,asnjehere nuk kemi pas raporte te mira me serbet. Ndersa,Ramadan Mujes nuk e kam ndermend me i thene asgje qe kemi biseduar,ngase edhe ashtu per nga natyra nuk jam njeri qe i zmadhoi gjerat. Profi mendoj se eshte njeri i mire dhe ka familje te mire. I biri i tij Genci punon ne ambulancen e qytetit, si dhe ka hapur nje barnatore private per te mbijetuar. Ne fushaten elektorale e kam ndihmuar profin aq sa kam mundur,edhe pse me partite politike qe jane aktualisht ne skene nuk kam mundur te pajtohem. Megjithate profin e kemi ndihmu sepse kemi konsideru se eshte me i mire se Eqrem Kryeziu,dhe akoma mendoj se eshte me i mire.
P.s.
Pas gjithe kesaj qe ka ndodhur ne mes nesh,konsideroj se ka qene keqkuptim nga ana e dy paleve. Jemi ngaterruar rreth nje emri te poshter,i quajtur Avdi Ibrahimi. Ai njeri edhe ne gjume kur flene,njerezia ja shohin sherrin……

Shpërndaje
Facebook1

0 komente për Nexhmi Krasniqi per Avdi Ibrahimin

Shemse E.Terstenik
20 Janar, 2013 në 3:43 pm
Komenti juaj është në pritje të aprovimit nga GazetaDitore.com

E kam ditur qe Avdiu dhe kolegu tij lomfi Reshat jane ka i shpifen ketij Haxhi Kuqit.Por me rendesi eshte se e v
erteta lulezoi.



http://gazetaditore.com/2013/01/20/nexhmi-krasniqi-per-avdi-ibrahimin/#comment-16105

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Pergjigje Reshat udbashit dhe Avdi Ibrahimit Empty Re: Pergjigje Reshat udbashit dhe Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Dim 20 Jan - 13:11

http://gazetaditore.com/2013/01/19/lapidari-i-ucpmb-se-zhvendoset-ne-oborrin-e-xhamise-ose-pallatit-te-kultures/#comment-16069



Haxhi Latif Kuçi
20 Janar, 2013 në 2:50 pm
Komenti juaj është në pritje të aprovimit nga GazetaDitore.com

Junuz Musliu pas te gjitha atyre freskirave qe beri mbas perfundimit te uçpmb tani do freskohet me tradhetin e rradhes.Se çka do ti lind ideja e reje nje dreq e dine. Hajde hajde moj tradheti se shume shqiptaret po ta kan lakmi. Kur ja djegin zuzen e shkrete nuk po din ka me trete. Te gjkithe trima ku ka liri,a ne front me serbi As nje shqiptar afer lapidarit te deshoreve pos shkijet duke ua terhequr zgavrash emrat e te shkreteve. Marre Junuz kaqabinuzi te kofte se te doli ftyra mbi siperfaqe.

Vlerësoje komentin: 0 0

Reply
Haxhi Latif Kuçi
20 Janar, 2013 në 11:13 am
Sot ne RTK thane komentin se forcat serbe e hoqen lapidarin e deshmoreve.Ndersa ata shqipfolesa qe kikirikshin si kendojsit e mengjezit zeri nuk iu ndegjue.As rezistence ! Ku jeni trimat e hijeve qe nuk beret rezistence?Apaa qe koket trima. Trimeria e shqiptareve çlirimtar eshte rrospillaku dhe kenge patriotike . Shqiptaret jan luftetar mi vra atdhetaret dhe me zan fotelen nen roberi. Tpuf ftyren e pisave ua dhefsha .Pse bertitni se kemi me luftue,kur bytha u qet gaca nga friga? Ku je avdi e r

Vlerësoje komentin: 0 0

Reply
Ediz.S
20 Janar, 2013 në 10:57 am
TI FOL KTU RENIMI SENE VENE NUK ZHVENDOSTE VIDEOT VEC I KAN QIT E KAN ZHVENDOS MORE PAPAK JU HAJNA MAREZI PER JU QFAR QEVERIE KEMI LUFTA SA VJET U BA QE PERFUNDOI ENDE NE SHTETIN TON DIKUSH TJETER PO PERZIHET NE BRENDI OSE NE KUFI PO KUSH JAN MORE KTA CETNIK NE JEMI SHTET QYSH MUNDEN ME U PERZI AMERIKA MUT E KA BO KREJT E KAN RETHAKU AT VEND EDHE E HOQEN ME SYT E MI E PASH O PISA O NJERZZ TPRISHT E HAJNA TE SHTETIT MARE JU KOFT..

Vlerësoje komentin: 0 0

Reply
shpendi
20 Janar, 2013 në 10:22 am
PER XHAMIN E LLAPIT— PASKIT BER HESAPIN GABIMISHT SE LAPIDARI U HJEK EDHE JU TE TJERT QE KENI THAN SBASHKU ME KIT MUSLIUN KSHTU NA E KEMI SIKUR DHELPNES JU KALL BISHTI THA SE ISHALLA JAM ANDERR .SERRBIJA JO QE E BERI TESTIMIN TI XHAMIJA E LLAPIT DHE ME NA FRIGUE POR E BERI TASH MBETET SE A DOT SHKATRROHET AJO PERMENDORE TE GAZIMESTANI TA SHOFIM ,PO JO SE NA LLAFET SI ASKUSHI E PUNET SI KERKUSHI PASHA TY.kta tpresheves kan than se en oren 10 ni takim mevendos e kta qetnikt en 07 ora e kan hek:

Vlerësoje komentin: 0 0

Reply
Shemsi_Swe
20 Janar, 2013 në 7:25 am
Pse të bëhemi racist me qit lapidarin në xhami ashtu ju pëlqen zagarve të rusit me i tregu botës se këta deshmorë kanë qenë musliman ekstremista edhe për mej izolu shqiptart prej evropës RRASPI…Gjithë ne Shqiptart kemi hjek me do politikan pisa si e ka ngi barkun e ka falë SHQIPTARIN!!!

Vlerësoje komentin: 0 0

Reply
Xhamia e Llapit
20 Janar, 2013 në 5:50 am
blindat e policisese serbe afer lapidarit….

Vlerësoje komentin: 0 0

Reply
Xhamia e Llapit
20 Janar, 2013 në 2:46 am
Nese ende qetniket serb kercnoin me rrenimin e lapidarit..shqiptaret duhet te kercnonj me rrenimin me mjete ekspozive te Permendores Ne Gazimesta, Kishes Orthodokse ne Deqan, Manastirin e Graqanices dhe Patiarkanesn e pejes….te lahen me benzin dhe do tiu del flaka e te shkatroohen perhere..ne menyre te pariparueshme freskat deh gjithqka qe gjendet ne to…..

Vlerësoje komentin: 1 0

Reply
Xhamia e Llapit
20 Janar, 2013 në 1:52 am
Nga burime te sigurta mesojm: Zyrtaret serb e kane vetem BLOF/trik …renimin e lapidarit…..shpreson shqiptaret do ta heqin, ata nuk guxojn ta heqin,,,,,,,sepse do te minohet “Meka e tyre ne Kosove ..permendorja ne GAZIMESTTAN……ata asesi kurr nuk do te guxojn ta prekin lapidarin….. e kan vetem me i friksue shqiptaret e lugines qe ta heqin.zgvendosin ata vet……..kjo eshte BLOF/TRIK i qetnikve serb asgje me teper……Lapidari nuk guxon te hiqet apo te zhvendoset…

Vlerësoje komentin: 0 2

Reply
Haxhi Latif Kuçi
19 Janar, 2013 në 11:44 pm
Si eshte e mundur qe komandantet e uçmpb te jane ne qeveri ? Pse e ndalen luften per bashim? Si ne kete pjese dhe ne maqedoni? Pse veriun e kosoves e ndajten ? A mos valle ketyre lufterave çlirimtare u thuhet liri e bashkim per shqiptar? Nese lapidari luan vendit,ateherit ka te beje me tradheti dhe nenshtrim tjeter te shqiptareve ne pergjithesi. Keto pyetje vlejn per patriotet me bateria;Avdi Ibrahimit dhe Reshat Badalles. Ma nuk do shkruan Haxhiu kurr.

Vlerësoje komentin: 1 0

Reply
Flo
19 Janar, 2013 në 10:54 pm
Bastardet ne Tirane e Prishtine bejn politik ne kurriz te Shqiptareve te Lugines se Presheves dhe iurdherojn qe ta heqin lapidarin?! Ky eshte maskaralleku i radhes se politikes shqiptare. Shqiptaret e Lugines se Presheves duhet te tregohen rebel ndaj Prishtines/Tiranes po ashtu ndaj Beogradit dhe te kembngulin ne drejtat e tyre e te mos e perdhosin gjakun e deshmoreve. Qfar vlere ka ai monument i lirise para xhamis a shtepis se kutlures kur nuk vendoset para komunes si institucion perfaqesues?

Vlerësoje komentin: 1 0

Reply
hasani nasalc
19 Janar, 2013 në 10:52 pm
tash po e shofim se cfar lider pasmi mjert na mas kujna jena tu shku o popull edhe rreshin gjiks ne qoft se livritet prej atihit une meniher dot jap dorhetje po vironja e karrikes shum e nxeht edhe e but po zoti ka mi vra kta politikant se jan tu lujt me deshort

Vlerësoje komentin: 0 0

Reply
llapi
19 Janar, 2013 në 10:44 pm
aj lapidar nuk duhet hjekur edhe jemi ngjendje me mbrojt ato sduhet me lan me hjek kjo tradhti ndaj deshmorve nese e hjekun

Vlerësoje komentin: 1 0

Reply
Qeriqi
19 Janar, 2013 në 10:35 pm
Nuk duhet hekur prej atu ku eshte ….!

Vlerësoje komentin: 2 0

Reply
Anonymous
19 Janar, 2013 në 10:32 pm
shiptart veq lehin se ska sen prej tynev si tiran si prishtin veq hajn mut

Vlerësoje komentin: 0 0

Reply
Anonymous
19 Janar, 2013 në 10:24 pm
hahahah marre marre aj sende sduhet leviz prej aty , deri tash vetem llafe ne opinion kishe une …. bukuroshe ju pe dini

Vlerësoje komentin: 0 0

Reply
Shemsi_Swe
19 Janar, 2013 në 9:43 pm
Xhami? Pse a su ba nkishë? Ihaaa

Vlerësoje komentin: 3 1

Reply
f....
19 Janar, 2013 në 9:18 pm
o tuta o ti se shkit ja urxojn sahora aj aksh thojke luft bojna qfar lufte te hamomit kurr skan bo kurgjo edhe kurr skan me bo ani aj shefket musliu veq i dekt thojke mu kon se ajo nuk lun pi atyhit muta jon krejt

Vlerësoje komentin: 2 2

Reply
hajdar beka
19 Janar, 2013 në 9:04 pm
ma te kqi se ivica daqiqi jon sali berisha e hashim thaqi e mozomakeq per ket popull shqiptar kon e kan udhheqes.se qe 500 vjet nuk kishim pas udhheqesi per popull , e ishalla AFTI i deshmorve i nxoft jarabi.

Vlerësoje komentin: 1 3

Reply
ilir
19 Janar, 2013 në 8:24 pm
shqiptar budall kurr sduhet larguar aty ku asht duhet te jet

Vlerësoje
komentin: 7 2

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Pergjigje Reshat udbashit dhe Avdi Ibrahimit Empty Re: Pergjigje Reshat udbashit dhe Avdi Ibrahimit

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum