Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Aziz Marrina ,shoku i udbashit Avdi Ibrahimit

 :: sport

Aller en bas

Aziz Marrina ,shoku i udbashit Avdi Ibrahimit Empty Aziz Marrina ,shoku i udbashit Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Dim 13 Jan - 17:20

Conversation démarrée lundi

Detyre e kam sa ma shume ti zbuloi spiunet e serbise.

18:37
Nasim Gashi
Zotri Aziz Morina;Pse ka aq vrere shoku juaj Avdi Ibrahimi ndaj Haxhi Kuçit ?
A eshte e vertete thenja e Haxhiut qe keni qen shok mes jush,apo thenja e Avdi Ibrahimit ku thote se vetem dy tri here kemi bere shoqeri me Haxhi Kuçin.Nje e vertete po mbeshtillet,por nuk eshte e rruges e tere kjo tollovi,per nje luge t'lyn.
Te fala shoqerore zotri Aziz Morina
mardi

16:19
Aziz Morina
I NDERUAR NASIM,AVDI IBRAHIMI SHOKU I IM,I NGUSHT QË NGA FEMINIJA DHE SHOK E MIK I SHUMICES SË POPULLIT.NUK KA ASGJE PËRSONALE ME ANTI DHE PSEUDA SHQIPTARIN HAXHI SHKAU.LEVOJA SHKRIMET DHE KERKOJA BIOGRAFIN DHE PUNËT QË I KA BËR HAXXHI SHKJAU,TI PËRSONALISHTË DO TË AKUMULOJSHË SASI TË MËDHA VRERI E DO YI HUDHISHË MBI HAXHI SHKJAUN.

16:37
Aziz Morina;Jo nga Reshtani suharekes,por koka bere klonazh nga Avdi Ibrahimi se ky po paraqitet nga fshati
Vrajak,KK e Rahovecit!!!!!!

NUIK ËSHTË E VERTET SE KEMI QEN SHOK ME HAXHI SHKJAUN,UN AS NUK E NJOHË FIZIKISHTË.AVDIU NUK KA PAS SHOQRI ME TE AS DY HERË.I NDERUAR NUK ËSHTË NË PYTJE NJI LUGË TLYN.POR NË PYTJE ËSHTË MBROJTËJA E DINJITETIT KOMBËTAR.
I NDERUAR LEXOJA SHRIMET DHE MESOJA PUNËT QË I KA BER E PO I BEN HAXHI SHKJAU,KUNDËR KOMBËIT,DO TË BINDESHË VETË.SE NUK MERITON TË HUMB KOHË PËR AT BISHË TANI TË NGORDHUR.ANDAJ ME RRESPEKT DHE TË FALA PËR TY DHE SHOK E SHOQE...
mercredi

01:45
Nasim Gashi
I nderuari Aziz MorinaA eshte evertete qe me Haxhi Kuçin keni fole ne telefonat para ca viteve dhe Haxhiu na leshoi kaseten qe keni bere biseda?A eshte e vertete qe Haxhiu ne kohen e luftes bashk me ju keni shkue ne oden e vellaut tuaj tek Afrim Morina dhe ne oden e Afrimit e provokuan disa ushtar te uçk-es ?Njeri ushtar quhet Ruzhdi Kuç e ndersa tjetri Fadil Suka.A te ka marr ty Haxhiu dhe keni shkue ne shtepin e Avdi Ibrahimit ku e keni marr Avdiun dhe jeni kethyer ne shtepin e Haxhiut .Dhe a eshte e vertete qe Haxhiu i thote Avdiut se ne uçk nuk me marrin shkaku Avdiut se kinse Avdiu e dine nje bunker me arme qe e kishte pas meshefur dikuri atedhetari Basim Nrecaj ?A eshte e vertete qe Avdiu te tha ty se ti ke fole per kete dhe ju duhet ta demantoni siq dini ?A ke fakte se Haxhiu eshte shkja?A eshte e vertete qe Avdiu nuk ka punue ne mbrojtjen popullore ne Therande ?çeshtja madhore nuk zgjidhet me tradhtar,e dini kete mesiguri.A jeni te sigurt se Avdiu me Haxhiun nuk kane pasur me shume se dy takime ?A me fale ndoshta nuk jeni vellau i Afrim Morines.Ndoshta edhe Afrim Morina nuk ka bere shoqeri me Haxhiun!Ju Avdiun e njifket qysh nga feminia,keshtu thoni.A e dini per Avdiun se ne sa vendbanime ka nderrue shtepit ?A eshte e vertete qe ju bashk me Avdiun keni shkue ne Tirane tek atdhetari Gafurr Adili dhe iu keni thene qe te distancohet ne shkrimet e tija qe ka shkrue keq per Avdiun?Per kete edhe vete Avdiu deklarone.Ndoshta nuk u besdisem me keto pyetje.Me pershendetje shqiptareVdekje tradhetareve.Nasim GashiDate: Tue, 8 Jan 2013 08:07:13 -0800Aziz zagar
Morina udbashi Avdi Ibrahimit

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Aziz Marrina ,shoku i udbashit Avdi Ibrahimit Empty Re: Aziz Marrina ,shoku i udbashit Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Dim 13 Jan - 17:20

Comment
Aziz Morina[ Sunday, 30.12.2012, 07:16 PM ]
Kunderpergjigje haxhi gabelit vazhdim i pjeses II
Dhe a e din në fund,se qfar i tha Franca Avniut të Madhë,ojë Qalbësirë? I tha të lumtë Avni se na shpetove nga era e Qalburë.
Tani janë bërë ndryshime edhe ma të mëdhaja,që nga viti [1922-1924].Tani kemi shumë Avni Rrustema dhe jo vetem në Paris por anë e mbarë Globitë Botrorë.Oj Qelbëssirrrrrrrrrrrr!!!
Aziz morina[ Sunday, 30.12.2012, 07:14 PM ]
Kunderpergjigje haxhi gabelit vazhdim i Pjesses I
E MJERA SËRBI QË NUK KA KUSHË PËR TA VAJTU,GJATË DHE PAS SHKATËRRIMIT,SEPSE QALBËSIRA HAXHI ZVARRANIKU ME QALBSIRA E ZVARRANIK TË TJER,NUK DO TË JENË MBI DHEUN E KESAJË TOKE TË BEKUARË,QË MBANË QALBËSIRA TË TILLA.
Thenjet e Reshat Badallajt,që Qalbësira Haxhi Zvarraniku,nuk ka qenë Organizator i Demostratave të vitit 1981.I vertetoj unë;Aziz Morina i lindurë në Fshatin Vrajakë K.K.Rahovec.Dhe që nga viti 1968 jetojë në Prizren,në lagjen Ortokoll Rr."Jusuf Gërvalla" N=56/c.Sepse unë vetë kamë qenë, njeri nderë Organizatoret Operativë-Politikë,të Demostratave prej [ 11/03/1981 deri me 04/04/1981].
Unë Aziz Morina që nga viti 1978 kamë qenë në ilegale,kamë punuar me shumë shokë e shoqe,që kanë qenë nga Suhareka dhe rrethina e Suharekesë.As njeri prej shokve dhe as njera prej shoqeve,nuk e ka permendë në as nji kohë dhe në as nji vend si kontribut dhenësë në qeshtjen Madhore Kombëtare këtë Qelbësirë Haxhi zvarranikun.
I tregojmë Qalbësiresë Haxhi Zvarranikut dhe Qalbësirave të tjera se;Populli Shqipetar është njeri nder popujt ma të vjeter në Botë.Edhe për kundër faktit që është përballë me asimilim deri në qfarosje,nuk është qfarosë! Është gjallë po rritet dhe po forcohet,për qdo ditë e ma teperë.Është e vertetë që nji pjesë e Popullit tonë është asimilu!Por e dini se kushë është asimilu?Është asimilu Qalbësira Haxhi Zvarraniku me Qalbësira të tjera,para ti,gjatë ti dhe pas ti.Për të cilatë qalbësira edhe ashtu Populli i jonë fisnik,bujar e mendje ndriturë,nuk ka pas,ska e nuk do të ketë nevojë ti mbaj në qrganizmin e ti.sepse Qalbësirat
nuk mbahen në organizem,ata qiten jashtë, për ti ngaranë shpezëtë dhe shtaztë.
Ja rikujtojm Qalbësirë Hagji Zvarranikut dhe Qalbsirave të tjera,se edhe at'her kur ishim sa ishim,shkoj në Parisin i Madhi Avni Rrustemi,e hjeki Qalbësiren Esatoviq Pashoviq Toptanoviq,nga Qedra e Parisit,për të mos marr erë të qalbur Kryeqyteti i Frances.Për kundër asajë që i ofrunë strehim,megjithë ate nuk munden që ta mbrojnë.
Aziz morina[ Sunday, 30.12.2012, 07:11 PM ]
Kunderpergjigje haxhi gabelit
Botojeni komentin redaksi e zemres.
Se kushë është Haxhi Zvarraniku,këtë mirë e din qytëtëza e Suharekesë me rrethinë,por Haxhi zvarranikun e njhë i tër populli Shqipetar që jetonë, në Shqiperinë etënike si dhe jashtë sajë.Dhe përveqë Popullit Shqiptarë,Tani Haxhi zvarranikun,moti e kanë njohur edhe popujt tjer të botes,të ciltë patalogjikishtë e urrejn këtë;Qalbësirë Haxhi Zvarranikun,është nji e verteë shum e madhe se Qalbësirenë Haxhi Meqken Zvarranikësë nuk e kanë deshtë se dojnë dhe nuk do ta dojn edhe bashëpuntoret e ti të ngusht.Sepse edhe at'here,kur ka punue me ta, kanë gjujtur si nji zvarranik të qalbur,në Paris të Francesë.Habitem se si Franca e Napolon Bonapartes e mbanë në gjiun e sajë,nji Qelbësirë të tillë,siq është Haxhi Zvarraniku.
Qaalbësira Haxhi Zvarraniku edhe pse është me prjeardhja nga Zvarraniket e qalbur edhe ata nuk e dojnë e urrejn dhe sikur të mund ta shtinin në mesin e tyre,do ta groposnin të gjallë.Dhe e dini se në qfarë thellsije do ta groposnin? Të jeni të bindur se do ta grposnin,në nji thellësi mbi 1000 Km.Me qellim që t'mos delë aroma e qelbësiresë së ti,në ambient për t'mos e ndotë ambientin.Qalbësira Haxhi Zvarraniku është hy në garë,me Qelbësira e trathëtaret të tjer, se kushë do ta marr "Zastavenë" "Bajrakun" i pari për trathëti.
I nderuari Reshat Badallaj,shumë të pa lara ja ka qitë,në shesh Qalbsiresë Haxi Zvarranikut,të tjeratë ja din Populli dhe ajë vetë do ti tregoj,se shpejti.Sepse ja ka sjellë vetëvehtës fundin.
I nderuari Reshat Badallaj,i ka tregu Qalbësiresë Haxhi Zvarranikut,se nuk ka qenë Organizator i Demostratave të vitit 1981.Qelbësira Haxhi Zvarraniku mund t'ketë qenë vetm si SHPIUN I UDBES SË SËRBISË-JUGOSLLAVISË,SIQ KANË QENË EDHE SHUMË SHPIUNA E UDËBASHA TË TJERË.TË CILTË PËR KUNDË VULLNETIT,DESHIRESË DHE PREMTIMIT TË MADHË TË TYRE,PËR TA MBROJTË SHKAPËRDERDHJEN E JUGOSLLAVISË, NUK MUNDEN QË TA NDALIN ATË PROQES ! U SHKATRRU JUGOSLLAVIJA.DO TË SHKATRROHET EDHE SËRBIJA !.PO PO KJO DO TË NDODHË.
Haxhi Kuçi[ Sunday, 30.12.2012, 02:16 PM ]
avdi enver qenit(rugovcit)!
Avdi Ibrahim udbashi vete keto fjale i ka shkrue,me poshte;

me Gafurr Adilin i kam raportet e mira dhe para disa kohe kaqm qenë në Tiranë me shokun tim Aziz Morinën dhe për gjithçka që ai ka gabuar ndaj meje më ka kërkuar falje edhe për keqkuptimet që i ka partur ndaj meje.Ndërasa Bashkim Hoxha dhe Unë Avdi Ibrahimi,kemi bashkëvepruar në lëvizjen ilegale "Komiteti Kombëtar Shqiptar për Bashkimin e Trojeve",që në orët e para,ndërsa në UÇK-ë në Brigadën 128 të Zonës Operative të Pashtrikut Bashkim Hoxha ka qenë në stafin komandues në Brigadën 128,së bashku me mua.
..................
Avdi paske marr Aziz Morinen dhe ju pasket kercnuar Gafurr Adilit qe te kerkone falje.
A po e shoh qe nuk paskam genjyer ndaj teje.
Ti pasi mua me ke marr ne qafe,radhen e ka tani Aziz Morina qe ke me ja ngrere koken se shpejti.Ti e ke helmuar atdhetarin Bajram Kurtin.Ti e ke nxitur atdhetarin Nuhi Berishen qe te kacafytet me forcat serbe si qellim qe te vritet nga serbet.Duke i thene ne oden e Kadri Manit kinse eshte me serb duke bashkepunue.
Ty Avdi,Reshat Budalla te ngrite larte,duke na thene se ku ke gjuajt me pushke ne policin serbe ,edhe grave serbe ua paske trenue femin ne bark!!!
Sa serb ke vrare ne lufte o Avdi zeza bashk me Reshat Badallen shizofrenin e zhurit,udbashin e shkjaut?
Tuk qe thua se paske shkue ne Tiran dhe e paske takuar Gafurr Adilin dhe te paska kerkue falje per te gjitha,kjo dmth se une Haxhi Latif Kuçi nuk jam ka fambrikoi genjeshtra siq thua ti ore i zi.

Adi Ibrahimi edhe mua dikuri si Azizin me mershe me vete me ma qite kurthen,por nuk mujshe kursesi.Na rrofsh opengat Avdi enveristi,biri Milladinave e i titistave.
Enveri donte ta krijonte konfederaten serbo_gerko_maqedone_bugare_shqiptare.Por atdhetaret e shqiperise e kundershtuan.Keta qe e kundershtuan kete konfederate enver qeni i pushkatoi,pse iu prishen mardhenjet me vellezerit serb.Sepse ne pushtet erdhi nga serbet
Aziz Morinen e ke bere si quksh dhe mos i zbrite gjere sa ta leshoin dy kembet e tija.
Hasan Dibran Luma[ Sunday, 30.12.2012, 12:22 PM ]
Denoncoj shpifjet e haxhi kuçit
Rastesisht lexova te zemra shqiptare shkrimin e avdiut dhe me pelqeu demaskimi që po bënë ndaj haxhiut.Ky magjup kujton se nuk e njef populli se kush është ky qeni Arkanit që leh nga Franca kunder kombit shqiptar.Më mir do të ishte që ky debil ta mbyll këtë portal të faqes se zeze dhe ta shikoj punen e tij deri sa nuk i është bërë tepër vonë,se Amerika nuk ka nevoj për këtë mercenar që nuk është i zoti as me i fshi qyrrat e veta e lere më te merret me mercenarizem për ta përmbytur pushtetin e shqiptarëve.Ky frikacak ka ik nga Kosova në kohë të luftës çlirimtare ku trimat e atdheut me pushtuesin serb luftonin për jetë a vdekje.Ky ka ikur nga frika se e ka vozitur me taxin e tij arkanin policin serbe dhe akademiket serb neper Kosovë.Ky nga Kosova ka ikur si tradhtar i kombit shqiptar prandaj edhe eshte tjetersuar në gabel ashkali.Ti gabel i keq nuk ke te drejt me shkrue per shqiptaret,ti shkruaj vetem per veten dhe gabelizmin tend.Siq po duket nga mesazhet keti gabeli ja ka shti friken ne palcë gazetari i shquar Reshta Badallaj dhe çlirimtari i UÇK-së Avdi Ibrahimi,këta dy burra te kombit shqiptar të kanë demaskuar ngado dhe kudo ne mbar hapsirat shqiptare,prandaj edhe njiher po te them haxhi gabeli këqyre punën tënde se tradhtin tënde dhe fyerjen që po i bënë mbar kombit shqiptar nuk kanë për tu falur kurrë.Mos u thirr me emrat e burrave të Kombit si Jusufi,Nuhiu,rexhepi,Afrimi,Kadriu etj,sepse ti gabel s,ke asgje të përbashkët me heronjtë,dëshmorët,dhe atdhetarët shqiptar,ti në të gjitha komentet e emsazhet tua haxhi gabeli ke treguar se je antishqiptar.Ti ke treguar se je nji mercenar rus,serb,grek,sllav.Andaj për të fundit herë po të them largohu nga rruga jote tradhtare sa nuk tu ka bërë vonë,të pakten leri le të jetojnë të qetë familja jote që ndoshta nu është si ti i helmuar me antishqiptarizëm.

Hasan Dibran Luma
Haxhiu[ Saturday, 22.12.2012, 10:11 PM ]
Avdi osit
Avdi rrenci
Pse genjen se me Destanin je fqi,kur ti per çdo nje dekade ke nderrue vendbanimet.
Dhe kurr ti ne shtepin e Destani nuk ke hyre e as Destani nuk te ka ardhe ne shtepin tende.
Ti Avdi rrenci vetem me mua ke qen ne oden e dajes Syle,babes se Destanit tek vellau Destanit dhe ate me kerkesen tende qe me ke mashtrue..

Mos genje qe me mua kerkush nuk ka bere shoqeri,e me taksista vetem me disa qe me ty kane bere shoqeri dhe me policin serbe qe ua kam thyer hundet e ty te vinte rende pse ti kam shkerdhyre shoket e tu qe tani po me bjen ndermend se kush pisi paske qen.

Ti pis je shok me Reshat pisin dhe shok me qenin Bahtir Hamzen.Tjere shok ju dy nuk keni ane e kende shqiptarise.
JU tre qen jeni ne marveshje me qeverin serokosovare,qe me nje fjale jeni serbo fobianista.tradhetin mbane per vete ne shtepit e juaja.
Ndoshta keni aftesi te luani me tere shqiptaret,por me mua kote e kni se skeni as nje argument.Po u zeje ne mat pozicion.
Haxhiu[ Monday, 26.11.2012, 07:16 PM ]
Avdi shpifesi,edhe ne vitin 2009 shkruan si Destani
Asgjë nuk është e vërtet çfarë thot Haxhiu rreth meje.Ju tregova se ka afërsisht 13 vite që se kam parë as e kam dëgjuar atë.Ka punuar fillimisht në Llotarin e Kosovës dhe e quanin Haxhi Llotoja,gënjen kur thotë se policia ma ka thyer trafiken,se kinse aty ka patur dokumente nga ilegalja,Kurr Haxhiu nuk ka qënë i organizuar në asnjë Organizat ilegale në Kosovë,që vepronin kundër serbojugosllavisë së atëhershme...Ai ka punuar taxist dhe gjatë kohës së luftës çlirimtare, ka shetitur lirshëm në të gjitha pikat ku kanë qenë të vendosur okupatorët serb...Po ky Haxhiu paraluftës e ka përzënë nënën e vetë dhe vëllaun nga Suhareka të cilët kanë ikur në mërgim nga zollumet e Haxhiut...Haxhiut askush nuk i ka hyrë nga fqinjet në shtëpi.askush nga punëtorët e taxuive nuk i ka folur se me të gjith ka qenë në konflikt për interesa personale...Haxhiu ka qenë një përqarës i madh në Komunën e Suharekës e më gjerë...Çdo njeri që ka patur rastin të njihet me Haxhiun i ka lënë përshtypje tepër të keqe dhe nuk ka pasur më dëshir të takohet më të...Një përshtypje të tillë më ka lënë edhe mua dhe shokëve të mi,si Bajram Bekteshit etj, që ai i përgojon në forumet ku ai shkruan rrena dhe përralla me mbret...Ai rren kinse ka djegur tankse...UÇK ja nuk ka luftuar vetëm në Suharekë,por në gjithë Kosovën dhe atë sdo ta ndalte askush për të luftuar kundër okupatorit serb...Por ai kur ka shkuar në pikat e UÇK së i ka provokuar pjestaret e Ushtrisë Çlirimtare...Me që UÇK ja ka bërë luft të drejt nuk e ka arrestuar këtë shizofren,duke e ditur disa nga pjestarët e saj se ai është një person i krisur,për atë ai tash shan e fyen rëndë pjestarët e Ushtrisë Çlirimtare...Dhe i çuan tradhëtarë luftëtarët e lirisë...A nuk është e mjaftueshme tu hedhësh një shikim thash e themeve të tij,për tu bindur se ai është dorë e zgjatur e Serbisë fashiste...Po të hysh në google kur klikon emrin Haxhi Kuçi do të gjesh lloj lloj trillimesh antishqiptare...Ai imponohet Qosjes në telefon dhe personave tjerë duke u thënë
Avdi[ Friday, 16.11.2012, 09:07 AM ]
Reagim
Nuk kam shkruar në emrin e Destanit,as nuk di se kush ka shkruar në emrin tuaj.Ka me qindra pseudonime emrash që vetë Haxhiu i keqpërdor duke u fshehur prapa atyre emrave.tashmë qëllimi i tij dihet të ngatërroj sa më shum njerëz mes vete.Nëse je vërtet Destani ne me njeri tjetrin njihemi mirë se jemi vërtet fqinj,dhe kemi respektuar njeri tjetrin.Unë personalisht e dijë se je me mbiemrin Sylaj,por me qëllim këtë e ka bërë vetë Haxhiu apo dikush i sojit të Haxhiut.Lexo në portalin e Haxhiut,"Diskutime antishqiptare",fqiu im Destan dhe ke për ta parë se edhe emri juaj është marrur nëpër gojë nga ana e këtij shpifësi që nuk ka të ndalur duke sharë e ofenduar çdo gjë shqiptare.Redaksi e nderuar na vjen keq nga ju dhe lexuesit që jeni bezdisur tashme nga këto thash e theme te Haxhiut dhe plot emra tjer qe përdor ky matrapaz,që ndoshta lexuesit as nuk i lexojnë komentet se atyre më shum ju intereson shkrimi.
Destani[ Thursday, 15.11.2012, 11:11 AM ]
reprike ndaj Avdi Ibrahimit
Avdi Ibrahimi,kush ta dha te drejten tende qe ne emer tim te shkruan kundra Haxhiut.Ti paske ardhe ne shtepin time me sherr.
Vertete te kam pasur fqi,por kurr ne me teje dhe meje nuk kemi hyre e as dale.
Mos llomotit more mjeran,mos na merr neper goje,mos shpif,mos na hasmero mes vedi ?
Avdi Ibrahimi ndegjo burr
Nese nipi im ka qen antikombetar nuk ka ka ti ik kesaj tradheties.
Por neqoftese jeni ju tradhetar,ndoshta vonon kjo por pa dale ne drite nuk ka qare.
Une Destan Sylaj ,i biri i Syles distancohem nga shkrimet e Avdi Ibrahimt,duke kerkuar nga Avdi Ibrahimi te kerkon falje publike.

Destan Sylaj
Mesues ne Therende
Avdi[ Saturday, 10.11.2012, 08:38 PM ]
Reagim ndaj rrenës së rradhës...
Përsëri Haxhiu lëshon rrenen dhe shpifjen e radhës.Edhe pse nuk po kam deshir me u marr më me këtë rrenacak te ndyre,por jam i detyruar te reagoj për hir të së vërtetës.Po në"Diskutime antishqiptare",Haxhi rrenacaku ka publikuar këtë mesazh:"Nexhmi Krasniqi ,sherrin ja kam pare Avdi Ibrahimit Sam 31 Mar 2012 - 7:57".E nderuara redaksi ju kërkoj falje edhe juve se po duhet te reagoj ju thash më lartë për hir të së vërtetës po jap shpjegimin tim më se real.Nuk e njof dhe as nuk di se kush qëndron prapa emrit të"Nexhmi Krasniqit",dhe një njeri që se kam njohur kurr dhe as sot nuk e njof,si ka mundësi që nga unë ky njeri të ketë patur ndonjë të keqe.Por kjo është vetëm një sajes e psikopatit Haxhi që tashmë opinioni e njef mire se kush është në të vërtet ky i sëmur psiqik.I cili nuk ka lënë shqiptar atdhetar pa e shpifur.Më vjen keq,vërtet shum keq për juve të "Zemrës",si po kini durim ti botoni shkarravinat dhe rrenat që edhe juve me siguri ju janë bërë të bezdishme nga ana e Haxhiut të shkeretë.
Haxhi Latif Kuçi[ Saturday, 10.11.2012, 07:52 AM ]
Avdi e Reshat Badalles
Avdi efendiu

Per ty nuk kam me teper te shkruaj,pos nje thenje te Nexhmi Krasniqit se harroi dote qe i ke bere te keqe dhe me thote;Avdiu te gjitha te keqiat mundet ti kete ne shpirtin e tij,por gjak shqiptari kurresesi jo.


Me respekt,

Avdi Ibrahimi nr.tele. 37744338058
Republika Shqiptare e Kosovës

Prizren,29 Tetor 2012.


Opa Avdi dallaverja na paraqitet patriot tjeter e paska bere kosoven Republike shqiptare!Hajde hajde sofist i ndyre ,kan po don me mashtrue me kete sllogan ?

Reshat Buda ;Kan e paske pyetur qe une ne Podujeve paskna que policin serbe ?Mirru me spiunin Bahtir Hamzain,ma i mire nuk je as ti se ky qen.
Me pas que polic ne Podujeve sot isha ne krye te kosoves ore qen bashk me Avdi magjioniqarin.
Bani pyetje serbise ndoshta te japin dosje per mua ?Une pos kam qen anti serb e anti jugosllave,qe ja kam thye koken e tere jugosllavise.E nese edhe mua me quani antishqiptar edhe Perendin do e quani spiun e tradhetar.Fakte o Zhurjan na duhen e jo veq po ja ngjesi si miza ne mute.
Avdi kurci
Sa per qe ke bere kallxim penal ndaj meje na rrofsh leshin bashk me keta gjygjetaret e serbit.Ti ke pasur muhabet me keta edhe ne kohen e titos e Milloshit dhe prape ua pafsh piken e mutit.

Me njeh mua mire populli a kam qen kundra tyre,por mos u mundo te manipolon me popull se popullin per çdo kohe nuk mundesh ta mashtron0

Njeri nga ne do denohet,dhe femit sherrin kan me pare.
Zhuri[ Thursday, 01.11.2012, 09:16 AM ]
Avdi, mos u merre me tradhtare,tradhtari e do vetem plumbin ne balle
I nderuar Avdi Ibrahimi,
Keshilla ime eshte qe te mos merresh me nje spiun botrisht te ditur. Haxhi Kuci, dihet se eshte ne listen e spiunave kombetar. Nga anet tona thuhet: KE VRAVE? MAXHUPIN! KUSH TE VRAU MAXHUPU!? Pra, JU si intelektual i njohur,publicist, luftetar i dalluar kunder shkaut dhe ju te merreni me nje berllok te kombit. Nuk ja vlene! Jo Avdi! Se nuk iá vlene te merreni dhe te humni kohe me nje "maxhup", kerkoje ndjes nga ky komunitet se nuk kam qellim ofendimi,per romet, por nuk gjeta shprehje me te poshter per kete Haxhi Kucin. Ju mund te pyetni Haxhi maxhupin, se kush e dergoi milice kunder shqiptareve ne Podujeve?
Soji i ti dhe klysheve te Serbise e do plumbin ne balle dhe eshtrat e keti te dergohen ne pakete ne Serbi...

Djali i ZHURIT


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum