Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Leter shoqerore Avdi Ibrahimit

 :: politika

Aller en bas

Leter shoqerore Avdi Ibrahimit Empty Leter shoqerore Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Dim 18 Juil - 9:16

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=172650981591039&set=p.172650981591039&type=3&av=100065384145965&eav=Afay8zlBwjBh_iZGlBW4IfgYU5hXkZwC10_AgP1SGn3bl3sXnxj1GbaNunoZgjXf6fYPershendetje o Zotra jote Avdi Ibrahim shoku.Pse bre Avdi nuk e tregon rastin e Besim Ndreces kur erdhe e mu lute,qe ta gjejme dhe ta qesim ne kufi,qe e kishte vrare Shoshkiqin policin.Sa pare mi pagove o Avdi Ibrahimi,? o Avdi shoku nese nuk me adhuroni si Haxhi qe sju pelqen ftyra ime,tregoje te verteten .Banu burr e trego sa ore e kemi kerkue neper vreshta,pastaj ne sopi neper reke gjere afer nji stomit per me dal ne fushen e Grejkovcit,pastaj rekes rikferc gjere ne sopi,Pastaj ne Malsi te re te shpija e Besimit,por ska qe as Besimi e as ska pas as dhe nji polic a ka qen keshtu o Avdi?Thuaj po rren ska problem.A kemi shkue drejte per Grejkovce gjere ne kryete Grejkovcit,pastaj prape ne suhareke.Kur e vrajten kush erdhi te me tregoi qe e kan vrare Besimin?Nese jam ka shtoj diçka çka ska qen thuaj mos ha mut.O Avdi une kam mendue qe je i vendosun trim qe nuk e jep shokun.Tregoje Rastin e Arkanit,banu burr o Avdi Ibrahimi,tregoje kush e pergaditi kete mitologji?Trego kur te qova ne Krushe te motra me kqyr a mos ta kan vrare motrenapo nipat?Sa pare mi ke pague?A nuk e kam rrezikue jeten per ty?Banu burr o Avdi se jemi afer falimentimit trupor,mos shko ne ate boten e amshushme me barre ne krihe,se ke me dhan llogari...Pse nuk me ke tregue qe e ke krijue grupin me pseodonimin "Zhjarri"?Pse nuk me ke tregue qe ne grup e ke Nait Hasanin,e Resmijet Badallen ,?Pse nuk me ke tergue per Reshat Badallaj qe e ke pas shok kurr nuk me ke que ne shtepine e tij?Kur ka dal ne azil Reshat Badallaj ,me çfare derektiva te udbes?A kishe guxue ti me hape ne kohen e Milloshit nji shoqate atdhetare ne Hanover Gryka e Lumes?Dhe mu vetshpallur kryetar i shoqates ?Per bese kete pyetje ja parashtrova edhe kryetarit te LPK es Bedri Islamit ma bani jo une nuk kisha guxue e Reshati po a.Po une me ty gjere nje jave pa e leshue kosoven ke qen te une bre Avdi nese nuk gaboi me 10 apo 11 janar 1999.Avdi Sa here te Riza Vata kemi qen?A te kujtohet kur ishim te Riza Vata kur hyri me shpejtesi Rame Vata qe e kishte pas rrok tuta,kur hyri ne ode,a bertiti qunu burra i shkojme ne ndihme gjakoves se u kall gjakova prej serbeve .Kur i kishte ndegjue Rama lajmet se ne Reke te keqe serbet kan vrare civil.Qesh pakes.O Avdi a te kujtohet kur u ula ne tavolinen e juaj ne qendren zejtare ku ishit ulur ti Osman Gega, Veli Kuqi dhe Aziz Morine kur ma bani Azizi,o Haxhi me ta dhan nji bombe atomike a kishe guxue me ja leshue beogradit,a mbrapa juve a ishin dy polic serb?Po çka i thash baces Aziz?,ti trego ti ,juve po ua leja ne shpirt me tregue realitetin?Po kur ika prej juve a mu leshuat mbrapa,a ma bante Osman Gega ,o Haxhi mua ma kendon kengen Dervish Shaqa qe e kam ngrite flamurin ne suhareke ne vitin 1968,Pse ty kerkush nuk ta kendon kengen?A ma bani Osman Gega çka ke ba ti per shqiptar?Pse ty nuk te kendoin ne kenge?çka i thash?A ma bante Veli Kuçi hajt hajte Haxhi Lata tregona çka ke ba per kosove ?Pse ty nuk po te kendoin ne kenge?A ja bana e kam rrue leshin e k.....bre shpiuna ,mos po genjeje trego drejte?Trego pash naten e vdekjes.Avdi per Reshat Badallen nuk e kam dite qe eshte gazetar ti me ke tregue para dy javeve me kqyre ne fecbukun e Reshat Badalles,kete ta di shume per ndere.Ke nis te me perkrahesh pakes me vonese por e di qe me adhuron se ja kemi hanger buken njeri tjetrit.Avdi shoku nuk e kam dite qe Reshat Badallaj ka qen gazetar ne radio prizrenin, ne RTP e ne gazeta si rilindja etj.,Por vete kete ma tregoi Reshat Badallaj,dhe me tregoi qe drejtor dhe shok te ngushte e kishte pas udbashin Bashkim Hisarin,dhe Bashkim Hisari e kishte prijashtue nga puna sherri ushkurit.Po me intereson pse ma bante mua ke ardhe te Bashkim Hisari me ke shpiunue?Po çka me ka lidhe ma me Bashkim Hisarin dhe me Reshatin?Reshat Badallaj eshte burgos nga komandiri i policisese zhurit ne vitin 1982 qe se ka qite flamurin e jugosllavise ne darsmen e vellaut.Dhe per kete paska shkrue gruaja e Azem Vllasit Nadirja kolegenica e Reshat Badalles.Vete Reshat Badalaj me ka tregue qe kishte punue edhe per radion e Kroacose me Nadiren.Po çka po e mbron Reshat Badallaj dhandrrin e vete Mehe Uken kur te gjitha gazetat kan shkrue qe Meha eshte i shpallur ne serbise si hero serbe me pseodonimin"Moravac" .Ku kete pseodonim e ka te gdhendru,ne arenen e nderit te bias ne kalamegdan.Dhe ne Mitrovic permendore si hero shqiptar.Po ku ke pare o shoku im qe nji shqiptar me qen edhe hero i serbise edhe hero i shqiptareve ?O Avdi,une nuk di çka kam shpifur ndaj teje.Gabimi yt qe edhe ti e ke nxitur kete Reshat Badallen me shkrue kundra meje bashk me Bahtir Hamzen,e Shuhrete Behlulin pse pata shkrue per Lilin qe e kishte lutur drejtorin e Llotarise Murat Muratin qe te me deboi mua nga puna e ta marri Lulin se Luli qenka burri i Shyhretes. Por nejse e randesi dolen per lendine se kush ka qen argat i Millan Shipkes dhe i Arkanit.Ata qe kan bashkpunue me Arkanin i ke ne qeverin e Kosoves dhe te shqiperise.Ty sherrin ta ka ba baca Aziz.Baca Aziz i ka then Fatmir Limes qe ti me Besim Ndrecen i keni meshef do arme ne malin e Biraqit,te betohem kete e din edhe Bajram Bekteshi dhe ai mesuesi i deberdelanit shtat lig Balaj bashk ne normale kemi qen pyte lirishte.Po keto ti kam then edhe ne oborrin tim kur erdha te morra me bacen Azise ne shtepine tende dhe erdhem ka ajo rruga qe e kishte rregullue uçk ka berisht.E ke edhe ne kaset ne you tybe deklaraten e baces Aziz.A ja bane baces Aziz,ti paske hanger mut,shko me Haxhiun dhe demantoje genjeshter i paftyre.A te qova ne shtepi ty,pastaj per ne Deberdelan,por kur mberrijtem afer shtepise se baces Azise ma bani ndale se une nuk bisedoi me banditin Fatmir Limen.Pse po na ben keshtu baca Aziz,ja nisi e po qesh dhe iku me vrape pasha kete dite.Edhe ty edhe mua na paska rras baca Aziz Morina.Keshtu shoku te merr ne qafe o Avdi.Neqoftese kam shpifur sa te zit e thonit diçka ndaj teje i poshter qofsha.Kur e pata rreh Sherif Cikaqin qe rrinte me polic serb pash kan kie,a e ke shti ti Rexhep Selimin te me kercnon.?Ato fjale qe mi pate then ti qe kinse e keni lan me detyra mu shoqerue me polic te njejtat fjale mi ka than edhe Rexhep Selimi vete i treti.Kam bisedue me Rexhepin ma bani per here te pare po e ndegjoi Avdi Ibrahimin.Edhe me Sanije Rexhen e sandokanit kam bisedue ma bani nuk e njoh Avdiun.Kurse ne grupin tend zjarri ka qen,te njeh por nuk tregon asnjeri.Edhe me Kamishin kam bisedue as ai nuk te njeh.E perfundova.Ja Libreza e Reshat Badalles botoja ne faqen e tij,se ai e kishte shlye von i ka dal gjumi,hahaaaKur ti hypish dikujt ne qafe ,prite se ke me thye qafen tende .Edhe per Hazer Susurin ka shpif kinse ja ka dergue mbi 500mij marke kinse per uçk.Por ur e pyesi Hazir Susurin ,a eshte e vertete kjo çka po deklaron Reshat Badallaj?Ma bene sikurse juve qysh po ju shpifet edhe ndaj meje po han bagla Reshat Badallaj,dhe as nji cent nuk ma ka dergue,dhe me bene ja kam demaskue keto shpifje .Ku i paska lan keto paret e mergimtareve ky fare Reshat Badallaj?Pse Reshat Badallaj deklaron kinse e din kush i ka vjedhe paret e tre perqindeshit dhe vendlindja therret?Kur ky i paska vjedhe?Hajn profesionaliste.Avdi shoku,neqoftesediçka kam shpifur ndaj juve ketu ,lirishte ma demanto,dhe mos harro te me bani kallzim penal.Te pershendes shok i nderuar.Sinqerishte e shqiptarisht,patriotikisht atdhetarisht,mirmbetsherisht;shoku juaj i nderuar Haxhi Latif Kuçi(Haxhi Llotoja,Haxhi Taksist).Leter shoqerore Avdi Ibrahimit 218185808_172650988257705_878125538993930766_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=B9XhsWVW_GsAX-iVl6l&_nc_ht=scontent-mrs2-2

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17152
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Leter shoqerore Avdi Ibrahimit Empty Re: Leter shoqerore Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Dim 18 Juil - 9:46

=AZVh6QzMOXzHZZ4l_QGvwfp5ztzS8JSE8nXSeYuFxhGcVXiTq9x8kJao4WZvALjjOJ5TRCFnCJTMVDAJj5Il4zdDRx2MxcmcjOOCu17PIlRyZgBz9RmETA3y1aaMPh1p7i74gm6F0zme6y864BeFljD1q6V8AW0M8hKayLpJwi5vKA&__tn__=R]-R]Kuçi Haxhi

Avdi Ibrahimi,per gazetar Titist qe ja ka dhan besen regjiit serb ma besnik se Reshat Badallen veshtir eshte me gjete.Ky betohem qe eshte kupolla apo shefi i udbashave.Mbasi e zbulova qe ka qen gazetar ne kohen e Titos,qka te shkruaj zi e terr per kete Baloz,,ska rrote sames qe ma kundershton.Po me duket me fare e fis udbasha,se ana e zhurit kan marr pare edhe hiq pa qen ne pune,vetem me shpif e mi lajmrue kush po sillet ka kufiri.Ky ja qe i permend udbashat,por ky udbashi kryesor i jugosllavise eshte se e kam hetue qe kur te shkruan dikush per veprat e mija atdhetare po kcen si zorra ne zjarr .Ky jo qe i qet udbashat por ne nje te skajshme i mbren me marifetllek.Ky jo qe e shan Thaqin ,Ramushin ,Isen,Milaim Zeken,por ky kqyr kush jan kundra ketyre,per me ua nxjerr gjakun nga vetullat.Ani Gazetar prej vitit 1977,kuku lele kuku lele.Bash TITOIST me gjak e me fele.Ani kur po na etiketon keni lujt qiqek me Rankoviqin me violina.Ky na kaska pa avavav.A paska punue ne radio prizreni dhe e ka udheheq ate emisionin "Karavani i Fshatit,e si mos me i then ketij thiut Titist,shpiun,udbash hajn e qe ka loz qiqek.Por vertete shume i ka zgjate pa e zbulue.Por zotit shyqyr qe ju rrit morri ju ba bull dhe e qiti librezen e gazetarise me u lavderue.Pyte pse e ke hek librezen e gazetarise.Po e shoh qe kerkush as Isa as Thaqi as Ramush Haradinaj as Lima,as ti Avdi popo as nji nga udbashat nuk po guxoni me ka kethye fjalen.Dmth qe ua posedon dosjet dhe kerkk e mbyllin gojen.Avdi a e dini Kallashit kush ja ka thye lokalin?A e din ku ka banue Kallashi?Qaty afer shtepise time poshte perfundi Avdullahut,buke skan pas me hanger.Nana i ka punue pastruese ne ujsjelles.Disa here ka marr mall ushqim ne kioskun tim dhe kurr nuk mi ka pague.Hallall i qofshin .Tybe nja ngjitsha,zoti e din,une dhe nana e Kallashit.E din edhe ti sa njerezve ju kam dhan ndihma por pa interes,per hir te zotit.A te kujtohet kur erdhi ai Samiu i Mamushes me shkue te Sali Hoxha(kapuqi) me ja kerkue nji vertetim qe per hater tim i ka prue dy kamiona me ushqime dhe anuk na dha as Sali Kapuqi e as djali Saliut.A na tha Sali Kapuqi nuk i keni zbraze kamionat me ushqime te ne.A ma nguli Sali Kapuqi?Avdi shoku a mos mi permend keto gjana dhe me than q.... nanen Haxhies.Une çka di per ty ,me thuaj nese nuk e them mut qofsha.Me thuaj a te kujtohet Haxhi kjo ajo,nese te them po genjen i poshter qofsha.Asgje nuk e kam ne harrese.Avdi shoku te pershendesi shumeeeeee ,je atdhetar,por te kan kap perpara udbashat.Nuk ta shoh per te madhe.Te fala shoku im,flaka i dalt kosoves e botes,thonin tend se japi per miliarda.More edhe perpara luftes jemi perlare,por pa njeri tjetrin dita na ka dok njeqinde vjete ,nanen atyre qe na kan inatin.Veq edhe Bajram Bekteshit ruju se dhelper ish pasha nji zot,Tjereve futja pordhe.Kur flejshim ne oden e tij ne samadrazhe pasha nji zot zi e terr fliste kundra teje.Pse i kam shkrue rastesisht e ka plagos granata ish hidherue.çfare te keqe kam shkrue po me pas gjuajte drejte Bajram Bekteshin as copat bre sja kishin gjete.Ani de qe po shkruaj,Bajram Bekteshin e gjuajten foracat serbe dhe granata me qellim ja theu kemben.RRofte patriotizmi dhe heroizmi i Bajram Bekteshit,Lufta e Bajram Bekteshit na pruri çlirimin dhe bashkimin me nanen shqiperi.Lavdi vepra heroike e patriotit Bajram Bekteshit.

=AZVh6QzMOXzHZZ4l_QGvwfp5ztzS8JSE8nXSeYuFxhGcVXiTq9x8kJao4WZvALjjOJ5TRCFnCJTMVDAJj5Il4zdDRx2MxcmcjOOCu17PIlRyZgBz9RmETA3y1aaMPh1p7i74gm6F0zme6y864BeFljD1q6V8AW0M8hKayLpJwi5vKA&__tn__=R]-R]Leter shoqerore Avdi Ibrahimit 218886622_172692324920238_4339740396959694262_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-3&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=OcMhn2CEsPYAX8JtEGT&_nc_ht=scontent-mrs2-2


  • Like


  •  · 
    Reply


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17152
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum