Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Shpifjet e Reshat Badalles dhe Avdi Ibrahimit

 :: politika

Aller en bas

Shpifjet e Reshat Badalles dhe Avdi Ibrahimit Empty Shpifjet e Reshat Badalles dhe Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Lun 28 Juil - 4:29

Platforma per bashkim kombetar me shekuj eshte parashtruar nga tradhetaret,por per Bashkim Kombetar kurr gjere me tani nuk eshte luftue.As dhe nje shqiptar nuk thote se jemi kundra Bashkimit ,kurse me veprue ne kete drejtim ne gishta mundemi ti numrojme.Deshmor po i shpallin edhe shpiunat.Ata qe vdiqen per atdheu,u vrane ma se shumti nga shpiunat si para luftes si ne lufte dhe pas saj.Ata qe thone se ne jemi vendi i shqiponjave ,genjeshter e kulluar eshte,sepse shqiponja dykrenare eshte  simboli i Vatikanit ,simbol i masoneve .Qe ma pare e kane perdorue Romaket,bizantinet,gjermanet,ruset,serbet,francezet,egjiptasi,etjere shtete.Rilindaset kan qen te paguar nga fraksionet e ndryshme perendimore,me drejtim antikombetarDhe pavaresine shqiperise ,e kuptojme si te servuar nga te huajte,si nje mashtrim ne neve,qe hape rrugen e coptimeve ne vijim e siper.Siq po shihet edhe nga marsi.Avdi Ibrahimi me kritikone mua pse jam kundra luftes se Kosoves?Pse veriun e ndajten keta faqezinje ?Avdiu bashk me Reshat Badallen me kritikojne pse e kritikoje luften ne Iliride?Pse pas tere asaj lufte,shqiptaret e Ilirides i lan nen sllavomaqedonas?Keta me kritikojne pse e kritikoje luften e Luginen  e Presheves?Vetem pse theme se pas asaj lufte se pergjakur i lane shqiptaret e ketyre vendeve nen serbi?Reshat Badallaj deklarone ne fb e Kujtim Kurtit kinse profesori i ndjere Bajram Kurti ka vdekur nga kanceri.Kurse genjeshtra e dyte e Avdi Ibrahimit ku vete deklarone se i ndjeri Bajram paska vdekur sipas ekspertizes se mjekeve nga infrakti.Vetem ata qe nuk kan hund ,nuk e kuptojne se kush gjindet prapa skenave makabe.Ata munjat e serbise,sot na kercnojne si tigrat qe veprimtarin tone te na zbehin me ane te shpifjeve te tyre me ane te kuzhinave serbe.Politikanet,shkrimtaret e shteiti me ane te poezive te tyre poshteruese e mesojne popullin qe ta ndjekin vdekjen e deshmoreve,kurse vete mbeshtillen neper fustanat e grave.Neper trubullira,keta i vrasin atedhetaret.Cili shqiptar ka guxue me ba çrregullime ne popull pa marr ma se pari leje nga serbet qe te behet patriot para shqiptareve?Keta edhe te vrasin dhe te nesermen te vijne ne ngushllime!Avdi Ibrahimi dhe Reshat Badallaj,nga goja e tyre qesin fjale ushqyese,patriotike,por mbas shpines te ngulin thiken vdekjeprurese,sidomos perqares dhe shpifesa te pa skrupullte.Kur thone ne kemi punue per qeshtjen shqiptare,keta ta dini se kane qen tradhetar ordinera.Keta kur thone se ne kurr nuk kemi tradhetue,keta edhe me teper seq mendoni kan qen bashkpuntor te serbise.Keta kur premtojne,ta dini se ju kan mashtrue..

Reshat Badallaj ME 12 SHKURT 2011,vdic nga kanceri, BAJRAM KURTI, ku ishe ti ne kete date?
5 juillet, 13:08 · J’aime

https://www.facebook.com/haxhi.kuci.7

Ja nje deklarat e Avdi Ibrahimit;Genjeshtra te kulluara.

Për dr. prof. Ramadan Muja, Nait Hasani bile edhe unë Avdi Ibrahimi qenkemi “kriminel” kinse Naiti dhe Unë, e paskemi “helmuar” axhën e Kujtimit; Bajram Kurtin kurse prof.dr. Ramadan Muja i paska mbuluar gjurmët e “krimit” largqoftë kjo që thotë ky derdimen për mua që as në ëndërr nuk do ta pranoja të bëjë as krimin më të vogël për njerëzimin, e në veçanti ndaj popullit të shenjtëruar shqiptar, njëkohësisht nuk po e marr në mbrojtje as Thaçin, Veselin, Hasanin Mujën e ndonjë tjetër për shkak se secili nga ata kanë dinjitetin dhe personalitetin e tyre. Pastaj, shtroj pyetjen po si mundem me qenë Unë kundër Vetëvendosjes?... kur jam njëri nga themeluesit e Lëvizjes Shqiptare për Vetëvendosje në vitin 2002 së bashku me Fatos Aliun, Abdyl Krasniqin babain e heroinës Xhevë Krasniqi Lladrovci, Naim Krasniqin, Mejdi Asllanin plakun e Emshirit të Prishtinës, Islam Berishën dëshmor, pjesmarrës i tri luftëra çlirimtare e Ymer Krasniqin ndërsa këta deraç të mjerë paskan bredhur derë më derë për të kërkuar diçka për thashetheme, dërdëllitje e gjepura mund të dëgjoni nga ky grup i vockël zemër racistë e zemër djajsh të cilët kujtojnë se litari drejtohet në thes, këta derëzinj i lëshojnë shumë ujë mullirit, flasin shumë dhe pa i peshuar gjërat mire mbushin ujë me shosh. Qeshin dhe ofendojnë e shpifin edhe ujin e kulluar, nuk u pëlqen asgjë shqiptare, për këtë vetëm ofendojnë, rrejnë e shpif sa here tu jepet rasti, thjesht ky grup shtiekeq nuk kënaqen me asgjë të mirë që ka shqiptaria. Fillimisht kam menduar se ky grup i vockël që kanë humbur rrugën në oborr po i shpifin disa njerëz se kanë inate ndaj tyre, në këtë rast ndaj meje dhe Reshatit, vetëm pse ne me anë të shkrimeve tona i kemi demaskuar dhe demantuar shpifjet dhe ofendimet që i ka bërë ky grup mbarë kombit shqiptar këta zemërdjajsh që nuk kanë mend as sa një bythë sorre, Por më vonë kuptova se ky grup mjeranësh shpifin e ofendojnë mbarëshqiptarët. Ju duket uji në gurmaz, janë shumë të ligë, duken së janë Ujk me brirë njerëz të vrazhdë e ters, me të cilët nuk merresh dot veshë. Ky grup i vockël zemëracistësh e nisën vallen kur pushojnë daullet, pra kur ka pushuar lufta çlirimtare, ky grup i vockël janë bërë pavetëdijshëm apo edhe qëllimisht mercenar të Serbisë! Që nuk lënë gjë pa share e ofenduar heronjtë e atdhetarët shqiptar.

Hë! Haxhi Kuçi mos pafsh kurrë diell me sy!

Kujtimi në komentin e tij që ka apostrofuar Nait Hasanin dhe Avdi Ibrahimin e Ramadan Mujën, si “kriminelë” që para disa vitesh kinse e paskemi “helmuar” prof. Bajaram Kurtin. Kjo shpifje ilozioniste e tij më bëri që më 7 korrik 2014 mbas dite të shkojmë bashkë me Azix Morinën, shokun tim të idealeve të përbashkëta kombëtare të bisedojmë në shtëpi te prindi i Kujtimit, Ali Kurti. Ai, mua personalisht më njeh, afërsisht që 30 vite, me të jam njohur nëpërmjet veprimtarit të madh të çështjes kombëtare shqiptare prof. Bajram Kurtin i cili para disa vitesh ka ndërruar jetë, me të cilin ishim bashkë në vitet më të vështira që kalonte kombi ynë shqiptar nga gjenocidistja jugosllavo–serbe, për mua dhe shoqërinë time bacë Bajrami ka qenë udhërrëfyesi e filozofi në rrugën e lirisë për bashkimin e trojeve shqiptare me shtetin amë SHQIPËRINË! Për këtë edhe e kam mbështetur fuqishëm në çdo kohë shpirtërisht e materialisht Bacë Bajramin kur ka patur ai nevojë, këtë mbase e din më së miri familja dhe vëllezërit e Bacë Bajramit të madh, por habitem si nuk paska njohuri për këto Kujtimi?! Bacë Aliu dhe nëna e Kujtimit na bënë mikpritje të mire, pas pak çastesh unë e hapa debatin duke i treguar se çfarë ka shkruar në koment në murin e tij në facebook.
Kujtimi, duke na quajtur Naitin, prof.dr. Mujën dhe mua “kriminelë” pa as një mbulesë argumentuese, kinse e paskemi “helmuar ne” prof Bajramin. Kur dëgjoi bacë Aliu këtë gati u çmend, po kjo është një iluzion dhe vetë njollosje ndaj meje si prind dhe ndaj Bajramit të ndjerë si axhë i Kujtimit, këto janë vetëm sajesa të shërbimeve sekrete antishqiptare ruso-serbe, e për këtë kur të duash ju ofroj raportin mjekësor dhe u jap edhe një deklaratë me shkrim, se vëllai im Bajrami ka ndërruar jetë nga një sulm kardiak që ka pasur në zemër.

Për këtë po i përkujtoj shpifarakëve të ndyrë e njerëzve të sëmurë psiqikisht, se veprimtaria ime atdhetare mbarëshqiptare është e pastër si kristali, dhe ndihem shumë krenar për këtë punë, që kam luftua me pendë e pushkë, armikun e kombit shqiptar pushtuesin jugosllav-serb, që kanë bërë gjenocid ndaj popullit shqiptar e kështu do të jem gjithnjë kundër çdo armiku që guxon ta nënshtroj popullin shqiptar në rrugën e lirisë.

http://diplomacia.dk/lajme/lajme/2457/mos-shpif-kujtim-e-mos-u-b-n-argat-i-derdimenit-haxhi-ku-i.html


Dernière édition par Perparimi le Lun 28 Juil - 4:33, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Shpifjet e Reshat Badalles dhe Avdi Ibrahimit Empty Reshat Badallaj;Bajram Kurti ka vdekur me 2011 nga kanceri

Message  Perparimi Lun 28 Juil - 4:32

Reshat Badallaj ME 12 SHKURT 2011,vdic nga kanceri, BAJRAM KURTI, ku ishe ti ne kete date?
5 juillet, 13:08 · J’aime

https://www.facebook.com/haxhi.kuci.7

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum