Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Leter derguar CLARIONIT

 :: shoqeria

Aller en bas

Leter derguar CLARIONIT Empty Leter derguar CLARIONIT

Message  Perparimi Lun 22 Mai - 13:54

Untitled Comment
Clarion

te falenderoi ne sygjerimet e tua por çka te beje more i nderuar
kur jeta ime eshte ka fundi,dhe paskna punue per qenat qe edhe sot ata jane ne krye te vendit te KOSOVES !
E pse pra e ngrisni UçK-en,ngritni individet qe nuk jan kane ne rrjedhat e tradhetise!! Qe luftuan e ivrane disa ne kurtha,dhe ata qe i shtinen ne lufte,i vrane e vete po e trashegoin sundimin mbi popullin e tyre te vet,ku edhe ne kohen e roberise e shtypen bashkarisht me serb?

E qe me thuash qe ma mire ti shikoi femit e mi?Shume mire e kije,por edhe ketu ne mergim qe me debuan shqiptaret ,nuk po me lene te qete, tani edhe mesat e mija ja kane nis mem
shpiunue ne organet franqeze,sikur tek serbet,por serbet ishin shume ma te mire,dhe mesa tani mbi mua jeton ne france. Mua nuk po munde me me bere gje ,por femit mi shkatrruan, nje djal dote ma prishin qe gjashte vjet ma kane mbyllur ne spital psikiatrik per inati tim dhe se çfare inekcione i kane dhene ,tani nuk po ma leshoin se po tuten mos po e dergoi prane gjygjit te hages,ku jeni ore populli i im shqiptar,apo çfare kombi jeni qe me leni te vajtoi e te vuajn edhe femit e mi per ju e jo per serb e as per djallin!!!,rrini se keshtu njerezve qe e dhane mundin e pa kursyer ,duhet ti çrrenjosni,frika as nje poull nuk e ka qitur ne drite i vetmuar po mbesi,por sa jeni ne hakun tim populli im aq drite pafshit poashtu dhe liri sikur une. .Nuk me ndihmone njeri i gjalle,as gjygjet e ketij shteti te poshter franqez,as avokatet nuk guzoin,as gazetat nuk kane guxim,as nuk me lejoin te dali dhe kam kerkue ndihme nga VATIKANI kate here u kam shkrue,ku i posedoi edhe argumentet,Pa pergjigje!
Kam kerkue edhe nga UNHCR ne Gjeneve si me shkrim ashtu edhe me mesazhe ,nuk me pergjigjen!

Kam kerkue edhe nga Keshilli kombetar shqiptar te zotni Martin Vulaj,por ai qeshte me mua ,kinse eshte i nxenur me pavaresin e kosoves!!!!
Kam kerkue edhe ne kosove,te avokati Tom Gashi, e tek ombuspersoni ne PR,edhe tek doktor Zeka ne Poloni,i falemderit ka intervenue por veq sa eshte acarrue situata,kam kerkue edhe nga nje doktor i shkupit qe ka çen ne RTK ne nje emision ngjyra jetes,por ky vetem paran e kish ne shpirte,duke kerkua shume ku une nuk punoi,por deri vone kam kerkue ndihma neper kisha edhe ato nganjeher na largonin,me vrau Fatmir LIMA,ma mire t'me kishte pranue ne ushtrin e tije e te kisha vdekur per kosove se sa me obligoi te emigroi,edhe te rugoves nuk ma kane lan mangu?RRoft Kosova ,e Shqiperia e viset e tjera me shqiptar per inat te frances e gjermanise,sepse edhe ky shtet i poshter me deboi vetem pse u thash se nuk me lane shqiptaret te luftoi (tradhetaret)
Tani dua te kerkoi ndihme edhe ne gjygjin e hages,dhe ne fund dua ti drejtohem edhe OKB te KS ne Nju jork,
e pastaj dot ja la zotit

E pastai,me iu bashkangjitur.............


Dernière édition par Perparimi le Dim 23 Mar - 14:48, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Leter derguar CLARIONIT Empty Re: Leter derguar CLARIONIT

Message  Perparimi Lun 22 Mai - 14:54

E sa Sllobodana ka e qe duhet si ky me vdekur,
por a e dini se sa shqiptar ka si ma te zi se ky

A mendoni se serbet vertete jane aq trima?
Pa ja ba dikush qenit kape mos ta nine
Jo jo shok qenet e keqije na shtijne ujqit brenda te grat tona
dhe na hypin mbi
Per shkie sot i hi fund e krye me nje allti te dryshke,
dhe tybe nguzofte serb me dal nga shpija!
Por kur po i kane shpiunat shqiptar vallahi,
aty duhet me nxe shume shpirtin dhe mendjen
Kush ka ra prej dardhe le te flete,e kam fjalen kush e ka vllaqit ne kosove gjate luftes
jo me fole me te ndegjume,e te shkruara ,por kush ka gervishte me shpirt dhe nuk e ka ditur sa e kush po hane tershan e kush buke,dhe kush kane po e vrete shpionone
e vrete mbas shpine e ne fund u ba heroje,dhe ata qe qiten shqiptar nga kosova ,sot te gjithe te agjencioneve turistike ne kosove jane marr me kete marrin dhe jo qe nuk i kane qitur ne distacionin e caktuar ,por i kane lene ne rruge e vrare,dhe keta kane nxen vende si drejtora
Jeni qorrue ore shqiptar apo edhe ju jeni si keta qe e pranoni kete te shemtuar

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: shoqeria

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum