Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

l POEZI+Adem Gash

 :: sport

Page 1 sur 2 1, 2  Suivant

Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Mar 30 Mai - 8:16

l                                            POEZI+Adem Gash Kkkst7l                                            POEZI+Adem Gash Dddyj0
Xhevat Kryeziu,Cen Desku,Une Haxhiu,dhe Rrahim Buzhala,ne nje pajtim ne Baje te Malisheves,dhe foto e dyte _ mars 1997 ne promovimin e vepres:Eshte Prof Mejdi Elezi
http://www.freeblognetwork.com/drenica/715/
http://www.freeblognetwork.com/Albanian/1241/#c23139http://freeblognetwork.com/drenica

kris e mos u nd+++++A ka gje ma te mire kur e pajton njeriun e pafaje,dhe nga koka ja hekesh zjarrin qe e ka!
Mjere ata qe i shtine njerezit qe e nxisin vellaverasjen mes shqiptareve ne lufte,dhe te nxihen e te treten si shtaze ene kafaze,pa pike te fajit.



(Pa titull)
( Crusader : 23-06-2006 ) Tungjatjeta Krela, Eshte vertete e pamundur te mblidhet polemika mes Kadarese dhe Qosjes ne vetem disa rreshta,...sespe ata te dy ka kohe qe jane duke e zhvilluar kete polemike,...


Dernière édition par Perparimi le Dim 9 Mar - 1:18, édité 6 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Sam 24 Juin - 2:08


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Sam 24 Juin - 10:09

Sofra
( Sofra : 24-06-2006 ) O Krela ,po ti humbe fare unö tö pyta ma heret prej nga je ti nuk ma ktheve pörgjigjen,edhe kur tö kritikosh ,kritiko pak me rrotulla se ktu nö forum ki nj...

pergj

Sofra
Jam nga Sufreka,me profesion:Mesues,arsimtar i historis,jurist e se fundi edhe poet,por kurr nuk kam ushtrue profesionet e mija,.Nga komiteti i Sufrekes e ai krahinor me paten shpalle tradhetar jugosllave qe nga viti 1971 kur flamurin shqiptar e pata mbrojtur nga shkijet e shqiptaret nja 70 nga friga qe mos pi mbysin shkijet deshten mua t'me vrasin,e qe thuash kritiko rrotulle,po kush po jave rras ore Sofra,me shpiuna shume kam pasur pune,dhe cilin shqiptar e kam nxene shok e kam mendue se eshte burr i mire me ka dal shka e perteje shkaut!
Si intelektuali si fshatari


A tu pergjigja Sofra se nuk kam qen afer kompjuterit


Dernière édition par Perparimi le Dim 9 Mar - 1:05, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Sam 24 Juin - 11:17

A ka ne kosove njerez te drejtesise e ti drejtohet populli se çka dot u ndodhe? A Ka ?POOOoo
Keta jane :
Zejnulla Gruda prof. i se drejtes nderkombetare ; ish ambasador ne kohen e titos.........
Harejdin Kuçi--------------_//------------------- ; deputet ne kete kohe
-------------------------------------------------
dhe ti drejtohet juve ore popull se çka dot u gjeje! nuk guxojen se e humbin karriken?
Shenime në liber
Frashër Oseku
Stokholm
Suedisë
frasheri@hotmial.com


http://www.google.fr/search?hl=fr&q=H.Ku%C3%A7i&meta=lr%3Dlang_hr


|| Fatmir Limaj : është i lirë ||Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajredin Kuçi, tha se me këtë vendim është vërtetuar se Gjykata e Hagës ka qenë objektive lidhur me ...
www.fatmirlimaj.com/index.php?id=19 - 9k - En cache - Pages similaires
http://www.fatmirlimaj.com/index.php?id=19


Te lumit ne qe kemi intelektual ,dhe pallin si magar
si magar e here qi qent,se u ka hire friga ne bythe


Dernière édition par Perparimi le Dim 9 Mar - 1:05, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Leter derguar Fatmir Limes

Message  Perparimi Sam 24 Juin - 12:18

( Sofra : 24-06-2006 ) Po ore Krela e lexova Nuk është puna se askush nuk iau rrasë po po na i nalin postimet edhe tjerat me radhë që të kanë detyru me i ndrru pseudo...



falemnderit, ne e morem pytjen tuaj drejtuar Fatmir Limaj
Përgjigjet botohen në numrin festiv për Vitin e Ri në EPOKA E RE




Emri: Haxhi
Mbiemri: kuçi
Qyteti: Sufreke
Shteti: france
E-mail: anubis-iv@hotmail.com
Pytja juaj : Fatmir Une dje ta kerkova nje pergjigje,edhe nje here po te pyesi: Pse nuk me pranove ne Deberdelan? Pse me quajte shpiun? Kush ke ai nenqim qe te dha informata kaq te pashteruara? A mundesh edhe sot,ta gjene nje njeri shqiptar qe ka sa te zinjet e thonit qe dike e kam marr ne qafe gjate jetes sime? Pse policia e ushtrise se uçkes,ne Marali me rrethoi me 22korrik 1998 ne oret e mengjezit?Kush ua dha urdherin,qe tme çarmatosin dhe tme kercnohen se nese luftoi kundra serbeve kan me pas pune me mua? E di pse!Dhe po te tregoje:Ti e ke pas Nysretin e Samadrazhes vegel qe te ka prue arme nga shqiperia,dhe sherri ketije sepse ky mua me dhendrrin tim,me kan shtie ne dore te serbeve me\'m vra bile duke i paguar!Ma e keqja duke e thyere shtepin e dhendrrit bash me Nysretin dhendrrin tim,e kinse une ja kam thye me kete Nysretin tend.Fatmir Lima ma ke shkatrrue jeten time dhe te femive te mi,me debove nga atedheu im,dhe ma dheve punen time qe sa shume ja kushtova kosoves e popullit.Nuk dua ma teper me\'t te shkrua sepse je ka me marrish vesh shume mire,nese nuk me jep pergjigje besen po ta japi kete ka me pergadite si e di une dhe kam me dergue ,ma se pari ne UNHCR,pastaje ,ne Hage ,e deri ne OKB te KS edhe ma nalte dhe kam mi pague edhe gazetat ma me za dhe le ta merr vesh tere bota,per mua e per tye dhe antaret e mi e miqasin.Pergjigju ma mire ta qet!



Ju falemnderit, mesazhin tuaj e kemi marrur me sukses, ai do të publikohet mbrenda 24 ore




Emri: Haxhi
Mbiemri: kuçi
Qyteti: Sufreke
Shteti: france
E-mail: anubis-iv@hotmail.com
Mesazhi jauj: falemnderit, ne e morem pytjen tuaj drejtuar Fatmir Limaj Përgjigjet botohen në numrin festiv për Vitin e Ri në EPOKA E RE Emri: Haxhi Mbiemri: kuçi Qyteti: Sufreke Shteti: france E-mail: anubis-iv@hotmail.com Pytja juaj : Fatmir Une dje ta kerkova nje pergjigje,edhe nje here po te pyesi: Pse nuk me pranove ne Deberdelan? Pse me quajte shpiun? Kush ke ai nenqim qe te dha informata kaq te pashteruara? A mundesh edhe sot,ta gjene nje njeri shqiptar qe ka sa te zinjet e thonit qe dike e kam marr ne qafe gjate jetes sime? Pse policia e ushtrise se uçkes,ne Marali me rrethoi me 22korrik 1998 ne oret e mengjezit?Kush ua dha urdherin,qe tme çarmatosin dhe tme kercnohen se nese luftoi kundra serbeve kan me pas pune me mua? E di pse!Dhe po te tregoje:Ti e ke pas Nysretin e Samadrazhes vegel qe te ka prue arme nga shqiperia,dhe sherri ketije sepse ky mua me dhendrrin tim,me kan shtie ne dore te serbeve me\\\'m vra bile duke i paguar!Ma e keqja duke e thyere shtepin e dhendrrit bash me Nysretin dhendrrin tim,e kinse une ja kam thye me kete Nysretin tend.Fatmir Lima ma ke shkatrrue jeten time dhe te femive te mi,me debove nga atedheu im,dhe ma dheve punen time qe sa shume ja kushtova kosoves e popullit.Nuk dua ma teper me\\\'t te shkrua sepse je ka me marrish vesh shume mire,nese nuk me jep pergjigje besen po ta japi kete ka me pergadite si e di une dhe kam me dergue ,ma se pari ne UNHCR,pastaje ,ne Hage ,e deri ne OKB te KS edhe ma nalte dhe kam mi pague edhe gazetat ma me za dhe le ta merr vesh tere bota,per mua e per tye dhe antaret e mi e miqasin.Pergjigju ma mire ta qet!


Ju falemnderit, mesazhin tuaj e kemi marrur me sukses, ai do të publikohet mbrenda 24 ore




Emri: Haxhi
Mbiemri: kuçi
Qyteti: Sufreke
Shteti: france
E-mail: anubis-iv@hotmail.com
Mesazhi jauj: Ju falemnderit, mesazhin tuaj e kemi marrur me sukses, ai do të publikohet mbrenda 24 ore Edhe ju antar,apo moderator,nese nuk kerkoni nga Fatmiri pergjigje e inqizova edhe masazhin e juje a e shihni mire!Deri neser keni afat,dhe neper tana forumet ane e mbare botes kam mi qitur,bile ta dini ne te gjitha gjuhet cilat i die!Une te kam frige tani ma teper nga shqiptaret,dhe me dukeni ma te keqinje se shkijet,me mija here.......Une te zihem ne helli me femi e te me diskriminojn nga jeta,djali te vuaje neper spitale duke e helmuar me ingjeksione,qe jane te ndaluara edhe me norma nderkombetare,e une dike kerko ndihme nga mejeket e kosoves ndihme e ju bani shaka me jeten e djalit tim, sidomos RTK sikurse i serbise.Dhe,kurr serbet nuk me kane malltretue sikur ju ore shqiptar,sidomos policija shqiptare!Ne kohen e titos kesh i pa moralshem ne kohen e Sllobes po,ne kohen e Rugoves po,dhe çdo gje qe e bana per ju shqiptar, ju mu hakmorret ne vend te shkive,!Une kur ua mbrojta flamurin,ju me shpallet tradhetar te jugosllavise,qe nga Fadili Hoxha,Ymer Gashi e Reshiti,!Une i nisa demostratat me 11mars1981 ne menzen e studenteve i pari nga te gjithe shqiptaret e tjeret i pervetsuan,e ju me shpiunuat dhe ju me malltretuat ,kush ?policia shqiptare,une shkrova per republiken e kosoves, ne vitin 1972j prof. i gjuhes Nezir Rrezja ne Normalen e prizrenit,me dergoi ne supin e prizrenit etj. etj.Nese mendoni qe ju te pavaresoheni dhe ta krijoni mini jugosllavin ne,brenda kosoves,gabim e keni,ju jeni qe dje na shtypnet popullin dhe tani po ate mas jeni ka e shtypni ne roberi! ju ore gogola ore shkie ju na shtypet ne vend te shkive,dhe prape po na shtypni,Edhe per vetvendosjen kam mesazhe se çfare qellimi keni? nese nuk me ipni pergjigje ,deri neser ta dini se dreqi ka me ju marr,mos e nxini shaka sepse me kesi shaka do ta mirrni popullin ne qafe dhe veteveten!!!!!!! Emri: Haxhi Mbiemri: kuçi Qyteti: Sufreke Shteti: france E-mail: anubis-iv@hotmail.com Mesazhi jauj: falemnderit, ne e morem pytjen tuaj drejtuar Fatmir Limaj Përgjigjet botohen në numrin festiv për Vitin e Ri në EPOKA E RE Emri: Haxhi Mbiemri: kuçi Qyteti: Sufreke Shteti: france E-mail: anubis-iv@hotmail.com Pytja juaj : Fatmir Une dje ta kerkova nje pergjigje,edhe nje here po te pyesi: Pse nuk me pranove ne Deberdelan? Pse me quajte shpiun? Kush ke ai nenqim qe te dha informata kaq te pashteruara? A mundesh edhe sot,ta gjene nje njeri shqiptar qe ka sa te zinjet e thonit qe dike e kam marr ne qafe gjate jetes sime? Pse policia e ushtrise se uçkes,ne Marali me rrethoi me 22korrik 1998 ne oret e mengjezit?Kush ua dha urdherin,qe tme çarmatosin dhe tme kercnohen se nese luftoi kundra serbeve kan me pas pune me mua? E di pse!Dhe po te tregoje:Ti e ke pas Nysretin e Samadrazhes vegel qe te ka prue arme nga shqiperia,dhe sherri ketije sepse ky mua me dhendrrin tim,me kan shtie ne dore te serbeve me\\\\\\\'m vra bile duke i paguar!Ma e keqja duke e thyere shtepin e dhendrrit bash me Nysretin dhendrrin tim,e kinse une ja kam thye me kete Nysretin tend.Fatmir Lima ma ke shkatrrue jeten time dhe te femive te mi,me debove nga atedheu im,dhe ma dheve punen time qe sa shume ja kushtova kosoves e popullit.Nuk dua ma teper me\\\\\\\'t te shkrua sepse je ka me marrish vesh shume mire,nese nuk me jep pergjigje besen po ta japi kete ka me pergadite si e di une dhe kam me dergue ,ma se pari ne UNHCR,pastaje ,ne Hage ,e deri ne OKB te KS edhe ma nalte dhe kam mi pague edhe gazetat ma me za dhe le ta merr vesh tere bota,per mua e per tye dhe antaret e mi e miqasin.Pergjigju ma mire ta qet!


Dernière édition par Perparimi le Dim 9 Mar - 1:09, édité 6 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Sam 24 Juin - 12:54

Sofra
( Sofra : 24-06-2006 ) Unë jam nga Prishtina Kam qenë inqizues i RTP,antari i LPK,pastaj i LKÇK e së fundi e kemi formuar një të re pasi dështuanma e para qysh&eu...


nfo---- Nje e Dua dit :
ma dergo ne kete adres
Info---- Nje e Dua dit :
envervoca@yahoo.com


Info---- Nje e Dua dit :
ademgashi@hotmail.com
the dark dit :


Dernière édition par le Mer 30 Aoû - 9:44, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Sam 24 Juin - 13:11

( S

Unë jam Ahmeti jon
Osmani jam në Zvicër tuj jetu
O Kr
më humbe krejt.Të pyta për disa poezi e nuk më ktheve përgjigje.

Sofra
( Sofra : 25-06-2006 ) Krela shiko për Crusaderin,sotë nuk kanë fajë aq shumë kur po dihet se shumica kanë rënë në propaganden fetare,ate ditore ato po vijn&e...


Persherndetje
( Ulsteinvik : 25-06-2006 ) Vetem desha te ju njohtoj se une nuk jam moderator. Me duket se as crusader nuk eshte moderator. Disa nga moderatoret jane pseudonimet: Gjergji, Mirakulous, Paranoic..... Te u...


Sofra
( Sofra : 25-06-2006 ) E lexova atë postimin e Bovari... Edhe nuk më erdhi mirë ...por unë nuk e kam mirë me këta të stafit se nuk më kanë në sy të...


Sofra
( Sofra : 25-06-2006 ) Për poezi të mijat e kam fjalen Krela,unë qe i kam shkru vetë të mijat ....mbram shikova pak në internet për Latifin e kishte edhe në Gjerma...



sofra
( Sofra : 25-06-2006 ) ta ktheva tani


Sofra
( Sofra : 25-06-2006 ) Po në cilin vendë je në Francë? A je largë nga kufiri i Zvicrës? skilo se këtu në Zvicër janë disa avokat privatë të cil...


(Pa titull)
( Crusader : 26-06-2006 ) Zoteri i nderuar, Me gjithe respektin per juve,..por une konsideroj se nuk eshte e nevojshme te 'identifikohemi' (te pakten jo ketu dhe kesisoji). Fundi i fundit, nuk eshte m...


Dernière édition par Perparimi le Dim 9 Mar - 1:09, édité 6 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Dim 25 Juin - 0:31

Ti arberore
lulekurore
Ti je shprese
ME JEPE JETE
e pse na tradhtuan
Ne te dyve
SI Dhimitri
TEUTEN E MJERE.

Ah se dine
sa forte te deshta
arberesha ime
tmerrshem ne perqafim
sepse jeten
ti ma gatove
per ty punova
por tradhetaret
me treten larg
te plagosur
sepse kishin marr
rrugen e djallit.

Mu kundervuan
sikur Jakobit
dhe nga populli
u detyruar
te mergoje
ne vend tjeter.
T' lutem mos me harro
oj toke arberore
e as une nuk te harroje
a e dine kur,ai qiell
ai qiell qe na mbulonte
vetem mua dhe ty
nga njeher nga larte
na shuante epshet
dhe malet u shkundeshit
nga pabesit qe na bejshin
njerezit e pa shpyrte

Te kam lule te kam gjane
brenda n'zemer
ta kam bere nje dhome
dhe aty ,ti tmi ruan kujtimet
sa t'a bota tue jetue
neper kete kosmos!

Dhe kur te plakesh
ti shpalone
kujtimet e mia
e nje dite mengjezi
pasardhesave te mi
t'jau shpalosesh
vuajtjet e mija.

janar2000 Haxhi latif Kuçi(Krasniqi)

Une e ti

Une e ti
tani te ndare
ti rri robereshe
une skllave
une me zemer s'te harroi
ti prore prore pse s'me ftone?
Ti ende shtypesh
dhe tradhtaret i durone
e une large nuk gjeje qetesi
sepse mendja me rrine tek ti
sa shume te deshta
sa kam merzi
ti sikur me harrove
dhe tjeret i deshirone
qe te tradhtaojne
sa gabim bene
ndalu te lutem
se po me tranove!

Haxhi L.Kuçi(Krasniqi)


Dernière édition par Perparimi le Dim 9 Mar - 1:09, édité 4 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Dim 25 Juin - 1:10

pjesa II)
Me keto lot
qe po'm rrjedhin
mu nga zemra e shpirtit
ty oje toke e jone arberore
po ti padstroje njollat e tradhetareve.

Nerezia



Njerezia kohes zilin ja ka
sepse disa pasurohen
dhe mendja u rritet
tani njerezin dojne ta gjunjuzojne!


Dernière édition par Perparimi le Dim 9 Mar - 1:10, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Dim 25 Juin - 1:26

Lufta



Krisi lufta
armiqet me tradhtar
u bashkuan si çdo here
kallen dhunuan
plaqkiten debuan
dhe s'lane gje pa shkundure!
Parija e njerezise
u banen apele
menjehere luften ta ndalin
keta servile
kishin pritur as shume
sa qe pa pritue
vajten ne Rambuje
dhe e nenshkruajten
roberin e mallkuare
Dhe tani i mjere ky popull
kujte ti mbeshtetet??
udheheqesave tradhtar
qe ua kane frigen
apo drejtesise qe e tradhtuat!
Populli po prete ditet pranverore
duke u genjyere nga matrapazet
muajte po kalonin
mbashke me ta dhe vitet
si ne shekujt e kaluare
Prape ne krye te kuvendit
populli i zgjedhe dhempirat si hynor!


Dernière édition par Perparimi le Dim 9 Mar - 1:10, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Dim 25 Juin - 2:26

Nga qerpiku i syrit
piku nje lot gjak
dhe shpirti q'e ç'e duke pushuar
mu trazue pa mase!


Dernière édition par le Lun 26 Juin - 7:17, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Dim 25 Juin - 6:42

Rperan
sa njofka te duhen ne kete forume qe ti etiketon njerezit majmuna?
Ti mos je Gjergj Elez Alia apo Muja e Halili?Per ty dhe disa ketu,edhe Hasan Prishtina ,Noli,Gjergj Fishta,Isa Buletini,Ismail Qemaili e shume njerez qe dhene kontributin per atedhe jane majmuna.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Dim 25 Juin - 11:28

hi
( Roby : 25-06-2006 ) jam online ne msn juriss@hotmail.com

hi
( Roby : 26-06-2006 ) ckemi moj c i ka e krasniqeve


Dernière édition par le Lun 26 Juin - 12:20, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Dim 25 Juin - 12:42

Tmerr dhe vuajtje çenka
kur punone per atedhe
sepse edhe kur po te debojken nga atdheu
qetesi shpiunat ste lene ne shpirt!

Haxhi Lata

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Dim 25 Juin - 13:17

rruge!

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
25 Qershor 2006 @ 7:58 pm

Mjafte ma ore shqiptar te zinje
gjere kur do’t ngopeni
duke me shpionu
djegur e degjenerue!
Me lini te qete
se n’shpirt me perveluat
a jeni njerez
apo nga planeti tjeter!
O zot,o qiel i zbukuruar
hapu sezam
dhe mbi keta servila
hedhe vrere pa meshirua?!

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
25 Qershor 2006 @ 8:12 pm

Do te shkruaje,dhe nuk do ndalem
gjere sa perendin
ta shtinje tu gjykoi
dhe ta merrni denimin e
merituar!
Pastai do me kujtoni
se pa dredhi per ju punova
dhe shume vone do’t jete
per ta vazhduar jeten!
Po i lutem perendise
diten dhe naten
dhe kurr nuk do ta ndali mallkimin
,ne ata qe shpirtin ma kallen!
dhe kurr nuk do ta ndali
mallkimin e dini mire
te gjithe dhe secili!


Dernière édition par Perparimi le Dim 9 Mar - 1:10, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty .

Message  Perparimi Dim 25 Juin - 23:40

Perendisise


Per çdo dite p'ot lutna
ty oj Perendi
pa pushuar fare
diten e naten,
kalli ato troje
ka rojne tradhtar
gogolat shqiptar!
Dhe diellit rrezet
nxirja nga kater ane
qe kurr aty pari bari
mos bifte fare.
Dhe lumenjet shtjerri
atje mos t'kete rrjedhonje,
e as kenga e bilbilit
aty mos u kengofte!
Hedhe aty pari
gur te medhenje me thepa
qe kur kemba e njeriut
atypari mos 'shkelet
Dhe tani me pervloni
nga shpirti me dele nje klithme
ju mallkoi or gjithe gogola
dite e nate pa u ndalur.


Haxhi L.Kuçi(Krasniqi)


Dernière édition par le Jeu 29 Juin - 16:43, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Lun 26 Juin - 6:52

(Pa titull)
( Lumi1 : 26-06-2006 ) halo si eni si po kaloni me fal nga cili vend jeni desha te ju njoh

Sofra
( Sofra : 26-06-2006 ) O tû ngjat i nderum ,Qe sa u kthema se jam kan në një farë veni... Për këtë qe ma qove nuk e di Krelo për punene e shpijunllakut po thu e...

Sofra
( Sofra : 24-06-2006 ) O Krela ,po ti humbe fare unö tö pyta ma heret prej nga je ti nuk ma ktheve pörgjigjen,edhe kur tö kritikosh ,kritiko pak me rrotulla se ktu nö forum ki nj..

. Sofra : 24-06-2006 ) Po ore Krela e lexova Nuk është puna se askush nuk iau rrasë po po na i nalin postimet edhe tjerat me radhë që të kanë detyru me i ndrru pseudo...

Sofra
( Sofra : 24-06-2006 ) Unë jam nga Prishtina Kam qenë inqizues i RTP,antari i LPK,pastaj i LKÇK e së fundi e kemi formuar një të re pasi dështuanma e para qysh&eu...

Unë jam Ahmeti jon
Osmani jam në Zvicër tuj jetu
O Kr
më humbe krejt.Të pyta për disa poezi e nuk më ktheve përgjigje.

Sofra
( Sofra : 25-06-2006 ) Krela shiko për Crusaderin,sotë nuk kanë fajë aq shumë kur po dihet se shumica kanë rënë në propaganden fetare,ate ditore ato po vijn&e...

Sofra
( Sofra : 25-06-2006 ) E lexova atë postimin e Bovari... Edhe nuk më erdhi mirë ...por unë nuk e kam mirë me këta të stafit se nuk më kanë në sy të...

Sofra
( Sofra : 25-06-2006 ) Për poezi të mijat e kam fjalen Krela,unë qe i kam shkru vetë të mijat ....mbram shikova pak në internet për Latifin e kishte edhe në Gjerma...

sofra
( Sofra : 25-06-2006 ) ta ktheva tani

Sofra
( Sofra : 25-06-2006 ) Po në cilin vendë je në Francë? A je largë nga kufiri i Zvicrës? skilo se këtu në Zvicër janë disa avokat privatë të cil...

Sofra

Switzerland

04/07/2006
Ngutu, nëse më thua të urojë sukses .....nuk mjafton po që se edhe të tjerët nuk ndihmojn që bashkarishtë atë punë ta ndajmë përgjysëm se po qëse vetëm njëri mundohet i ngarkuar në shpinë me atë punë nuk do ta mbajnë këmbët ha ha ha prandaj më lajmëro nëse je apo nuk je i organizuar ndokund....të tjerat do ti shofim bashkarisht.

Sofra
( Sofra : 04-07-2006 ) Ngutu a je në Kosovë momentalisht apo je jashtë ndokund..

Sofra
( Sofra : 04-07-2006 ) Ku je more se më humbe krejtësisht

Sofra
( Sofra : 04-07-2006 ) Ngutu, nëse më thua të urojë sukses .....nuk mjafton po që se edhe të tjerët nuk ndihmojn që bashkarishtë atë punë ta ndajm&e...

Sofra
( Sofra : 04-07-2006 ) Nuk është problem ne mundë të shkëmbejmi llafe edhe ide dhe shumë e shumë gjëra në interesin e përgjithshëm.....unë jam ...

Sofra
( Sofra : 03-07-2006 ) Nuk është problem për shkëmbim të mendimeve qoft edhe përmes emailit,unë jam nga Prishtina dhe momentalisht jetojë në Zvicër.Por n...

(Pa titull)
( Crusader : 26-06-2006 ) Zoteri i nderuar, Me gjithe respektin per juve,..por une konsideroj se nuk eshte e nevojshme te 'identifikohemi' (te pakten jo ketu dhe kesisoji). Fundi i fundit, nuk eshte m...

Persherndetje
( Ulsteinvik : 25-06-2006 ) Vetem desha te ju njohtoj se une nuk jam moderator. Me duket se as crusader nuk eshte moderator. Disa nga moderatoret jane pseudonimet: Gjergji, Mirakulous, Paranoic..... Te u...


Dernière édition par le Mar 4 Juil - 14:58, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Jeu 29 Juin - 17:09

Fatmir
Une dje ta kerkova nje pergjigje,edhe nje here po te pyesi:
Pse nuk me pranove ne Deberdelan?
Pse me quajte shpiun?
Kush ke ai nenqim qe te dha informata kaq te poshteruara?
A mundesh edhe sot,ta gjene nje njeri shqiptar qe ka sa te zinjet e thonit qe dike e kam marr ne qafe gjate jetes sime?
Pse policia e ushtrise se uçkes,ne Marali me rrethoi me 22korrik 1998 ne oret e mengjezit?Kush ua dha urdherin,qe tme çarmatosin dhe tme kercnohen se nese luftoi kundra serbeve kan me pas pune me mua?
E di pse!Dhe po te tregoje:Ti e ke pas Nysretin e Samadrazhes vegel qe te ka prue arme nga shqiperia,dhe sherri ketije sepse ky mua me dhendrrin tim,me kan shtie ne dore te serbeve me'm vra bile duke i paguar!Ma e keqja duke e thyere shtepin e dhendrrit bash me Nysretin dhendrrin tim,e kinse une ja kam thye me kete Nysretin tend.Fatmir Lima ma ke shkatrrue jeten time dhe te femive te mi,me debove nga atedheu im,dhe ma dheve punen time qe sa shume ja kushtova kosoves e popullit.Nuk dua ma teper me't te shkrua sepse je ka me marrish vesh shume mire,nese nuk me jep pergjigje besen po ta japi kete ka me pergadite si e di une dhe kam me dergue ,ma se pari ne UNHCR,pastaje ,ne Hage ,e deri ne OKB te KS edhe ma nalte dhe kam mi pague edhe gazetat ma me za dhe le ta merr vesh tere bota,per mua e per tye dhe antaret e mi e miqasin.Pergjigju ma mire ta qet!


Dernière édition par le Mar 5 Sep - 8:58, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Jeu 29 Juin - 18:17

Ju falemnderit, mesazhin tuaj e kemi marrur me sukses, ai do të publikohet mbrenda 24 ore




Emri: Haxhi
Mbiemri: kuçi
Qyteti: Sufreke
Shteti: france
E-mail: anubis-iv@hotmail.com
Mesazhi jauj: Ju falemnderit, mesazhin tuaj e kemi marrur me sukses, ai do të publikohet mbrenda 24 ore Edhe ju antar,apo moderator,nese nuk kerkoni nga Fatmiri pergjigje e inqizova edhe masazhin e juje a e shihni mire!Deri neser keni afat,dhe neper tana forumet ane e mbare botes kam mi qitur,bile ta dini ne te gjitha gjuhet cilat i die!Une te kam frige tani ma teper nga shqiptaret,dhe me dukeni ma te keqinje se shkijet,me mija here.......Une te zihem ne helli me femi e te me diskriminojn nga jeta,djali te vuaje neper spitale duke e helmuar me ingjeksione,qe jane te ndaluara edhe me norma nderkombetare,e une dike kerko ndihme nga mejeket e kosoves ndihme e ju bani shaka me jeten e djalit tim, sidomos RTK sikurse i serbise.Dhe,kurr serbet nuk me kane malltretue sikur ju ore shqiptar,sidomos policija shqiptare!Ne kohen e titos kesh i pa moralshem ne kohen e Sllobes po,ne kohen e Rugoves po,dhe çdo gje qe e bana per ju shqiptar, ju mu hakmorret ne vend te shkive,!Une kur ua mbrojta flamurin,ju me shpallet tradhetar te jugosllavise,qe nga Fadili Hoxha,Ymer Gashi e Reshiti,!Une i nisa demostratat me 11mars1981 ne menzen e studenteve i pari nga te gjithe shqiptaret e tjeret i pervetsuan,e ju me shpiunuat dhe ju me malltretuat ,kush ?policia shqiptare,une shkrova per republiken e kosoves, ne vitin 1972j prof. i gjuhes Nezir Rrezja ne Normalen e prizrenit,me dergoi ne supin e prizrenit etj. etj.Nese mendoni qe ju te pavaresoheni dhe ta krijoni mini jugosllavin ne,brenda kosoves,gabim e keni,ju jeni qe dje na shtypnet popullin dhe tani po ate mas jeni ka e shtypni ne roberi! ju ore gogola ore shkie ju na shtypet ne vend te shkive,dhe prape po na shtypni,Edhe per vetvendosjen kam mesazhe se çfare qellimi keni? nese nuk me ipni pergjigje ,deri neser ta dini se dreqi ka me ju marr,mos e nxini shaka sepse me kesi shaka do ta mirrni popullin ne qafe dhe veteveten!!!!!!! Emri: Haxhi Mbiemri: kuçi Qyteti: Sufreke Shteti: france E-mail: anubis-iv@hotmail.com Mesazhi jauj: falemnderit, ne e morem pytjen tuaj drejtuar Fatmir Limaj Përgjigjet botohen në numrin festiv për Vitin e Ri në EPOKA E RE Emri: Haxhi Mbiemri: kuçi Qyteti: Sufreke Shteti: france E-mail: anubis-iv@hotmail.com Pytja juaj : Fatmir Une dje ta kerkova nje pergjigje,edhe nje here po te pyesi: Pse nuk me pranove ne Deberdelan? Pse me quajte shpiun? Kush ke ai nenqim qe te dha informata kaq te pashteruara? A mundesh edhe sot,ta gjene nje njeri shqiptar qe ka sa te zinjet e thonit qe dike e kam marr ne qafe gjate jetes sime? Pse policia e ushtrise se uçkes,ne Marali me rrethoi me 22korrik 1998 ne oret e mengjezit?Kush ua dha urdherin,qe tme çarmatosin dhe tme kercnohen se nese luftoi kundra serbeve kan me pas pune me mua? E di pse!Dhe po te tregoje:Ti e ke pas Nysretin e Samadrazhes vegel qe te ka prue arme nga shqiperia,dhe sherri ketije ,nuk me ke marr ,se mos po i hakmirrem,dhe a tu lutke pash zotin mos e mer kete budalla,sepse ky mua me dhendrrin tim,me kan shtie ne dore te serbeve me'm vra bile duke i paguar policin sidomos kasapin e Rahovecit Millan Shipken!Ma e keqja duke e thyere shtepin e dhendrrit bash me Nysretin dhendrrin im, ku ka dore edhe Zenel Gegaj me vella Hilmi Gegaen e motren e tyreqe kane bashkpunue me Shipken,dhe trupi im ka qen zi nga drunet qe mi ka dhene ai goran milici Bekteshi,.Dhe kinse une ja kam thye me kete Nysretin tend.Fatmir Lima ma ke shkatrrue jeten time dhe te femive te mi,me debove nga atedheu im,dhe ma dheve--pshurre punen time qe sa shume ja kushtova kosoves e popullit,nuk kam dite me dredhira,a te kujtohet ne qajtore,e dine se çfare pune ke pas punue dhe e dine mire populli se autobusat qe kane qerkullue ne kohen e sllobes si shoferat edhe kondukterat kan ba perqitje me serb.Nuk dua ma teper me\\\\\\\'t te shkrua sepse je ka me marrish vesh shume mire,nese nuk me jep pergjigje besen po ta japi kete ka me pergadite si e di une dhe kam me dergue ,ma se pari ne UNHCR,pastaje ,ne Hage ,e deri ne OKB te KS edhe ma nalte dhe kam mi pague edhe gazetat ma me za dhe le ta merr vesh tere bota,per mua e per tye dhe antaret e mi e miqasin.Pergjigju ma

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Mar 18 Juil - 13:33

Dardan Molliqaj RE:Pershendetje 17/06/06 16:02 3.2 ko

Ahmed/bosnic.com Re: U povjerenju - ODGOVOR 15/06/06 16:42 6.6 ko

Vlora Haxhimehmedi Aktivistet e burgosur hyjne ne... 14/06/06 22:58 9.0 ko

Xhemil Zeqiri RE: 14/06/06 20:24 1.7 ko

Xhemil Zeqiri RE: 14/06/06 12:36 1.6 ko

Xhemil Zeqiri Oërshendetje vllazërore. 13/06/06 23:15 2.0 ko

Xhemil Zeqiri RE: 10/06/06 16:40 1.6 ko

Mail Delivery System Undelivered Mail Returned to S... 10/06/06 14:11 6.8 ko

USAFIS Green Card Program haxhi[Hagi], Open the door of ... 04/06/06 08:12 8.1 ko

Wanadoo devient Orange L'événement 02/06/06 00:35 9.7 ko

ZZ Svc Recouvrement WANADOO Lettre de relance 24/05/06 23:30 12.5 ko

Webroot Spy News Webroot Spy News: France 22/05/06 14:11 24.7 ko

.:Alliance_Loustic:. Bienvenue sur .:Alliance_Loust... 21/05/06 14:44 2.1 ko

Wanadoo Service Client Important : Votre messagerie I... 19/05/06 01:44 8.3 ko

Mail Delivery System Warning: message 1Ff15r-00056S... 14/05/06 23:24 2.2 ko

Wanadoo Service Clients Contrôle parental, protégez vo... 11/05/06 18:59 7.2 ko

Forumi Shqiptar Re: Forumi Shqiptar: Përshtypj... 13/04/06 05:44 5.2 ko

Afficher 2010
20
50
100messages par page |< << page 3 sur 3

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Mar 18 Juil - 13:36

Xhemil Zeqiri RE: 09/07/06 19:23 2.9 ko

arber rexhaj pergjigja 08/07/06 23:10 2.4 ko

Vedat Xhymshiti Pershendetje nga Gjilani 08/07/06 11:26 7.4 ko

Création du forum haxhikuci.fr... Création du forum haxhikuci.fr... 07/07/06 10:01 2.5 ko

Forumi Horizont Përgigje mesazhit 'Mos ofendon... 04/07/06 23:00 1.8 ko

Xhemil Zeqiri RE: 04/07/06 20:37 4.4 ko

Mail Delivery System Undelivered Mail Returned to S... 04/07/06 13:02 4.3 ko

Forumi Horizont Antarësimi dhe regjistrimi në ... 04/07/06 09:22 2.4 ko

Xhemil Zeqiri RE: 03/07/06 13:15 3.2 ko

Mail Delivery System Undelivered Mail Returned to S... 03/07/06 10:51 7.1 ko

activation@tchatchepass.com TchatchePass : Activation de c... 02/07/06 12:31 8.4 ko

Xhemil Zeqiri RE: 01/07/06 12:39 2.0 ko

Xhemil Zeqiri RE: 01/07/06 12:39 2.0 ko

Ahmed/bosnic.com Pozdrav iz Sarajeva 29/06/06 14:19 12.6 ko

service.clients.internet@orang... Paiement de votre facture Inte... 29/06/06 06:15 1.5 ko

Ahmed/bosnic.com Re: Odgovor 28/06/06 22:31 8.2 ko

Ahmed/bosnic.com Re: Pozdrav iz Sarajeva 28/06/06 18:41 8.0 ko

service.recouvrement.internet@... Lettre de relance 24/06/06 23:23 17.0 ko

Perfect.Killer Suppression de votre compte ut... 22/06/06 12:13 1.4 ko

Muhamed Veliu Re: 21/06/06 22:29 3.5 ko

Afficher 2010
20
50
100messages par page |< << page 2 sur 3 >> >|

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Mar 18 Juil - 13:40

Dardan Molliqaj RE:Pershendetje 17/06/06 16:02 3.2 ko

Ahmed/bosnic.com Re: U povjerenju - ODGOVOR 15/06/06 16:42 6.6 ko

Vlora Haxhimehmedi Aktivistet e burgosur hyjne ne... 14/06/06 22:58 9.0 ko

Xhemil Zeqiri RE: 14/06/06 20:24 1.7 ko

Xhemil Zeqiri RE: 14/06/06 12:36 1.6 ko

Xhemil Zeqiri Oërshendetje vllazërore. 13/06/06 23:15 2.0 ko

Xhemil Zeqiri RE: 10/06/06 16:40 1.6 ko

Mail Delivery System Undelivered Mail Returned to S... 10/06/06 14:11 6.8 ko

USAFIS Green Card Program haxhi[Hagi], Open the door of ... 04/06/06 08:12 8.1 ko

Wanadoo devient Orange L'événement 02/06/06 00:35 9.7 ko

ZZ Svc Recouvrement WANADOO Lettre de relance 24/05/06 23:30 12.5 ko

Webroot Spy News Webroot Spy News: France 22/05/06 14:11 24.7 ko

.:Alliance_Loustic:. Bienvenue sur .:Alliance_Loust... 21/05/06 14:44 2.1 ko

Wanadoo Service Client Important : Votre messagerie I... 19/05/06 01:44 8.3 ko

Mail Delivery System Warning: message 1Ff15r-00056S... 14/05/06 23:24 2.2 ko

Wanadoo Service Clients Contrôle parental, protégez vo... 11/05/06 18:59 7.2 ko

Forumi Shqiptar Re: Forumi Shqiptar: Përshtypj... 13/04/06 05:44 5.2 ko

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Ven 21 Juil - 7:07

I nderuar Xhemil
Nderhyrja e nderkombetareve ne trojet tona shqiptare nuk eshte hera e pare!
Keso nderhyrje kane qene qysh ne kohen e romakeve,Paeqengeve,bizantit,sllaveve,e ne vitin 1878 ne berlin kur e ratifikuan marveshjen e shene stefanit ne berlin,dhe levizjet shqiptare u shujten nga keta nderkombetar.Pastaje me 1913 po keto shtete qene ne trojet tona duke bere pazarlleqe me tokat tona,pastaje mbase perfundimit te luftes se dyte boterore me 1945 ne floten luftarake keta nderkombetar ndajten trojet shqiptare mu ne mes oqeanit,dhe mbasi perfundoje mbledhja dhe ndarja e tokave tona,erdhi kryetari amerikan Wilson me vooonese,dhe u tha se me deshpruat pse pa drejte ja pasket bere shqiptareve,po e njejta gje(histori)u perserit ne vitin 1999 ne Rambuje te frances ,kur mbasi shqiptaret e nenshkruan rezuluten 1244 erdhi gjenerali amerikan Wesli Klarku dhe doli si i deshpruar,duke u thene shqiptareve ;pse e keni nenshkrue roberin.
Dhe lufta e uçkes u tradhetue dhe u ndal,dhe si te ndalet lufta, te kepet roberia!Dhe menjehere mbas nenshkrimit te kesaje rezulute nderhyren forcat e natos,dhe uçk ja fshiheje sikur bukla,me prijashtim te disave qe e kishin ne shpirt lirin edhe keta u likviduan,u debuan,apo dhe sot jane te smut psiqikishte qe nuk vyen per shoqerin tone!Dhe nato popullit te debuar ua beri te mundur kinse kethimin ne trojet e tyre,por me çfare qellimi makabe.
Negociatat qe sot po bahen,keto kane qene edhe para luftes te udhehequra nga ky qeniBlerim Shala,dhe tani ky qen eshte kordinator me qellime te decentralizimit te kosoves e te krijuara exteritorialitete apo vede te shteteruara ne kosoven e vogel.E keta pisa qe dje na shtypen ne bashkpunim me serb,edhe sot keta jane ne pushtet,qe dje e mbrojshin jugosllavin,keta jane ne gjendje me krijue ne kosove nje minijugosllavi me kombesi te ndryshme,qe vetem keta qena te jene qeveritar dhe se si ta shtypin popullin e tyre shqiptar.
Per Vetonin nuk mu pergjigje?


Dernière édition par le Mar 5 Sep - 6:42, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Mer 30 Aoû - 3:43

Ti arberore
lulekurore
Ti je shprese
ME JEPE JETE
e pse na tradhtuan
Ne te dyve
SI Dhimitri
TEUTEN E MJERE.

Ah se dine
sa forte te deshta
arberesha ime
tmerrshem ne perqafim
sepse jeten
ti ma gatove
per ty punova
por tradhetaret
me treten larg
si nje pellumb te plagosur.

Mu kundervuan
sikur Jakobit
dhe nga populli
eimigroje
ne vend te huaje.

T' lutem mos me harro
oj toke arberore
e as une nuk te harroje
a e dine kur,ai qiell
ai qiell qe na mbulonte
vetem mua dhe ty
nga njeher nga larte
na shuante epshet
dhe malet u shkundeshit
nga pabesit qe na bejshin
njerezit e pa shpyrte

Te kam lule te kam gjane
brenda n'zemer
ta kam bere nje dhome
dhe aty ,
ti t'mi ruan kujtimet
sa t'a bota tue jetue
neper kete kosmos!

Dhe kur te plakesh
ti shpalone
kujtimet e mia
e nje dite mengjezi
pasardhesave te mi
t'jau shpalosesh
vuajtjet e mija.


janar2000 Haxhi latif Kuçi(Krasniqi)





Une e ti


Une e ti
tani te ndare
ti rri robereshe
une skllave
une nga zemra nuk te harroi
ti prore prore pse s'me ftone?
Ti ende shtypesh
dhe tradhtaret i durone
e une large nuk gjeje qetesi
sepse mendja me rrine tek ti.
Sa shume te deshta
sa kam merzi
ti sikur me harrove
dhe tjeret i deshirone
qe te tradhtaojne
sa gabim bene
ndalu te lutem
se po me tranone!

Haxhi L.Kuçi(Krasniqi)

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Perparimi Sam 2 Sep - 1:31

Tradhetaret kuvendar

Llavra e vullkanit ju kallte
era e vreriut ju ngrifte
dhe nga roberia
ore tradhetar kuvendar
kurr rruge mos gjetshi!
Sepse ne vend qe ti perkrahni
ata qe dhane kontribut per lirin
ju i debuat
e i etiketuat tradhetar
ne vend te vetevetes s'uaje

Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi)

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

l                                            POEZI+Adem Gash Empty Re: l POEZI+Adem Gash

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Page 1 sur 2 1, 2  Suivant

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum