Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Sheradin Berisha ne goli otok

 :: sport

Aller en bas

Sheradin Berisha ne goli otok Empty Sheradin Berisha ne goli otok

Message  Perparimi Sam 2 Nov - 18:02

Sheradin Berisha ne goli otok Sheradin_berisha_goli_otok_korrik_1984
Në Kampin e Goli Otokut - Korrik 1984:
Nga e djathta në këmbë: Muhamet Krasniqi, Ilaz Selmani, Fatmir Zekolli, Shemsi Leci, Naser Selimi, Fatmir Ahmetaj, Ibrahim Kryeziu dhe Skënder Hyseni. Nga e djathta ulur: Nazmi Shaqiri, Remzi Lushi, Afrim Bllacaku, ? Qafleshi, Ismail Kryeziu, Nexhmedin Kelmendi, Et’hem Çeku, dhe Xhavit Mustafa. Të shtrirë: Bedri Tupella dhe Sheradin Berisha.

Ahmet Qeriqi: 30-vjetori i demonstratave gjithë-popullore të Marsit dhe Prillit të vitit 1981



30-vjet më parë, në Mensën e Studentëve në Prishtinë, filluan demonstratat e rinisë studentore, fillimisht me kërkesa sociale për kushte më të mira në studime. 11 marsi shënon ditën e fillimit të shfaqjes hapur të pakënaqësive jo vetëm të rinisë studentore, por edhe të punëtorëve, fshatarëve dhe të gjitha shtresave liridashëse në Kosovë e më gjerë, në trojet shqiptare të mbetura nën okupimin e RSFJ-së. Demonstratat gjithë-popullore të Marsit dhe Prillit të viti 1981, shënuan kthesën vendimtare të ndarjes definitive të shqiptarëve të robëruar nga ish-RSFJ

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum