Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Xhelal Selmani Topalla ne duel me Avni Sylen,marre

 :: sport

Aller en bas

Xhelal Selmani Topalla ne duel me Avni Sylen,marre Empty Xhelal Selmani Topalla ne duel me Avni Sylen,marre

Message  Perparimi Jeu 18 Juin - 15:33











Xhelal Selmani Topalla ne duel me Avni Sylen,marre 10411727_410090499162889_5075661403822913667_n
Avni Sylaj

2 h · 

 




Sa krenar ushtar i shkavit e sot po shitesh patriot e ta qifshin nanen krejt puntort e fabrikes kallashnikovit hahhaha
Xhelal Muti


Dernière édition par Perparimi le Dim 20 Déc - 13:49, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Xhelal Selmani Topalla ne duel me Avni Sylen,marre Empty Berisha

Message  Perparimi Jeu 18 Juin - 17:41

http://www.tiranaobserver.al/berisha-per-himaren-nuk-vendos-kokedhima-me-antishqiptarin-pirro-dhima/

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se Himara nuk është minoritare, kurrë nuk ka qënë minoritare dhe çështja e saj nuk mund të zgjidhet me bisedime me një “antishqiptar” si Pirro Dhima. Berisha e ka bërë këtë deklaratë sot gjatë takimit me ekspertët e ekonomisë, të organizuar nga Partia Demokratike.
Duke dolur për reformën territoriale, Berisha tha: “Të shtosh reformën në reformën më qesharake që është bërë në 23 vjet. Dëgjoji pak: Magalati duhet të jetë këtu, Magalati duhej të jetë aty! Kjo është gjithë puna. Zbritën në Himarë. Si ta bëjnë edhe Himarën , e cila kurrë në historinë e vet nuk ka qënë minoritare. S’është minoritare! Një komunitet dinjitoz, i respektueshëm, bilingual në gjysmën e fshatrave të vet, dhe tani Kokëdhima do ta zgjidhë me një antishqiptar tjetër si Pirro Dhima. Ata do të na diskutojnë ne se çfarë do të bëjmë. Ja ku zbret niveli ndaj dhe e keqja është të mos kuptojmë se më kë kemi të bëjmë”.

http://www.tiranaobserver.al/berisha-per-himaren-nuk-vendos-kokedhima-me-antishqiptarin-pirro-dhima/

[size=36]Pirro Dhima: Himara është greke, Çamëria nuk ekziston25.07.2014 | 11:07
Xhelal Selmani Topalla ne duel me Avni Sylen,marre 562X315857885_foto_(1)
Deputeti himariot i PASOK-ut në parlamentin grek Pirro Dhima, me anë të një mesazhi të publikuar në rrjetin social të “Facebook”-ut ka kundërshtuar dje reformën e re territoriale që pritet të miratohet në Kuvendin e Shqipërisë. Ai harroi ceshtjen Came dhe tash rreket per Himaren.
 

Sipas tij drafti përfundimtar i propozuar nga qeveria shqiptare është i papranueshëm dhe në shkelje të hapur të së drejtës ndërkombëtare. Dhima pretendon se qëllimi i vetëm i kësaj reforme është ndryshimi i përbërjes demografike të Himarës.

 

“Në tre muajt e fundit, unë e kam ndjekur me interes të madh debatin që është mbajtur me rastin e ndarjes së re administrative në Shqipëri dhe veçanërisht për vendlindjen time Himarën. Arsyeja pse nuk kam reaguar më parë publikisht për këtë temë, ka qenë besimi im se këto çështje duhet të zgjidhen nëpërmjet dialogut dhe mirëkuptimit të ndërsjellë. Por duke parë draftin përfundimtar që shkoi për votim në parlamentin shqiptar, kam kuptuar se qëndrimi i palës greke nuk është vlerësuar, dhe se propozimet tona nuk janë marrë parasysh. Ky draft është i papranueshëm, në kundërshtim me legjislacionin europian dhe çdo koncepti të së drejtës ndërkombëtare.

 

Qëllimi i tij i vetëm i shërben ndryshimit të përbërjes demografike të rajonit. Gjithë kohës si deputet i PASOK-ut kam pasur kontakte të rregullta me Ministrin e Jashtëm dhe kryetarin e PASOK-ut, Venizelos, të cilit i kam përcjellë shqetësimet dhe kërkesat e bashkatdhetarëve të mi. Së fundmi, uroj që do të gjendet një zgjidhje që do të kënaqë të dyja palët”, përfundon komentin e tij Pirro Dhima.  
[/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum