Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

agim barja dhe xhiti ne duel

 :: sport

Aller en bas

agim barja dhe xhiti ne duel Empty agim barja dhe xhiti ne duel

Message  Perparimi Mer 12 Aoû - 7:11

[color=white][color=#000000]
http://www.bashkimikombetar.com/histori-f8/kush-eshte-xhiti-t2658-45.htm
xhiti
Anëtar aktiv
Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 9:03 pm
Agim Bajra je berllogu i shqiptarise!
Qka perzin ti me shkrimet e mija!
Eshte problemi jem se qka shkruaj ti nuk mundesh te ja imponojsh askuj shkrimet.
Dhe turp per ty qe qel tema pa lidhje per anetaret e forumit.
Ne qoftese vazhdon keshtu si femije .Do te hapi tema speciale per ty.
Duke ta marre biografine dhe qdo pune qe ke bere.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xhiti

Numri i postimeve: 592
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Points: 568
Reputation: -49
Registration date: 26/03/2009

Titulli: Re: KUSH ESHTE XHITI Sun Apr 26, 2009 4:12 pm
Haxhiu!
Ky Agim _bajra eshte argat i qeverive dhe sahan lepiresve komuniste.
Ky shitet qe ka qen nje komandant apo ushtare u UCK-se.
Ky vetem pallet ne internet .Ky Fare Bajra vetem ja fut paushall as qe me njeh as e din se kushe jam qka kam bere per qeshtjen kombetare!
Ky sahan lepires qe thirret ne emer te UCK-se eshte si Thaqi Ramushi qe sote ne emer te UCK-se naj nderruan qka ka shqiptare.
Ky fare Agim-Aga kkaka.edhe ky thirret ne emer te deshmoreve dhe me emrin e deshmoreve shesin patriotizem dhe bejne pushtet pa shtet.
Keta kan shkel ne gjakun e deshmoreve!
Po te ishte gjall Adem Jashari fehmiu ne vend doti pushkaton keta zagar shqiptare me mendje serbe!
E shiqova me vemendje ne te RTK organizimin e 10 vjetorit te renjes se shemsiut..
Qfare ndodhi aty .
Lideret e kinse te UCK-servile te huajve dhe te serbise!
E shfrytezuan binen per interesa te veta partiake!
keta qerravq folen ne emer te deshmoreve me engrit veten sa me larte..
keta flasin ne mer te deshmoreve dhe genjen popullin se deshmoret paskan dhene jeten per kete,,pavaresi! liri per planin e Artisarit per kosoven pa identitet pa sovranitet dhe qe ne pushtet te vijne servilet ata qe luftuan dhe naj afrojne bashkim vllaznimin.
Qka ndodhi ne tubim ,rrena rrena sepse UCK-deshmoret sidomos as qe kan luftue as qe kan dhene jeten per Agim-.Bajra kaka dhe as qe dhan jeten qe te vijn ne pushtet hashimi Ramushi dhe te manipulojne me emrin e tyre ata dhan jeten per bashkim kombetare e mos manipuloni ne emer te tyre se zoti dotju vret o te pa shpirt e karieriste.
Aty foli kush nuk foli ,folen ata qe e shajten UCK- deri dje .
Foli ferati i lDK i cili tha UCK-luftoi dhe komandant i levizjes qlirimtare ishte pacifisti kundershtari i UCK-se I.Rugova.
Keta mutat aty prezent heshten para rrenave para mashtrimit te popullit ,se dihet shum mire kush ishte I:RUGOVA.
PO keta Thaqi Ramushi Sulejman Selimi e tjere te uck-jane ne politik me kushte nga UNMIK dhe eulex ja punoni me plitik te Rugoves per bashkim vllaznim ja ne byruc!
KJo ishte tradhtija me emadhe qe ju ba atyre deshmoreve qe dhane jeten per bashkim kombetare.
PO keta servile antikombetare thirren ne emer te luftes tradhtare qe u be ne korriz te djemve dhe vajzave qe luftuan me te vertet per bashkimin kombetare.Ata nuk e kan ditur se lideret e tyre kan interesa tjera qe permes luftes te vijne ne pushtet!
Shiqo ku u ba lufta ne asnje vend nuk fituan shqiptaret ne kosove ne maqedoni dhe presheve bujanovc.
PO Erdhen ne pushtet ne emer te luftes Ali Ahmeti qe sote bashkpunon me regjimin maqedonas dhe vret shoket e vet te luftes largon nga partija pse e kritikojne.
ne persheve bujanovce qe lideret e luftes pasunohen bashkpunojne me regjimin serbe dhe vrasin largojn nga partija te pa ndegjueshmit dhe ne kosove qe lideret e uck-se ramushi largon nga partija shoket e uCk-dhe afron shpijunet e udbes e tradhtaret dhe Thaqi qe largon distancon shoket eluftes dhe te uck-afron keshilltare ne kryesi shpijun te udbes dhe tradhtare dhe Sulejman selimi qe tradhton tmk-shoket per karrig rexhep selimi remi Ky fare Bajra mu...etj..
keta harrojne se ne lufte munde te hyshe po a ke luftue per karrig aper pushtet a per liri!
Edhe fadilHOxha luftoi po tardhtoi.
Pra ne manifestimin e 10 vjetorit te renjes se deshmorit te shemsiut u manipulua dhe turpi me i keq ishte se aty valonte flamuri multietnik.
Ky ishte ofendimi me i madhe qe ju ba deshmoreve!
Sepse ata kurre nuk kane menduar qe te japin jeten per flamurin multietnik.Ata dhane jeten per flamurin kombetare me shqiponjen dy krenare!
Kurse ju Agim-Bajra me shoke keni luftue per flamurin multietnik dhe te coptoni kosoven dhe te ndani me vellezerit e juaj serbe qe nuk keni te ndalur!
PO mos harroni se Avni Rrustemat nuk kan vdekure dhe ka shqiperia natyrale plot Trima shqiptare qe dijn dhe doti dalin zot tokave shqiptare.
Dhe nje dite ju ,,trimat e uck-kinse" dote pergjigji per manipulimin qe beni ne emer te deshmoreve dhe gjakut te derdhun te tyre!
Haxhi te pershendes!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na tradhetuan komandantet

agim__barja
Anëtar i Besueshëm

Numri i postimeve: 1409
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Points: 1636
Reputation: 78
Registration date: 24/10/2008

Titulli: Re: KUSH ESHTE XHITI Sun Apr 26, 2009 4:42 pm
o patriot kush ka then se ka luftue per kosoven e sodit .une jam ai i pari qe e kam kundershtue marveshjen e rambujes nder te parat zona ishte zona e shales jan dokumentet sot e deshmitaret te gjalle zona ime ishte per te hyr ne mitrovice me planin e komandant shemit ne i kemi pas te gjitha pikat kush ku me shkue po une si ushtar jam i tradhetuar pa vullnetin tone te zones se shales operative u urdherua qe te shkohet ne vushtrri e pyete vehten se kush na tradhetoi e ku ishe ti ne ate kohe qe nuk shkrujsh ne internet keso fjal sa na ke ndihmue me ate fondin tend ku i ke markat e UCKse e di ne cfare jam betuar e skam nevoj ti mem keshillue e ti spari nuk i njehe djelmoshat e UCKse as qe ke shanc ti njohish ase kurr ske per ti njoftur se nuk e ki rrethin qe te jesh ne mesin e tyre e sa per hashima e ramusha fal te kofshin se skam qen i interesuar te dija me shume per ta kurr se une e kam nje thenje te heroit tone kombetar ISA BOLETINIT Kur eshte mire shqypnia mir jam edhe une .e tash po te them se nuk jam mire une ende po ti te kokshe kunder clirimtareve po sikur te ishe ti me mua dhe me komandant shemin ku kemi luftue fyt per fyti me shka ti ishe cmend po ti ase ne filma nuk do kishe guxuar ta shiqojsh o trimi i mesazheve o filozof.po cfar shkrimi ke bere deri me sot per nje ceshtje madhore kombetare asnje nuk po e shohe qe ke shkruajt diqka ose te tjereve te ja u mesojshe lexoi shkrimet e mia ti je fjetun ka 2 vite kur e kam kerkuar qe autostrada per durres te quhej ISA BOLETINI e ti po me kallxon mua sene qohu mos flej se me punue sje i zoti sen po bile lexo diqka se po dojn te ja ngjesin emrin autostrades me njerez te pa vlera qe me se paku i u ndegjue zeri per ka bashkimi kombetar po dojn ta quajn autostrada ibrahim rugova e me siguri je i pajtimit per kete njeri per kete emer te pa vler

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Titulli: Re: KUSH ESHTE XHITI Sun Apr 26, 2009 5:28 pm
nje gje dua te ta them se asnje nga zona ime nuk ka marr pjes ne ndrrimin e flamuri ,miratimin e kushtetutes, bile bile ase ne diten kur u shpalle pavarsia asnje nenshkrim e ndonje udheheqesi nga zona ime nuk eshte ne ate liber bile ase ne salle skan marr pjes mburrem me kete ate dite kur u shpalle pavarsia e kosoves se ne i kemi te kordinuara punet e ti ku ishe sa njerez i ke pas ate dite qe e shpalosnin ate flamurin me nje vler hiq me shume se 10mije euro qe eshte vizatuare neper kafehane ti me siguri je mburr me ata njerezit e tua nga ana jote ku jeton ti Detektiv e XHiti ja kush jam une sa mire i kam kordinue punet asnje ska deshte te vije ne ate salle e tash pe shohe sa te kokshe kombetarisht i pergaditur dhe sa po kontribojshe per ceshtjen tone kombetare qe padrejtesisht na e ndan a i ke marr ne pytje njerezit e tu ende pse duartrokiten per flamurin e kafeve te kaltertin hahahahahahahaa o me burra je ka fol mburrem me kete qe njerezit e mi skan marr pjes askund ne keto lojra mashtruese se ne i kemi senet ne vij

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
haxhiu
Anëtar aktiv

Titulli: Re: KUSH ESHTE XHITI Mon Apr 27, 2009 5:32 pm
agim__barja

ne si ushtar jam i tradhetuar pa vullnetin
tone te zones se shales operative u urdherua qe te shkohet ne vushtrri
e pyete vehten se kush na tradhetoi e ku ishe ti ne ate kohe qe nuk
shkrujsh ne internet keso fjal sa na ke ndihmue me ate fondin tend ku i
ke markat e UCKse e di ne cfare jam betuar e skam nevoj ti mem
keshillue e ti spari nuk i njehe djelmoshat e UCKse as qe ke shanc ti
njohish ase kurr ske per ti njoftur se nuk e ki rrethin qe te jesh ne
mesin e tyre e sa per hashima e ramusha fal te kofshin se skam qen i
interesuar te dija me shume per ta kur
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kur e ke pare veten qe je tradhetue nga cilido komandant i uçk pse o vella nuk e vrave qenin,dhe ti ta marrresh komanden ?A i din rregullat e luftes kur cilido ushtar apo epror i uçk qe tradheton duhet pa gjygj me vrare ne vend,dhe shoket e tu duhet ta dijn se perr çka e vave qenin,e jo me na lene keshtu o burri dheut !ne lufte 45ooo mi femra mos harro na dhunoi shkau!Ty nuk te paska interesue Thaqi,Ramushi Selimi,Fatmir Lima por paske luftue quturica,edhe serbin ti me pas pas komandant paske pas me ndegjue urdherin e tij e me masakrue shqiptar e me na i dhunue femrat siq na dhunoi shkau ne syt e uçk !
E di qe thuash qe ne mesin e shokeve te tu xhiti nuk ka pasur shanca mu inkuadrue me luftue kundra shkaut,sepse dhendurt e shkaut na udheheqen uçk dhe eproret e armates se jugosllavise dhe kumaret e tij!Mos mendo qe nuk e kemi dite kete ndytesi !Une o burr kam qen ne kosove e jo ne diaspore dhe kudo qe u lajmrova neper shtabet e uçk es nuk me pranuan qe tju bashkohem uçkes,sepse e kan dite mire se a do tju linja keshtu siq e late kosoven,maqedonin e luginen e Presheves !Mos u ngute e me shajt o burr,as mos etiketo dike pa argumente sepse jemi ne fund te jeteses per te egzistue si qenje njerzore!!!Ma mire eshte sa ma shpejte me tregue te verteten sa nuk eshte bere vone per ty e per te gjithe shqiptaret!Ti mie e cekesh qe je tradhetue dhe e din mire se nga kush,por ke frige me i tregue emrat !E di ti kete por nga tradhetaret mos u tute se nuk te bejne asgje kur ua thot apo ua thene trut ketye pisave,se mjafte duroi ky popull i pa udhehequr nga shqiptaret e vertete!
Une sa here qe kam shkrure,une jam paraqitur me emer e mbiemer pa njofka sepse nuk ja kam frigen kerkujna sepse çdo shqiptar qe eshte ne jete e ende pa lindure me keni borgj qe ju kam ndihmue pa interesin tim pos femive te mi u shkaktova vuajtje, ku edhe sot e kesaj dite me vuajn!Zot i madh shpetoma kombin nga tadhetaret shqiptaroserebet !!!

Une jam ai qe jau kam mbrojtur flamurin e shqiptareve nga shkijet,une jam ai qe i nisa demostratat e 11 marsit ne menzen e studenteve ne vitet 1981,une jam i pari qe haptas kam kerkue republiken e kosoves dhe bashkimin me ***** shqiperi !Une jam ai qe kam vizitue minatoret dhe u kam kerkue qe te dalin e vete te behem kurbani kosoves!Une jam ai qe ne kioskun tim ka votue populli per pavaresin e kosoves dhe policet shqiptar me malltretuan gjere ne alivanosje, si polici Skender krasniqi e n njefare Basriu dhe sot keta komandanta ne policin e kosoves !A ka zot o burr i dheut ?Une jam ai qe nga shtepia ime u dha urdheri qe ne NATO te intervenohet qe te sulmohet serbia .çka po don ti ma teper nga une ?A jam fajtor qe nuk me morren ne uçk ?per çfere qellimi nuk me morren ?Kur te me pergjigjesh ne keto pyetje kam me tu pergjigjur edhe ma mire o burr e jo me sharje e fyerje,sepse te dobetit shajn e etiketoin !Une per ty nuk them asgje pos me thuai kush qe ai qe ju tradhetoi ?
Trego edhe ti per aktivitetin tend ,po edhe tjeet pse jo a mos vall eshte mekat ta tregoni aktivitetin e juai perr atedhe e shqiptari ?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja dhe xhiti ne duel Empty Re: agim barja dhe xhiti ne duel

Message  Perparimi Mer 12 Aoû - 7:11

agim barja
une haxhiu nuk tutem nga njeri i gjalle perveq atdheut i ja kam frigem se nuk po mundem te pakten di dal krahe aqe sa mundem e e tradhtia ishte nga shtabi qendrore e keta sot gjeneralet e sodit edhe ne fsk qe jan
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
arbeni24
Anëtar

Numri i postimeve: 400
Age: 24

Titulli: Re: KUSH ESHTE XHITI Tue Apr 28, 2009 1:20 pm
zeriatdheut shkruajti:
O Agimo leje pashe Besen mose u mer me te injoroje ske cfare flet me te para se me i dhene plumbe Xhitit Agom duhet te mendoshe se nuk kushtone sa nje Plumbe XhITI ANDAJ MOS U MER ME TE KUJTO NJEHER SI I KIMI SJELL ATO PLUMBA TA HARXHOSHE TE XHITI NUK JA VLEN ATIJ ME SHPULLA FTYRES ME E NXEF MYRE

o zerikerkujna ti bile kishe je dikushi a hahahaha ore vitc po ti sje sen ma i mire se xhiti, te dyt po u fryshit ketu e askujna spo ja ndin me ju lexu genjeshtrat e tyreeee, ky shitet si prostitute ne gjermani e ti ne itali.....

Mendimi im esht se vendi i duhur per juve dyve esht Guontanamobay.....
far psiqikashhhhh
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
detektivi
Zeri atdheut ti me do shok ketu nja tre kater vet ,jeni mete vertet psikopata ,ase shehni veten!
Shkoni burre te psikiatri se shume keni lujt atje ,se te vjedh popullin e shkaterrut qka ka shqiptare!
Sa per luften e juve e pam ku na qut apet ne bir te shkaut!
Po veshtire e keni mu nda prej kumareve te juaj shkije!
Po bashkpunoni tregtoni dhe jetoni bashk..
Prej dashnise ja dhat gjysmen e kosoves shkijeve nje pjes maqedoneve!
Dhe hiqt flamurin kombin e qka ka shqiptare!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
agim barja xhitit i lyp mejdan
o xhiti trus e rri e mos filozofo e mos i nencmo UCK-ne se me ba me dijt kush je kembeve tua me smundesh te ju hipesh ti te koke lahper njeri i poshter nese je burr tregoma diten vendin ku dhe si mundemi me u takue se per qiftin tend nuk do kisha kursye asgje une jam shaljan nuk jam fjal po pune edhe i them veti burr hajde mate vehten lahperi plak ngordhin se e di kush je dhe ke shume sene per ti tregue edhe per ate dokumentin e ti mire per cka eshte fjala ti vete e ke bere ne gjuhen serbe per ti perqa kombin tone shqiptare dhe keshtu zdo te shkon kungulli mbi uje
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xhiti
O TRim u UCK -qe luftuat per bashkim vllaznimin e flamurin multietnik!
Uck ishte vetem Adem jashari dhe deshmoret ata luftuan per bashkimin kombetare ,trimat kan vdekur!
Kurse gjall jan servilet e huaj te serbise qe luftuan per pushtet pa shtet1
leji pallavrat o ti jaran!
Me mua te takohesh te dridhen kembet!
Une njoh shaljan sa te duash ,po bethen per toke!
Ku te duash takohemi he trim me bateri !
Tashe une vije ne kosove dhe takohemi ku te duash ndesh ne prishtine ndesh pra shpijes tane!
Po mos kukat se te behet vone -mos nenqmo shoket e luftes qe vazhdojn amanetin e deshmoreve e nuk u pajtuan me tradhtine qe ju ja bete deshmoreve dhe pranoni prap bashkim vllaznimin si ne kohen e titos prap tito!
Ata patriotet jane rreshtue ne aksh -fbksh shbaik..
PO ma se ki me than nan pse me bane!
hala spaske pa hunlesh!..

agim barja
o ti ****** nje milion nana une ty se mehe uka a e di kush ishte ai nuk ishte servil edhe me emer te tina kam luftue
se qe je mashkull e burr hajde takohemi te tregoi se kush cka eshte shqiptari
une nuk mirrem me fjal po me pune dhe mburem qe isha ne UCK por fati me i madhe ishte qe kisha nderin te luftoja me emrin e te madhit MEHE-RAME-UKA nga SHala e Bajgorese ku ishte ne vitet e 80_ta edhe me graden GJeneral Majore i emruar nga Adem Demaqi dhe Kadri Osman
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xhiti
Dhe ne fund qka fituat,a per bashkim vllaznim luftuat a!
Po ste vjen turp te thirresh ne emer te uck-se!
O zoteri ne meritofsh te te them!
PO kur une kam perkrah uck ti ke qen tuj thirr Rugova Rugova e Milloshi!Dhe ne fund qka fituat,a per bashkim vllaznim luftuat a!
Po ste vjen turp te thirresh ne emer te uck-se!
O zoteri ne meritofsh te te them!
PO kur une kam perkrah uck ti ke qen tuj thirr Rugova Rugova e Milloshi!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
agim
lufta jone e UCKse eshte e shejt o xhiti hajvan ti mundesh te flasish per sa njerez e jo per emrin e UCKse o dyftyresh une nuk jam trim i kalmit se ende skam fillue te shkruaj te verteten e luftes per ka tek une se ki me pas frik edhe ta lexojshe kete liber edhe nja o xhiti kush na tradhtoi zonen tone te vendosimi ne vushtrri thuje se e di ti mir kush jan ata njerez me emer e mbiemer se paske kontakte me mafijozet qe u fshehen tek ne e u thirrshin ne emer te UCK se ti i paske punt mire me ta po asi njeri je edhe ti
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
haxhiu
Agim
Po te pyesi ty per çfare kosove paske luftue ti ?A per kesi kosove ,apo per bashkim te trojeve shqiptare ?A nuk e shef Mitrovicen qe e ndan ?A nuk e shef kufirin me malin e zi qe kufiri eshte shtyre ne brendi te kosoves per 11 km.A nuk e shef si eshte puna ne graqanic ?A nuk e shef punen si ne anen e Gilanit eshte shtyre kufiri ?A nuk e shef puenen ne maqedoni si burgosen luftetaret ?Ne luginen e Presheves a nuk eshte katastrofe o luftetar ?Ti nese ke luftue me shpirt me mijera tjere kan desertue kan spiunue,kan burgosur luftetaret e lirise vetem e vetem mos ti asgjesoin shkijet ?Ku jan heronjet e vertete? Ku je ti ,pse nuk je ne qeveri o njeri i lirise ?Ata qe luftuan u perbuzen siq u perbuza vete une,qe me qindra here kam mundur te vritem por gjindshmerise dhe perendise i falemderohem,dhe ku jam une o njeri e ku je ti e ku eshte zeri atedheut ?ndoshta u lodha por e verteta eshte keshtu.Dhe xhitit i dhimset qe keshtu pse mbetem me shekuj dhe ku do na mbesin pasardhesit tan ?Ky shtet i kosoves eshte shtet i tradhetareve qe na shtypen ne kohen e rankut ,titos Fadilave,Rugoviqave,e Thaqjaneve!
A nuk e ndegjove deklaraten e Jakupit ku tha se mjetet e informimit jan ne anen e qeverise se kosoves ,ky mendon se hala jan komunistat e titos e te rugoves sepse edhe vete ka qen Rugovist me Thaqin ne Skenderaj qe ne vitet 199oDergutit deshti me ja marr postin e kryetarllakut te LDK
Edhe Ukshin Hoti ne fillim ka qen dore e Rugoves dhe per qe u largue nga keta u eliminue §!!!!Me te mira ishalla

agim
une haxhi skam luftue asgje tjeter perveq betimit qe e kam dhen
e betimin me siguri e dini ju se cfare ishte
e kjo le te mbetet pergjigjeja ime per ty edhe per shume te tjere
UNE JAME MIRE KUR ESHTE MIRE SHQYPNIA
e gjithkujt skam nevoje ti spjegoi se kush ku eshte se ketu ka edhe agjente te huaj e klyshqi te serbise ende
e une e flas edhe e kerkoi si shqiptare ate cka eshte e imja
e nuk kame nevoje askend te akuzoi e ase ta lavdroi por nje gje e di se pa ribashkimin e trojeve shqiptare kurr zdo mund te kete europ te bashkuare e dikush qe e mendon se me lufte apo me destabilizime mundemi te arrijmi diqka kjo eshte e kot
perderisa nuk bashkohet truri shqiptare akademia shqiptare e te gjitha trojeve shqiptare e nuk e bejn nje strategji mbarkombetare e kot do jet gjdo gje
se nuk munde te beht bashkimi i trojev shqiptare me njerez naiva e shkurt pames jo jo qe e ka mesuar vetem nje fjali qe nuk di cfare do te thote
se nje asnje ndihme shqiperia nuk do kishte mundur te ipte trojeve tona ne raste se ka kriz apo dhune se eshte ne strukturat e natos dhe ajo me ska mundesi te intervenon e ase te na ndihmoje por cfare sot ka mundesi te na ndihmon shume me shume dhe sot kemi adres ku te kerkojmi te drejten tone kombetare si shqiptare
kemi miq shume me shume se kurr me par
dhe besoi se nese jeni intelektuale apo tru i shendoshe mendoi se jam i kjart per pytjen tende

detektivi
O mor Agim Bajra sa i mbrapametun je .
Po nuk kemi miq kerkun o i mjere,keto jane rrena te servileve tone qe rrejn popullin.
Kushe nuk na do se ne nuk dojm veteveten.
Kush i do tradhtaret dhe servilet.
Vetem te melin te melin dhe te hudhin.
Ende se kishe mesue mire historin shqiptare se sa tradhtare kemi dhe kemi pas.
PO te gjith ato shtete qe na pranojne kete m*** ,,pavaresi!
e njofinsipas rez 1244.
xhiti
Jo tradhtaret si ti rrejn e mashtrojn popullin se ,,jena shtet pa shtet".
Ku pushtetin e kane te huajt e ju ti jeni zagar te tyre.
Kurre e gjithe bota nuk na perkrahe fare,po perkrahin planin antishqiptare te Ahtisarit dhe rez 1244 me sovranitet nen serbi.
Po ju klishet e Rrahman Morines thirreni ne shtet pa shtet .
Ku hiqet qka ka shqiptare dhe tashe quheni kosovare.
Kjo eshte tradhti qe as hesat pasha se beri.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zeri
Detektiv te tregova mere veshte se te erdha te lidhi pase keri kuku ne Radoniqe te peshkit te gjuje hahhaha
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
haxhiu
Kush e kritikon Xhitin per te keq ata jan fare e shkive ,qe shkau ua ka q. nonuqin,dhe jeni nipash serb!U mesuam me parollat e juaja ore spiuna e argatet e shkaut!
Poshte tradhetaret e u prefsha ne fyt bashk me nonen e juaje
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xhiti
Po keta qe na kritikojne 500% jane njerez te udbes.
Shiqo Haxhi qka perkrahim ne e qka keta.
keta perkrahin udbashet servilet flamurin multietnik kosovan pa shtet me enklava serbe.Pa ushtri pa sovranitet.
Ne themi jo .

Ne perkrahim vetem nje flamur ai kuq e zi me shqiponje.
Ne perkrahim shqiptaret e jo kombin kosovare.
Ne i thojume jo tradhtareve keta i thojne po fazliqave dhe miqve te Milloshit.
Pra dallimi eshte i kjarte.
Pomua nuk me intereson se qka flasin udbashet servilet.
Une beje punen time.
te pershendes o Trim Haxhi qe nise i pari Demonstratat me 1981.
Kurse sote nuk na permend askushe.
Keta qe lehin ketu atehere jane kane tuj bertit Tito Tito Kaqusha mahmuti Ali shukrija.
xhiti
ti q..... krejt me regjster une ty haxhi e detektivit edhe xhitit hahahahahahaa pjell e shkaut

agim
HAJT SHKO MERRE MAMIN TEND NE SHTEPIT PUBLIKE QE E KE NE SERBI DIKU
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
detektiv
o mamin tane dhe te tjeret qi po ti shkerdhejne te huajt dhe serbet.
Se temen nuk ka mujt kushe se une i qi.n.... tradhtareve dhe shpijunave.
Ju qe po palli pas te huajve dhe gervalli pa komb pa asgje shqiptare.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
agim

HAHAHAHAHAHHA O NJERIU I SHTEPIVE PUBLIKE KU ME DIJT SE SA SHKAUN E KE BABE VETEM NJE ZOT E DI
SE NE SERBI PER 5 EURO GJITHQKA BENE KREJT SERBIN E MERR PER 5 EURO SE SKA ME SERBI EDHE MORALIN TA JEP PER 5 EURO SA NA JA JAPIM FEMIJEVE ME TANE ME LUE NEPER SOKAKE
HAHAHAHAHAHA
xhiti
Po po Haxhi ashtu veprojn.Ti ape sheh qe patriotet quhen shpijuna a udbashet patriota.
Sepse pushtetin e kane udbashet dhe ata i dekoroj
ne shpij
unat![/color][/color]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja dhe xhiti ne duel Empty Re: agim barja dhe xhiti ne duel

Message  Perparimi Mer 12 Aoû - 7:14

Subject: Xhiti dy njerezishtur Yesterday at 20:52
Xhiti
Ne Emer timin personal!
Ja percjell kete shkrim ftese!
Zoteri Agim Bajres!

Ti Zoteri Agim Bajra kemi kohe qe ju percjellim ne kete Forum e me gjere!
Ti je duke e perdore lojrat serbe me disa shoke.
Kohen e fundit ti je bere zedhenes i Tradhtarit G Adili.
I Cili nuk la kend pa e share,tashe punen e tije e ke marre ti persiper.
Zoteri ti perdore emrin tim personal dhe me ofendon pa te pasur asgje borgj.
Ke hy nje pune qe nuk mundesh te dalesh lehte.
Une nuk kam fare lidhje me pseudonimi detektivin as me xhitin as me haxhiun e xhemen etj.
Une kam emer dhe mbiemer tashe me ra ne sy rasteshishte duke me thirre disa shok ne tel dhe me treguan se ti perdore Emrin tim personal per hesapet e tua te felliqura apo per interesa te tjeter kujte.
PO te lutem si vella dhe si mik largove nga keto marofetlliqe qe nuk kane te bejne me shqiptarin.
kesi shkrimesh apo ofendimesh ndaj meje apo atdhetareve qe kan emer e mbiemer bejne vetem njerezit e udbes dhe tradhtaret.
Une nuk besoi se ti lejon gjera te tilla duke u bere vegel e huaja ,e dores se zgjatur serbe dhe bashkpunetoreve te tije.
Mos ofendo shoket e kosoves ,se te gjithe ata qe ofendojne shajne keta shoke me ide kombetare jan gjeg dhe do te gjegen vet ne zjarrin qe kan ndeze.
Mos me permend emrin tim ne kete forum te felliqur ,ku shkruan qeshit rrugaqi ,e njeri prej tyre je edhe ti.
Do te paguash shtrejte haptas po te them.
Kure te duash takohu me mua jam ne pushime verore.
Nuk te kam borgje asgje.
Po do emos do do te takohemi ,po te thashe se kurre mos mirre njerezit neper goje pa i njoft e pa e dijte se kushe jane.
E pranoi se ju ndoshta jeni trim asgan.
Po asganllekun kena ku me tregue.
Une jetoi ne toke dhe heci pergjdo dite.
Po vetem po te tregoi se frigen nuk ja kam pase regjimit me te forte ne bote atij serbe dhe bashkpunetoreve te tyre dhe disa qeneve shqiptare qe ende bejne dem qeshtjes shqiptare.
Une jam Kordinatore i SHAIBK per evrop.
Dhe kure te duash takohemi ,po te lutem mos luaj me zjarmin se ai te djeg.
Mos i merr kercenime keto keshilla njerezore nga une,se sjam njeri i kercnimeve dhe sharjeve.
Po kure ka ardhe puna deri aty,kurre nuk jam frigue dhe ende askushe nuk ja ka dal me gjera te tilla me mua.
Ndali spekulimet dhe mashtrimet qe ti kane bere njerezit ,se ata nuk po ta dashkan te miren.
Mirru me punet e tua personale dhe te familjes sate.
Besoi qe keni kuptue kete mesazh timin te sinqerte.
Mos hyni ne borgj pa te pas borgj.
Ka edhe metoda tjera qe vijne ne veprim( si ngritjen e nje padie per njollosjen e dinjitetit njerezore!
Besoi se kete mesazh e keni kuptuar dhe i ndaloni lojrat e tilla ne emer te njerezve qe nuk i njifni.

Me Nderime !
Prof.Xhavit Dalloshi
Sekretare i pergjithshem i ,,SHAIBK" per Gjermani
Njeherit Kordinatore i SHAIBK per evrop.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KLM. O Profesor me ata shoket e juaj qe te pasken sjellur ne Forumin e rrugaqve, ama nje mos e harro se Shqiponja nuk gjuan miza

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Me fal per bezdisje ! xhiti ne qoftese ke mundesi me boton edhe kete pergjigjje qe kerkon Zoteri Driniii!

Une nuk jam i regjistruar ne kete forum!
Po per hire tendin pasi jam musafire te nje shoke,po te jap pergjigjjen e fundit!
Se nuk kam kohe te mirrem me qeshtje te tilla te kota.
kena pune me te medha.
Une ne baz te aktiviteteve te mia te perditshme njof keta dy persona dhe shume patriot te qeshtjes kombetare!
Po une kurre nuk hy ne kete forum!
Sepse nuk eshte forum per Intelektual:
Po forum fyerjesh e sharjesh,e me beso se keshtu nuk mundet askush te kontriboi qeshtjes kombetare.
Po keto shkrime te di save qojne uje ne mullirin serbe.
per kete i kemi punet qyshe i kemi.
Une nuk pajtohem as me sharjet qe bejne xhiti dhe detektivi.
Po ne kete forum shumica jane te tille.
Ata ,ju mund te vazhdoni me gjera te tilla te pa nevojshme,po kena pune me te medha perpara se sharjet e ofendimet.
Po pasi qe me tel me treguan disa shoke dhe detektivi se edhe emri ime paska hyre ne lojrat e ketij Forumi e pashe te rruges qe te reagoi ndaj shkrimeve te tilla bajate dhe banale ne emrin timin nga individ te pa pergjegjshem dhe te pa moralshem.
SE tek e fundit nuk ja kam borgje askujte asgje.
Une luta Xhitin dhe prap pe luse qe kete pergjigje te ma percjelle permes emrit tije.
Kalovshi mire!
Po edhe njehere ju luti shqiptarishte qe mos te mirrni neper goje emrat e njoftun te atyre njerezve qe jane deshmuar dhe ende punojne per qeshtjen kombetare.
SE te gjithe ata qe mundohen te njollosin figurat tona ,nuk ja dojne te miren qeshtjes kombetare dhe zgjidhjes se problemeve qe ende kemi.
Pra te gjithe ata qe mirren me kesi pune(trillime mashtrime shpifje) kane nje emer e ajo quhet tradhti.
Te shpifesh kuturu dhe pa patur njohuri,te mirresh me te thashe e themet e njerezve primitiv edhe asaj i
thojne pune.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja dhe xhiti ne duel Empty Re: agim barja dhe xhiti ne duel

Message  Perparimi Mer 12 Aoû - 7:15

qudi qudi çka ska ner shqiptari here here ashtu e keshtu

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja dhe xhiti ne duel Empty Re: agim barja dhe xhiti ne duel

Message  Perparimi Mar 18 Aoû - 10:00


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja dhe xhiti ne duel Empty Re: agim barja dhe xhiti ne duel

Message  Perparimi Mar 18 Aoû - 10:02

agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1445
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Points: 1673
Reputation: 79
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: zeriatdheut ja info per kete dahi Today at 3:15 pm
me ldk jam ne koalicion edhe mburem me te se eshte parti e mi
r dhe e fort

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja dhe xhiti ne duel Empty Re: agim barja dhe xhiti ne duel

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum