Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu

 :: sport

Aller en bas

agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu Empty agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu

Message  Perparimi Lun 26 Oct - 8:40

]detektivi
Anëtar i Besueshëm

agimbarja nga mitrovica,zeriatdheut eshte Xhura nga maqedonija,

detektivi
Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 7:10 pm
Agimbajra eshte laper serbe udbashe farkiste ,njeri qe bane fjale .
perkrahes i fazliqit dhe veglave serbe.

detektivi
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009

Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 7:22 pm
mos u mirre me fjale sakaqesh o bajat ,o primitiv.
Ne bela pe qitshe katunin.
Njere ata femije qe te kane ne qoftese ke.
Kum pa qka kam pa ma budalle me te thjeshte me shpijun ende nuk kam pa.

agim__barja

Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008

Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 7:37 pm
AGIM BARJA VEPRIMTARE i ceshtjese tone kombetare
qyshe ne moshen 18 vjecar per shkake te sistemit komunist ne ate kohe familja e tije nuk mundej te shkollohet e ase te punsoheje askunde per shke se ne vitin 1983 vellau ime i madhe eshte arrestuare ne maqedoni ne shkup per veprimtari armiqesore siq na quanin ne ate kohe te komunizmit pasi qe eshte arrestuar vellau ime u denua 20 vjet burge te rend per veprimtari armiqesore po ne ate kohe u deshke shume lek per avokatura dhe nuk ishte ne pytje leku por ishte se si te ja zbutim denimin u zbut denimi ne 17 vjet ishte i burgosur ne idrizove por mbase nje kohe te vuajtjes se denimit jo te plota 18 muaj arratiset nga burhgu i idrizoves i pari shqiptare ne ishe jugosllavi qe arratiset nga ky burge por me vete kishe edhe disa shoke qe sot jane ne politiken shqiptare dhe mbase te gjithave qe ishte ne arrati u mundesua qe vuajtjen e denimit ta kryente ne mitrovice por cka me avokatet shqiptare u zbut denimi ne 5 vjet por agimi ike per ne kroaci dhe aty punon per sa vjet por mbase nje kohe bukur te gjate qe isha ne kroaci rashe ne lidhje me veprimtaret tane qe ishin ne republikat e ndryshme te ishe jugosllavise dhe aty filloi gjithqka nga e para per Agimin ne vitin 1990 ne janar arrestohem nga polcia serbe ne beograd dhe detyrohem qe te shkoj ne sherbimin ushtarak me derguan ne malli lloshinje por cfare aty gjithqka ishte mire e pergaditur se ne zagreb mungesa ime ishte e madhe per disa pune te rendesishme per ceshtjen tone kombetare te cilat sot nuk dua ti publikoj se do del libri kush dhe cka ka bere ne sherbimin ushtarak aty isha vetem nje muaja pasi qe kisha mesuar nga disa shoke se cfare duhet te beje qe te lirohem nga sherbimi ushtarak dhe krejt u krye oky u lirova erdha ne kosove kur erdha ne statcion situata ishete e tensiunuare demonstrata kishte

detektivi

Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009

Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 7:43 pm
sa shqiptari ka qen ne burge e ka punue per shkije ka me mijera.
A din qe shkau udba me qellim ka que njerez ne burge vetem mi tradhtue shoket e vet.
Une familja ime gjithmon kemi qen ne sy te udbes dhe pushtetit.
Dhe qe moti mirremi me veprimtari kombetare!
Nuk ka nevoje te lavderohemi ketu!
Ti me shkrimet e tua tregon se nuk je kurrfare patrioti as nuk ke edukat familjare.
Per ate qe ke qen ne lufte ka qen edhe Ahmet krasniqi e Tahir Zema po 12,500 arme ja dorezoi shkaut gjeneralit serbe.
Vete me syte emi e kam pa ate dite kure rreshtoi njerezit si delet dhe ja dha armet.
Ai ishte dhe mbeti ish udba ish ozna.
Po ti po ju ndihmon shume mire.
leje tjeter ken te lavderon.

agim__barja

Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008

Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 7:46 pm
pasi qe erdha ne shtepi pushova gati 1 ore
dhe u ndrrova dhe dola ne demondstrat ku kerkonim dorheqjen e rrahmon morines e shume shokeve te tij por cfare ne ate mbrembje plagoset nje shoke i imi sylejman shala tani eshte deshmore i vrare ne koshare dhe aty e mora ne shtepin time ate mbrembje ishim diku 32 veta ate nate ishim ne shtepin time sylejmani ja dham ndihmen e pare mjekun e thirra ne shtepin time dhe nuk ishte ne rrezik jete te nesermen dolem ne demonstrat perseri mbase asja kohe te demonstratave perseri iku per ne zagreb ku filluam perseri te veprojmi por cfare duhej ne ate kohe te benim ishte edhe kjo nje lloj akcioni ne serbi demtonim shtylla telefoni prenim kabllo kallnim gruni neper tokat ku ishin afer pruges qe nga kragujevci e deri ne hyrje te beogradit i ndronim trenat qe vetem sa do pak ta demtojmi armikun tone te perbetuare

detektivi
Anëtar i Besueshëm


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 7:50 pm
Edhe baba jem ka qen pjesmarres ne shum demonstrata!
PO tregon se si hikshin njerezit dhe i lashin shoket vet para polizise.
,,Trima plot tashe".
Si ne lufte trimat u vrajten e ata qe kan hi neper biruca sote lavderohen dhe pasurohen ne emer te luftes.
Jo o AGim Bajra thashe leje dikush tjeter te fol per ty.
PO te perkrahesh saloviqet fazliqet nuk je patriot po servile i shkijeve.

detektivi
Anëtar i Besueshëm

Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 7:50 pm
Edhe baba jem ka qen pjesmarres ne shum demonstrata!
PO tregon se si hikshin njerezit dhe i lashin shoket vet para polizise.
,,Trima plot tashe".
Si ne lufte trimat u vrajten e ata qe kan hi neper biruca sote lavderohen dhe pasurohen ne emer te luftes.
Jo o AGim Bajra thashe leje dikush tjeter te fol per ty.
PO te perkrahesh saloviqet fazliqet nuk je patriot po servile i shkijeve.

xhiti

Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 8:03 pm
Agim Bajra je berllogu i shqiptarise!
Qka perzin ti me shkrimet e mija!
Eshte problemi jem se qka shkruaj ti nuk mundesh te ja imponojsh askuj shkrimet.
Dhe turp per ty qe qel tema pa lidhje per anetaret e forumit.
Ne qoftese vazhdon keshtu si femije .Do te hapi tema speciale per ty.
Duke ta marre biografine dhe qdo pune qe ke bere.


feratkoca
Anëtar

Numri i postimeve: 311
Age: 20
Vendi: Shqiperi/Mitrovicë
Registration date: 20/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 9:08 pm
me vjen keq qe po i degjoj te gjitha keto fjal per nje njeri qe e njoh mir punen dhe veprimtarin e tij siq eshte Agim Barja nje njeri i vendosur trim sikurse Agim Barja une personalisht e qmoj dhe respektoj veprat dhe sakrificen tuaj Agim Barja , nuk mund ta quash nje njeri si Agim Barja shpiju udbash ,... vetem kush ta ka inati o Agim flet per ty diqka po ty te njohufum te gjith jo vetem ne Mitrovice por edhe ne Tiran shkup e preshev te njohum te gjith o agim ketoj jan vetem fjal te thata mos ua ver veshin
_________________
"Në fillim të shpërfillin, më pas të përqeshin, mandej të luftojnë, pastaj ti fiton"[b]Mohandas Gandhi

"Nuk mund ta ndash paqen nga liria, për shkak se askush nuk mund të jetojë në paqe nëse nuk është i lirë" Malcolm X

"Në vend të një Kolltuku me turp preferova kryengritje me nderë ne malet e Kosovës" Hasan Prishtina


agim__barja


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 9:26 pm
e keshtu vazhduam per disa vite me radhe
kur filloi arrestimi i intelektualeve e perndjekjet e ish policeve tane qe nuk ishin lojal per serbin kushtet ishin te veshtira ata iken nate pa asnje lek ne xhep te xhithe keta i strehuam dhe i siguruam ushqim edhe vendstrehim
ne zagreb ne ate kohe kishim shume shqiptare qe punoni ne firmen viadukt zagreb aty kishte disa baraka ne borongaj te zagrebit dhe aty i strehojshim me te gjitha te mirat edhe ushqim edhe fjetje filluam me radio zagrebin me gazeten dielli, me shpernda shkrpsat te shkruara kosova republik ne ate kohe te gjitha keto ne zagreb jane punuare edhe shume e shume pune te tjera qe nuk jane sot per ti thene le te mbesin tek libri kur te del . mbas asaj qe per sa vite punuam keshtu
u takova me shokun tim naim shalen ta eprore ushtarak ne kroaci u punsuam ne policin kroate ne zagreb ne ate kohe ne si shiptare kroatet kishin besim tek ne dhe per te paren her ne qe ishim ne pakrace kur veq filloi lufta me serbet e rebeluar ne ishim me uniformen e policise kroate dhe keshtu qe veq lufta filloi ne kroaci dhe une per disa shkaqe u largova nga kroacia dhe u vendosa ne bosnje ne sarajeve ne vlishiq afer statcionit te trenave e te autobusave dhe aty me ndihmen e disa shokeve disa te gjalle e disa kan ndruare jete e disa edhe deshmore te kombit u punsova ne sarajeve
po edhe aty filloi disa aktivitete dhe rame ne lidhje me disa shoke per ti ndihmuare kosoven dhe disa njerez qe vepronin ne kosove ne ate kohe ne ilegalitet te thell por cka ne ndihmojshim po nuk kishim emra se ashtu ishte ilegaliteti sa me pak me dite me mire eshte e shume me punue kjo ishte me e mira

agim__barja

Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 9:36 pm
e kame shume per te shkruajtur me mija faqe histori te pasur por koha e tregon te veten dhe ne kohen e fundit ne luften e shejt te UCKse isha qe nga ditet e para e deri me 12-06-1999 dhe aty une me nuk isha ne asnje detyre vete u largova se nuk isha i pajtimit me disa pune edhe nuk deshta me te vazhdoje hyri natoja dhe me se pash te arsyeshme te jem ne TMK- ase ne FSK JAM KREJT TJETER KUND PUNOI DHE NUK NDALEM KURRE
E TI DETEKTIV QYSH FLET PER NJEREZ QE NUK I JEF TI MJUA ASE QE ME NJEF
kame lexuare shkrimet e tua me shume je duke i degraduar shqiptaret se sa qe ju jep moral atdhetare lexoi keto shkrimet e tua dhe andaj fole e ketu nuk te duroi dhe nuk rri i heshtur se gjithqka qka eshte shqiptare ti me nje fjalor tendin e bene vetem zi e keshtu ai qe punon per kombe nuk vepron e leri ato perrallat tua e te keshe kujdes mos be propagand antikombetare te keshe kujdes

detektivi


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 9:52 pm
edhe ne kemi shume per te shkruar!
ne nuk degradojme shqiptaret po ata qe e quajn veten kosovare.Ata jane te degradum se vete veten e kane degradue.Ata nuk jane shqiptare dhe ata qe mbajne flamurin multietnik nuk jane shqiptare po servile.
A pe she qe vet ke ra ne kurthe se po ngrit tema kunder anetareve te forumit.
Edhe xhiti e as mue ti nuk na njef dhe fillove te na quajsh qka mos qka te erdhe gojes.
vetem njerezit primitiv bejne gjera te tilla.
Po ne bile mbrojme shqiptarine e patriotet.Jo partit as salat as Rugovat as Thaqat as e as....
ne mbrojme vetem nje flamur ai kuq e zi.
JU ate multietnik te shkijeve.
Vet me lavderimin qe po ja ban dhendoreve serbe miqeve te fazliqit ke tregue se kushe je.
kerkushe nuk te ka faje .
vete ja nise tashe vallezo!

agim__barja

Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 10:15 pm
jo jo detektive ti shkruaj cfare te duashe por une po te them se nuk mundet asnje lider te perfaqesoi me shume se vehten e vete por cka je ka fol une e perkrahi kete pune qe e ka bere qeveria e sali berishes per kete ndertim pse mos me perkrah e nuk do te thote se une jam i pajtimit me te edhe ne te tjera punet por per kete projekt e perkrahi pse jo eshte interes i imi personal se neser e vizitoi tiranen une udhetoi komod dhe per me pak se tri ore une mbrrije ne tiran e nevende te 12 oreve qe bejshim deri me tani kjo eshte interesi mbare kombetare nuk mundesh te mos e quajshe mrekulli kete e ti po mudohesh me ba diqka por nuk po ja arrit qellimit te perqajshe shqiptaret jo ky jo ky po hajde masi je asi trimi nrite flamuri kuq e zi kush po te ndale e mos lehe pre perendimi hyp neser ne kulum te kuvendit te kosovese e nrit se isa boletini ne vlore edhe shpalle bashkimin kombetare qka po pret ma pse spo e bene kete e po akuzon te tjeret ku ishe ne luft ti ,duke pare ne tv se cfare po ndodhe ne kosove ne lajme prej se ke fillu ne kete faqe udbshe udbsha multienik,servil,fazliq,saloviq tradhetare ,e qka jo kur nje fjale te mire se fole per nje autobus politikan te deshtuar smundet askushe ta quaj kombine tone tradhetare siq po e quan ti po ti sje kerkun hiq

agim__barja


Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 10:49 pm
per qka do qe je i interesum o detektiv une te dha edhe adres se une si lavire nuk flase
se une kam fole edhe kur u kane me veshtire kur ishte jeta e njeriut 0.50 cent
e fazkiqat merri ti ne shtepin tende ne dhome mbaje

Driniiiii
Anëtar i Besueshëm

Numri i postimeve: 1299
Age: 28
Vendi: Belfast
Registration date: 16/02/2009

Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Jun 04, 2009 11:48 pm
Pershendetje Agim

Sharjet jane argumente per ata qe nuk kane te drejte, bindjet e tyre nuk edukohen lehte, jane te infektuar, nga shkollat titiste.
Njeriu i keq kur mbetet pa argumente e shpresa [/col
or]ofendon.[/color]


Dernière édition par Perparimi le Dim 22 Nov - 14:12, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu Empty Re: agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu

Message  Perparimi Lun 26 Oct - 8:48

detektivi
Anëtar i Besueshëm

sharjet i ka fillue titisti Agim Bajra.AS Tististet nuk kane bere kesi sjellje primitive,alltin ne goje!
PO qfare i thote vetes se ka qen ne uck .
Une thashe se ne uck ka qen tulifare kali.

agim__barja
Anëtar i Besueshëm

Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sat Jun 06, 2009 4:27 pm
agim barja i pa lodheshem per ceshtjen tone kombetare tani eshte koha e punese punet qe jane ne rend te dites tani jane ndertimi i kullave te AHMET SELACIT,UKSHIN KOVAQICESE,KADRI BISTRICESE,KULLA E VOCOLLEV ,BISLIM BAJGORESE,EDHE RREGULLIMI I VARREVE TE HERONJEVE TANE ,KULLA NE MAJE TE MAJDANIT ATY KU SY SHQIPONJET VEZHGOJNE TROJET E SHQIPERISE ETNIKE ATY KU ESHTE BERE LUFTA E SHEJT E USHTRISE CLIRIMTARE TE KOSOVESE PER RIBASHKIMIN E TROJEVE SHQIPTARE KJO ESHTE PUNA DHE NDERI QE DUHET TE JU BEJMI ME TE MIREVE TANE TE KOMBIT ATYRE QE LINDEN PER TMOS VDEKURR KURREDESHMORET E KOMBIT TONE

agim__barja

Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sat Jun 06, 2009 4:29 pm
LAVDI DESHMOREVE TE SHQIPERISE ETNIKE

detektivi


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sat Jun 06, 2009 6:51 pm
Agim Bajra perkra politikanet servile lider te uck-se ish udbashet e ldk-se.
ish ata qe ne emer te uck-se deshmoreve erdhen ne pushtet pa shtet e vjedhin popullin dhe psunohen per veti,
keta mbajne tubime me disa familjare te deshmoreve qe jane servil te partive e me ata qe nuk i perdhosin gjakun e deshmoreve dhe nuk ju perkulen ketyre ishe lidere te shitur ata deshmore nuk permenden fare.
Permenden vetem ishe dezertoret qe u futen ne uck nga serbija udba qe te shkaterrojne uck.
pra keta jane ata qe vjedhen popullin dhe e vjedhin ne emer te ,,patriotizmit2 te rreme tradhtare.

agim__barja

Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sat Jun 06, 2009 8:24 pm
me se mire e tha sot ambasadori shqiptare islam lauka ne mitrovice se kush dhe qka jemi ne shqiptaret
ne diten e deshmoreve ne mitrovice no coment
qe e gjithe salla u que ne kembe por aty ishte edhe ambsadori shqiptare ne nato artruri
sot bijt e bijat e shqipes e than publikishte se shqiptaret jane nje

haxhiu

agim barja
ti i pske ushqye ish policet shqiptar kinse i ka qite nga puna Milloshi si teprica berllogjesh !Ti me sa me duket the se policet shqiptar nuk u pajtuan!!!!Haaaaa ,jo i perzuri Milloshi,dhe prape keta polic u hijshin ne bythen e shkive,dhe Ymer Gashi ka qen deputet por mua qeky me ka shpalle tradhetar te jugosllavise bashk me Fadil hutin qe!
Ti ja ke nis me tregue biografin tende me cike cake as vendlindjen nuk e cekesh,çka ke krye nga shkolla dhe nese ke luftue pse nuk je ne qeverin e kosoves ?Pse ja lave qeverin tradhetaret prape me na shtyp sikurse na shtypshin kur dilshim neper protesta apo kur kerkojshim republiken e kosoves !Mos iu shpif tjereve se ti po ja nisish me ngacmime dhe nese je i paster po behesh i dyshimt vetvetiu bre burr!
Nese e dine te verteten dhe e ceke pakes se nuk deshte te kyqesh ne TMK e as ne FSK mesiguri me shperberjen e uçk si depresion apo jo !Sepse kerkund ne bote nuk çperbehet forca çlirimtare,pos shendrrohet ne ushtri popullore apo shteterore! E ne kosove a je ka e kupton gjendjen dhe betimin qe e keni dhene per luften e juaj!
Tek e fundit ne kete forum jemi per nje qeshtje qe na bren per te ardhmen e popullit ton sepse koha po hece perpatra dhe me vonese do humbim shume!Mos iu frigo te vertetes nese din realitetin e luftes tregoje sa ma pare e mos e mbro te keqen o shqiptar!se disa mundesh ti manipulon nga shqiptaret e OKB jo per bese sepse ata jan koka qe e derigjoin njerezin e jo shtazet dhe mos te presim qe te na prejn teshat pa na ra taman !

agim__barja

TI DETEKTIV XHAVITI RRI URTE SE EDHE FOTON TENDE TA BEJE PUBLIKE MOS KERCE SI KNUS SE NUK JE ASKUSHI TI PER MUA ASE QE DUA TE NDIJ SE KUSH JENI JU E DI VEPRIMTARIN TENDE PROF....

Driniiiii

O Agim mos qai koken. Kta njerz nuk perdorin mendjen e tyre.

haxhiu
Anëtar i Besueshëm


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Mon Aug 10, 2009 7:58 am
sa ma shume qe diskutohet aq ma shume zbuloet njeriu krymbe!

Xili
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4472
Registration date: 06/04/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Mon Aug 10, 2009 9:36 am
Agim Barja është një Atëdhetar i Shquar
ishte pjesëtar i ish UÇK-së

haxhiu
Anëtar i Besueshëm


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Mon Aug 10, 2009 3:15 pm
ka qen luftetar,por vetem per veten mundet te thote si ka luftue ?Mundet me tregue realitetin e shokeve a kan luftue apo dezertue,e hudhur armet e teshat e uçk ne dhe!Pse s'kallxon burri a kan ik e popullin e kan lan ne meshiren e shkive ?Sa here i ka sulmue shkijet ne pozicionet e tyre ?

zeriatdheut

O Haxhi mjafte more zotri mbete duke shajte me nene e krejt po mjafte o zotri se nuk rihet me telefon ne dore sepse te njofe tani shume mire se kushe je dhe te kame takuar o bilbil ne nje mbeldhje te Lpk ne Zvicer dhe e dine mire qe kure te terhoqi verejtjen Rexhep Halimi te njofem mire o zotri po mose shaje keshtu se do vije dita ote takohehs nje dite nuk rine gjithnje ne France kalo mire haxhi ishte nje verejtje kjo po ske pse shane cdo ushtare te Uck shume gabim je duke bere

haxhiu

Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Tue Aug 11, 2009 8:22 pm
zeri
Kush po shan pse po me shpifesh ?
Une ne zvicerr jam takue ne aeroport me Xhafer shatrin dhe i bera nje pyetje çka ke ba per kosove qe te kan burgosur shkijet iku nuk dinte çka tjeter pos i kam thene stop serbise!



Une te gjithe uçk si shaje as qe i kam shajt,por kur shumica ka qen anti shqiptar,siq kur profeti Musa i tha perendise kur i permbyti popullin e LUTIT ;O perendi pse po i permbyte edhe njerezit qe te perkrahen ty ?Perendia ja priti ;Muso psi ne kete qytet shtet ishin prish me shumice nuk bera dallim edhe njerezit qe heceshin, rruges sime si hoqa nga ata se pritova!Por une them se Perendija ka gabue shumee nese ka qen perndija sepse nese nje eshte i mire shpetoje o Perendi e qijau nonen sa te keqinje ka!Por ata qe kan luftue a ske sy zeri ?


A ua hodhen shishet me benzin e granatat ne kuvend çka po don ma shume deshmi ?Ata qe luftuan po bredhin rrugeve a se ndegjove agim tugjarin se si me tha se Haxhiu me sy te palare,po se ai syt i lan me uj kolmone nga serbija se eshte shperblye nga ata per tradheti ndaj shqiptareve edhe une mbeta si ata disa te uçk,i takoj uçk sepse kam kontribue per qeshtjen shqiptare e jo per shkije,:Sepse

po tu kisha ba servil i shkive sot do te isha komkryq ne kry te KOSOVES !A kupton tani ?
A nuk a e vertete kjo ?

zeriatdheut

Ti po te ishe nje person qe ke luftuar ose ke ndimuar se hape gojen ketu po ti je nje qe te vjen keq per shkijet se te kane prishe kumarine ne Samadraxhe apo peqan e mirushe ku ta dij une po te them o mbylle gojen se ishe ne liste numer 96 dhe mose me caj veshet me mjafte se ske ftyre lutetari ti je tamam ftyra e XHETO DORACIT TEK FILMI FLAKA E MALEVE QE VRAU NUH MARTININ

detektivi
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Tue Aug 11, 2009 8:28 pm
qite edhe foton e na tane ..dhe mos manipulo me foto te huaja qe ske lidhje fare se thager dreqi...
Ta kaan lujt naniqken hallku.
kapu edhe me te aksh se ke me pague shtrejt.
Ti tregon se je udba.
E udbashet e di ku e kan vendin.haaaaaaa lopa qe ishe.
tu kan perzie kabllat .
tashe ja ke nis mi sha edhe njerezit e pa fajshem se keni lujt psiqikishte.
[/color]


Dernière édition par Perparimi le Dim 22 Nov - 14:12, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu Empty Re: agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu

Message  Perparimi Lun 26 Oct - 8:49

zeriatdheut
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4227
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Tue Aug 11, 2009 8:32 pm
GJEJE TEMEN THYERJA E KUFIRIT ATY E KE FOTON TIME O DETEKTIVO KE MJAFTE FOTO TE MIJAT NE FAQE 3 DHE SA PER AKSH IKU PER ... MOSE TREGO PALLAVRA KETU SE NUK I HANE ZERI JO IKE SHIFE MIRE FOTON DHE RUAJE SHOKU OK TUNG

detektivi
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Tue Aug 11, 2009 8:37 pm
Uniforma kan veshe plot qen e zagar shqiptare.
Qe qellim nuk kishin luften po hajnin,e ju analfabet primitive me gjuhen e juaj primitive tregoni se skeni qen asgje tjeter vetem nje hajn bandit kriminel bashkpunetore i ushtrise slavo maqedonase kunder uck te vertet.
Po do ta paguani tradhetine ....

zeriatdheut
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4227
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Tue Aug 11, 2009 8:40 pm
bjeri Detektivo mere foton dhe shikoje mire mbaje mend po presem qe moti me na be dicka por ja qe pushka nuk ju zen me vjen keq se ne cfare ruge jeni u mbytet duke kerku e askund nuk na gjetet te rezikshem pashe besen vertet Detektiv je hahaha

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Tue Aug 11, 2009 10:41 pm
Zeriatedheut(Xhem Xhurra)

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 10:06 am
agim barja qe kush ashte qe shet azganllek
Mitrovicen e ndajti me shoket e vet dhe e dheu betimin e bashkimit


https://www.youtube.com/user/AgimBarja

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 10:06 am
https://www.youtube.com/user/AgimBarja

zeriatdheut
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4227
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 10:16 am
I dhashte Jete e shendet Djalit te Agim Bajres zoti dhe e ruajt nga cdo e lige u beft djal i mire e atdhetare si prindi i tij asgje si duhet Agim te te roje djali sa malet e nenes Shqiperi
e ti Haxhi cfare gje te keqe shef pse Agimi paska bere homazhe mbi deshmoret te duket dicka e keqe apo si e ke hallin na e nxjer ate videon tende duke bere cirk meshoket e tu te qeshim pak

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 11:34 am
zeri gjurra

agim bajra ja ka nis me me etiketue tradhetare e genjeshtar!
Kush eshte fajtor po te beje pyetje ai qe ja nis i pari apo ai qe fiton ?
agim barja mos te shet filozofi me dal ne syrete me deshmoret ,nses i ke nderuar sa ka qen gjalle kjo eshte o vella dhe pasi i kan vdek shoket per madheshtin e shqiptarise a i ka shkue ndermend qe ti thote qeverise qe ti keqyrin femit e deshmoreve !!!!a
a shef o burr se sa jan te revoltum ushtaret qe kan luftue te gjallet nuk i respektoni qe kan luftue e po filozofoni me gjakun e te vrareve i knaqet bre!!!

Une kam thene do them se gjere sa nuk e shof bashkimin e shqiptareve ne nje shteeeeet,me nje flamur kuq e zi me nje ushtri te nje komande ,nuk kam me ndalue fshamen !
Mos te kikirizemi si gjela por tja themi popullit se gabuam,bile nese nuk dojna me u thene se e tradhetuam popullin shqiptar te mjerum:

zeriatdheut
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4227
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 11:43 am
Po pse qenka dashte te bijme Deshmore te gjithe per mendimin tend si qenka qe edhe nese je i gjalle mose te besh homazhe para shokut te luftes po ti haxhi me vjen keq seriozishte te them se nuk je mire mere si te duash por duhet pas parasyshe qe nuk munde ose se kemi pase gjithe ate fatin e deshmorit andaj mbylle haxhi mose u mer me Agimin po meru me vet veten hiqi nje mjekim kokes sepse keshtu nuk la gje pa share Agim bajra paska qen ushtare i lumte pse duhet te ja kemi zili, jo Haxhi duhet te krenohemi me njerez te tille jo te dalim te pallim si gomari i babastasit vetem pse ja kame inate, kesaj i thone per inat te vjerhes do iki me mullajxhine kishte then ajo nusja edhe ty per inate te UCK e done Milloshin apo serbine apo je duke share JASHARAJT eshte turp haxhi

agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 11:45 am
o haxhi o manjak po une qysh ne fillim te kame treguar ty dhe te tjereve se jam me emer e mbiemer te vertet se skam dal ketu me pseodonime ase kurr skam dal, edhe ne ilegale kur ishim kamepase emer e kete mbiemer po per cfare te duash une jam ketu se nje gje po ta them sot qe i kame vetem ne fshatin tim jane 123 veteran te UCKse espo dua te te them asgje por kete dije se nuk ndijej per njeri te gjalle se nuk jam njeri qe me duhen me shume njerez keta i kam mjafton smeduhet me askush hiq e ti o manjak merre veten mete mire se ja paske marr veti inati

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 11:49 am
gjurro
a e shef veten qe po ja nisish meiherit me ngacmime,pse te djege kaq shume,nese paske kaq shok pse se çlironi shqiptarin e maqedonise bre burr ?

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 12:06 pm
xhiti
i ndruar nese ke fakte hape nje teme per agim barjen çka po pret?

agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 12:32 pm
o haxhi cka po kedeshir qetedijsh me shume per mua dhe veprimtarin time e per qe kame bere homazhe ne varrezat e deshmoreve une kete e bej shume shpesh se jane deshmoret e kombit tone shqiptare e ty nese nuk te pelqen kjo shko ne beograd ti dhe disa te tjere e vendosni lule te milloshi o haxhi.
se ne kosove ske vende er ty
se une isha jam dhe do jam ketu ne vendin e duhur

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 1:45 pm
agim barja
qinja vorrin e Milloshit bre burr se spo ma kana kur ma permend emrin e keti dhe te tradhetareve!
Ti agim banju izaret femive te deshmoreve !Une nuk kam ne keto momente po te kam pasuri femive te deshmoreve do u kisha ndihmue si me mjete financiare edhe neper poste pooooo!

agim
i kam shfletue qe te gjitha shkrimet e tua me rend,dhe vete ke thene ne nje teme se na tradhetuan komandantet ne Rambuje dhe e ndajten Mitrovicen dhe nderruan flamurin ?Dhe ne pavaresimin e kosoves nuk ke dashte me marr pjese !,A e pranone ende kete thenjen tende a pendohesh per kete thenje kaq kisha nga ju!?
kalofsh mire dhe mos u nxe kur te shkruan mos e njollos karakterin nese ke qen luftetar i vertete i lirise ?

A pe shef qe njerezit qe shiten patriota i terheqin fjalet e veta dhe thone se tjeter kush flet ne emer timin ?Po quditna çka spaska me shqiptar ?Hajt tani kujt ti beson ?

Xili
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4472
Registration date: 06/04/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 4:37 pm
Agim Barja
është një trim i cili asnjehere nuk ju perkul as frigu Armikut


Dernière édition par Perparimi le Dim 22 Nov - 14:13, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu Empty Re: agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu

Message  Perparimi Lun 26 Oct - 8:50

xhema
Anëtar




Numri i postimeve: 283
Age: 43
Vendi: gjermani
Registration date: 30/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 4:42 pm
Shoqata për Identitet dhe Bashkim Kombëtarë!



K O M U N I K A T

Dje, më “11.08. 2009, Prof. Xhavit Dalloshi, koordinatori i (SHAIBK) për Evropë, si dhe kryesia në Gjermani mbajtën një mbledhje konsultative me kryesin e (SHAIBK-ut) .



Në këtë mbledhje ishin të parapara dy pika të rendit të ditës:



1. Shqyrtimi i situatës aktuale në Kosovë, si dhe në të gjitha trojet e Shqipërisë Etnike.

2. Aderimi i Leonora Greiqevci (Juriste nga Prishtina) në Kryesinë e ,,SHAIBK” dega për Gjermani!

Te ndryshme.



Poashtu në këtë mbledhje të SHAIBK, u mur vendim që, për opinionin e gjerë të dalim me këtë Njoftim.

Kryesinë e ,,SHAIBK-ut” Ne Gjermani Gjerësisht e njoftoi Koordinatori i ,,SHAIBK” për Evropë si dhe sekretarë i Përgjithshëm i ,,SHAIBK” dega në Gjermani .

Prof .Xhavit Dalloshi, pas vizitës qe ky i fundit i beri selisë se ,,SHAIBK” në Prishtinë.

Dalloshi ceku se kënaqësi ishte lajmi se ,,SHAIBK” në Kosovë ka hapur një zyrë të veten,ku për çdo ditë këtë zyrë vizitojnë Intelektual ,gazetarë ,Politikan ,lëvizje qytetarë të ndryshëm ku edhe anëtarësohen anëtarë të rijnë në këtë shoqatë.

Ky ceku se ishte kënaqësi e veçanet kurë u takova më Kryetarin e ,,SHAIBK” për Kosovë Zotëri Ibush Hetemin -Ferat Imerin Sekretarë -Cen Pushkollin -Azem Bogiqin Bajrush Xhemajlin berat Luzhen -

Anetarin e ri Mus Bajraktari e shumö atdhetarë tjerë!

Hizri Saliun - Kastriot Bushin e shumë intelektual Akademik të cilët kishin ardhur që të më takojnë mua posaçërisht.

Kryesia e ,,SHAIBK” dega e përgjithshme në Gjermani dënon dhe gjykon sharjet ofendimet që ju bëhen këtyre patriotëve atdhetarëve qe punojnë për çështjen shqiptare dhe bashkimin Kombëtarë e që këto sharje vijnë nga individ të caktuar ( Tradhtar dezertor bashkëpunëtorë te regjimeve Sllavo Maqedonase) që fare skan të bëjnë me bashkimin Kombëtarë po qëllimi i tyre është që të deskriditohen njerëzit më të devotshëm që nuk lodhen duke punuar edhe në kushte shumë të vështira për qeshjen kombëtare.

Njëherit kërkojmë nga Kryesia e ,,SHAIBK” ne Kosovë dhe trojet tjera etnike shqiptare që të jen më aktivë në punën e tyre të pa lodhshme për çështjen kombëtare.

Lëshojmë këtë Njoftim për Qytetarë!

Njoftohen të gjithë Simpatizantët anëtarët ,kryesit e ,,SHAIBK” për Evropë ( Diasporë)

Se është marrë vendim që te gjithë ata të cilët ishin dhe janë anëtarë të ,,SHAIBK” –kut në Evropë duhet të evidentohen te Koordinatori i SHAIBK për Evropë te Prof.Xhavit Dalloshi qe të vazhdojnë aktivitetet e tyre më tutje.

Ata të cilët nuk regjistrohen dhe evidentohen te Koordinatori nuk mund të jen anëtarë as në Kosovë as në trojet ku jetojnë në vendlindje as në diasporë.

Ata qe nuk paraqiten të regjistrohen te Koordinatori i ,,SHAIBK” për Evropë ,ata nuk mund të jen anëtarë po vetëm mashtrojnë vetveten

Kështu i ikim manipulimeve nga disa njerëz keqdashës që thirren në emër të ,,SHAIBK” a nuk janë anëtarë fare!

Pra të gjithë ata që dëshirojnë që të anëtarësohen të lajmërohen!

E Mail Adresa : xhdall@t-online.de



Pra të gjithë ata që dëshirojnë që të anëtarësohen të lajmërohen!

E Mail Adresa : xhdall@t-online.de

Për Kryesinë:

Kordinatori i ,,SHAIBK“për Evropë

Prof.Xhavit Dalloshi

xhema
Anëtar




Numri i postimeve: 283
Age: 43
Vendi: gjermani
Registration date: 30/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 5:00 pm
agim-bajra a ke pas fjalen per ket xhavit dalloshin qe polimizuam para ca dite .ky nuk asht detektivi as xhiti dhe ky njeri ka bashk punu me Rexh iberdemajn dhe sabri kiqmarin qe sabiriun e ke ambasador ne austri pra dhe bashk puntor i Limes dhe asht ne pdk: KLM

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 6:07 pm
Xhurra =tatoo

Une nuk ja kam inatin njeriut qe e thote vetem te verteten por jo ti mbron spiunet!
Ne nje video qe e kam inqizue biseden me te e iu jam paraqitur me emer si Hetemi ky agimiyt me thote se jam tradhetar!
Po jam tradhetar i madhe,sepse tradhetaret i tradhetoi !!!!
A ta kapi tani truri dhe flladitu tani!

Lufta e juaja po shifet fjalori i ndyre me pas kon luftetar ndryshe kishit me fole,por ju dy kurr nuk keni sulmue shkije sipas fjalorit pa koment!
Edhe gjyshes sime mundem me ja vesh teshat e uçk dhe nje arme e me thane qe a e vertetum ?
A e din ku jan prere teshat e uçk es hahaaaaa,hajde tani me jep pergjigje nese je rrote same ?Nuk guxoni me thene te verteten ????Hahahaaaaaaa une nuk e tregoj se tutna !!!

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 7:00 pm
keta dy zeri i mutit dhe agim bajra skan lidhje me ishe ushtare te uck/se.Per keta flet vet gjuha e tyre qe vjellin nga goja ere e vner.

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 7:08 pm
te lumte Prof.Xhavit dalloshi!
Qe shembulli se si punohet,e jo si Agim bajra e zeri qe shajne ofendojne patriot atdhetare.
vete tregojne se sa servil bashkpunetore te udbes jane.

detektivi
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 7:28 pm
o mos u mirrni me keta njerez primitiv belagji shkarravites sahan lepires.o xhiti xhema mergimtari e shume shoke ketu haxhi kcimix etj.
kafshe mu kan edhe ka nje kufi e keta skishin kufi fare.
keta i ndal vetem plumbi.

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 10:06 pm
Nje le ta dijn te gjithe tradhetaret se trojet e te parve tan nuk jan prone private e askujt dhe ska pjelle nane tradhetare qe ka me iu shite tradhetia!As e thaqit as e Limes as e agimit as e xhurres as e imja nuk eshte trolli arberore dheketa qe kemi mbetur do jemi ne gjendje ti mbrojna keto troje te shkreta qe e dhe token e keni lodhe me spiunllaqe!
Kosova,shqiperia maqedonia mali zi ,lugina e presheves,qameria, kan qen dhe do beshkohen shume shpejte e nese mendoni se do ia arrini edhe nje here ti veshni teshat e uçk o tradhetar hallall kena me ua bere!Nje here na ngulet kete nuk jav bajna hallall kurrrrr e se dyti nese munden e shihni kemi mu grind sikurse me shkavella edhe ma zi dhe ska meshire ma mbi juve dhe ne femit tuj§Pritni bega se ka me ju dal hendek bile hendek i thelle !

zeriatdheut
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4227
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 10:11 pm
Haxhi mose je Begu vet e ngulesh ne hendek ate mendoj kujdes ku i vendon kembet haxhi

agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 11:19 pm
hgahahahahahaha haxhi shume i fort je a me kende do luftojsh ti bre burre kur ne zonen time ti kur ska me ta mbrrij ymri te bejshe asnje ushtare dhe ase moste shkon mendja ne kete edhe ata qe jan si lojale e qe i ke llogarituer ata sonte ti paketoj ne paketa o haxhi lopa me ty do te mirret AIK-re e mos enderro enderra te kota se serbija mne ty kurr ma ne kosove merr vesh shkurt e shqip i kemi te gjitha por i ke marr ne caf edhe disa shke te tjere se dihet puna e juaj se kush dhe cka jeni ju te gjitha dihen dhe kane emer e mbiemer

zeriatdheut
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4227
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 12, 2009 11:29 pm
Agim ket Haxhin e paska djeg Fatmiri mire se ki po pisket shum akoma i djeg hahha kripa e Kleckes po kuku me e nxane edhe nje here per bese rugeve prishtines me Acid e kisha djeg te betohem po nuk hin ne dore kot e ka mesu mire serbija te mshifet

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 7:31 am
95 perqind e uçk ka qen me shkije,dhe çfare ju ka rekomandue shkau ashtu dhe keni veprue!Enverista e Rugoviqa ma hankshit leshin e bythes ! O XHURRO,xhurro Jakshiqi,
Vertet u mundua edhe Fatmiri me qiftat si ti me ma qite kulaqin por ke tue e hanger koken e vete qeni!Po une lypi qie nenon qe si lash me likvidue kur ia drejtuan autpmatiket dhe te nesermen ja therri per ne kleqka!
Xhoroviq ti nuk me njef fare!
Sa te uçk jeni vrare ne frontin e lirise,e sa civil jan vrare para syve te juaj ?Vete more deshmitari me syza te medhaja i tha Milloshit ne Hage ne ju kemi pare duke masakrue civilet shqiptar dhe nuk dojshim me nderhyre se u tutshim mos po mytni ma shume!Por more kokderra me i pas vrare shkijet si kan pas shkijet mundesi me vrare ma shume civila shqiptar hec baj bythen perfundi bithes!

zeriatdheut
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4227
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 7:34 am
he haxhi te dogji tani qe u terbove si miza ne m.. ca ke po djeg a vallahi i mire Fatmiri se ku ku me te shtije une ne dore njeher e harone edhe emrn e nenes qe te ka linde o kukulele

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 7:37 am
qeni qe leh mos ju tute ehhuu ma ke dridhe leshin e bithes !
Hec more mos fole sikur pordha kur del nga bythi

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 7:39 am
Vete ti Fatmir karucin a eshte e vertete apo po genjeje ngjarja ka qen ne qershor te vitit 1998 ne DEBERDELAN e per deshmitar kan qen nga tana anet e kosoves dhe mua me kan perkrahur e jo LIMEN tend,dhe nuk dua ma te perzihem per popull se e keni prue mute punen dhe te me mbesi mua jooooo!Vete e keni hanger balten e rakin tani banja vetes varrin!

zeriatdheut
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4227
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 7:40 am
ah ti kerkone muhabet ike pirdhu ma mire me te injoru totalishte se paske skadu Haxhi mjer shpija qe te ka dhe shyqyr Franca qe te ka


Dernière édition par Perparimi le Dim 22 Nov - 14:13, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu Empty Re: agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu

Message  Perparimi Lun 26 Oct - 8:51

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 7:44 am
Ku e le popullin tend o azgan nen sllavomaqedonas,a guxon me shkue ne maqedoni o XHURRO nga tetova e fshati si ja pati emrin le ta dijn ana jote se po krenohesh qe i ke çlirue shqiptaret e maqedonise !Haaaaaa hej mos harro se hala populli nuk ka kalue ne shizofreni dhe sherr me sherr lahen !

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 8:45 am
keta mirren me kosoven multietnike ,koloni.
E nuk mirren me qeshtjen shqiptare ne mqedoni,qe kure te do ja lun ***** shqiptareve,jane bere zgar te sllaveve shkijeve.
e lehin per tjeter sen.

agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:26 pm
NUK PYETET FATMIR LIMAJ PER SHPIJUNA SE KUSH KA QEN QENE HAXHIU PISI
CFARE MENDON A DO E VIZITOJSH KOSOVEN SHPIJUNI I HAGES GJITHCKA TY DHE DISA TE TJEREVE PO JU INTERESON ME SHUME RRETH LUFTES SE SHEJT TE UCKse
uh ropt ty ti q......

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:27 pm
por vete eshte shpiuni yt fatmir karuci
ti vete ke mi q,,,riot e tu jo une jo oj ndytesire e keqe oj pjella e dreqit

agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:31 pm
i kerkoj falje atyre shokeve te ndershem per keto fjale por keti haxhiu kete ja them me zemer se po ta kisha shtie ne dore per boleve do e kisha virr per lisi se ky eshte shpijun dhe mundohet te gjeje perkrahes qe ta percaj kombin tone shqiptare jo jo more shpijun kete harrojeeeeeeeeeeeeeee
se shqiptaret jan nje dhe te pa thyeshem

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:34 pm
shpiunllakun leje ne jarganin tend e ja pafsh piken e hajrit!E nese shifemi e keqyrim cili cilin e lidhim per koqe!Ti koke trim dhe kush te mbron mbrapa shpines ne pllashi se imash nama a te thojn shkijet keshtu ani ani !

agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:34 pm
paska shume haxhija ketu more po shyqyr qe i dijna me emra e mbiemra

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:36 pm
a je tue pare a se nuk jam i vetem dhe dita dites veq po me shtohen perkrahesit dhe po e marrin vesh realitetin se ku e keni shtie popullin shqiptar!Populli shume shpejte ka me ju tregue se per çka keni luftue ?

zeriatdheut
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4227
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:37 pm
A Haxhi ja paske pare hajrin ti Shpijunllekut se te paskan regullu mire dajte ose me mire koleget e punes te paskan shtije me nje zone te sigut te Frances te jetoshe mes ministrave kjo ka nje bishte mbrapa mos haro andaj Haxhi e mbajtsh me shendet shpijunllekun se vet po e tregon veten dal ngadal

agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:39 pm
do i trgoj fatmir limes kysmet hiq me larg se te shtunden do e bisedoj kete dhe te shohim se cka me tutje
o kopili i shkive se zdi cka po shkruajmi me ty se ti je i distancuar nga mbare shqiptaret ty askush ste flet shqip e po mundohesh te shkruaj ketu vetem nje po te them se ti me nga une zdo te kesh shkrime e dij vet cka me pas do veprojmi

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:39 pm
Apapa zeri xhuroviq
thojn nje fjale delja dhis ja pa nje here e desh u tranuenpor mua kerkund nuk ke ku me mu kap per as nje kime te bythes ,e di veten e din edhe ti veten a je i paq apo i trubullte

A u lodh agim daja apo spo din çka me shajt ne robet e mi haha gojen e ka te mire eheee e kisha gic ne goje!

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:43 pm
tek e fundit ka me ardhe dita qe populli vete ka me na denue kush e ka tradhetue e kush i ka dal ne ndihme popullit!
Une popullit tim ja kam mbrojtur flamurin,tjeter kam rrezikue femit e mi ti shpetoi shqiptaret kam deshmi per keto,kam nis demostratat e para historike per te miren e popullit shqiptar,kam kerkue republiken e kosoves kur as baba yt o zer e edhe te agim bajres nuk kan guxue as me fene nga bytha e ju hala qumshtin e keni neper buzet e tua te shkrumeta!

agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:43 pm
zeri o vella a je mire po hajt se na kullemi ketu ende se shqiperia i ka djemt gjalle e te fort ketu edhe vellau drini a je mire o vella po hiq me sja vlen me deshmitaret secret te hages te bisedojmi i dijna me emer e mbiemer
tani vetem presim denoncimin publik te SHOQATES SE VETERANEVE TE UCKse ME EMER E MBIEMER

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:44 pm
Apapa zeri xhuroviq
thojn nje fjale delja dhis ja pa nje here e desh u tranuenpor mua kerkund nuk ke ku me mu kap per as nje kime te bythes ,e di veten e din edhe ti veten a je i paq apo i trubullte

A u lodh agim daja apo spo din çka me shajt ne robet e mi haha gojen e ka te mire eheee e kisha gic ne goje!

zeriatdheut
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4227
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:46 pm
Mbaju Haxhi lej robt e shpise mose i shty ketu pergjigju pyetjeve mose u sille si i terbuar si lopet ne gjak mbaje vetin HAXHI VET E LIPE NE TA DHAME PO NE NUK DUAM BETHEN TENDE SE E KA XHITI JA KE FOLE XHITIT NE DUAM FAKTET QE NJOLLOSE FIGURAT NGA KOMANDANTI E DERI TEK USHTARI I LIRISE


Dernière édition par Perparimi le Dim 22 Nov - 14:13, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu Empty Re: agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu

Message  Perparimi Lun 26 Oct - 8:54

agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:54 pm
GURI I REND PUSHON NE VEND TE VETIN. EDHE AGIM BARJA NE VENDIN E VETE ME SHOKET E ATA TE CILET LUFTUAN PER CLIRIMIN E TROJEVE TONA DEL SY PATREMBUR ME KOKEN LART DHE MBURET PER TE GJITHA QE JA DHA ZOTI MUNDESIN TE BEJ PER KOMBIN TONE SHQIPTARE ESHTE KOKE LART BALL HAPUR KUDO QE SHKON ME TE GJITHE ATA QE ISHIN NE UCK
DIKUR SYRIN I BIRI SHQIPES NE SHENJESTER TE PUSHKES NE BALLE TE SHAKAUT TANI SYRIN NE NDERTIMIN E VENDIT ,NE LAPSIN E VARGJEVE TE SHOKEVE TE VET QE E DHAN JETE PER KETE ATDHE

Driniiiii
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1299
Age: 28
Vendi: Belfast
Registration date: 16/02/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:54 pm
Agim pershendetje.

zeriatdheut
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4227
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:56 pm
Driniii Agim pershendetje

agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:57 pm
PERSHENDETJ VELLA DRINI hiq mos u merakos per keto shkrime te kerkoj falje vella per disa fjale qe ase enderr si kam pas por shpijuneve mu desht ti them respekt per ju Drini edhe per te gjitha ata shoket e vertet

Driniiiii
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1299
Age: 28
Vendi: Belfast
Registration date: 16/02/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:57 pm
Qete le te lehin,Karavanet te shkojne perpara.

agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 10:57 pm
pershendetje zeri vella

Driniiiii
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1299
Age: 28
Vendi: Belfast
Registration date: 16/02/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 11:00 pm
Pershendetje Zeri KLB ne vazhdim.

agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1476
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Thu Aug 13, 2009 11:01 pm
tani jemi ne rrugen e mbare zoti na e dha kete sot qe e kemi ka ende per tu bere por ne zdo ndalemi
deri ne fund ne duhet te punojmi te mesojmi te rindertojmi vendin tone tani syt jane me pa shqiperia nene eshte ne hapa te sigurt drejt bashkimit kombetare ne dijmi ,mundemi,dhe do ja dalim
te gjithe te bashkuare ne shqiptaret

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Fri Aug 14, 2009 8:09 am
agim Barja

Ja sa i rende je per popullin dhe ja se si e respekton himnin pa za te kosoves multietnike!
Ku e lae Mitrovicen o agim daja a mos deshte shkijet me ta çlirue ti ma se pari me pas luftue shkijet shkijet nuk kishin ba strofull ne qerdhen tende!

edhe dhelpera peshon ne ate vendin e vete por dhelper i thoin e jo ujk!Por paska çka spaska edhe dhelpera thote se jam ka!
https://www.youtube.com/user/AgimBarja#play/uploads/6/8_r0MfH0Lpk

detektivi
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Fri Aug 14, 2009 9:04 am
Haxhi
As zeri as bajra as drini sjan prej kosoves po prej sllavo maqedonise qe ja lujne ***** shqiptareve kyy soj njerezish.Se keta vetem kan vesh uniformen sa mu pa para popullit.
Jam ne kerkim te tyre te bajres ne kosove me beso nu e njef askush.
Kam pyt ne mitrovice e gjetiu.
Para nje jave kam qen ne mitrovice kam pyet shume shok te tmk uck nuk e njofin me beso.

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Fri Aug 14, 2009 9:48 am
Une i di ka shetisin neper europe neper mbledhje ka mbajn levizjet shqiptare dhe i zgerdhihen atyre qe flasin per tradhetaret u kercnohen me likuidime qe mos me kuptue populli tradhetin e ketyre!Keta i paguan qeveria e kosoves dhe udba e serbise sepse te ardhurat e kosoves e gjetiu i ndajn me serbin!ketu eshte prralla e ketyre!
dhe qysh e bajn veten patalla dalin ne syreta pran varreve te deshmoreve kinse i bejna humazhe a si te largohen ja sharrojn ne temele!Dhe dalin neper video me tesha te uçk e me automatika me frigue popullin se na ju kemi çlirue e askush tjeter !A populli e din qe keta nuk na lan neve me luftue kundra shkaut!sidoqoft populli ka nis te kendellet dhe po e kupton se per çka paskan luftue ?Per me plaqkite popullin e roberoi ne forma demokratike e edhe po me forcen e ndyre te sofistifikuar(sofizem)bekashjan !

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Fri Aug 14, 2009 10:46 am
Ja qka i shkruan ne nje forum tjeter ky Ramizi Agim bajres se eshte shpijun e verteton ai.
ramzi003 (vor 2 Tagen)

agim barja

ti me kritikove qe une e kisha inqizue nje spiun nga suhareka dhe me etiketove si tradhetar e genjeshtar!Ti more malokat kush je qe i mbron spiunat qe na denojshin kur ne kerkojshim KR ap, drejtesi,apo kur une nga shkijet e mbrojta flamurin e babes tim Lates dhe te Isa Boletinit e ky qe e mbron me ka ndjek per te me rreh e mi u tregue shkive se ne dhim flamurin kuq e zi!Marrja kurr mos tu hekt nga shpija se kan mu zbardhe te gjitha se kush ashte spiun edhe anti shqiptareve!

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Fri Aug 14, 2009 11:07 am
Kam zbulue se Agim Bajra paska qen ne Brigaden e Agim Ramadanit me brigadat e tahir Zemes tradhtarit bashkpunetorit te udbes qe qellim kishte shkaterrimin e uck -se se vertet.Dhe keshtu te ndalin luften dhe te bejne paq me shkije.Agim Ramadani ka qen anetare i lkqk dhe e pervetesoi ldk.
Pra farkiste.Po pas lufte prej frige thojne se jane kane me uck.
Po per me marre vota keta lideret e uck kane pranue pran vetes dezertoret tradhtaret.keta jane me te zeshmit per kosoven multietnike duke i perdhosur amanetin betimin e deshmoreve.Keta kane shkel ne gjakun e deshmoreve,thue ti se sipas ketyre uck paska luftue per planin e Ahrtizarit dhe flamurin multietnik.
Keta pra jane po ata tradhtare qe ishin edhe ne lufte.
Bile kam gjet edhe vendin ku jeton .
Po nje grup shokesh se shpejti do te shkojme te pijme kafe te ky.
Ja duhet ndalur sharjet qe ju bene njerezve te ndryshem patriot e atdhetare ja e ndalim ne....

detektivi
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Fri Aug 14, 2009 1:52 pm
Pse more Agim Bajra e Zeri nuk behi me te arsyeshem e mos ofendoni njerezit pse spajtohen me mendimet e juve personale.
Pse more te mjere mirrni neper goje intelektual atdhetare patriot te pa fajshem.Pse more i thuani vetes se keni qen ushtare te uck.A gojen helm e vner si gjuha e serbeve dhe tradhtareve.Pse more shani keta shok! Tek e fundit ky eshte forum bisedash e jo sharjesh.
Po a mendoni se lketu ne internet zgjidhen problemet e shqiptarise.A dini qe edhe serbet percjellin kete forum dhe udbashet shqiptare.pse more qitni emra te patrioteve paushall vetem qe te burgosen nga shkijet ,e ju ja beni argatin.
Pse po ju hyme ne pune dhe sjellim uje ne mullirin serbe.
Po qfare uck keni qen pra po te pyes.Pse more shan e perqan njerez.Pse more perkrah shpijun tradhtare te qeshtjes kombetare.A e din o zoteri se nje dit secili do te pergjigjet per keto gjera.
Problemi i shqiptareve ka mbet ne gjysme te rruges,e per ju disa qenka krye po me krye nen shka.E per patriot e atdhetare nuk eshte krye po po niset.
Nalnu logjikoni mendoni se qka po shkruani dhe ku po qitni.Vnoja gishtin kokes.
Po si te deshirojshe edhe takomi nuk jam larg me ke te dera.

Xili
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4472
Registration date: 06/04/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Fri Aug 14, 2009 10:04
pm
eshte nje trim i dalluar


Dernière édition par Perparimi le Dim 22 Nov - 14:14, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu Empty Re: agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu

Message  Perparimi Lun 26 Oct - 8:55

Mesazh
xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sat Aug 15, 2009 8:57 am
pse moj xili perkrahe servilet dezertoret ata qe perkrahin kosoven multietnike ata qe naj hiqen flamurin kombetare ata qe naj hiqen festat kombetare kombin shiten tokat shkijeve shkaterrun uck tmk etj.
Po ma qoni mallin e vitit 1981 1989 kure shumica perkrahshin Rrahman Morinen Milloshin Ali Shukriun.Po ndoshta Prinderit i keni asi dhe vet jeni asi soji.QE kushe te vjen ne pushtet me ty jam.Jam i sigurt se shumica deri dje keni qen me Rugov Tradhtarin e tashe perbehi ne Thaqin e keta qe kan pushtet pa shtet.Multietnik te bashkim vllaznimit.

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sat Aug 15, 2009 9:09 am

Kosova nuk ka tokë për të shkëmbyer!



Publikuar më 11 gusht, 2009 në orën 02:12 ( Para 4 ditë e 7 orëve )
Opinion |







Reagim i SHAIBK-ës lidhur me propozimin e Dana Rohrabaker…!

Për Kosovën është e papranueshme propozimi i Dana Rohrabaker..., e Avni Klinakut dhe sojit të tyre. Shkëmbimi i territoreve do të thotë sikur Serbia do t’i jipte Kosovës pjesë të territorit të saj, e të merrte një pjesë të territorit të Kosovës. Mirëpo në këtë rast nuk kemi të bëjmë me një gjë të tillë, sepse edhe ato troje për të cilat mendohet “të shkëmbehen” me Kosovën i takojnë SHQIPËRISË ETNIKE



Shkruan: Ibush Hetemi

Shqiëria Etnike dikur kishe 120 mijë kilometra katror, sot pjesa më e madhe e atyre tokave është e okupuar nga “shtetet demokratike të Evropës”. Sipas A. K. BOGDAN-it, “Shqiptarët i përkasin njërit prej kombeve më të vjetër të Evropës. Shqipëria është banuar nga 14 konfederata të fiseve Pellazge, të udhëhequr nga Mbretër që e shikonin para-ardhjen e tyre nga Akili”. “Vendi i fundit ku Ilirët gjetën strehim në këto dyndje barbare ishin Malet e Epirit, Thesalisë, Maqedonisë Perëndimore dhe Dalmacisë”. “Pas kësaj, Serbët, Kroatët dhe fise të tjera Sllave, shumë shpejt dyndën Moesinë, Trakën, Maqedoninë dhe Greqinë, bile sulmuan edhe Kretën. Megjithatë Bizantinët i nënshtruan ata. Por Bullgarët (Bolgars, Volgars), një rrace me origjinë nga Turqit Altaik dhe rracës Urgike të bashkëkohësve të tyre Mordovins dhe Çuvasheve në Rusinë Veriore, i nënshtruan Serbët në fund të shekullit tënëntë. c**** i tyre, Simoni i Madh (A.D. 893 – 927), i konvertuar në Kirshterizmin Ortodoks, e zgjeroi mbretërinë e tij nga malet Karpate e deri në detin Adriatik, duke përfshirë këtu Shqipërinë, Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi të sotshëm”. ( Botuar në revistën Amerikane ‘THE BARNES REVIEW’,New York, Mars/Prill 2000, Volumi VI, Numri 2., nga A. K. BOGDAN). Për Kosovën është e papranueshme propozimi i Dana Rohrabaker... e Avni Klinakut dhe sojit të tyre. Shkëmbimi i territoreve do të thotë sikur Serbia do t’i jipte Kosovës pjesë të territorit të saj, e të merrte një pjesë të territorit të Kosovës. Mirëpo në këtë rast nuk kemi të bëjmë me një gjë të tillë, sepse edhe ato troje për të cilat mendohet “të shkëmbehen” me Kosovën i takojnë SHQIPËRISË ETNIKE (lexo edhe ato pjesë të tokës për të cilat mendohet të shkëmbehen janë pjesë integrale, respektivisht toka shqiptare), prandaj Serbia nuk po jep asgjë, ndërkohë Kosova me “shkëmbim territoresh të propozuar ” do t’ia legjitimonte ose thënë më shkurt Kosova do të humbte një pjesë të tokës së vet për të marrë një pjesë tjetër të tokës së vetë në një anë tjetër. Shqipëria Etnike dhe tërësia e tokave shqiptare dikur jo fortë largë kanë qenë një tërësi, dhe padëshirën e saj ato janë copëtuar sipas “kuteve” të të tjerëve. Ajo tërësi, respektivisht ajo Shqiëri Etnike dikur kishe 120 mijë kilometra katror, sot pjesa më e madhe e atyre toka është e okupuar nga “shtetet demokratike të Evropës” . Për shkëmbimin e territoreve sipas propozimit të Dana Rohrabaker... dhe të tjerëve, është prononcuar edhe ambasadori austriak Wolfgang Petrich. Diplomati austriak Ambasadori hodhi poshtë tezën e "këmbimit të territoreve midis Serbisë dhe Kosovës" të Dana Rohrabacher-it (senator amerikan). Në lidhje me këtë është prononcuar edhe profesori i nderuar i kauzës gjithkombëtare z. Mehdi Hyseni: “Sa i përket domethënies politike, juridike, historike dhe praktike të tezës "këmbim territoresh midis Kosovës dhe Serbisë" të Dana Rohrabacher-it, këtë vlerësim e bëra në artikullin paraprak, të titulluar "NUK ËSHTË FJALA PËR KËMBIM TERRITORESH MIDIS KOSOVËS DHE SERBISË,POR PËR RINDARJEN DHE PËR RICOPËTIMIN E TERRITORIT SHQIPTAR NË FAVOR TË SERBISË KOLONIALISTE!", publikuar në www.albaniapress.com, 03.08.2009 dhe në www.telegrafi.com, 04.08.2009)”. Në vazhdim professor Mehdiu thotë: “Ky është gabimi fatal historiko-juridik i tezës së Dana Rohrabacher-it ngaqë parimin e vetëvendosjes e vë mbi bazën e këmbimit territorial (ndarjes territoriale të të njëjtit territor etnik shqiptar), jo midis "dy territoreve serbe dhe shqiptare", sepse nuk ekzistojnë dy territore të ndryshme, por vetëm ai shqiptar si në Kosovën Lindore, ashtu edhe në Kosovën Veriore, që janë pjesë integrale të territorit të Shqipërisë Etnike. Mirëpo, këtu, as de fakto, as de jure, nuk kemi të bëjmë me dy territore të ndryshme etnike, por vetëm me një territor etnik shqiptar ngase nuk ekziston kurrfarë territori etnik serb as në Kosovën Lindore e as në Kosovën Veriore, edhe pse në këto territore jetojnë qytetarë dhe shtetas kolonë serbë”. Në këtë frym të kundërshtimit janë prononcuar edhe institucionet shtetërore të Kosovës. Shqiptarët nuk janë pyetur për copëtimin e saj, atyre me dhunë i është marrë pjesa më e madhe e tokave të saj. Shqiptarët ata tokë as nuk e kanë shitur e as nuk e kanë falur. Kështu që sipas të drejtës ndërkombëtare Shqiptarët kanë të drejtë në atë tokë.Për këtë shqiptarëve duhet lejuar të vetvendosin se çka duhet bërë me tokën e saj. Shqiptarët konsiderojnë se Evropa duhet zgjidhur çështjen shqiptare madje ata thonë se është në vi me strategjin kombëtare që tokat shqiptare të ribashkohen. Përndryshe siç thot në vazhdim professor Mehdiu “Kjo, do të ishte zgjidhja më e kapshme për zgjerimin e territorit të Serbisë së Madhe në kurriz të Kosovës, përkatësisht të Shqipërisë Etnike. Zatën, kjo njëherazi, do të ishte përmbushja dhe realizimi teorik dhe praktik i strategjisë së projektit të Serbisë së Madhe të Slobodan Milosheviqit. Mirëpo, megjithëkëtë formulë shpëtimtare të Serbisë, të deklaruar nga senatori amerikan Dana Rohrabacher, as politika e as populli shqiptar nuk duhet të pajtohen, në asnjë mënyrë, pavarësisht nga qëllimi dhe karakteri i "lansimit" të saj privat, jozyrtar”. Ju që preokupoheni me çështjen shqiptare, më mirë do të ishte sikur tërë energjinë politiko-diplomatike ta kishi shfrytëzuar në drejtim të ribashkimit kombëtar, kjo do të ishte zgjidhja e vetme dhe përfundimisht do të zgjidhej problemi i gjith RAJONIT.

/Autori është kryetar i Shoqatës Atdhetare për Identitet dhe Bashkim Kombëtar/

ereniku.net
Vërëjtje: Artikujt e botuar në albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmërisht mendimet e stafit moderues!







xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sat Aug 15, 2009 9:12 am
qe o xili ata qe luftuan qka perkrahin,e ata qe u futun ne lufte per interes pranojn kosoven multietnike pa identitet kombetare se bashku me klyshet e vet djemt e udbasheve.

Driniiiii
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1299
Age: 28
Vendi: Belfast
Registration date: 16/02/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sat Aug 15, 2009 11:24 am
Detektivi ich habe gemerkt, dass du die Albanisch sprache nicht beherrscht.
Kerko kerko o njeri, behu i sakte hahaha si ora, por jo duke ju kurdisur dikush.
Papapapap

detektivi
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sat Aug 15, 2009 11:29 am
O Driniii
Un jetoi ne mijdis te kosoves !Gjuhen Gjermane e kam mesue prej tv.
Per qdo dite jam ne teren me shok! Ne punojna e nuk flasim si ju per te kaluarat e deshtuara.
Shqiptaria nuk bashkohet me njerez injorant e me te shara duke marre njerez neper goje si grat e keqija.
Kosova ka plot trima po edhe shum tradhtare.

zeriatdheut
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4227
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sat Aug 15, 2009 11:30 am
O Drinii foli Magjupisht ma mire mer vesht se as shqipe asgje nuk mer vesht a nuk e shef si i ka ike mendja per lesh a

Driniiiii
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1299
Age: 28
Vendi: Belfast
Registration date: 16/02/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sat Aug 15, 2009 11:53 am
Nga TV cili program, per nje pe dije.
Per cdo dite ne teren, hahaha me cilin tren po udhtoni, hahahaha ama more detektivi ndalo pak dhe qetsoheni, merrni fryme thell dhe pastaj vazhdo ta hapish gojen.

Driniiiii
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1299
Age: 28
Vendi: Belfast
Registration date: 16/02/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sat Aug 15, 2009 11:55 am
Zeri
Ky thesi i zbrazet nuk mund te rrije drejt.

detektivi
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sat Aug 15, 2009 12:11 pm
Shyqir qe nuk shifni vetveten se kushe jeni.Veq nja e di sipas shkrimeve te juaja.Nuk jeni askushi.
Ju kam hulumtue ne kosove dhe tetove skeni emer fare.Te pa vlere.
Po boll qe keni mundesi ketu ne kete forum qe ta keqperdorni per reklama personale.JU lavderoni veten.A kerkush sju lavderon.Hyn ne forume tjera e she se si e shajn Agim Bajren.
No Coment!per ju.

Driniiiii
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1299
Age: 28
Vendi: Belfast
Registration date: 16/02/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 12:00 am
Po ju ket pun keni te zbuloni (hulumtoni) jeni apo nuk jeni Detektiv.
Sa u perket forumve une vetem ne ket forume jam i rigjistuar, mos hargjo kote energji te me kerkoni diku tjeter.
Per B.K jam munduar qe shum vite dhe per ket rruge te sheit asgje nuk do kursei.

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 7:52 am
Drinii

Ti e konsideron rrugen per BK si te shejte ,por po harron qe po i mbron tradhetaret e si te arrihet BK me tradhetar me trego ?

Driniiiii
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1299
Age: 28
Vendi: Belfast
Registration date: 16/02/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 11:32 am
Haxhiu jeni i gabuar, asnjeher nuk kam mbrojtur "Tradhetar" .
Une kame mbrojtur dhe do vazhdoj ti mbroj Vlerat e Luftets dhe te gjithe ata qe luftune armikun.
Ekeqja e juaja eshte se ju te gjithe i futni ne nje these, po deshe te dishe me shum se kend e perkrahi une lehte e ke shko te tema.
Cilin politikan ju pelqen me shume dhe pse.
Ne forume kemi edhe shume tema me vlera te tjera qe jane per tu debatuar, e dhan mendime te ndryshme, por ja qe juve cave po ju pleqein me shum si pershembull kjo tem ku jemi tani.
Kot pa ase nje vler.
Sharje,urreitje,e inate dhe ase gje me shume.

detektivi
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 12:21 pm
Drinii
Me ju kurre nuk dote ket bashkim ,ju perkrahni jo idealet e luftes po te tradhtareve.Po shiqo shkrimet e juaja dhe tonat.
Ju perdhosni vlerat e uck.Sepse Uck as Adem Jashari nuk kan dhan jeten per kete status qe ju e lavderoni e qoni ne qiell as per kete flamur as per rez 1244 as planin e ahrtisarit.
As per kosoven multietnike.
Uniformen e uck e ka vesh tulifar tradhtari!
Uck ishte ne gishta me e njeh.
Sharje urrejtje ja kan nis Agim Bajra zeriatdheut.
Anmikun e luftuan ata qe dhan jeten e disa qe jan gjalle ata nuk perkrahin politiken servile po levizjet .
Kurse ju perkrahni ata qe tradhtuan idealet betimin e uck ,ata jan ne politik dhe pran vetes kan afrue Ishe djemt dhe udbashet e vjeter.

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 12:22 pm
çfare vlera te luftes allahile !
Ata qe luftuan per bashkim iken o Drini i vrajten duke ua qite shkive ne prita!Ti e din kete por heshte e heshtja eshte mekati ma i madhe!Tjeret qe luftuan nuk jan as neper puna dhe bredhin si hajvana per ta gjete nje cope te bukes mi mbajte femit e gjore !Ti kete nuk e din apo e harron!
Une per veten time po te them se gjinje diku qe une ja kam nisur i pari me shajte dhe ma nuk do te shkruai ketu ne kete forum a me kan shajte mu ata qe ti ua larteson luften e tyre qe na u betuan per bashkim o Drini e jo ne maqedoni luften e beren dhe prape popullin ne roberin nere sllavomaqedonas!Ne luginen e Presheves a nuk eshte e njejta roberi ?Ne kosove a nuk sheh Drini me çfare lloje bashkimi te shqiptareve e sheh kosoven ?

detektivi
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 12:40 pm
Haxhi topi se lun ato qe i thua.Po keta skan autoriete fare as qe kushe i vet po lete luajn si femijet ne kete forum,ta lavderojn vetveten se ska kushe ti lavderon.
Po ke shok shume me mendimin tone.
bashkimin e bejne patriotet e jo laperet servilet ata qe shkaterruan qka ka shqiptare,jo ata qe bashkpunojne me udbashe.


Dernière édition par Perparimi le Dim 22 Nov - 14:14, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu Empty Re: agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu

Message  Perparimi Lun 26 Oct - 8:57

Driniiiii
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1299
Age: 28
Vendi: Belfast
Registration date: 16/02/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 1:17 pm
Te mbrosh te verteten me karakterin e paster njerezor, eshte Kala e pamposhtur qofte nese e ke edhe nje bote te teren kunder vehtes.
Une kurr nuk kam heshtur dhe nuk do heshti, do ti mbroi ne veqanti ata te cilet shporren armikun, dhe ja kthyen gryken e pushkes, kurr nuk kam perkrahur dhe nuk do i perkrahi ata te cilet me lutje u mundune ta cilirojn Kosoven, dhe kurr nuk do ti perkrahi ata te cilet sjellin urreitje e perqarje ne popull, U kemi borgj te gjithe atyre e ne veqanti atyre qe u fliun per nje qellim BK, qe gurin qe levizen nga vendi mos ta lem ne mes te rruge, dhe ate gure ta sjellim mbi koakt e tyre ne varre, dhe te perkulem para tyre.
O Haxhiu
Ai qe nuk di te hesht, o Detektiv rrall di te flase mire.
Ju boten e shikoni, ndersa veten tuaj jo!!!!!!!!!!!!! Edhe sa kohe do te qendroni brenda kesaj verberie???????????????

detektivi
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 2:10 pm
Cilin Armik keni shporre,ata aty jane prap bile ta kan marre apo ja keni dhene gjysmen e me shume te tokave shqiptare.
U heq nje ushtri a te kan ardhur nje qind tjera.
si ata vrasin burgosin maltretojne e ju i thuani mire te keqes.

detektivi
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 2:12 pm
O sa te thjeshte e te mjere jeni.
Jeni te mbushur me helm shkau.
JU prap mendoni ne bashkim me ta.E ne jo kurre .
Ne nuk perkrahim si ju servilet udbashet tradhtaret dezertoret e uck-se.

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 6:03 pm
Drini
Po qe se mbrohen tradhetaret si quhen keta njerez ?

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 6:33 pm
ata qe mbrojne tradhtaret jane vet tradhtare.Haxhi

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 8:04 pm
Flaka shkruajti:

Kjo foto e Flakes, zgjon shume peshe.
Eshte nje realitet i hidhur per ne por duhet ta pranojme qe ende su kry.

Bac S'u Kry.
_________________

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 8:29 pm
te verber jeni ju Driniii qe rreni e mashtroni.Po nuk po ju shiten ma rrenave te juaja ju ka dal boja.

Driniiiii
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1299
Age: 28
Vendi: Belfast
Registration date: 16/02/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Sun Aug 16, 2009 8:51 pm
Asnjehere njeriut nuk i nevojitet me shum mencuria, sesa atehere kur ka pun me mendjeletet.

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Mon Aug 17, 2009 8:11 am
Ne past met menquria ne juve ne kete forum ka maru ky popull.
Po shyqir qe nuk keni me shum fuqi dhe pushtet.
Po as qe keni mundesi per nje gje te tille.
Me mendje lehte se ju ende skam pa.

Delia
Anëtar



Numri i postimeve: 467
Registration date: 13/01/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Mon Aug 17, 2009 9:23 am
Nuk më keq se kur njeriu shef ëndrra me sy qel .

Xili
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4472
Registration date: 06/04/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Mon Aug 17, 2009 3:08 pm
nje ish Luftetar i UÇK-së

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Mon Aug 17, 2009 3:22 pm
nje ish farkiste dezertor asgje.

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Tue Aug 18, 2009 9:02 pm
Rugava i ka pergadite dhe vertete kan luftue shume kundra shkaut,dhe mjaft qe shkaun na kan largue pergjithemon.
Aferim trima veq hecni perpara se ne nuk jena per lufte!

agime hiq mos ta ndin qoshja,je trim dhe pika pika

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 19, 2009 7:20 am
Kush nga moderatoret e ka shlyer nje pergjigje te agim barjes ja ****** gruan dhe ***** plake

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 19, 2009 7:20 am
Kush nga moderatoret e ka shlyer nje pergjigje te agim barjes ja ****** gruan dhe ***** plake


Dernière édition par Perparimi le Dim 22 Nov - 14:15, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu Empty Re: agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu

Message  Perparimi Lun 26 Oct - 8:58

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 19, 2009 11:13 am
agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1447
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Points: 1675
Reputation: 79
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: zeriatdheut ja info per kete dahi Yesterday at 3:15 pm
me ldk jam ne koalicion edhe mburem me te se eshte parti e mir dhe e fort

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 19, 2009 11:13 am
agim__barja
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1447
Age: 46
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Points: 1675
Reputation: 79
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: zeriatdheut ja info per kete dahi Yesterday at 3:15 pm
me ldk jam ne koalicion edhe mburem me te se eshte parti e mir dhe e fort

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 19, 2009 12:01 pm
Po e kemi dijte o Agim Bajra me farkistet tradhtaret Titistet LKJ-stet-udbashet shpijunet qe ja kan lujt nene ketij populli.
Dhe jan tu ja lujte deri te bijn ne hendek.
bashk me ju.
Ju jetoni dhe gjalleroni me ndihmen e Solanes e serbise dhe te eulex e unmik qe ja vjedhin votat popullit dhe ja japin juve.
pershkak se ju konvenon kjo politik antishqiptare dhe antikombetare.
me ne fund pasi qe te arrihet qellimi i tyre anti shqiptare juve do tju hudhin si lecke ne berllog.
As qenet nuk kan me ju hanger se ju vjen era.
Rrnofshin patriotet atdhetaret!
Poshte partit Politike servile dhe tradhtaret!

Xili
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4472
Registration date: 06/04/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 19, 2009 12:53 pm
Agim Barja eshte nje Atedhetar nga Komuna e Mitrovices

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 19, 2009 1:13 pm
farkiste,qe ska emer fare...

Delia
Anëtar



Numri i postimeve: 467
Registration date: 13/01/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 19, 2009 3:38 pm
Për disa nuk e kuptoj dot kush ishte dhe asht Shqiptar si duket krejt qenkan për disa kopila të serbis por vall a nuk e logaritin veten se edhe ato jan po pjes e ksaj pjelle ,duhet së paku të ket respekt si njeri përe njeriun ,ktu jemi për të Bashkuar e jo për tu bër pik e pes dhe sha e nënqmu sejcin që nuk ju shkn për qejfi ,sejcili ka të drejt të tjot mendimin e vetë .Nuk futen të gjith në një thes o Popull.

xhiti
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1137
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 19, 2009 4:24 pm
Trandofile keta na shajne si dikur serbija dhe komitetet.
atehere thojshin se jemi Nacionaliste irredentiste se nuk ja dojm te miren shqiptareve kosoves dhe jugosllavise.
tashe thojne se jemi shpijuna se nuk ,,dojm shtetin" multietnik pa flamur pa komb pa sovranitet.
E njejta gjuhe atehere dhe tashe .
keta mendojne se duhet ne te heshtim dhe tju thojme mashallah tradhtise.
Po nje gje kurre se kemi thene as qe do ta thojme.
Do te kritikojme siq patem guximin te shajme Milloshin titistet ishe udbashet ndrrimin e Flamurit te kushtetutes se 1974 etj.
ska force qe na ndale.
deri ne fitore.

haxhiu
Anëtar i Besueshëm



Numri i postimeve: 1325
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 19, 2009 7:18 pm
Nuk jam aq i mbushur ne shkja sa me kan trazue tradhetaret kur na turren qe na çliruan !
Ah medet o zot i madhe!

detektivi
Anëtar i Besueshëm




Numri i postimeve: 1190
Age: 29
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Kushe eshte Agim bajra Wed Aug 19, 2009 8:57 pm
Haxhi prof me ka lute qe tja qojshe apo ti shkruajsh ,ta ka kerkue tel dhe E mailin tend!
Ja qon ne xhdall@t-online .de apo shkruaji!
ke pas edhe ne komunikat qe ka leshue ne shume gazeta shqiptare.
Albania press.com
te Pershendes rrnofsh sa malet o vella...

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu Empty Re: agim barja,zeriatdh.detektivi,drini,xili,haxhiu

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum