Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

zeriatedheut LDK si agim barja

 :: sport

Aller en bas

zeriatedheut LDK si agim barja Empty zeriatedheut LDK si agim barja

Message  Perparimi Jeu 8 Avr - 23:50

zeriatdheut

Numri i postimeve: 4058
Registration date: 28/12/2007

Titulli: Re: THYERJA E KUFIRIT SHQIPTAR Tue Jan 01, 2008 12:24 am
T nderuar vellezer e motra shqipetar te flas per betejen e koshares vetem dy fjale jam nga tetova ish ushtare i tre luftave te lavdishme qe beri populi jone liridashtes skenderbeu ka then lirin nuk ja u solla un por ate e gjeta midis jush ateher edhe ne luftuam po mos te ishit qe te na jepnit forece kjo ishte arma me e forte kurder shkaut luften e beme se bashku dhe e fituam kur filloj lufta ne koshare ishim ne rafsh te dugagjinit ne ate mengjes te ftofte kur krise pushket e para degjuam bresheri ne rase te zogut ne morin papaj e te gjith malet ushtonin ishte krenari per ne kur degjuam qe komandanti agim erdhi lajmi e ka thy kufirin kjo ishte nje gje per ne qe ishim ne mbrendin e kosoves nje force qe nuk dij as vet si ta pershkruaj ne ate dit tek ne filluan luftime te ashpera ne pozhare te decanit ishte lufte e rept deri sa me armikun jemi gjet dhem per dhem me besoni ishte forca e trimave qe luftonin ne koshare zjar bubullim krenari hakmarje trimeri ju lutemi vellezer e motra mos te ndaj kure ushtrin tone per asnje cmim te ciles parti qofshin ata djem ne ate moment ata kanqen bijt e popullit kan qen djemt me te devotshem te kombit tone te vuajtur lufta e koshares na dha force edhe me shum lufta e koshares i dha grusht armikut ngase na bashkoj dhe forca e beri bashkimin ne luft haroni fete ne luft haroni partit ne luft te shiqojm vetem sa me te bashkuar te jemi aq me te forte kete e kam fakt te gjall kosharen andaj po i thom di fjal net sesterit qe farku ka qen vetem percarja e ushtris sone te lavdishme farku ka qen nje dor e zeze e serbis qe depretoj me kolabriocionistet shqiptare vetem e vetem qe te deshtoj lufta jone heroike andaj u shpartallua pa meshir harova nje gje te ju them vetem
se kur krisen pushket ne koshare na erdhi si me u zgju prej vori azem bejta me ket fuqi luftonum ne pozhar duke bertit oooooo prite azem galice oooo prite agimin tone komandantin e lavdishem idealist patriot atdhetar trim e deshmor i kombit krenohemi me agimin ju falmderit populli im i dashur per bujarin dhe vemendjen e nderin qe u bejni sote luftetareve falmderit nga zemra un e shof ketu qe ka dejm e vasha qe shkruajn shum bukur me nje intelegjenc te perkryer por nje gje kisha lut nga ju behuni bashk me kete mendje me kete intelegjece qe keni dhe dote luftojm me mir me bindshem se uniteti ben bashkimin jeni krenarija jone keni nje lufte perpara per te fituar ju ju qe jeni te pendes LAVDIJ DESHMOREVE TE KOMBIT LAVDIJ KOMANDANTIT LEGJENDAR TE USHTRIS TONE TE LAVDISHME ADEM JASHARIT ROFT POPULLI YNE LIRIDASHES
ROFTE SHQIPERi

vellezer nuk munda te rij pa shkruajt kur lexoj qe ju qe respektoni dhe dini te nderoni deshmoret e kombit tone edhe pse kam ber sakrific por edhe pse kam mledh eshtnat e shokeve te mi i kam mbuluar me doren time por jam krenar po po jam krena edhe ata jan krenar se ata kan rene por kan len mbrapa nje brez te frimzuar per lirin e vendit qeshof un ketu dhe lexoj nekete teme kjo ishte leter e komandant teli ndricim hoxhes ish eprore ne ushtrin e shtetit shqiptar mese e kam njofte personalisht andaj hakun e komandantit e kemi mare tre fisht ne karpallak te tetove ku sllavo maqedonasit u ben mish per top nga mortajat nga guximi yn ku la te vrare 85 mercenar te ashte quajtur brigad e prilepit me urjtjen ma te madhe duke u nis per te vrare shqiptar por u hasi shara ne gozhde aty armiku la te vrare dhe me shum se 100 te plagosur kjo ishte hkmarja qe shqiptari nuk te fal 100 -1 kjo ishte haku i komandtit ne ora 6-45 minuta ishte sikur ne flaken e maleve me kujtohet kur tanket dhe autobus plot me mercenar vinin duke i prit ne shenjester me krenari dhe duke kenduar kengen per bacen adem ketu ishte grusht per sllavo maqedonet e shkruajta kete ngase ki trim betoni i lumt me qen se e vlersoj intelegjencen e tij dhe te gjith juve qe shkruani jeni te shkelqyer por kur lexova letren qe komandant teli i kishte shkruaj bijes se vet e kam lexu me lot ne sy qe me rjedhin gjak nga urejtja qe kemi per ata te cilet e vran ate njeri te madh andaj vendosa te ju tregoj se djemt e U-C-K te kalitur ne luftra nga pervoja ne kosoven heroike ne presheve e mdvegje ata dite ti tregojn shkaut se kudo qe te jesh neve na ke mbrapa nuk ta leme vendin deti sa te clirohet cdo pllem e tokes meme shqiperij vazhdoni e shkruajni per djemt e liris se edhe ju i takoni asaj vazhdoni e respektoni sic dini se vertet jeni te shkelqyer secilin shkrym tuaj qe lexoj besoni qe me lot ne sy e lexoj ngase nuk mundi te ju permbahem emocioneve nga krenarija juaj krenohem me ju po po krenohem po ama edhe deshmoret krenohen me ju kete ju duhet te jeni te sigurt te punojm se bashku te luftojm se bashku pa asnje percarje pa fe e pa partij por te luftojm vetem per shqiperi LAVDIJ DESHMOREVE TE KOMBIT
ROFT RINIJA JONE SY PA TREBUR ROFT POPULLI YN LIRIDASHES


TE kujtojm deshmorin e liris qe u flijua ne thyrjen e kufirit shqiptaro shqiptar kete ushtar te liris e kam njoft personalisht vellezer e motra pata rastin te takoj ne fekin ne bazen ushtarake dhe ju afrova e e pyeta se me interesoj se mora vesht qe ishte nga ITALIA SI VULLNETAR dhe e pyeta i thash me falni zotri ju keni ardhe te luftoni me tha po i thash po si e moret kete vendim qe te vini ne luft me dy fjale mu pergjigj dhe me beri nje pyetje NESE POPULLI IM DOTE ISHTE NE NJE GJENDJE TE TILL SIQ JENI JU SHQIPTARET TE SHIQOSH MASKARAT E NJE TIRANI E PERDHUN IMET SI DOTE KISHE VEPRUAR ME THA PA MAR PARASYSH SE NUK I TAKON ATYJ POPULLI POR KE HUMANIZEM E NDJENJA PER TA NDIMUAR A DOTE BENIT TE NJEJTIN HAP I THASH PO KE TE DREJT ISHTE SHUM I VENDOSET DHE NUK DONTE FARE TE PRES SYRYN E KISHTE NE VIJA TE FRONTIT KU EDHE E FLIJOJ JETEN E VET RA PER LIRINE E KOSOVES NEN EMBLEMEN E U-C-K SI USHTARE DHE TANI DESHMORE I KOMBIT VLLEZER E MOTRA TE KUJTOJM EDHE KETE DESHMORE TE SHKRUAJ PER KETE EDHE FAMILJES QE TE JU TREGOJM SE NE ZEMREN E POPULLIT SHQIPTAR ESHTE KY TRIM DHE KURE NUK DOTE HAROJM NDIMEN DHE LUFTEN QE BERI KY DESHMORE PERKULEMI PARA TIJ
LAVDIJ DESHMORIT BIDER

Italian Rambo
Francesco Giuseppe Bider, 37 anni, di Biella è morto in combattimento in Kosovo in giugno, indossando l'uniforme dell'UCK. Era uno dei "volontari" italiani arruolati dall'UCK, tiratore scelto, reduce della Bosnia e con 8 anni di esperienza di guerra; di lui hanno scritto di tutto: che era pacifista, antimilitarista, cattolico, convertito all'islam, ma quello che si sa del suo curriculum fa pensare molto più semplicemente ad un humanista .En bosne no morte en kosovo oui!Interesanto!


NE LUFTEN E KOSHARES NUK KAM MARR PJESE

Ne ate lufte ishte krenarij kur luftohej sepse ndje atdhe dashurine po edhe te flijohesh ishte krenari meqen se une nuk kame qene ne thyerjen e kufirit se ndodheshim mbrenda ne kosove se bashku me legjenden e gjalle komandantin RAMUSHIN por kur morem lajmin per thyerjen e kufirit ishte gezim i madh na u shtua forca na u shtua guximi dhe na dhane kurajo luta qe behej atje qe thoshim se nuk jemi vetun por kemi vllaznit qe na vinin ne ndime dhe aty ne ate koh ndodhi edhe luftimet e repta ne pozhare te decanit ku u gjetem me armikun baball per balle ne afersij deri me 10 metra ku rane dy deshmore tane dhe u vrane dhjetra qetnik ku lane kokat aty
LAVDI DESHMOREVE

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

zeriatedheut LDK si agim barja Empty Re: zeriatedheut LDK si agim barja

Message  Perparimi Ven 9 Avr - 0:17


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum