Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit

 :: sport

Aller en bas

Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit Empty Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Ven 10 Aoû - 14:11



Transférer

Shkrim i autorit Avdi Ibrahimi‏
De : avdi ibrahimi (avdiibrahimi@yahoo.com)
Envoyé : ven. 25/09/09 08:53
À : shabanshala@live.de
1 pièce jointe
Leter Sho...doc (2,5 Mo)


--- On Thu, 9/24/09, shaban shala <shabanshala@live.de> wrote:

From: shaban shala <shabanshala@live.de>
Subject:
To: avdiibrahimi@yahoo.com
Date: Thursday, September 24, 2009, 4:00 PM

Zotri Avdiu

Jam shaban shala(Haxhi Kuçi) nga ana e Klines dhe nje person qe quhet Haxhi Kuçi shkruan diçka per aktivitetin tend ,a e njef kete njeri(Haxhiun) ?A mos ka bashkpunue me regjimin serb eventualisht ?.
Antar i Shoqates Atedhetare per I te BK

Te fala shoqerore zotri Avdi Ibrahimit
.......................................................................................

De : avdi ibrahimi (avdiibrahimi@yahoo.com)

I nderuari Shaban Shala ! Më vjen mirë që pyesni për njerëz të till siç është shizofreni Haxhi Kuçi. Po pikërisht që ka bashkëpunuar me serbët në Therand (SuhareëKë),nuk e kemi pranuar në radhët e UÇK-së.Ndërsa unë personalisht nuk kam kontaktuar më të për afro 13 vjet.Me që jeni nga Komuna e Klinës ndoshta e njihni Sheremet Pantinën me të cilin kam bashkëpunuar për ç'ështje kombëtare shqiptare,ndërsa vëllain e tij Rexhep Pantinën e kam punësuar në KEK-Distrikti në Prizren ku mbas luftës jam Përfaqësues financiar në këtë Distrikt.Po ju dërgoj një shkrim timin ku më së miri shifet se kush është në të vërtet Haxhi Kuçi:" reagim ndaj shpifjeve rrenave të pa krip të Haxhi Kuçit...Duke shpresuar se nuk ju kam bezdisur,ju përshendes miqësisht.
Avdiu nga Mushtish
ti - Prizreni.





Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit Empty Re: Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Ven 10 Aoû - 14:53

pyetja e dyte e perseritur per Avdiun




Zotri Avdiu

Jam shaban shala nga ana e Klines dhe nje person qe quhet Haxhi Kuçi shkruan diçka per aktivitetin tend ,a e njef kete njeri(Haxhiun) ?A mos ka bashkpunue me regjimin serb eventualisht ?.
Antar i Shoqates Atedhetare per I te BK

Te fala shoqerore zotri Avdi Ibrahimit
Urtia popullore thot: "Mos e vet se të tregon vetë". Ja çka shkruan Haxhi Kuçi për veten e tij me datë 15 qershor 2006.viti. në "diskutime shqiptare"tema: Historia e Haxhi Kuçit (Krasniçit) pyrt për plagos e Fe. Haxhiu thotë:"Serbet me 1996 Haxhiut i paskan thene se nese njëherë na shkoqin keta nërkombëtarët nga kosova mor veq nje dite,nese munden ma me na shtie e me ju ba gjandar te shqiptareve nanen na kajshin,kete ma kan thene pese akademik serb te beogradit".Pra ai Haxhiu paska ptur lidhje edhe me akademik të Beogradit...Po kjo nuk ju duket e mjaftueshme për ta kuptuar se kush është Haxhiu...Dhe ai vazhdon të thotë:" Këtë Haxhiu thot ma ka thene edhe Arkani në mars të 1998,ku disa shok e kishin shtie qe ta qoj ne ni fshat ne Kosovë a e di mir se cili qen bir qeni ma ka shtie,(Aludon në Ukë Bytyçin),Haxhiu vazhdon rrugës thot me pat thënë: çka karin po lypin shqiptaret?...etj", Ja Haxhiu e vozit dhe debaton lirshem me kriminelin Arkan nëpër Kosovë në kohë lufte dhe ankohet pse UÇK-ja se ka pranuar në luft të gjorin Haxhi.Po ky Haxhiu pastaj arratiset nga Kosova nga frika se mos po e vrasin Komandantat e UÇK-së...Po pse tan kjo frik e Haxhiut ndaj UÇK-së...Së pari ai arratiset me familje në Gjermani por edhe atje nuk ishte i qet i dukej se edhe atje ka komandanta të UÇK-së...Merr arratin dhe shkon në Francë. Dhe ja çka thot Haxhiu për veten e tij:"...ja msyna per ne france, por duke ndërruar identitetin dhe kombesin ne vend te shqiptar ne ate ashkali...". Pra çfarë patriotizmi shqiptar pret nga njeriu që ndërron identitetin. Këto nuk ju duken të mjaftueshme për ta kuptuar se çfarë në të vërtet është Haxhi Kuçi - Ashkaliu, për atë ai shan e fyen në forume me gjuhen e gabelit. Duke ditur mentalitetin e Haxhiut ka plot 13 vite nuk jam par e dëgjuar me te. Me vjen të vjellë për pak kohë sa e kam njohur Haxhi thash e themaxhiun.


Falm
eshëndet Avdiu.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit Empty Re: Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Ven 10 Aoû - 15:07


--- On Sat, 9/26/09, shaban shala <shabanshala@live.de> wrote:

From: shaban shala <shabanshala@live.de>
Subject: RE: Përshëndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: avdiibrahimi@yahoo.com
Date: Saturday, September 26, 2009, 12:40 PM



Date: Sat, 26 Sep 2009 00:17:39 -0700
From: avdiibrahimi@yahoo.com
Subject: Fw: RE: Përshëndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: shabanshala@live.de



--- On Fri, 9/25/09, shaban shala <shabanshala@live.de> wrote:

From: shaban shala <shabanshala@live.de>
Subject: RE: Përshëndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: avdiibrahimi@yahoo.com
Date: Friday, September 25, 2009, 5:21 PM

I nerumi Avdi
Jemin Basha nga Sllapuzhani e të tjerë...Jemin Basha ka qen kryeshef i yti dhe si me vete udbashin per ty me tregoni ju lutemi ?

Ti e bene veten skenderbe a e din se skenderbeu ne kruje ka pasur nje kala e ne itali njezet e nje dhe ka luftue kundra italianeve te ndare ne dy grupe !!!Antonio kishte sulmuar Ferdinandin e Napolit dhe gati po i mirte mbreterine, por me ndihmen e Skenderbeut , Ferdinandi e shpartalloi plotesisht ate!!Skenderbeu e la atedheun vetem dhe shqiptaret musliman i vriste ne vend qe te bashkohen ne nje force !!!

Ti sipas shkrimeve tua paske qen sherbetor i shkaut dhe ja paske pergaditur kosoves rezuluten 1244
Per çka je betua kur je vesh ne uçk ?Per BK apo shtet multietnik,pa flamur,pa hymnin shqiptar?

Ti del neper filma edhe me AKSH qe si qellim ta perdhosesh prape me petkun e komofllazhes si kali trojes

Keshtu ti genjen popullin se ke luftue per shqiptarin ?Dhe kemi ndegjue se u kercnohesh atyre qe kerkojn buke dhe drejtesi

Zotni Avdiu qe thua e ke punsue nje nga ana ime vellau i tij shoku yt ka qen e din me kon me farkista,tani edhe ti qenke fark se jo mahi pasi e perkrah fazliqin!

Po tani jemi ka flasim me Haxhiun me telefon dhe na thote .;Benji pyetje Avdiut e haram buka i kofte Avdi zezes qe ma paska ngrene me sherr!Une thote Haxhiu asgje nuk iu kam shpifur Avdiut pos e kam mbrojte kur dikush ka fole se eshte spiun!!!Dhe po ne thote A te kujtohet kur i ka meshue Sherif Cekaqit nga deberdelanit fqiut tend ne rrugen e Reqanit!?Dhe ti te nesermen i ke thene Haxhiut si guxon me na rreh njerezit tan qe i kemi len me detyra me ba shoqeri me polic shkije!Dhe mbas teje cili komandant me inciale R;S. i kish hyre Haxhiut ne taxi me que ne Semetisht dhe i kishin thene si ti per me likvidue por edhe atyre iu kishte bere shizofren!

Te fala Avdi çdo gje shkruhet diku dhe per ate dynja nuk te mbetet borgj,nje dite e mjeruar do vjen per tradhetar me vjen shume keq!
Shabani

Date: Fri, 25 Sep 2009 12:58:28 -0700
From: avdiibrahimi@yahoo.com
Subject: Fw: RE: Përshëndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: shabanshala@live.de



--- On Fri, 9/25/09, shaban shala <shabanshala@live.de> wrote:

From: shaban shala <shabanshala@live.de>
Subject: RE: Përshëndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: avdiibrahimi@yahoo.com
Date: Friday, September 25, 2009, 1:09 PM


I nderuar Avdi Ibrahimi

Ne te berem pyetje se ne cilen date jeni veshur me roba te uçk ?
Ju e pranoni te verteten se pasket bere sheti me Haxhi shizofrenin !!
Haxhiun e kemi marr ne pyetje para disa oreve dhe na leshoi kaseten qe ka bere biseda me Aziz Morinen dhe
e pranonte Azizi se ju ka marr ne shtepin e tij ne oborr nen hijen e arres dhe ndegjoim duke
e pranue Azizi se te ka thene se shkaku yt nuk e marrin Haxhiun ne uçk per
te luftue kundra okupatorit serb.
Dhe ndegjoim mire kur ju ka ftue qe te shkoni bashk ne Deberdelan e tju tregon qe nuk e
din se ku e ka mshefur nje armatimin Besim Ndreca diku ne malin Biraq!
Dhe tjeter ndegjoim se si shkak mos pranimit te Haxhiut ka qen qe ju keni punue ne MPP ne Therande,
dhe ne zyren e tuai keni pasur kinse nje telefon extra dhe kerkush nuk ka guxue me ua prek!

Ju lutemi a jan te verteta se çka deklaron Aziz Morina ne telefon apo edhe ky genjen ?
Ne vitin 1991 komandant i uçk ka qen,XHERXH RAPI,Selim Rrahmani!Ndersa uçk e verte ka nis aktivitetin me 1993.


Date: Fri, 25 Sep 2009 09:40:34 -0700
From: avdiibrahimi@yahoo.com
Subject: Fw: RE: Përshëndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: shabanshala@live.de



--- On Fri, 9/25/09, avdi ibrahimi <avdiibrahimi@yahoo.com> wrote:

From: avdi ibrahimi <avdiibrahimi@yahoo.com>
Subject: Fw: RE: Përshëndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: shabanshala@live.de
Date: Friday, September 25, 2009, 12:32 PM



--- On Fri, 9/25/09, shaban shala <shabanshala@live.de> wrote:

From: shaban shala <shabanshala@live.de>
Subject: RE: Përshëndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: avdiibrahimi@yahoo.com
Date: Friday, September 25, 2009, 12:02 PM

I nderuar Avdi Ibrahimi

Haxhiu thote se ma se shumti jam shoqerue me Avdi Ibrahimin ,sidomos me taxi!
Dhe thote se Avdiu me ke que neper shoqerin e tij tek prof.Bajram Kurti,Bajram Bekteshi e me gjere!
Nese me Taxi keni udhtue a te kujtohet kur kalonit neper pikat e policise sebe si kalonte Haxhi shizofreni ?
Ju lutemi na trego nje fakt,apo perjetim si ka reague Haxhiu ?
Neve po na vyn faktet e gjalla vellau yn !
Ju ne cilin vit jeni kyq ne uçk na fal nese nuk ju vjen rende.


Ju thoni;
Ai rren kinse ka djegur tankse...UÇK ja nuk ka luftuar vetëm në Suharekë,por në gjithë Kosovën dhe atë sdo ta ndalte askush për të luftuar kundër okupatorit serb.Ju lutemi i nderuar Avdi kete thenje a bene ma gjere me na spjegue,sepse ne po mendojm se nese nuk po gabojme d.m.th.nese nuk e kan pranue ne Therande ka pas rast ne tjeter ane te Kosoves mu kyq!A ke dashur me thene keshtu apo tjeter ,me fal!

Pershendetje nga
Shaban Shala
Date: Fri, 25 Sep 2009 07:51:32 -0700
From: avdiibrahimi@yahoo.com
Subject: Përshëndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: shabanshala@live.de



--- On Fri, 9/25/09, shaban shala <shabanshala@live.de> wrote:

From: shaban shala <shabanshala@live.de>
Subject: RE: Shkrim i autorit Avdi Ibrahimi
To: avdiibrahimi@yahoo.com
Date: Friday, September 25, 2009, 8:22 AM

I nderuar Avdi Ibrahimi
Shume mire na erdhi per mesazhin qe na derguat,
dhe jemi duke e analizuar thenjen tende i nderuar.
Ne kemi lexuar disa shkrime te keti shzofrenit ku thote;
Se shkaku i Avdi Ibrahimt nuk me kan pranue ne uçk
Dhe me tutje shkruan ne disa forume se kinse te paska marr nga shtepia juai bashk me
Aziz Morinen e derguar tek shtepia e tij,dhe ti ka thene kinse te gjitha perketo,a jan te verteta apo ky shizofren genjen ?I nderuar atedhetar Avdi ju thoni se ky shizofren ka bashkpunue me serb,a keni fakte sa do te pakta qe te na argumentoni,sepse jemi ka e percjellim .
Dhe nese keni sa do pakes na sqaroni sa ma mire .

Te fala te ngro
hta nga Shabani

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit Empty Re: Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Ven 10 Aoû - 15:09

Asgjë nuk është e vërtet çfarë thot Haxhiu rreth meje.Ju tregova se ka afërsisht 13 vite që se kam parë as e kam dëgjuar atë.Ka punuar fillimisht në Llotarin e Kosovës dhe e quanin Haxhi Llotoja,gënjen kur thotë se policia ma ka thyer trafiken,se kinse aty ka patur dokumente nga ilegalja,Kurr Haxhiu nuk ka qënë i organizuar në asnjë Organizat ilegale në Kosovë,që vepronin kundër serbojugosllavisë së atëhershme...Ai ka punuar taxist dhe gjatë kohës së luftës çlirimtare, ka shetitur lirshëm në të gjitha pikat ku kanë qenë të vendosur okupatorët serb...Po ky Haxhiu paraluftës e ka përzënë nënën e vetë dhe vëllaun nga Suhareka të cilët kanë ikur në mërgim nga zollumet e Haxhiut...Haxhiut askush nuk i ka hyrë nga fqinjet në shtëpi.askush nga punëtorët e taxuive nuk i ka folur se me të gjith ka qenë në konflikt për interesa personale...Haxhiu ka qenë një përqarës i madh në Komunën e Suharekës e më gjerë...Çdo njeri që ka patur rastin të njihet me Haxhiun i ka lënë përshtypje tepër të keqe dhe nuk ka pasur më dëshir të takohet më të...Një përshtypje të tillë më ka lënë edhe mua dhe shokëve të mi,si Bajram Bekteshit etj, që ai i përgojon në forumet ku ai shkruan rrena dhe përralla me mbret...Ai rren kinse ka djegur tankse...UÇK ja nuk ka luftuar vetëm në Suharekë,por në gjithë Kosovën dhe atë sdo ta ndalte askush për të luftuar kundër okupatorit serb...Por ai kur ka shkuar në pikat e UÇK së i ka provokuar pjestaret e Ushtrisë Çlirimtare...Me që UÇK ja ka bërë luft të drejt nuk e ka arrestuar këtë shizofren,duke e ditur disa nga pjestarët e saj se ai është një person i krisur,për atë ai tash shan e fyen rëndë pjestarët e Ushtrisë Çlirimtare...Dhe i çuan tradhëtarë luftëtarët e lirisë...A nuk është e mjaftueshme tu hedhësh një shikim thash e themeve të tij,për tu bindur se ai është dorë e zgjatur e Serbisë fashiste...Po të hysh në google kur klikon emrin Haxhi Kuçi do të gjesh lloj lloj trillimesh antishqiptare...Ai imponohet Qosjes në telefon dhe personave tjerë duke u thënë se jam tu faol nga komisioni i Hagës se aty kam ca punë për ti futur në burg komandantat e UÇk së...Ku fton njerëzit, lidhni për bandera komandantat e UÇK së...I kam të gjitha shkrimet e Haxhiut çfarë ai shkruan e shpif...Ngelni shoqërisht të përshëndetur. Avdiu.
Në kohë lufte asnjëherë se kam takuar dhe as që më ka vozitur Haxhiu...Dy tre raste me ka quar para lufte te Bajram Bekteshi dhe Bajram Kurti,për raste tjera nuk di dhe nuk mbaj mend.Kur jam kyqur në UÇK ta kam dërguar shkrimin që kam reaguar ndaj Haxhiut,në përfundim të shkrimit e ke vertetimin e lëshuar nga Shtabi i Përgjitshëm se nga cila kohë kam shërbyer në UÇk nga data 31.12.1991 deri më 19.09.1999.ose lexo shkrimin tim në Albaniapress Perjetësia e atyre që ranë për lirin e atdheut në këndin Histori.

Harrova të përgjigjem se ashtu kamdashur të them po të donte Haxhiu të ishte luftëtar lirie do ta kishin pranuar në Zonat tjera, ose po të ishte aq i flakt Haxhiu pse smë takoi në luft mua dhe unë pa hezitim do ta kisha pranuar pasi ai të thoshte të vërteten dhe të betohej se nuk do të na tradhëtonte në luftë,por ai ishte paranoik dhe nuk besonte as në vetvete e lere më në luftëtarët e lirisë. Falmeshendet. Avdiu.

Janë gënjeshtra tëkulluara, në Sekretariatin e Mbrojtjes Popullore në Suharekë kam punuar nga viti 1984 dhe në vitin 1987 më kan larguar si irredentist se kam qenë i denuar në vitin 1981 në sherbimin ushtarak në APJ.Puna ime në Mrojtje ka qenë publike dhe qëndrimet e mija i din të gjithë ata që kanë punuar me mua si Jemin Basha nga Sllapuzhani e të tjerë...Në ushtrinë turke Skenderbeu ka qenë me graden e gjeneralit,por brenda gjirit turk ka qenë një armik i Turqisë që dihet se kush ka qenë Skënderbeu.Kur unë kam luftuar kundër Serbisë me armë në dorë dhe jam rreshtuar me kohë në radhet e UÇK se e smë ka ndaluar askush e si paska pasur mundësi alamet =patrioti= si Haxhiun të mos e pranonin në UÇK këto janë prrallat e pa krip të Haxhiut dhe Haxhiollëve.Zotri i nderuar reagimin tim ndaj Haxhiut e kini të hapur dhe pa dorëza...Fjalët që po i përdor në shkrime pyetje, siç po duket, dhe po paraqiteni sikur se jeni ma i madhi i shqiptarëve që duhet tu japim llogari...Nga këtu me mua i ke përfunduar të gjitha bisedat me internet...Po deshe mund të takohemi dhe bisedojmë me netë të tëra pasi të njihemi me njeri tjetrin fizikisht...Tung , the end,

Po të përgjigjem për të fundit herë dhe ki kujdes se çfarë flet,Jemin Basha ka qen punëtor në Mbrojtje si edhe unë dhe kurrëfarë shefi nuk ka qen,dhe po të them se nuk ka qen soji i Jahir Bashës,paçka se e ka pasurur kusheri.Nuk kam nevoj me tu rrëfye ty kur as nuk di se në të vërtet kush hamamin je,Të kam thënë më lartë se gjatë lkuftës çlirimtare as e dhe një minut nuk kam ndejtur me Haxhiun,por ai dhe ti po rreni.Sa për tu takuar me mua mund të takohesh kur ta doje qefi,jam fare i lirë dhe ndërgjegjen e kam tepër të pastër as edhe një shqiptari në bot nuk i kam borgj dhe as që do ti kem borgj ndonjiherë për çështjen kombëtare,kurrë në jeten time nuk kam qenë farkist dhe kam qenë kundër tyre edhe në luftën çlirimtare,edhe për atë taksistin tjeter Haxhiu po rren,po rren, po rren...Dhe rrenave të Haxhiut po u besojke bukur fort ti që nuk po ta shoh fytyrën dhe nuk po të njoh se kush je...Por për farkist dhe gjithçka tjeter mund të jesh t'i dhe Haxhiu... Të kam thënë se në Mbrojtje kam punuar hapur dhe jo fshehurazi siç po punon ti dhe Haxhiu,Mejdi Elezin shpesh po e permend Haxhiu,po ai person është dhëndrri i Bujar Bukoshit, Kryefarkistit tuaj. Të kam shkruar se punoj në KEK - Distrikti në Prizren dhe kur ta dojë qefi mund të takohemi e ndosht do të mbushet mendja se gjithçka qe e ke mbështetur Haxhiun dhe Haxhiollet tjerë ke për tu penduar ndërsa mua që po me akuzon pa asnjë argument por me thash e themet e Haxhiut,ke për tu penduar dhe ke për tu bindor se je i mashtruar ose je vetë i till dhe bën pjesë në ata soj njerëzish që e kan dorën e zgjatur tek Serbia gjenocidiste...Ty mor burr shum po tu dhimkan antikombëtarët, dhe fort po i fyeke ata që janë dëshmuar se jan tejet të pastër kombëtarisht...Fund




léchargez le nouveau Windows Live Messenger ! Téléchargez Messenger, c'est gratuit !



Tous vos amis discutent sur Messenger, et vous ? Téléchargez Messenger, c'est gratuit !


I nderumi Avdi Ibrahimi

Ti neri nuk na pergjigjesh fare ne pyetjet qe ti parashtroim ne !
Ne te berem pyetje se ne cilin vit e ke vesh teshen e UçK ?
A te ka marr ty dhe Aziz Morinen tek ti dhe u ka que ne shtepin e vete dhe a te ka then se shkaku yt nuk po e marrin ne uçk ne Deberdelan ?
A iu ke kercnue Haxhiut pse e ka rreh Sherif Cekaqin qe kinse ju e keni obligue Sherifin me u shoqerue me polic serb ?
Dhe pyetjen e fundit ;Kush te tha se nana dhe vellau i Haxhiut paskan mergue nga sherri Haxhiut ?Dhe çka iu paska bere sherr se na vyne edhe kjo ?
Ti vete deklaron se haptas paske punue ne sekretariatin e puneve te mbrojtjes se jugosllavis(serbise) paske punue!Cilet shqiptar kan pasur mundesi me punue ne keso pune ?Shef e ke pas Reshitin e dim mire dhe na ka tregue qe te jitha per ty !!Bile me kaset te inqizume !!Falemderit qe po na thua se jena farkista!Por a e din se çka ka te kryer Haxhiu dhe une dhe a ka mundur te punsohet Haxhiu ne profesionet e tija ?!

Pergjigju ngadale seciles pyetje o jaran,e mos kece si pleshti ne zjarr se paske seklet te madh diçka i paske borgj Haxhiut ,e popullit shqiptar!Pse e permendish prof Mehdi Elezin kinse qenka dashamiri i Haxhiut !
Secili fis ka ka nje pis
A ke fakte qe te ka bere spiunlaqe Haxhiu ty,kjo na intereson ,apo qe ke dijeni qe dikujt nga shqiptaret u ka bere te keqe ?
Na qitni emrat e mbiemrat e mos etiketo njerez vetem sipas epsheve te pa ngime te tuat!!!!!!
Ne fund na beni edhe ju neve pyetje !

Pershendetje nga antari i Sh A I B K

Shaban Shala

As Haxhiut dhe askujt në jetë nuk i kam borxh...Qendrimet e mia se çfarë kanë qe në Mbrojtje i din të gjith që më njohin mua,qendrimet i kam patur shum të qarta anti jugosllave dhe antiserbe kam luftuar si burrat që e luftojnë armikun brenda qerdhës së tij. Siç po duket ty që nuk po të njoh dhe Haxhiut ju ka hyrë në barka djalli i Faustit të Getes,dhe po kërkoni te unë qime në vezë...Të thash eja të bisedojmë me argumente si burrat e jo si djajtë që i fryejnë zjarrit nëpër forume...Unë në ilegale dhe në luftë kam qenë i kyqur shum heret dhe më njohin shokët e mi të idealit e të luftes dhe para tyre i kam përfundar shum vite më heret këto përralla e rrena që po i përdorni tani janë tepër apsurde dhe aspak smë interesojnë inçizimet e Haxhiut rrenacak.Po rren kur ke thënë se nuk i kam dhënë buk njerëzve që kanë kërkuar,më bukëdhënës se unë nuk di se ka patur mundësi të jet dikush,për këtë pyet ata që më njohin...Në Distriktin e Prizrenit kam punësuar mbi 100 vetë dhe atë luftëtarë të UÇK së dhe familje të dëshmorëve e Invalidëve të Luftës Çlirimtare,kto janë argumente lehtë të verifikueshme.Po e përsërisë se në jetën time kurr si kam patur e as që do ti kem kujt borgj sidomos atdhetarëve shqiptar...Po rren Haxhiu për Sherifin, për Hazizin dhe gjithçka tjetër që ai rren dhe shpif, dhe as që më intereson se më kë flet Haxhi shizofreni në telefon, ai çpik gjithçka të pa çena,të pavërteta,thurrni intriga që po ja kaloni edhe udbes serbe, ju kam thënë më parë mirë është të konsultoheni te mjeku psikiatri, dhe pasi të shereoheni, le të merret me juve ligji...Si duket ti dhe Haxhiu po kërkoni bela nga unë dho po deshet do ju pres si është më së miri dhe shporruni o horra nga Unë...Dhe as mos tento më të më kërcënosh për asgje se tradhëtar e idiota çenkeni me të vërtet ju vetë. Si pleshti po kcejke vetë se vërtet plesht qenke...Rrenat dhe provokimet e tua e të Haxhiut spaskan të sosur...Trego ti kush je që unë saktësisht të di biografin tënde o horr i horrave...Nëse Haxhiu mendon se i kam borgh le ta vërtetoj me argumente e jo me rrena,shpifje,trillime,se i kam parë të gjitha thirrejte telefonike si i bën Haxhi provokatori bile ju ofron bakshishe njerëzëve në telefon që ata të pohojnë siç i imponohet Haxhi dallaverexhiu.Haxhiu ma din shtëpin dhe lë të urdhëroj të më thot se çfarë i kam borgj,nëse kërkon qime në vezë nga thash e themet e tij banale dhe tejet denigruese për njerëz që jan tepër të pastër në gjitçka kombëtare...Po a shperehet shqiptari në atë mënyrë si Haxhiu dhe ti që qenke ni telall i Haxhiut kur thot. Të gjithë shqiptarë kah do që janë në bot për së gjalli i kisha vorrosë...Ja çfarë mbroni ju dhe Haxhiu...Për të fundit herë po ju them hiqmuni qafe o shpirtëzinjë o djaj të Faustit,vavshi në ferrin e Dante Aligerit.Ju paskeni punë mëdha me vetëvetën dhe Unë po ju them së vërtet gjithçka shkruhet e dihet dhe ajo dit e mjerimit ka me qen për ju që jeni dorë e zgjatur e serbisë gjenocidiste.Dhe tash e tutje shkruani e reni çfarë tu dojë qjefi.Këtu po i përfundoj të gjitha reagimet e mija ndaj rrenave pa krip tuajat, dhe as një fjal më nuk komunikoj me ju shpifarak,intrigant e horra. Asgjë nuk po më djeg as që po lodhem se çfarë po thuani në ato rreshta tuaj vreri e helmi ndaj shqiptarëve dhe UÇK së në veçanti.Fund,fund,fund.
Vous voulez savoir ce que vous pouvez faire avec le nouveau Windows Live
? Lancez-vous !

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit Empty Re: Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Ven 10 Aoû - 16:15

Haxhiu pse smë takoi në luft mua dhe unë pa hezitim do ta kisha pranuar pasi ai të thoshte të vërteten dhe të betohej se nuk do të na tradhëtonte në luftë,por ai ishte paranoik dhe nuk besonte as në vetvete e lere më në luftëtarët e lirisë. Falmeshendet. Avdiu.
Si te lajmrohet ty Haxhiu kur ti ke ik nga Haxhiu si shurra e pules?Po a ti Avdi duheshe ti thuash Haxhiut se nuk je tradhetar apo Haxhiu ty sa qesharak na qenke bre se je i mesuar me fjalet e serbit qe mos ta pranon tradhetin kurrr

Haxhiu sipas teje nuk i paska besue vetevetes e leje tjeter kujt,por ketu Avdi po nxihesh se vete na qenke tradhetar qe nuk e pranon po edhe koken me ta pre.Ne nuk te falim shendet,pos te ardht nga perendia ndonje zullum qe kurr drita e diellit mbi shtepin tende mos rrezofte.Ani Avdi edhe kerkon mefalshendet,mire e ke bene shaka sa te duash.
Po ne mars kur ishte rrethue komandanti Adem Jashari a te tha Haxhiu Avdi a shkojm e i ndihmojna edhe ne dye ?Ti ja kishe kethyer;Jo more nuk jam tranue mu vra !

Tjeter here kur shkuat ne Sallagrazhde tek Riza Vata ka muai qershor 1998 erdhi vellau Rizes ky deputeti dhe me te hyre ne ode briti;Qonu burra se ne gjakove masakra kan ba shkijet ?A ja nise me qesh me Rizen ?
Kur nje dite tjeter ma vone duke shkue tek Aziz Morina a te tha Haxhiu Avdi a shkojna tek Lima e me dhune iu bashkohemi ?A i the Haxhiut ,ndergjo Haxhi;Nese ti don ti bashkohesh shko e mos me provoko,se une me dashte shkoi vete .

Kur Haxhiu me Azizin erdhem tek ti ne shtepi dhe u mori Haxhiu ne shtepin e tij a te tha se ne uçk ne Deberdelan Lima nuk me merr sherri yt,sepse ti e dine se ku Besim Ndrecaj i ka fshef do arme ne malin biraq ?Dhe nese nuk do i tregon do pergjigjesh .Dhe a te kishte thene Haxhiu se ti kishe punue ne mbrojtjen popullore dhe se e kishe pas nje telefon extra qe kerkush nga shoket nuk kishte guxue me ta que telefonin ?
Ne ato qaste a iu kercnove Azizit se ti ke hanger mut dhe shko me Haxhiun ne deberdelan dhe ma arsyeto ?Azizi a tha se shkoj dhe ua tregoj punen banditave !


A eshte e vertete qe Haxhiu pastaj te ka que ne shtepi ka rruga qe e kishte hapur uçk ka mulliri Beqes ?

Kur u thethyen mbrapa Haxhiu me Azizin ne muain korik 1998 kur mberrijten ne Reshtan afer shtepise se Azizit,ky e lute Haxhiun te hyn brenda, tek Azizi,por Haxhiu i thote qe te shkoin ne deberdelan dhe te arsyetohen per ty qe Haxhiu te kyqet ne uçk ,dhe Azizi i thote Haxhiut qe ta ndal kerrin se nuk do shkoj ne deberdelan me fole me banditat ?


Ti zotri Avdiu nuk deshiron tu japish pergjigje pyetjeve qe ti parashtrojna,por deshiron qe çka thua ti keq per Haxhiun te besojna.

Por ti Avdi Ibrahimi pergjiesh vetem ne nje pyetje qe paske punue ne mbrojtjen popullore te serbise qe nga viti 1984 gjere ne vitin 1987 dhe te paskan prijashtue sepse kishe qen i denuar si iredentist qe te paskan denue ne vitin 1981 ne armaten popullore te shokut tito.Si eshte e mundur kjo rrena jote ,ti paske qen i denuar ne vitin 1981 e paske punue si iredentist mbas denimit dhe serbet te paskan besue kete vend te ndishem e te rrezikshem ?Po te kishe qen kundra serbise nuk ke patur mundesi te punsohesh ketu e mos na shit pollavra dhe mos ja mvesh se kinse Haxhiu paska qen me udben e serbise.


Ne dhjetor kur jeni par me Haxhiun a i kishe thene Haxhiut se ty te paskan lute komandant te policise se uçk tek Shukri Buja dhe ti i kishe thene Haxhiut se nuk e han Avdiu qashtu dhe e kam refuzue.

Ti i thua Haxhiut se po te kishte dashur Haxhiu te kyqet ne uçk ?Pse Haxhiu nuk eshte takue me mua dhe une e kisha pranue ?

Po ti Avdi as qe i ke tregue Haxhiut se po ik ne zonen e pashtrikut .

Kush ishte ai qe te dergoi ne kete zone ?

A i ke thene Haxhiut çka te jete marak ne kete bote ?A te ka thene Haxhiu me mbetet marak vetem nje jave te vishem e ti tregoi shkaut se kush eshte Haxhi Lata ?

A i ke thene se pasha zotin kurr ti me qeto mend nuk do kesh rast te lufton kundra serbeve ?


A i ke thene Haxhiut dhe tan taxistave se nje magjup ka vlere ma shume se tan shqiptaria?A te tha Haxhiu Avdi ma me mua paq e ke dhe syt mos ti pafsha masi magjupi paska kaq vlere?

E din tan taxistat kete thenjen tende.

Avdi a i ke thene Haxhiut se shtepia e vellaut tend çenka e zbrazur a bane me prue arme ketu?A te ka thene Haxhiu o vellau im po si jo vetem urdhero se keshtu e kam kerkue me vite qe tja qim nanen shkive ?


Avdi Bajram Bekteshi e din se çka i ka thene per ty Haxhiut dhe ky paska qen si deshmitar kur Lima nuk e ka marr.

E din Riza Vata se àka i ka thene per ty Haxhiut


Avdi Haxhiu edhe tek Uke Bytyqi ka qen lajmrue mbas Limes dhe ky nisoj ja ka bere Haxhiut.

Uka ne vitin 1981 ka qen sekretar ne OBI dhe Haxhiu kur ka konkurue ne nje vend te punues,ky Ja qon nje leter me pergjigje ku shkruan sekretari i partise komuniste te jugosllavise;

Haxhi L Kuçi nuk i plotson kushtet moralo politike per kete vend te punes dhe kerkesa i refuzohet


Avdi e din mire se kush ashte Haxhi Lata Sinan Bid Kuç kur ishte duke ja ndertue shtepin dhe kur policia e serbise e ndiqte nje fshatar qe ikte me traktor me dru dhe e nxuren te mjerin duke e shkel me 101 dhe Haxhi Lata kercen nga kulmi dhe me sakic u del para policeve serb dhe ua rremben djaloshin.Perzenc aty ishte Sinani me djem e vajza,Haziz Shala me djalin Rifatin e tjere e tjere.
Sa per qe ka kall tankse deshitar eshte djali i Sadri Gashit emri nuk i kujtohet,dhe benzinen qe ma ipte Mjeshtri i kerreve ne puntorin e Islam Berishes nga dulja.

Haxhiu ne vitin 1974 ne sutjeske shqiptareve ua kishte mbrojtur flamurin e shqiptarise dhe shqiptaret ne vend te serbeve iu versulen Haxhiut dhe nga ketu ishte person NON GRATA per komunistet e tu .
Haxhiu po kete vite ne normalen e prizrenit ia kishte kushtue poezin Republika e Kosoves dhe policet ishin ne dijeni nga komunisti Adnan Morina e profi Nezir Rrezja dhe e mernin per çdo dite ne supin e prizrenit duke e malltretue ne forma ma te poshteruara .
Haxhiu ne mars te vitit 1981 ne menzen e studenteve i kishte nis demostratat ne menzen e studenteve si shkak qe i kishte qellue qi
mja ne gjelle.




Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit Empty Re: Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit

Message  Perparimi Mar 4 Juil - 15:23

avdi,qe ne fund deshmitarin bacenaziz,qe e pranone krejte per ty o pis

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit Empty Re: Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum