Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe

 :: politika

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe

Message  Perparimi Sam 24 Juin - 1:55

O Dielli
Pse nese ka qen i ri Thaqi duhet ti besone?A e njehe sinqerisht se pari dhe sa ke ndejtur me te?une nuk kam ndejturme te dhe vetem mundem me te thene,sikurse per Qosen qe i drejtohem edhe ne shtepin e tije :çka lypi Thaqiiiii ne rambujet te frances me nenshkrue ate rez.1244,e per ne lufte çka ka bere nuk e di ,e dine ata qe kane qen me te!E per Fatmir Limen nese me pyet e disa tjere komandanta qe i kam pasur shok,si shok sepse me dolen shpiuna,me fatmirin kam ndejtur me dhjetra here,ja njohe koke e bark,dhe çfare trimerie posedon,kur te sheh qe nuk ke gje ne dore,nuk po e humbi ma teper per kete te marr kohen. Se ky ma ka humb jeten time!E qe thuash populli duhet te zgjohet nga gjumi?Kurr ky popull nuk ka mu vetedisue e zgjuar nga gjumi,se ma interesant per kete popull eshte vetem me jetue si magar e me mbetur ne kete jete te peshurret!

O diell pa rreze ti qenke!Ti qe me thuash:Nuk ka pasur nevoi t'me marrin me luftue kundra serbeve?Ti po done me'm thene une me marr armen e me luftue kundra shqiptareve shpiuna,a e ke ketu fjalen apo?
Me sa po e shoh mendimin tende ti çenke LP mi rrofshit hordhet,se ju jeni te detikuar nga nena Rusi e serbi keto fjale ti thoni tjereve e ju rrini te pidhi gave dhe pastai tu thuani tjereve:une e shtina me luftue e ja rrasa!Po pritni mace qetu!E per m'em ndalur,me kane ndal e vete Fatmiri,vete farku i fatmirit qe ne fillim ka qen ne Deberdelane si qeliku i Stalinit,dhe ore ti si te duket fatmirat e shoket e tije te vrasin ,e te plaqkisin popullaten civile dhe ne emer te vellaut tim nen masken tende te parqiten dhe ti o mace duhet tua pranone kete,Ku tani jemi ne kerkim te interpoleve,a eshte mire tye mos me't lene me luftue e ne tjeter ane keta qena ne emer tendin me maska me luftue fole ore bushteredhe kane ardhe ne shtepin time e mu kane kercnue se nese une gjuaje ne serb kane me'm shpalle tradhetar!A je ka kupton apo shitesh patriot!Per çka qenkan vesh rrobat a me luftue serbin apo kundra atyre qe e duan lirine,dhe ty po te pyesi ku mbeti kosova?ku mbeten shqiptaret e maqedonise,ne luginen e Presheves,B,M a u çliruan apo mbeten sere serbi?ti kujte po done mi shit dallavere!
Per qe thuash mos jam evlia dhe ti nuk po i njohke keta njerez qe i paskam permende,ti i njehe vetem ata qe e nenshkruajn roberin e popullit,por edhe ti qenke sevil i mjeruar i tyre,dhe mos u ndale!E ti a dashte mu pavaresue nga braqat e tu me shpiunllaqe,d.m.th. qe na po ti tregoim trimat qe jane kundra serbeve ,a tani a na lejoni na te pavaresohemi?qe hamamin tem!Shpiuni kur e merr ne qafe popullin e vete por çka len pa ju ba tjereve,dhe pordhat e juaja dojne mi mesue njerezit e lirise,dhe ata qe jetuan te roberuar nga qiftat si ti!
E ju nuk me keni lejue ti drejtohem popullit,ju nuk me lejuat te organizoi ne vetembrojtje,ju me rrethuat me qindra shqiptar shpiunq t'me çarmatosni,ju me thojshit mos gjuaje ne polic e ushtar serb,ju me bejshit pyetje sa shqiptar jane vra,?Ju jeni ata qe me thojshit pake,a pak kokan vrare bota deshiron ma teper e ja dhefsha shkollen e tije te drejtesise ç'e ka diplomue!Nuk eshte ne pyetje numri se sa veta po vdesin per liri,por eshte ne pyetje se çfare lufte eshte ka behet pere lirin e atije popullit!Edhe pa as nje viktim arrihet pavaresia nese populli e ka vendos pernjemende me vdekur per drejtesin e tije!
O Dill i NXIRE une e kam blere automatikun ,kam pas edhe mjete tjera ,i kam lutur shume para luftes sidomos Uke Bytyqin e tje.qe tu grumbulloi arme ne shtepin time,por keta me kane thene se nese e beje kete kane me'm shpalle tradhetar te shqiptareve,a je ka kupton apo fena nga goja je ka qete!Dhe kur kam dashur ta hapi gjelltoren e Kryqit te kuq nga gjeneva erdhen ne shtepi dhe me detyruan te shkoi te ta ne nje mbledhe qe mos ta hapi kete se kane me'm shpalle tradhetar,dhe ju betova qe nuk do ta hapi ,dhe neser jo ma larg e qelen serbet ,ja destur kush je ti?Kur ka qen lufta une me fatmirin tend jam kacafytur per marrinat e tija qe i bente,dhe shume ushtar dolen ne anen time!E une, ore korbi zi kur jam rrok per qeshtjen e shqiptareve te roberuar,ti e fatmiri e thaqi nuk keni qene ende ne kete jete!Dhe sa here jam rroke per roberin e shqiptareve ish komunistat e Fadilave e te rugovave e enveristat qonin pluhur sikur pela kur ti meshin kembeve,dhe meritat e mija mi vidhnin e policia shqiptare mi shtinte hordhet ne fijoka e jo serbet,jo serbet,por keta qe sot jane udheheqesa te juajet!I dine Meta punet e veta,edhe une i di punete mija sa e sa punova per kete popull,por ,pa marre po te them se 99 perqind keni hanger ne sofren e serbit,dhe jave kan sh.grat e vajzat!Dhe per kete njerezia nuk ju deshiron si njerez te pa moralshem!Ua japin pavaresin ,pritni me muai e me vite gjere sa magari tu vdesi duke marr avdes,!E qe thuash se edhe tani nuk ke guxim te flasi kam fole para luftes,gjate luftes dhe tani jo ti por as zoti nuk mundet t'me ndaloi qe ti tregoi atyre qe jetuan e po jetoin ne roberi prape!Dhe u shtypen,e po shtypen nga shqiptaret e jo nga SERBET!
A ne fund te kuptova DIELLI: SERBIA buke u paska dhene per me punue per serbin,dhe tani ata shpiuna punoin per ta. ,Falemderit Dielli e tregove veten se kush qenke sepse e tregove rrijeten e shpiunave shqiptar te shkepur ane e mbane trojeve tona qe ti ndjekin ata shqiptar qe punojne per pavaresin e tyre qe ti vrasin!!!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Per vitin 981

Message  Perparimi Sam 24 Juin - 6:49


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Bovari

Message  Perparimi Sam 24 Juin - 23:57

Krela:
Ý nderuar Kosova do te behet shtet si ç’do shtet tjeter qe ka nje komb dhe pakica,ndersa jugosllavija ishte federate shtetesh me kombe dhe kombesi.Mesa shoh dhe kuptoj une ketu nuk ka azgje nostalgjike.
Historia nxjerr heronjt e vete ndersa heronjte bejne histori,pra sa histori ben aq hero je.
Sa per te drejten dhe drejtesine thuhet ndoshta te zhyt pak por kurre nuk te mbyt.Sepse ai qe don te beje diçka per kombin e vete ndoshta has ne pengesa pore gjen veten atje ku i takon.
Mali mbetet mal dhe se luajne as termetet e as vullkanet, ndersa perroi gjithnje ne rruge.
Me vjen keq por per hir te se vertetes ju me dukeni nje perrua qe keni rrjedh rrugeve te europes ndersa malet qendrojne ne kosove



Bovari
Po dike mire dhe TITON po e njihke,si kryetar te ish Jugosllavise,si nje federat me gjashte republika dhe dy krahina,e perzier me shume kombe e kombesi si pakica.
Ti thuash se historija jote po nxirreka heroje,cilet historjane?Serbet apo shqiptaret shpiuna!E cilet heronje banen histori na rrofshe more shpiuna?çka po thuash?sa histori bene,aq hero je!Ju e di mire çka po doni!A po done me thene se drejtesia vonone por dele ne sheshe?!Per kane e ke per gjygjin e Fatmirit ,kinse dole i paster,e njohe shume mire gjygjin e hages,dhe qe tane personelin gjygjesor,nuk ka dallim nga gjygjetaret shqiptar shpiuna...Ti me kete,d.m.th. me thene:Se shpiunat jane heronje,e heronjet jane shpiuna!E sa e sa pengesa pata,dhe kurr e drejta ime nuk gufoi nga 99perqind shqiptar shpiuna qe mban kjo toke e shkerdhyere!Nga qiftat si ti.Dhe qe thuash se e gjeta veten atje ku duhet po shifet puna ime une neper rruget e botes e shpiunat e udhe heqin popullin e shtypin siq e kane shtypur edhe ne kohen e kralit,te titos ,slobodanit e rugoves dhe tani shpiuna te nderkombetareve.Per çfare malesh e ke fjalen,per malet e qiqavices,apo per bjeshket e nemura,edhe mutin mundesh ta quash ,mini male,dhe kur ta shkel kemba jote i sperkasesh tjeret perskaje dhe ju bane gerdi!Edhe kur te pshurre,nga shurra bahet procka,por tretet,shume shpejte!Fjalori yt,eshte judist,ama sikur juda ndaje Isas,ti je ne gjendje jo me mrojte drejtesin por ti je aq i marr sa nuk done me pa perteje kembeve te tua,sepse i ke qit vetes dizgina,dhe kinse dikush mos po te jepe lemoshe pordhash!

Per qiftat si ti siq thote NOLI i shkret,:ma par duhet me ua drejtue kurrizin e shpines me dru e pastaje me ua tregue rrugen per shtepi!Per juve pernjemend malet nuk po luajne nga kosova,sepse ju me braqat e juaje serb,po maroni shtepiza pushimi ne brezovice e gjetiu,ata qe po punojne per kosove po i shpallni shpiuna (tradhtar)),po i vritni si trdhtar,dhe vetvetshpallenu patriota,sepse populli po ju duron dhe mos ja nxirrni ato taraliqe popullit budalla!

Se di se sa je i knaqur Bovari,tye dot bajna kush eshte shpiun e kush patriot se paska sens per parashikime SOFISTE siq po shihesh ja ke qen rroje ne pylltari apo ne shkolle fillore!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe

Message  Perparimi Lun 26 Juin - 1:09

Neqoftese
Disave u dukemi qe jemi popull shumice,jemi nje grushte!
Neqoftese mendoim siq e rrejna njeri tjetrin,tane botes nuk mujna mi bere sehire
Neqoftese mendoni te baheni te pasur duke plaqkit njeri tjetrin,e plaqkitni veten(se haram biti haram gjiti)edhe vete edhe tjetrin e lini fukara.,Dhe tane bota po bene seri me ne shqiptar!
Mos e harroni hollokausin ne popullin hebrje,mos e harroni debimin e juje nga kosova,sepse nuk eshte bere ky lloje debimi pa pelqimin e OKB,dhe kjo OKB ja ka dhene driten e gjelberte SERBISE
ZOTI ashte i madhe,ai ju ngjalle ai ju mbyte,ai nuk ka mundesi tua mungoi e as tua shtoje jeten e nje popullit qe e ka marre rrugen per mu zhdukur,nga kjo jete,dhe ne tokat e juaja,vine popuje qe e gezojne dhe e punojne token e juaje!Jeni que peshe,dhe do ta gjeni!
Me kane thene te OKB-es se çfare populli jeni nuk po mujna me ju kuptue?çka eshte me juve nje me u vra nga shqiptaret,mulne ne kange me qit,po na shkoni ne nerva!dhe me thane neve sa ushtar na vriten neper fronte per bythat e juaja e popujve te tjere me nis e mi qit neper kange,duhet mu tranue,me tha se duhet me luftue i tere populli e jo me marr rrugen e me ik nga atedheu,vdis e lufto me çka ke ne dore sepse edhe ai qe done me te akupue ka bythe siq keni ju!Ky gjeneral amerikan eshte Fizel,dhe nje Turk,Aksay polic i larte nderkombetar per verifikimin e luftes ne rajon,se çfare lufte eshte ka zhvillohet!Normat nderkombtare nje akt thuhet:Lufta kur fillon nga nje individ per çlirimin e atije vendi,duhet meniher te qohet i tere populli dhe lufta duhet ta marri karakterin e luftes se vertete e jo te revoltes se zvogluar,me pas ai popull zemer me masakrue armiq,dhe menjeher aty per aty duhet te krijohet qeveria e re nje pjese e saje duhet ta udheheq luften tnje pjese dhuhet te emigroi menjehere jashte vendit qe te kerkoje ndihma nga ambasadat e shteteve si ne ndihma ashtu edhe tu luteni kryetareve dhe ambasadave te te gjitha shteteve qe tua pranojne luften per pavaresi.
Tani po u beje pyetje?:A vepruan keshtu udheheqesat e luftes ,a e banen keshtu,a krijuan menjehere qeverin e re,por mbeti qeveria e rugoves,a e udheheqen popullin ,a e mbrojten popullin per mos me dal nga kosova,a dolen neper bote qe shteteve tjera tu kerkojne qe tua pranojne luften per pavaresi,ne cilen ambasade shkuan kush?
Ne funde po ju them se ma mire ua qete qe ta pranoni te verteten se çka ta bane koka ua hjek bytha!Une e ju mundemi mesveti mu perqit e mu rrejte,tane njerezin skeni shanca me genjye,dhe kush nuk na ka faje ,pos mendja qe e keni shume te lehte,a e keni te zhvilluar niglizhencen,dhe jo me te huaje ,por e shfrytezoni me ja kajte nanen e bashkatedhetareve te juaje!Bashkohunu sa nuk eshte marr vendim dhe keni me ngrer helme,sepse keshtu nuk i thuhet jete!Pse po u them ta dini se bota qe na rrethone:Kane me ua qitur rrethin e me ju izolue nga te kater anet ka ka shqiptar dhe nuk kane me ju lene as me dal e as me hyre,siq eshte nje teritor ne kine,dhe vetvetiu keni me u trete,brenda disa muajve,!Ma teper nuk po ua zgjasi kush done me kuptue le te kuptoje,kush done me shit mend dhe rrena e shehe ma vone,dhe kur ti vine mendet shume vone ka me ju bere.
Tung per tere popullin shqiptar.

profili
mesazh
2006-06-26

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe

Message  Perparimi Lun 26 Juin - 4:20

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 8:10 am

Neqoftese
Disave u dukemi qe jemi popull shumice,jemi nje grushte!
Neqoftese mendoim siq e rrejna njeri tjetrin,tane botes nuk mujna mi bere sehire
Neqoftese mendoni te baheni te pasur duke plaqkit njeri tjetrin,e plaqkitni veten(se haram biti haram gjiti)edhe vete edhe tjetrin e lini fukara.,Dhe tane bota po bene seri me ne shqiptar!
Mos e harroni hollokausin ne popullin hebrje,mos e harroni debimin e juje nga kosova,sepse nuk eshte bere ky lloje debimi pa pelqimin e OKB,dhe kjo OKB ja ka dhene driten e gjelberte SERBISE
ZOTI ashte i madhe,ai ju ngjalle ai ju mbyte,ai nuk ka mundesi tua mungoi e as tua shtoje jeten e nje popullit qe e ka marre rrugen per mu zhdukur,nga kjo jete,dhe ne tokat e juaja,vine popuje qe e gezojne dhe e punojne token e juaje!Jeni que peshe,dhe do ta gjeni!
Me kane thene te OKB-es se çfare populli jeni nuk po mujna me ju kuptue?çka eshte me juve nje me u vra nga shqiptaret,mulne ne kange me qit,po na shkoni ne nerva!dhe me thane neve sa ushtar na vriten neper fronte per bythat e juaja e popujve te tjere me nis e mi qit neper kange,duhet mu tranue,me tha se duhet me luftue i tere populli e jo me marr rrugen e me ik nga atedheu,vdis e lufto me çka ke ne dore sepse edhe ai qe done me te akupue ka bythe siq keni ju!Ky gjeneral amerikan eshte Fizel,dhe nje Turk,Aksay polic i larte nderkombetar per verifikimin e luftes ne rajon,se çfare lufte eshte ka zhvillohet!Normat nderkombtare nje akt thuhet:Lufta kur fillon nga nje individ per çlirimin e atije vendi,duhet meniher te qohet i tere populli dhe lufta duhet ta marri karakterin e luftes se vertete e jo te revoltes se zvogluar,me pas ai popull zemer me masakrue armiq,dhe menjeher aty per aty duhet te krijohet qeveria e re nje pjese e saje duhet ta udheheq luften tnje pjese dhuhet te emigroi menjehere jashte vendit qe te kerkoje ndihma nga ambasadat e shteteve si ne ndihma ashtu edhe tu luteni kryetareve dhe ambasadave te te gjitha shteteve qe tua pranojne luften per pavaresi.
Tani po u beje pyetje?:A vepruan keshtu udheheqesat e luftes ,a e banen keshtu,a krijuan menjehere qeverin e re,por mbeti qeveria e rugoves,a e udheheqen popullin ,a e mbrojten popullin per mos me dal nga kosova,a dolen neper bote qe shteteve tjera tu kerkojne qe tua pranojne luften per pavaresi,ne cilen ambasade shkuan kush?
Ne funde po ju them se ma mire ua qete qe ta pranoni te verteten se çka ta bane koka ua hjek bytha!Une e ju mundemi mesveti mu perqit e mu rrejte,tane njerezin skeni shanca me genjye,dhe kush nuk na ka faje ,pos mendja qe e keni shume te lehte,a e keni te zhvilluar niglizhencen,dhe jo me te huaje ,por e shfrytezoni me ja kajte nanen e bashkatedhetareve te juaje!Bashkohunu sa nuk eshte marr vendim dhe keni me ngrer helme,sepse keshtu nuk i thuhet jete!Pse po u them ta dini se bota qe na rrethone:Kane me ua qitur rrethin e me ju izolue nga te kater anet ka ka shqiptar dhe nuk kane me ju lene as me dal e as me hyre,siq eshte nje teritor ne kine,dhe vetvetiu keni me u trete,brenda disa muajve,!Ma teper nuk po ua zgjasi kush done me kuptue le te kuptoje,kush done me shit mend dhe rrena e shehe ma vone,dhe kur ti vine mendet shume vone ka me ju bere.
Tung per tere popullin shqiptar.

profili
mesazh
2006-06-26

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am

Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin

Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ta merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin

Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!

Nuk jane njerez me jetue
se tane bote ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.

Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngon kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha ba grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli me dhe mi varrose

Sot dy kambe t’prishta ne bote
franca e albanija qe s’kan bese
qe te dyja ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am

Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri

A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift NANEN!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am

O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete çenka çudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret te dhine te gjitha te mirat,ta harrojn ate edhe kur jeten ua shpeton!U baltos ne te e tere njerezia,eh dhasht perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte nanen tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e ua qift nanen i MADHI PERENDI,dhe fare te juajen mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh eshte perendia
qe ka force me bere çdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjene i drejti.

Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!

Zot i madhe eshte Perendija
çka po pret ne kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!

Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!

nese bahem njeri i madhe
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat mua ,
sepse nga shqiptaret
e leshova vendlindjen!!!Jo nga shkijet

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe

Message  Perparimi Lun 26 Juin - 5:01

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 8:10 am

Neqoftese
Disave u dukemi qe jemi popull shumice,jemi nje grushte!
Neqoftese mendoim siq e rrejna njeri tjetrin,tane botes nuk mujna mi e bere sehire
Neqoftese mendoni te baheni te pasur duke plaqkit njeri tjetrin,e plaqkitni veteveten(se haram biti haram gjiti)edhe vete edhe tjetrin e lini fukara.,Dhe tane bota po bene seri me ne shqiptar!
Mos e harroni hollokausin ne popullin hebrje,mos e harroni debimin e juje nga kosova,sepse e tere kjo ne ju nuk eshte bere debimi pa pelqimin e OKB,dhe kjo OKB ,ja ka dhene driten e gjelberte SERBISE
ZOTI ashte i madhe,ai ju ngjalle ai ju mbyte,Ai i madhi nuk ka mundesi tua mungoi ditet e jetes e as tua shtoje jeten e nje popullit qe e ka marre rrugen per mu zhdukur,nga kjo jete,dhe ne tokat e juaja,vijne popuje qe duhet ta gezojne token e juaje,sepse nje popull mbapeshtan nuk lejohet me shfrytezue token dhe e punojne token e juaje! JU Jeni que peshe,dhe do ta gjeni!
Me kane thene te OKB-es se çfare populli jeni shqiptaret nuk po mujna me ju kuptue?çka eshte me juve nje me u vra nga shqiptaret,mulne ne kange me qit,po na shkoni ne nerva!Dhe me thane neve sa ushtar na vriten neper fronte per bythat e juaja e popujve te tjere me nis e mi qit neper kange,duhet mu tranue,me tha se duhet me luftue i tere populli e jo me marr rrugen e me ik nga atedheu,vdis e lufto me çka ke ne dore sepse edhe ai qe done me te akupue ka bythe siq keni ju!Ky gjeneral amerikan eshte Fizel,dhe nje Turk,Aksay polic i larte nderkombetar per verifikimin e luftes ne rajon,se çfare lufte eshte ka zhvillohet!Normat nderkombtare nje akt thuhet:Lufta kur fillon nga nje individ per çlirimin e atije vendi,duhet meniher te qohet i tere populli dhe lufta duhet ta marri karakterin e luftes se vertete e jo te revoltes se zvogluar,me pas ai popull duhet me pasur zemer me masakrue armiq,dhe menjeher aty per aty duhet te krijohet qeveria e re e popullit .Ku nje pjese e saje duhet ta udheheq luften e nje pjese dhuhet te emigroi menjehere jashte vendit qe te kerkoje ndihma nga ambasadat e shteteve si ne ndihma ashtu edhe tu luteni kryetareve te ambasadave te te gjitha shteteve qe tua pranojne luften per pavaresi.
Tani po u beje pyetje?:A vepruan keshtu udheheqesat e luftes ,a vepruan keshtu,a krijuan menjehere qeverin e re,por mbeti qeveria e rugoves,a e udheheqen popullin ,a e mbrojten popullin per mos me dal nga kosova,a dolen neper bote ,qe shteteve tjera tu kerkojne qe tua pranojne luften per pavaresi,ne cilen ambasade shkuan kush?
Ne funde po ju them se ma mire ua qete qe ta pranoni te verteten. se çka ta bane koka ua hjek bytha!Une e ju mundemi mesveti mu perqit e mu rrejte,tane njerezin skeni shanca me genjye,dhe kush nuk na ka faje ,pos mendja qe e keni shume te lehte,a e keni te zhvilluar niglizhencen,dhe jo me te huajet ,por e shfrytezoni me ja kajte nanen e bashkatedhetareve te juaje!Bashkohunu sa nuk eshte marr vendim dhe keni me pire helme,sepse keshtu,kesaje nuk i thuhet jete!Pse po u them ta dini se bota qe na rrethone:Kane me ua qitur rrethin e me ju izolue nga te kater anet ka ka shqiptar dhe nuk kane me ju lene as me dal e as me hyre,siq eshte nje teritor ne kine,dhe vetvetiu keni me u trete,brenda disa muajve,!Ma teper nuk po ua zgjasi kush done me kuptue le te kuptoje,kush done me shit mend dhe rrena e shehe ma vone,dhe kur ti vine mendet shume vone ka me ju bere.
Tung per tere popullin shqiptar.

profili
mesazh
2006-06-26

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am

Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin

Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin

Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!

Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.

Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose

Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t'pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am

Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri

A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift NANEN!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am

O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete çenka çudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte nanen tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift nanen i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere çdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.

Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!

Zot i madhe Perendi
çka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!

Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!

nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,
dhe po tretna neper bote
si Tereza,e Fishta

Le ta dine tere bota mbare
se si Fishta nuk dua mu ba
me dy fytyra,me dy mende
prape shqiptaret kane m'etn drydhe.

Kane ato mende te pe ndryshuara
dhe tradhetin nuk kane me harrue
sa do qe ti lavderon,per ta i mire
kurr s'ke me kene i mire per shqipe!


Dernière édition par le Ven 14 Juil - 15:42, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe

Message  Perparimi Lun 26 Juin - 15:29

Fole e rruuuuuje veze,nisoje eshte per shqiptar,sepse si magari si shquptari dallim fare nuk kan ne koke
Serbija eshte zemra e shqipeve sepse edhe flamurin e kena sikur ata bile pa dallim edhe nga Rusija
Edhe skenderbeu po del serb nana Voisllava serbe,baba Gjoni,por ma mire po ua dokumentoje


Jeta dhe veprimtaria e Gjergj Kastriotit-Skënderbeut deri më 1443
Gjergj Kastrioti lindi rreth vitit 1405. Ishte fëmija i parafundit në familjen me shumë fëmijë të babes Gjonit e te mames të Vojsllavës. Këta kishin katër djem (Stanisha, Reposhi, Konstandini e Gjergjin) dhe pesë vajza (Marin, Jellicen, Angjelinën, Vlajkën e Mamicën).
Kur lindi Gjergji, i ati, Gjon Kastrioti, ishte sundimtar i një shteti të rëndësishëm, që shtrihej së paku nga rrethinat e Prizrenit e të Tetovës në lindje deri në detin Adriatik në perëndim. Qendra administrative e tij duhet të ketë qenë Prizreni. Këtu duhet të ketë lindur edhe Gjergji.

Kuku a po e shihni maroni vetes ore shqiptar te zi qefa,here ka lind ne Kruje,here ne Prizren here ne Oher shikoni sa e nohin historin shipovecat,!Mburunu ore te mjer mburunu edhe ndoni dite edhe Rankovoqin kini me ba shqiptar!Veq bani ishalla ju del shqiptar per secilin njeri qe flet vetem pakes shqip,por çfare shqipe mor kur kjo qe folim sot eshte me fshie birucen,qe ska lidhje me gjuhen e ARBERIT,sikur serbishtja nga anglishtja!
Vete jam prof. i historis dhe qe me tere prof. dr. e historis e kemi pasur kete qeshtje dhe kerkund nuk dijne me ja lidhe,let ja lidhin per kimet e mija sepse kete histori e kan shkrue jo arberia e popullit tim,por e kan shkrue serboshqiptaret me rus bre zoti faren ua humbet ketyre,qe na helmuan edhe femit edhe gjeneratat!


RRRRROOOOOFFFFFTTTTEEEE rozuluta 1244rofte kosova me kete.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Nen sekretari amerikan Nikollas Berns ne bruksel

Message  Perparimi Ven 30 Juin - 12:56

Nen sekretari amerikan Nikollas Berns sot 30 qeshor 2006 ne Bruksel deklaroi:
Se kosova nuk do te jete ajo kosove e viteve te 1974 dhe e viteve te 1998/99,por do te jete nje kosove shume etnike e demokratike?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Nikolla Berns ne Obiliq

Message  Perparimi Ven 30 Juin - 13:30

www.nesradio.com/vijesti.php%3Fs%3D1%26vijesti%3D1988%26sub%3D0%26rub%3D2+nikolas+berns&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=6&lr=lang_hr" target="_blank" rel="nofollow">http://72.14.221.104/search?q=cache:JY-CtinY4mMJ:www.nesradio.com/vijesti.php%3Fs%3D1%26vijesti%3D1988%26sub%3D0%26rub%3D2+nikolas+berns&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=6&lr=lang_hr

Nikolla Berns
08.06.2005
Ne Obiliq,para mases sebe mbajti nje fjalim:Keta njerez meritojne ma teper se udheheqesat dhe mund te flejn rehat naten,dhe te mos merakohen nga provokimet!Ky iu falenderue per mikpritjen serbe dhe u tha se shtepit qe ju dogjen ne mars te vitit te kaluar 2004,duhet qe udheheqesat krahinor tu ndihmojne!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty http://64.233.183.104/search?q=cache:vftkUf3x-BUJ:freeblogne

Message  Perparimi Mar 8 Aoû - 8:41

http://64.233.183.104/search?q=cache:vftkUf3x-BUJ:freeblognetwork.com/kosovo/644/+a+shpiuna+ua+qifsha+nanen&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hr|lang_sr

2/1/2006 - Haxhiu
Posted by Anonymous
Ti o djalosh ēenke nje shtabosh,nuk ta shohe per te madhe,se ti si i ri paske ndermjetsue shqiptaret nga policia serbe atehere kur per nje arme qe ja ke shit ndoi shqiptarit dhe e paske shtie ne dore te serbeve,dhe ti si ndermjetsues,kinse per ta shpetuar nga malltretimi,apo burgu a vdekja /I paske plaqkitur shqiptaret,pse ta rheme kete ,sepse kesoshe djalosha i kam krehur mire dhe po me njifke shume mire por jo edhe bash mire e nese hin ne dore timen veq nja dhjet miuta ke me dite edhe prej nanes tende si ke lindur e ēka ke bere ndaj kombit tone!
Ti ēenke o Untitled Commenti nje djalosh me shume gytyra,por bile ndryshoje nganjehere kete titulle,sepse ti njehere e lavdron Fatmir Limen pastaj ja shan edhe te vdekurit,pastaje ti e lavdron Rugoven nderkohe e shane?
Nje po ta them se nu vesha edhe nje here,nese fillohet edhe nje here ēka jemi duke pergaditur nese ti apo Fatmiri apo te Rugoves munden mi shtie hundet ne ne mos ditshit, ju mesoim do rregulla,se si denohen ata qe tradhetoin?Se ky Fatmiri yt apo Rugovasit e tu me dolen e me ndaluan qe ta perfundoi emisionin ndaj shpiunave,dhe puthne Fatmirin edhe ne bythe se vertete ju ka shpetue?!!!!!!!!
Dhe nje po ta them:Se ai cul qe shane askujt mutin nuk mundet me ja hanger,pse po ta them se shum kesi si ti i kam zbutur e lidhur neper male,e shtie gjalle ne dhe?Ujku qimen e nderron,a qenet lehin dhe ujku fiton prej qenit..
Link Permanent

2/2/2006 - Untitled Comment
Posted by Anonymous
Ti bre djal qysh pe shoh kokshe i rrezikshem ,shpiunav boll mire jav ke ba ne qoft se pernime ke vra apo ke rreh.Veq po kam dyshimin se ti ka mundsi qe edhe Fetah Rudin e ke plagosur mas lufte .Edhe ai ka qen ne UCK,shtrohet pytja pse e plagosen mesa edi une eshte iLDKes ,Uke Bytyqi ka qen ne UCK e vrajt ,Bekim Kastrati dhe Afrim Dajaku e shum te tjer edhe kta kan qen ne UCK pse i Vrajte ,une di pse ,sepse vetem qe skan qen Majtista.
Link Permanent


Dernière édition par le Mar 8 Aoû - 8:43, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe

Message  Perparimi Mar 8 Aoû - 9:21

Qendra për Informim e Kosovës

Informatori ditor nr.2805

Prishtinë, 16 dhjetor 2000




Persona të paidentifikuar kanë plagosur me armë zjarri Fetah Rudin, veprimtar i njohur i LDK-së në Malishevë


Prishtinë, 16 dhjetor (QIK) - Persona të paidentifikuar kanë plagosur me armë zjarri Fetah Rudin, anëtarin e Asamblesë komunale të Malishevës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Zëdhënësja e UNMIK-ut Suzan Manuel tha se Fetah Rudi është dërguar në spitalin e Prishtinës në gjendje serioze. Deri tani nuk është arrestuar ndonjë person i dyshuar për këtë akt.

Ndërkaq shtypi i sotëm shkruan se zoti Rudi është qëlluar nga arnë zjarri dje rreth orës 15.00, afër fshatit Arllat, derisa po e ngiste veturën e tij, në të cilën gjendeshin edhe dy aktivistë të LDK-së - Rexhep Begaj dhe Avdullah Telaku, të cilët po ktheheshin nga Prishtina. Kundër tij kishin shtie persona të panjohur nga një veturë në lëvizje.

Pas ndihmës së dhënë në shtëpinë e shëndetit në Malishevë Feta Rudi dërgohet në spitalin e Prishtinës për kurim.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe

Message  Perparimi Jeu 5 Oct - 9:31

Veprimtaria ime:

Veprimtari time,e fillova qe ne ditet e feminise,kinse te kontriboi per nje popull qe jetonte ne vuajtje e siper,dhe jo nje jete normale si popujt e tjere ne kete toke.
Karakteristike eshte vuajtja qe paskna vuajtur per asgje ,per aske,qe nga viti 1971 e kendeje,gjere ne ditet e sotit!Veprimtarin time e zhvillova duke mos u kyq ne asnje organizate shqiptare,dhe ne as nje parti politike si ilegale dhe asaje legale, sepse ua kisha frigen sepse me kane kam bere shoqeri me spionojshin .Dhe ma te sigurt e kam pase pare veten qe veprimtarin kombetare te zhvilloi vetem vete.
Tani ne kohen e luftes kinse çlirimtaru ,qe u shiteshin kinse si organizator te famkeqes ne dem te kosoves dhe tani po shihet kjartas per lendine ,u detyrova ta leshoi kosoven qe e deshta ma shume se veten!Por te gjitha perpjekjet e mija paskan qene te kota dhe per kene?Per kerkende!Fati i zi per mua dhe per femit e mi qe ua shkatrrova jeten qe as nje kombe nuk na simpatizon si qenje njerezore!Pse sepse po shifet kjarete se si e qojme mese vedi dhe tjeret te huajte po na nderojne po me aq.
Kam pare qe per mua jo vetem qe nuk kane shkruar,disa akademik me thojne se per veprimtarin time kane me shkrue mbase pesedhjete vjeteve,sa qesharake ku per veprimtarin time e kane ditur tere jugosllavia,por shqiptaret matufa qe mos te behem i njohure ne mesin e popullit nga friga, me largojshin dhe distancojshin e me etiketuar si tradhetar jugosllave.
Edhe ne promovimin e vepres se pare qe e bera ne vitin 1997 me 8 mars ,edhe mjetet e informimit nuk ngrenin aq koken per poezit e mija sepse kishin frigen ma shume se sa sistemi i Milloshit,duke me distancuar nga shoqeria shqiptare!Pse po lirisht mundem te them e ti drejtohem shqiptareve se keta te LDK es ,jane qe dolen nga pjella e LKJ,dhe ne bashkpunim me LPK pa dallime qensore!!!!
Une kam kontaktue me shume e shume intelektual shqiptar,si ?Nuk po ua permendi emrat e tyre sepse te gjithe jane qe shkollat i kane krye ne Beligrad dhe na jepshin mesime neper shkolla shqipe ,ku tu besohet ketyre?Ku sot disa nga keta si dje ne kohen e luftes se dyte nenshkruan qe kosoven e lane nere serbi,dhe me doret e tyre e nenshkruan roberin dhe tani e udhehoqen edhe luften e uçkes dhe shkuan ne Rambuje dhe e nenshkruan nje roberi te reje per tere popullin e kosoves!
Se fundi nuk dua tju qoje pluhur e tju beje sehire puna ime eshte e shkruar dhe e verifikuar ?Si?Po keni rastin ti shihni ne kete forume,ku me shumicen e intelektualeve kam edhe dialogje,dhe mundeni te me verifikoni mua dhe trimerin e tyre qe po shiten trima ne thonjeza, ne anen e kunere dhe ju bajne sehire qe po kontribojn apo kinse kane kontribue per ju duke ju genjyer çdo dite me shekuj te tere duke i trashiguar te paret e tyre dhe keshtu me radhe keta bir spiunash prape po ju shtypin me serb e greke,dhe ju fare nuk po keni guximin qe ma pare tju hakmirreni krymbave te juaje e pastaje ti luftoni serbet e greket.
Zoti inshalla me shperblefte per ate çka kontribova per popullin,por sa me ka perkrahe populli mua per ate qe e dhashe ate mundin tim dhe sa me munduan serbet jo aq sepse nuk mundem me ua ngjitur sepse spiunat udheheqesat e kosoves dhe te luftes i nxiteshin serbet qe t'me malltretojne,a ma shume qe ma kane kallur shpirtin udheheqesat e kosoves qe edhe tani i keni ne krye te kosoves?Pse Ku jeni ore popull i pa vetedisuar!Ku nuk e doni ate njeri qe ju done ,qe e jepe jeten per ju,por i doni ata qe ua nxjerrin syt,qe u debojne nga kosova,qe u vrajn qe ua dhunojne grat!Pse keshtu o SHQIPTAR?,E u shperblefte me aq zoti si ma ditet te miren mua!?

Me shqiptar as zoti nuk iu bahet i mire edhe me ua shpetuar jeten me qindra here?Edhe pavaresin me ua prue une ne rts keni me'm quar,edhe zotin sepse jeni ma te keqinje se satanatet!

E pergadita vete une Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi)

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe

Message  Perparimi Mar 12 Aoû - 15:56

D:\Mes documents\Mes fichiers reçus\2007_0910kosova0556.JPG envoyé par <V>
  • D:\Mes documents\Mes fichiers reçus\2007_0910kosova0556.JPG envoyé par <V>


Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 D:\Mes documents\Mes fichiers reçus\2007_0910kosova0556

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe

Message  Perparimi Jeu 10 Jan - 17:58

Kunderpergjigje haxhi gabelit vazhdim i pjeses II
Dhe a e din në fund,se qfar i tha Franca Avniut të Madhë,ojë Qalbësirë? I tha të lumtë Avni se na shpetove nga era e Qalburë.
Tani janë bërë ndryshime edhe ma të mëdhaja,që nga viti [1922-1924].Tani kemi shumë Avni Rrustema dhe jo vetem në Paris por anë e mbarë Globitë Botrorë.Oj Qelbëssirrrrrrrrrrrr!!!
Aziz morina[ Sunday, 30.12.2012, 07:14 PM ]
Kunderpergjigje haxhi gabelit vazhdim i Pjesses I
E MJERA SËRBI QË NUK KA KUSHË PËR TA VAJTU,GJATË DHE PAS SHKATËRRIMIT,SEPSE QALBËSIRA HAXHI ZVARRANIKU ME QALBSIRA E ZVARRANIK TË TJER,NUK DO TË JENË MBI DHEUN E KESAJË TOKE TË BEKUARË,QË MBANË QALBËSIRA TË TILLA.
Thenjet e Reshat Badallajt,që Qalbësira Haxhi Zvarraniku,nuk ka qenë Organizator i Demostratave të vitit 1981.I vertetoj unë;Aziz Morina i lindurë në Fshatin Vrajakë K.K.Rahovec.Dhe që nga viti 1968 jetojë në Prizren,në lagjen Ortokoll Rr."Jusuf Gërvalla" N=56/c.Sepse unë vetë kamë qenë, njeri nderë Organizatoret Operativë-Politikë,të Demostratave prej [ 11/03/1981 deri me 04/04/1981].
Unë Aziz Morina që nga viti 1978 kamë qenë në ilegale,kamë punuar me shumë shokë e shoqe,që kanë qenë nga Suhareka dhe rrethina e Suharekesë.As njeri prej shokve dhe as njera prej shoqeve,nuk e ka permendë në as nji kohë dhe në as nji vend si kontribut dhenësë në qeshtjen Madhore Kombëtare këtë Qelbësirë Haxhi zvarranikun.
I tregojmë Qalbësiresë Haxhi Zvarranikut dhe Qalbësirave të tjera se;Populli Shqipetar është njeri nder popujt ma të vjeter në Botë.Edhe për kundër faktit që është përballë me asimilim deri në qfarosje,nuk është qfarosë! Është gjallë po rritet dhe po forcohet,për qdo ditë e ma teperë.Është e vertetë që nji pjesë e Popullit tonë është asimilu!Por e dini se kushë është asimilu?Është asimilu Qalbësira Haxhi Zvarraniku me Qalbësira të tjera,para ti,gjatë ti dhe pas ti.Për të cilatë qalbësira edhe ashtu Populli i jonë fisnik,bujar e mendje ndriturë,nuk ka pas,ska e nuk do të ketë nevojë ti mbaj në qrganizmin e ti.sepse Qalbësirat
nuk mbahen në organizem,ata qiten jashtë, për ti ngaranë shpezëtë dhe shtaztë.
Ja rikujtojm Qalbësirë Hagji Zvarranikut dhe Qalbsirave të tjera,se edhe at'her kur ishim sa ishim,shkoj në Parisin i Madhi Avni Rrustemi,e hjeki Qalbësiren Esatoviq Pashoviq Toptanoviq,nga Qedra e Parisit,për të mos marr erë të qalbur Kryeqyteti i Frances.Për kundër asajë që i ofrunë strehim,megjithë ate nuk munden që ta mbrojnë.
Aziz morina[ Sunday, 30.12.2012, 07:11 PM ]
Kunderpergjigje haxhi gabelit
Botojeni komentin redaksi e zemres.
Se kushë është Haxhi Zvarraniku,këtë mirë e din qytëtëza e Suharekesë me rrethinë,por Haxhi zvarranikun e njhë i tër populli Shqipetar që jetonë, në Shqiperinë etënike si dhe jashtë sajë.Dhe përveqë Popullit Shqiptarë,Tani Haxhi zvarranikun,moti e kanë njohur edhe popujt tjer të botes,të ciltë patalogjikishtë e urrejn këtë;Qalbësirë Haxhi Zvarranikun,është nji e verteë shum e madhe se Qalbësirenë Haxhi Meqken Zvarranikësë nuk e kanë deshtë se dojnë dhe nuk do ta dojn edhe bashëpuntoret e ti të ngusht.Sepse edhe at'here,kur ka punue me ta, kanë gjujtur si nji zvarranik të qalbur,në Paris të Francesë.Habitem se si Franca e Napolon Bonapartes e mbanë në gjiun e sajë,nji Qelbësirë të tillë,siq është Haxhi Zvarraniku.
Qaalbësira Haxhi Zvarraniku edhe pse është me prjeardhja nga Zvarraniket e qalbur edhe ata nuk e dojnë e urrejn dhe sikur të mund ta shtinin në mesin e tyre,do ta groposnin të gjallë.Dhe e dini se në qfarë thellsije do ta groposnin? Të jeni të bindur se do ta grposnin,në nji thellësi mbi 1000 Km.Me qellim që t'mos delë aroma e qelbësiresë së ti,në ambient për t'mos e ndotë ambientin.Qalbësira Haxhi Zvarraniku është hy në garë,me Qelbësira e trathëtaret të tjer, se kushë do ta marr "Zastavenë" "Bajrakun" i pari për trathëti.
I nderuari Reshat Badallaj,shumë të pa lara ja ka qitë,në shesh Qalbsiresë Haxi Zvarranikut,të tjeratë ja din Populli dhe ajë vetë do ti tregoj,se shpejti.Sepse ja ka sjellë vetëvehtës fundin.
I nderuari Reshat Badallaj,i ka tregu Qalbësiresë Haxhi Zvarranikut,se nuk ka qenë Organizator i Demostratave të vitit 1981.Qelbësira Haxhi Zvarraniku mund t'ketë qenë vetm si SHPIUN I UDBES SË SËRBISË-JUGOSLLAVISË,SIQ KANË QENË EDHE SHUMË SHPIUNA E UDËBASHA TË TJERË.TË CILTË PËR KUNDË VULLNETIT,DESHIRESË DHE PREMTIMIT TË MADHË TË TYRE,PËR TA MBROJTË SHKAPËRDERDHJEN E JUGOSLLAVISË, NUK MUNDEN QË TA NDALIN ATË PROQES ! U SHKATRRU JUGOSLLAVIJA.DO TË SHKATRROHET EDHE SËRBIJA !.PO PO KJO DO TË NDODHË.
.....................................................................
Kunder pergjigje ndaj Aziz Morine (marrines)
O Rrahman ore qen ti ne Kosove nuk ke vend

Aziz Morina,i biri i Rrahman Marrines ndegjo;
Se pari Avni Rrustemi nuk e ka vra Esat Toptanin,pos e ka vrare nje kapiten i marinces franqeze,lexo i shkret me shume,apo le te meson Avdi pisi mesuesi juaj edhe i ReshatZagar Budalles qe merrni informata nga nje qen nga kanadaja qe quhet Bahtir Bamzai.
Une perhere kam luftue e fole neper foltore qe te ngritemi te gjithe ne lufte kundra pushtuesve qe i kemi.Ti flasish çka ndegjon nga zagaret sepse vete zagar ke lindur ne token e qyqeve.
Dhe ta paska venue Avdiu nje emer te shokut te tij qe e ka ngre si magar ai eshte vellau i patriotit te pa lodhur Afrim Morines.As une as ju as te leshi buthes nuk keni mundesi ti afroheni per atedhedashuri.
Nese nuk je vellau i Afrim Morines nuk ke te drejte te shkruan çka te serviloin tjeret sepse ke per te pesuar shume keq mbaje mend.
Avni Rrustemi ka qen servil i Zogut qe ka studjue ne france dhe ka marr nga Zogu 3600 frnga per tja vrare dajen e zogut qe tja merr fotelen vete zogi i serbeve.
Ti histori nuk dine sa nje magar.
Ti e perkrah Reshatin se kinse une nuk i paskam nis demostratat e vitit 11 mars 1981!Por me paska shti udba e serbise qe ti nisi!Ti tani thua as qe i kam organizuar une por ti po krekosesh qe i paske organizuar ne menyren politike(tradhetare)
Une e kam cek jo nje here por qindra here se demostratat nuk kane qen te organizuara,por i kam nis si shkak i qimes qe me ka qelluar ne gjellen time.E them qindra here dhe skam nevoj ty te them.Nese siq thote Reshat zagari se i paskam nis me organizimin e UDBES serbe.Une them se vetvetiu i kam nis e jo me organizim te as kujt.
Ja thone pleqet mos e vete se te tregon spiuni vete.
Ti vete e pranove se i ke organizimue demostratat qe nga viti 11 mars 1981 e kendej.
Pra po konkludoim se ty te paska mesue UDBA e serbise qe te organizoni demostratat me qellim qe ta dermoni me dajak popullin e mjer shqiptar.Dhe juve duhet dikush qe tju teleisi bashk me Reshat Budallen e Avdi Ibrahimin e edhe shoqerin qe e keni mbas shpines.
Pra;sipas teje dhe Reshatit e Avdiut ju keni organizue demostrata me qellim qe serbet te vrasin,te burgosin te deboin te kallin,te dhunoin shqiptaret.E bafshit me shendet tradhetin ore tradhetaret e kombit shqiptar.
Ju vrat mbas shpindes atdhetaret bashk me serbine.
Sa per qe thua nuk kam perkrahes,ju kam thene une shokeve qe te kene kujdes ,kur dikush provokon ne mua,e shihni ma voni.
E sa per qe thua se mu paska dhimsur jugosllavia;Hohohhhhh po more servil i ndyr,une jam ai qe e kam shkulizur jugosllavine.
Juve ua kam shprishur qerdhen e udbashava,une jam ai i pari qe ua qita tera te zezat mbi siperfaqe dhe popullit ua kam zgjuar ndjenjat mbare,qe tju njohi.Une ua çprisha dafrangat me serbiqkat.
Ju kur thuani rrofte bashkimi kombetar i shqiptareve ,ju e shani shqiptarin edhe ne varre.
Ju kur thuani rrofte flamuri kuq e zi,ju kete flamur me mujt e shtini ne balte.
Juve çka u rekomandon nana serbi,ju dhe veproni.
Ju me atdhedashurin e juaj jeni ka na rroposni se gjalli,e kam fjalen per atdhetar.
Ju kur thoni per vrasjen e nje deshmorit se ka qen nje humbje e madhe,ju ate e keni vrare me kordinantat qe ua keni dhene qetnikeve apo spiuneve te juaj.Nese ke nis ti hyne ne bythe Avdiut dhe Reshatit,ik sa je shendosh !!!
Enveri vrau atdhetaret ma te devotshmit,si qellim qe mos te kete kundershtar,.Sepse e mesoi mesuesi i tij Stalini,Mao Ce Tungu,Milladini,Mugosha,Tempoja e Titoja.
Dhe ne fund Enver qeni i vrau shoket e vete qe mos tja qesin tradhetin e tij qe vrau ma shume se serbija shqiptar.Edhe kosovaret i masakroi ne Bare me urdherin e shokeve te tij serb.
Por çka patet dallim ne luften e fundit te uçk es ?Hej servil i ketyre;Nuk jam kundra ushtareve qe kane luftue me shpirt,as atyre qe u vrane ne front nga mbrapa shpines nga ju e nga serbet vriteshin kur ju ua ipshit kordinantat dhe afijen.A mendoni se po hame balte ne zvarniket!!!!!
Po ti more Azizi klonazhi i Aziz Morines vellau Afrim Morines,me çfare detyra e ke marr kete pseodonim ?
Ti thua se me Avdi Ibrahimin qe nga feminia je njohur.A ke lindur ne Mushetishte ?Hahaaaa sa qesharak qe qenke?Po ti more klonazh a ke banue edhe ne Krushe qe e ke njohur Avdiun? ho hooo?Po ti more klon a ke jetue ne suhareke ?Po une qe nga 1996 gjer me dhjetor 1998 dite e nate kam qen me Avdiun,dhe nuk paskemi ndejte me ty,sa i quditshem,qe, qenke!
Siq thote Reshat Budalla dhe Avdiu kinse une e paskna shetit Arkanin gjate luftes,atehere po del se edhe Avdiu e Reshati me mua e kane shetiti Arkanin hahaaaa.Jo kam edhe diç per te shtuar;Se gjate ketyre viteve 1996 gjere me 1998 kam qen shofer i Ramadan Mujes,Mehdi Elezit,Bajram Ollurit,Esat Haskukajs e Tefik Gecin.Pra edhe keta qenkan shetit me Arkanin.Por edhe diç dua te shtoi,se gjete luftes kam qen me dhjetra here tek Fatmir Lima,Ylfet Fondaj,e Uke Bytyqi dhe keta sipas jush paskan pire me neve dhe Arkanin kafe e limonada.
Ju i vrajtet atdhetaret,siq jane Behadin Allaqin,Ismet Jasharin,Adem Jasharin,Ilir Konushevcin,Fehmi LLadrovcin me te shoqen e tjere e tjere.Dhe ne emer te ketyre krenoheni kinse i keni pasur shok te jetes.Zoti u vrafte moj rrenja e shkive(zagaret e serbit)
Ata qe per interesa personale perkrahin deshmoret shqiptar(Liriket),ishalla Drejtesia ua jep hakun juve.
Oj gatalel(mjekerr Drashkoviqi),Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi) jam rrenja e Bajram Currit.Le te pyedsin hulumtuesit per historin tone dhe timen?
Reshat Budalla thote se Haxhiu ka zbrite nga Jancisti e nderruar mbiemer.PO sepse serbet po ta kishin dite se nga cila rrenje jemi sot dot zhdukemi.
Dhe baba im ka qen sternipi i Rame Bllaces.
E si ka mundesi qe kljo rrenje te kete bashkpunue me serb?Hajde hajde gallat .Oj Perendi,kur tradhetari atedhetarit i shpifet tradhetar.Po vetem vazhdo keshtu ore orli bardhe.Sepse jeni mesuar nga baba enver qen qe neper gjygje te beheni si deshmitar ndaj atedhetareve se kane qen me serbi,a ne te vertete enver qeni ishte rreja shkjaut.Bashk me ju shpifsa te ndyre.
Po Avdi Ibrahimin qe e njeh a e ke dite sa vendbanime i ka nderrue dhe pse ?A mendon se ham bari ?
Zvarnik per ju jam,dhe tradhetar per ju jam!Por pse jam zvarnik dhe tradhetar ?Sepse po ua shtji ujin perfundi e si skrrajat pakurrizor po u qesi mbi toke qe populli tju shoh se si meshifeni naten.Tradhetar i juai vertete jam,sepse po ua prishi planet ogurezeza,qe jeni ka pergaditni nje masaker kundra popullit tim qe e dua sikurse femit e mi,ndoshta edhe me teper.E kjo u djege juve pse e dua popullin shqiptar.
Juve per se gjalli duhet me u varrosur jo ne Kosove sepse e keni qelbur.
E shihni me 17 janar ,apo ne mars kur nderhyne serbet ne lugine dhe mos mendoni se me keni mua ma!!!A do keni bythe me luftue pa ameriken ?Ju ka mashtrue keq kjo!!!!Ishalla behet selekcionimi si duhet.
A mos jam une tradhetar qe e niset luften per ti bashkue trojet shqiptare me nenen shqiperi ?Ku e kemi Kosoven,e sidomos pjesen e Verit te Mitrovices ?
Keshtu Drashkoviqi e luti Demaqin e Reshatit pa lufte po e ndajme Kosoven keshtu,keshtu bile ma mire ne paqe..

A e niset luften ne Luginen e Presheves dhe me Maqedoni ?Pse i shtinet prape shqiptaret nen roberin e shkive?
Zoti ua prishte ftyren e mjekrren e flliqet.
Per mi shti nen roberi,per tua kall shtepit shqiptareve qe me mundime neper gyrbete duke e nxjerr lekun ju ua kallet ndjersen.Pasta,per ti dhunue femrat shqiptare,per ti masakrue shqiptaret ,nuk keni pasur ore tradhetar nevoje per ta nisur nje lufte tradhetie.Zoti ju vrafte ore servila te shkjaut.Dhe beheni se na çliruat!!
Dhe sipas jush une ju paskna dalur perpara ,e urdheruar me dhune qe ti riroberoni keto troje shqiptare.A.


Shruan
Haxhi Latif Kuçi
(Krasniqi)Curri

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe - Page 2 Empty Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum