Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

I biri i Ibrahim Rugoves ,Uka bane trgeti me vajza shqiptare

 :: politika

Aller en bas

I biri i Ibrahim Rugoves ,Uka bane trgeti me vajza shqiptare Empty I biri i Ibrahim Rugoves ,Uka bane trgeti me vajza shqiptare

Message  Perparimi Mar 6 Juin - 16:08

Shërbëtoret e mitura në Caffe-bari “Teuta” në Vrellë të Istogut

--------------------------------------------------------------------------------

SHËRBËTORET E MITURA në Caffe-bari “Teuta”(Rugova) në Vrellë të Istogut !!

Milaim Maraj, pronari i kafe-barit “Teuta”(Rugova) në Vrellë, është arrestuar për shfrytëzim të vajzës së mitur, e cila ka punuar si kameriere në këtë lokal. Në posedim të tij janë gjetur edhe dy armë pa leje. Ai është liruar menjëherë nga prokurori. Milaim Maraj është vëllai i këshilltarit për siguri të Presidencës, Ramë Marajt. Dyshohet se bashkëpronar i kafe-barit “Teuta”(Rugova) është edhe Ukë Rugova i biri i Presidentit të vdekur javë më parë.

Shkruan : Eta Morina

eta.morina@gazetaexpress.com

Istog,Vrellë, 6 shkurt — Një lokal në mes të rrugës. Kushdo që ia mësyn Vrellës, fshatit në komunën e Istogut, mund ta vërejë
atë. Tabela me mbishkrimin 'Teuta', shihet nga secili kalimtar në
këtë rrugë. E brenda, për një kafe apo ndonjë verë, gjenden vajzat të cilat përkujdesen që mysafirët të ndihen sa më mirë. Ato janë të mitura. Dhe punojnë vetëm gjatë natës. Ditën, ky lokal është i braktisur. Vetëm mbishkrimi është i ndriçuar mirë. E vajzat, punojnë, shërbejnë aty dhe nuk pengohen nga askush. Madje, disa prej tyre një gjë të tillë e bëjnë edhe me dijeninë
e prindërve të tyre.
Pronar i këtij lokali është Milaim Maraj, 45 vjeçar, nga po i njëjti
fshat. Vëllai i këshilltarit special për siguri në Presidencë, Ramë
Marajt. Ditë më parë, nga policia rajonale në Pejë, në bashkëpunim me atë të Istogut është bastisur i njëjtin lokal. Pos tri armëve pa leje, në mesin e të cilëve dy kanë qenë të Milaimit, aty kanë gjetur edhe një vajzë të mitur, rreth 16 vjeçare nga
Gjilani, e cila punonte si shërbyese.
Burime të besueshme nga policia rajonale në Pejë, kanë bërë
të ditur se vajza e gjetur nuk është e vetmja që punon në këtë lokal.
"Jam i sigurt që aty mundet me pas edhe vajza të tjera. Pse nuk po merren masa, unë nuk e di", thotë burimi. Ky i fundit, gjithashtu ka treguar se në muajt e fundit të vitit të kaluar ka qenë edhe një rast tjetër me një vajzë e cila dyshohet të jetë nga rajoni i Preshevës.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum