Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kush ishin ata qe tokat e shoqerise se Drenasit -Drenices

 :: politika

Aller en bas

Kush ishin ata qe tokat e shoqerise se Drenasit -Drenices Empty Kush ishin ata qe tokat e shoqerise se Drenasit -Drenices

Message  Perparimi Dim 22 Déc - 12:59

Haxhi Kuçi
19 h · 

Kush ishin ata qe tokat e shoqerise se Drenasit -Drenices
i blejten nje ari toke per vetem 10 marka dhe i shesin nga 10000 euro nje ari toke?
Shitblerja e tokave te Drenasit e ne tere Drenicen siq po flitet neper rruget e Drenices jane bere permes djalit te OZNES jugosllave te Vllada Shilagoviqit.Vllada Shilagoviq mbas luftes se dyte boterore ka rreh me dru tere Drenicen ne kerkim te armeve.
Tokat e komunave te Drenices jane shite permes nipit te halles se tij Selim Leku.Ne kete shitblerje te tokave eshte i kyqur edhe Azem Syla me bosat e Drenices gjere tek Jakup Krasniqi.
ALTRADO eshte prone e Azem Syles dhe e djalit te Vllado Shilagoviqit.
Ne Drenas perflitet se Arkani i paska pas gjashte shitore qe kan qen te punsuar shqiptaret e zi.Ne Drenas Arkani ne nje gjelltore ka ngrere serpski pasul(Fasul te serbise),ekstra shqiptaret ja kan pergadite..
Athua o mileti i Drenices jan te verteta keto fjalet e rrugeve te Drenices,çka mendoni a duhet me qen e vertete apo si hajgare.
Bajrush Xhemaili ka qen spiun i sherbimit sekret ushtarak e Kosoves i Stanishiqit dhe i Llazareviqit.
Bajrush Xhemaili me Nait Hasanin kan genjye me deklarata kinse e kan pyet gardistin serb te burgut te Dubraves kinse per mu pershendet me te madhin ton Ukshin Hotin.
Levizjet ilegale ne kosove jan krijue nga Stanishiqi e udheheqesa jan kan shpiunat qe sot i keni ne qeverin e kosoves.Mallkuar qofte amerika qe i perkrah.
Per shitblerjen e tokave shoqerore apo te popullit te Suhareke do flasim ma vone.
Vdekje tradhetareve liri e popullit
Haxhi Latif Kuçi

2 partages




  • Kush ishin ata qe tokat e shoqerise se Drenasit -Drenices 78588440_2783351548388744_2864233124705861632_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ohc=u_CmPtT2PhkAQmPO_DJQHI8FyxpE4mU5zr29VWjPKDHYeZ1up2mpZBLKQ&_nc_ht=scontent-frx5-1
    Naser Islami Gjithecka eshte e mundur te ne!!! Haxhi.
    Supprimer ou masquer ceci

    • Kush ishin ata qe tokat e shoqerise se Drenasit -Drenices 16299608_1915142665383645_4459921191566679240_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_ohc=DRMJy9Xp-n8AQnFmE-Kdvg-WGBn9I7AqnyIfqoAnM-3ptMJUSgJEtsecg&_nc_ht=scontent-frt3-2
      Haxhi Kuçi Naser Islami,ne suhareke,pronat shoqerore i ka ble Fatmir Lima me Blerim Kuqin,,Nje ari e kan blere nga dhjete marka e po i shesin nga 10000 gjere ne 30000mij euro,jan bere miliardera e popullit nuk i intereson pasuria e tyre sepse ja kan shti friken.Vetem une ne damper i kam 3 hektar,dhe ne biraq 2 hektar ja kam pas tregue Malush Berishes gjate luftes fletposedimin ,por serbet ma kan djeg biblioteken bashk me keto fleteposedueset e prones..Sa hektar i ka biraqi,e sa hektar ne shikroke?Pse mua nuk ma paska marr ne lufte Fatmir Lima?Per kete qe sot mua me ma ba ti ske qen ne lufte e une po..Po .Kuku per kete popull
      Modifier ou supprimer
    • Kush ishin ata qe tokat e shoqerise se Drenasit -Drenices 78588440_2783351548388744_2864233124705861632_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ohc=u_CmPtT2PhkAQmPO_DJQHI8FyxpE4mU5zr29VWjPKDHYeZ1up2mpZBLKQ&_nc_ht=scontent-frx5-1
      Naser Islami Haxhi Kuçi Bash ashtu eshte Haxhi!


  • Kush ishin ata qe tokat e shoqerise se Drenasit -Drenices 70170670_439197536712850_6871772340150075392_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_ohc=OPt0B33DmlMAQm5zTnKpwAmNTv_Kpho_uVkcohI1WX9ao1cJMCloXqReA&_nc_ht=scontent-frt3-2
    Reshat Sahitaj Haxhi Kuçi po harron me shtue se i ka ble edhe kengetarja SH.Behluli me Ahmet Shalen krejt verështat duke filluar rrenzë bjeshkeve te Bukoshit e deri ne fund.



    • Kush ishin ata qe tokat e shoqerise se Drenasit -Drenices 16299608_1915142665383645_4459921191566679240_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_ohc=DRMJy9Xp-n8AQnFmE-Kdvg-WGBn9I7AqnyIfqoAnM-3ptMJUSgJEtsecg&_nc_ht=scontent-frt3-2
      Haxhi Kuçi Reshat Sahitaj,ti edhe ma mire se une po i dini disa gjana.Per bese isha pre ne shtete vende e nuk e kisha ba mend qe Shyhrete Behluli e bene kete qelbesire,po qelbesire ka qen per bes,se e pat shti Xhevdet Kuqin djalin e Hysenit me leshue gruan e mu martue me Xhevdetin.Ja ka ba Xhevdetit baba i Shyhretit bjerma gruan mua per grue e ti merr Shyhreten.Pasha kete dite qeshtu ka qen qe let lajmrohet Xhevdeti let ban bej qe ska qen keshtu?Por let lajmrohet edhe Shhyhretja nese ska qen keshtu nje gjak borgj ja kam.Para luftes une kam punue ne LLotarin e Kosoves e Luli qe ka qen lojtar per ballkanin vinte lunte te une lloto.Nje dite erdhi drejtori me shoferin Elmi Gashin,me marr materialin qe kishin lujte lloto.Ja bana drejtorit dhe Lulit rrini ju pakes ketu e po shkoj me ua marr nga nje birre dhe disa qebapa.Gjere sa kam ardhe une ,Luli Ja kishte ba drejtorit ,hiqe prej punes Haxhiun se ky nuk po e hape çdo dite kioskun e une e hapi çdo dite,dhe ma teper lujne njerezit lloto.Dhe ja kishte ba une jam burri i Shyhrete Behlulit.Kur hyra brenda ja qela birat dhe nja ja dhash drejtorit Murat Muratit dhe nja Lulit ,,veq kur te mu ka turr drejtori hape deren?E kam hape deren ja ka kap birren e Lulit e ja ka hudhe shkalleve te betonit dhe birren e vete dhe timen edhe qebapat i ka hudhe perjashta me gjithe tanir.O drejtor çka te gjeti bre çka u ba?Shume me kam pas respektue drejtori dhe me ka ndihmue qe as baba im nuk me ka perkrah aq teper.Drejtori ma bane;O Haxhi zeza a te kam than kerkanin mos e lene brenda ne kioske ? Ky pis ma bani hiqe Haxhiun nga puna e merrem mua se une jam burri i Shyhrete Behlulit..Ti shkove me na qarros e qe çfare mut shoku paske.E kam kape Lulin per gjyksi e hudhe si mutin per dere njejt e kam hudhe si kete Lulin edhe Skender Krasniqin,Ish polic qe ja ka fute pendrekun ne vagine vajzave shqiptare neper protesta kur kerkojshin Kosova Republike.Edhe mua ma pate thye kioskun ne vitin 1991,kur populli votonte ne kioskun tim per referendumin e pavaresine e kosoves.Dhe kete zagar Fatmir Lima e ka ba kapiten te policise rrugore ne prishtine?Ja kush paska qen Fatmir Lima ani ky zagar çlirim me na prue.Po shifet puna?E ka pas lirue nga burgu i uçk es Zoranin e Veres se Llazes,dhe bash ky Zorani i ka masakrue Berishte e Suharekes.Dmth,se Fatmiri po del bashkpuntor i serbise.Kam fakte jo rrena.Per kete qe pata shkrue per Lulin e Shyhrete Behlulit,vete Reshat Badallazj ka deklarue qe kjo kuder e kishte nxite kete zagar qe me mu shpif mua siq din ky me shpife bashk me katundarin e vete Avdi Ibrahim in sherbetori i Millan Shipkes dhe i TRIPKIT shef e ka pas ne Mbrojtjen Popullore ne suhareke
      Modifier ou supprimer


  • Kush ishin ata qe tokat e shoqerise se Drenasit -Drenices 28684921_2035294623414261_3994943135150477952_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ohc=rGg9LpnomxQAQlfDCvpIaRYDjAB_sCnfiYGxRjk7CLHGL9vwfRE4SOwxA&_nc_ht=scontent-frt3-1
    Ubejd Gashi Valka edhe ti cka s po kallxon!
    Supprimer ou masquer ceci
  • Kush ishin ata qe tokat e shoqerise se Drenasit -Drenices 12342396_430015187208644_8642487906002770807_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ohc=AkGLXkDtER0AQlmKhqID2jLVorM1fgxbHg1zRWsEe3rIZToPNPOyMFEIg&_nc_ht=scontent-frt3-1
    Sali Muja Haxhi mos trego te vertetat se nuk ju pelqejn shqiptarve se dal ngadal edhe gjyshet hyjn ne ate zingjir.
    Supprimer ou masquer ceci



Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum