Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kush ishin ish te burgosurit politike,nga pervoja Haxhiu

 :: politika

Aller en bas

Kush ishin ish te burgosurit politike,nga pervoja Haxhiu Empty Kush ishin ish te burgosurit politike,nga pervoja Haxhiu

Message  Perparimi Jeu 28 Fév - 13:24

Haxhi Kuçi Ibrahim Kelmendi Isha duke bere shetitje me Avdi Ibrahimin,si i burgosur politik ne sherbimin e armates jugosllave ne vitin 1981,Keshtu kam lexue per Avdiun.Dhe ne stacionin e autobusave u takuam me Haxhi Zyben,ish i burgosur politike.Pasi u pershendetem,Haxhi Zyba ja bani Avdiut,jam ka perfundimi i romanit per ish te burgosurit politike.Hahaaaa ja nisi e po qesh Avdiu.Eu çka ka po mendoj vete mevete?Ju kethye me eto fjale,a ke shkrue edhe ate qe ne burg keni qen per mi zbulue individet atdhetar qe serbet sun u kan marr informata.Ti a ke qen shpiun ne burg,dhe a ke fjete ma teper neper hotele apo ne burg?As gje nuk ju pergjigj iku Haxhi Zyba si miniku.Me Xhafer Shatrin jam takue nje here ne aeroportin e Gjeneves ne vitet e 20000.Isha me do te Bllaces duke bisedue dhe na u afrue dhe u pershendetem,njeri nga ata ma beri ky eshte Xhafer Shatri.Ne dore e mbante nje kamer te vogel.Dhe e pyta a ke qen i burgosur?Po,per çfare vepre te kan denue,çka ke ba?Ja kam ba stop roberise nga serbet.A ku e morre ate stope ja bera,kush ta dhuroj?Tregom çka ka ba kundra jugosllavise qe te paskan denue?E ti ma bani a ke qen i burgosur,çka ke ba ti kundra jugosllavise?Po Ja bana,une ne menezen e studentave me 11 mars te vitit 19871 i kam nis demostratat.Ma bani sa te kan denue?As dhe nje dite a mem rreh çdo dite.Pse ste kan burgos ma beri?Po ja bana me u pas betue qe nuk kam me veprue kundra serbeve,ma japin lejen mi shajt serbet,mu ba patriot me bateria ne mesin e shqiptareve.Dhe serbet ma kan bere,nese betohesh na kemi me ta shpall gjykimin permes shume gazetareve qe populli mu informue.Ti ma benin serbet ne burg ke me qendrue vetem kur kemi ndonje rast per mi nxjerr atdhetareve fjale e juve ju mbajna neper hotele dhe femra ma te bukura.Dhe kur te lirojna kinse prej burgut,njerezit tan vijne me ju ba vizita qe jeni lirue nga burgu,e pas ketyre skan qare edhe masa e madhe pa ju ba vizita dhe duke ju lan pare te majme,dhe ne popull behesh i njohur si atdhetar i nenqim.Ibro ju pata bere pytje juve dhe Rezilit a e njifni Haxhi Berishen dajen e Isufit me that jo,as Haki Vocin se njifni,I njifni por ju djeg kur ziheni ne mat nuk po e njifshit njeri tjetrin sllogan i poshter.Hajt se 90 % e shqiptareve keshtu e kishin pas mesue kete sllogan.Futja halles kashten e budalles.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum