Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahimi me paska ba kallzim p,qe ka dash me dhunu Rajm

 :: politika

Aller en bas

Avdi Ibrahimi me paska ba kallzim p,qe ka dash me dhunu Rajm Empty Avdi Ibrahimi me paska ba kallzim p,qe ka dash me dhunu Rajm

Message  Perparimi Mer 2 Oct - 19:20

Avdi Ibrahimi me paska ba kallzim p,qe ka dash me dhunu Rajm RB05
u keni qene te rrezikuar nga krimineli ARKAN, çka dinte ky per Ju?Avdiu,po une pos me Arkanin edhe me Millan Shipken kam bashkpunue,Bilem Millan Shipka kurr e rrahte Haxhiun me tregonte se si pallte si magari Haxhiu.


Jo, nuk kam qen vetm Unë i rrezikuar por ka qenë mbarë populli shqiptar dhe popujt tjerë që u ngritën në luftë për liri dhe të drejta kombëtare.Kete sllogan e kam pas si komofllazhe  se une si Avdi kam vra me Ruzhdi Saramatin Haki Gashin nje ushtar atdhetar,dhe kish deshire me dhunue pakes Rajmonda Malecken ,ne TMK ne prizren,por e poshtra nuk ma dha.Donte ta lajmronte Bajram Bekteshin por ja bera e lajmron por kem met vra,dhe ja prura punen qe permes euleksit te denoj bash me baban e saj me nje burg nje vite e gjysme ne idrizove.


- Qeni i keq ta bjere ujkun ne torisht, cili qen ishte ai qe e solli Arkanin?Po une Avdiu ,por veshtire eshte mua te me hetojn shqiptaret as shoket nuk kan shanca te me marrin vesh se  edhe po te me zajn nuk e pranoj tradhetine !


Arkanin natyrisht që e kanë stërvitur Forcat Ushtarake Serbe dhe e kanë bekuar për ti shfarosur popujt jo serb,e në veçanti boshnjakët dhe shqiptarët, Kisha Ortodokse Serbe dhe AKademia e Shkencave Serbe. Po edhe me mua ka pas takime Arkani,shpesh here jemi takue ne Mushetisht sepse une jam nga Mushtishti,dhe une kurr nuk kam qendrue  shume ne Mushtishte,,kam nderrue vendbanimet,here ne Krushe afer Ukshinit,pastaj ne Dushanove,e pas ne suhareke dhe ne fund ne priren ma mire,jam punsue here ne KEK e tani ne Post telekom. Shkruaj poezi patriotike me manipulue me trurin e shqiptareve.


Natyrisht që kemi qenë të rrezikuar edhe nga shqipfolësit të cilët u vunë në sherbim të politikës serbe për shfarosjen e shqiptarëve.Por une jam mbeshtjellur me petkun e shejtanit,jam ma i zi se tradhetaret?!!!
- HAXHI KUÇIN?!Kete disa here e kam marr ne qafe,i kam nxite  policin serbe me rrah me qellim qe te han ne sofren tone,por ish koke fort si betoni nuk donte i poshtri me bashkpunue,dhe dy here Haxhi Kuçin e kam helmue ne oden time me urdher te serbeve,por fal imunitetit te fort mbeti gjall.Ne te oZNES dy here nese e helmojm dhe nuk vdes te treten here e lajm te lire.


Nuk kam patur rast ta shohë apo ta kem pare ndonjëher Haxhi Kuçin me Arkanin, sikur ti kisha pare zor se do të mund të kalonin pa there në këmbë nga ana ime. Por Haxhiu vetë ka shkruar me dorën e vetë dhe e ka publikuar në portalin e tij informative “Diskutime antishqiptare”, se e ka vozitur Arkanin me makinen e tij si taxi kur ka punuar.Me qellim jam mundue qe tja nxij ftyren e Haxhiut,une i kam than Haxhiut ndoshta e ke vozit Arkanin !
- A jeni te sigurt dhe a keni deshmi?
Dëshmi për bashkëpunim të Haxhiut dhe 5 akademiket serbë ka dhënë vetë Haxhiu, ku ai vetë ka shkruar në portalin e tij antishqiptar. Atë që dëshmon ai vetë nuk kanë pse e dëshmojnë të tjerët.
- Haxhi Kuci, e ka shetitur dhe shoqeruar kriminelin Arkan ne shume fshatra te Suharekes dhe Kosoves, a dini Ju, pikerisht ne cilat fshatera?Po une çdo dite kam qen me Haxhiun,mundeni me pyet Milazim Shalen nga Shiroka e suharekes ish polic.Pastaj mundeni ta pyetni Riza Vaten sa here kemi qen me Haxhiun te ky.Mundeni motren time ta pysni sa here me Haxhiun kemi qen  ne Sallagrazhde.Ne kohen e masakres se Krushes e kam marr Haxhiun dhe kemi shkue ne Krushe Te Bajram Hoti me kqyr motren mos i ka ndodhe diçka.Me inati nuk e pranoj,te verteten,pse Haxhiu  po e tregon te verteten qe i ka thene Fatmir Lima nuk te marr ne lufte Haxhi sepse je shetit me Avdi shpiunin.Bile edhe me Bajram Bekteshin ishin takue ne shtabin e Fatmir Limes dhe ne sy te Fatmir Limes ja kish ba Bajram Bekteshit qe sherri Avdi Ibrahimit Lima nuk pom merr ne lufte ,poma ban ste marri ne lufte se je shetit me Avdi Shpiunin,dhe Avdiu e din nje bunker me arme qe e kan fshef me Besim Ndrecen sa kan punue ne mbrojtjen popullore.Une Avdiu jam Llucifer e mendojn qe nuk mundem me loz me shqiptar si me majmuna.Erdhi te une Haxhiu me Aziz Morinen dhe na qoj ne shtepine e vete dhe ma bani Lima nuk pom merr ne lufte sherri yt dhe mi permendi çka i ka than Lima.Por Zaiz ja ban ti ke hanger mut,shko dhe demantoji po ma bani Azizi,por nuk ka dashte me bandita me fole.


Haxhiu vetë ka shkruar se e ka vozitur për në Mushtisht dhe Gjilan. Por kur ne ja publikojmë atë që ai vetë ka shkruar e thënë menjëher kcen si zorra në prush dhe priti pastaj fyerjet ofendimet shpifjet ndaj autorit që publikon mesazhet e Haxhiut.Kumara i Arkanit jam une Avdi Ibrahimi,Per inati ja kam ngjite qe e ka bart Arkanin se nuk po don Haxhiu mu ba shpiun si une
- A ka ndodhur vrasje ne ato fshatera vrasje?Haxhiu ka rreh shoket e mi si Sherif Cikaqin qe na e kemi lan me ba shoqeri me policine serbe,kemi dashte Haxhiun per kete me vra i kam thene edhe Rexhep Selimit,por  edhe me Rexhepin nuk ja ka ndie fare.


Po në komunën e Suharekës dihet botërisht masakra e familjeve Berisha dhe familjeve tjera të kիtyre anëve, dhe në fshatrat e kësaj komune ka patur, vrasje, plaçkitje, kallje të shtëpive dhe dëbime massive nga këto troje nga ana e serbëve pushtues. Por nga fillimi i hapur i luftës së UÇK-së me 20 janar 1997 dhe deri në mabarim të luftës më 20 qershor 1999, unë personalisht asnjëherë se kam pare e as nuk e kam takuar Haxhiun dhe as që jam interesuar fare për të.Pos  siq e ceka ne fillim me Haxhiun kam qen te Riza Vata,te motra ime ne sallagrazhde,te Bajram Bekteshi,Te Haxhiu çdo dite,Te profesor Bajram Kurti çdo te treten dite.Te motra ime ne Krushe disa here.Te shoku i Haxhiut ne prishtine Selajdin Fazliu,te motrat e Haxhiut,te Daja i Haxhiut,te Daja Xhevat.Bile nje here kur u pat pi me raki Naseri Selimit me policet serb donte me vdek Naseri e kam lute Haxhiun me que ne shtepi se e ka pas dhanderr te dajes se vete Haxhiu.Kemi qen ne Samadrazhe te Bajram Bekteshi.Po besa edhe kur barte udhetar me taksi ju ngjitesha si rrqni bythes me kqyr çka po fole me udhetar?


- Ky spiun edhe pese gjaksor kriminel serb i ka sjellur ne Kosove, Cila eshte e verteta?A taj fusim shpifje Haxhi Kuqkes?
Ai vetë shkruan se ka vozitur 5 akademiket serb dhe ka biseduar me ta, të cilët e kanë lavdruar Haxhiun se i vetmi shqiptar i “mire” eshte ky njeri.Kuptohet kur të lavdëron armiku në kohë lufte se kush në të vërtet është ky palaço. Po të hysh ne google mun d ti lexon të gjitha këto idiotizma të Haxhiut.Haxhiut ja kishin ba qonu luftoni nese deshironi mu çlirue e mua pom vjen inati pse me than Haxhiu na kan thene serbet qonu e luftoni nese deshironi mu nda nga ne serbet.


- Arkani e dergoi zagarin, Haxhi Kucin te Fatmir Limaj, por kur e kuptoi ky se e pret plumbi ne lule te ballit iku, Cila eshte e verteta?Me Arkanin e Millan Shipken une me Adem Demaqin kemi pas Takime te miku i Demaqit mbrapa shtepise se mikut te Demaqit,Xheme Tershana,po me inati a ja kemi pergadit mire dosjen Haxhiut çka duhet hala qe ta hallakasim Haxhiun,po Nuk i han keto shpifje Haxhiu se me njeh mire qe jam kan tue punue ne mbrojtjen populore ne suhareke e dreqi e hankt.


Takime me Haxhiun 


Të thashë pak më lartë se nuk kam patur rast të takohem asnjëherë gjatë luftës çlirimtare me Haxhiun dhe as nuk e kam idenë se nga ka shkuar e shetitur ky njeri.deri në vitin 2008 unë nuk kam ditur asgjë për Haxhiun dhe as nuk jam interesuar se ku ndodhet. Po te genjej se me Haxhiun ua kam cekur nuk ka dite qe nuk jemi takue me Haxhiun ,dita e fundit qe jam takue me Haxhiun ne shtepine e tij ka qen 12 janari i vitit 1999
Gjatë gjithë këtyre viteve ai në portale, forume në komente nëpër gazeta të ndryshme ditore e ka apstrofuar emrin tim me lloj-lloj pseudonimesh, deri kur shoku im Begzati ma dërgon ne email adresën time një mesazh të Haxhiut ku ai pyet Begzatin a e din se Avdiu ka qen “spiun”, se kështu kinse i paska thënë Fatmir Limaj, që në kohë lufte as edhe njëher nuk jam takuar me Fatmirin, përpos kur kam qenë në Cahan 


Nga Fatmir Lima kam marr udhezime


dhe atë për marrjen e udhzimeve për Operacionin”Shigjeta”në Pashtrik, dhe atëherë kam qenë me Ruzhdiun dhe Agron Axhamin oficer i U.Sh.që në brigadën 128 e kemi patur Shef të Ndërlidhjes. Mbas vitit 2008 kam bër një Reagim leter të hapur kundër Haxhiut të cilën e ka botuar, ”Zemra Shqiptare”, dhe disa portale e gazeta ditore aso kohe. Ku kam njoftuar opininion mbarshqiptar se gjithçka ka thënë e ka shkruar në shkarravinat e tij letranxirëse janë rrena dhe shpifje nga ana e shpifarakut dhe rrencit Haxhi Kuçi.Fatmir Lima nuk guxon me deklarue qe i ka thene Haxhi Kuçit qe i ka thene  nuk te marri ne lufte shkaku qe eshte shetitur me mua se ja leshoj xekrrat ,As Bajram Bekteshi nuk guxon se ja qesi krejt per ledine kush ka qen!!


- Krimineli Arkan iku bashke me spiunin e kombit, HAXHI KUÇI, por ky langua akoma vajton me lot krokodili per Arkanin dhe kerkon te gjithe shqiptaret t´i fus ne nje grope t´i vras, kerkon vrasjen e te gjithkundershtue ,e komandantet dhe ushtareve te UCK-es dhe se komb shqiptar nuk ka thote ky spiun. Perse?Po Haxhiu i din te gjithe,dhe a nuk dolem te gjithe tradhetar,Kosoven e kemi coptue e roberue ma zi se serbet,po ne me urdher te nanes serbi ja kemi prue popullit punen me ba vetvrasje po neve nuk na takon me pranue se na qijn nanen na vrasin naten Haxhiu po e tregon realitetin po na duhet me ja qite faqen e zeze qe populli mos ti beson.


Pikërisht kur kam lexuar gjëra të tilla të shkruar nga ana e Haxhiut, i jam kundërvu publikisht me anë të shkrimeve të mia që nuk janë të pakta. Kjo tregon më së miri që unë nuk kam asgjë personale kundër Haxhiut. Për këtë e kam demaskuar vazhdimisht dhe jam bindur se ky njeri ja kalon edhe planeve serbe që kanë ndërtuar në kuzhinat e tyre në Beograd, Moskvë, Podgoricë, Athinë dhe Maqedoni. Këta shfarosës të shqiptarisë kan planifikuar projekte të pjesshme për zhdukjen në vazhdimsi të shqiptarëve. Kurse Haxhiut nuk ju ka dukur kjo e mjaftueshme ai ka kërkuar që gjithë shqiptarët tradhetar me i grumbullu përnjëherësh dhe për së gjalli me i vorrosë në një grope, bile shqiptarëve ky antishqiptar antishqiptareve ua shanë nënat me të gjallë e të vdekur. Ky mbase është provokim, racizëm dhe ofendim shum i rëndë dhe i patolerueshëm.
- Ky spiun serb genjen se ju njeh Juve dhe ju ka pasur shok. Cila eshte e verteta?Pytne Fatmir Limen kurven qe e ka bere Skender milicin  shef te auto rruges ne prishtine,Pytne Riza Vaten a e njoh?Pytne Rame Vaten,?Pytne  Bajram Bekteshin?Pytni te gjithe Taksistat a ka dite qe nuk kam hanger e pi me Haxhiun?Pyne Shqyeri Gashin mikun tim apo kumaren e Haxhiut sa here kami qen te Shyqa?Pytne dajen e Haxhiut dajen xhevat  sa here kemi qen ne oden e tij?Pytne Milazim Shalen sa here kemi qen me Haxhiun ne oden e ketij ish polic ,dhe pas luftes ka qen polic.Pytne Malush Berishen sa here na ka taku ne shtepine e Haxhi Kuçit????O me inati nuk po ja pranojm Haxhiut .pse din ma teper se une 


Kur i kemi quhe veprat e mija dhe te Haxhiut neper shkolla mi shite,Veprat e Haxhiut ja blejshin e te mijat as dhe nje dojsha me plas.
Me Haxhiun me ka njoftue sefte nje kusheriri tij qe ka punue kondukter te agjencioni "Shpetimi"djat e bashkshortes se tij nga Gjinovci.Me pat tregue se Haxhiu i ka shkrue do poezi dhe ja bana a me qon te Haxhiu me ja kontrollue se çfare permbajtje kan ato poezi.Hyrem brenda ne sallon pa trokite,dhe pasi u pershendetem ja bana kam ndegjue nga Rraifi qe i ke shkrue disa poezi qe doni mi botue a don me ti korigjue.Ja lexova me inati ja bana skan kurrefare vlere,ja bana bajat por i botoj.
Haxhiu me ka ndihmue e shpetue Besim Ndrecen,ka rrezikue jeten budalla,e,une me inati sja pranoj Haxhiut let plasi.


Ky më ka njohur mua si qytetar i Suharekës ku unë aty kam jetuar deri në vitin 1985 – 2000, ashtu siç e kam njohur Unë si qytetaret tjerë të Suharekës edhe Haxhiun.Ka fjete te une Haxhiu edhe une te Ai,bashk me Bajram Kurtin çdo te dyten dite,edhe keta te une. Por “shokë” kurrë në asnjë mënyrë se kam patur. Sepse sa here i kam lute Haxhiut te bahet si na nuk donte ,nuk donte me hanger buke ne sofren e Lluciferit.Po ta kisha patur “shok”, mbase do ta kisha edhe tani, siç ju kam patur juve shok i nderuari Reshat Badallaj qysh moti dhe ju kam edhe tani se kemi ideale të përbashkëta kombëtare shqiptare.Ty te kam ba skifter a pot mesoj me shpif mir kundra te gjitheve haha te kam ba shpifes profesional 
-Mire e ke mesuesi im Avdi Ibrahimi hahaaa  Ju keni ngritur padi penale kunder keti klyshi serb, ku dhe per cka?Per çfare akuze?
Në këtë pytje përsëri nuk dua të flasë, me që fletë vetë dokumenti ku unë Haxhiut i kam bërë kallxim penal për shpifje…Pse pom thote se Lima i ka thene qe nuk te marri ne lufte shkaku qe je shetit me shpiunin Avdi Ibrahimin?Lima ska vdek,as Riza Vata,as Bajram Bekteshi
- A LEXUAT ketyre diteve se me ne fund edhe sherbimi sekret serb, UDBA seboçetnike, publikoi emrin e ZAGARIT HAXHI KUCI, si spinin me besnik te tyre (google-noa.al)?
Jo nuk kam lexuar, falem nderit që më njoftove, natyrisht se do ta lexoj.
- Perse ne Suhareke dhe fshatrat perreth, ky zagar njihet si; Haxhi spiuni, Arkani, hajni, Lata, KUÇKA, llotoja serbe, zeza,,,?Per inati po ja shpifi,pse Haxhiu nuk hesht,une kur tja shpifi nje njolle dikujt e pergadisi mire qe populli ta marri si te vertete a ja kam zanat Reshat? A?
Kuptohet se po je per keso shpifje profesionel si dhe une tani prej teje qe kam marr mesim,për arsye se nuk ka lënë njeri tradhetar pa marrë nëpër gojë, duke shpifur lloj-lloj te zeza për njerzit vetëm pse kanë dëshmuar për atdhetarizëm tradhetaret. Ky kokëshkret ka menduar se gjithë bota “sillet”, rreth tij, prandaj shpif, nxit, ofendon të gjithë ata njerëz që nuk janë në një mendje me këtë kokë shkretë., ku urtia popullore thotë: ”obobo çka i bëri vetës.”Haxhi a ta futem mjafte kerrkk 
- Çka dini me shume per Haxhi KUÇIN?
Jam bindur se njeri ma të djallosur nuk mund ta gjesh as tek tragjedit e Shekspirit. siç është tek ”Othello”, Jagua dhe Memfistofeli i Gëtes. Njikohësisht jam bindur se është i shitur tek i huaji përderisa provokon e ofendon gjithçka shqiptare, dhe tjetersimi i tij në ashkali tregon më së miri se kush është Haxhi Kuçi.
- A keni dicka per te shtuar?Haxhiu mi merr vesh te zezat kur dua tja shpifi,perkeso pune ekspert sun ja leshojna leht duhet mu rujt prej Haxhiut se na bene bumerange.
Falemnderit për intervistën që bëtë me mua, njëkohësisht shpresoj se kam dhënë gjëra mjaft me rëndësi për opininonin dhe lexuesit tanë të vëmendshëm.Uroj që e ardhmja mbar shqiptare të jetë më e lumtur duke u bashkuar në një shtet të vetëm të gjitha Trojet Shqiptare, të quajtur SHQIPËRI NATYRALE.
Faliminderit!Por nje deshta me te thene edhe ty se  o Reshat Badallaj a e ke dite qe dhendrri yte Mehe Uka ka qen udbash ma i zi se Haxhiu nja  nje mije here.Haxhiu kan nuk e ka marr ne qafe,as kerkanin se ka dhunue.Mehe Uka e  kan lirue nga burgu me pergjue grupin e Adem Jasharit,dhe grupi i Jasharit ja ka qi nanen e kan vra jo serbet,dhe a e dini se ne erenen e  nderit Meha eshte emri i tij i shkruar ne   lapidar me pseodonimin Marovac si hero i serbise.Kerkkkk
-Ju lutem…


Ne foto:Ruzhdi Saramati e Avdi Ibrahimi,
Reshat Badallaj,Avdi Ibrahimi dhe Mitat Badallaj (vellau) e Avdiu dhe Reshati

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi me paska ba kallzim p,qe ka dash me dhunu Rajm Empty Re: Avdi Ibrahimi me paska ba kallzim p,qe ka dash me dhunu Rajm

Message  Perparimi Jeu 3 Oct - 3:31


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum