Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Sabit Geci,e kam vra ahmet krasniqin,

 :: politika

Aller en bas

Sabit Geci,e kam vra ahmet krasniqin, Empty Sabit Geci,e kam vra ahmet krasniqin,

Message  Perparimi Mar 30 Juil - 1:36

[size=38]Thaçi, Selimi e Haliti prapa vrasjeve, Geci: Krejt LDK-në kemi me ju vra’
MË: 7 NËNTOR 2016 NË ORA: 11:52[/size]

Sabit Geci,e kam vra ahmet krasniqin, Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=110&loc=https%3A%2F%2Fwww.botasot.info%2Faktuale-lajme%2F603492%2Fthaci-selimi-e-haliti-prapa-vrasjeve-geci-krejt-ldk-ne-kemi-me-ju-vra%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.google
Sabit Geci,e kam vra ahmet krasniqin, Auto_il1478515805

Hashim Thaçi, Xhavit Haliti, Rexhep Selimi, Sabit Geci
Ymer Ymeri drejton akuza të rënda në zonaexpress






Ymeri Ymeri, vëllau i aktivistit të vrarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Ymeri, i cili u vra më 2 Nëntor 1999, në një dokumentar të transmetuar ditë më parë, ka bërë të ditur detaje shokuese nga jeta e tij, në të cilin ai tregon maltretimet që janë bërë ndaj tij.
Ai në një rrëfim të tij tregon momentet e arrestimit të tij, dhe vrasjes së vëllaut të tij, ku sipas tij Hashim Thaçi e Rexhep Selimi e dinë kush janë personat që ia vranë vëllaun, Haki Ymerin.
Kur jam burgos unë, Hashim Thaçi ka qenë drejtor i përgjithshëm i UÇK-së. Kur mu ka vra vëllai, u kon kryeministër i përkohshëm i Republikës së Kosovës, është kanë ministër i rendit, Rexhep Selimi, mos të thuhet që këta dy persona nuk e dinë kush e vrau Haki Imerin. Kjo është e pamundur, nuk u vra veq Haki Imeri, vazhduan vrasjet, u vra Shaban Manaj, Smajl Hajdaraj, ku janë këta deputetë të Kosovës, që nuk e ngritën zanin. U vranë edhe shumë, u vranë policët hetues, u vra Sebahate Tolaj, Isuf Haklaj, u vra Arben Ahmetaj i Gjakovës, u vra Arben Sejdiu në Klinë, 4 policë të Kosovës u vranë e kush si bën llaf më, a është e mundur kjo mos me dit institucionet e Kosovës, për çka ekzistoj SHIK-u”, thotë Ymeri.Më tej ai tregon se ishte Haki Drenica ai që i kishte shpëtuar jetën atij.
Unë për Haki Drenicën nuk kam fjalë të këqija, ai burrë na ka pshtu jetën, zoti e ai është që jemi pshtu gjallë”.
Më tej, sipas Ymerit arsyet se për çka është arrestuar ai, janë sepse ka qene adhurues i presidentit Rugova.
“Unë jam arrestu atje së pari si shtetas kroat, se kam nënshtetësinë kroate, e tani edhe si ushtar i UÇK-së. Jam arrestu pse jam kan adhurues i presidentit Rugova, jam arrestuar si organizator i 3 përqindëshit për Republikën e Kosovës, jam arrestuar si shok i Ahmet Krasniqit, i cili u vra në zemër të Tiranës, jam arrestuar si vëllau i Haki Imerit, si kryetar i LDK-së në atë bashkësi aty, edhe jam arrestuar si shok i 7 vëllezërve Geci, ku ata vetëm gjatë luftës i kam njoftë, e jo më parë.  Kur me kanë arrestuar nuk me kanë thënë sen, veq mkan marr edhe mkan shti në burg”, deklaron Ymeri.
Ymeri thotë se ishte Sabit Geci, ai që me disa ushtarë e kanë arrestuar dhe e kanë kërcënuar, ku sipas Imerit, Sabiti i kishte thënë që krejt LDK-në kemi me ju vra, o keni me dhanë dorëheqje nga LDK-ja, përcjellë "Bota sot".
“Sabit Geci  mka marr me disa ushtarë dhe mkan qu nalt dhe mkan thanë krejt LDK-në kemi me ju vra, o keni me dhanë dorëheqje prej LDK-së. Sabiti aty mka thanë ta kam lyp vëllaun me vra, Haki Ymerin, te dyert e verdha ku gjatë 98, me 6 apo 7 gusht 98 u plagu vëllau jem, e kam qu në Mitrovicë, edhe u shëru te motra, bile ceket në letër te dyert e verdha. Sabit Geci me ka thënë e kam lyp Haki Imerin me vra të dyert e verdha edhe ka thënë e kem vra Ahmet Krasniqin, Sabiti ka thënë e kem vra edhe Enver Malokun. Por këto nuk shkuan me lart, ku urdhrat me siguri ishin nga Hashim Thaçi dhe njerëzit e tij”, thekson Ymeri.
[size=13]Hashim Thaqi o dost a jan te verteta çka po deklaron Ymeri Imeri,?Pse Sabit Geci po jep deklarata nga burgu qe nuk ka vra as miza?https://www.botasot.info/aktuale-lajme/603492/thaci-selimi-e-haliti-prapa-vrasjeve-geci-krejt-ldk-ne-kemi-me-ju-vra/
[/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum