Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Sabit Geci e vrau shokun e vete

 :: sport

Aller en bas

Sabit Geci e vrau shokun e vete Empty Sabit Geci e vrau shokun e vete

Message  Perparimi Ven 1 Avr - 10:54

[size=38]Justiniani[/size]
Citim:




Postuar më parë nga Drityll Sabit Geci e vrau shokun e vete Viewpost
Tash i ftoj te gjithe ata qe jane me Gani Gacin mos te shkruajne ne kete teme, sespe keta serbosslavet marksisto leninniste e kane hap kete teme veç me ballancue ate ku akuzohet me te drejteb SHIKU per vtasjet ne Kosove.

Poshte sllavo-marksisto-leninisto te SHIK-ut dhe te Edi Rames qe po mundihet edhe ai me rrzue Qeverine e Sales per me mujt me ik kriminelet nga Kosova.





Jam ne dakord me mendimin tend vetem nje duhet te shtoj..

Kjo meqka e Sandokarit kishte qene ne serbi tok me Bllacen por ajo kishte qendrim 10 vjeqar atje.. 

Tani pasi qe Shiku u mor vesh me Bia e serbise se eshte koha e duhur qe ju te shfaqni faktet rreth krimeve do te shperbleheni.. e sa interesant qe te dy keta antar jane edhe antar te PDK edhe te Shikut.

Kjo llapjanka qenka ne kajdin e kesaj vejushkes se Kadri Veseli..ani kur tha jam e 'arsimuar' thuase ne nuk njohin njerzia se sa e arsimuar eshte Sanija e Sheremet Gecit hahahh..

Kjo ne vitet 1984-5- ka qene ne gjimnaz e pastaj nje vit ka vijuar shkollen tregtare .. edhe aty ka qene e dobet ..sic e dini ju te gjithe qe ne ate kohe ne 
drejtimin tregar qe ishte vetem nje vit vijonin mesimet nxensit me te dobet,asokohe.

Dhe sa poshter eshte meqka kur thot se edhe nese vellau im eshte kriminel une nuk kam cka i bej ..po ti meqko e din se Sabit Geci ka qene hajn kriminel ,kolaboracionist,i Iliejes shefit te policise ne Skenderaj..si kolaborocionist qe ishte 
e leshuan nga burgu per ta vra Adem Jashari i cili ka pohuar vet qe serbet ia kishin dhene 200.000 .DM asokohe per ta vrare komanadant Ademin.

Me te kuptuar kete lajm Shaban Jashari ia kishte trehequr verjtjen Ademit me duke i the "biro ky mangupi i Sheremetit fjalen e kishte per Sabit Gecin i paska hanger nje thes pare eshte ma mire ta heqesh qafe se do ia shohim sherrin..

Ademi kishte then do ta hedh ne aksione dhe me ne fund do ia mbath kepucet..ky kishte degjuar kete nga Rexhep Selimi dhe shkon e lajmeron Ilien per tere planet e Adem Jasharit dhe e hedh Ademin ne gracke e edhe luftetaret e tjere me finokeri i largon qe te mos e mbeshtesin Adem Jasharin gjat operacionit te forcave qe do te ndremirrnin kunder Adem Jasharit.

Keshtu pra adem Jashari ka rene ne gracken e Sabit Gecit dhe sa qe eshte serbia fajtore per ate masaker aq eshte edhe Sabit Geci e Rexhep Selimi.Keshtu do ta regjistroj historia kete fakt te pakontestuar.Nese dikush do te kundershtonte kete fakt le te me thot ku ishin 'ushtaret dhe ushtaraket ' e UCK-se gjate ofenzives serbe kunder Jasharajve..pra e verteta eshte e hidhur por keto jane realitete te cilat nuk mund t'i mohoj nje vejushe/meqke ose nje hajdut,i pabese sic eshte Sabit Geci.

Kjo vejushka bie ne kundershtim me veten e saj kur pretendon ne dike tjeter se eshte kriminel e nuk e sheh e gjora se me kriminel se Sabit vellai i saj dhe Sandokani burri saj nuk ka pas..

Sandokani ne fshatin Runik ka fundi i shtatorit e ka vra nje berber te shkrete mu para 6 femijeve dhe gruas Muhamet Brica e quanin ..e ka vra vetem pse ai si barber dhe nje here aty ke ai kishin qeth floket nje serb.Per kete e etiketoj si spiun dhe e masakroj mu para familjes.

Edhe ne Kline rastin e njefar Ali Racit edhe ate disi ne kete menyre e ka ekzekutuar.. per kete rast jane denuar Tahir Desku dhe Dibran Fyelli si bashkepuntor ne kete krim..

Ndersa Krimet e vellaut te vejushkes jane nje numer trefish me te Ballaces..Ky Sabit ka vra njerz te pafajshem edhe para lufte ndersa gjate luftes edhe ka dhunue edhe ka vra..

Ja vetem nje detal :Nje 'shok ' i Sabit Gecit nga Dibra quhej Petrit ai ishte ftuar ne Kosove nga Sabiti i cili me ne fund edhe vritet nga Sabiti.Po e pershkruaj shkurtimisht kete rast:Sabit hajni operonte ne trenin Akropolis qe fillonte askohe ne Athine dhe stacionin e fundit e kishte ne Munich te Gjermanise ..njerzit qe udhetonin me ket tren zakonisht ishin puntor turq,serb,grek,shqiptar,maqedon slloven,kroat qe te gjithe ishin te punsuar perkohesisht ne Gjermani dhe ky Sabit qe prej Lublane deri ne Fushe Kosove vidhte puntoret e shkrete ne ate tren.

Ne Slooveni gjegjsisht ne Lulljane njihet me kete Petritin nga Dibra..ky Petriti ishte nje tregrar dhe si tregtar qe ishte kishte siguruar fitime te mira.. dhe kur erdhi lufta Sabiti e ftoj ne Kosove . Erdhi Petriti si ke miku,shoku dhe kur erdhi Zabiti i tha tani je i kidnapuar ose 1.000.000 DM ose do te shkoj koka,u befasua Petriti!!Beri nje telefonate ne Maqedoni i tha te vellait Flamurit me sjell 1000.000 se jam kidnapuar nga serbet dhe nuk me leshojne dot po nuk pagova kete shume parash..Flamuri i ben gati 600.000 dhe prap nuk e liron Sabit Geci..

Sabiti i kerkon edhe 200.000 mije ky Petriti i thot nuk kena me Sabit..dhe ky Sabiti ate nate dehet dhe ne nje kulle ne fshatin Baks ku ishte i kidnapuar Petriti aty edhe eshte dhunuar ne menyren me barbare.Ia kishte ven doren permbi stufe kur stufa ishte e skuqur nga zjarri i madh dhe nen ate presion duke ia ojekur doren i kerkonte dhe shumen tjeter te parave.. edhe argetohej me kete viktime edhe pinte alkohol edhe me tutje diku pamesnate pasi qe ia dogji doren dhe siguroj shumen tjeter te lekve qe vinin ditet e ardhme e nxori revolen nga brezi dhe qelloj mbi te i shkaktoj vdekjen e mnjehershme.

Pastaj e moren e varrosen ne nje vend te panjohur dhe kur familja e tij filluan ta kerkojne u thoshte se me duhen kaq e kaq lek per ta gjetur dhe akoma me shume u mori lek per Petritin te cilin e kishte maskruar ne bese duke i marre edhe haraqin deri ne maja.Me ne fund e akuzonte e vrava petritin se ishte spiun..

Keto krime kjo meqka e Azem Syles nuk i tregon por jemi deshmitar te ngjarjeve te tilla qe kane bere tandemi Sabiti-Sandokani.

Ka edhe shume femra qe jane dhunuar nga Sabi Geci dhe disa nga to jane vrare ma pastaj por ka nga ato qe i kane shpetuar vrasjes por jo dhunes njera nder to eshte nje vajze nga Mitrovica e cila tani jeton ne Gjermani.
[size=38]Guri i Kuq[/size]
Citim:




Postuar më parë nga Justiniani Sabit Geci e vrau shokun e vete Viewpost
Jam ne dakord me mendimin tend vetem nje duhet te shtoj..

Kjo meqka e Sandokarit kishte qene ne serbi tok me Bllacen por ajo kishte qendrim 10 vjeqar atje.. 

Tani pasi qe Shiku u mor vesh me Bia e serbise se eshte koha e duhur qe ju te shfaqni faktet rreth krimeve do te shperbleheni.. e sa interesant qe te dy keta antar jane edhe antar te PDK edhe te Shikut.

Kjo llapjanka qenka ne kajdin e kesaj vejushkes se Kadri Veseli..ani kur tha jam e 'arsimuar' thuase ne nuk njohin njerzia se sa e arsimuar eshte Sanija e Sheremet Gecit hahahh..

Kjo ne vitet 1984-5- ka qene ne gjimnaz e pastaj nje vit ka vijuar shkollen tregtare .. edhe aty ka qene e dobet ..sic e dini ju te gjithe qe ne ate kohe ne 
drejtimin tregar qe ishte vetem nje vit vijonin mesimet nxensit me te dobet,asokohe.

Dhe sa poshter eshte meqka kur thot se edhe nese vellau im eshte kriminel une nuk kam cka i bej ..po ti meqko e din se Sabit Geci ka qene hajn kriminel ,kolaboracionist,i Iliejes shefit te policise ne Skenderaj..si kolaborocionist qe ishte 
e leshuan nga burgu per ta vra Adem Jashari i cili ka pohuar vet qe serbet ia kishin dhene 200.000 .DM asokohe per ta vrare komanadant Ademin.

Me te kuptuar kete lajm Shaban Jashari ia kishte trehequr verjtjen Ademit me duke i the "biro ky mangupi i Sheremetit fjalen e kishte per Sabit Gecin i paska hanger nje thes pare eshte ma mire ta heqesh qafe se do ia shohim sherrin..

Ademi kishte then do ta hedh ne aksione dhe me ne fund do ia mbath kepucet..ky kishte degjuar kete nga Rexhep Selimi dhe shkon e lajmeron Ilien per tere planet e Adem Jasharit dhe e hedh Ademin ne gracke e edhe luftetaret e tjere me finokeri i largon qe te mos e mbeshtesin Adem Jasharin gjat operacionit te forcave qe do te ndremirrnin kunder Adem Jasharit.

Keshtu pra adem Jashari ka rene ne gracken e Sabit Gecit dhe sa qe eshte serbia fajtore per ate masaker aq eshte edhe Sabit Geci e Rexhep Selimi.Keshtu do ta regjistroj historia kete fakt te pakontestuar.Nese dikush do te kundershtonte kete fakt le te me thot ku ishin 'ushtaret dhe ushtaraket ' e UCK-se gjate ofenzives serbe kunder Jasharajve..pra e verteta eshte e hidhur por keto jane realitete te cilat nuk mund t'i mohoj nje vejushe/meqke ose nje hajdut,i pabese sic eshte Sabit Geci.

Kjo vejushka bie ne kundershtim me veten e saj kur pretendon ne dike tjeter se eshte kriminel e nuk e sheh e gjora se me kriminel se Sabit vellai i saj dhe Sandokani burri saj nuk ka pas..

Sandokani ne fshatin Runik ka fundi i shtatorit e ka vra nje berber te shkrete mu para 6 femijeve dhe gruas Muhamet Brica e quanin ..e ka vra vetem pse ai si barber dhe nje here aty ke ai kishin qeth floket nje serb.Per kete e etiketoj si spiun dhe e masakroj mu para familjes.

Edhe ne Kline rastin e njefar Ali Racit edhe ate disi ne kete menyre e ka ekzekutuar.. per kete rast jane denuar Tahir Desku dhe Dibran Fyelli si bashkepuntor ne kete krim..

Ndersa Krimet e vellaut te vejushkes jane nje numer trefish me te Ballaces..Ky Sabit ka vra njerz te pafajshem edhe para lufte ndersa gjate luftes edhe ka dhunue edhe ka vra..

Ja vetem nje detal :Nje 'shok ' i Sabit Gecit nga Dibra quhej Petrit ai ishte ftuar ne Kosove nga Sabiti i cili me ne fund edhe vritet nga Sabiti.Po e pershkruaj shkurtimisht kete rast:Sabit hajni operonte ne trenin Akropolis qe fillonte askohe ne Athine dhe stacionin e fundit e kishte ne Munich te Gjermanise ..njerzit qe udhetonin me ket tren zakonisht ishin puntor turq,serb,grek,shqiptar,maqedon slloven,kroat qe te gjithe ishin te punsuar perkohesisht ne Gjermani dhe ky Sabit qe prej Lublane deri ne Fushe Kosove vidhte puntoret e shkrete ne ate tren.

Ne Slooveni gjegjsisht ne Lulljane njihet me kete Petritin nga Dibra..ky Petriti ishte nje tregrar dhe si tregtar qe ishte kishte siguruar fitime te mira.. dhe kur erdhi lufta Sabiti e ftoj ne Kosove . Erdhi Petriti si ke miku,shoku dhe kur erdhi Zabiti i tha tani je i kidnapuar ose 1.000.000 DM ose do te shkoj koka,u befasua Petriti!!Beri nje telefonate ne Maqedoni i tha te vellait Flamurit me sjell 1000.000 se jam kidnapuar nga serbet dhe nuk me leshojne dot po nuk pagova kete shume parash..Flamuri i ben gati 600.000 dhe prap nuk e liron Sabit Geci..

Sabiti i kerkon edhe 200.000 mije ky Petriti i thot nuk kena me Sabit..dhe ky Sabiti ate nate dehet dhe ne nje kulle ne fshatin Baks ku ishte i kidnapuar Petriti aty edhe eshte dhunuar ne menyren me barbare.Ia kishte ven doren permbi stufe kur stufa ishte e skuqur nga zjarri i madh dhe nen ate presion duke ia ojekur doren i kerkonte dhe shumen tjeter te parave.. edhe argetohej me kete viktime edhe pinte alkohol edhe me tutje diku pamesnate pasi qe ia dogji doren dhe siguroj shumen tjeter te lekve qe vinin ditet e ardhme e nxori revolen nga brezi dhe qelloj mbi te i shkaktoj vdekjen e mnjehershme.

Pastaj e moren e varrosen ne nje vend te panjohur dhe kur familja e tij filluan ta kerkojne u thoshte se me duhen kaq e kaq lek per ta gjetur dhe akoma me shume u mori lek per Petritin te cilin e kishte maskruar ne bese duke i marre edhe haraqin deri ne maja.Me ne fund e akuzonte e vrava petritin se ishte spiun..

Keto krime kjo meqka e Azem Syles nuk i tregon por jemi deshmitar te ngjarjeve te tilla qe kane bere tandemi Sabiti-Sandokani.

Ka edhe shume femra qe jane dhunuar nga Sabi Geci dhe disa nga to jane vrare ma pastaj por ka nga ato qe i kane shpetuar vrasjes por jo dhunes njera nder to eshte nje vajze nga Mitrovica e cila tani jeton ne Gjermani.




--------------
Justinian,
Keto jane gjera serioze dhe, nese nuk e ke ditur- minimumi i burgut per keto akuza ,nese vertetohen,eshte 40 vjet burg...
Nuk eshte korrekte te keqperdoret FSH, per akuza te ketilla.Keto akuza, duhet te denoncohen ne polici dhe prokurori.
Ju lus, te jeni shume me serioz per keto gjera,sepse ka nje kod nderi edhe per akuza.
Nese akuzoni keshtu ne menyre anonime,jeni bashkefajtor.....,dhe vetem dezavuoni te drejten per ndjekje te krimit dhe kriminelve.
Jane gjera serioze keto,mbani mend !

http://www.forumishqiptar.com/printthread.php?t=118879&pp=50...

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sabit Geci e vrau shokun e vete Empty Re: Sabit Geci e vrau shokun e vete

Message  Perparimi Mer 20 Nov - 15:01

Sanije Rexha I vraftë Përendia po të poshtër ,faqezi e tradhtar të medhenje të Kombit kjo treshe gani-nazim-salih! Tradhtar të ndytë , të neveritshëm e të gerditshëm bre qentë e prishur

  • Sabit Geci e vrau shokun e vete 69407262_139680553943723_4500188852106821632_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQnMd4vVBygu45W4qFCxcCBNj6JMUOX3dX9g_9ukACYunTFtn99sF-945ar29OuAPt0&_nc_ht=scontent-frt3-2
    Iljaz Krali Sanije Rexha Me Plot Fjalen Tradhtar
  • Sabit Geci e vrau shokun e vete 75580459_10206747937453754_8749553134545666048_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQkpPE_m3c4TQn6EEe3j86brlbHWkaqosO6DYqRjVHyQBX8oVwbKqiSSWhuIgPvyji8&_nc_ht=scontent-frt3-2
    Ernest Nesi Kasapi FARA JU HUPT
  • Sabit Geci e vrau shokun e vete 1426686_1380970262151401_1524386159_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQn9jLq-djj5UJXAf9oTykXoiGOrXESHnwge4XdxejIfwYyB67e_dJGKcQ_Jiq4jKAc&_nc_ht=scontent-frt3-2
    Enver Shaipi Sanije Rexha ,e nxorr nje histori qe kan shkrue njerezit .Mos vall burrin e juaj Rexhen(Sandokanin) mos e kan shti llugave,dhe ja kan rrite mendjen mu rrok e me vra shqiptar.Kur njerezit ndegjojne se nje njeri po vret pa piken e fait shqiptar,per qefi njerezit pergaditen ne kunder sulme.Ja nje histori per familjen e juaj dhe tenden ,çka nuk eshte e vertete,ju lutemi na sqaroni,por jo me nervozosem. Sanija e Sheremet Gecit
    Ne vitet 1984-5- ke qene ne gjimnaz e pastaj nje vit ke kalue ne shkollen tregtare .. edhe aty ke qene e dobet .
    Sabit Geci ka qene hajn kriminel ,kolaboracionist,i Iliejes shefit te policise ne Skenderaj..si kolaborocionist qe ishte
    e leshuan nga burgu per ta vra Adem Jashari i cili ka pohuar vet qe serbet ia kishin dhene 200.000 .DM asokohe per ta vrare komanadant Ademin.
    Abedin Rexha(Sandokani) )ne fshatin Runik ka fundi i shtatorit e ka vra nje berber te shkrete mu para 6 femijeve dhe gruas,Muhamet Brica e quanin ..e ka vra vetem pse ai si barber dhe nje here aty ke ai kishin qeth floket nje serb.Per kete e etiketoj si spiun dhe e masakroj mu para familjes.

    Edhe ne Kline rastin e njefar Ali Racit edhe ate disi ne kete menyre e ka ekzekutuar.. per kete rast jane denuar Tahir Desku dhe Dibran Fyelli si bashkepuntor ne kete krim..
    Ymer Ymeri;“Unë jam arrestu Nga Sabit Geci i biri i Sheremet Gecit,si ushtar i UÇK-së, pse jam kan adhurues i presidentit Rugova.jam arrestuar si organizator i 3 përqindëshit për Republikën e Kosovës.Sabiti i kishte thënë që krejt LDK-në kemi me ju vra, o keni me dhanë dorëheqje .
    Sabit Geci me ka thënë e kam lyp Haki Imerin me vra të dyert e verdha edhe ka thënë e kem vra Ahmet Krasniqin, Sabiti ka thënë e kem vra edhe Enver Malokun.
    Unë, Gani Geci, i lindur më 20 janar 1968 në fshatin Llaushë, komuna e Skënderajt deklaroj se: Rreth orës 16. °° kam qenë duke shkuar deri në Kastriot. Në Kllodërnicë te shitorja jam takuar me Bajram Gecin si dhe disa fshatarë të tjerë të Kllodërnicës. Kemi biseduar, si jeni, si po kaloni dhe a po mërziten. Duke shkuar tek kerri ka ardhur Abedini me Hamitin e Skënderin.

    Ua kam bërë me dorë dhe janë ndalur. Jemi larguar nja 10 - 15 metra larg prej njerëzve, për të biseduar. Pastaj i thashë: «Pse bre Abedin po ju thue njerëzve se, «nëse rrini me Fadilin dhe vëllezërit e tij do t'ua gjuaj shtëpitë me top? Ai më ka thënë se: - Ne e kena vrarë Ahmet Krasniqin dhe Sabri Hamitin, edhe juve kena me ju vra të gjithëve, kush është me ta!, dhe e ka çuar dorën te revolja. Unë jam nervozuar dhe i kam zbrazur dy fishekë në tokë.

    Njerëzit ndërhynë, Abedini shau dhe tha: - Ti më vrave, por Zoti nuk më ka vrarë! Unë nuk kam dashur ta vras Abedinin se me pas dashur e kisha vrarë aty. Ka pasur shumë dëshmitarë të cilëve nuk ua di emrat. Ai ka shtuar: - Sot do të vras!, pastaj ka vazhduar rrugën teposhtë. Unë kam shkuar përpjetë deri në Kastriot, të kryej disa punë. Pas kryerjes së punëve jam kthyer.

    Arsyen përse kam qenë në Kastriot e di Kadri Haliti e të gjithë ushtarët e Kastriotit bashkë me komandantin e tyre. Në kerr kam qenë bashkë me Avni Haxhën, Besim Dajakun, Bashkim Gecin dhe Afrim Gecin. Duke u kthyer te shtëpia e mjeshtrit të kerreve e kemi parë BMW-në e ndalur tërthor. Në momentin kur e kanë parë kerrin tonë kanë dalë dy të parët dhe i kanë nxjerrë automatikët mbi dyer.

    Menjëherë filluan të shtijnë. Shokët kanë bërtitur: - Na vranë! dhe kanë fillue me ikë. Unë e kam pasë automatikun në prehër, jam përkulur dhe nën timon e kam hapur derën. Automatikun e kam ngritur dhe kam shti në drejtim të tyre. Mandej kam dal jashtë. Kam ikur prapa kerrit dhe kam shkuar në drejtim të një shtëpie në anën e poshtme të rrugës.


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum