Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen

 :: sport

Aller en bas

Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen Empty Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen

Message  Perparimi Dim 17 Sep - 6:31

[size=32]PRETENDIMET E SERBISË KUNDËR HARADINAJT – KRIME ÇNJERËZORE NGA USHTARËT E TIJ

Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 2

VEHBI KAJTAZI

11.04.2017
[/size]







[size]

Akuzat e Prokurorisë serbe për krime lufte janë të rënda. Të paktën në një rast ai po akuzohet për përgjegjësi komanduse. Haradinaj pretendohet se ka liruar nga duart e ushtarëve të tij gjashtë civilë romë. 12 të tjerë akuzohet se i kishte lënë në duart e tyre. Akuzat përfshijnë dhunimin e një vajze 14 vjeçare që, sipas shtetit serb, ishte bërë nga ushtarët e Haradinajt. Po ashtu, Serbia akuzon ushtarët e Haradinajt edhe për përdhunimin e një burri. Akuzat përfshijnë edhe këtë: ushtarët e Haradinajt i kishin prerë veshin viktimës dhe e kishin detyruar një viktimë tjetër për ta ngrënë atë. Po ashtu, sipas akuzave të shtetit serb,, civilët thuhet se ishin detyruar të pinin urinë dhe të hanin bajga lopësh. Kjo dosje është në mesin e disa rasteve që Serbia ka dorëzuar në Francë.

[/size]

Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen Haradinaj-arrestohet-730x440

Serbia po pretendon se Ramush Haradinaj, në cilësi të komandantit të Zonës Operative të Dukagjinit ka përdorur autoritetin e tij për të shpëtuar prej armëve dhe thikave të ushtarëve të tij vetëm gjashtë civilë romë.
Dymbëdhjetë të tjerë, Prokuroria e Serbisë pretendon se i ka lënë në duart e ushtarëve të tij. Ata, pretendohet se janë torturuar, prerë me thika dhe janë vrarë.
Ushtarët e Haradinajt ngarkohen edhe me kryerjen e një vepre tjetër të rëndë. Një vajzë të mitur 14 vjeçe, pretendohet se e kanë dhunuar seksualisht në Hotel Pashtriku në Gjakovë.
Dhunë seksuale pretendohet se është ushtruar edhe ndaj një burri. Një tjetri thuhet se i është prerë veshi dhe i është dhënë për ta ngrënë një të afërmi të tij.
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 7a1a31f29ce70717f3b9c21951c36f87
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen Lg.php?bannerid=716&campaignid=252&zoneid=54&loc=http%3A%2F%2Fwww.insajderi.com%2Fhulumtime%2Fpretendimet-e-serbise-kunder-haradinajt-krime-cnjerezore-nga-ushtaret-e-tij%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.google
Bazuar në këto pretendime Gjykata e Qarkut në Beograd e ka dënuar me 13 vjet burgim ushtarin e UÇK-së, Anton Lekaj i njohur me nofkën “Pinxho”. Dosja e Lekajt, me të cilën ngarkohet edhe Haradinaj si komandant i tij, është prezantuar më 6 prill në Colmar të Francës gjatë seancës se ekstradimit që kërkohet nga Serbia. Vendimi nëse Haradinaj do të ekstradohet apo të lirohet do të merret më 27 prill të këtij viti.
Por, çfarë përmban kjo dosje që përbënë një pjesë të akuzave të Serbisë kundër Ramush Haradinajt?
Insajderi sjell dosjen e gjykimit dhe dënimit të Anton Lekajt. Ajo përmban dëshmitë e të mbijetuarve si dhe dokumente të Shërbimit Inteligjent të Serbisë, BIA.
Serbia pretendon se në periudhën nga 12 deri në 16 qershor të vitit 1999, pjesëtarë të UÇK-së kanë shfrytëzuar situatën e tërheqjes së forcave serbe nga Gjakova dhe hyrjen e trupave të NATO-s, për të kryer krime kundër popullsisë civile joshqiptare.
Bazuar në marrëveshjen e Kumanovës, tërheqja e forcave serbe ka zgjatur deri më 20 qershor. Në këto rrethana, Anton Lekaj pretendohet se së bashku Arben Shkupin, Shaban Azemin, Rifat Ukshinajn, Hekuran Hodën, Besim Bestrazhinin dhe pjesëtarëve tjerë të paidentifikuar, kanë ndërmarrë veprime të përbashkëta për vendosjen e kontrollit të plotë mbi territorin e Kosovës nga ana e UÇK-së.
Si pjesëtarë të një njësie speciale që vepruar në Gjakovë, ata ishin nën komandën e Ramush Haradinajt. Lekaj është dënuar në Serbi për shkak të pretendimeve se ka kryer burgosje të kundërligjshme, veprime çnjerëzore, tortura, lëndime të integritetit trupor, përdhunime dhe vrasje.
Më 12 qershor të vitit 1999 rreth orës 17, në afërsi të fabrikës tekstile “Emin Duraku”, Lekaj së bashku me Arben Shkupin, Besim Bishtrazhinin dhe pjesëtarë të tjerë të UÇK-së, kanë ndaluar kolonën e dasmorëve në të cilën ndodheshin, Sofije Tafa – 14 vjeçe, Hasan Tafa, Shaban Bala, Bedri Shala, Rexhë Shala, Gzim Zeqiri, Afijeta Zeqiri, Zvezdan Lushaj dhe Sali Berisha.
Ata, pretendohet se ishin mbyllur në një fabrikë. Gjatë asaj kohe, pretendohet se ishin rrahur, prerë me thika, ishin detyruar të pinin urinën dhe hanin bajga kafshësh.
Kësisoj, Arben Shkupi akuzohet se u ka shkaktuar plagë të shumta trupore Bedri Shalës e Gzim Zeqirit duke ua futur shkopin në gojë, kurse me kondakun e automatikut akuzohet se ka qëlluar në kokë Zvezdan Lushajt. Pretendohet se i kishte shkaktuar lëndime të rënda në pjesën e pasmë të kafkës.
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen F9670eff29a0878017832589bea9be07
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen Lg.php?bannerid=733&campaignid=259&zoneid=55&loc=http%3A%2F%2Fwww.insajderi.com%2Fhulumtime%2Fpretendimet-e-serbise-kunder-haradinajt-krime-cnjerezore-nga-ushtaret-e-tij%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.google
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen Vehbi-300x151
Viktimat akuzoheshin se ishin bashkëpunëtorë të Serbisë.
“Çfarë keni pritur, pse nuk shkuat në Serbi” – pretendohet se u kishte thënë ai.
Pas tri orë rrahjesh, viktimat pretendohet se ishin dërguar në bodrumin e hotelit “Pashtrik”. Aty thuhet se ishin mbajtur për katër ditë në kushte çnjerëzore.
Lekaj së bashku me të tjerët, pretendohet se ka vazhduar torturat duke i djegur me cigare, prerë me thika dhe duke i grushtuar e shqelmuar. Dy prej tyre, vajzën 14 vjeçe dhe një burrë, akuzohen se i kishin dhunuar seksualisht.
Bajram Krasniqin dhe Rade Gagoviçin, akuzohen se u kishin shkaktuar lëndime të rënda si pasojë e prerjeve me thika.
Natën e 12 qershorit, Lekaj akuzohet se kishte përdhunuar seksualisht të miturën Sofije Tafa. Atë akuzohet se e kishte kërcënuar se do ta vriste për ta detyruar që të zhvishej. Pas kryerjes së aktit seksual nën kërcënimin e armës, dhunimin sipas aktgjykimit të formës së prerë, dhunimin e kishte vazhduar një ushtar tjetër i UÇK-së që mbante mjekër të gjatë.
Të nesërmen, e mitura sipas pretendimeve të saj dhe dëshmitarëve tjerë, ishte detyruar që me cigare të ndezur ta digjte axhën e saj Hasan Tafa.
Më 13 qershor 1999, Lekaj së bashkë me Arben Shkupin, akuzohen se kishin përdhunuar seksualisht Bedri Shalën. Fillimisht akuzohen se e kishin rrahur. Më vonë njëri i kishte futur penisin në gojë dhe tjetri në anus.
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen B276dbb44b5841052858601bb68097a5
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen Lg.php?bannerid=532&campaignid=189&zoneid=56&loc=http%3A%2F%2Fwww.insajderi.com%2Fhulumtime%2Fpretendimet-e-serbise-kunder-haradinajt-krime-cnjerezore-nga-ushtaret-e-tij%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.google
Më vonë, Lekaj akuzohet se së bashku me Arben Shkupin dhe me një pjesëtar tjerë të UÇK-së kishin rrahur dhe torturuar Rade Gagoviçin. Arben Shkupi, akuzohet se i kishte prerë veshin me thikë dhe e kishte detyruar Rexhë Shalën që ta hante atë.
Më 15 qershor 1999, pas dhunës dhe torturave sipas pretendimeve të Serbisë, ishte shfaqur Ramush Haradinaj. Ai kishte liruar Sofije Tafën, Afijete Zeqirin, Gzim Zeqirin, Hasan Tafën, Sali Berishën dhe Shaban Balën.
Ndërkohë më 15 qershor në ora dy të mëngjesit, Anton Lekaj së bashku me Arben Shkupin kishin nxjerr nga hoteli Bedri Shalën dhe Rexhë Shalën. Rexhë Shalën akuzohen se e kishin futur në bagazhin e një BMW-je të zezë, ndërsa Bedri Shalën në ulësen e prapme për t’i çuar në afërsi të lumit Llukavac dhe thertores “Agimi” dhe për ti vrarë.
Pas daljes nga vetura, Bedri Shala, thuhet se ka ikur duke e shfrytëzuar pakujdesinë e tyre, derisa Rexhë Shala ishte vrarë.
Pjesëtarë tjerë të UÇK-së, akuzohen se Zvezdan Lushajn dhe Rade Gagoviçin i kishin dërguar në një tjetër drejtim, duke i zhdukur ata.
Autoritetet serbe kishin siguruar praninë e viktimave të mbijetuara në gjykim. Sipas procesverbalit, ata kishin dëshmuar në detaje për përjetimet e tyre të dhunshme.
Sofije Tafa ka identifikuar Lekajn me anë të fotografisë dhe pranisë në gjykim se ai është dhunuesi i saj. Lekajn thuhet se e ka identifikuar edhe Bedri Shala.
Të gjithë të mbijetuarit kanë dhënë dëshmitë e tyre të cilat gjykata i ka marrë si të besueshme. I akuzuari është mbrojtur në heshtje, derisa mbrojtja ka pretenduar se në kohën që akuzohet se ka kryer këto krime, ai ka qenë në Shqipëri së bashku me familje.
Kjo, dosje e trashë është njëra prej pretendimeve të Serbisë me të cilën po pretendon ta bind Francën që ta ekstradojë në Serbi, Ramush Haradinajn për ta gjykuar për krime lufte. /Insajderi.com
http://www.insajderi.com/hulumtime/pretendimet-e-serbise-kunder-haradinajt-krime-cnjerezore-nga-ushtaret-e-tij/

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen Empty Re: Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen

Message  Perparimi Dim 25 Fév - 2:23

[size=32]EKSKLUZIVE: VIDEODËSHMI – SI U VRA BIZNESMENI NGA PEJA PAK DITË PASI REFUZOI TË JEPTE 500 MIJË EURO HARAÇ

Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 2

VEHBI KAJTAZI

14.02.2018
[/size]







[size]

Biznesmeni Salih Kastrati, sot mund të ishte i gjallë nëse do t’u nënshtrohej kërkesave të grupeve më të fuqishme kriminale në Pejë. Ai u kishte mbijetuar katër atentateve. Në të pestin kishte vdekur, pak ditë pasi gjashtë burra, të lidhur me Policinë dhe kryeministrin, Ramush Haradinaj, kishin kërkuar nga Kastrati gjysmë milioni euro. Mes këtyre haraçvënësve ishte edhe Selman Gashi, asokohe truproje i Haradinajt. Paratë i kishin kërkuar në emër të Tahir Dacit. Kastrati kishte refuzuar të jepte këtë shumë parash. Pak ditë më vonë ishte vrarë. Insajderi sjell video dhe biseda ekskluzive që dëshmojnë se si Kastrati ishte mbërthyer nga njerëz të fuqishëm.

[/size]

Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen Sali-Kastrati-2--730x440

Pak ditë pasi biznesmeni pejan i arit, Salih Kastrati, kishte refuzuar t’u jepte 500 mijë euro disa personave, një bombë kishte shpërthyer para shtëpisë së tij në Pejë.
Plagë të rënda vdekjeprurëse kishte marrë biznesmeni i njohur me emrin Salih Dukati.
Kastrati ishte plagosur para shtëpisë së tij në rrugën “Mbreti Bardhyl”, më 15 mars 2012, pas kthimit nga gjykata. Atë ditë ai ishte dënuar më gjobë prej 800 eurosh për armëmbajtje. Kishte shtënë në ajër gjatë një sulmi kundër tij ku kishte mbetur i plagosur.
Kastrati kishte arritur të jetonte në koma vetëm një muaj në Qendrën Klinike Universitare. Kishte vdekur në moshën 63 vjeçare.

Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen Lg.php?bannerid=918&campaignid=332&zoneid=54&loc=http%3A%2F%2Fwww.insajderi.com%2Fhulumtime%2Fekskluzive-videodeshmi-si-u-vra-biznesmeni-nga-peja-pak-dite-pasi-refuzoi-te-jepte-500-mije-euro-harac%2F&referer=http%3A%2F%2Fwww.insajderi
[size]
Asokohe Selman Gashi, një haraçvënës, punonte si truproje e kryeministrit Haradinaj. Ai është një nga të dënuarit për rrëmbimin e biznesmenit, Azem Morina.
Gashi, së bashku me Rrustem Idrizin, Mentor Sanajën, Alban Dizdarin, Zekë Krasniqin dhe Sylë Krasniqin e donin këtë shumë parash për ta mbyllur përfundimisht një kontest të hapur pronësor me Tahir Dacin.
Insajderi ka siguruar videoincizime nga ky takim i zhvilluar në shtëpinë e Kastratit në Pejë. Aty dëgjohen biseda me tone kërcënuese.
Përmendet edhe Ramush Haradinaj e Qerim Kelmendi.
Përmendet po ashtu hetuesi i krimeve të rënda në Policinë e Pejës, Ragip Bytyqi. Grupi thirrej po ashtu në emër të një personi të quajtur M. P. Ata flasin për Bedri Krasniqin, një kriminel i dënuar për vrasjen e dy policëve, i dënuar për rrëmbimin e biznesmenit, Azem Morina dhe së fundi i akuzuar për pjesëmarrje në vrasjen e dy policëve tjerë, së bashku me Shkumbin Mehmetin.
Kastrati ishte pajtuar që t’ua jepte 250 mijë euro nëpërmjet bankës. Oferta ishte refuzuar. Donin fiks gjysmë milioni euro para në dorë. Muhabeti kishte përfunduar pa marrëveshje. 12 ditë më vonë kishte shpërthyer bomba para shtëpisë në të cilën kishte ndodhur diskutimi. Viktimë kishte mbetur refuzuesi i dhënies së parave.
Në këtë takim më së shumti me tone kërcënuese kishte folur Rrustem Idrizi. Por, Kastrati nuk lëshonte pe. Ai thoshte se Tahir Daci nuk do të mund t’i merrte 5 ari nga parcela prej 11 ari truall në qendër të Pejës.



Trualli për të cilin Kastrati kishte probleme të shumta, mes të cilave edhe pesë sulme me armë dhe eksploziv, sot e asaj dite mbetet zonë e shkretë.
Kastrati ka qenë biznesmeni më i njohur i arit para luftës. Me t’u kryer lufta, atij kishin filluar t’i kërkonin haraç. Kjo e kishte përcjellë për 12 vjet rresht, derisa biznesi ishte shkatërruar dhe në fund ishte vrarë.
Sulmet kundër Kastratit kishin nisur në vitin 2011. Më 14 janar të 2011-ës ishte plagosur lehtë. Rasti është i hapur në Prokurori. Askush nuk është arrestuar deri tash.
Më 18 gusht 2011, Kastrati kishte shpëtuar nga një tentim-vrasje. Askush nuk është arrestuar dhe nuk është dënuar.
Më 16 janar 2012, në shtëpinë e Kastratit ishte vendosur një sasi e konsiderueshme eksplozivi. Kishte shkaktuar vetëm dëme materiale.
Rreth një muaj më vonë – më 20 shkurt, Kastrati ishte sulmuar me granatë dore. Kishte shpëtuar pa lëndime.
Sulmit të fundit në mars 2012, ai nuk mundi t’i mbijetojë. M. P. ishte arrestuar si i dyshuar për këtë sulm.
[/size]
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 68078efa78ca91739d2429837c0fa43a
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen Lg.php?bannerid=1015&campaignid=371&zoneid=56&loc=http%3A%2F%2Fwww.insajderi.com%2Fhulumtime%2Fekskluzive-videodeshmi-si-u-vra-biznesmeni-nga-peja-pak-dite-pasi-refuzoi-te-jepte-500-mije-euro-harac%2F&referer=http%3A%2F%2Fwww.insajderi
[size]
Zëdhënësja e Gjykatës Themelore të Pejës, Selvana Bukleta ka treguar historinë e hetimeve dhe lirimin nga akuza të të dyshuarit. Ajo ka thënë se ish-Prokuroria e Qarkut në Pejë kishte filluar hetimet kundër të pandehurit M. P. më 21 mars 2012 për veprën penale ‘shkaktim i rrezikut të përgjithshëm’ dhe ‘mbajtja në pronësi, kontroll, posedim a shfrytëzim të paautorizuar të armës’.
M.P ishte mbajtur në paraburgim nga 20 marsi 2012 deri më 18 qershor 2012 kur i ishte zëvendësuar masa e paraburgimit me paraqitjes në stacionin policor deri më datë 19 shtator 2012.
“Prokuroria me datë 20 shtator 2012 i ka bërë kërkesë gjykatës për vazhdimin e hetimit edhe për tre muaj, me ç’rast gjykata e ka aprovuar kërkesën dhe ka marr aktvendim për vazhdimin e hetimeve edhe për tre muaj”, ka sqaruar ajo.
Por, më 20 dhjetor 2012 Prokuroria kishte njoftuar gjykatën se ndaj M. P., kanë pushuar hetimet.
“Nuk ka pasur aktakuzë të ngritur për M. P., për rastin në fjalë”, ka thënë Bukleta për Insajderin.
Asnjë i dyshuar tjetër nuk është arrestuar apo gjykuar.
Familja Kastrati konfliktin më të hapur e kishte me Tahir Dacin dhe Hyrije Ramën. Sipas familjes Kastrati, këta dy persona me dokumente false ia kishin bllokuar pronën duke mos lejuar ndërtimin e një qendre të madhe tregtare.
“Ndërtimi është ndërprerë për shkak të kërcënimeve”, thotë Besarta Harxhi, vajza e Salih Kastratit në një rrëfim për Insajderin të dhënë në Burgun e Lipjanit, ku po vuan një dënim prej 25 vjetësh burgim për vrasjen e Fidan Shabit, të cilin thotë se nuk e ka vrarë ajo, por dikush tjetër.
Djali i Salih Kastratit, Kastrioti kishte rrëfyer për Gazetën Jeta në Kosovë historinë me Dacin dhe Ramën. Ai kishte thënë se i ati i tij kishte lënë peng dyqanin “Te Salihi” derisa t’ia kthente Tahir Dacit 195 mijë euro që ia kishte marrë borxh.
Sipas tij, afatin e kthimit të parave e kishte pas 3 muajsh. Kastrioti ka thënë se babai i tij kishte shkuar te Tahir Daci pas dy muajsh për t’ia kthyer paratë, mirëpo ia kishte kërkuar 500,000 euro, me arsyetimin se borxhliu e kishte shkelur afatin e kthimit. Diferenca ishte kamatë.
“Madje e kishte kërcënuar me kokën e tij dhe timen nëse paratë nuk ia sjell”, kishte thënë Kastrioti.
Pikërisht këtë shumë parash Selman Gashi, Rrustem Idrizi, Mentor Sanaja, Alban Dizdari, Zekë Krasniqi dhe Sylë Krasniqi kishin shkuar ta kërkonin nga Salih Kastrati.
Kastrati dëshironte që t’ua jepte 250 mijë euro, ofertë e cila ishte refuzuar nga ky grup, siç dëshmohet në këtë videoincizim.



Biznesmeni Tahir Daci kishte thënë se ai e kishte blerë dyqanin “Te Salihi” dhe kishte mohuar akuzat për kërcënim. Ai kishte thënë se pas luftës kishte blerë 5 ari tokë së bashku me Hajrie Ramën në qendër të qytetit, tek “Korzo”.
Në vitin 2010, Daci ka thënë se së bashku me Hyrije Ramën kishte bërë ndërrim të parcelës me komunën e Pejës. Sipas tij, ata të dy dhe Salih Kastrati ishin të gjithë hisedarë të parcelës prej 11.20 ari – ku ky i fundit ëndërronte ta bënte qendrën e tij tregtare.
“Nuk e di çfarë bëri Salih Kastrati me dokumentacion, por ai e kishte vënë tërë pronën në emrin e tij pa dijeninë tonë”, kishte thënë Hajrie Rama, në anën tjetër, për gazetën Jeta në Kosovë. Për këtë arsye ajo dhe Daci kishin ngritur një padi civile në gjykatën e Pejës për “pengim të posedimit” të pronës nga Salih Kastrati.
“Për më shumë, familja Kastrati neve na i ka borxh diku 500 mijë euro”, kishte thënë ndërkohë Tahir Daci. “Ai manipuloi me shumë njerëz duke u marrë para për ndërtimin e kësaj qendre të madhe dhe duke mos ua kthyer më e duke mos iu përmbajtur zotimeve”.
Kastriot Kastrati, djali i të ndjerit pretendonte se Daci dhe Rama i kishin kërkuar babait të tij 1.5 milion euro që t’i heqin pengesat gjyqësore që i kishin vënë ndaj tij lidhur me pronën përballë shtëpisë së mallrave më 2010.
Vijon: Rrëfimi ekskluziv i Besarta Kastratit për këtë ngjarje.[/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen Empty Re: Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen

Message  Perparimi Dim 25 Fév - 2:48





Bota Sot

Page aimée · 22 février · 

 


Sot mund të lexoni: http://www.botasot.info/kopertinat/839139/ballina-22-shkurt/



Commentaires
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 26239299_1893441520690421_2943065656900162223_n
Bajram Beqiri Ky e ka dit qysh ne fillim se ku osht kufiri po ka dasht me kan vet kryminister qe me ja fal vet malit zi. Se qashtu ka qef ky mej met nera.

8

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1016764_165695250275116_634285804_n
Riza Zyberaj Porsi ato kurvat qe shesin trupin, edhe ky edepsez shiti toke shqiptare te lame me gjakun e Zhuj Selmanit, Jakup Ferrit, e shume herojve, turp e faqja e zez te qofte o manjak kolltuqexhij tradhtar e faqezij, mallkimi i deshmorve te asaj toke rafte mbi ty.

2

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 28166615_1702781643114358_2279168436825245459_n
Zuber Fetahi o kret edim qe ky eka pas veq sa me marr kryeministrin ani ok sasht problem ama lironi ket popell prej izulimit formoni ket demakracion se asht tesh poplli prej ksaj qeverije . bollma metvertet je i tuja nxerr funnin krejt kti durimit asht pshtet ky popell per zid ej ajeni nveti a jo de kur ma ky izulim na prisht nerva me kto rrena jo nqet muj jo nqet vit jo ane jo kne a poplli hek qilen e zez
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 26167113_886050138229540_3436735522660714630_n
Qaush Qaush O fjalet boshe nuk don askush ore.Ramishit i lumte per luften,por politike lene more burre,se nukje ,ja dorzon dikujte qe ka mashum tru ne koke o zotri..
Gére
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 16995990_1275321779222217_4544348080189700497_n
Meti Bajgora Mbas Albin kurtit shpresat i kena pas te ramushi po karrika pozita po ta thejke qafen

8

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 23172845_10156031164423738_8161736052486874639_n


J’aime
 · Répondre · 3 jMeriton Shabani O Ky prej atij mometit qe u nda prej Albinit e u bashkue me Panin kjo pune u dit se ky nuk I ka krejt mas vetit, tash merre me mend mu kosultue edhe me listen serbe Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1f648🙈Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1f648🙈Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1f648🙈

2


Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 23172845_10156031164423738_8161736052486874639_n
Meriton Shabani Se harrova ani kur e shkarkoj Mehen Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1f602😂Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1f602😂Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1f602😂 krahet perpjet Po nejse na nuk e dim por ja ka ngre dikush veshin edhe ketij
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 28166599_233091847234032_2246124987392074674_n
Dardanet Isaj merrni vesh o shqipe pdkeja eka formu vv kta jon klysh te kadris e te hashimitttttttt

3

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1379841_10150004552801901_469209496895221757_n
Fehmije Svarqa Jeni mashtru keq nje perdon qe me vite flitet per fajde e kurrpucion qka pritrt prej tyne fajin e ka populli. Per fat te keq..

2

Gére
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n
Haxhi Kuçi Dardanet Isaj po shume e vertete se vv e ka krijue PDK,por pse jo edhe LDK,qasi berlogje jan .PDK ka dal prek LDK es,veq tramaku se merr vesh kete pisllakhane.
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 19420900_10155933016929381_2406649221795801143_n
Elbunit Bugaçku Koretini Keeerrrrrk pushteti,kerkoj falje Mehes publikusht more morr more, more i korruptum deri ne palc,more bal i balave

5

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 10354686_10150004552801856_220367501106153455_n
Shpat Siniridi Cili po jete ma ,,PEDER,,, besoj se je dakord se ky ,

1

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 19420900_10155933016929381_2406649221795801143_n
Elbunit Bugaçku Koretini po besa edhe “Meh pederri” i thojke, hajt se ka me ja zon frymen ky muhabet
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 27973521_10159910575550403_2037469531435483851_n
Zyfer Rusi Sadiku Ku edhte gjenerata e Adem jasharit ku vdes e nuk e jep pa luftu tha me ni intervist
G
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 24068244_10210093026394523_1066965757385147821_n
Abedin Percuku O nuk u kan budall Veseli qe e bani kryeminister, e ka dit qe ja then qafen kah don kti far qobani

4

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 10690166_867057613327792_4823580838999272340_n
Banor Sharri Muuuu muzati,.... „ QENI QË LEH SHUMË NUK KAFSHON““ 
Trajtim mjeksor sa me shpejt ketij kafshe te Pa trure se perndryshe shkuan trojet shqipetare, identiteti, pasuria kombetare. Nuk lihet vendi ne duar te analfabeteve, tradhetareve, gomarezve,


1

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 26231561_982923698526553_1665287399757838196_n
Mili Swiss Ramushi i ka bo milionat per veti e populli ne rrot te soms shkofshin

1

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 20992533_313113822486395_7302678828006144745_n
Sylejmon Syla Kur tja marojshë gropen dikuj,bjen vetë ne te,edhe jetë I koritun ,ma keq ska,per at njeri.

1

Gére
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1528499_10205393494420854_5674444119810280926_n
Ajet Qeli po e 3 vite te humbura , duhesh me dhan llogari vendit , edhe votone neser se ne pej ta bijn kufinn kta te paftyr idiota ,edhe ne burg per tradhti

1

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 11828768_882138058488336_1537479437047540152_n
Hashim Sino Kjo "gazete" osht gazet serbe "vreme danas" vetem e perkthyer ne shqip sepse gjithnjo.i sulmon muslimant dhe islamin si gjoja fajtor per mjerimin e shqiptarve kurse tash vajton me lot krokodili...ktij porthali do i vej bllok sepse sun e duroj hipokrizine...
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1379841_10150004552801901_469209496895221757_n
Fehmije Svarqa Adios bona furtuna qakorri i zemres te kosoves qyshtu te kan voptu ne qdo luft. Tradhtatet....
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 10354686_10150004552801856_220367501106153455_n
Une Jom turp juqoft a e dini saaa te kqiii e interesgji jeni ju nuk po e mbroni kosoven po e shkatrruet ase shumadincat ma keqe nuk kishin dit me ja boo kosovese e laree nder breza me gjak
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 17155410_188651244963680_8186149106286568996_n
Ba Fe Qush i ka ba hun e buz si mushk
poja nin ktina ky u ba kryeminister pasha baqin

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 12003148_1025720097449327_1609028131892063907_n
Murati Mehmet Tash e largojn edhe kta veq e kan shti sa me nenshkru ska nkosov kurgja mafia e ka kap ndor

1

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n
Haxhi Kuçi Murat ,po vete eshte mafia ma e madhe e Ramushit,po i plaqkit biznismenet sa po don u merr haraq e ka stermbush kasen.Veq ne france i ka nja pese hotele qe ja mbajn do kuq te suharekes.Ka ne zvicerr kaq hotele,ne gjermani,greqi,e amerike.Ja pan hajrin luftes duke ja qi nanen popullit e trojeve.Ne lufte ske pas shanca mu kyq nese te kan pa qe ke deshire me vra serb.Ose te kan etiketue si shpiun,ose nese sje largue ta kan hek flamen te kan vra e ta kan ngjite kinse ke shkue ne uçk me shpiunue.Fare e poshter ishin shqiptaret.Po juhece tradhetareve bravo u qofte.Per atdhetar nuk kish hapsire ne trojet shiptare,kaq.
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 26000937_150632849047004_1460078718701101239_n
Sejdi Lalinovci Ka kohe qe ranushi duket se ka gjendje te rende mendore prej se eshte kthyer nga burgu i Frances!!!!!??????
Gére
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 26165880_1583119728444761_7038098261186774409_n
Sam Ademi Me keqardhje Mehajt kan vdek! Sikur te kishin ken te gjall tash e kishin shti Zotri haradinajn me perbi ate harten e kufirit qe ja perplaske mehes per ftyre!!

1

Gére
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 27332315_335932120257069_2854759400571191363_n
Murat Ajrizi O Murat Murat shavelli zot qka bani Ramushi i mjeri trimat e dugagjinit ja shiten token e Hashimit
Gére
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 28058936_119164182244444_6237393262048776255_n
Majky Krasniqi Po ky far pis i anes dugagjin ish kon shum per karik prej ktyne Ska hajr sa ma shpejt qe rezohet qeveria aq ma mir per popullin
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 17991194_1345411065524433_2022055154676384900_n
Vesel Bajraliu kjo dotethot se shqiptari nuk mban fjal labil turp tju vie ndonjeher edhe vdeja esht me emir se tradhtia
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 14484703_1667079596941291_6300314278359449692_n
Imri Ona Babgjyshi ka than me Luft gjith e kana fitu a ne korrik e kena hup
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 15965443_205675056564395_305941389386215417_n
Ylli Ylli Ah ky lop i madh ish kon bre

1

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 16388068_350991585286791_4968569116432972726_n
Syli Tairi Dan këta politikant ton jan sikur bagla baglen daje ne pjes apet bagel jet

1

Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 21764779_122032535208569_5894175275245913252_n
Tefku Tefik Kuku e paska hanger mutin e vete ramuti kuku per neve cka na bane
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 23031392_513519632353760_7931741237485431638_n
Nexhat Sylmetaj Nese se voton ldkja ky ta qet nvotim edhe 100 her badiava e ka
Gérer[url=https://www.facebook.com/BotaSotOnline/posts/1576649779051165?comment_id=1576934865689323&comment_tracking=%7B"tn"%3A"R9"%7D]j[/url]
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 26230012_1762064790491156_1852495003219528584_n
Eshref Berisha Harta e Dardanisë po e merr pamjen e flamurit japonez...!
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 23755424_1501798593222239_1698483600304829273_n
Avni Doberdolani A thu kush eshte PEDERR.??????
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 10354686_10150004552801856_220367501106153455_n
Shpat Siniridi Ky , ky , por me ka ardhe keqe pi Mehes ,
Gérer





Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 28277416_1603555049765606_3659063905315407861_n
Faton Sylejmani Hahahahahah gjith e kemidit se ramushit juka dasht karriga e kryeministrit
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1472898_734506899978898_671035764468545990_n
Ramadan Durmishi ky veq fjalt e veta i ka hanger
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 20294001_502226623444766_2560444810073828853_n
Hazir Rrakaqi Shum fort jav ka rras Rambo juve te Pdk edhe Ldk
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 16298864_10210542571533898_3277395658532021965_n
Adnan Fejzullahu a veq ti je trathtari apo komplet qesi jeni
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 27544587_149609559082311_2939018515610388223_n
Xhaqkaj Musli Patriot me bateria karriga e mir eshte beri gjdo gje vetum per te ardhur ne pushtet
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 26169475_10210913847151014_8102289170194135544_n
Sadat Rexhepi U zbud ,,demiri,,prej eros
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 10354686_10150004552801856_220367501106153455_n
Braholli Agim o ramut o ramut me hengsh ne byth
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 21462806_239080109963134_6587491426485518928_n
Fadil Tahiraj Po qe qa don me thon interesi majmadh si Teritori per karrikge
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 22554865_2100199210241484_8562725799236911738_n
Ejup Ahmeti Urime rame karrika me demarkacion.
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 28467870_10209100920759726_8179188239250072231_n
Emër Mbiemër Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1f602😂Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1f602😂Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1f602😂Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 1f44b_1f3fb👋🏻
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 27540431_1396097553832478_3248724883283056054_n
Besnik Dervisholli Qeni qi le ska sen prej tina ajo pun u kry ky kalxojke prralla
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 26166630_1740555862673694_7425864755896875041_n
Milazim Istrefi Kti duhet mejardh marre pej pelave
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 27973613_1694485247278092_5912333050145115377_n
Erzen Mahmutaj a ju bota sot ini udb gazet
Gérer


1 réponse

Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 18622512_1356342844455514_4062170768691843002_n
Pershendeturi Bujari Ndryshoj kurva e qeveris
Gére
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 313333_274996135856119_1062442482_n
Muharrem B Shkodra Nuk ka ndryshu shum vetem nje shkronje dikur thojke JO sot po thot PO
Gére
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 13912304_1243452942354197_7826176698322267759_n
Shkelqim Gashi Votoni apet kut vjen vakti se kini mja pa herin
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 27752375_1664788186901344_1853668826598030808_n
Fadil Rrahimi Kjo asht nji qeveri e Barijeve
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 27858512_1206260096171588_619366445564916983_n
Enver Krasniqi athu mara kush po jet nket rast pederr
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 28377718_161412151322845_4352595910736255240_n
Agon Bytyqi O hajn
Gérer[url=https://www.facebook.com/BotaSotOnline/posts/1576649779051165?comment_id=1578713265511483&comment_tracking=%7B"tn"%3A"R8"%7D]1 j[/url]
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 24294134_469118840155730_6316293607849890929_n
Selimi Nejaz kur tja fillojn kah kufin serbis kan me mrih prishtin
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 19060106_1474793629231133_511233266290657375_n
Perquku Gazmend hala me politik po merrni a
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 18798_10205800570026890_716172268379318571_n
Mexhid Sejdaj Lopës me ja hek koshin qysh bane?
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 11811285_109430126070609_7916685474890000780_n
Baki Hyseni Nji lis thojshe se japim kuje tash Ramush.turp
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 27337060_127272131421118_6393331939657087864_n
Rico Delija Oooo Karmushoo shko kerkoj falje karamuratit se nji mut jeni
Gérer
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen 15109613_1121191374666045_4797331866378591914_n
Kastriot Dreshaj Te lumt
Gérer

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen Empty Re: Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum