Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Qeveria e Kosoves genjen popullin çdo dite e vit

 :: sport

Aller en bas

Qeveria e Kosoves genjen popullin çdo dite e vit Empty Qeveria e Kosoves genjen popullin çdo dite e vit

Message  Perparimi Dim 3 Juin - 1:28

Kjo qeveri e Kosoves eshte qeveria e kohes se titos e Rugoves(Fadil Hoxhes)
O
Miftar Berisha shyqyr zotit qe ti ne kohen e titos qe i pershtatshem me punue ne arsim,e une as qe kesh i pershtatshem ti shfryeje epshet e mia,por ma e keqja qe une edhe me u inkuadrue ne uçk nuk me pranuan sepse kete e udhehiqeshin ish qeveritaret e Kosmetit.
Ti thuash qe ne demostratat e Ferizait paske mbajtur foton e Skenderbeut,a trim i gjahes,por une i kam nis demostratat e vitit 1981.Pse me thuash qe une jam egoiste o Miftar,Kur une po ti tregoi hjekijet e mija,e ti me quan egos?O popull shqiptar kur driten e lirise mos e pafshin syt e juai te poshter,sepse sa here punova per ju ju me quanit tradhetar te jugosllavise,e sot per çfare pavaresije po mundoheni?Per ne mbikqyrjen kemi qen ore te mbrapeshte,sepse ju per veten jeni ka mendoni e per popull hordhet.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Qeveria e Kosoves genjen popullin çdo dite e vit Empty Re: Qeveria e Kosoves genjen popullin çdo dite e vit

Message  Perparimi Dim 3 Juin - 1:32

George Bush
...................
Presidenti i Shteteve të Bashkuara te Amerikes Presidenti i Shteteve të Bashkuara te Amerikes George Bush e cileson ceshtjen e Kosoves te veshtiree cileson ceshtjen e Kosoves te veshtire


02/06/2007 - 10:08
• Komentet e Bush per ceshtjen e Kosoves behen ne prag të samitit të grupit G8, qe do te zhvillohet ne datat 6-8 qershorit në Gjermani ku dhe pritet të takohet me presidentin Rus Vladimir Putin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara te Amerikes George Bush e cileson ceshtjen e Kosoves te veshtire. Ai i ka bere keto komente ne nje interviste per ne tv Vizion+ ne te cilin eshte shprehur se "plani i Ahtisaarit është rruga e drejtë për të ecur përpara".” Unë e kam bërë të qartë se mbështes planin e Ahtisarit dhe këto janë udhëzimet që i kam dhënë sekretares së Shtetit, Rais. Ajo është shumë dakord me mua. Këto do jenë udhëzimet që do u japim Kombeve të Bashkuara. Unë nuk di si mund të komentohet telefonata ime me Vladimir Putin, por siç i thashë edhe atij në telefon: “Shiko, ne shpresojmë të evitojmë një konflikt të madh në rajon”. Por ne besojmë se plani i Ahtisarit është rruga e duhur për të ecur përpara dhe ky është pozicioni i SHBA-së” tha presidenti i SHBA.
Komentet e Bush per ceshtjen e Kosoves behen ne prag të samitit të grupit G8, qe do te zhvillohet ne datat 6-8 qershorit në Gjermani ku dhe pritet të takohet me presidentin Rus Vladimir Putin.
Nga ana tjeter, permes disa intervistave ne gazeta te ndryshme europiane Bush i ka dërguar mesazh Rusisë te zbusë shqetësimet e saj rreth programit amerikan për mbrojtje raketore, i cili ka rritur frikën e një gare te re armatimi, e ngjashme me atë të Luftës së Ftohtë. "Lufta e Ftohtë ka përfunduar. Ne jemi në shekullin XXI, ku duhet të përballemi me kërcënimet e vërteta, ato të radikalëve ekstremistë dhe kërcënimet e proliferimit", tha Bush.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum