Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Bahrije Kastrati nje e lazdruar dhe rrencake e poshter

 :: sport

Aller en bas

Bahrije Kastrati nje  e lazdruar dhe rrencake e poshter Empty Bahrije Kastrati nje e lazdruar dhe rrencake e poshter

Message  Perparimi Mer 18 Avr - 11:35

http://www.astrolook.com/slike/aladin.gif[/img]kush i nisi demostratat ne menzen e studenteve me 11 mars 19dhe disa ish studente te asaj kohe,si Bahrije Kastrati(Besimi)dhe ddy vajza ... pakes ma ndryshe,megjitheate une jam kane e revoltume ne ate moment,edhe ka ...
diskutime-shqiptare.albanianforum.net/ftopic7.kush-i-nisi-demostratat-ne-menzen-e-studenteve-me-11-mars-19.htm - 15k - En cache - Pages similaires

Pour limiter les résultats aux pages les plus


[color=white]Unë jam Bahrie KASTRATI (Besimi) , lexova disa nga komentet qe janë bërë për demostratat e viteve 81.
Kam dëgjuar nga disa miq që një njeri i pa ndërgjegjëshëm kishte shkruar në një forum se Ai i kishte nisur demostratat e jo NE - gjenerata jonë.

Dua të theksoj se ngjarja ka rrjedhur në menzen e studentëve duke pritur për Ushqim , ushqimi ishte i dobët , duhet të pritej shumë në radhë dhe shumë pa drejtësi të tjera.
Ne para se të fillojmë demostratat ishim të përgaditur të bënim diqka të atillë por problemi qëndronte se si të nisej kjo gjë.
Unë derisa isha duke pritur në radhë për ushqim vendosa që pjatën me ushqim të ia hudhi asaj Shkinës për ftyre , dhe pa frikë ashtu veprovaa , ngase e dinja shumë mirë që i kisha shokët dhe shoqet prapa meje dhe të cilët do të më përkrahnin.

Pas hudhjes së pjatës aty Filloi e tërë Revolta e të gjithë studentëve të pranishëm , ku më pas u bashkangjitën edhe studentë të tjerë , civil të ndryshëm etj dhe arriti deri tek një DEMOSTRATË MASIVE Studentore por më vonë edhe Popullore.

Kaq kisha për të Thënë , ata të cilët kanë qenë në gjeneratë me mua dhe kanë qenë aty në menzën e studentëve e dinë shumë mirë se kush i filloi Demostratën e 11 Marsit (81) dhe si rrjedhoi ngjarja.
Bahrie Kastrati - Besimi


Dernière édition par Perparimi le Lun 23 Déc - 10:43, édité 5 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Bahrije Kastrati nje  e lazdruar dhe rrencake e poshter Empty Re: Bahrije Kastrati nje e lazdruar dhe rrencake e poshter

Message  Perparimi Mer 18 Avr - 12:11

white]Te nderuar moderator te forumit "diskutime com"
.............................................................................................
Si te doni beni e veproni,dhe e di qe te verteten nuk e keni ne qef ta botoni!Nuk kam force tju kundervihem askujt,pos me fjale duke ua kundershtue amoralitetet dhe genjeshtrat e idiotave!!!!!E se  fundi shyqyr zotit qe e kam dhe forumin tim dhe pasi ketu japi pergjigje i rradhiti ne forum timin,.Por ketu Bahrie genjeshtarja mu paska pergjegj me genjeshtra te komoflluara,e mu deshte qe ketu ti pergjigjem ashtu siq e kerkone drejtesia.
Ti Bahrije e di mire ne Sufreke me kend je shoqeruar:Me Zyre Kyeziun per qfare arsyera e di une por e dine dhe ti shume mire moje peshkatare?  Dhe ne Suhareke ti i ke pergjuar ata qe kane qene ma agresive dhe ua ke derguar regjistrin policise serbe !A patriote sokolesh e shkive,dhe futjau shqiptareve se nuk marrin ere fare per maskeralleqet e tuaja!!!!!!!!!!!!!!!!!Keso ndytesira hudhju atyre shqiptareve qe nuk shohin pertjeje hundeve?Haha e une kam per tjua ndaluar keto poshtersira dhe genjeshtra te felliqeta.
https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net/post.forum?mode=editpost&p=2518

Une quhem
Haxhi Latif Kuçi
Subject: Bahrije Kastrati nje  e lazdruar dhe rrenacake   Today at 17:35      

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

PERGJIGJ TE THUKET kudres dhe genjeshtares Bahrije Kastrati
.................................................................................
Ti je ka genjen kuder e poshter,se pari une e kam ndegjuar me vemendje intervisten e juaj qe e ke dhene ne RTK Ti je e ftuar me qellim qe te ma kudershton realitetin tim!Ti na çenke nje servile shume e poshter ,dhe mesiguri nje bije e ndonje UDBASHI,apo ish komunistit! shqiptaroviqi?Ti se pari ne intervisten dhene RTK,the se nje shok nga Juridiku me tha : Bahrje sot dojna mi nisur demostratat,dhe kjo fjale ty te nxiti shume?!Pastaj bushter e poshter the se ajo femra serbe qe na shperndante ushqimin, na dallonte neve shqipetaret nga serbet,dhe ishe e nervozume?Pastaj i meshova pjatave,pastaj thuash se i i leshova pjatat?!Bushter,une jam ai nga Juridiku ku nuk kam bisedue fare as me ty as me njeri te gjalle,....Por ,pasi me rrexoi nga provimi ate dite Sali Kurteshi: bushter ndegjo mire:Pasi dola i revoltuar dhe u kacafyta me qenin e lendes te se Drejtes se Kushtetutes tek Sali KUrteshi
,shkova drejte ne menze qe te ha buke.Dhe pasi u servova me pjatat e gjelles se PIRES(patate te bluara)si mill., ne mese te gjelles ishte nje qime e zeze e gjate dhe nje shok e dine ai kush eshte qe sot eshte deputet e frigacaku me tha:U cimo çka te paskan qite me ngrere!Nuk kam fole as me ty bushter e mallkuar as me tjeter njeri ne qendren e menzes ,kjo ka ndodhe ne anen e shmajte preje konvikteve te studenteve kjo ka ndodhe bushter!Dhe nuk kam pritur ma teper pos u kam meshuar te gjithave tanirave per betoni (dysheme)dhe kam kapur karrika e kam hudhe ne frigoriferin e madhe ku i lijshin tanirat me gjellera dhe kam thyer çdo gje,dhe ndere kohe kam britur :Vellazer keta komunista e paskan ndermend me na helmuar.Atehere ne fund ne anen e djathet ka ana e konvikteve te studenteve ,ja kane nisur si vetetima tue thyere çdo gje.Dhe bushter ne mbremjet e vona erdhen dy student dhe me thane qe neser ne ora shtate te mengjezit duhem me ta qe te lajmrohem ne drejtorin e ish drejtorit te menzes se studenteve tek Shefki Stublla.Sepse me kishin lajmrue qe mua me ka qelluar qimja e zeze ne gjelle,dhe per kete ishin nisur demostratat.Aty u thash se a nuk mundet qe te flisni tjeter gje po te me lajmroni mua idiota?Por aty afer ishte nje kusheri i imi dhe me tha se nuk eshte asgje sepse tye te ka qellue qimja dhe tregoi se per shkak te papastertise se ushqimit jam detyruar qe ta beje nje gje te tille.Te nesermen ne ora shtate me ftuan ata dy studentet dhe shkuam ne bised informative ne zyren e  ish drejtorit te menzes se studenteve tek  Shefki Stublla .Pasi hyri i pari doli dhe hyri i dyti dhe kur doli i dyti me tha se drejtori me tha se ti nuk ke nevoje me hyre brenda  dhe se na premtoi qe kushtet dojna me ua permiresue.Kaq perfundon emisioni im bushter e poshter.Dhe pastaje demostratat nuk kishin te ndalur sepse nje njeri brite kush nuk del neser ne demostrata eshte tradhetar dhe masa u tubonte masovikisht,deri ne ditet e sotme ku nuk do te ndalen gjere sa te arrihet deshira e popullit dhe deshira e eterit tim(babes Latif)!E per vuajtjet e mija nuk ka lapes qe mundet ti pershkruaj!Une nuk u burgosa asnjehere,(si i burgosur politike)sepse me thonin qe pa na dhene besen qe nuk punoi kundra qeverise se jugosllavise dhe te qeverise se Kosoves qe dhe tani mu ata i kemi ne krye te qeveris se kosoves.Me thane se ne ty nuk e kemi ndermend me te burgos. Sepse po te me burgosin do behesha njeri me fame ndere popullin tim dhe do me ngrihet fama si patriot!Dhe me thane se nese ua japi besen qe do te punoi ne rrugen e tyre do te ma shpallin denimin,dhe do ti angazhojn gazetaret qe te shkruajn per mua dhe me thane se nuk kam me pare burgun ,por hotelin dhe jeten e parajsesDhe mbasi ta perfundoi burgun keta do ti angjazhojne njerezit e tyre qe te me vizitoin ne shtepi e te me japin para te gjalla si i burgosur politike dhe keshtu te behem edhe i pasur edhe njeri me fame ndere popullin shqiptar.E pas ketyre njerezve servila i tere popullata do me beje vizita?Por Bahrije bushtra une Haxhi Latif Kuçi nga Suhareka nuk i pranova keto kushte dhe Haxhiu mbeti per jete i papune ne profesionin e vete ,si person i papershtatshem moralo politike(si iridentist e si antirevolucinarar i jugosllavise.Ku Ymer Gashi bashk me Fadil Hoxhen me quajten bandit dhe rrugaq,dhe me premtuan se kurr nuk kam me mujt me u punesuar sa te egzistoi ky sistem.Por me e keqja per mua ishte kur edhe per tju kyqur luftes se UçKes nuk me pranuan sepse nuk u isha i pershtatshem,njesoje sikur keture te" pareve,dhe po shihet puna!sepse here me thonin se jam shoqerue me shoket e Demaqit ,here me thoni se jam i eger e nuk di te ndalem se luftuari,dhe nese nuk me ndegjojn ushtaret me luftue une do ti vrasi. Per te gjitha keto kam filmime bushter e mallkuar,e mallkuar qofsh per jete e mot me farefisnin tende dhe shoqerin e tate qe keni bashkpunue me sistemin jugosllave?PO bushter se ju pasi ishit te burgosur,si u leshojshit nga burgu kinse, keni mundur te punsoheni neper Komuna,e te punoni si profesora e profesoresha,neper gjygje e tjera e tjera!?E une kur nuk e shejva jeten si njeri qe dhash tere ate mundin per shqiptari ,:haram u koft bushter e poshterDhe tu them se kur serbet nuk me kane rrahur e as malltretue,pos keta qeveritar qe dhe sot jane ne krye te Kosoves .Kurr drite mos paft ky popull shqiptar,sepse njerezit qe dhane gjitheçka per komb e atedhe i perbuzet dhe ja vodhet meritat  e duke i pervetesuar per veten e juaj servila e Kameleona te ndyte.Dhe ne emer te heronjeve ,tradhetareve u ndertuat lapidare,dhe nxuret pozita pa punue fare per qeshtjen madhore.Dhe se fundi mua me etiketon si i pandergjegjeshem,ti me etiketon njesoje sikurse ish komunistat e titos e te Fadil Hoxhes?PO e poshter ju keni pervoje te mjaftushme qe tju kunderviheni trimave dhe njerezve qe e dhane kontributin e vete per qeshtjen e atedheut dhe dini ti pervetsoni si ju i keni bere?!Poshterisija e juaj nuk do lkomente,sepse jeni me vagona dhe nuk dalin plumat ne kokat e trubullta qe i keni dresuar nga sistemi titist e Fadiljan.
Ti Bahrije nuk je e vetmja qe mundohesh te mi vjedhesh meritat e mija?Edhe atehere kur ne vitin 1971 kur ne mesin e mijera serbeve ua mbrojta flamurin kuq e zi ,shqiptaret nga friga qe do ti masakrojne serbet, mu versulen mua qe te me likvidojn qe vetem bythen e tyre ta shpetojne,qe tu tregojne serbeve ja ne kete e likvidojna vetem neve na lini te qete ne jete?Dhe mbas disa vjeteve shoket e mi Ismail Berisha vete e ndegjova kur ne nje te pame tha para mases :Shikoni njerez : Une  qe ky gjyksi e kam mbrojte flamurin tone ne mesin e mijera serbeve,ai mua nuk me pa kur foli,dhe nuk durova e i thash:Pse po rren more idiot?Ma priti po mire de se edhe une kam qene aty afer!Sa qudi Bahrije,aty ishin shume shqiptar por koken e kishin shtire ndere bythe,dhe e sheh se çfare jeni?Krenoheni ne nje shqiptar qe luftone per atedhe,apo kur e vrete nje armik dhe mulne neper rapsode,e kerceni si pleshti im nere kembe!Marre u qofte dhe fytyrat e juaja nuk e meritojn te jeteone mbi kete planet ne mesin e njerezise sepse nuk jeni njerez te vertete,pos genjeshtar,sepse me genjeshtra jetoni jeten duke vrare ata qe dhene mundin per ju.Edhe nje po u them:Kush ne vrau Luigj Gurakuqin?Bajram Currin,...Noli,Ismail Qemajli ,Konica,Fishta nga kush iken?Nga une jo se jo.Dhe njera pale qe i vrau keta i quajten tradhetar,e tjetra pale heronje,dhe heee de merri vesh shqiptaret e zinje se cila pale e ka te drejten ne vetevete?
Poeti i popullit:
Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi)
Nga Theranda(Sufreka)[/color]


[color=white]Shkruani ,shkruani bijt e komunistave se ju shqiptaret dikush me ju thene a ky ka qen atedhetar te gjithe vraponi duke i perkrahur pa ja ditur te verteten?!Si jeni i keni dhe punet si ma mire more te mjere!
Vetm shkilni mbi ata qe dhane kontributin per qeshtjen madhore dhe hudhni balte gjere sa ti lodheni e ti mundeni atdhetaret!
Nuk paska gje ma veshtire kur tradhetari e mohon ate njeri qe dha jeten per atedhe,dhe mbi mundin e tij po pshurrket pa ndalur gjere sa ja merrni shpirtin .
E mutafa rrofshit si derra,neper balten e derrave.Dhe ne vend te bukes si ushqim ju befte mire balta e derrave.


Dernière édition par Perparimi le Lun 23 Déc - 10:45, édité 10 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Bahrije Kastrati nje  e lazdruar dhe rrencake e poshter Empty Re: Bahrije Kastrati nje e lazdruar dhe rrencake e poshter

Message  Perparimi Jeu 19 Avr - 2:04

Albanian - Flamuri Kombėtar - FreeBlogNetwork.comE per mi bashkue e vetmja forme eshte siq ja ka bere Hitleri Jahudive,por ... ne internet shkrimet e mia''teza e henri kisingjerit per luften ne kosove'' ...

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Bahrije Kastrati nje  e lazdruar dhe rrencake e poshter Empty Re: Bahrije Kastrati nje e lazdruar dhe rrencake e poshter

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum