Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

 :: sport

Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Dim 11 Mar - 17:06

Letzte Handelsregister-Meldung (vom 07.07.2006)
03.07.2006 (8574)
Corona Nettoyage SARL, à Genève, CH-660-0621002-9, exploitation d'une entreprise de nettoyage et de conciergerie (FOSC du 03.04.2002, p. 6).
Nouvelle adresse: rue de Lyon 110.
But modifié: exploitation d'une entreprise de nettoyage et de conciergerie, de travaux de peinture, entretien de jardins et d'espaces verts, travaux de revêtements de sols, parquets. Nouveaux statuts du 21.06.2006. Sahiti Reshat n'est plus associé ni gérant; ses pouvoirs sont radiés et sa part de CHF 19'000 a été cédée à Bull Olivier, de Thônex, à Bernex, nouvel associé pour une part de CHF 19'000. Sahiti Drita n'est plus associée; sa part de CHF 1'000 a été cédée à Suter Diego, de Lucerne, à Plan-les-Ouates, nouvel associé pour une part de CHF 1'000.
Gérants: les associés Bull Olivier et Suter Diego avec signature individuelle.
Handelsregister-Meldungen von Corona Nettoyage SARL, Genève
Firma: Corona Nettoyage SARL
(CH-660.0.621.002-9)
Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Aladin
Status: Aktiv
Rechtsform: Ges. mit beschränkter Haftung
Sitz: Genève


alle ausblenden

: 130 / 2006 vom 07.07.2006 (Seite 7)
03.07.2006 (8574)
Corona Nettoyage SARL, à Genève, CH-660-0621002-9, exploitation d'une entreprise de nettoyage et de conciergerie (FOSC du 03.04.2002, p. 6).
Nouvelle adresse: rue de Lyon 110.
But modifié: exploitation d'une entreprise de nettoyage et de conciergerie, de travaux de peinture, entretien de jardins et d'espaces verts, travaux de revêtements de sols, parquets. Nouveaux statuts du 21.06.2006. Sahiti Reshat n'est plus associé ni gérant; ses pouvoirs sont radiés et sa part de CHF 19'000 a été cédée à Bull Olivier, de Thônex, à Bernex, nouvel associé pour une part de CHF 19'000. Sahiti Drita n'est plus associée; sa part de CHF 1'000 a été cédée à Suter Diego, de Lucerne, à Plan-les-Ouates, nouvel associé pour une part de CHF 1'000.
Gérants: les associés Bull Olivier et Suter Diego avec signature individuelle.
: 063 / 2002 vom 03.04.2002 (Seite 6)
26.03.2002 (3340)
Corona Nettoyage SARL, à Genève, promenade de l'Europe 25. Nouvelle société à responsabilité limitée. Statuts du 21.03.2002.
But: exploitation d'une entreprise de nettoyage et de conciergerie.
Capital: CHF 20'000.
Associés: Sahiti Reshat, de Yougoslavie, à Genève, pour une part de CHF 19'000, et Sahiti Drita, de Yougoslavie, à Genève, pour une part de CHF 1'000.
Gérant: l'associé Sahiti Reshat avec signature individuelle.
Organe de publicité: FOSC.
26.03.2002 (3340)
Corona Nettoyage SARL, à Genève, promenade de l'Europe 25. Nouvelle société à responsabilité limitée. Statuts du 21.03.2002.
But: exploitation d'une entreprise de nettoyage et de conciergerie.
Capital: CHF 20'000.
Associés: Sahiti Reshat, de Yougoslavie, à Genève, pour une part de CHF 19'000, et Sahiti Drita, de Yougoslavie, à Genève, pour une part de CHF 1'000.
Gérant: l'associé Sahiti Reshat avec signature individuelle.
Organe de publicité: FOSC.


Dernière édition par le Mer 25 Avr - 13:31, édité 4 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Dim 11 Mar - 17:09

Handelsregister-Meldungen vom 07.07.2006 - GESahiti Drita n'est plus associée; sa part de CHF 1'000 a été cédée à Suter Diego, de Lucerne, à Plan-les-Ouates, nouvel associé pour une part de CHF 1'000. ...
www.moneyhouse.ch/shab/2006_130/publikationen_GE.htm - 88k - En cache - Pages similaires

Handelsregister-Meldungen vom 03.04.2002 - GEKessler André n'est plus administrateur; ses pouvoirs sont radiés. ... Gérant: l'associé Sahiti Reshat avec signature individuelle. ...
www.moneyhouse.ch/shab/2002_063/publikationen_GE.htm - 74k - En cache - Pages similaires

[PDF] Schweizerisches Handelsamtsblatt Feuille officielle suisse du ...Format de fichier: PDF/Adobe Acrobat
Sahiti Reshat n’est plus associé nigérant; ses pouvoirs ... hiti Drita n’est plus associée; sa part de CHF1’000 a été cédée à Suter ...
zefix.admin.ch/shabpdf/current/2006/130-07072006-1.pdf - Pages similaires

[PDF] Maquette Une PDF (Page

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Dim 22 Avr - 1:07

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit AladinKush eshte ky Canki!
Canki

Albania

kombi,per hirre te pseudonimit tend mos e thuaj ate fjale.

Kosova se shpejti do te jete shtet,kuptohet nen mbikeqyrejen e nderkombetareve,por te gjithe do ta njohin si shteti i Kosoves.
...............................................................................

Na kesjillon disi:
[color=white]dUKET SE kemi nevoje per keshilla te gjithe dhe per qdo qast!!

................................................................................
[color:5018=white:5018]Ju pershendes te gjitheve,dhe ju lus ashtu si jeni bashkuar ne kete forum,gjeni nje gjuhe te perbashket,dhe punoni se bashku!

Canki flete per femra
kURR nuk mund te them diqka keq per femrat,ato jane krijesa te qmuara!!!!!
..........................................................................
Per kosovaret regjistrimi eshte shume i rendesishem ne forumin tuaj,serbia ua dogji librin e amzes,Kosovaret kerkojne dekumentacion te vjeter per te u verifikuar,Evropa nuk njeh pasaporten e Unmiku-t,e keshtu me radhe............

...................................................................
çfare mendon per momentin Cankiqi?

Pasi e lexova postimin e Bahrije Kastratit,pa dashje mendja mu kthye te kujtoj at kohe te vuajtejeve,por qe pamarr parasysh perjetimet tona,kemi qene shum te organizuar,te dashur njeri per tjetrin,prites...............

............................................
Nja strofe e poezise se Cankit
sKA QKA TVYEN DJALO HAJMALI
une jam ilaq per ty
te kam than,dhe prap po tethem

...................................
Une nuk po kuptoj kush ishte ivjetri,kush eshte i riu,po vazhdoni more ju aktivitetin tuaj me ne,se paku per hirre te vehtes dhe shoqerise shqiptare qe ndodhet ne udhekryq,mos ndani parti ne te rinje dhe te vjeter.

pranoni rrespektin tim.

se kadija hiq s´tban dobi.

.................................
Jetoj ketu larg
me quajten gjitheqysh
shkronjat mí nderruan
tani as vet sé kuptoj emrin tim
ndryshe ma shqiptojne.
........................................

Pershendet Shpatin
PERShendes Shpatin.


..............................................
çdo te ndodhe tani me Kosoven? pergjigjet Canki
^kosova qe tani do te fitoj pavaresine,
çka deshiron me se shumti Canki?
Shendet,liri.

..........................
çka mendoni per momentin Canki?
Te darkoj ne restoranin me te njohur gjerman.

....................................................
Proze e shkruar nga Canki
KËPUCËT
Polici shkon në punë.Shefi i thotë:
-Ke ngatërruar këpucët.
Polici hedh sytë nga këmbët dhe veren se ka një këpucë të zezë dhe njëtë kuqe.
-Z.Shef,edhe po te shkoj ne shtepi,njeren e kam te zeze dhe tjetren te kuqe!
Nuk iavlene te i nderroj fare.

........................................
Per Kinen çka mendoni?
....................................................
çka mendoni per Sllobodanin Canki?:
Ai shkoj si borgjli i madh,ju ka borgj boshnjakve,shqiptareve,kroatve,rumunve,malazezve,edhe vet shkieve´!

Ipast rende per at bote.

Mendimi im eshte se kesaj radhe,kina nuk do te dali haptazi,kunder kosoves

....................................
çka mendoni per demostratat e pakos se Ahtisarit Canki?
Jo zoterinje,te ndalet protesta ndaj Atisarit,sepse aj po i shpie Kosoves pavarsine


.........................
Sasha,ke te drejte,mos i a thuaj see dua kete tjetren,behu kinse nuk po e njef fare,ndryshe do te keni kokeqarje.
Canki çka doni ne jete?:
shendet,mendje,shoqeri,miq,para.............

................................................
Me çka mirreni Canki?:
Momentalisht,po mirrem me shperndarjen e shtypit ditor,mua me duket pune e mundimshme qe ste jep kohe
per argetim!


.............................
Katile,nuk e dij se kush jeni ju,por pseudonimi juaj eshte i ashper.Si duket punën tonë po e nënqmoni,po te dukete tera e kopjuar,jo ngakoka e forumisteve!Nese nuk te duken origjinale,shko te rubrika e poezive,me qe nuk mund te jenë superiore,nga se sot ka poet te medhenj,por te perbej ne koken e nenes as nje varg nuk ekam vjedhur.Mendimet i shpreh njeriu pos saka intelegjencen e zhvilluar,me teper smund te kerohet nga askush.Ndoshta ne forumpaskapelcitur lufta e tretë boterore,por mos rri aq afer grykes se topit,seedhe deshmoret tani po kujtohen vetem pak kohe


Dernière édition par le Mer 25 Avr - 13:31, édité 12 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Dim 22 Avr - 1:29

ANA

Kosoves do te ket nji cerek lirie as gje me shume duhet te punohet me shume per te fituare lirin e plot dhe sovranitetin e kosoves ne vetit munde te ja bejm qefin pore per ate qe ka veshe tupani po rreh se cfare lirie po i jepet kosovesdhe popullit te saj ne duhet ta diem se liria nuk dhurohet pore ajo fitohet


Dernière édition par le Lun 23 Avr - 19:29, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Dim 22 Avr - 1:40

eshte absurde t'bosh demostrata kunder pakos te Ahtisrit kur ajo na sjell pavarsin..neve na duhet pavarsia e mbikqyrur sps nuk kemi politikan t'aft..medojn vetem per xhepin e vet ata
............
Canki!
Jam dakort me urtesine tende inteligjente.
Trim eshte ai qe di te fale, dhe qe me uretesine e tije behet i vlereshem per brezin e ardheshem.


~Iliria~

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Dim 22 Avr - 2:17

Ky njeri Canki
Shruan ne emre te individeve dhe kritikon drejtesin ne provokime,ska çka ti shtoj ketij njeriut ish komuniste!


Dernière édition par le Mer 25 Avr - 0:37, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Dim 22 Avr - 8:11

Kunderajrorja
"Rron shqipja ne maje te malit rron dhe miza ne bythen e kalit " e ke degjuar kete fjale te bukur te vendit tim Beton ?!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Dim 22 Avr - 8:15

Tail
Nuk shoh fyerje ne shkrimet e Kunderajrorit --> shkrimet e tij mund te jene tallje, perqeshje, qe mund te shkojne deri ne kufirin e provokimit, por fyerje shume shume ralle .... vetem ne rast kunderpergjigjje.

Perkundrazi, tek ty o "njeri" shoh vetem fyerje e ofendime, ne rradhe te pare e kryesisht mbi gjinine femerore .... e pastaj duke marre ne veçanti ... ata qe jane kunder mendimit tend e kryesisht atij te shokut tend, s'po ja them emrin ....

Kunderajrori, Tail, Scorpiongirl, Ania, Iliria e shume e shume te tjere/a .... nuk kane nevoje per elozhe por thjesht per nje diskutim te barabarte midis njerezve te barabarte!!!
......................
Pergjigje:Ti Tail je ka per gjon dhe me detyra ti gjunjuzon patriotet,dhe detyra jpte bashk me Kundraajroren jeni duke i kordinuar planet ogurezeza kunder kombit shqiptar!
Keto fjale ja kam thene edhe Shpatit,ku ne fund Shpati bente shoqeri me ju sikur me anttaret e familjeve dhe i thash se keto dyja jane ka te mjelin ?Jo me tha jane superiore,dhe ne fund e kafshuat,sepse ja keni nxjerr yndyren e fundit hirres!



Shkruan Haxhi Latif Kuçi


Dernière édition par le Mer 25 Avr - 0:42, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Dim 22 Avr - 8:22

Beton By
Nese nuk ndermirret ne kete forum ndonje gje qe te permirsohet une nuk do te vazhdoje me ne te ardhmen te jem antar;
Shkak jane ...Kunderajrori, Tail, Iliria dhe ca te tjere ne kete forum, te cilet nuk me lene rehat ta gjej vetveten por me fuejn me fjale te ulta kur dihet se une jam i rritur neper Europe dhe kam vullnet per shqipen ta mesoje.
Kunderajrori, Tail, Iliria ... ju shume here me jeni me keto fyerje : Beton meso te shkruash shqip .... kur nuk keni pasur argumente dhe e keni thene me ofendim dhe ironi, andaj ju "falenderoj per perkrahjen e juaj ne kete drejtim" qe po me detyroni te marr nje vendim te tille ... per arsye te mos mbeshtetjes tuaj per gjuhen shqipe.
Mesazhi ime per ju nga Shqiperia ....duhet qe te na kuptoni disave te cilet e kemi pasur nje jete te ketille si e imja dhe te disa te tjereve ne trojet tona jasht Nenes Shqiperi do t!u kujtohet Beton dhe Baby Ice dikur kur do t!i keni ne familjet e juaja.... se me ju tani keto 10-15 vitet e fundit ka filluar emigrimi .....

Per moderatoret ... nese nuk ndermirrni dicak ne lidhje me forumin ... ju lus te mi fshini te gjitha postimet e mija.... faleminderit
..................................................................................................................................by Beton.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Dim 22 Avr - 8:26


Canki
Ju pershendes te gjitheve,dhe ju lus ashtu si jeni bashkuar ne kete forum,gjeni nje gjuhe te perbashket,dhe punoni se bashku!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Dim 22 Avr - 8:26

Pershendes Cankun,dhe e pyes pse nuk po poston ne forum?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Dim 22 Avr - 8:36

Me ka marre malli per Shkrimet e shpatit.

Amal nje ndodhi po ta tregoi,per Shpatii-n

Emri Shpatti.
A thua nuk ishte Shpatii antare i familjes te keti Forumit.?

A thua ku eshte tani?
Kohene me te madhe ja kushtonte Forumit.....mendonte per te miren e forumit per te ecure para forumi.
.. me perkujtone ne shume gojetar qe kishin mundure te kene me shume suksese,por qe nuk e kan vetem se nuk dijne te diciplinohen.U takonje atyre njerezeve,te cilet,sikure Shpatii ku deshiroin te perpunoin sa me shume matrial.jam i sigurt se i keni degjuare edhe ju dhe, ne mes te fjalimit,jeni pyture.

Ku eshte-tani?

Edhe gojtaret më me pervoje e bejne ndonjeher te njejtin gabim.Kjo ndodhe,ndoshta.per shkak se kane aq vetbesim,jane te vedishem per shkatethite e veta ne lemijt e tjera,prandaj edhe mendoin se mund te arine gjithçka dhe nuk e shohin rrezikun nga fjalimet e stengarkuara.
Per kete ju keshilloi qe te mos beni si ata,sa me teper ti permbaheni temes kriesore.Nese deshironi te jeni te qarte,sepse degjusite ne çdo ore mund t'ju thone:E kuptoi,E percjell.Di per çka flet.


Dernière édition par le Lun 23 Avr - 19:29, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Lun 23 Avr - 16:22

a e ke mundesi me mu lajmeru ne emailin cuculeci@gmail.com


I nderuat pavaresia pasi hasa ne emalin e juaj ne forumin tim,pashe qe pasket dedshire me kontaktue me mua!Shprehu knaqesin ma te madhe per kete gje,por pasi ke hyre ne forume i nderuar haptas eshte te flasesh sepse nese kerkon diq per pavaresi dyert jane hapure dhe nuk kemi tinza çka te flasim!Mundeni dhe ketu ne forume te shkruani çka ju deshironi.Dhe mundeni te jepni sygjerime apo kritika,si dhe analiza?Pa kurfatare rrezikimi!


Dernière édition par le Lun 23 Avr - 19:31, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Lun 23 Avr - 16:37

cuculeci@gmail.com
,Nuk po di çka po kerkoni,por sidoqofte,ju falemderit qe vizituat forumin tek tema "Kush i nisi demostratat ne menzen e studenteve ne Prishtine me 11 mars 1981,Por me vjen keq qe nuk po e di se me kend jam duke bashkshkruar dhe per çka?Sidoqodte nese nuk ua merr mendja ne forume te jepni sygjerime ,apo te me beni pyetje,mundemi dhe permjet mesazheve,ska probleme!
Ju pershendet sinqerisht
Haxhi Latif Kuçi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Mer 25 Avr - 13:46

kush i nisi demostratat ne menzen e studenteve me 11 mars 19dhe disa ish studente te asaj kohe,si Bahrije Kastrati(Besimi)dhe ddy vajza ... pakes ma ndryshe,megjitheate une jam kane e revoltume ne ate moment,edhe ka ...
diskutime-shqiptare.albanianforum.net/ftopic7.kush-i-nisi-demostratat-ne-menzen-e-studenteve-me-11-mars-19.htm - 15k - En cache - Pages similaires

Pour limiter les résultats aux pages les plus


Unë jam Bahrie KASTRATI (Besimi) , lexova disa nga komentet qe janë bërë për demostratat e viteve 81.
Kam dëgjuar nga disa miq që një njeri i pa ndërgjegjëshëm kishte shkruar në një forum se Ai i kishte nisur demostratat e jo NE - gjenerata jonë.

Dua të theksoj se ngjarja ka rrjedhur në menzen e studentëve duke pritur për Ushqim , ushqimi ishte i dobët , duhet të pritej shumë në radhë dhe shumë pa drejtësi të tjera.
Ne para se të fillojmë demostratat ishim të përgaditur të bënim diqka të atillë por problemi qëndronte se si të nisej kjo gjë.
Unë derisa isha duke pritur në radhë për ushqim vendosa që pjatën me ushqim të ia hudhi asaj Shkinës për ftyre , dhe pa frikë ashtu veprovaa , ngase e dinja shumë mirë që i kisha shokët dhe shoqet prapa meje dhe të cilët do të më përkrahnin.

Pas hudhjes së pjatës aty Filloi e tërë Revolta e të gjithë studentëve të pranishëm , ku më pas u bashkangjitën edhe studentë të tjerë , civil të ndryshëm etj dhe arriti deri tek një DEMOSTRATË MASIVE Studentore por më vonë edhe Popullore.

Kaq kisha për të Thënë , ata të cilët kanë qenë në gjeneratë me mua dhe kanë qenë aty në menzën e studentëve e dinë shumë mirë se kush i filloi Demostratën e 11 Marsit (81) dhe si rrjedhoi ngjarja.
Bahrie Kastrati - Besimi

Last edited by Perparimi on Wed 25 Apr 2007 - 19:36; edited 4 times in total

Perparimi
Admin

Joined: 30 Apr 2006
Posts: 2544

Subject: Bahrije Kastrati nje e lazdruar dhe rrencake e poshter Wed 18 Apr 2007 - 18:11
--------------------------------------------------------------------------------

Te nderuar moderator te forumit "diskutime com"
.............................................................................................
Si te doni beni e veproni,dhe e di qe te verteten nuk e keni ne qef ta botoni!Nuk kam force tju kundervihem askujt,pos me fjale duke ua kundershtue amoralitetet dhe genjeshtrat e idiotave!!!!!E se fundi shyqyr zotit qe e kam dhe forumin tim dhe pasi ketu japi pergjigje i rradhiti ne forum timin,.Por ketu Bahrie genjeshtarja mu paska pergjegj me genjeshtra te komoflluara,e mu deshte qe ketu ti pergjigjem ashtu siq e kerkone drejtesia.
Ti Bahrije e di mire ne Sufreke me kend je shoqeruar:Me Zyre Kyeziun per qfare arsyera e di une por e dine dhe ti shume mire moje peshkatare? Dhe ne Suhareke ti i ke pergjuar ata qe kane qene ma agresive dhe ua ke derguar regjistrin policise serbe !A patriote sokolesh e shkive,dhe futjau shqiptareve se nuk marrin ere fare per maskeralleqet e tuaja!!!!!!!!!!!!!!!!!Keso ndytesira hudhju atyre shqiptareve qe nuk shohin pertjeje hundeve?Haha e une kam per tjua ndaluar keto poshtersira dhe genjeshtra te felliqeta.
https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net/post.forum?mode=editpost&p=2518

Une quhem
Haxhi Latif Kuçi
Subject: Bahrije Kastrati nje e lazdruar dhe rrenacake Today at 17:35

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

PERGJIGJ TE THUKET kudres dhe genjeshtares Bahrije Kastrati
.................................................................................
Ti je ka genjen kuder e poshter,se pari une e kam ndegjuar me vemendje intervisten e juaj qe e ke dhene ne RTK Ti je e ftuar me qellim qe te ma kudershton realitetin tim!Ti na çenke nje servile shume e poshter ,dhe mesiguri nje bije e ndonje UDBASHI,apo ish komunistit! shqiptaroviqi?Ti se pari ne intervisten dhene RTK,the se nje shok nga Juridiku me tha : Bahrje sot dojna mi nisur demostratat,dhe kjo fjale ty te nxiti shume?!Pastaj bushter e poshter the se ajo femra serbe qe na shperndante ushqimin, na dallonte neve shqipetaret nga serbet,dhe ishe e nervozume?Pastaj i meshova pjatave,pastaj thuash se i i leshova pjatat?!Bushter,une jam ai nga Juridiku ku nuk kam bisedue fare as me ty as me njeri te gjalle,....Por ,pasi me rrexoi nga provimi ate dite Sali Kurteshi: bushter ndegjo mire:Pasi dola i revoltuar dhe u kacafyta me qenin e lendes te se Drejtes se Kushtetutes tek Sali KUrteshi
,shkova drejte ne menze qe te ha buke.Dhe pasi u servova me pjatat e gjelles se PIRES(patate te bluara)si mill., ne mese te gjelles ishte nje qime e zeze e gjate dhe nje shok e dine ai kush eshte qe sot eshte deputet e frigacaku me tha:U cimo çka te paskan qite me ngrere!Nuk kam fole as me ty bushter e mallkuar as me tjeter njeri ne qendren e menzes ,kjo ka ndodhe ne anen e shmajte preje konvikteve te studenteve kjo ka ndodhe bushter!Dhe nuk kam pritur ma teper pos u kam meshuar te gjithave tanirave per betoni (dysheme)dhe kam kapur karrika e kam hudhe ne frigoriferin e madhe ku i lijshin tanirat me gjellera dhe kam thyer çdo gje,dhe ndere kohe kam britur :Vellazer keta komunista e paskan ndermend me na helmuar.Atehere ne fund ne anen e djathet ka ana e konvikteve te studenteve ,ja kane nisur si vetetima tue thyere çdo gje.Dhe bushter ne mbremjet e vona erdhen dy student dhe me thane qe neser ne ora shtate te mengjezit duhem me ta qe te lajmrohem ne drejtorin e ish drejtorit te menzes se studenteve tek Shefki Stublla.Sepse me kishin lajmrue qe mua me ka qelluar qimja e zeze ne gjelle,dhe per kete ishin nisur demostratat.Aty u thash se a nuk mundet qe te flisni tjeter gje po te me lajmroni mua idiota?Por aty afer ishte nje kusheri i imi dhe me tha se nuk eshte asgje sepse tye te ka qellue qimja dhe tregoi se per shkak te papastertise se ushqimit jam detyruar qe ta beje nje gje te tille.Te nesermen ne ora shtate me ftuan ata dy studentet dhe shkuam ne bised informative ne zyren e ish drejtorit te menzes se studenteve tek Shefki Stublla .Pasi hyri i pari doli dhe hyri i dyti dhe kur doli i dyti me tha se drejtori me tha se ti nuk ke nevoje me hyre brenda dhe se na premtoi qe kushtet dojna me ua permiresue.Kaq perfundon emisioni im bushter e poshter.Dhe pastaje demostratat nuk kishin te ndalur sepse nje njeri brite kush nuk del neser ne demostrata eshte tradhetar dhe masa u tubonte masovikisht,deri ne ditet e sotme ku nuk do te ndalen gjere sa te arrihet deshira e popullit dhe deshira e eterit tim(babes Latif)!E per vuajtjet e mija nuk ka lapes qe mundet ti pershkruaj!Une nuk u burgosa asnjehere,(si i burgosur politike)sepse me thonin qe pa na dhene besen qe nuk punoi kundra qeverise se jugosllavise dhe te qeverise se Kosoves qe dhe tani mu ata i kemi ne krye te qeveris se kosoves.Me thane se ne ty nuk e kemi ndermend me te burgos. Sepse po te me burgosin do behesha njeri me fame ndere popullin tim dhe do me ngrihet fama si patriot!Dhe me thane se nese ua japi besen qe do te punoi ne rrugen e tyre do te ma shpallin denimin,dhe do ti angazhojn gazetaret qe te shkruajn per mua dhe me thane se nuk kam me pare burgun ,por hotelin dhe jeten e parajsesDhe mbasi ta perfundoi burgun keta do ti angjazhojne njerezit e tyre qe te me vizitoin ne shtepi e te me japin para te gjalla si i burgosur politike dhe keshtu te behem edhe i pasur edhe njeri me fame ndere popullin shqiptar.E pas ketyre njerezve servila i tere popullata do me beje vizita?Por Bahrije bushtra une Haxhi Latif Kuçi nga Suhareka nuk i pranova keto kushte dhe Haxhiu mbeti per jete i papune ne profesionin e vete ,si person i papershtatshem moralo politike(si iridentist e si antirevolucinarar i jugosllavise.Ku Ymer Gashi bashk me Fadil Hoxhen me quajten bandit dhe rrugaq,dhe me premtuan se kurr nuk kam me mujt me u punesuar sa te egzistoi ky sistem.Por me e keqja per mua ishte kur edhe per tju kyqur luftes se UçKes nuk me pranuan sepse nuk u isha i pershtatshem,njesoje sikur keture te" pareve,dhe po shihet puna!sepse here me thonin se jam shoqerue me shoket e Demaqit ,here me thoni se jam i eger e nuk di te ndalem se luftuari,dhe nese nuk me ndegjojn ushtaret me luftue une do ti vrasi. Per te gjitha keto kam filmime bushter e mallkuar,e mallkuar qofsh per jete e mot me farefisnin tende dhe shoqerin e tate qe keni bashkpunue me sistemin jugosllave?PO bushter se ju pasi ishit te burgosur,si u leshojshit nga burgu kinse, keni mundur te punsoheni neper Komuna,e te punoni si profesora e profesoresha,neper gjygje e tjera e tjera!?E une kur nuk e shejva jeten si njeri qe dhash tere ate mundin per shqiptari ,:haram u koft bushter e poshterDhe tu them se kur serbet nuk me kane rrahur e as malltretue,pos keta qeveritar qe dhe sot jane ne krye te Kosoves .Kurr drite mos paft ky popull shqiptar,sepse njerezit qe dhane gjitheçka per komb e atedhe i perbuzet dhe ja vodhet meritat e duke i pervetesuar per veten e juaj servila e Kameleona te ndyte.Dhe ne emer te heronjeve ,tradhetareve u ndertuat lapidare,dhe nxuret pozita pa punue fare per qeshtjen madhore.Dhe se fundi mua me etiketon si i pandergjegjeshem,ti me etiketon njesoje sikurse ish komunistat e titos e te Fadil Hoxhes?PO e poshter ju keni pervoje te mjaftushme qe tju kunderviheni trimave dhe njerezve qe e dhane kontributin e vete per qeshtjen e atedheut dhe dini ti pervetsoni si ju i keni bere?!Poshterisija e juaj nuk do lkomente,sepse jeni me vagona dhe nuk dalin plumat ne kokat e trubullta qe i keni dresuar nga sistemi titist e Fadiljan.
Ti Bahrije nuk je e vetmja qe mundohesh te mi vjedhesh meritat e mija?Edhe atehere kur ne vitin 1971 kur ne mesin e mijera serbeve ua mbrojta flamurin kuq e zi ,shqiptaret nga friga qe do ti masakrojne serbet, mu versulen mua qe te me likvidojn qe vetem bythen e tyre ta shpetojne,qe tu tregojne serbeve ja ne kete e likvidojna vetem neve na lini te qete ne jete?Dhe mbas disa vjeteve shoket e mi Ismail Berisha vete e ndegjova kur ne nje te pame tha para mases :Shikoni njerez : Une qe ky gjyksi e kam mbrojte flamurin tone ne mesin e mijera serbeve,ai mua nuk me pa kur foli,dhe nuk durova e i thash:Pse po rren more idiot?Ma priti po mire de se edhe une kam qene aty afer!Sa qudi Bahrije,aty ishin shume shqiptar por koken e kishin shtire ndere bythe,dhe e sheh se çfare jeni?Krenoheni ne nje shqiptar qe luftone per atedhe,apo kur e vrete nje armik dhe mulne neper rapsode,e kerceni si pleshti im nere kembe!Marre u qofte dhe fytyrat e juaja nuk e meritojn te jeteone mbi kete planet ne mesin e njerezise sepse nuk jeni njerez te vertete,pos genjeshtar,sepse me genjeshtra jetoni jeten duke vrare ata qe dhene mundin per ju.Edhe nje po u them:Kush ne vrau Luigj Gurakuqin?Bajram Currin,...Noli,Ismail Qemajli ,Konica,Fishta nga kush iken?Nga une jo se jo.Dhe njera pale qe i vrau keta i quajten tradhetar,e tjetra pale heronje,dhe heee de merri vesh shqiptaret e zinje se cila pale e ka te drejten ne vetevete?
Poeti i popullit:
Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi)
Nga Theranda(Sufreka)


Shkruani ,shkruani bijt e komunistave se ju shqiptaret dikush me ju thene a ky ka qen atedhetar te gjithe vraponi duke i perkrahur pa ja ditur te verteten?!Si jeni i keni dhe punet si ma mire more te mjere!
Vetm shkilni mbi ata qe dhane kontributin per qeshtjen madhore dhe hudhni balte gjere sa ti lodheni e ti mundeni atdhetaret!
Nuk paska gje ma veshtire kur tradhetari e mohon ate njeri qe dha jeten per atedhe,dhe mbi mundin e tij po pshurrket pa ndalur gjere sa ja merrni shpirtin .
E mutafa rrofshit si derra,neper balten e derrave.Dhe ne vend te bukes si ushqim ju befte mire balta e derrave.




Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Jeu 3 Mai - 1:22

De : Grani Desco <cuculeci@gmail.com>
Envoyé : jeudi 26 avril 2007 00:57:42
À : "hagi krasniqi" <perparimi@hotmail.fr>
Objet : Re:

| | | Boîte de réception

I nderuar

Ju kam shkuar para disa javëve në PM. dhe desha të bëj një përmisim në forumin tuaj. Në linkun: https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net/ftopic88.Vetvendosja.htm desha t`ju njoftoj se për arsyje private unë nuk mundem të jem person kontatkues i Lëvizjes Vetëvendosje deri në fillim të vitit 2008. Prandaj ju lutem ta përmisoni kontaktin si vijon:

Qendra e VETËVENDOSJE!-s në Zvicër
www.vetevendosje.ch
Person kontaktues:
Arta Kryeziu, kryeziu_a@hotmail.com , +41788921897
Gjenevë

Përshëndetje vëllazërore

2007/4/25, hagi krasniqi <perparimi@hotmail.fr>:

cuculeci nuk po ju kuptoj a e keni marr ndonje mesahze apo jo,shkruaj e burr se

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Perparimi Jeu 3 Mai - 16:38

http://www.peshkupauje.com/jemi-te-denuar-te-bashkohemi/2007/05/03/

Shkruan
Haxhi Kuçi


Une deshta vetem pakes tu deftoja te gjithe shqiptareve kudo qe jetojne:
1)Pse jemi te denuar?:Shqiptaret veteveten e kane denuar me shekuj te tere,sepse nuk kane ndjenja njeriu shqiptari,.Nuk nderoni njeri tjetrin!Pse ?Po ku ka ne bote popuj qe per pakes para shpionojne ndaj njeriut qe punone per kombin e vete tek armiqet dhe tek qeverija qe eshte antikombetare!!!

1)Jemi nje popull artificialishte!Po jemi vertete nje popull artificialisht!Sepse ata shqiptar qe thone une mburem qe jam shqiptar,ata vetem i mbrojne prestigjet e qeveritareve qe jane te paguar nga qeveritaret shqiptarofolesat,kinse jane te flaket per qeshtjen e kombit shqiptar,a ne te vertete ketyre nuk u intereson fare qeshtja shqiptare pos jetes lluksoze shekullore duke ndare plaqkat e popullit bashk me serbin e grekun!Pse e them se jemi nje popull fallco(artificial)?;Po ja nisim qe nga Skenderbeu,kush ja dine historin e vertete,cili shqiptar i ateherit ka shkrue historin e tije?Si erdhi ne shqiperi?Kush e dergoi kete kinse paska qene drague qe ta mposhti nje perandori me dhjetra milionesh popullesi?Tjeter,kush e zgjodhi mbretin Zog per mbret te shqiperise?Serbet!Nuk eshte qudi kjo.Noli e permbysi kete qeveri dhe nga ky u detyrua ta leshoi atedheun!Dhe zogu i vrau Avniun,Luigjin Bajram Currin,Isa Buletinin,dhe Ismail Qemaili iku dhe e helmuan ne itali!Dhe te gjithe keta u quajten tradhetar!A nuk eshte nje histori e qudirave per shqiptarin?Dhe tjeter ,kush e emroi Enverin per kryetar te shqiperise,?Serbet :Mugosha,Milladini dhe Stalini,dhe njeriu qe ishte para Enverit baben e A.Moisiut,Spiro Moijsiun e helmuan keta dhe e zevendesuan Enverin,dhe hajde shqiptar,cilet jane patriotet shqiptar,dhe tradhetaret shqiptar ?,Kur njera tjetren e etiketojne tradhetare?Mos valle qe tyja e mbrojne ne nje aspekt te mohimeve njera tjetren dhe qe dyjat jane tradhetare,?!Dhe ata qe luftuan armiqet,dhe armiqet e mbrendshem i likviduan patriotet dhe me e keqja i etiketuan si tradhetar!
3)Si te jetojm bashk ne nje shtet?E tere njerezija thojne se ne ato troje ku flitet gjuha e paster duhet te egzistoje nje shtet.E ne trojet shqiptare sa shtete jane krijue,dhe na qeverisin pakicat!Pse?Sepse qe nga tradhetija e Teutes e kendej,u mesuan shqiptaret te jetojne nga tradhetija dhe te marrin poste qe ta shtypin popullin e tyre?A nuk eshte e vertete?......
................................................Perfundim
Kur une Haxhi Kuçi nuk munda te mbetem i mire per shqiptari,qe tere jeten e kam shkrire per juve ,e une nuk kisha ditur qe pakes mund tua kushtoi femive te mi!!!!Dhe pas te gjitha atyre mundimeve dhe veprimtarive te mija,ne fund u munduan qe te me shpallin tradhetar,!Duke me thene:Neqoftese une do te luftoi kundra forcave qetnike serbe vetem?Po dua troq tju them se nuk me lane tu bashkohem ushtrise çlirimtare,jo qe nuk me lane ,por mu kercnuan qe te çarmatosem,dhe mu kercnuan se nese organizoi ndonje kundersulm kundra forcave shkavelle kane me me shpalle tradhetar te kosoves!Kjo nuk ka qene hera e pare,hiu edhe ma perpara me kane thene keshtu keta qeveritar e komandanta!!!!!!!Kam shkruar shume here se nga kush jam ndaluar dhe sot ata qeverisin popullin! e shtypin pa meshire edhe ma zi se ne kohen e Molloshit!Ujku qimen e nderrone ,kurse zakonet nuk i harrone!!Sa i perket pakos se Ahtisarit,ishalla done zoti e jepet pavaresi e mbikqyrure Kosoves nga nderkombetaret,por po druhem mos po e japin autonomi te mbikqyrure e nese edhe kete nuk e meritojne shqiptaret nder kohe,ku ka mundesi tu shlyhet edhe atonomija e per shtet mos te flasim fare,sepse endrra jane ka ju qesin ne sy!Ketu dua tu tregoje vetem realitet,e jo endrra te qeveritareve dhe ish komandantave genjeshtar qe luftuan siq iu rekomandue nga teza e Henri Kisingjerit,!Dhe e dijne qe te tane se çka do te behet me shqiptaret ne pergjithesi;por nuk kane bythe tradhetaret ti tregojn popullit te tyre?Sepse e mbrojne veten dhe parajsen duke iu kendue nateve keto kengetaret a ju nuk dini ma tutje syve te juaj se çka zihet mbremjeve?!Duke bere orgji,e ngrere e pire,!
Se fundi:Po te done vetem amerika ta shpalli shtet kosoven,as serbise e as rusise nuk i intereson,sepse po keshtu jane te marrun vesh qe une u them qe do ua pranoi pavaresin e ju kundershtone!Keto jane lojna femijesh qe binin katastrofa e masakra ne mase te madhe!!!
Rrofte populli i roberuar shqiptar dhe popujt e tjere qe nuk paten rende ta thithin driten e jetes se vertete,sepse servilet,pedofilet na qeverisin dhe nuk leshojne penje!!

Vdekje spiunave,dhe servileve

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit Empty Re: Canki qe shkrun ne emre te Bahrije Kastratit

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum