Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Sinan Kastrati per tradhetaret e uçk es

 :: sport

Aller en bas

Sinan Kastrati per tradhetaret e uçk es Empty Sinan Kastrati per tradhetaret e uçk es

Message  Perparimi Ven 18 Sep - 1:43

shkruan: Sinan Kastrati, Suedi
(vijon nga numri i kaluar)
Sa herë që shkruaj për aktualitetin politik në Kosovë, për partitë politike, për liderë partish e ”personalite” të tjera, më dhemb kryet prandaj mundohem me i ikur por prap këthehem me shpresë se e nesërmja do të jetë më e mirë por JO. gjendja e në teren nuk përmirsohet por keqsohet sikur sëmundjet e spitale e mjek ”nuk ” kemi.
Në shkrimin tim të fundit, ”Banditët e Partisë ”Demokratike”, Aleancës, të Nismës dhe “band-illët” e LDK-së, premtova se do ta vazhdoj se si Hashim Thaçi ndyshe fliste e ndoshta edhe sot do të flas jasht e me të huaj e ndryshe brenda në Kosovë.



Ajo që më së shumti më habiti ishte një shkrim se si edhe Adem Adem Demaçi ishte futur në një listë spiunësh me spiunë tashmë të njohur:
”DOSJA ITALIANE: Emrat e 183 spiunëve të UDBA-s (1945-1990), Adem Demaçi në Nr.20 
COSA HA LA STRUTTURA DI OZN-UDB IN KOSOVO DEGLI ANNI 1945-1990
Media italiane pressindependent.fr ka publikuar emrat e 183 spiunëve të UDBA-s.
”Ata që formuan strukturat udhëzuese të këtij shërbimi famëkeq dhe përgatitën mijëra procese ligjore, në bashkëpunim me strukturat politike në Kosovë, kundër patriotëve shqiptarë;
Coloro che costituivano le strutture guida di questo infame servizio e preparavano migliaia di procedimenti giudiziari, in cooperazione con strutture politiche in Kosovo, contro i patrioti albanesi, ”.

Dhe çudia tjetër, ndoshta vetëm për mua ishte se ”Shqiptari”, djali i Ademit, djali i veprimtarit Adem Demaçi i është bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës.
Pse bëhet kjo (më shumë) veq te ne në Kosovë?

Djali i Ukshin Hotit, i Adem Demacit, djali i Xhemajl Mustafës, qika e e Enver Malokut, Teuta e Ukë Rugova, fëmijët e Ibrahim Rugovës e me dhjetëra të tjerë, hyjnë në ”parti” dhe pse krenohen liderët partiakë me (disa) nga ata psh Isa me Ukën e Teutën apo Kadriu me ”Shqiptarin”?
Kjo bëhet, sidomos tash kur zgjedhjet janë afër.
Për Hashimin ka shumë çka të flitet. Vetëm unë kam shkruajtur gjerë e gjatë për Hashimin në një fejton timin të gjatë, në 16 vazhdime e me mbi 60 faqe me dëshmi të pakontestueshme, ”A kishte luftë çlirimtare në rrethin e Llaopushës”.

Unë sot për lexuesit po paraqes vetëm një pjesë nga të bëmat e flliqta të Hashimit dhe argatëve të tij, policë, prokurorë e gjyqtarë, qe:
”Prokuror Millaku, urdhëro faktet, burgose Hashimin!” Është një shkrim për Hashimin e për prokurorin që i pushojnë akuzat kundër Hashimit, deri sa, nuk ka njeri që e akuzon Hashimin.

https://www.ballikombetar.info/prokuror-millaku-urdhero-faktet-burgose-hashimin/
Për këto dhe të tjerat, vetë Hashimi më ka ndihmua, me fjalë e me punë. Ai do ti thoshte Deputetit të LDK-së, Anton Quni ”Quni është i fundit që mund të flas për luftën dhe ka pasur një epitet interesant për të, duke e cilësuar Boshko Buha”.
Dua te them se Hashimi, nuk din se çka flet dhe nuk e din as kush ishte Boshko Buha. Po ta dinte Hashimi, kush ishte Boshko Buha, nuk do ti thoshte oficerit të karierës, ushtarakut me përvoje e atdhetarit, Anton Qunit që ka ardhur i fundit e plot fjalë të tjera me shumë të pavërteta.
Hashimi edhe për tezën e ”Korrigjim”, një sajesë e Hashimit apo ”neologjizëm”, u mundua të shes mend në një nga intervistat e rralla në Shqipëri. Për më tepër, dëgjojeni!

Nuk je në RTK këtu o Hashim Thaçi 
https://business.cinyour.facebook.com/wwwfilmal/videos/215362486016335/?video_source=permalink
Prandaj i quajta banda, ”krerët” e Kosovës që nga Hashimi e deri te sekseri Dardan Dashi i cili ende ”sheh” ëndërra se i takon Listës Ibrahim Rugova, unë them, Listës serbe: ”Dardan Gashi flet pas njoftimeve se ka kaluar në NISMA”
Se nuk e ka braktistur ende Listën Rugova, të paktën jo zyrtarisht po e mohojnë edhe në partinë e Fatmir Limajt.
Pra Dardani ende është në ”Listën e Ibrahim Rugova”?
Po Ukë Rugovën, Teutën, Astrit Hataqinë, Bujar Bukoshi ku i ka?

Po a nuk e sulmoi Ramushi Familjen Musa, në shtëpinë e tij ?
”Sadik Musa para se të vritej ka deklaruar sulmin që i është bere nga Ramush Haradinaj natën midis të enjtës dhe të premtës (rreth orës 1) kishin ardhur me 10-15 makina, xhipa e vetura të ndryshme, rreth 40 vetë dhe kishin hyrë nga të gjitha anët në oborrin e shtëpisë së tyre, kurse Ramush Haradinaj ka qenë i pari, i shoqëruar nga Dauti, Togeri – Idriz Balaj, Faton Mehmetaj. …”
Po Fatmir Lima?
Ai është i pa gjynahe:
I ngrati, herë thot kam luftua e herën tjetër, deklaron: Serbia e ka pas pushtua krejt ”zonën” time të Pashtrikut. Kështu do të deklaronte kur akuzohej për vrasjet e Ramiz Hoxhës e Selman Binishit.
Për Fatmirin janë krijua edhe batatuta e barcoleta dhe ato desha ti tregoj por më erdhi gjumi.

Një përfundim pakë më të pazakonshëm: Hashimin e …. Fatmirin: -A keni luftua dhe sa ushtarë e policë serbë i keni zënë jesir dhe …. ? Mos e llogarotni serbin e ”e zënë rob” në Rahovec nga Gani Gjemë Paqarizi, komandant ”rreziku” e Isuf Gashi, ”veteran i gjallë”.
Edhe dikça, pyetje për ”veteranet” rrenca e hashimat: Pse nuk kemi asnjë manifestim e as përvjetor për Gani Paqarizin?
Nuk keni luftua o banditë!.
Qe e vërteta e pistë, vetëm një pjesë, pa ”Pronton”:

Hashim Thaçi kur i premton protestueseve kthimin ne veri te Mitrovices 1999video:

Tjetra dhe e fundit për sot për Hashimin e Brojës:

Thaçi në Euronews: Kam qenë larg nga frontet e luftës
Telegrafi.com13.02.2014 • 23:14
https://telegrafi.com/thaci-ne-euronews-kam-qene-larg-nga-frontet-e-luftes/
Atherë, cilit Hashim ti besojmë?
Asnjërit, edhe i pari e edhe i dyti, janë rrenca.
Por ajo që më së shumti më pëlqeu ishin disa fjalë të Rrahman Paqarizit për kryeministrin e ardhshëm ”Rrahman Paçarizi: Çfarë kryeministri po m’duhet?”
Po e du e po më duhet një kryeministër/kryeministre, e rrjedhimisht edhe ministra e ministre që:
• ka pak shkollë e një diplomë legjitime;
• ka lexu ndonjë libër nga fillimi e deri në fund;
• di me folë e me shkru shqip (jo patjetër standard);
• nuk fle nëpër hotele njerëzish të dyshimtë;
• nuk shkon nëpër dasma e syneti njerëzish të dyshimtë;
• nuk fotografohet me puro, raki e verëra të shtrenjta që nuk ia mban xhepi;
• ndonjëherë shkon në punë me autobusë, me biçikletë a më këmbë;
• nuk e detyron shoferin zyrtar me shku në çerdhe, kopsht a shkollë me ia marrë fëmijët;
• del pa truproja;
• nuk pranon dhurata mbi 50 euro vlerë, madje edhe ato me shumë kujdes;
Rrahman, nuk besoj se do të kemi një kryeministër e as një ”president”, krykuvndar por as kryetar komune, minister, deputet e drejtor, të tillë që ti e dëshiron por do të kemi një kryeministër që kur të doje e rrëxon qeverinë (tha Hashimi)
E tash dua ta lë politikën, për një kohë, me gjithë mend e kam dhe dua të dalë e të shkruaj për katundarët e mi e për katundin tim, Turjakën e Zatriqit.

Pa therrë në këmbë, deri më tash janë edhe dy ish ”luftëtarë”, Xhavit Haliti, ”ideator” e pshtject dhe Rxhep Selimi, gjeneral.
Një ëndërr e keqe ma prishi gjumin.

Në ënderr e pash Sylën. Syla siq ishte emeri i vërtetë, në Tiranë, tiransja e para saj edhe babai e nëna e saj e quanin Sulo.
Sulo Turjakasi kishte ardhur në Turjakë.

Vazhdon
Malmö,31 gusht 2019
https://revistadrini.info/dashnoret-e-vendikut-ldk-ja-e-bandat-e-drenices-dhe-dukagjinit/

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum