Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM

 :: politika

Aller en bas

Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM Empty Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM

Message  Perparimi Mer 24 Fév - 17:15

Publikuar më: 24 Shkurt, 2016
Debate / Lajmi Kryesor / Video |


Ahmet Krasniqin e vrau Artan L (si Dritan Avllaj)per 300miDM:Ahmet Krasniqin dhe në bazë të dialektitit ishte nga Shqipëria. Sipas burimeve të Shqiptari.eu, vrasësi ishte paguar 300’000.- DM dhe ishte Artan L. apo Tani L. që më vonë u deshifrua si Dritan Avllaj. Ndërsa, personi i cili e kishte njohur dhe identifikuar Ahmet Krasniqin, në bazë të theksit (po ky âsht Ahmeti) ishte nga Kosova. Një përshkrimi detajuar të aktit mizor mund të lexohet në këtë lidhje interneti,Adem Demaqi sa ke gjall Ahmet K.ra smut si u vra u sherue,kercitshin rrafalletpervrasjen e tijnga hoteli

Mbas disa viteve Ahmet Krasniqin e vrau Feriz Kernaja,cules variant mi besue?

[size=36]Ekskluzive: Vrasësin e kolonelit, Tanin e paguan me 300 mijë marka, Ibrahim Kelmendi, Hashim Thaçi dhe Xhavit Haliti (Video)[/size]
Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM Kolonelkrasniqi 

Shqiptari.eu vazhdon me rrëfimin ekskluziv për vrasjen e Kolonelit, duke zbuluar edhe urdhënësit dhe duke dhënë detajet për autorin ekzekutor.
Por, para se të ndodhte atentati kishte një përpjekje tjetër të marrë, që po ashtu lidhet me darkën e fundit, të kolonelit.
Dikush që kishte nën kontroll disa eprorë, i kishte nxitur në qendrat stërvitore që tinëzisht të kërkonin të mbahej një takim i ushtarakëve për të votuar heqjen apo shkarkimin e kolonelit Ahmet Krasniqi. Pra, kjo ishte një përpjekje për puq të brendshëm nga disa ushtarakë të FARK-ut, pasi për Bukoshin dhe Ibrahim Kelmendin, dihej se ata ishin iniciues faktik.
Muaj më pas do të jenë ushtarakët besnik të Ahmetit, pra të FARK-ut, që do të merrnin përgjegjësinë të futeshin pa urdhër të Ministrisë, që të futeshin në Kosovë, dhe do të jenë po tri brigadat e themeluara nga Ahmeti, që e bën thyerjen e kufirit…duke vepruar madje në kundërshtim me kërkesat e Ministrisë së Republikës,  që tashmë dominohej nga krahu i LPK-së në Gjermani, përkatësisht nga krahu i Ibrahim Kelmendit.
Vrasjen e ka bërë Tan L. dhe për këtë është paguar 300.000 Dm. Këtë e kanë ditë shumica e eprorëve të FARK-ut.
Këta eprorë janë: Xhafer Jashari shef i Logjistikës, Hilmi Nebihi shef i inteligjencës, Ismet Ibrahimi ndihmës i tij, dhe disa të tjerë që mbajnë homazhe çdo vit dhe janë ndihmës të kriminelëve që e vranë Kol.Ahmet Krasniqin. Lekët janë dhënë nga Xhavit Haliti e Hashim Hajduti.
Para se të kryhej vrasja grupet kishin marrë 8 milionë DM nga Xh. Haliti A.Syla e H. Thaçi.
Gjysma e njerëzve për rreth A. Krasniqit kanë qenë njerëz të Ibrahim Kelmendit dhe Xh. Halitit.
Xhafer Jashari është bagjanak i Ibrahim Kelmendit, i kanë vajzat e axhës për bashkëshorte. Roli i tij ka qenë ta bllokoj furnizimin dhe logjistiken e MMRK-së e Xhaferi ishte shefi i saj.
“E hoqëm qafe Bacen”
Ditën e varrimit të Baces, para hotel Tiranës më tha “Tash masi e heqëm bacen qafe, do e bëjmë Ministrinë si dojmë ne.
Pas vrasjes së Kolonelit, Halil Bicaj me Xhaferin kishin sjellë ndërkohë 15 ushtarakë, nën ndikimin e Ibrahim Kelmendit me lejen e Bukoshit dhe e morën Ministrinë nga brenda.
Për ti bërë gjërat tamam e soëlln në vend të Hilmis, që iku si lepri, Ramë Marajn, kojshi i Halil Bices.
Hilmiu iku pas vrasjes së Baces. Ai ishte përgjegjës për siguri në Ministri, pra edhe për sigurinë e jetës së Kolonelit.
Ndërsa, Ismeti dukej njeri tepër i kulturuar, por si thonë ‘prevarant’, si ngjala, rraspi mashkull… frikacak në vetvete.
Pra, ikën pas vrasjes së bacës… na lanë vetëm. Me vrasjen e Baces, Bukoshi e Ibrahim Kelmendi në bashkëpunim e morën Ministrinë, pra ajo tashmë ishte nën kontrollin e LPK-së dega në Gjermani.
Ndërsa, ne ushtarakë që kishim pak dinjitet dhe nuk pranonim ti shërbenim këtyre pisave… ju bashkuam brigadave në Kosovë dhe Koshare.
Një javë para vrasjes së Baces, Bukoshi i dha urdhër ta lëshonte postin, por Baca nuk pranoi. Baca,si ushtrues detyre i MMRK-së, e vazhdoi detyrën si ministër dhe po bëhej pra gati, me hy në Rugovë me tri brigada edhe vet me uniformë ushtarake…
Kjo si konvenonte askujt, as Bukoshit, as Ibrahim Kelmendit dhe as Shtabit të Rognerit, por as miqve.
Kështu që të gjithë sikur ia bën me sy shoku shoqit për likuidimin e kolonelit.
Më se shumti mban përgjegjësi shteti amë, por rëndësi i dha vrasjes së Kolonelit edhe shteti serb. Siç po tregon koha këto lidhje ende po funksionojnë, veçmas në bisedime. SHQIPTARI.EU
Botimi dhe ribotimi i këtij shkrimi ndalohet pa marrëveshje me redaksinë e shqiptarit.eu!
Nesër çfarë e lidh me Kosovën, këtë atentator,  profili më i plotë i tij dhe detaje të tjera të njohura deri më tash!


Dernière édition par Perparimi le Jeu 15 Juil - 10:31, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17152
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM Empty Re: Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM

Message  Perparimi Mer 24 Fév - 17:30

Mali thotë:
Shkurt 24, 2016 te 6:03 pm
Ata qe e pregaditen e porositen e nxiten e perkrahen,kete krim dhe shum vrasje tjera, duhet te dalin para drejtesis te perballen me ligjin. Shpifjet qe i benin i montonin enveristat ne zvicer dhe kudo qe ishen, Sajonin e shperndanin genjeshetra me ane te bandes te quajtur LPK , kunder Dr Rugoves dhe perkrahesve ti,e quan Popullin ne anmiqesi kunder njeri tjetrit, pasuan vrasjet tinezare me porosi e me lista,duke u fshehur pas UCK-es pregadisnin, karrieren e tyre politike rrugen per pushtet,viktimat i quanin trathetare qe duhej te eliminohen,para lufte ne lufte dhe pas me vone mos te beheshin pengese, per marrjen e Pushtetit te bandes envero klosiste. kesaje bande kriminelesh e hajnash i prinin: Ibrahim K. Xhavit H. Hashim Th. Azem S. Bardhyl M. Xhabir Zh. Ram B. Jakup K. Fatmir L. Fazli V. Ali A. Nene udhezimet e keshilletareve se majtes Shqiperis ne krye me PS-iste, Koco Danaj Bedri Islami Sinashi Rama Rexhep Q. Adem D.dhe krejte sigurimi klosisto nanoiste, u mobilizuan dhe angazhuan si ta marrin kalan nga brenda. Kjo bande komunistash te motivuar politikisht te etur per pushtet,i porositi i pregaditi i perkrahu i beri vrasjet politike.
Përgjigjjuni

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17152
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM Empty Re: Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM

Message  Perparimi Dim 13 Jan - 15:29


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17152
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM Empty Re: Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM

Message  Perparimi Dim 13 Jan - 15:34


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17152
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM Empty Re: Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM

Message  Perparimi Mar 13 Juil - 11:27

Ahmet Krasniqi e ka ekzekutuar Feriz Kërnaja.rrena
Mesazh Perparimi Sun 12 Jan 2020 - 15:39

[size=36]GJETJE E VERIFIKUAR – ZBULOHET VRASËSI I KOLONEL AHMET KRASNIQICopy Link[/size]

Pas një hulumtimi 20-vjeçar, ku pengesat për marrjen e informacionit cilësor dhe të verifikuar institucionalisht kanë qenë të pashmangshme, më në fund, Redaksia e Informatorit Lidhja e Prizrenit, ka arritur të sigurojë dëshmi të mjaftueshme përmes të cilave identifikohet vrasësi i Ministrit të Parë të Luftës, kolonelit Ahmet Krasniqi.
Më datën 21 shtator të vitit 1998, në kryeqytetin e Republikës së Shqipërisë, kolonelin Ahmet Krasniqi e ka ekzekutuar Feriz Kërnaja.
Urdhërdhënësit dhe pretekskrijuesit*1 e vrasjes së kolonelit Ahmet Krasniqi, për shërbimin e kryer, vrasësit ia kanë paguar 250 000 DM (marka gjermane).

1 Stafi hulumtues i redaksisë së informatorit – Lidhja e Prizrenit, ditët në vijim do të jap një informacion më të detajuar për publikun e interesuar.

https://www.botasot.info/aktuale-lajme/1111626/zbulohet-vrasesi-i-kolonel-ahmet-krasniqit-publikohen-pamjet-e-para/

kush e vrau ahmet krasniqin - Ahmet Krasniqi e ka ekzekutuar Feriz Kërnaja.rrena 40930cdff4b5e5e23ef42b65cbd2ea46?s=32&r=gArber Gashi thotë:
11 Korrik, 2019 te 12:02
I nderuari Fadil Bizati, vrasësi është likuiduar me mina të telekomanduara. Urdhërdhënësit janë gjallë dhe mbajnë pushtetin apsolut në Kosovë dhe Shqipëri. Kolonel Ahmet Krasniqi. Ai ndihmoj Clirimin e Kroacise, kurse tradhetaret ne tirane e vrajten

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17152
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM Empty Re: Ahmet Krasniqin e vrau Tan L per 300miDM

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum