Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Jo ky ,po ai e vrau Ibrahim Rugoven

 :: sport

Aller en bas

Jo ky ,po ai e vrau Ibrahim Rugoven Empty Jo ky ,po ai e vrau Ibrahim Rugoven

Message  Perparimi Jeu 21 Jan - 15:52

Shkruan: Hajdin Abazi
Meqë e lexova atë që kishte shkruar S. Kastrati me titullin bombastik, dhe meqë u binda për atë që kishte shkruar, vendosa që në vend të reagimit dhe të demontimit, ta pohojë dhe ta plotësojë konstruksionin e tij shpifarak.
Me ”seriozitetin” dhe ”vërtetësinë e fakteve” nga njëfarë S. Kastrati, me banim në Suedi, i cili, pas 16 vjetësh heshtjeje, vendosi më në fund që të flasë, dhe t’ua bëjë të ditur botës mbarë: se cili ishte njeriu që ishte betuar publikisht, para 300 vetash, në mars 1998 se ”me dorën e tij” do ta vriste Ibrahim Rugovën!
Po me këtë ”seriozitet” dhe ”vërtetësi faktesh” do t’i përgjigjem edhe unë në lidhje me ”betimin” për vrasjen e Rugovës: S. Kastrati tërë pompozitet denoncon se personi që e paska bërë këtë ”betim” qenkam unë, Hajdin Abazi! Meqë ky tregim mori dhenë dhe u bë tashmë i ditur nga të gjithë, atëherë edhe unë vendosa që ta tregoj të vërtetën, ama të vërtetën e plotë, lidhur me vrasjen e presidentit Rugova.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum