Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

u d b (Derguar me+Hplbrik

 :: sport

Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:08

u d b (Derguar me+Hplbrik Avatar_2028

http://search.bbc.co.uk/cgi-bin/search/results.pl?uri=%2Fhistory%2Findex.shtml&q=ibrahim+rugova


u d b (Derguar me+Hplbrik 138964-ki-moon
Kosovo : le Secrétaire général met en garde contre la tentation de ...
ONU (Communiqués de presse) - 13 mar 2007
13 mars 2007 – Le recours par des groupes extrémistes à la violence pour atteindre des objectifs politiques au Kosovo ne saurait être toléré et devrait être ...


Moscou juge prématuré un arrêt des négociations sur le statut du ...
RIA Novosti - 13 mar 2007
Moscou juge prématuré un arrêt des négociations sur le statut du Kosovo et la remise au Conseil de Sécurité de l'ONU du plan proposé par l'ex-président ...

.......................................
Vitali Cerkin
Vitali Curkin ka akuzuar Rykerin se raporti I tij është I njëanshëm dhe se ai po luan rolin e avokatit të pavarësisë së Kosovës. Më pas për të zbutur reagimet në lidhje me largimin e tij demonstrative, Curkin ka argumentuar se thjesht do shkonte në një takim tjetër dhe se seancën e KS do ta ndiqte normalisht zëvendësi i tij.
...................................................
u d b (Derguar me+Hplbrik Holbrooke

u d b (Derguar me+Hplbrik Hronika2_3
Hollbruk: Rusia te mos vendose veton per Kosovën

Ricard Hollbruk shprehet se nëse Rusia shtyn ose zbut ose vë veton, atëherë se frenimi i vullnetit të shqiptarëve në Kosovë për lëvizje të shpejtë në drejtim të pavarësisë do të shpërthejë në dhunë

.........................................................................
selectonetwo@yahoo.com
une jam baba i struganit (Derguar me: 21/03/2007 - 00:43)
kur kam qene nje here ne sruge ,q.i.v.a.nje grua ,dhe kur do te shkoja ,ajo me tha,se cfare emri do ti vesh keti femije .dhe une i thashe ,qe emrin tja vesh strugan.tashti erdhi koha qe femija jot te te shaje.po kane erdhur kohe te veshtira,ske ci ben.
.........................................................................................


nga njofka udba

arnaut (Derguar me: 20/03/2007 - 21:40)
une e kam emrin arnaut shqipetari,dhe dua te di per djalin tim.ju lutem me ndihmoni.djali im shkon me mbiemrin tim,dhe te mos gaboj,e quajne shqiptari.ju lutem, pres pergjigje,shperblimi 100 dolla


.........................................................................
u d b (Derguar me: 17/03/2007 - 03:43)
o bashke qytetare kosovare,o vellezer te dy nenave.mos u zini kot se punet po i regullojme ne te udb.kot leh ahtisari ,ne e dime se cfare do behet.ata tuajt ashtu thone ,se do te mare kosova pavaresi.por ata sa ju mbajne me shpresa,se gjithnje ju kane genjyer.ju dine qe ju ini bere si ay qeni qe i kane rene dhembet juve po tja u futesh gishtin ne goje ,nuk ta kafshoni dot.ne ,dmth serbet kemi 50.000 spiuna ne kosove,dhe ju i njifni se i shikoni per dite ne televizor.plus kemi 3.000.000 spiuna te tjere ne shqiperi dhe 700.000 ne makedhoni.amerika ska ndonje leverdi nga ju ,le qe ini muslimane,rusia e ka dhene fjalen qe nuk ju perkrah,kines i kemi derguar oris dhe ata e mbyllen gojen .juve ju mbetet te rini me ne ,dhe ne me ju,te pakten edhe per nja 3.000 vjet te tjera.shihemi ne prishtine se atje i kemi zyrat.me nderime u.d.b.adresa.rruga fadil hoxhofski,nr.3.000 .pristina.jugosllavia

Malsori (Derguar me: 17/03/2007 - 04:25)
UDB mos u lolle ti per statusin e Kosoves se statusi i Kosoves ka marre fund ate dite qe filluan bombardimet e Natos USA mbi Beograd,Na shqiptaret do ti bashkoim te gjitha trojet shqiptare nji dite Presheven ,Medvegjen ,Bujanovcin,Malsin,Ulqinin, Krajen, Plaven, Gusine,Tetoven, Gostivarin dhe Camrin,mos u lolle ti me na tregua per spijuna shqiptar keqyri spijunat cetnik serbe qe u vrne kryeministrin Gjingjiq-Stamboliq,Paje mend cka po te thote Malsori kur te bashkohen tokat shqiptare te okupuera Shqiperia etnike do te jene ma e malle se Serbija.


Dernière édition par le Sam 24 Mar - 16:16, édité 14 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:12

Haxhiu (Derguar me: 16/03/2007 - 20:15)
Le te zbarkonin trupa shtese te NATOS e ti tubojne te gjitha taboret e shteteve gjakatare dhe le ta nisin ne kosove nje gjakderdhje sepse ketu e kane dhembin ,sepse tjerter kund nuk po munden me ja ngule kungjin per me nise luften e trete boterore me keta jashtetokesoret e xhorxh bushiit

Balozi i Jonit (Derguar me: 16/03/2007 - 20:53)
Ja pra, përsëri foli Haxhi vezveseliu dhe mbeti gjallë! Diagnozën e ka djegur qysh me të dalë nga ordinanca e Dr. Prof. Skender Boshnjakut. Ik or djallë se nuk merr vesh gjë!

fidani-pr (Derguar me: 16/03/2007 - 21:37)
haxhi nuk eshte mire te tallesh keshtu. ne do hyjme nje dite ne Nato ,deshe apo nuk deshe ti.

drini i zi (Derguar me: 16/03/2007 - 22:09)
O Haxhi shko ne Qabe ma mir se politikes nuk ja paske zanat! Pse ja fut kot mor derbardh e nuk e di se cka po thue?

Hagi (Derguar me: 16/03/2007 - 22:36)
O Baloz.....A po te dolen fjalet e tua a te mijat,dhe a une jam spiun i shkaut ,apo ti,dhe flasim pa doreza tani.Nuk jam vesveseli aspakes,por e drejta po ua djege zemren,kujt atyre qe e tradhetuan kombin dhe ja ku jemi tani ore Baloz! O Baloze, me sharje dhe me inate nuk krijohet bereqeti as pavaresia.Ti shpesh here me ke pas thene se jam me shkaun,pastaj me Rugoven,pastaje me Nanosat!A e dine qe per mua qe te tane kane qene dhe jane tradhtar dhe gjakpiresa te kombit qe na lane me shekuj nere serbi ,greqi e bugari,dhe na vrit vete kjo qeveri komunistesh e Enveristesh,te nanes Rusi e nanes serbi,dhe lene kinse serbija na ka vrare! Fole Baloze,vetem banu njeri dhe nuk me interesoin genjeshtrat.Po fole per çka luftoi UçK-ja ne Kosove?Per çka luftoi kjo ushtri ne maqedoni,per çka luftoi kjo ushtri çlirimtare ne luginen e Presheves?Ku i ke fjalet e tua?Apo qe fk^liteshe ne emra e me njofka !Une kur nuk ja fusi me njofka dhe kurr sja kam rras dredhagjive,edhe tani si ma para po te them!Dhe kurr nuk kam me ndalue zanin gjere sa tradhetareve tua maroi nje vorreze te madhe WCejash e ti mbuloi me balten e pisafte.Dr Skender Boshjaku te kofte fale se i kam kerkue ndihme,por me ka refuzue sepse nuk i takojsha as LDKes Partis Komuniste te Jugosllavis)e as PDK(marksistave te stalinit te nanes rusi),Por kur e pa qe i takoi popullit te roberuar shqiptar,me tha skam pune me ty,!Ti e paske shoke te ngusht ja pfshe hajrin edhe nje po ta them une nuk te them largohu nga ky forume ,por inkuadrohu dhe ne forumin tim dhe shkruaj i nderuar,e zoti te kthefte ka drejtesia.ja forumi im dhe shkruaje si te deshiron zemra dhe flasim qete dhe pa nervozizem. https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net/

Haxhiu (Derguar me: 16/03/2007 - 23:35)
BALOZOO ja ku te presi dhe shkruajme si te deshiron,por edhe ketu ska probleme,ja nese deshiron edhe nje here po te lutna paraqitu ne kete forum qe po ta dergoi ty dhe tan shqiptareve kudo qe gjinden,shkuaj e mos u bane i dobet. https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net/sport-f5/-p1766.htm#1766

Kristo (Derguar me: 17/03/2007 - 00:23)
Po pse do ven trupa shtese ne Kosove? Une kam frik se mos perdore Rusia veton dhe nato pergatitet per nje lufte te re. Do zoti mos te jet qjo qe mendoi une.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:14

Haxhiu (Derguar me: 16/03/2007 - 23:01)
Drini zi........A dine kur e qepi?Kur qenefave ja shtie balten ne goje dhe ja ndaloi fryme marrjen per jete.

mertur (Derguar me: 16/03/2007 - 23:23)
haxhi!ti qenke nje pyke qe se paske shokun!nga vjen o budalla?!idjot,kar,**.trim i madh ti nga erresira,te ishin shqipetaret si ty nuk do kishte ngelur asnje o i shkret!!!!

Shqiptari (Derguar me: 17/03/2007 - 05:48)
Haxhi shko per haxhillek ne arabi mor anadollak

Haxhiu (Derguar me: 17/03/2007 - 10:03)
Haxhiut nuk i intereson as hoxhallaku,dhe ai qe etiketon eshte vetem nje qyqar i mbrapametur,qe rrjedh nga nje familje tradhetaresh.Kombi shqiptar ka lindur nga anadollaku,mos harro ore hudull shqiptari.Amerika e b....es na ka shpetue,na ka shpetue ku?A mos je pavaresue?Mos manipolo me popull?Se ka njerez ne kosove e vise te banuara me shq.qe skan kafshate te gojes dhe bejne vetevrasje!!! Baloz i Jonit........ .............. Auu çka me the po kujte ,kujna pi hane palla e ime dhe e jotja pash zotin?Ai shume shqiptar vrasesin e kane prane **eve dhe nuk guxojne me ja leshuar syt,e leje mu hakmarrur...Une nuk intrigoja,e as nuk i shpifem kerkujna pa argumente te gjalla?Tek e fundit une haptas po ju foli me emre e me mbiemer qe ku jam!Shpalohu dhe ti e mos rrini msheftas mbas perdeve sikur skifter,e pershperites!!!.Kur te shpalohemi , tjeret flasin pastaj per mua e per tye e per tjeret!E ata qe na shpifen ,ka dashamire qe dalin dhe ua ndalin shpifjet!!Por e di qe ka njerez qe jane te pergaditur nga kjo qeveri per punue mbrapshte e me etiketue njerezit qe punojne per shqiptari

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:18

alfa (Derguar me: 15/03/2007 - 13:11)
Hahaha. Haxhiu, une dhe ti mund te behemi spiun, ama kujdes nje gje PA PARE, sna paguen kush se si duhemi kujt tanime.Per statusin e Kosoves tanime nuk vendosin Kosovaret (po e perdore edhe vet kete term se po e perdorin te gjith). Kemi pas rast tri vitet pas lufte qe te vendosim "gati" krejt per fatin tone po i treguam botes se nuk jemi te aft dhe nuk e duam pernjemend kete KS. Keto bisedime qe jane zhvillu ne Vjene kane pas dy pale te vetme ne tavoline. Serbia dhe Ahtissar-i ne anen tjeter si perfaqesues i OKB. Ky Grupi yn i UNITETIT atje kurr nuk ka shku qe te ofroi ndonje fakt se pse ne kemi te drejt te pamvaresohemi prej Serbije edhe Juridikisht. Keta perdorin fjalen Pavaresi dhe Sovranitet dhe me be po ta marr se jo qe nuk qajn koken per kete pune po edhe nuk e kuptojn se cka nenkupojne keto si terme. I ka BN spiunet e vet qe po i paguan ne Kosove po jo me para te vetat po me para te doganepaguesit dhe tatim paguesit Kosovar. Une ti vec mundemi te koritemi tani asgje smund te ndryshojm...eshte fjala rreth statusit e per me vone te shohim e bejme.

Haxhiu (Derguar me: 15/03/2007 - 12:58)
Statusi i kosoves Me zhagitjen e pavaresise se kosoves e tere kjo ka te beje qe shtetet te ndahen ne tabore,dhe te filloi nje lufte me permasa boterore: Deshira e jone e shqipetareve eshte qe kosova te pavaresohet,por e nderkombetareve(sebise) eshte qe kosova te jete si shkas i ndezjes se konflikteve ,se pari ne ballkan e gjere ne nje konflikte boteror! Shqiptaret tani duhet ti hapin syt e edhe trurin sepse kurr nuk ka qen ma ne rrezik qeshtja shqiptare! Po flasi per te gjithe rangjet e shqiptareve si ata qe bashkpunuan kundra atedheut,dhe atyre qe e dojne atedheun e shqiptareve ,qe ti ketheheni atedheut,se ne te kunderten,si spiunet eshtu edhe patriotet do te zhdukeni nga ky dhe i kesaje toke!Ky ka me kene si shkas i njerit dhe te dytit! Pse u them keshtu ,:::Jo po bahemi qe te tane spiuna ,ja po e dojm atedheun siq duhet,dhe siq bejne shtetet e tjera?!

ILO (Derguar me: 15/03/2007 - 13:41)
Ah more vellezer me i kendu rahmet Hitlerit, po po Hitlerit atij te poshtrit... qe e kish pas lone nje fjale ne librin e tij te famshem: Veq nje popull i fort eshte popull i lire.... e si meq qen i forte kur je i coptuem e si me qen i lire kur nuk je i forte.

dardani Hasi veriu al (Derguar me: 15/03/2007 - 13:56)
faliminderit peterson ,you falenderoi edhe juve ballkan-web qe na jepni mundesi te shprehim mendimin ton ne nje qeshtje shume te rendesishme dhe vendimtare te kombit shqiptar ,,,----. Kosova eshte ne ageni ne tension esht e gjith shqiperia dhe shqiptaret ne diaspor durimi esht i mire kushe e ka po ne duruam shum , po bahen 9 vjet gati , pa qartesi politike , pa vendim, por politikanet e kosoves me sa duket nuk jan shume te interesuar per kete qeshtje , ne demostratat e 10shkurtit u duke se dardania eshte ne tension , i shpre ngushllimet e mia te familet e tyre[kjo sesht hera par qe e bej ket]populli nuk eshte ndakort as per bisedime me serbet , ne biseduam me shekuj qka fitum kurrgja perbuzje rraje ne mes te rruges ,plaqkitje ne shtepia ,shperngulje, spastrime etnike , burgosje , edh brahimi prap thoshte paqe me ta , jo jo o shqiprt ky lloi kombi[komb me i than]nuk nje paq as bisedime paqsore ,keta njerz njohin forcen , Une perkrahu levizjen VETVENDOSJE se per vetvendosje ran martiret e kosoves , sot ata do te jen te zhgenyer se ne qrruge po shkoim ne sot duhet te ishte ralizuat bashkimi kombetar ,pra vetem vetvendosje nuk ka rrug tjeter qka po pret prej evropes , as ke kjo evrope qe ne na bani copcop na ndau vlla prej vllaut, leni bisedimet e kota ne kemi nevoi per bashkim , te bashkohemi ne nje parti dhe ajo esht FBKSH , VETVENDOSJE e ska tjeter rrug esht fjal e vjeter , mos e prek **in se i vjen era , pra mos e pek serbin se po i vjen era dhe me keto bisedime qka fitum , pra shpalle pamvarsin lal e kush ta njohe ta njeh e para amerika ,shqipria anglia ,kroacia, turqia ,e krejt bata arabe qka po don me a po pret me te njofte rusi-eserbia kurr , ata kan met njofte vetem kur tia marresh eshe SANXHAKUN a NISHIN e luginen e PRISHEVES ,spo zgjatem me ju faliminderit edhe rrofte SHQIPERIA e BASHKUAR ,.

Haxhiu (Derguar me: 15/03/2007 - 13:58)
Alfa Te kuptoi,por nga zemra e plaste e kam,dhe neve nuk na besojne keta te BN. E ky grup negociator i shqiptareve ka qene edhe para luftes,dhe kane ba biseda vetem per permirsimin e shkollave e jo per pavaresin e kosoves!Per ma shume me dokumentut ja gazeta para luftes se kush kane çene tugjaret e popullit dhe tani ata tugjar jane ne pazarlleqe te kosoves! https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net/shoqeria-f4/Ata-qe-Rambuje-e-nenhkruan-roberin-e-popullit-edhe-ma-pare-b-t263.htm

nezir (Derguar me: 15/03/2007 - 14:57)
E more vllezer qi kjo asht kur nuk kem te zot vet ta qlirojm Kosoven. E tash duhet me i ndegju se qa pa na japin kjo me vjen te pelsas por skem qa te bejm

isa (Derguar me: 15/03/2007 - 17:30)
Bravo, bravo Petersen. Ky eshte njeriu, qe per kohen sa punoi ne kosove, beri pune me shume se te gjithe lideret ton.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:19

Hagi (Derguar me: 15/03/2007 - 13:08)
Nato ketu ne kosove nuk ka ardhe me na pavaresue,por me nise nje lufte me permasa katastrofike qe kure historia e njerezise nuk ka me harrue!Faq ju Naoto

Albania (Derguar me: 15/03/2007 - 12:52)
THANKS NATO

dini (Derguar me: 15/03/2007 - 13:14)
o Haqi qka je ka fol kur nuk dine asgje. Nuk ja vlen te komentohet qendrimi yt katastrofal.

neziri (Derguar me: 15/03/2007 - 15:20)
me ken do te luftoj nato ne Kosov me serbin apo me alkaiden jo or ti natos nuk guxon as kush me ja prish timin e duhanit ne evrop.te fala.

Hagi (Derguar me: 16/03/2007 - 13:27)
Dini,mos je shaljan e nuk e kupton te drejten,servilet thone nuk po te kuptoi? Kush po ja rrasi NATOS,a kuptove? Ne vetevetes po ja rrasim e po na duket qe serbi,greku apo NATO po na ka faje!Me si ti auuuuuu

Haxhiu (Derguar me: 16/03/2007 - 20:20)
Oj lopo po e tere bota eshte NATO,e ndarja behet per me u agersue sa ma shume popujt per pavaresi e okupatoret me i mbajte nere sundim dhe NATO ja shtin fitilin,dhe NATO me politiken e saje e bene te mundur qe te behen masakrat sa ma te medhaja siq u banen ne Srebernice ne popullin musliman ne
prezencen e ketyre ore qorro!!!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:21

alb1 (Derguar me: 15/03/2007 - 14:26)
Në këtë webfaqe(te Forumi) keni propozimet e deritashme për sim**t e Kosovës. http://www.kosova-flag.de.vu/

Baba (Derguar me: 16/03/2007 - 13:40)
Surroi eshte bire komunisti qe ka qene me baben e vete nente vjete ne Meksiko si ambasador,bir rankoviqit!Mos harroni ky nuk e shkele serbin!

Baba (Derguar me: 16/03/2007 - 20:31)
O Drenicak shume kollai pi bijke punet,me çka me bashkue shqiperin e madhe,sa te madhe me 10milion?Ska te madhe ore pos ajo qe na kane grabitur,por veshtire eshte te arrihet vetem me fjale,sepse gtuja nuk barsohet me fjale,por me eeee....edhe bashkimi duhet eeeee....

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:22

Haxhiu (Derguar me: 14/03/2007 - 13:20)
Po gjere sa pakices se 5 perqindeshit u ipet e drejta ma shume se shqipetareve,ketu e keni prognozen se kosoves as qe e kane ndermend me ja dhene pavaresin!!!Kush eshte Bektesh e merr vesh?Dhe nje are qe shihet nuk done dylbi! Ahtisari bashke me tugjaret shqipetar po bajn hajgare me popullin e tyre,dhe pse nderkombetaret nuk ua plotesojne deshirat ne deme te shqipetareve? Keshtu ka me zgjate shume vjete,dhe populli ka mu shkepe sikurse delet neper male dhe ne mal;I hane ujku apo u bashkangjiten ndonje kopes se huaje!Sepse me rrena ja kane nise ne kohen e titos,ne kohen e Rugoves(Sllobodanit) ne kohen e luftes,dhe tani po bashkepunoine me nderkombetaret dhe serbet,si Thaqi Fatmiri,a mos ti njollosim ushtaret qe luftuan me zemer per me arritur diç,per nje pavaresi te Kosoves,Dhe ja duke na genjyer:Jo ne kete muaje po pavaresohet kosova,jo ne muajin qe na vjen,jo ne fillim te vitit qe na vjen,jo ne janar,jo ne qershor,jo ne fund te vitit,dhe te nesermet skane te ndalura. Keso fjale kam pare neper gjelltore qe e kishin pase shkruar nje pamflete me kesi permbajtje: Sot me pare e neser veresi. Dhe pasi ngrera nje gjelle si sot,neser shkova dhe e kerkova nje gjelle duke menduar qe do e ngreja pa para,por çka ndodhi,mi kerkon parat zotriu?Une i thash:Po zotni dje une ngrera ketu dhe e pash qe po shkruan :Sote me para e neser ne veresi? Ai ma priti:Djali mire sot eshte sote e nesertat nuk ndalen dhe per çdo dite duhet me pague

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:24

DENIS TIRONA (Derguar me: 14/03/2007 - 16:32)
VLADIMIR ILIC LENIN PUTIN, DHE TI PAPE JU LUTEM SHUME ,SHIKONI PUNET EJUAJA, DHE TE FESE. LARG DUART NGA KOSOVA. NUK JU KERKUAM TE BISEDONI PER KOSOVEN. JAM SHQIPTAR , RROFTE KOSOVA VETVENDOSJE, KJO ESHTE LLOGJIKA E POPULLIT .

Strugani (Derguar me: 14/03/2007 - 19:50)
Vini re Vini re se karta e fundit që kan Sërbët jan Rusi dhe Italia.Bëjn bised se si të veprojn kundër SHB-as.

Haxhiu (Derguar me: 16/03/2007 - 13:37)
Mbane mend tane shqiptaret Per kinse sherr te kosoves,kane me nisur luften e trete boterore! Rusise e as serbise si intereson a po Pavaresohet Kosova,por kjo amerike **e eshte qe ja len rusise qe ta kundershtoi pavaresin e kosoves ,nuk eshte kjo hera e pare??????Qe dyqind vjete e ma heret shumeee

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:24

Haxhiu (Derguar me: 14/03/2007 - 12:42)
Ekipi negociator(ekipi i tugjareve),apo grupi i unitetit(grupi spiunave)Keta na shtypen ne kohen e Milloshit,keta na udhehoqen luften kinse çlirimtare,dhe tani piuna te KS dhe te gjygjeve nderkombetare. Keta jane servil dhe asgje tjeter,ruajne fotelet e tyre,dhe veprojne ashtu siq u gatuhet qulli ne dem te popullit e ne dobi te gjepave te tyre! Si luftoi uçk-ja ashtu dhe i ka punet Kosova!

Baba (Derguar me: 14/03/2007 - 12:47)
O Haxhi Mos ja rras ashtu pa lidhje,sepse njerezit kane luftue,eshte derdhur gjaku per pavaresi.Nese na ka mungue shtabi politike,dhe komandimi i ushtareve ne fronte se njerezit kan vdekur per kete qeshtje madhore?

Haxhiu (Derguar me: 14/03/2007 - 12:49)
Baba;une nuk i perqesha luftetaret ,sepse nuk ka luftetar qe dine me dredha me punue,me dredha dijteten komandantet qe i shtinen ne fronte ushtaret dhe ua pergaditeshin kurthat per ti vare.

denis tirona (Derguar me: 14/03/2007 - 16:44)
jo madhore por eshte ceshtje e shenje. eshte derdhe gjaku , dhe skllaverim 100 vjet , jo te vendosin ,ok b, dhe te huajt por te vendose populli i kosoves.ju faleminderit. PERKULJE DHE NDERIM KOMANDANTIT DHE BABAIT TE KOMBIT TONE ADEM JASHARIT.

agim kumanova (Derguar me: 15/03/2007 - 00:33)
ekipi i hajnave dhe rrenave

Haxhiu (Derguar me: 16/03/2007 - 13:33)
agim kumanova O te lumt ore trim Duhet ne dy ta ngrjm nga nje gote gjaku te ketyre tugjarve me nge e mos me ua pire por ne Wc e ua hudhur gjakun e ketyre gjelatave

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:26

DENIS TIRONA (Derguar me: 14/03/2007 - 16:37)
KOSOVA SHTET I PAMVARUR. UNE PER VETE E NJOH. NUK KEMI NEVOJE PER LEMOSHE. IK SERBI NJEHERE DHE PERGJITHMONE, SE DO TA SHKATEROJ BEOGRADIN. RROFTE SHTETI I KOSOVES.POSHTE TRADHETARET SHQIPTARE. RROFTE SHQIPTARIZMI

patrioti (Derguar me: 14/03/2007 - 19:09)
Pse more Denis e prish gojen ne kete lajm te mire. Nuk ka shqiptar te mos doje pavaresine e Kosoves dhe bile me shume se kaq. Keshtuqe s'ka vend per Poshte tradhetaret shqipetare. Perse duhet te shpikim tradhetare ne radhet tona kur nuk ka asnje qe kundershton Pavaresine e Kosoves.

Haxhiu (Derguar me: 16/03/2007 - 13:44)
Pulat mos me pare enderr qe nuk hane kokrra,cofin ne mengjez! Me ymyt(shprese) jemi nje popull qe jetojna,dhe vdesim si qeni ne zingjire.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:27

Haxhiu (Derguar me: 16/03/2007 - 13:46)
Kompromisi i vetem qe ka mu ba eshte ndarja e Kosoves siq jane ndare ma perpara trojet shqiptareeee(arberore),Dhe pasi te na prejn petkat,keni mu que ne protesta te pergjakshme,por vone ka me kene,sepse vendimet atehere kur qoheni behen te plotefuqishme

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:42

Durrsaku (Derguar me: 16/03/2007 - 22:13)
Zoti Qerim, Te thuash mos u beni pale ne politiken e brendeshme te Shqiperise nuk do te thote qe ju Kosovaret duhet te harroni Shqiperine, apo se ne duam te largohemi prej jush. Une thjesht shpreha nje lloj percepsioni qe po krijohet cdo dite ne Shqiperi se Ju, Kosovaret, beheni pale me drejtues politik te caktuar per shkaqe thjesht krahinore. Ju vet e thate se cfar lloj perceptimi u krijua ne Shqiperi per nje pjese te madhe te Kosovarve qe erdhen mbas 1992 per te investuar ne atdheun meme. Mos beni pra te njejtin gabim. Faleminderit

xha jaho (Derguar me: 16/03/2007 - 22:13)
lere djalin te flase o zoteri,mos e ofendo ,dhe ai ka te drejten e tij te thote mendimin qe ka.ceshte kjo sjellje me ne shqipetaret e ilirise.po ata jane vellezerit tone ,te nje gjaku,nuk i gjetem ne rruge.ata vine nga fise ilire dhe queshin dardane,te cilet kane nje histori 2500 vjecare,njesoj si tona.ata kure nuk na kane ndaluar ne te japim mendime per ceshtjet e tyre,megjithese ne ja u kemi ngulur.po ne ju kemi shume borxhe atyre,mo vella, apo i harove.qe nga koha e pavaresise,ne vetem morem nje pjese toke sa na dhane,dhe fluturuam me presh ne **e.i lame te shkretet nen serbet,i vrane i prene ,idogjen ,ne hic gje nuk beme .me 1944 kur hyne komunistat ne shqiperi,qe ju shofte fara,i vrane i prene ,kete radhe i vrame ne vellerit e tyre .dhe me ne fund ja dhame serbit.te mos flas me shume tashi se nuk ben.fol o trim i xja johos se je vellai tone me i vogel.

xha Brahua (Derguar me: 16/03/2007 - 22:20)
E mo xha Jaho, vellezer i kemi, po shtepi vec e vec ama e secili nikoq.ir ne shtepi te vet. Se keshtu nuk hyn sherri ne vellezer, se po hyri, aha, e mori dreqi punen pastaj. Po leri keto mo xha Jaho se nuku i di ti punet e te rinjve, po hajde bejme nje dore domino a nje tavell a nje bixhoz se m'u ca hunda ketej na Allemanja

tropojani (Derguar me: 16/03/2007 - 22:22)
Po cfar done more keta mafjoz si Berisha jon dhe Nano.Don qe ta bejn SHQIPERIN republik te Jugosllavis po lini more kriminela brezin e ri te drejton Shqiperin se na lat emigrant gjith jeten por edhe juve skeni faj se keni mbet si dopjo gjashta ne shqipri.Por Berisha me mir te merret meTropojn se eshte bere Tropoja si Hiroshima pas shperthimit te bombes atomike,sesa te luaj macja dhe miu me tosin.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:51

Haxhiu (Derguar me: 16/03/2007 - 20:57)
Mos e ngacmoni vellezer Moisiun,sepse ky ja ka friken serbit,sepse baban e Moisiut ja kane vrare serbet!!!Kush Milladin Popoviqi,Svetozar Markoviq Tempo,dhe shoku i Nexhmije Hoxhes Dushan Mugosha!Nuk ja kane vrare por ja kane helmosur me helme! Kujt ja baresone nanen te therret ore baba,kete mos e harroni! O Sali Berisha zgjohu nga gjumi!Ja hunit,ja zhgunit ska mbete tjeter,por me dhelperi me tjashtemit!

Gango (Derguar me: 16/03/2007 - 21:19)
O bashkekombas jashte kufijve jeni politikane ne shpergenj dhe keni shume per te mesuar. Do e merrni pavaresine po diplomacia ka ca rregulla. Sa per Mojsiun ti ruani ko.qet, me mire nje president qe nuk ngaterrohet shume sesa nje tr.ap ko.qe kan.dari si Saliu juaj qe i dukej vetja Luigji XIV. Mos tu duket cudi qe edhe te zgjidhet prape kjo eshte bota e fjales jo e armes po ju duke u mburrur per te dyten keni harruar ta perdorni sa per te paren na e lini ne se ju nuk dini ku bie.

Vlonjati (Derguar me: 16/03/2007 - 21:55)
Duhet te jesh ndonje pjelle e mosiut ti gango qe na e mburr kaq shume kete felliqsire president. Atij qe ja afruan karriken dhe ishte me i ri dhe diplomat karriere ne NATO nuk e pranoj vetem e vetem te mos behej ushtar i ketyre kryetareve kurse ky plaku mjeran shkoj per interesa familjare dhe nuk la kend nga fisi i tij pa rregulluar. cpo na tregon o gango

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Mar 20 Mar - 9:29

Haberi (Derguar me: 18/03/2007 - 22:12)
Udbash O bale si po ta shikoi shpirtin tende, ty shqiptaret ta paskan djege shpyrtin . Sips teje secili shqiptar ka bashkpunue me grekun apo shkaun,ta besoi e njeri se pa pasur seklete nuk fshane njeriu kaq shume e nuk vjelle kaq vrere!Dhashte perendia e nuk ke hjekur dhe aq sa je ka truan kete popull te poshter.Shkollat e shqiptareve jane te barabarta me shkollen e qeneve te dresuar!Ka doktor e ingjinjera shqiptar,por jo per qeshtjen e kombit,por vetem me punue mbrapshte.Ketije popullit i nevoitet qe me ja ndryshue kombesin,por çfare nuk po dine as vatikani?

Klinasi (Derguar me: 19/03/2007 - 15:22)
Haberi-udb-ju jeni bij te shkinulkave ose grekiqkave te felliqura,qe edhe femite e posa lindur i mesojnesi ti urrejne popujt tjere e posaqerishte neve shqiptareve,kete po e tregoni me shkrimet e juaja.Ore ku ka me te poshter se ju dhe populli i juaj gjakepirres,qe nuk mendon gje tjeter vetm si te okupoj popujt fqinje dhe te jetoj ne kurriz te tjereve.Ore Psikopate une e dij qe shkollat tona ua vrasin gjanin dhe ju cmendin fare,juve cdo here jeni mundu me naj mbylle,dhe me na dergu neper Xhamija por kot e patet,neve edhe shtepite i beme shkolla.Pra keto jane shkollat tona,qe i dresuan mire e mire kete elite politike, qe te ndahen njehere pergjithmone nga dresimet e qenve tuaj qe na i bejshit dhe ende i beni per aleance me Rusin e Kinen.Elita jone arriten ne menyren me te mire te miqesohen me ter bote e civilizuar dhe demokratike,dhe bashke me ta pra EU-ne dhe AMERIKEN(kete te fundit kur e permeni e dij qe ju rrenqethet trupi i felliqur)po na e sjellin PAMVARESIN.Ore te poshter VATIKANI e din se kushe eshte populli me i vjeter dhe me liridashes i ballkanit dhe po na perkrah.Kete vet Papa e ka konfirmu para disa dite ne takim me kryetarin e parlamentit tone.Une e di qe ju me deshire na kishit pare ne miqesi me muxhahedin,taliban ose alkaid por ka perfunduar era e juaj.RROFTE AMERIKA,EU,dhe e mar bota demokratike.POSHTE te gjithe ata qe e urrejn popullin shqipetar.Kerkoj ndjes te gjithe njerezve te ndershem dhe BalkanWeb per fjalet e ndyta qe perdora por nuk munda.

Haberi (Derguar me: 20/03/2007 - 16:22)
mustafdesku(klinasi) eshte nje shqipofoles dhe tahit ujemin ne thesin e shkaut,a paraqitet kinse eshte aq i flaket per qeshtjen e popullit?Po cilit popull?Ty ore Mustaf Desku po te benja pyetje dhe mos mendo qe nuk ju zbuloi qe te gjitheve se kush plehra te Fadil Hoxhave jeni duke e mrojtur komunizmin shkavo shqiptarqe.Ne ju pergjojme dhe e di dhe bir i kujt je mos me detyro se te gjejm kudo ne cilen bir qe meshifesh .se me ju qe paraqiteni patriota edhe bashksia eshte mesuar me genjeshtrat e shokeve si ti Me mire ua qete qe ta mbyllni se sa tua mbylli tjetri juve dhe familjes sate???Mos u turr si muzati,se te mbesin brirat neper male.[color=white]
[color:8a9d=white:8a9d]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Mar 20 Mar - 9:33

Haxhiu (Derguar me: 16/03/2007 - 20:11)
Hazirin mundem ta quai vetem belban dhe manipulant me popullin,dhe genjeshtar te felliqur ne shpirt!

Rama (Derguar me: 18/03/2007 - 09:03)
O Haxhi ai eshte mendimi juaj dhe keni te drejte te shprehni mendimin tuaj po me fale te te beje nje pyetje cka mendon ti cili politikan ne Kosove do te kryente punet me mire se Haziri apo e ke fjalen se po te ishte ndonjeri i preferuar i juaji ay ndoshta nuk do te belbezonte me shume se Haziri por jam i bindur se me manipulime mashtrime e keqeperdorime do tja kalonte Hazirit dhe per ne funde une shprehe mendimin time se ne Kosove politikanet jane kape njerin e mshoj tjetrit tash prej ktyre te keqinjeve populli duhet ti zgjedhe ata me pake te keqinje se politikan tjere nuk ka ne Kosove vetem nese fillojme importimin e tyre nga shtetet tjera.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Mer 21 Mar - 3:24

bekua (Derguar me: 20/03/2007 - 22:05)
Greqia dhe Serbia i bejne presion ne menyre indirekte Evropes dhe Amerikes se ato mund te orientohen drejt Rusise. E vetmja pergjigje per serbin dhe grekun eshte futja e Turqise ne Evrope
.Vetem atehere do fleme te qete ne shqiptaret, kudo ne Ball

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 24 Mar - 7:51

SHBA, dy kongresmenë letër Bushit për Kosovën MireC'kaKeq Vleresimi: (0 Vota)


Lajme te ngjashme
Senatori Jozef Biden leter Rajs-it per zgjedhjet ne Shqiperi
• 17/02/07
Senatori Jozef Biden leter Kondolezza Rajsit per zgjedhjet ne Shqiperi
• 17/02/07


Derguar me: 24/03/2007 - 09:46


Dy ligjvënës amerikanë po i bëjnë thirrje Presidentit Bush t’i kundërvihet çdo përpjekjeje të komunitetit ndërkombëtar për të imponuar një zgjidhje që do të përcaktonte statusin e ardhshëm të Kosovës. Në një letër drejtuar Presidentit, ligjvënësit Melissa Bean dhe Dan Burton, pjesëtarë të grupit të çështjeve serbe në Kongres, shprehin shqetësim lidhur me strukturën e planit të Ahtisaari dhe ritmet e ngadalta të negociatave mbi statusin. Ligjvënësit thonë gjithashtu se një vit ecejakesh diplomatike nuk ka ofruar një vizion të qartë të ndikimit që mund të ketë një Kosovë e pavarur mbi rajonin. Letra shpreh shqetësimin se forcat pro-perëndimore në Serbi mund të pësojnë humbje nëse komuniteti ndërkombëtar imponon një zgjidhje për Kosovën.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Perparimi Sam 24 Mar - 7:54

Dalngadale pe u hyne uji nere bytha dhe roberia po trkete tak e take

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

u d b (Derguar me+Hplbrik Empty Re: u d b (Derguar me+Hplbrik

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum