Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

 :: sport

Page 2 sur 3 Précédent  1, 2, 3  Suivant

Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:28

Shpatii Sofra Muhameti nga Prishtina
Switzerland

Mjeku_ks po pyet së pari për cilin flamur e pat Rperani se mundë të keqkuptoheni. Ndoshta nuk të tha ty fare !? Ndoshta e kishte me tjetër kend apo jo !?

Demostrata do të ketë me 10 shkurt por sa do të jenë me Vetvendosjen të shofim se edhe medjat kur dihet se kush i financon dhe kush është pas tyre po e luajn një rol shumë të rëndësishëm.

Me respekt,Shpati

2007-02-05

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:29

Surfur Haxhi Latif Krasniqi(kuçi)
Serbia
Mjeku ks

Ti djalosh nuk e ke kuptue nenin e pare,dhe as brendin e tij,e aq ma pakes nenin e fundit djali,sepse pakoja e Zotrise se Ahtisarit i ka mbi 6O faqe e ti i ke lexue Vetem dy faqe

Ti vete po thuash se kosova po bahet shtet multi-etnik?vete po shkruan e veten se kupton?Qudi!
Decentralizimi ,bahet dhe zhbahet me kohen,sepse serbet ne kosove kane luftue per mos mu kethyer ne kosove,por dikush nga si ti po i ngareshen!Nese si duhet statusi popullit,ateher bjeruja ti LIRIN
Mos e mashtro popullin qe te qohet me demostrue?Por me marshue!Ara nuk mbillet me dovat e shqiptareve,por me traktor,as gruaja nuk mbetet shtatezan me dova,por me slladolet!
Populli eshte ai i cili vendos per te ardhmen e vete e jo ti e as une!As lufte nuk ka individuale,por gjithepopullore,e ju po e kendoni nje shqiptar i cili rastesisht vritej nga forcat serb dhe ne sharkija,per kete po e nevrikosni nderkombetarin!

Reperani

Pash zotin a dine me'm tregue se ku eshte dallimi:

Shqiptar dhe
Shkiptar kush jane te paret dhe kush jane te dytet?

Dhe ndaq me dite ku ja nisen mu coptue trojet shqiptare :,ne gjermani me flamurin tand ne Berlin me 1878 dhe jo nga serbija,dhe prape kjo gjermani po ua fute e ju: se merrni vesh fare!

Shpat

A je me koder a e ke ndertue rrakatelin e ngjitja nje termocentral te forte!Mos nxit te tjeret,por nisja i pari priju mases me flamurin e shqiptareve,dhe bjeraju pavaresin popullit qe e done aq shume!

Anaa
Oj DADE?ATA ME QELLIM JA LENE FAIN NJERI TJETRIT,kete e kan publicitete (propagande)te ka motshme!
Mos na duaje te gjitheve se ketu ka njerez me serb,e me flamuj te serbise,por duaji ata qe rane per ty ne altarin e lirise dhe se kane ditur te gjoret qe i kane mashtruar!
TMK===kjo germa e fundit po me trishton si KOMUNIST?A nuk e shtinen ne vorr TMK Fadil Hoxhen,bile me nderime!,pastaje:Rugoven,Mahmuuuuutin,etj
E dikush me tha pse ti me flamur te shkive?Po e provojna ju me flamur te Kastrioteve,e une me kete,dhe cili cili po e çliron popullin shqiptar,jo more shqiptar se po me xigelon si shkipetar,por arber ma i shijshem!
O njerez ju dua sepse si te paret e juaje vuajten shume ne jeten e tyre,e tani prape ata qe vuajten ne roberi nuk jetojne si te tjeret!,te lire ku iu mungon dhe buzqeshjaAi qe ka qen prape eshte,ai qe ka vuajtur po vuane,keshtu e keni te shkruar nga i madhi ZOT!

2007-02-

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:30

Shpatii

Switzerland

O Surfur nuk e ke keq, ashtu edhe duhet të bëhet pse jo me apo pa flamur secili shqiptar duhet të jetë aty. Për të kërkuar të drejtën që na takon dhe për çka është derdhur gjaku.
Atë ditë kur të jem në Prishtinë dhe ndodhë që të bëhet ndonjë thirrje aty do të jem.

Me respekt,Shpati

2007-02-06

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:31

Surfur Haxhi Latif Krasniqi (kuçi)
Serbia

Shpat

Per bese:

Populli e pret ti paraqitet nje njeri shqiptar ama shqiptar e jo shqipofoles,se populli eshte i rraskapitur,kete po ta them nga pervoja,bene thirrje se aty tane i ke mbrapa por nje qe frige te mos kesh;
Nje po me habit fakti se si Llutfi Haziri sa e pruri pakon e lavderonte,e tani:Thote qe ne pako nuk figuron as pavaresia,as ushtria e kosoves,e as gje e mire per popullin?Pse keshtu?

Fati te prifte ty dhe tane atyre qe nuk e pane driten e parnveres!

Nga Surfuri ,qe i djege te pabeset

2007-02-07

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:31

Shpatii

Switzerland

Surfur nuk e di se nga e fitove besimin kaq shpejt në mua pas 18 posimeve që i paske bërë në këtë forum që të mirremi për prijës. Nëse e jep një mendim apo e jap një mendim nuk do të thotë që të jemi apo fitojm Besimin për prijës me flamuj e të nisemi nga diaspora për në Kosovë.
Mendimin që r kam dhënë unë është se e përkrahu lëvizjen e Vetvendosjes të LKÇK,OBK,AKSH sepse po mundohen që t'ua shtrydhin mendimin dhe nuk u lënë hapsirë as në medija sepse po shifet haptas se këta janë që ua qesin gënjeshtra që i kanë bërë dhe po i bëjnë.

Me respekt,Shpati

2007-02-07

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:34

Cerku Haxhi Latif Krasniqi kuçi

Albania

Beni10 Offline
Junior Member Data Anëtarësimit: Jan 2007
Postimet: 10

pershendetje
pershendes albin kurtin dhe levizjen e tij une isha ne lkck kurse tash jam i largum nga kosova ne vitin 98 isha i burgosur por nuk e takova albin kurtin une isha ne burgun e mitrovices se sremit a ai isht tjeter kun po ne ate burg takova edhe patrot tjere qe qe ishin kan edhe ma heret te burgosur por ne mesin ton ishte edhe sharamet ahmeti qe tash eshte komandant i policis ata shoket te cilet qendrova me ta ata tregun per detyren qe e ka kryer ne vitet e ma hershme dhe me than se ky njeri kimen e ndrron e zanatin nuk e harron nuk eshte qudi per vetevendosjen qe po i arrestohen aktivistet.
2007-02-11

Cerku

Albania

O shqiptar bijuni pishmanit çka keni ba,hynju rruges se gjalle largohunju tradhetise dhe poshtersirave se jeni ka i numroni dakikat e jetes se fundit,ku dot ua shohin sherrin edhe shqiptaret qe e meritijn me jetue ne kete Token e gjelbrume??????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!
Thunju vetes keshtu::Ja gjebur(kofer) largohu nga shpirti im,dhe me lejo te hecim ne rrugen e Perendise.
Kete perseritne tri here ne dite,çdo dite,dhe duhunu mes vedi,,,,,,,,,,,,.......

2007-02-11


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:04, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:35

Drini99

Albania
Pershendetje!
Ngjarje vertet tragjike, ne nje situate si kjo e perseri te vritemi me njeri-tjetrin kjo vertet len shume per te deshiruar.
Mendoj se secili ka pjesen e fajit, por e gjithe kjo do te mund te shmangej pa pasoja. Demonstrata e "Vetvendosjes" nuk e kishte popullin nga mbrapa, nje turme e vogel qe nuk do te shkaktonte trazira te medha sa te intervenohej ne ate menyre.
SHPK-ja eshte pergjegjesja kryesore per eskalimin e situates dhe perdorimin e dhunes. E patolerueshme qe te perdoret gjithe ajo dhune pa kurrfare arsye.
Ngushellime familjeve te te vrareve dhe shpresoj se raste si kjo mos te perseriten.
2007-02-11


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:04, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:36

Trojani ....................shume i dyshimt si drini
Norway

Un per mendimin tem kam nje rrespekt shum te madh per SHPK-n sepse esht policija e jon e par qe del dhe e organizon popullin me ato kompetenca te vogla ejo te plota!!?
Kurse ky populli yn as qe ka pas men as qe ka men, as qe ka qen i organizun e as qe esht i organizun.
!! FATKEQSISHT !!
Un me sa e pash dje shum mir se focat speciale te policis son e kishin barrikadu rrugen me toraba te hekurta te perkohshme dhe e kishin kufiza terenin me urdhur te shtabit qendror te policis se prishtines.
Protestuesit sikur te ishin te verber, sikur te mos nishin se atu ju kish dal policija e kosoves perpara atu ju kishin dal vet vllezerit dhe motrat e tyre per rend dhe qetsi. Demostruesit si me qen vet mbi policin me sy te verber tentuan ti hjekin barikadat duke e thyer ligjin dhe nenqmuar policin dhe urdhrin e pergjithshem shtetror! Si me ka ne bashqe te babes se tyre. Kjo esht turp dhe pa pergjegjsi e te pa vetdishmeve qe me nje grup protestuesish prej ca 3000 vetav te provoj te mposht policin dhe qeverin e kualicjonuar jo te nje anshme por te shum anshme e te zgjedhur nga populli.


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:05, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:37

Cerku Haxhi Latif Krasniqi kuçi
Albania

Sekretari i natos Skefer(Shofer i shqiptareve drejte diplomacis se varrit)
deklaron se dhuna do te pengoje procesin e statusit te kosoves!!Ha haaa sa qesharak qe po behet ky skefter!!

Dhe net njejten kohe thote se procesi qe po shkone perpara ska force qe mundet me ndalue sidomos pakon e Ahtisarit!!!Uh uh--drejte reberise se shqipeve!

Shqiptaret pa djem e serbet pa bishte e pa fajtor kurr ne keto vatra ska me pas rehati dhe spiunat le te ikin sa ma pare sa si ka ngrere gjarperi!

Qeveria e kosoves dhe komandantat e uçkes nuk kane luftue por kan mrezue po shifte sepse nje send çka po shihet nuk do kallauze,secili u ba biznes dhe tani po loze me popullin e vete bile paallaa nuk po iu hane per kopalla!!!
Kush a Bektesh merr vesh!!!

O baca Adem Demaqi

Me ty po bane hajgare ata qe ua ke fale jeten,dhe kush spo te ban hesape,o Mandel edhe zoti a ka bane seri me shqiptar dhe shkojne e zgjedhin kryetara muta qe na kane regjur shpirtin!!O baca Adem:Kur nuk done Mahmuti,as Magbulli spaska mundesi me iu dhurue lumturi ketij populli!
Paq per ty dhe Albinin e ma shume per ata qe e perkrahin pavaresin e shqiptareve!

VDEKJE SPIUNAVE,qelbanakeve jav peshurresha vorrin e spiunave
2007-02-15


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:05, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:38

Cerku Haxhi Latif Krasniqi kuçi

Albania

Shpati

Ori LALE

A e dine qe OKB ja
Ma teper e perkrah nje popull qe ka shpirt me masakrue se sa nje popull qe eshte lepurosh
Shqiptaret po bahen demokrata ndaje nderkombetareve e po u thone demek qe ne nuk dojna me rare shkije e pse neve nuk po na jepni pavaresi?Hamamin tem ju japin pavaresi pa jau qie nanen shkive por ma pari me ua qie nanen shpiunave shqiptar qe nuk luftuan,por ikshin neper dimijat e kurvave te grave te veta,dhe nuk na lejojshin me fuftue kundra shkive kush baba jam jo ore Shpati,por komandantat e uçkes,dhe ata qe po i perkrahin keta komandanta lypin qie nanen e edhe te vdekurit neper voporre e varreza!
E di qe nuk kane me ma botue kete sepse u djege shpiunave qe disa qenefa kane nxen vend ketu siq i kane nxene pozitat ne krye te kosoves dhe po na qijne nanen siq po u ngrehet karuci
Poeti i popullit
Haxhi Kuçi,edhe sharja ndikon ne shpiuna,e pranojn te gjithe shkrimtaret kur e kerkon koha dhe pisat,edhe nepermjete mesazheve po ua dergonja sepse e di qe nuk kane me ma pranue pisat ne forume,por e di qe eshte femer apo paraqitet si femer

2007-02-


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:05, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:39

Beton

Switzerland

Cerku
pajtohem plotesishte me mendimin e juaj i nderuar.

Per mendimin time duhet te organizoim Demostarata sa me shpejte ne gjithe Evropen e gjith boten kunder pakos se Ahtisarit sa me shpejte..

kjo e fundit e spiunave me ka çite me keshe shoku veçse shume hahahh rrofshe shoku
te pershendes

Made in Beton

2007-02-15


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:05, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:40

Anaa

Spain

Cerku ti ke te drejte bac shume po do te ishte mire te dilnin te gjithe ne keto protesta pore derine funde te mujit kemi te dyten proteste te shofim se sido te reagohet ,ngapopullata pore me sapoi shoh une gjerat dhe kontaktoj me njerez eshte fryme shume perqarese sepse kemi 37parti ne kosove dhe jemi bere shpi e parti dhe popullata eshte e ve totaishte ne pergjarje sod llapjanet ne nji gazet kerku n albi kurtit te mos ja falin gjakun e djait te tyre ne vende qe ti kerkonin llogari instuticioneve ,se Fatmire Sejdin e kemi nga llapi prandaj e them kemi pergjarje dhe kete e do hasmi jone .

2007-02-15


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:06, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:40

Cerku Haxhi Latif Krasniqi kuçi
Albania

Anaa

Fatmir Sejdiun e kam pasur profesor bashk me Kurtesh Saliun te drejtes se kushtetutes,te dyte kane qen anuar ne anen kundra shqiptareve dhe ky qeni Arsim Bajram qeni qe ma bente çka po te vyen tye fakullteti,?Me beoni ju betohem ne zot,e dine mir Saliu i se drejtes penale kur Sali Kurteshit ne prani te ketije e disave ja kam pas ngjitur per gjoksi e hudhur per dysheme.

Demostrata ka me pas,por po kethehet koha e TITOS mbrapa ne kohen e vieve 1981 kur une i pata nisur demostratat e para vete me beso ne menzen e studenteve,dhe Hidajeti me Lajqin e moren motoriken qe ua dha per detyre udba,dhe disa ne diaspore e hangren veten duke u azganise,me vjen keq me ua permend emrat sepse nana e tije me ka respektue shume,dhe para disa vjeteve ka nvdekur e gjora edhe pse pakes krenohej per djalin e vete,por prape po ja le perendeise...
Perqarjet kane qen dhe kane me egzistue ndere shqiptar sepse,nje popull qe eshte i roberuar me mija vjet i ka keto te meta sepse nuk eshte fajtor serbija apo rusija qe shqiptaret jene nere sundim te serbeve ?Por fajtor kryesor jane udheheqesat shqiptar qe me ndihmen e nderkombetarev qe po ua japin fjalen qe kane me punue sipas derektivave te nderkombetareve qe ta shtypin kombin e tyre me serbin e grekun dhe bugarin e kane ndare kombin shqiptar qe ska si ma keq!!!Dhe ne Rambuje ata qe e nenshkruan rezul.1244 qe te gjithe qenat kane krijue partit e tyre a nuk eshte e vertete?Qe si tja nisesh nga Rugova,Marku,Edita ,Kaqusha,Suroi,Thaqi,Bukoshi,Kasuqi,Shala;keta jane gjelatet e shqiptareve,si ti vrasin keta tjereve spiuna me ua kepute hordhet nuk kane me guzue me ba za,por kane me ik naten nga kosova,e per shkije,po e ceku me mijera here se me ba e me pranue kosoven vetem nje here keta nderkombetaret,besen bre po ua japi e qen u befsha as shkijet e as RUSET si kemi shqiptaret armiq,por armiq jane amerikanet,anglezet,Italianet,e Gjermanet ne numer nje,sepse ketu u nise coptimi i trojeve tona edhe pse keta bahen kinse ne ju dojna,me sherre e kane sepse serbeve keta ua kane grabitur vendlindjen e serbeve e i debuan neper trojet tona kete e dijne shume mire GJERMANET!!!!!

Edhe nje here po u them se serbet,per serb e per Rus bashkimi i trojeve shqiptare bahet sonte,por mos te kerkojna nga ka bishti por ta gjejna koken,se koka eshte fajtori e keta jane zbatues te kontratave!Po flasi nga faktet e jo me te folurit e te shkruarit e atyre qe te perfitojne nga shkrimet?Une per vete e kam dhene provimin se çka duhet me dhen nje njeri per kombin dhe femit e vete:Kam luftue per flamurin e shqiptaeve e kam mbrojt nga shkiet,dhe shqiptaret mu kan kundervue e jo shkijet,tjeter,kur kam kerkue Republike me shkrime ne shkollen Nermale ne Prizren me 1972 shqiptaret me kane malltretue e sebet qeshenin dhe banin seri,mos u habiteni se eshte e vertete dhe mos thoni se skan pas qare se buke e kane pasur!!!!A shpirti im paska qen i qenit?A nuk kam pasur edhe une familje nane ,babe vella e motra?Edhe une kam mundur tu bashkohem ketyre qe nave qeveritar qe me kan ofrue pozita e pozita,por nuk kam pranue qe te shkilet e drejta e shqiptareve dhe kurr nuk me lejuan qe te punesohem ne profesionet e mija bile edhe me luftue me thane qe me te dal dhembi sa i qenit ti me luftuie kundra shkuve kurr ske me mundur mu vesh ne uçk,dhe ashtu perfundova duke mu kercnue qe nese e gjuaje nje serb polic kane me pas me mue pune?Keto fjale i kam shkrue me mija here dhe kam me ua perseritur gjere sa ti shtie ne frigen e vdekjes,e jo te na sundojn e ta genjejn popullon qe kinse keta na paskan dale neper male e na kane çlirue pisat tradhetaret qe bahen heronje!!
Kam shume per tju shkruar,por per perfundim:
Lufta per bashkim kombetar nuk ka perfundue kete ta dine i mitur e i madhe,dhe pasi te bashkohen trojet shqiptare çdo gje ka me ra ne vendin e vete dhe per çdo gje do te bejme plane si per qeveri,per te ardhmen e gjenerateve dhe planein e nartalitettit,sepse nga friga e shfarosjes dhe roberise shekullore e qone ne drastike numrin e lindjeve,kete e dijne shume mire shtetet e perendimi dhe mos te na fajsojn per as nje te mete qe e bajne shqiptaret ne diaspore!!Sepse vete na shtijn qe te mirremi me gjera qe tjeret te na gjelozojn e te nakundershtojne ne mos pranim si popull perparimtar?Pse e them kete?As nje shtet nuk ka popull te perkryer,bile çka bejne popujt e shteteve qe paraqiten te moralshem jane kombe ma te degjeneruara e me mujt ta rrasin edhe ne goeje!!
Vetem mua çka me kane bere qeveria e Gjermanis,dhe Qeverija e Frances,po ta ndegjojn te OKBes ku dhe ju kam lajmrue si gjygjit te Hages,VATIKANIT?e organizatave tejera per te drejtat e njeriut,as nje gjelat nuk ja kishte bere nje familjes keto gjenocide,gjenocid me kane ba o shqiptar,kam filma te gjalle por ju ore shqiptar po doni peshkun ne fertere,dhe nuk ju dheme juve e une bashk me femit e mi po ziem ne zjarm,por ani vellazni une do zihem e ju kendoni vetem kenget e juaja do u marrin fund dhe tani kur tu shtjerret zani,kungulli nuk shkon per gjithemon mbi uje?Por ndiheni veten ne vendin e juaj,ju kam shkrue edhe mesazhe private u kam shkrue edhe Martin Vules ne amerike,por ai qeshte si nje grue sepse me thonte kinse eshte i nxanur me pavaresin e kosoves kjo ka qen para dy vjeteve,dhe qeshte si kurvat,e dine pisi se kush jam,e ky eshte i biri i Brozit,shokut te Titos nga Tuzi dhe vertete Broz e ka baba i ketije bashkpuntori amerikan,e serb,antishqiptar,e njeh kete mire edhe Sali Berisha e Nanosi.
Me te mira ore popull shqiptar e mos flini por zgjohunu nga gjumi dimeror,se kur te zgjoheni me vonese mos e fajesoni as serbin e as Rusin ,por veteveten!
Leni partit politike se qeto jave kan prue zerzelen por zgjidhene nje njeri qe do te ju prin ne rrugen e mbare,i dini te dashurit e juaj por ju kruhet mu perqit me tradhetar dhe kur po ju hypin pastaje po e bani fajtor serbin????A keshtu nuk shkone
hajte se u lodha edhe une
2007-02-15


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:06, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:42

Trojani ...................???kujt i thote se vlojne si skrraja<,,,
Norway

E more shqiptar ktu vetem vlojm ne si (skrrajat e qenefit) mes veti se kush esht ma i mir e kush ma i keq e kush tradhetar e kush bajraktar i duhur per popullin.
Un per qdo dit i percielli ne forumin STORMFRONT.COM special at te serbis se si manipulon me publikun evropian e amerikan atu serbija me propaganda anti shqiptare ne menyr ashiqare!!!!! Asi ni shqiptar qe e di anglishten mir edhe esht pak i aft me kompjuter nuk hyn edhe kundershton edhe jav qet rrent serbve per ledine,apo me fakte natyrale te perditshme pa pas nevoj dokumte zyrtare apo diqka te till.
Keshtu jemi ne shum te aft me kritiku njeri tjetrin shum trima te mdhej me njeri tjetrin kurse armikut as qe ja zen goja mi ja tha dy fjal kryq.
Qfar mallkimi esht ky tek ne qfar njerz te pa zot te vetvetes qfar koka te leta jem qka presin femijet eton neser prej neve me kto koka te shprazta.
Un per veti nuk e di anglishten mir ne at nivel te shkruj para botes se qeshin me mu edhe me shkrimin tem si mund te ja bej. Por jan kishe 7 milion brenda e 3 milion jasht QYQE te rremit qi e folin shqipen e ka shum prej tyre qe e folin shum mir edhe anglishten e e njohin edhe kompjuterin ma mir se un.
Ku jan kta njerz qe nuk jav sheh njeri as ni shkrim ne forumet raciste ruso-euro-amerikane!!!!!
A spo bajka edhe ne me hap nje forum te tonin racist a? a nuk paska as nje shqiptar te bardh a? apo me at heshtjen ton ja vertetojm propagandat e serbis se gjoja se kta mir e kan a?
O 10 miljon QYQE toka e jon nuk mbrohet veq me gjyks e me drejtsi se qysh ka than zoti per dikan
po ta kish gjyksin sa bjeshkt e nemuna nuk na ban pun.
Nese ne dojm shtet ateher duhet mendjehollsi edhe KOPIL-LLYK, E PERTE KOPIL-LLYKU
Serrbija nuk hjeket me drejtsi te zotit prej kosove por veq me kopilllyk se me kopilllyk jan themelu ne ket vend edhe me kopilllyk duhet perzan se zoti na denon me i perzan met mir edhe na ka denu se skem mujt me jav dha hakin na atyne si na kan dhan ata neve.
2007-02-


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:06, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:43

Cerku Haxhi Latif Krasniqi Kuçi(Arthur)

Albania

Patosi

Me vjen mire qe shumices se shqiptareve iu kan nisur tju kethjellen syt!
Dhe mire e paske ndegjuar jeten.

Edhe diçka dua me shtue:Se pakoja e Ahtisarit dy te treten e ligjimitetit te saj ja kushtone komunitetit serb e shqiptareve si ligjimitet i konsiderone me shtazes!A mos gabova?
A e ndegjuat Ulpiana Lamen se si bluan servilja,kush e qiti ne qeveri e qeni syt ja nxjerret bije komunisti dhe thote :Se vetevendosja po ja prishe rrugen e pavaresi se kosoves!!!!Dhe vazhdone me tutje bushtra:Se ne pakon e Ahtisarit shkruan qe kosoves i ipet e drejta qe ta shpallet pavaresia !!Nga kush?Nga serbet?!!!!Dhe akuzon Vetevendosjen qe ka ushtrue dhune ne polici!!Sa qudi,thuhet nje fjale:I ligu prej te fortit gjithmone eshte ne rrezik,dhe ujku i thote deles pse ujin ma trubullon ti!!!Kurse uji shkon tapjet a!Kjo eshte politike,edhe me te vrare edhe me te ba fajtor!!!Por me habiti edhe ky fare Berat Buzhala,kryeredaktor i gaz. exspresi,here qalon na njeren ane e here ne tjetren sikur bir komunisti,sikurse Ulpiana Lama i kishin kordinue fjalet.

NAIM MALOKU ish oficer i TITOS

A ky bir qe kush e pruri qe te bahet komandante i uçkes??A po e shihni se me sherr e ka pas si Thaqi,si Fatmir Lima,si Ramush Haredinaj,te gjithe paskan qen tue bashkpunue me shkie dhe bijau popullit shpirtin te fyti,perzin nga kosova dhunojau grat apo motrat e shqiptareve,plaqkit popullin duke ja que ne goje serbeve dhe shpiunave qe e udhehoqen luften e ndyte e bane shaka me Mandelen Demaqin komandantat,por ani se mire ja keni ba e po ja bani qe nuk ,u kethehet e met jua .......
Prite Naim Maloku prite se je dhe ke qen klysh i SLLOBES e i TITOS ke hanger ne sofer me ta dhe te vjen era derrit!!!A çlirimtar e majmunata!!

Rame Buja nuk e beson pakon e keti derrit Ahtisarit.Sylla eshte duke endrrue sikur pula ne kokrrat e misrit,here thote ashtu e keshtu!!!!

Ilir Kulla nga Tirana thote:
................................
Sipas pakos se Ahtisarit,transformimi i TMK ne te ardhmen do te kete plane te kufizuara si ne armatim me pushke e revole e per tjeter gje me fshie bythin,dhe ne numer ne njerez prej2500 vetave,qe keta kane per detyre me i çmontue minat qe ua ka lene serbija,dhe apeta qenat qeveritar shesin pluhur ne syt e popullit bre zot dhe plumi i kapt ne lule te ballit!!
Edhe per se fundi te gjithe qeveritaret (Ulpiana,Naimi,Berati,e te gjitha parit e kosoves edhe ky Shuk,per demostratat e vetevendosjes thone se faktoret do te zbulohen dhe njerezit qe mirren me kete pune jane duke e zbardhur dhunen dhe vrasesit ,ku pritet qe fajtoret te dalin para drejtesise?????huhuhuhuuuuuuSi me u thene,dikush e kerkonte nje lepur dhe dikush ja bani qe bre ku e ke qatje!!Ai i thonte jo qe ku e ka ferkemin!
O njerez keta qeveritar kane pervoja te medhaja,dijne me te qitur here ne shoshe e here ne derrma,dhe nuk mundesh mi marr vesh,sepse edhe kur e vrasin dike qeshen dhe te thojn zoti te laft shnosh e zoti e vraft kush ta vrau njeriun e shtepise?!Keta edhe te vrajne edhe ne mengjez te vijn e te shprehin ngushllime,dhe si merr vesh,si merr vesh se nuk dojna me iu hakmmarr,sepse vellazer i keni duroni more!
......................................................


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:07, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:45

Cerku Haxhi Latif Krasniqi kuçi Arthur
Albania

O vellezer
A nuk po i shikuat filmat e gjiruar kur POLICIJA e kosoves i provokojshin demostruesit?Si A nuk e shikojshit kur policia u meshonte atyre mburojeve te qamit qe e mbanin para fytyres dhe me palica i meshojshin,a nuk eshte kan kjo nxitje nga ana e policise se kosoves,ky provokim ka qen nxitje qe demostruesit tu bene sume ne ta!
Uçk uçk uçk britni pse po ngoni,po a nuk kan qen uçk mu keta poolcia,dhe Naim Maloku(.JNA.).. fsheee?HahaaaaaHudhene brengen per gazmore,se mu tranue se kam mendjen!Sepse vete populli po i ngrite qeveritaret,apo edhe kur vetezgjidhen nuk i kundershtojne as me fjale as me demostrate!
Pema pa u pjeke nuk bjen ne toke,dhe farat e saja e sigurojne ardhmerin!
2007-02-


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:07, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:46

Cerku Haxhi Latif Krasniqi kuçi arthur
Albania
Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Numriser0001bg4
O burra shqiptar

me 1991 mbahej referendumi gjithepopullor per pavaresin e kosoves,Dhe shumica e popullit te komunes sime ne kioskun tim votonin.Dhe policia shqiptare keta polic qe po mi vrasin vellaznit e mi qe po kerkojne pavaresi apo bashkim me nanen shqiperi;,Ma thyen kioskun kinse per te mi nxene fletvotimet,dhe te nesermen polici rrugor Ganiu e lejmroi thyerhen edhe pse iu luta qe mos ta beje kete,ai i thirri dhe erdhen e me lidhen duke me hudhur ne kerrin e tyre duke me thene se une e di se kush ma kan thyre kioskun?Policet qe me morren eshte ky Skender Krasniqi,dhenderr i Suharekes,apo burri i kangetares Hajrie Kryeziut,dhe njefare Basriu,ja fotoja e Skender Krasniqit,ky ka qen polic ne Therande(Suhareke),tani polic ne Prishtine,dhe pasi me liruan nje polic rruges me tha se policia ta ka thyere kioskun per me ti nxane fletushkat qe kane votue te ti per referendumin e pavaresise se kosoves!!!!!Dhe tani çka me fole
Folni ju:::::

2007-02-18


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:07, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:48

Clarion
Usa

Ne shqiptaret nuke jemi ne kete gjendje tragjikike si kombe rasishte -- te coptuare ne 5 shtete me papunsi mbi 50% etj.
Une se di pse neve shqiptarve na mbetet hatri ose zemrohemi ne Turqe ,Greke ,Serb etj kure ne jemi vete armiku me i madhe i vetvetes ndersa presime te huajte te na trajtojne drejte .
Aje poppulle qe nuke e done dhe rrespektone veten mose te prete kurre kurre rrespekte ase drejtsi nga popujte tjere .
Nuke eshte hera e pare ase e fundite qe shqiptari e vrete shqiptarine .
Ne jemi populle qe flejme dhe vetem flejme dhe ne vende se ta trasojme(ndertojme ) ardhemerine tone i lejme te tjeret ta trasojne ardhmerine tone dhe pastaje ankohemi se te huajte nuke e kane trasuare ardhmerine tone si duhet .
Ne jemi populle i perqare ,i pa organizuare ,i pa shkolluar ,pa shtete funkcjonal ,pa asnje interese kombtare ,pa ligje te forta kunder korrupcjonit dhe krimit etj
Sote ase nuke vlersohet nderi ase sinqeriteti e kto jane baze per krijimin e nje shoqerije te forte .Me poshtersi dhe vrasje dhe droge dhe korrupcjone nuke do ka ardhemeri .Pakoja e Ahtisarit eshte shume e mire kure merret parasyhe se shume shqipatare do te donine qe serbija ta ripushtone Kosoven .Mose te harroje se ne Kosove ka pase shqiptare qe fotografine e Milosheviqit e kane mbajte ne balle te oxhakute .Serbija nuke do te kishte pase mundis ta mbane Kosoven te pushtuare me shekuje po te mose kishte pase shqitpare ose argate ne Kosove .Me qindra e mijera shqipfolsa ia kane sherbyer Serbise --nese krahasohet numbri i atyre qe kane punuare per atdhe dhe atyre qe kane punare per Serbi ju garantoje se me shume ka pase te tille qe kane puanre per Serbi .

Me falni qe dola nga tema .

2007-02-18


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:07, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:49

Cerku Haxhi Latif Krasniqi kuçi arthuri
Albania
Motrave tona jo qe ua pruren punen mi ba ka dy burra,por nga 170 burra te tana kombeve!Kete poshtersi ja bani te mundur komanda e UçKes,dhe luften e tradhetise,dhe dobesia ma e madhe eshte niglizhenca e popullit?Sepse hajte po e pranojme qe kinse luftuan luftetaret?Dhe pallu neper sheshe uçk,uçk!!Ata qe luftuan penjemend shkuan e vllaqiten si qeni ne vreshte,dhe po na kullotin ata qe na shtypen!Hajte atehere serbit ja linin fajin,a tani?Keta kane qen qe vete na kan vrare e lane serbit fajin!

Fole e rruje ve a veja a ka lesh?Une po u qesi argumente te gjalla,dhe e ngreri magarin ujku e magari thonte inshalla jam ne enderre!!

Kur une nuk kam çene i mire per popullin shqiptar edhe perendija me iu zbrite ne mesin e shqiptareve nuk keni me tikirellur,si jeni dhe vllaqiteni,sepse po shkoni mbas atyre qe po ju debuan nga KOSOVA,mbas atyre qe ju plaqkiten,mbas atyre qe ua pruren punen me ju dhunue policia e serbit dhe disa te UçKes!!!

O shqiptar,e dini kush eshte ai njeri qe ju pavaresone por nuk ua kana e verteta se u dhimbeset jeta me luftue,dhe peshurrne UçKen,e çohunu i madhe e i vogel nese e doni mu pavaresue apo mu bashkue me nanen e juaj shqiperi,por edhe ka ka shqiptar qe nga shqiperia duhet te ngriten e ti kerkojn copat e tyre te ndara,dhe krijone USHTRIN çLIRIMTARE POPULLORE,e lene uçken e hordheve sepse kjo ka qen pjelle e shpiunave TITISTE siq po shihet!!!Populli duhet mu que e me ia dhene kesaje qeverie ate se çka e meriton e sa i perkete serbise,e greqis e bugarise mos iu tuteni,sepse armiku i brendshem eshte ma i keqi se dhembpiresi i nates!Po keta jane dhembepirest e juaje!!!A jeni ka kuptoni??????Apo duk doni me zane fajtorin por doni ta zini ate qe ju keshillone ju done?????E mi thene fajtorit hejeee pash zotin vetem na lejo te jetojna edhe naje dite se kete qe po na meson ja kajme nanen......Ani bre ani veq keshtue vazhdoni.
O hajdeni bre tju çliroje,ju:jo ti hyne e çlirona!A hrdhen ma lepifshit,a moret vesh mjafet ma keni qit per birat e hundes tamblen e nanes NAXHI,e tani qone bythuqken shqiptar,sa nuk ju ka bamur voneeeee,se ju dele gjumi sikur magarecit kur te mbesi vetem ne koke me kocka!!!!!

Une po ua tregoi GJELATIN e juaje,ju po e kerkoni FERKEMIN e lepurit,dhe po iu turreni atij qe po jua done te miren.Nuk po mundem me ju kuptue,por e di nje qe ne kompjuter nuk ka shance me lexue i shtypuri shqipetar,sepse ai nuk ka buke e ku i dele rend mu marr me internet!!! O ZOT i rrenave e i perfenave!!!Shkruani magji,e banjuni magji ketije popullit te shume pervuajtur e te perveluar nepermjete tradhetirave vellazerore,........
2007-02-19


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:07, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:50

Lueji
Macadonia

O shqiptar Zinu Zinu si xhapini ne tegell...

Edhe ket ja arriti ta bej politika e flliqur e serbit...
Po krijon Shtet te vetin ne nje shtet te ri qe po themelohet, kjo sa e kuptoj un eshte se, kur ti vij rasti prap te veproj kinse ne mbrojtje te popullit vet e prap nje shkatrrim per shqiptaret dhe rikthes ne at te kaluaren...
Ku jan zerat e mases te ciles ju eshte dhen zeri per ta ngritur , dhe per ta shpreh at qe eshte e pa drejt se ne vend tendin mos te guxosht te dirigosh at qe eshte me pakic...

Po degjohen zerat e serbeve... po ku jan zerat e shqiptareve qe e kan len anash te kaluaren kjo eshte gabim qe sfalet... or burrat e dheut hedhjani ne sy ate te kaluar qe ka ber aj shpyrt prishte ne token shqiptare mbi popullin ilire,,, se mos perfillja e tkaluares apo mos kujtimi i tkaluares te sjell ne nje qorrsokak... e te shprhet ajo qe nuk ka vend me shkel me kembe serbi ne token shqiptare te derdhur me ton gjak e me ton lot, me ton vuajtje e me ton dhimbje...
2007-02-19


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:08, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:50

Drini99
Albani

Pershendetje!
Cerku, edhe disa pseudonime tjera qe po i perdor por gjithmone te njejtin shkrim e ke. Cka e ke kape kaq keq me UCK-ne bre burre, leji njerezit secilin ne punen e vet.

UCK-ja nuk e ka pushtetin ne Kosove as njerezit qe e kane udhehequr UCK-ne, ajo as nuk ka qene e krijuar prej Titisteve e as shpijunave. Mendo pak me koke, cfare arsye do te kishin titistat e shpijunat me kriju UCK-ne, mos ju paten merzite fotelet e buta aa, shkinat aa, shkijet aa, serbija aa... e shume shume tjera ???
Keto shkrimet e tua jane propagande antishqiptare.
2007-02-19


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:08, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:51

Cerku Haxhi Latif Krasniqi Kuçi
Albania

Drini 99
Pershendetje drini nga K...e Prizrenit

Mos je ka punone ne sigurimet e pronave?

Me fale pakes shaka te lutna!

Jo qe ketyre ju kan merzit fotelet,as shkinat,!!!

Por po te pyesi tye:A cili shqiptar eshte antishqipetar?Ai i cili deshiron te luftoi kundra armiqeve,apo ai i cili te kercnohet e te thote se nese organizon e i lufton serbet ke me pas pune me neve dhe me te thane se kush mutin je ti me organizue ndonje sulme ndaje shkive e me te etiketue si tradhetar.Dhe me te ardhe ne shtepi e me ti que fqinjet me te tregue se me ba e me gjuajte ne serb kena me te shpalle tradhetar.
............................................................................................................................................
Jep per kete pergjigje

Apapaaaa çfare propagande zotni e une jo zotni por nere zotnit kam qen jo qe ma kan pire fenen,por ne pune sme kan lejue te punesohem?Kush?
Qe nga komiteti krahinor e gjere tek kuvendi i komunes,dhe mu ata qe e ken udhehequr luften uçkes Uke Bytyqi a ka qen ne OBI te Shirokes sekretar i PKJ ne kete organizate,dhe kur kam konkurue, ne pergjigje me ka shkrue :Se nuk i plotesoi kushtet moralopolitike..,Bashk me Fadil Hoxhen ma heret ky Fadil coftina qe (UçK)TMK e vorrosi me nderime ma te medhaja,kush na çenkan keta ish luftetar te uçkes?.As ne arsim nuk me kan pranue,keta qe edhe sot jane drejtor,me keshillin e arsimtareve!çfare shkrime tjera deshirone ti nderuar qe te shkruaje mire per keta tradhetaret?Ma ngadale!!!

Po ky Fatmir Lima nje soje siq ma kane bere keta qe ti permenda beshk me Uken, e tjere nuk me pranuan ne lufte kundra shkaut???A deshte ti lavderoi?Y pafshe hajrin nese te pelqejne,dhe bani miq!Ti a e ke njohur ndoje njerin nga komandantet,a ke qen neper granatime ty pas frige si nga shkijet si nga uçkeja,a te kane rrethue te UçKes e me tu kercnue qe nese bane e organizon ndonje sulme ndaj shkive kena me te likvidue me familje,dhe tani me thojne here ashtu e here jo ne kerkujna si kemi thene qe mos me luftue kundra shkive ,a done argumente e jo ererima me fale se me depresionove!Edhe qindra here kam me shkrue po me te njejtin tone hajni hajne,tradhetari tradhetar e qe popullin po e genjejne e mashtrojne me ,me sehire kjo qeveri. Nuk i kam faje ketije popullit gjytyryme,dhe qe i frigohet ma teper tradhetareve se sa serise,dhe nuk hakmirret ne tradhetar por vrapone ne shkije,e tani shkije e tradhetar po bahen bashk dhe po e shtypin popullin shqiptar si ma lehte e ma mire.Dhe keshtu kurr pavaresin skeni me pare, pos neper endrra,!!!!!Vollkerin a e ndegjuat?si ju maron qefera,se po pavaresohet kosova veq fleni,Surroi tani po thote:Se kosoves i duhet ushtria dhe duhet me cek ne Vjene hordhen,sepse treni ka shkue ne Beligrad,dhe gjumi po u dele kur po u hyne kungji!!!!A pakes me ngadal zotni,une mundin tjeret vijedhmena mundin,dhe shpallur mua tradhetar,une lufto per flamur e tjeret heroizmin,une kerko pavaresi e mua me burgos e rrahur policet shqiptar keta qe kane qen komandanta????Ua kam permendur me qindra here dhe me mijera here kam me ua permend le te me ndegjoi jo vetem zoti,por dhe bota se çfare populli eshte shqiptari!!

Heje a je njeri? A ke ndonje ndjenje te njeriut,a ke zemer,?Une per shqiptar veq shpirtin qe se ka marr i gezuari,zoti e dine e dini qe te gjithe . E ju ,kundra meje?Pse ?

Ti qe thuash se keto Fjale jane antishqiptare, nuk jane antikombetare,por jane fjale ANTI TRAFDHETAREVE shqiptar .Keso fjale mi kane thene edhe ne kohen e Fadil Hoxhes ne zyren e vete ne komitetin krahinor,qe une jam kontrarevolucionar jugosllave,nacionalist,iredentist,dhe me thonte se gjere sa eshte ky regjim ti kurr ne pune ske me mujte e me u punesuar!!!!????çka po doni ma teper nga une???????A po doni ju me u perfen me kangetarkat e kurvat qe jane dbue me shkije si ne kohen e Rugoves dhe gjate luftes,e une me ua prue Pavaresin?Hajte beg se keni me gjete hendekun e merituar!Dhe perkrahni ata qe ju shpetuan drejte humneres,ata qe luftuan Pavaresin,ata qe luftuan patriotat,,,?Edhe ndihma humanitare kur u kam prue mijera shqiptareve ,per ty une çenkna antikombetar ;,Neper granata kam shkrue e kam marr ilaqe per popullin dhe ndihmat ua dorezuan shkive dhe kush u shperndaui ndihmat ?shpiunat shqiptar!!!Pse keshtu gjere kur ky popull te shtypet nga tradhetaret????Une edhe nje here po te tregoje:Kur kam luftue per republiken e kosoves,me kane rrahur keta polic qe edhe sot jane dhe kan qen komandanta te uçkes a je njeri apo kan po done me ta mbrojte o dahi?Ata qe e deshten kosoven,ja rrasen dhe shkuan ne boten e enddrrave,neper varreza,dhe u ndertuan lapidardha,duke ua lene femit sokaqeve,e keta bejne tregeti me deshmoret(babat e ketyre) se sa duhet me ju pague ne muaje femive te tyre nga 250euro,...Kurse keta neper fotele si perpara ne kohen e Rankoviqit,edhe sot poveteshpallen si te burgosur politike nga RTK si Azem Vllasin etjere,e me pagesa ka 2500 euro ne muaje e tjera peshqeshe!!!

Keta jane qe edhe ne kohen e Sllobodanit na thonin çka hamami po kerkoni ma mire,çfare republike,çfare kushtetute,?Kurse kushtetuten e kemi pas a pisat nuk e kan dite qe e ka kosova e ka pasur kushtetuten e vitit 1974????Edhe tani e genjejne popullin ate popull qe keta e kan pas shtype ne kohera ne kohen e titos,dhe tregojne se kosova po shkon drejte pavaresise,!!!Keta lypin prere ne koke bashk me femijet e tyre e me farefisni,sepse rrenje e felliqet jane vetem etileni ketyre ua thane faren, sepse jane morra te keqinje!!
Rroft populli i roberuar shqiptar
Rroft Albin Kurti profeti i arberit
Rrofte Mandele Demaqi
ngritu ore popull ,bashkonju Vetevendosjes dhe vetevendosni per ardhmerin e breznive qe do ti leni pase?E mos tu mallkojn femit e juaje,e tu peshurrin tek varret
,per serb moti ishte pavaresue Kosova apo bashkue me shqiperin nane!Hajt e bal se qeni i keq e bjene ujkun ne kope te deleve,dhe burri i poshter ja bjen gruas jaranin .Edhe tradhetaret shqiptar nuk na lene drite me pa driten e Pavaresise,a per vete per here e paten qeverisjen ne duaret e veta!!!!

Nuk e dinja sa je i vetedisuar more jo vetem ti por populli i roberuar?
Allahile mos u preke se nuk po te drejtohem tye personalishte,por spo kam çka mi ba samarit e po te hudhena ty!!A e sheh ti mi shkruve pese rreshta dhe sa nxorre nga une?

Tung,tung
2007-02-19


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:08, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:52

Trojani
Norway

O Cerku ti je vetem nje revulocionar kunder revulucionit!!! ti kerkon qohuni burra ta qlirojm vendin e ta lem uck-etj, etj Kur uck deshi ta ngriti popullin ne kemb menxi e bani nje ushtri prej rreth 20-30 mij vete nga nje popull prej 7 milun brenda e 3 milun jasht dmth 10 miljon gjithsej. edhe ajo ushtri e ndane ne dy divizjone ne UCK dhe FARC
qe shumica i ukishin veshen UCK se. ku ishin te tjeret??? nga 10 miljon duhej te behej nje ushtri prej 300.000
frymve mas se paku!!! Ku ishin te gjth ata te menqurit qe nuk ju bashkangjiten UCK -se mos vall ner fistanat e grave te veta.apo neper qajtore e kafiqa. Ti thua se gjoja se Titista paskan qen krejt ata qe e udhehoqen uck-en!!!!????
Po qka mendove ti a njerzit qe kurr nuk kan qen as ne shkoll e as ne pun te kohes se Titos me udheheq at luft a? a un qe i kisha vetem 18 vjet e kurr nuk kisha qen as ne studime e as ne nje pun te shtetit se nuk e arrita jugosllavin e Titos qe te punsohem, un ta kisha udheheq at luft a? Po qka je ka thu more lugat i nates a qka po te doket ty vetja se je ma i paster se te tjeret... a ti nuk e paske hanger buken e shtetit te Titos kurr a? A ti nuk koke ul ne bankat e shkolles te shtetit te Titos a? A ti kurr nuk paske shkel ne token e kosoves ku u udhehoqe me pa dashje shumice nga shteti i Titos a? a thua ti se paska ksn duht me ardh nja 100,000 bashkatdhetar vllezer nga Amerika qe kurr nuk e kan henger buken as nuk kan qen ne shkollen e Titos me qliru kosoven a ? Se gjoja se keta qka jan ketu qenkan ish buk hangesit e Titos! se paskan jetu ne kohen kur ka jetu Tito edhe qenkan qe te dy miljonet te gjith tradhetar..
Po Sllovenija, Kroacija e Maqedonija me oficira e gjeneral te kohes se Titos e beri shtetin ata nuk ken tradhetar per popullin e vet vetem te tanet.
Eeeej more skrraj e qenefit trdhtar mbi tradhtar kush ta paska mesu ty alfabetin e gjuhes shqipe qe po dishe me shkru kaq mir sod a mos shkollat e kohes se Titos!?
Tash si pas keti personi kush paska qen i punesuar apo i shkolluar ne kohen e jugosllavis nuk paska pas te drejt me kerku shetet as te drejta te veta se paska hanger do her po buken e ati shteti....
Ti je vetem nje smundje psiqike e popullit ,nje trillues , nje magjistar qergash i pa mshir qe me nje shkrim te ndotur ja jep nje lug helum popullit per qdo fjal qe e thua ne shkrimet e tua.
Ti e ben FATMIR LIMEN "Tradhetar" Fatmiri esht nje i shqiptar i rrall i races arike qe me spikatjen e ti dhe mprehtsin e ti mund tija qesim botes perpara duke ju then se ketu jam un SUPERIOR e jo serrbo-mongolet qe kan ardh nge rrota e sames per te na sundu neve,se aj ne gjyegjin e ti u tregue si EVROPIAN i vertet dhe qe nuk luftoj as pak me shum se per te drejten e kombit vet "PER RODIN E VET" si thet populli ne gjuhen e vjeter dardane (d.m.th Racen e vet autoktone) .
O njeri secili kena te drejt ti kritikojm qeveritaret tan qe sod qeverisin edhe un jam shum kritik per punene e tyre qe e bajn esht shum e vertet per te gjith qe qeverisin i kan edhe kriteret shum te medha nga vet une, por prap ata jan ne un e ti ata jan ata me te miret se Fadil Hoxha i dohershem , Azem Vllasi me Kaqushen ishin me te mir se Fadili e Ali shukrija ?! Ibrahimi ishte ma i mir se Azemi e Kaqusha?! Hashimi e Fatmiri erdhen si edhe me te mir se Rugova!? Tash del Albini se me i mir se Hashimi Fatmiri e Surroi e te gjtih keta te tjeret??????? D.m.th secili vjen me nje produkt me te mir politik se te tjeret por nuk duhet ti quaj te tjeret para ti si tradhetar te kombit se ndoshta esht vet ai?? Nje dit do vjen prap nje tjeter qe e quan vet Albinin si tradhetar.!!!
Ne duhet tju kapemi kriterev e jo tradhetirav!? Vetem nga kriteret permirsohet produkti se nese te gjth na qenkan tradhetar ateher ne qenkemi te gjith tradhetar se keta djem kan dal mu nga zemra e popullit ashtu si ke dal ti......
2007-02-20


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:09, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:53

Cerku

Albania

Trojan(x) e sikur Drini po me fukesh me magelonazhe
....................................
Une jam antirevolucionar kunder revolucioneve te spiunave.
UçK ja,nuk ka pranue shqiptar te njemendet,per kete ska mujte mi grumbullue mbas vedit ma teper.
Tani ska uçk,por Ushtria e vetevendosjes se shqiptareve ,ne emer te perendise,dhe nje milion ke mi pare duke u kacafyt jo me shkije por me keta shoket e tu qe po i perkrahesh,me TITISTAT lufte kemi apo si ti quaj komunistat e rugoves e te fadilit,dhe marksistave!!!!!
Popullit spo i lini vrime askund qe ta filloi i gjori luften e vetevendosjes,por po i dilni perpara dhe po ja nxini frymen,e lene FAJIN serbit
Une skrraje po,por ti i ish bir komunsti,ska uçk,por ushtri e vetevendosjes shqiptare ne emer te perendise.
Ti vete po nxihesh dhe thuash a me udhehequr ata qe nuk kan qen te shkolluar ne kohen e RANKOVIQIT(titosit)Ti vete po tregon se spiunat shqiptar me shkolle ma dreqen e ma me pervoje se si me ua ripertri roberin dhe mos mi kuoptue populli!!!U

Une kur sja kam dhier buken e TITOS,por e kam mbajte me forcat e mija familjen,e ti ua pafshe hajrin ne nje varr spiunave shqiptar.
Une jam ule ne bankat e shkolles ne kohen e titos,por une i kam shkekerdhue mesuasat serb,dhe mesuasat shqiptar u hakmerreshin ne mua sikur shkau( demoni)mu keta qe prape i ke ne arsim.
Ata shqiptar qe jane ne AMERIKE kan ik prej qeveritareve shqiptar te kohes se Titos(Fadil Hoxhes,e Rugovaseve),dhe u takon qe te kethehen nga amerika dhe tua shprishin qerdhat e ketyre pisave qe ua mbrone bithuqin.
Pakes ka shqiptar qe ja dojn te miren ketije kombi,por kan vlere me qindra miliona...Sllovenin mos e krahaso me shqiptar kuzicasha,sllovenija u que i madhe e i vogel,nuk e shkelin popullin e vete siq po na shkelen keta si ne kohen e titos,ne kohen e rugoves,ne kohen e luftes na udhehoqen dhe tani spiuna te nderkombetareve bitha dreqte.

Nga kush iku: Ismail Qemajli?Noli,Fishta,Une,??A fole=
Vetem qeta qeveritar te kohes se titos shqiptaroviqat edhe sot jane duke e krijue nje mini jugosllavi a mos je qorrue,apo je i paguar si polic i sigurimi kosovar qe ti pergjon njerezit qe dojne me que amanetin e te pareve ne vend qe kombi yn shqiptar te bashkohet?
Ti thuash qe spake krye shkolle as ne kohen e titos dhe as te sodit qe ta udheheqesh popullin ne lufte per tu çliruar,a demon qe qenke,dhe po dike me fole e me dhene verejtje per gabimet qe po i bajkna ne shkrime;mos je nga qosoviqat mi mesue se si me vdek tjeret e ti mu meshef ne biren .
Une nuk jam trillues i askujt por helem per spiunat qe disave ua kam dhene ate çka e kan merituar dhe ne rts.
Po eshte e saket:Kur mua FatmirLima me quajti spiun,dhe po keshtu edhe serbet(Millan Shipka )kur me nxuren me thane a i ke fole keto fjale ne komanden e uçk)kush me shpionoi?Baba jem qe me ka vdekur?Dhe po ky Fatmiri yt mi qoi policin e uçk dhe deshten te me çarmatosin qe nga ta e bleve 1600dm dhe mu kercnuan qe nese baje e organizoi ndonje mbrojtje te popullates kam me pas pune me ta,ketu jane te perzier edhe te mit e di mire,sepse ai qe i ka bajtur arme fatmirit tend,disa muaj perpara ne bashkpunim me shkije ishin ne pergaditje me me vra shkijet,?Baj bythen more spiun i komunistit
Per qe thuash se Fatmiri paska aftesi,shitja keto pordha shokeve dhe tucave shqipetar,dhe qe thuash se botes mund ti qesish fakte nga fatmiri,mos u mundo me marue petulla me shurre,se bota nuk e hane siq po mendoni se e morret kete popull ne qafe e zoti u vrafte.Kujt po i maron fena rrena qe botes do ti thuash se ketu jam une baba dem superior,vritni vellezer shqiptar e thuani ne e çliruam popullin kujt i bane sehire ?Vetes bani qe te ka kaplue dreqi shejtani dhe lutju perendise qe te qlirohesh nga Kofri yt shqiptaro mongol.
Qka i tregoj botes qe luftoi lima?Ne gjygj ai nuk u denue,e shoku,ushtari tije,...Lima perfitoi nga populli pare nga ndihmat qe ia detikuan ne gjirollogari dhe u ba padron.Dhe e di une e dine lima sa ka luftue,ti keto pordhat e tua mundesh shqiptareve te tu tua shesesh rrenat,e botes nuk ke shance mi shite ,po te kishte luftue limaqi,si kishim mbi koke treqind shtete .

Per çfare race autoktone flet more ,ti je ne thonjeza nacionakist ,nxites i poshter qe meshifesh mbrapa perdeve dhe prete momente qe si te perfundoi diq te kyqesh , skam çka e lodhi gojen.Si thuash?Po kush more e ka zgjedhur kete qeveri titiste qe te tane kane qen spiuna,qe te gjithe cili eshte ne pushtet te kosoves e gjere te ai qe fshin qenefat:Rrofte ushtria e vetevendosjes shqiptare e profetit Albin Kurti?,a po di tani me te shkrue kjarte?
Per kritere qe kan te dobeta e dine ti mire a?Po shkollat e ketyre qeveritareve eshte per mua me fshier bythen ne WC,e shkollen e kan ne shpirte me punue kundra shqiptareve e ne gjepat e vete.
O krye laker,si thuash se Azemi ,Kaqusha,Shukria,Pula,Rugova,Blerimat jane ma te mire se Fadilat,po keta jane pjelle e tije,keta na denuan dhe po na denojne!
Marre te kofte,ti thuash se Hashimi ,Fatmiri jane ma te mire se Rugova?Si mendon qe dolen ne male dhe i zbatuan rregullat e rugoves,ti a e dine qe te dyte kane qen ne LDK,dhe me 1991 ne Skenderaj ky Thaqi ka dashte me dhune me u ba kryetar,sa ishte ne Tirane ky fare Ademaj!!
O sakat truri ti thuash tani do te dele nje ma i mire se Hashimi ,Fatmiri Surroi me emer Albini!Dhe mbas ketije Albinit do te vjen nje tjeter me emrin XXXXXXX e mbase XXXX cili XXXX ?Ti o kokelaker çenke ma i keq se une ti nuk paske shpresa per çlirimin e popullit shqiptar fare!Ti qenke ma i poshter se une kundra spiunave!!!

Ti qenke une e une qenkna ti

Nuk kam tjeter çka shtoi

2007-02-21


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:09, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Perparimi Mer 28 Fév - 9:54

Cerku
Haxhi Latif Krasniqi kuçi
Albania

Anaa
..........
As 40 perqind e popullit nuk ua ka dhene voten kesaje qeverie,por keta u veteshpallen nga familjet e ngushta,dhe i plotesuan edhe per ne votat. Eshte ne pyetje propaganda e ketyre bashke me dhunen.Le ta deboje populli kete qeveri nga pushteti me demostrata te perditshme qe ti thote vete populli se ne nuk ju kemi zgjedhe si qeveri sepse ju edhe ne kohen e serbise dhe te titos na ka distancue nga jeta,..Besen po ua japi shume shpejte Kosova do te pavaresohet.Dhe nderkombetaret do ta kuptojne vuajtjen e ketije popullit te shume vuajtur.
Qe sa vite shkuan me keso genjeshtra ?qe sa vjet perfundoi lufta?Pse kosova me u zhagite kaq shume e duke kalue dite ma te tmershme si shtaza?Sa shtete u krijuan nga shperberja e ish jugosllavise,e kosova nuk po mujka me u pavaresue!Ku eshte faji?Mendoni me logjiken e juaje te shendosh,apo pushoni dhe humbene nje dite dhe bisedoni me veteveten,merrni lexoni te drejten nderkombetare publike ,dhe ketu do e shihni se si pavaresohet nje popull i roberuar ,apo si ti bashkohet nanes se vete te ndare.

Anaa:Kjo qeveri e titos ka punue per nje autonomi per shpirtin e vete si ne kohen e kralit,te titos,te sllobes,dhe tani ne bashkpunim me nderkombetaret,shume here po i permendi te njejtat fjale por e lypin gjere sa te hyne ne shtosin e jetes se vertete tek kjo qeveri dhe ma teper tek ky popull.
Anaa
Mos e prit Launeshen ,sepse nuk i paske lene mundesi qe te pergjigjet, nuk paska mundesi me dale ne drite.Kjo nga tuta po fliska sepse ja paska ba ndonje pasuri me dike e tutet qe ja konfiskojn te vetevendosjes,a dihet se çka ka mi prite tradhetaret!!!Ne çdo shtet tradhetaret virren ne midisin e shesheve te qendrave te qyteteve,dhe ate me kembe perpjet e koke teposhte,qe eshte nje lloje peshkimi!!!

2007-02


Dernière édition par Perparimi le Mer 9 Juil - 0:09, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Demostratat kundra pakos se Ahtisarit - Page 2 Empty Re: Demostratat kundra pakos se Ahtisarit

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Page 2 sur 3 Précédent  1, 2, 3  Suivant

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum