Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981

 :: politika

Aller en bas

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 Empty Debat publik lidhur me demonstratat e 1981

Message  Perparimi Mer 2 Juil - 12:42



Kujtim Kurti
2 juillet, 13:19 ·
DEBAT PUBLIK...
Nje kohe te gjate,po vrejme nje konflikt verbal,ne mes te Z.Haxhi Kuçi dhe Z.Reshat Badallaj,duke e etiketuar njeritjetrin pa fakte dhe argumente,si bashkpuntor te UDB-se (BIA)
Por,per mendimin tim keta dy,kane kontribuar per clirimin e Kosoves sipas menyres se tyre,dhe nuk jane bashkpuntor te sherbimeve intelegjente serbe!
Per kete arsye,por e hap kete debat publik,qe secili te jep mendimin e tij per kete problem verbal...
Qdo koment ofendues ndaj njeritjetrit,largohet automatikisht nga ky status,dhe vetem komentet qe bazohen ne fakte dhe argumente lejohen ketu.
Ju deshiroje sukses!
J’aimeJ’aime ·  · Partager
5 personnes aiment ça.

Haxhi Kuçi Une Haxhi Latif Kuçi i lindur ne suhareke me daten 18.08 1955,,deshroja qe para popullit tim tua tregoj veprimtarin time qe kontribova per te miren e shqiptareve dhe per nje dite ma te mire qe nje dite ky popull te rroje ne liri sikurse popujt e botes.Ja nje histori e vertete e imja;Me daten 11 mars te vitit 1981 une jam ai student qe ne menzen e studentave i nisa demostratat si shkak i nje qimes qe me qelloi ne gjellen tim..Deshmitar i vetmi qe ma ka pare qimen eshte Bajrush Ahmeti..Demostrata nuk ka te beje fare me ndonje organizim siq shkruajne shume pseodopatriota ,jo ne ,jo une jo Enveri,jo serbia,jo rusia.Te gjitha çka shkruhet e perflitet jane genjeshtra te individeve dhe grupeve mafioze.Ua kam deskontaminue te gjitha keto thesh e thenje.Nje rast e ceku,ku Aziz Morina shkruan diku kinse une po e genjeje popullin se nuk i kam nisur ato demostrata,por Aziz Morina deklarone se ky me Xune çeten i kan organizue keto demostrata.Kur e lusi Xunin qe ta tregone te verteten,ky me tregone se Aziz Morin as qe ka qen ate dite ne menze sa edhe une,por pastaj me thote se edhe une kam qen ne menze,ska te keqe ketu.Pra demostrata nuk ka te beje me ndonje pergaditje siq e cekin patriotat me bateria,pos shkak ka qen qimja.Po nese dikush thote;Pasi Haxhiu i ka nise keto demostrata;Pse nuk e burgosen?Une kam pasur fakte pse e kam nise demostraten,sepse qimen derzan e kam pasur,por pseodopatriotet mundohen te me shendrroin ne njeri te serbise,por jo.
2 juillet, 13:41 · J’aime · 2

Kujtim Kurti Z.Xun Çetta,kyqu ne debat ju lutem!
2 juillet, 13:44 · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Enver Spahiu dhe Afrim Zeqiraj,edhe per juve vlen ky debat,kuptohet nese e shifni te arsyeshme!
2 juillet, 15:22 · J’aime

Afrim Zeqiraj Të gjithë ata veprimtar qe ishin të organizuar në Organizatat Ilegale të kohës dhe vazhudsja e tyre dhe mbijetuesja më e fuqishmja LPK-ja janë të shenuar në faqen e lavdis së Historis . Kujtim Kurti mbase me ke futur në këtë debat e postova këtë mendim , se ai Reshati është shumë konkret e preciz me ato shkrimet e vete , dhe sa i kam lexuar janë shumë Kombetare , Haxhi Kuqin nuk e kam ndegjuar , kjo hera e parë .
2 juillet, 15:47 · J’aime · 1

Kujtim Kurti Afrim Zeqiraj,po UDB ne mesin e UCK-se ka futur mjafte vegla te saj,qe na shiten qdo dite patriot,ndersa ne prapasken spiunojne shoket e tyre te "idealit".
2 juillet, 17:27 · J’aime

Xun Çetta Përshëndetje Kujtim
Nuk mund të kyqem këtu ngase kam një përvojë tepër të keqe si asnjëhere më parë qysh kur trajtoj tema madje të niveleve shumë më të larta se kjo tani. Unë, pa hak pa hile gati u bëra viktimë e këtij treshi konfliktesh. Unë nuk po dia asgjë rreth tyre dhe në mesazhe private fare me taktikë si hyri Haxhiu, unë u pergjigja dhe më i publikoj pas pak dite me deformim katastrofal. Nuk kam then se nuk isha në mense, por kam thën se nuk kam pas qasje në organizimin e 11 marsit. Ja kam thën emrat e organizatorëve tashmë të zbuluar, i kam dhën emrat e 26 marsit dhe tjeret për 1 e 2 prillit. Pse i hesht ata emra të organizimit të 11 marsit ku unë nuk jam në atë mes. Unë kam pas rrolin tim në atë natë por jo se shkuam me paramendim të demonstratës. Tashmë kan përfunduar dy libra formati universitar mbi 1981-shin, aty janë mbo 80 kumtesa të sa e sa referuesve në konfersncën shkencore dhe do dalin gjëra të pa njohura deri tani.Unë nuk jam i marr mendesh ta marr kosën në krah e të futem në livadhin tashme të kositur e bërë dukë. Nuk jam i pa njohur për ti trajtuar tema të rënda, por më beso Kujtim, kjo është temë e cila nuk me perket mua, nuk kisha dieni për këtë tresh në konflikt dhe si i pa fajshem dhe i pa informuar gati u bëra viktimë e këtij konflikti. Haxhiu më ka borxh në këtë implikim krejt të pa pritur për mua.
I thash pak fjalë për hirë të ftesës suaj Kujtim dhe më kaq dua të mos lakohet emri im. Ju komentuesve tjerë ju kërkoj falje dhe uroj suksese që të mos jeni të pa kujdesshëm.
Lajmët kanë filluar ika , gjithë të mirat për ju.
2 juillet, 20:04 · J’aime · 1

Kujtim Kurti Faliminderit,i nderuari Xun Çetta,per qasjen ne debat!

Kujtesa,na ndihmon te gjithve,qe historis tone te hidhur,ti japim kahjen e duhur,qe te largojme dyshimet per njeri tjetrin...
2 juillet, 20:11 · J’aime

Haxhi Kuçi Xune e di qe i ke permendur edhe disa tjere ju lutem ja disa nga citatet e juaj;Unë nuk kam thyer as edhe një pjatë, kam qenë gjatë tërë asaj nate aty siq kam shkruar edhe në libër. Mos me spekuluar, atë nat kann mund te jenë 80 -100 student, jo më shumë.Azizi sa duket po del si pjesëmarrës i ngjarjeve 26 marsit 81. E kemi treshin nga aktakuza jonë të cilët jan organizator ku kanë ardhur nga dhomat e tyre më skenarë për ta filluar. Ata jan : Murat Musliu, Januz Januzi, Kadri kryeziu pjesërisht Gani Koci dhe Rasim Blakaj ,
2 juillet, 20:13 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Keta organizator,po thone se ne kemi ardhe ne menze pasi eshte nise demostrata,dhe i kan thene Nazes qe ta nderpresin dhenjen e ushqimit,ky eshte Murat Musliu.Nese diçka ju kam pre ne bese Xune me fale,por kur behet fjale me qite ne drite nje te vertete nuk ka te beje fare me tradheti.Jo vella jo.Une punen e tjeret te ma korrin berqetin jo.
2 juillet, 20:16 · Modifié · J’aime · 1

Haxhi Kuçi 23/06/2014 19:38
Ja urdheroni çka me shkruan Murat Musliu
Ne menze kam qene kur eshte nderprere ushqimi.Une me disa studente te tjere si : Gani Koci,Bedri Deliu,Ramadan Gashi,Januz Januzi,Kadri Kryeziu kemi shku ne shankt dhe e kemi nderprere dhenien e ushqimit.S'ka pas qime por ushqimi eshte nderprere me qellim te caktuar per te dale ne demonstrata stundentet.
2 juillet, 20:20 · J’aime · 2

Haxhi Kuçi Analizoni keto fjale dhe pergjigjunu .çfare po doni tjeter mati potezi.Ky Murat vete tregone se kemi ardhe pastaj......e kemi nderpre...qimen nuk e kane pare..eeeeee.Gani Koci e pranone,ose le te urdherojne le ta shkruajne te verteten si ka ndodhur ne fillim te menzes.
2 juillet, 20:24 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Xuni==Ata jan : Murat Musliu, Januz Januzi, Kadri kryeziu pjesërisht Gani Koci dhe Rasim Blakaj ,
2 juillet, 20:27 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Murat Musliu==si : Gani Koci,Bedri Deliu,Ramadan Gashi,Januz Januzi,KadriKryeziu................................................................................................................................................Xun çetta me falni,por Murati nuk e tregon se ju keni qen ne menze!.Pstaj ju i nderuar nuk e cekni Bedri Deliun,e Ramadan Gashin,ndoshta ju kan dalur nga mendja,nuk ka problem ta tregoni edhe tani nese kan qen prezent ne menze..Me nje fjale deklaratat e juve dyve kerkund nuk po perputhen,me falni qe ua theme kete.
2 juillet, 20:36 · Modifié · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Aziz Morina lexone Xon me çfare fjalori shkruan;Thenjet e Reshat Badallajt,që Qalbësira Haxhi Zvarraniku,nuk ka qenë Organizator i Demostratave të vitit 1981.I vertetoj unë;Aziz Morina i lindurë në Fshatin Vrajakë K.K.Rahovec.Dhe që nga viti 1968 jetojë në Prizren,në lagjen Ortokoll Rr."Jusuf Gërvalla" N=56/c.Sepse unë vetë kamë qenë, njeri nderë Organizatoret Operativë-Politikë,të Demostratave prej [ 11/03/1981 deri me 04/04/1981].
2 juillet, 20:53 · J’aime · 1

Kujtim Kurti Sazan Papraniku dhe Nafi Çegrani,ju lutem kyçuni ne debat,nese ju premton koha!
2 juillet, 20:55 · J’aime

Haxhi Kuçi E vertete eshte qe as une as tjeter njeri e as ndonje organizate politike dhe ilegale kete dite nuk i ka organizue keto demostrata .Demostrata eshte nis shkaku qimes dhe pike.Qe i pervodhen tjeret ajo eshte tjeter muhabet.As une nuk e kam dite qe kjo qime do behet hata,por qe de me qelloi mua dhe e morri rrugen drejte rrenimit te plote te jugosllavise.Fati im ka qen sikurse ne llutri.Dhe tani a mos valle duhet qe une mos ta pranoje kete gje ?Kesaj i bjen sikurse tju them juve dishni pantollanet se nuk jane te juajat,por te mijat.Qimja ka qen prone e imja ne pjaten time.
2 juillet, 21:00 · Modifié · J’aime · 1

Xun Çetta Thash të mos lakohet emri im, jo kulturë të nxitet tjetri që të kyqet në këto forma debati qe nuk kuptojm njëri tjetrin. Unë nuk kam permend tek ti Haxhi edhe shumë emra të 11 marsit, ngase nuk i kam gjet se kan ardhur me qellim të demonstrimit, ata emra të cilët ti kam thën , pa dallim çfarë thuhet tani, ata jan deshifruar dhe konkretizuar si organizator të 11 marsit. Vetem Rasim Blakaj nuk i është nenshtruar hetuesisë e as denimet dhe askush nuk i thot se ke qen i dyshimt, që të gjithë tjeret jan hetuar dhe denuar për këtë ngjarje. . Unë nuk jam i smuer ti publikoj tëk ti mbi 60 faqe rreth këtij rasti e të me del punë me ty me mbi 600 faqe sqarimesh qe imponon. Po si don ti futesh në konflikt shokët, jo ta permendi emrin jo nuk ta permendi emrin ? Po unë nuk ta kam permend as emrin e Riza Demajt po pse nuk shkove te futesh urrejtje edhe tek ai ? për arsye se ai nuk bie në këtë nivel ngase e dinë se ti kam thën vetem emrat qe jan konstatuar se kan ardhur me paramendim demonstrimi e pastaj aty kemi qen aktiv gjithë ne shokët. Këty nuk ka mundësi te futen grindjet e nivelit të ult jo ty ta permendi emrin jo atij po. Nuk lejoj të infektohem më sëmuerjen që nuk e kam dhe i iku asaj. Mos me impliko në këto debate të thash dge e mbylla më kaq .
2 juillet, 21:31 · Modifié · Je n’aime plus · 2

Xun Çetta Hjeka këtë pjesë të cilën nuk e di si ma kishte dyfifuar duke bartur si pjesë në vete dhe pa kuptim : Nuk ishin në hetuesi dhe jan denuar për këtë gjë.
2 juillet, 21:51 · Je n’aime plus · 2

Kujtim Kurti Arben Llalla dhe Ben Arben Kuci,ju lutem kyçuni ne debat!
2 juillet, 22:02 · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Erald Selca,te lutem kyçu ne debat!
2 juillet, 22:05 · Je n’aime plus · 1

Erald Selca po i nderuar Kujtim te respektoj jam per mos mu sha mes vete
2 juillet, 22:06 · Je n’aime plus · 2

Haxhi Kuçi O Xun o njeri,une po kerkoje o burr,drejtesi,e per qe jeni denue per demostrata mbas kesaj dates eshte tjeter realitet,sepse ne momentin e qimes ne menze bre burr nuk ka pasur mbi 15 studenta,e ju zotri thuani se ka pasur 80 gjere ne 100 studenta., po,numri sudenteve shtohej me shpejtesi qe ka pasur mbi njeqind bile edhe ma shume.Lidhje nuk kan denimet e juaja dhe te shokeve per kete date te 11 marsit 1981
2 juillet, 22:07 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Keta emra o Xun qe po i permendeni Murat po tregon se pastaj kemi ardhe ne menze dhe kemi shkue te shanki ku paska qen Naza dhe e kane lute qe ta nderpresi dhenjen e gjellrave.Nuk ka lidhje as kjo thenje se trepezarin e kap thye dhe menjeherit eshte bere rremuj sepse me tere fuqin qe posedojsha ne ate kohe kam bere hata.
2 juillet, 22:11 · J’aime · 1

Enver Spahiu Kujtim une kam qene pjesemarres i demonstaratave ne Prizren ,per ne Prishtine nuk di cfare te theme ,pastah Haxhiun dhe Reshatin me te thene te drejten te dyte personalisht nuk i njofe . Debatet e tyre i kam peercjelle dhe i kam lexuar .me tutje nuk di cfare te theme ! Sidoqofte ketu pari jemi .
2 juillet, 22:11 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Nuk ka lidhje Reshati me ato demostrata ne menzen e prishtines fare.Por sidoqofte le te hyne ne debat e la ta thote te veten.
2 juillet, 22:13 · J’aime · 1

Kujtim Kurti Enver Spahiu,faliminderit per kyqjen ne debat!

Si do qofte,me kete debat sa do pak,do te ZBULOJME,kush eshte bashkpuntor i UDB-se,dhe kush eshte patriot i vertete!
2 juillet, 22:14 · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi Nese e din Xani ,Murati, Ganiu, e tjeret qe ka qen pjesmarres le ta tregojne kete realitet.E kam fjalen se a ka qen pjesmarres Reshat Badallaj ????
2 juillet, 22:14 · Modifié · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Fjalen po ja japi te nderuarit Xani.
2 juillet, 22:16 · J’aime · 1

Sazan Papraniku Haxhi-u me duket shume me i drejte e i sinqerte ne faktet e tija. reshat badallaj sikur asht ma majtist diletant. Tradhtia ma e madhe asht tek halitet, hashot, kuqet , hoxhajt, xhemajlat...alimumiet, dajat, musat...qe po qeverisin tradhetisht mbi token e djegur...
3 juillet, 00:03 · J’aime · 1

Sazan Papraniku Duhet te plotesohet ma qerte fillim koha e mbremjes se 11 marsit ne menze se si erdhi deri te turbullia dhe u prish rendi ne rreshtin e dyte nga ana jugore e menzes. KUSH e krijoi ARENEN BROHORITESE . Pra kjo e dhene emrash nga z. Haxhi duhet të kompletohet . Shenim nga shkrimi i z.Haxhi : "...Ne menze kam qene kur eshte nderprere ushqimi.Une me disa studente te tjere si : Gani Koci,Bedri Deliu,Ramadan Gashi,Januz Januzi,Kadri Kryeziu kemi shku ne shankt dhe e kemi nderprere dhenien e ushqimit.S'ka pas qime por ushqimi eshte nderprere me qellim te caktuar per te dale ne demonstrata stundentet. "
3 juillet, 00:08 · J’aime · 1

Kujtim Kurti I nderuari Sazan Papraniku,faliminderit per pjesmarrje ne debat!

Komenti i juaj eshte shume i qarte.
3 juillet, 00:24 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Keto fjale qe i ceke e nderuara Suzan,jane fjalet e Murat Musliut,dhe emrat e atyre kinse kane shkue ne shank dhe e kane nderpre dhenjen e ushqimit.Nuk ka fare te beje me shkuarjen tek shanku sepse dhenja e ushqimit eshte ndalur ,kur ju ka meshue pjatave per toke,dhe me karrika kam quajte trapezarin e thye xhamat,kane ik ata qe dhejshin ushqim.Demostrata eshte nise ka ana e veriut jo ka ana e jugut.Vertete ma shpesh fillonte ka ana e jugut por ate dite kishtin nise me dhene ka ana e veriut.Ne oret e mbremjes kane ardhe ne drejtim timin ne koridor te ,konviktit nr kater,kater studenta ishin drejtue ka une.Ku une e kisha mbushure nje shishe me uje dhe mu drejtuan;Haxhi te kemi lajmrue qe qimja ne gjelle te ka qellue ty ,dhe ti ja ke nise me thye ne menze.Dhe neser duhesh me ardhe me neve ne zyren e drejtorit Shefki Stublla..Ruzhdiu dhe Samiu me thane se nuk ke faje ti qe te ka qellue qimja dhe mos ta ndin palla ,tregoje krejte si ka qen puna.Dhe keshtu te nesermen kemi shkue ne ora shtat fiks ne zyren e drejtorit dhe na ka marr ne pyetje.E kam pranue se per shkak te qimes kam thye ne menze.Po te isha fajtor dhe pa arsye ti kisha nisur ato demostrata aty per aty me kishin burgos,por fakte te gjalle e kisha si deshmi qimen dhe kjo ishte shpetim per mua.Po dua me thene edhe nje here;Se per kete date te 11 marsit nuk kane lidhje te LPK,e as qe jane denue.Sepse;Per tu denua eshte dashure te denohem une e as kush tjeter.Le te urdherojne keta dosta qe po ua permendi emrat e ti qesin aktvendimet se ne cilen date jane denue,?A jane denue per demostratat e 11 marsit te vitit 1981,apo per demonstratat e metejme.Lusi ne emer te Perendise keta qe po thone kete te vertete se ne kemi qen organizator;Xun Çetta ,Gani Koci,Bedri Deliu,Ramadan Gashi,Januz Januzi,Kadri Kryeziu, Murat Musliu, Rasim Blakaj ,Gani Krasniqi,,dhe Bajram Kosumi.Nese kan nje pike morali dhe karakter njerezor le ta thone te verteten se mjaft kulloten mbi mundin tim.Por keta ende nuk jan ngopur me duket,sepse po ta tregojne kete te vertete historia duhet ndryshue.Nuk jam ai qe po tentoj qe te behem kryeminister,apo deputet,pos te dali ne shesh kjo e vertete,se tek e fundit e thefshin qafen.
3 juillet, 02:28 · Modifié · J’aime · 2

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi,e luta Z.Reshat Badallaj,para 12 orve me mesazhe privat,qe te merre pjese ne debat,per te treguar kontributin e tij per clirimin e Kosoves,por siq po shifet ky zotri nuk po ka guxim te vije ketu dhe te debatoje.

Mbi te gjitha,gjate shkembimit te mesazheve,me tha se kishte shume rrespekte per axhen tim te ndjer Bajram Kurti,dhe se ishte gezuar shume,kur axha ime Bajrami e kishte vizituar ne shtepin e tij,kur Reshati kishte dalur heren e trete nga Burgu!

Por,Reshati nuk me tregoje se cilin vite apo muaj,ka dalur nga burgu,sa ka qene i denuar,kush e ka denuar,apo kend e ka pasur shoke te burgut....etj etj

Por,po shpresojme se Reshati do te merre pak guxim,dhe te na tregoje te gjithve ketu,biografin e tij...!!!

Po e presim....
3 juillet, 09:33 · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi Xunit te nderuar ja kam dhene falen qe te tregone ,a ka qen ate dite me 11 mars te vitit 1981 Reshat Badallaj ne menzen e studentave ?
3 juillet, 12:37 · J’aime · 1

Sazan Papraniku ...eshte e vertete se personat e permendur nuk ishin ata qe e nderprene dhenien e ushqimit. ishte pjata e nje femre (per te cilen e kam dite se ishte e fak.teknik prej peje apo S.Rekes, por z. prof.Sheradin Berisha duhet ta kete gjete emrin e sakte te asaj femre) ne reshtin e dyte qe ishte (femra me floke ta gjata dhe bjonde disi ?!...)nja 2-3 metra perpara meje dhe Sadik Emres nga kercova, Besim ramadani, Petrit Opre, besnik haxhiu -nga Dibra dhe disa te kosoves kur "SAHANI" ka kercite ne castin kur eshte dhan -GOL i Xhevat Prekazit te Partizanit-Bg. ne llogari te Prishtines mu aty ne RRESHT dhe u praptuan sahanat nga gjysa e menzes ne te dy krahet-JUG e VERI. Eshte sygjeruar nga gjen.Shj.t. Shaban SHALA (ne kete kohe se kam njohur Shabanin) qe te merret ndonje preteks tek menza per grumbullim dhe turbulli.Ky RESHAT badallaj sbesoj se do te kete qene ndonje KRYE e asaj nate 11 mars. Grupi mai madh qe dolen poshte ne menze pas turbullires ishin nga Dibra si: Bashkim Mashkulli,Sazan papraniku, Gonxhe ushteleneca me 3-4 femra dibrane, Petrit Opre, besim Ramadani, Nexhip Mustafa, Besnik haxhiu, Afrim Maqellara, Petrit Bomova, Qazim Qormemeti, Pellumb frangu,...dhe do nga kercova (Ali ahmeti, Musa Xhaferi... ketu seshte pare askundi-shen.i S.P.)
3 juillet, 14:14 · Modifié · J’aime · 1

Sazan Papraniku z. Haxhi, a ke foto te Rashat Badllaj qe ta shohi e te me kujtohet se a ka qene ate nate fillimi te 11 Marsit. Se SEBEP-TURBULLIRA ne MENZE fillon me nje njeri dhe AI ESHTE :....
3 juillet, 14:15 · Je n’aime plus · 2

Kujtim Kurti I nderuari Sazan Papraniku,nga keto fakte qe ceket me siper,vijme ne konkludim se organizator te demostratave te 11 marsit,por edhe te 2 prillit,jane nacionalistet nga Dibra,dhe jo nga Kosova!

Historia,jone e hidhur,paska nevoje,te ri-freskohet me informacione te reja...
3 juillet, 14:32 · Je n’aime plus · 2

Sazan Papraniku Besoj se njeriu ma besnik qe kam njohur ne kosove gjate periudhes 1981-84 dhe mbas pas 1994-2000 ishte i ndjeri Shaban Shala. Ai qe mori kontrollin qe 11-26 marsi te mos kalonte nen organizimin majtist-enhordhist do ishte Ali Lajqi dhe dibranet e 11 e 26 marsit para daljes ne rruge posht konvikteve ishte thelborja e nje kerkese MADHORE : "KOSOVA REPUBLIKE" , KUSHTE STUDENTEVE, TREPCA PUNON-BEOGRADI NDERTON-kaq, dhe jo LRSHMLJ (lev. per Rep.Shqip. marks.lenin ne JUGOSLLAVI- levizje e drejtuar nga Enhorr hordha per te vazhduar mbetja shqiptare ende nen jugosllavi e cila rrenjet i nguli ne Zvicer..., por ne belgjike smundi kurre!) ku ne 1, 2, 3 prill kjo organizate marksiste leniniste -enhordhiste filloi me parrullat per Enhorr hordhen dhe duam gjoja shqipni. keto te fundit sikur u treten nga ajo MADHORJA: KOSOVA REPUBLIKE qe u be realitet 1989-1992 dhe rirealitet ne 2008! Gani Krasniqi moti merrej me shperndarjen e gaz. Zeri Popullit. Ne disa nga Dibra filluam me gazeten -SHQIPNIA e RE sa per spostim te Zerit komunist.
3 juillet, 14:42 · Modifié · Je n’aime plus · 2

Sazan Papraniku ...ate nate te 11 marsit neper mbremjen e erret me drita neper qendren e korrzose megafoniste ishin Shabani dhe Hidajeti (Hida mbetet simpatizant i Ehnorrit, Shabani me shume ishte djathtist dhe per brenga kishte vetem SI KOSOVA ti shkeputej Jugosllavise. ndeja me dibrane, Shabanin e beri ma NACIONALISt se sa ENVERIST !), prandaj ne oret ma te vona posht menzes tek udhekryqi diku pas 11-01 ishte ALI LAJQI, AJDINI nga Presheva..., qe mori TIMONIN (Aliu), po edhe ne 26 Mras ora diku 9-11 e mbas...
3 juillet, 14:52 · Modifié · Je n’aime plus · 2

Kujtim Kurti I nderuar Sazan Papraniku,faliminderit per publikimin e ketyre fakteve te reja,se keshtu tregoni guximin qe ka nje NACIONALIST per te treguar ralitetin.

Te kuptoje,qe nuk mund te ja cekesh emrin satrapit stalinist Enver Hoxha,me te cilen ai u mundua te identifikohej si organizator i demostratave te 11 marsit dhe 2 prillit ne Kosove.

Kjo i duhej,per te humbur gjurmet e tij me UDB-ne jugosllave qe nga viti 1947 e deri ne ngordhjen e tij.

Disa kane frige te flasin,se e hajne plumbin,por ky eshte vetem nje justifikim,sepse te gjithe keta qe nuk e tregojne ralitetin jane vegla qorre te UDB-se (BIA)
3 juillet, 15:19 · Je n’aime plus · 2

Haxhi Kuçi https://scontent-b.xx.fbcdn.net/.../1378060...

scontent-b.xx.fbcdn.net
scontent-b.xx.fbcdn.net
3 juillet, 18:05 · J’aime · Supprimer l’aperçu

Reshat Badallaj Kjo pergjigje eshte per ca klysh kurve,argat dhe spiun te UDB-es serbe, Haxhi Latif Kuçi. me daten 29 mars 1981, ne lokalet e UDB-es, ne Prizren me doli deshmitar me udbashin Latif Dulla. Per keto shprehje nuk kerkoje falje. Do kerkoja falje pa te ishin shqiptar. Se shpejti do te lexoni me fakte se si qeni,Haxhi Latif KUCI, e solli Arkanin ne Zhur...
Photo de Reshat Badallaj.
3 juillet, 19:54 · J’aime

Reshat Badallaj Shih,shih, akoma paska klysh kurve qe nuk e paskan ditur qe une ndiqeja me dhjete vjete burg deri me vdekje. Ca klysh kurve,kinse nuk kane degjuar. Ja fakti,por qellimisht heshta qe keta klysh kurve te turprohen para popullit qe verte jane klysh rrospije
Photo de Reshat Badallaj.
3 juillet, 19:56 · J’aime

Reshat Badallaj Po kjo, more klysh kurve cka eshte? LEXONI ME VEMENDJE!!!
Photo de Reshat Badallaj.
3 juillet, 19:57 · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,nga keto dokumente qe po publikon ketu te gjitha jane FALSIFIKAT,sepse askund nuk po shifet vula e SPB te Serbis.
3 juillet, 19:58 · J’aime

Reshat Badallaj Po kjo cka eshte more klysh kurve? Folni more qen bir qena,folni more klysh rrospije!
Photo de Reshat Badallaj.
3 juillet, 19:58 · J’aime

Reshat Badallaj Po ky pamfleti im qe tronditi Jugosllavine dhe erdhen gazetaret e "Dello","W.Post", NEW YORK TIMES"... qe i treguan botes per vrasjen e trekusherinjeve te mi,qe une ja shtrova shtratin e vdekjes, cka eshte more klysh kurve?
Photo de Reshat Badallaj.
3 juillet, 20:01 · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,te gjitha keto dokumente falsifikat do ti largoje tani nga ky debat,sepse askund nuk eshte vula e SPB-se te Serbis.
3 juillet, 20:01 · J’aime

Haxhi Kuçi 1)Ne vertetimin e pare nuk bene fare per ndonje aktevrndim te denimit pos flitet,se jeni i dyshurar.
Ne vertetimin e dyte,çka ka lidhje me mua Haxhiun qe keni shkrue?Per çfare deshmie flisni ?çka ka lidhje Haxhiu me Dullen,shpifes dhe intrigant i madhe.Pasi ne keto vertetim posedon te gjithe emrat e atyre qe te paskan ardhe neper vizita,pse nuk e shtine edhe Haxhi Kuçin mes atyre,por ty si ta kanda mendja ?Me tutje ju Reshat Badallaj,akuzoheni nje here per muain nentor e pastaj ne shkurte,e ka perzi keq kete si nje shkarravitje.Por po vazhdojm me tutje;Shkruan ne kete aktvendim;Se ju e pasket thye rregullin shoqeror ekonomok,dhe bashkjetesen e vellaznim bashkimit.Dhe ne shkurt te vitit 1989 paske shkue mi vizitue minatoret dhe ju paskan lejue me hyre ne zgafelle çka kjo tregone se vetem udbashet kan mujt me hy ne te.Ke marr pjese ne tubimin e perkrahjes se protestes ne zhur,ku iu eshte dhene perkrahja e Komitetit Krahinor,qellimi qe mos te preket qonja e autonomose se Kosoves,dhe mos te prekur parimet e kushtetutes se kosoves se vitit 1974.Ky aktvendim eshte vetem me fshire prapanicen ,sepse secili shqiptar ne kosove si ti eshte que ne kembe.Ne kete vertetim po del se Komiteti Krahinor ju paska perkrahur!!!!Kush ?Udba.qe ende te jetojm nen jugosllavi..Ai ai ai mendet po don mei na qorrue syt me sehire.
3 juillet, 20:20 · Modifié · J’aime · 1

Haxhi Kuçi jo Kujtim le ti lexojne dhe le ti shkruajn ne fletore dhe e nxajne duke ba dallavere Reshat udbashin
3 juillet, 20:21 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Ne zgafelle edhe une kam qen dhe i kam lutur qe te hy e te flijohem,por e kote ka qen me hy njeri,pa e njohur .Kush paska qen ku Reshat me hy ne zgafelle.POlicia ja ka ba qe mu shit sot atdhetar.Kam deshmitar qe une kam qen ne zgafelle vete i katerti.Kam qen delegat i zgjedhur nga populli i suharekes.
3 juillet, 20:48 · Modifié · J’aime · 1

Haxhi Kuçi 3)Ne kete verteim flitet se je denua gjashte vjete .Na trego sa vjet i mbajte burge,dhe kur ju leshuan nga burgu?
4)Ne kete vertetim,paska ardhe me te vizitue gjykatesi hetues Sylejman Limani,avokati Sali Dulla dhe punonjesi i shs dhe udheheqesi i shs Shaban Kamberaj dhe qenkan perlar duke i thene avokatit se çka kam thene eshte ashtu.As ky vertetim nuk ka te beje fare me ndonje thyerje nga ana e juaj.
3 juillet, 20:35 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Vertetimi i fundit nuk ka te beje fare me veprimtarin patriotike tenden Reshat Badallaj,vetem je nje i dyshimt dhe shpifes i madhe.Ketu flitet per revolten e gjithe zhurjaneve.qe ka qen i njohur tere populli i Kosoves.Emri juaj ne bishte te peles.Edhe ne Suhareke jane bere masakrat,a po duheka une te shesi belek,mi marr ato gazeta e me shite mende para botes?Qe tani duhet ta kuptone mire populli i zhurit se kush jeni dhe kush paskeni qen?
3 juillet, 20:46 · Modifié · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Fjalen ua japi atyre qe i kan analizue keto vertetimat e tu.Nese kam gabue diçka le te urdheroin e te ma demantojne kete te vertete.
3 juillet, 20:47 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Vertetimin e Nadira Vllasit ,gruja e Azem Vllasit,paske harrue me na tregue?Dhe ate aktvendim qe te kane denue qe se ke qite ne darsem flamurin jugosllave!!!!!!!
3 juillet, 20:51 · Modifié · J’aime · 1

Haxhi Kuçi A kishe mujte edhe ate vertetim qe ja ke dhene 500 mi marka gjermane avokatit Hazer Susurit,qe i ke grumbullue ne emer te Vendlindja Therrete",Popullit i duhet edhe ky vertetim dhe ka i ka que ato mjete ?
3 juillet, 20:56 · J’aime · 2

Haxhi Kuçi Reshat Badallaj,banu burr dhe trego,a ke marr pjese ne demostrata ne menzen e studentave me 11 mars te vitit 1981 ?
3 juillet, 21:31 · J’aime · 2

Kujtim Kurti Afrim Zeqiraj,Enver Spahiu,Erald Selca,Xun Çetta

Ky Reshat Badallaj po perdor nje fjalor vullgar,ashtu sikur perdornin çetniket serbe kur masakronin Shqiptare.

Ky nuk po mundet te na deshmoje me fakte biografin e tij.
3 juillet, 22:07 · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi Po cila gazete e atehereshme si Rilindja,Koha Ditore,ka guxue me shkrue per dike se u denua si iredentiste o Dosti im?Pa ja dhene lejen serbet atij gazetari qe te shkruan per ate njeri te tyre,ska guzue me pordhe as nje gazetar.Edhe kur kane shkrue,kan shkrue me qellim qe me ngrite kinse si atedhetar .Mua kur me rrihnin plicet serb jam lajmrue tek mjetet e informimit,qe te shkruajn per mua.Por me thojshin ma mire mos me shkrue se pastaj mundesh me pasur pasoja ma te medhaja.Po shkruni bre ua bejsha,se nuk kam ma tutje ku me shkue, me thojshin se jemi te nxenur,eja nje dite tjeter kur jemi ma te lire..Avdi Ibrahimi kur kishin pase shkue ne Podujeve ne varrim bashk me Riza Vaten e Bajram Kurtin,kur i kan ndale policia siq me thonte Riza Vata e Bajram Kurti,na rriheshin neve si gjaja policet serb.Kurse Avdiut nuk i meshojshin,por i meshojshin karrikes dhe Avdi Ibrahimi piskatke av av nana jeme me mytet.Kete ka mundesi ta thote Riza Vata,sepse i ndjeri Bajram eshte ne boten tjeter dhe ska si te deshmone.Nese i frigohet Avdiut nuk i kam faje.E sa qe me shpifet Reshat Badallaj per daten e 29 marsit te vitit 1981 qe paskna qen ne udbe ne prizren,une lidhje me polic serb e argatet e tyre nuk kam,me njeh suhareka se si jam sjell me polici. Ky dilingji ka pase lidhje ateherit dhe tani nuk terhiqet dote,dhe mos te mundohet te me perlyne,por sidoqofte kote e ka perrrr.Une ne keto dite kam qen ne Prishten ,dhe ne çdo demonstrate kam marr pjese,dhe ka mundesi dikush qe te shkone ne arhiven e konvikteve te prishtines dhe le te hulumtone a egziston emri e mbiemri im qe kam qen duke banue.Kam edhe tjera argumente por per hire qe ka mundesi te intervenone nuk dua ti ceku,sepse ketij nuk duhet ti besoj,sepse ende ka lidhje ne ambasaden e serbeve.!!!!!!Sa per tja kujtue nje thenje te zotriut Halit Elshanit qe ja ka shkrue ne fb e Reshat Badalles,por ky si me ka pare qe ua tregova tjereve i dogji dhe e ka shlye,a vete laik i ka dhene dhe i ka ra pishmanit.Halit Elshani Nuk eshte e njat dhe nuk mund te krahasohen i nderuar Bekim.
8 juin, 11:00 · 1Halit Elshani Te gjith ata njerez qe kan desht me u marr me çeshtjen shqiptare,fillimisht kan marr dore te armiqet tan e ma pastaj na u kan bere atdhetar!
8 juin, 11:05 · 1
3 juillet, 22:50 · Modifié · J’aime · 1

Sazan Papraniku ...te gjithe ATA qe kane dhe simpatizojne edhe sot enhorr hordhen sado NACIONALUISTE" te shiten apo tregohen,ata per KOMBIN sjane -asgja. Besoj se po keta njerez askushi ska qene ne vijat e para te fronteve anti jugosllave,demonstrata apo lufta.... Edhe nese kane bere burg me vite, sot ne qeverisjen e KOSOVES-ATA tregojne se jane ma rrjepesit e kosoevs se sa kane qene vete serbet. Nga 100% e tyre "stalino-lenino-enhordhisteve" ndoshta nja 1% ishin dhe mbeten per se gjalli ATDHETARET e KOSOVES .Si psh. Gjen.Shj.t. Shaban Shala, Tahir Zema shj.t., dhe si keta. Nese dikushi nga keta (100 % enhordhiste)ka qene,eshte ne vende drejtuese ne Kosove dhe sben asgje kunder atyre qe shkelin HEROJNTE KOMBETRAE apo djegin kosoven dhe institucionet e saja per pasurime te tyre, athehere keta duhet RIDENUAR SERISH !
3 juillet, 22:50 · Je n’aime plus · 2

Reshat Badallaj Vazhdojm edhe pse i paska fshire faktet,ky "prekuror" i ndersyere nga SHERBIMI SEKRET SERBE. PO e perseris edhe njehere,fjalorin qe perdori nuk vlene per shqiptaret dhe atdhetaret,por vlene per disa bir kurve dhe burra kurve, sepse shqiptaret dhe atdhetaret e din kete ngjarje. Merreni me mend klyshet u UDB-ES SERBE,kinse nuk e paskan ditur.Jo keta qena jane te ndersyere nga UDB-JA CETNIKE-SERBIANE:
Photo de Reshat Badallaj.
Hier, à 14:28 · J’aime

Reshat Badallaj Ne dasmen te vellaut u burgosen 22 persona,por te njeten dite gjahu vazhdoi pas tri-kater ditesh,Ne diten e dasmes nuk guxuan te hyne. Per kete shkroi shume rend,NADIRA AZEM VLLASI NE "VJESNIK" DHE SHIH PER KETE CA BURRA KURVASH NUK PASKAN DEGJUAR PER KETE
Photo de Reshat Badallaj.
Hier, à 14:33 · J’aime

Reshat Badallaj Kush eshte ai bir kurve ne kete toke, qe une akuzohesha per vdekje per gjujtje me arme ne policin serbe dhe spiunat e serbian. Kush eshte ai bir kurve qe kerkon fakte per veprimtarin time. Lexone ju bir kurve!
Photo de Reshat Badallaj.
Hier, à 14:36 · J’aime

Reshat Badallaj eDHE KETE LEXONI BIR KURVE DHE JU KLYSH TE sigurimit serbo-Çetnik
Photo de Reshat Badallaj.
Hier, à 14:38 · J’aime

Reshat Badallaj nuk e kam shkruar une kete more bir kurve,kete e ka shkruar nena juaj SERBI
Photo de Reshat Badallaj.
Hier, à 14:40 · J’aime

Reshat Badallaj perse heshtni tani more bir kurve,kur kerkohej denimi me vdekje per mua,ju keni bere gosti me serbianet more bir kurve
Photo de Reshat Badallaj.
Hier, à 14:41 · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,mos dil nga tema per marketing,por na trego te gjitheve ketu,se ku ke qene ti kur jane organizuar demostratat e 11 marsit dhe 2 prillit.

Pastaj,ti thua se ke qene 3 here ne burgjet e serbis...!!!

Tregona,me kend ke qene ne burg,kush te ka denuar,sa ke qendruar ne burg,me cilet shoke ke qendruar ne burg...etj etj...

Dhe keto nuk jane sekrete,prandaj nuk ki nevoje te frigohesh se serbin e kini larguar ju nga Kosova...!?

Urdhero,na bind me fjalet e tuaj....
Hier, à 14:42 · J’aime

Reshat Badallaj lexoni more bir kurve qe shkruante shtypi serb dhe TANJUGU,more bir kurve!
Photo de Reshat Badallaj.
Hier, à 14:42 · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,po presim fakte prej teje me vule te SPB-se te serbis,dhe jo gazeta dhe dokumente te falsifikuara nga UDB-ja.
Hier, à 14:45 · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,na trego pak per kontaktet e tuaja me konsullaten jugosllave ne hanover qe nga viti 1994.....
Hier, à 14:52 · J’aime

Reshat Badallaj Kujtim shoh se nuk paske haber ne rrafshin kombetar. Para se te tregoj kam ca pyetje per ty.E para, a jeni vertete ju te familjes se Bajram Kurit se po dyshoj,sepse une u kuce per hater te ndjerit dhe po ta them publikisht:Bajram kurti,me ka vizituar ne shtepine time me BEHRAM HAXHI BATJARIN (SUSUR) ,dhe njehere tjeter kur nuk deshen ta lene te flete ne sallen te fabrika me pretekst se ...ky flet shume,une ja dhash fjalen dhe para se te beje shume pyetje une te pyes: NDOSHTA TE KA NDERSYER KUNDER MEJE SHERBIMI SKRET SERN? TE LUTEM ME TREGO DHE PASTAJ FILLOJ ME PYETJET.SE UNE PO DYSHOJ SHUME SE JE I PAGUAR NGA SIGURIMI SERB DHE TANI PO TE TREGOJ SE KUSH ME KA DENUAR: GJYQTAR HETUES KA QENE,SYLEJMAN lIMANI;pREKUROR KA QENE;skender morina nje turkofil;gJYGJTAR KRYESOR KA QENE pJETER PERGJOKA;NDERKAQ GJYQTAR I DELEGUAR KA QENE MITROVIC JOVICA. POR LEXO SHQIP SE QENKE TRAP FARE: POR TE LUTEM PAS TE VAZHDOJ ME PYETJE ME TREGO SE A JE I PAGUAR NGA SHERBIMI SEKRET SERB?
Hier, à 14:53 · J’aime · 2

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,tregona pak kush e helmoj axhen tim Bajram Kurtin me 14 shkurt 2010.

Ti,apo Avdi Ibrahimi,apo Nait Hasani,apo Ramadan Muja....
Hier, à 14:55 · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,pergjigju nje here ne pytjet e mija qe ti parashtrova ketu,pastaj mund te flasesh edhe per te tjeret.

Keto komente qe i postove tani te gjitha do te largohen.

Sa me rrespekton,aq edhe te rrespektoje...
Hier, à 15:03 · J’aime

Haxhi Kuçi Ne vertetimin e pare sh kruan se jeni denuar me gjashte vjet burg,ndersa ne te dytin me tete vjete,ciles genjeshter ti besojna.Nuk eshte e vertete se vetem ne fshati zhur beheshin keso rrethime edhe suhareka ka pasur masakra dhe tere Kosova.Dhe me trego se cila gazete ka pasur guximin e te shkruan diçka per ndonje ndodhi apo per ndonje iredentiste pa i dhene leje serbia.Gazeta Bujku ishte nje Gazete e LDK es,edhe ti paske qen antar i LDK es.Dhe mire shkruan se pushteti serb,ja ka nise me ba ndjekjen e disa te dyshuareve.Po njerezit e vete i burgoste per tju qite pluhure shqiptareve dhe me ju shite kinse si atedhetar.Po cili shqiptar nuk merrte pjese ne demostrata?A i vetmi ti paske qen ne demostrata?Dhe serbia ju paska burgos juve,Elmaz Susurin,Rexhep Badallen,Iliaz Susurin e Merxhan Badallen.Ju per familjet e Susureve thoni se ishin ne lidhje me udben serbe,tani na bahen atedhetar,si tju kuptojm ne juve?Serbija se pari i burgoste njerezit e vete,bashkpunotret qe mos ti diktone masa.Burgosjet i bente me qellim qe ne mesin shqiptar tjua ngrisi namen ,kjo ka qen shkaku i burgosjeve te juaja,kinse pasket qen njerez shume te rrezikshem.Dmth se ju qe pasket qen aq te rrezikshem nuk ju vrau serbija ,por i vrau protestuesit,sa qudi qenka.Ne kete gazete te bujkut ti e paske dhene kete interviste,me dhune apo nga ana e serbeve.Edhe Avdi Ibrahimi i kishte pas lutur qe te shkruajn per malltretimin e tij qe ja kishine bere Avdi Ibraimit,Riza Vetes,e Bajram Kurtit,bile edhe ne internet ishte qite.Dhe me tha Avdiu,ma mire me shkrue per neve se neser na vyne keto argumente qe para popullit mi thene qe kush kam qen une.Kqyrni mire se çka shkruan me tutje ne kete gazete te marrinave.Qellimi i burgosjeve tona ishte qe te shlyhen gjurmet e masakres qe u beren ne zhur nga ana e policise serbe!!!!Neve na akuzojne kinse ne e kemi shti masen qe te gjuane me gur mbi policin!!E shifni se çfare maskarai çenka Reshati?Po more deli,ju nese keni qen si organizator i kesaj demostrates ne zhur,ju e keni pasur per detyre me ruajte rendin dhe qetsin e demostratetes qe mos te dali nga kontrolla.A ka qen keshtu,apo mos jam gabim une ?Po ti paske dhene deklarate ne kete gazeten e mutit ore Reshat.Ja nje citate;Te themi se qe nga viti 1981,familja e Reshat Badalles qe shpallur qerdhe e nacionalizmit dhe iredentizmit shqiptar,nga forcat e erreta ,dhe vazhdimishte kjo familje percillet nga organet e sigurimit.Reshat ndegjo mire;Edhe vellau im Agim Latif Kuçi ne gjykaten e prizrenit eshte denue me dy muaj burg,por kjo gazete kur une kam kerkue qe te shkruajn per burgosjen e vellaut,nuk qante koken e nanen qent ketyre.Po shifet mire kush paske qen.Per ta vertetue shume mire e cek ish antai i shs te atehereshme Fadil Kajtazi ku thote.Organizatoret kryesor,serbia,apo informatoret ose e kan burgosur ate njeri MM personin,ose e kan detyrue qe te iku ne perendim qe ta vazhdoi me tutje emisionin e ti qe mos te bie ne gracka.Ne kete balte te gazetes thuehet se sot e asaj dite nuk u ndriquan vrasjet e viktimave!!!Qudi qenka puna e jote!Po çfare zbardhje kerkoni nga nje armik siq e kishit pergaditur ju kete masaker ne zhur mor qen bir qeni.
Hier, à 15:03 · Modifié · J’aime · 1

Reshat Badallaj ku shkruan me gjashte vjete burg more qene,publikohe te shohim
Hier, à 15:07 · J’aime

Haxhi Kuçi Reshat mos u merr me mua por me vetveten tende qe ke qen dhe je ende duke bashkpunue ne ambasaden e serbise.
Hier, à 15:08 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi a done me ta tregue se ku e ke
Hier, à 15:08 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi qe qeni poshter serbishte e pis.https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/.../10505590...

scontent-b-ams.xx.fbcdn.net
scontent-b-ams.xx.fbcdn.net
Hier, à 15:09 · J’aime · Supprimer l’aperçu

Reshat Badallaj tani te pyes:Ti spiuni i UDB-es serbe ,HAXHI KUCI,KUR JE TAKUAR ME DRAGAN SHOSHKIQIN PARA SE TE VRITEJ BESIM NDRECAJ?
Hier, à 15:10 · J’aime

Haxhi Kuçi Kur e ke mizen pas veshit mos u shpalo si atedhtar he udbash qe ke marr ne qafe shume shok ti bashk me Avdiu.Vete po na qone dokumente dhe nuk i pranone çka thuhet
Hier, à 15:10 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Ti ske nevoj te na parashtron pyetje neve,ti duhesh te pergjigjesh,me çfare pseodonimi ke bashkpunue me udben serbe?Kush te urdheroi te ikish ne gjermani,dhe kush te detyroi te hapish shoqaten "Gryka e Lumes"?Pis pergjigju se na keni borgj shume neve shqiptareve.Mos na qite flliqesirat e tu neve.
Hier, à 15:13 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Mbylle shpiun,por pergjigjunu se çka jemi ty te bere pyetje,se shpiunat nuk kan te drejte te na parashtrojn pyetje te tilla.
Hier, à 15:13 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi A ta qita dokumentin tend se sa vjet te paskan denue?Serbishten a e kupton karapidik i udbes.Nuk jemi ka bejm pyetje as per Marovacin as Zjarrin ,me ty,pastaj me ata.
Hier, à 15:15 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Nese gjere me tani e keni mashtrue tan zhurin dhe shqiptaret ne diaspor,te ka ardhur fundi i fundave.
Hier, à 15:18 · J’aime

Reshat Badallaj TI KE THENE SE NE ZHUR, kane mbajtur shirita te kuq,nese une nuk e pranoj aty kane qene katermije zhuriane,mire po si e din ti se kane patur shirita te kuq, dhe kur e prune Arkanin ne Zhur,perse the se je kinse perkthyes?
Hier, à 15:20 · J’aime

Reshat Badallaj KE THENE SE xHONI KA QENE MILIC;QE KURRE NE JETEN E TIJ NUK KA QENE; NEJSE KETA JANE SHPIFJE TUAJA: pO PO E SQAROJM PUNEN E BESIM NDRECAJT,me ke e ke bisedove para vrasjes dhe si e ke ditur qe besim ndrecaj ishte "ZJARRI"
Hier, à 15:22 · J’aime

Reshat Badallaj KU E KU I DERGOVE PESE CETNIKET PER 100 marka, dhe thua se ja lypa qellimisht dhe thua se jane akademik dhe ju prish kerri,kush ishte aty deshmitar
Hier, à 15:23 · J’aime

Haxhi Kuçi Po ke mbatur qen i zi,se pa marr sherita te kuq,nuk ke pasur koqe mi nis demostratat ne zhur keto paquvra tregoja kalamejve.Pergjigjju Kujtimit,mos kerce garedhe mbi garedhe oj dhelper e moqme.Mos u shtjerr i vdekur
Hier, à 15:24 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Oj koke derri ta terhoqa verejtjen se ti nuk ke te drejte te na parashtron as dhe nje pyetje se nuk je Milloshi ne Hage qe u bante pyetje deshmitareve.Mos je duke e zavendsue Milloshin ti ketu me neve?
Hier, à 15:25 · J’aime · 1

Reshat Badallaj kujtimi ti je o qeni i zi,sepse pyete se cka thote xhemil Zeqiri per ty,po keta nuk jane te rendesishme se e tere bota po e di vetem sa te permendet emri yt si tradhtare dhe spiun i UDBES..IKA NGA SHQIPTARET THOTE QENI I ARKANIT,PERSE NUK IKE NGA SERBET?
Hier, à 15:27 · J’aime

Haxhi Kuçi Pergjigjeju Kujtimit se pari ku te beri pyetje se mos ja ke helmue ti xhaxhain te ndejrin profesor Bajram Kurtin,se ti dine edhe shume gjana te nai tregone çka populli nuk i dine te mesheftat e tua dhe te Avdi udbashit.
Hier, à 15:28 · J’aime

Haxhi Kuçi E hapim tjeter tem me Zqir patriotin qe thote kam qen i burgosur,i kam mesazhet ne raft.Ai le te urdheron dhe qelim tjeter teme
Hier, à 15:29 · J’aime

Haxhi Kuçi Perghigjeju Kujtimit ne pyetjet qe ti parashtroj ,Xhoni ka qen komandir i policise mbas luftes oj koke majmuni dhe mos ua permend emrat e ketyre se i ke marr ne qafe mbylle qepallen
Hier, à 15:29 · Modifié · J’aime · 1

Reshat Badallaj PO,po por te sqarojm njehere si e ke ditur ti qe BESMI ISHTE "ZJARRI2?
Hier, à 15:31 · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,pergjigju ne pytejte qe ti parashtrova,ose ndryshe ta bej BLLOK ne fb.

Besoj se u kuptuam!
Hier, à 15:31 · J’aime

Haxhi Kuçi Rrustem qeni mbylle qepallen ore udbashi serbise,se edhe per kete do e hapim tjeter teme,ketu nuk ka te beje me kete teme dhe pirdhue shpiun gjak perziri
Hier, à 15:32 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi E ka mizen mbas veshit,qysh me tu pergjigjur Reshati
Hier, à 15:33 · J’aime

Haxhi Kuçi Bravo ja qellue sikurse ne qenef
Hier, à 15:34 · J’aime

Reshat Badallaj si kerkon vdekjen e shqiptareve ,thote komb shqiptar nuk ka dhe thote ika nga shqiptaret dhe jo nga serbet
Hier, à 15:37 · J’aime

Haxhi Kuçi Falje ska per tradheti as sa qimja e kokes,ai qe ka qen tradhetar duhet mi qi nanen me ja dhane ne ball plumin
Hier, à 15:37 · J’aime · 2

Reshat Badallaj plumbi per ty eshte mjalte,por duhet te ngrehesh zhag rruges me litar ne fyt si qen serbi
Hier, à 15:38 · J’aime

Reshat Badallaj faliminderit shume
Hier, à 15:38 · J’aime

Haxhi Kuçi E sheh se shpejti Reshat se cili do ngrehet zhage
Hier, à 15:38 · J’aime · 1

Kujtim Kurti Reshat Badallaj pergjegjejet oh trim i Zhurit...!!
Hier, à 15:42 · Je n’aime plus · 1

Reshat Badallaj ke me ngordhur si qen shkau
Hier, à 15:43 · J’aime

Reshat Badallaj KY DUHET TE JETE QENI HAXHI LATIF KUCI,por ky perdor lloje-lloje emrash
Hier, à 15:45 · J’aime

Reshat Badallaj mos ik nga pyetjet:SI E KENI DITUR PARA VRASJES QE BESIM NDRECAJ ISHTE "ZJARRI"?
Hier, à 15:45 · J’aime

Haxhi Kuçi Reshat,a je shqiptar a shka kete dua ta ndegjoj nga goja e jote?
Hier, à 15:46 · J’aime

Haxhi Kuçi Ane as njeren as tjetren,e Reshati sa here shkone ne ambasaden e serbise ???????ne fund e ndegjone edhe kete se me cilin ambasador merr dhe jep informata
Hier, à 15:49 · J’aime · 1

Ejup Krasniqi Ne nje shkrim dikun e kam lexu ket Badallajn dhe qka kishte shkru ky aty kunder LDK s dhe njerzve ma Atdhetar zi e terr, une kurr ne jeten time nuk kam lexu nga dikush tjeter diqka te till, kam lexu vetem prej atyre qe dihen haptaz qe jan Serrb apo sllavet ne pergjithesi.
Hier, à 15:55 · Je n’aime plus · 3

Haxhi Kuçi Ik qen se te ndegjuam ne telefon duke fole serbishte me ambasaden e serbise dhe i the mos na ka tregue diçka per ty ne inqizime te kemi qen i serbise
Hier, à 15:57 · J’aime · 1


4 min · J’aime


Dernière édition par Perparimi le Sam 5 Juil - 8:50, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 Empty Re: Debat publik lidhur me demonstratat e 1981

Message  Perparimi Jeu 3 Juil - 15:35

Haxhi Kuçi Ikin kurvat dhe udbashet qe nuk pati koqe Reshat udbashi ti jep nje pergjigje Kujtimit .Nuk i jep pergjigje,se e ka mizen mbas veshit,dhe qeni ka gishte ne helmimin e te ndjerit profesor Bajram Kurtit
Hier, à 15:59 · Modifié · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Po bre me vend e ke shume mire.Me ua qite flliqesirat mbi siperfaqe,ju tjeter gje nuk keni mesuar,pos jane te smur mendor.Sllogan shume i persosur qe e hajne trashallaket.
Hier, à 16:03 · J’aime · 1

Reshat Badallaj Rrustem shiko, si te thash i ka fshir te gjitha,klyshi i Arkanit,Haxhi kuci
Hier, à 16:03 · J’aime

Haxhi Kuçi Qyre udbashin ,u kethye,veq e ka pase me thene kinse nuk dua me shkrue.
Hier, à 16:04 · J’aime · 2

Haxhi Kuçi Pergjigjeju Kujtimit a ke gishte ne helmimin e te ndjerit profesor Bajram Kurtit o Reshat zeza.
Hier, à 16:04 · J’aime · 1

Reshat Badallaj o qeni serb,Haxhi KUCI, fol me ke biseduar dhe je takuar para vrasjes se BESIMIT, si e ke ditur qe Besimi eshte i armatosur dhe se Besimi ishte ZJARRI 2?
Hier, à 16:04 · J’aime

Haxhi Kuçi Ti nuk ke te drejte te na parashtron pyetje,sepse je i akuzuar per shume krime si para luftes,ne lufte dhe tani qe bashkpunoni me ambasaden serbe
Hier, à 16:05 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Ti nuk ke te drejte te na parashtron pyetje,sepse je i akuzuar per shume krime si para luftes,ne lufte dhe tani qe bashkpunoni me ambasaden serbe
Hier, à 16:06 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Ti nuk ke te drejte te na parashtron pyetje,sepse je i akuzuar per shume krime si para luftes,ne lufte dhe tani qe bashkpunoni me ambasaden serbe
Hier, à 16:07 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Ti nuk ke te drejte te na parashtron pyetje,sepse je i akuzuar per shume krime si para luftes,ne lufte dhe tani qe bashkpunoni me ambasaden serbe
Hier, à 16:10 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Ti nuk ke te drejte te na parashtron pyetje,sepse je i akuzuar per shume krime si para luftes,ne lufte dhe tani qe bashkpunoni me ambasaden serbe
Hier, à 16:12 · J’aime · 1

Reshat Badallaj flm.
Hier, à 16:12 · J’aime

Haxhi Kuçi Ti nuk ke te drejte te na parashtron pyetje,sepse je i akuzuar per shume krime si para luftes,ne lufte dhe tani qe bashkpunoni me ambasaden serbe
Hier, à 16:12 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Ti nuk ke te drejte te na parashtron pyetje,sepse je i akuzuar per shume krime si para luftes,ne lufte dhe tani qe bashkpunoni me ambasaden serbe.Per te vazhdue dialogu ,ma pare jepi pergjigje Kujtimit o Reshat .A ja ke helmue xhaxhain dhe me kane ,?Kush ju nxiti,pse ?
Hier, à 16:15 · J’aime · 2

Kujtim Kurti Rustem Remi Peja,ti nuk marre pjese ne demostrata ne vitin 1981,prandaj kjo teme nuk eshte per ty.

Ti ke ardhur ketu vetem qe te provokosh,prandaj ti largova 42 komente.

Pa keqkuptime....
Hier, à 16:15 · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi Reshat Badallaj a ke qen pjesmarres ne demostraten e 11 marsit te vitit 1981 ne menzen e studentave ne Prishtine ,apo ke qen diku tjeter?Ti nuk ke te drejte te na parashtron pyetje,sepse je i akuzuar per shume krime si para luftes,ne lufte dhe tani qe bashkpunoni me ambasaden serbe.Per te vazhdue dialogu ,ma pare jepi pergjigje Kujtimit a ja ke helmue xhaxhain dhe me kane ,
Hier, à 16:17 · J’aime · 2

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,deri me tani 8 pytje konkrete ti kam ber,dhe asnjren nuk je pergjigjur,por ki ikur nga debati sy me sy,duke u treguar frigacak dhe mashtrues.

Keto komentet qe i ki ber kete me dokumente te falsifikuara qe i ki marre ne konsullaten serbe ne Hanover,tek ne nuk pin uje,keto intriga shko shitja Nait Hasanit dhe Ramadan mujes.

Ketu do te presim dite e nate,deri sa te pergjigjesh ne te gjitha pytjet qe ti kam parashtruar.

Çdo koment tjeter jashte pytjeve qe ti kam parashtruar,do ti largoje menjehere.
il y a 22 heures · Je n’aime plus · 3

Haxhi Kuçi Hanoveri eshte qendra e tradhetareve shqiptar,ku keta udbash marrin dhe japin informata ne deme te shqiptarise.
il y a 20 heures · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Kush serbet?apo argatet e serbit ?
il y a 20 heures · J’aime · 1

Haxhi Kuçi nuk eshte tema per ju ketu pirdhu dhe mesoi femit e tu te flasin shqipe.Mos u perzi si pordha ne tirqi.
il y a 19 heures · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Kujt i djege, kercen si zorra ne prush.Une nuk ceka emra e mbiemra,çka u perzi Rrust zeza?Mesiguri ketij i djege se e ka mizen pas kapuqit.
il y a 19 heures · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Neqoftese nuk e ke mizen,çka i hyre muhabetit,kur kerkujt nuk ja ceka emrin e as mbiemrin,apeta po te djege ste kam faje.Ti se pari gajen e ke preplote me balte,çka me te thene tjeter,kujt i djege lajmrohet vetevetiu,se kush paska qen.
il y a 19 heures · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Ti nuk besoj qe ke feje ma se pari,as qe beson ne Perendine.Ndoshta je fetar,por bese nuk ke. ju çdo gje ne gjakun e juaj mundeni te posedoni,por gjen shqiptari kurr jo.
il y a 19 heures · Modifié · J’aime

Haxhi Kuçi Po per cilen akuze e keni fjalen?Trego,ndaj teje,?
il y a 19 heures · J’aime

Haxhi Kuçi Mos shaj qen,ti nuk ke gjak njeriu,por shtaze,edhe ashtu e ke perzi faren me tjeter komb,tpuf ftyren qent ta q.
il y a 19 heures · J’aime

Haxhi Kuçi Mbaje mend
il y a 18 heures · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,ku humbe oh trim i Zhurit,dhe bashkpuntor i kriminelit Ramadan Muja.

Hajde oh trim debatojme sy me sy ketu,dhe mos na ike....
6 h · J’aime

Reshat Badallaj KUJTIM;shoh se qenke njeri i paguar nga UDB-JA SERBIANE,nejse po te parashtroj ca pyetje;E para perse more pis rrene dhe mashtron popullin shqiptar, ti thua dhe njollos popullin shqiptar kur thua se je i familjes se Bajram Kurit,mor qeni i UDB-es serbe,BAJRAM KURTI, nuk ka qene i Gjakoves ore pis i pisave,Bajram Kuri ka qene nga Suhareka Theranda. Nderkaq, ti shkruan se nga Gjokova. Perse nuk te vie turp, te keqperdorish emrat e familjeve shqiptare? Ti perkrah nje njeri qe thote ika nga shqiptaret dhe jo nga serbet? Ti perkrah nje njeri qe thote se nuk ka komb shqiptar? Ti perkrah nje njeri qe thote: Te gjithe shqiptaret duhet me fut me nje grope dhe vra te gjithe,ti perkrah nje njeri qe kerkon vdekjen e te gjithe komandanteve te UCK-es, ti perkrah nje njeri qe bashke me udbashet LATIF DULLA DHE MILORAD NESHOVIQIN KANE SPIUNUAR SHUME SHQIPTAR,ti perkrah spiunin e UDB-es serbiane qe shetiti neper shtabet e UCK-es,kriminelin Arkan,ti perkrah nje njeri qe bashkepunoi me Milan Shipken,degjoje videokaseten se cka thote klyshi i tij Haxhi Kuci, ti perkrahish spiunin e UDB-es, Haxhi Kucin, qe ne sutjeske tha per flamurin tone eshte paqaver, ti perkrahesh nje spiun qe thote: ka vozitur pese cetniket e frenkit e te Arkanit,per 100 marka,por ky klysh thote se kane qene Akademik. Pergjigju ne kete pyetje se mua me vene se eshte ne perfundim libri i gjashte lidhur me kete spiun te UDB-es serbe,Haxhi Kucin. Do te flasin 36 deshmitare me emer e mbiemer. Dhe, kjo po me vyene mua te shohe se ti a i perkrah keta apo jo. A e din more qen se eshte e ndaluar te flasesh ne emer te familjeve tjera. Sqaro si mund te jesh xhai (si thua ti agja i Bajram Kurtit, kur thua se je nga Gjakova. Kjo tani do te shperndahet per OPINIONIN PUBLIK: perse i fshine faktete,argumentet,faksimilet e gjykatave,bre pisi i UDBES SERBE. Tani ne te pyesim publikisht: TREGO BIOGRAFIN TENDE; A KE QENE PATRIOT APO SPIUN I UDB-ES?
6 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,apo e shef edhe vet qe nuk ki kurrfare informacione te sakta per axhen tim Bajram Kurti,dhe ti kete hero kombetar e perdor per ti mbuluar gabimet e tuaja ne sherbim te UDB (BIA)

Axha ime i ndjer Bajram Kurti,ka lindur ne fshatin Smolice-komuna e Gjakoves,studimet per doktoratur i ka mbaruar ne Sarajeve,dhe nje kohe te gjate ka punuar ne shkollen normale ne Suharek(Therand).
6 h · J’aime

Ibrahim Kelmendi Tek tani pash këtë debat. Rhënë të drejtën, nuk kam kohë e energji ta lexoj që tani të terin. Për këtë lus për mirëkuptim.
Fare në fillim lexova (dez)informimin e Haxhi Kuçit:
„Me daten 11 mars te vitit 1981 une jam ai student qe ne menzen e studentave i nisa demostratat si shkak i nje qimes qe me qelloi ne gjellen tim..Deshmitar i vetmi qe ma ka pare qimen eshte Bajrush Ahmeti.“
Edhe me këtë rast e quaj detyrim qytetar të informoj sa vijon:
Në qershor ose korrik të vitit 1981 në Gjermani me vizitojë Abdullah Tahiri, nga Malisheva e Gjilani, i cili, lavdi pastë, ka rënë dëshmor në Luftë, si pjesëtar i UÇK-së. Ai në Gjermani doli pasi ka vuajtur një dënim për kundërvajtje, siç quhej atëherë. Hetues kryesor i kishte pas UDBashin Ali Vllasi. Fillimisht është vendos të Vëllai i tij në Berlin. Meqë Vëllai i tij ishte bashkëveprimtar yni në emigracion, më telefonoj, më informoj për Avdullahun, me pyeti nëse mund të vinte të unë për vizitë.
E mirëprita. Ndeji të unë reth 10 ditë. Po i interesonin studimet gjermane, kushtet, konviktet, menza, përgjithësisht e gjithë infrastruktura universitare. Meqë universiteti në Bochum ishte ndërtim i ri, që ndryshe quhej edhe universitet industrial, i ngitur për interesa industriale të Krahinës së Ruhr’it, po e mahniste infrastruktura e tij me kapacitet për 120 mijë studentë (kurse atëherë i kishte vetëm 40 mijë)...
Avdullahu rrëfeu me gojë e me shkrim për demonstratat e marsit në Prishtinë. Tani e kam në mbamendje se ai ishte Personi që e kishte thyer pjatën me gjellë fasule, i revoltuar pas pritjes se gjatë në rresht, dhe i kishte takuar të merrte gjellë të ftohur. “Krejt aksidentalisht, nga hidhërimi, e kam përplas pjatën për dysheme, kam hyp sipër tavoline dhe kam thirr që të dalim në protestë kundër atij keqatrajtimi...” ka rrëfyer Ai.
Pastaj ka rrëfyer edhe për pasditën e 24 marsit (nëse e kam mbajt mend tamam datën).
Ai me ca shokë kanë qenë duke luajtur fusball në parking para barakës nr. 2. “Në një moment disa persona në civil e ndalojnë Ali Lajçin në hyrje të barakës. Ali nuk ka pranuar të shkon me ata. Nga zënka mes tyre ne morëm vesh se ishin pjesëtarë policie ata që donin të arrestonin Aliun. I rrethuam. I përzumë që andej. Aliun e shoqëruam dhe shkuam në konvikt nr. 3. Atje ai u vendos në dhomë të Sylë Mujaj. Aty u grumbulluan të tjerë studentë dhe vendosem organizimin e protestës pasuese...”
Këto janë perifrazime të lira të rrëfimeve të Dëshmorit Avdullah Tahiri.
Uroj të mos keqkuptohem.
Ditë të mbarë.
5 h · Modifié · J’aime

Kujtim Kurti Ibrahim Kelmendi,kisha si qellim te ftoja edhe ju ne kete debat,por nuk e dija sa jane te sigurta informacionet nga cajtoret....

Deri sa ju,nuk keni marre pjese ne keto demostrata,me duket shume e dyshimt,rrezultati!

Ndryshe nga ti,nje version origjinal e ka dhen Sazan Papraniku,qe eshte pjesmarrse i demostratave te 11 marsit dhe 2 prillit,prandaj hulumto me sakt Ibrahim,para se te lexosh edhe nje here te gjitha komentet ketu....
5 h · J’aime

Ibrahim Kelmendi Nuk kam nevojë të hulumtoj, sepse nuk mund të ndryshoj informimin tim në bazë të debatit që ka ndodhur. Unë informova vetëm fragmente të vocla të rrëfimit të Dëshmorit Avdullah Tahiri.
5 h · J’aime

Kujtim Kurti Ibrahim Kelmendi,na trego pak te lutem,kuptohet nga pervoja e juaj,demostratat e 11 marsit dhe 2 prillit,se kush ishin organizatoret e veretete,pasi qe me nuk eshte nje sekrete shtetrore...

Se sa jemi te informuar deri me tani nga burimet interne,konkludohet se keto demostrata i ka organizuar vete UDB-ja,per te justifikuar politiken e tyre kunder Shqiptareve.

Pra,cili eshte mendimi i juaj..!!
5 h · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,ti largova 28 komente qe i ki shenuar ketu,tani mbrenda 1 ore.

Nje here duhet te pergjigjesh ne 8 pytjet e mija qe ti kam ber ketu dje dhe sot,pastaj mund te me besh pytje mua,apo te debatosh me te tjeret.

Deri sa nuk me rrespekton ne kete pike,qdo koment i juaj ketu do te largohet,se faqja ime nuk eshte per marketing,ate shko beje ne faqen tende.

Besoj se u kuptuam qarte!
5 h · J’aime

Reshat Badallaj kete po e jap per ca jo bir kurve,por per ca BURRA KURVE QE NUK E PASKAN BESUR.PO SI MUND TE FSHIHEN GJERA TE TILLA MORE BURRA KURVE!!!
Photo de Reshat Badallaj.
4 h · J’aime

Haxhi Kuçi Zotri Ibrahim Kelmendi mos shtjelloni siq shtjellon ne librin e tij shoku juaj Feradin Tafallari,kinse ju ilegalja i kishit pergaditur ato demonstrata nga diaspordha.Genjeshtrave te juaja dhe shokeve te jaj nuk po u dihet fundi.Ju jo ne kete raste,por shoket e tu jane duke u mundue qe te mi vjedhin meritat e mija,siq ja ka zakon çdo shqiptar.Ne ato qaste nuk ka pasur ma shume se shtate studente qe jane sherbye me ushqime.Nuk ka qen gjelle fasuli,por gjelle pire.Ju zotri Ibrahimi thone keshtu;I kam meshue pjatave dhe ka hype mbi tavoline dhe ka bertitur qe ti bashkohen ne proteste kunder tyre.As kjo genjeshter nuk pine uje,pos une kam bertitur qeni nanaen ketyre komunistave,dhe ne fund kush nuk na bashkohet eshte tradhetar.Ali Lajqi nese nuk harroi,nese ka pasur te nesermen do tesha te zeza te gjithe studentet bertitshin ky eshte shpiun dhe e kemi ndreq mire ,nese ka qen ky me tesha te zeza,dhe u paraqiste si kaskader duke bere sallta ne mesin ton.Nuk ka lidhje me arrestime kete dite vetem se po mundohen mi vjedhe keto demonstrata.Ju po e dijket ate student qe i paska meshue edhe pjatave si shakak i gjelles se ftohur,dhe kinse paska pasur rresht te gjate????Gje qe eshte krejte genjeshter e kullume,se nuk ka pasur kurrefar rreshti,pos nja pese studenta as nje ma shume ne rreshte jo dike pritur.Pra tregone edhe emrin dhe mbiemrin e atij studentit qe i paska meshue atyre pjatave zotri I.K..Pastaj po sa vinte e shtohej numri i studentave te cilet pa hezetim thejshin çka kishin perpara tyre..Pse ju djeg kur e permendi njeriun qe ai ma kishte pare qimen ne gjellen time,juve as deshmitaret nuk u bejne pune,pos duke mu shpifur nga ma te poshteruarat.Nuk eshte i vetmi ky deshmitar,ka edhe tjere qe kan emra e mbiemra,por edhe drejtori qe te nesermen na ka marr ne bisede ne zyren e tij i din mire kujt i ka qellue qimja.
4 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,pergjigju ne 8 pytejet e mija qe ti kam parashtruar,dhe mos na shit mend ketu per marketing.
4 h · Je n’aime plus · 1

Reshat Badallaj cilat jane pyetjet,une te pergjigjem,por te shtrova edhe une ca pyetje. Une jam burre Zhuri dhe te pergjgjigjem, ne nuk jemi te semure mendor. A jeni ne Prizren,dhe pim kafe, se vellaui im Urani, te ka kerkuar dje dhe kane thene se nuk jenia aty.
4 h · J’aime · 1

Reshat Badallaj urdhero me pyetje!
4 h · J’aime

Reshat Badallaj VELLAU IM uRANI; DJE ISHTE NGA 2pojata2 TEK KOMSHIA JUAJ VETEM PER TE BISEDUAR;POR THONE SE NUK JENI ATY VETEM DESHEM TE BISEDOJM
4 h · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,ti kam ber 8 pyetje,lexoje komentet me siper.

Ketu jam dite e nate,nuk jam ka iki nga askush.

Urdhero,deshmoje veten!!!
4 h · Je n’aime plus · 1

Selim Gashi Vetem nje informat nga z. Reshat, nuk dua te jem ne kete debat te juajin me z.Kurti. A jeni ju i aferm i prof. Imri Badallaj dikur mesimdhense ne U.Prishtines?! Nese nuk jeni kerkoj falje. Ju pershendes! Pyetja eshte vetem per kuroizitet...asgje me shum!
4 h · J’aime · 1

Reshat Badallaj Tani perse nuk pergjgjishesh ne pyetjet: A PAJTOHESH KUR KERKON KOLEGU YT,HAXHI KUCI,SPIUNI I UDB-ES, APAJTOHESH KU THOTE KOMB SHQIPTAR NUK KA? TE GJITHE SHQIPTARET DUHET FUTUR NE NJE GROPE DHE DUHET VRARE? TE GJITHE KOMANDANTET E UCK-ES DUHET VRARE?A PAJTOHESH KUR KY KOLEGU YT THOTE NE SUTJESKE:FLAMURI SHQIPTAR ESHTE PACAVER? E PERKRAH TAKIMIN HAXHIU ME MILAN SHIPKEN QE BERI KASAPHANE NE RAHOVEC DHE DO BEJE CA PYETJE TJERA...KERKOJ NGA JU PUBLIKISHT A PAJTOHESH APO DISTANCOHESH?
4 h · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,nese din me lexuar mire gjuhen shqipe,do te ishte nje dobi e madhe per ty,se aty shkruan shume mire se ky debat eshte per ju dhe Haxhi Kuqin.

Prandaj,ti pergjigju nje here ne pyetjet qe ti kam parashtruar,pastaj do ti bej pytje edhe Haxhiut,dhe ne fund do te shofim kush eshte bashkpuntor i UDB-se dhe kush eshte patriot i vertete.

Pra,urdhero pergjigju ne pyetjet e mija,nese mendon se je patriot...!!!
4 h · Je n’aime plus · 1

Reshat Badallaj I nderuar Selim, Une te theme te verteten. Dr. Imriun, nuk e kam te konakut. E kam te lagjes,por vdekje dhe dasma i bejme nje. kA KOHE QE PROFESOR iMRIU,jeton ne Prizren me tere familjen dhe kushurint e tij. Nuk e kam te larget, e kam te aferte edhe pse nuk e kam te konakut. Kaq. Pershendetje shqiptarisht nga une, RESHATI
4 h · J’aime

Reshat Badallaj sE KUSH ESHTE PATRIOT,tregon populli dhe puna e tij
4 h · J’aime

Selim Gashi FLM !
4 h · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,po ti perseris edhe nje here pytjete,se po paraqitesh se nuk je ka kupton,me qellim qe ti largohesh te vertetes.

Tregona te lutem,kur je denuar per here te pare,kush te ka denuar,dhe cilet jane shoket e burgut,me te cilet ke qendruar besnik.
Keto duhet ti shkruash me fjalet e tuaja keto,dhe jo qka shkruajne gazetat per ty.
Urdhero,pergjigju tani pytjes..!!
4 h · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,me fjalet e tuaja,dhe jo qka shkruajne gazetat e Hashim thaqit.

Urdhro...
4 h · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Rustem Remi Peja merre edhe Reshat Badallaj dhe boni nje debat kunder meje ne faqet e juaja,dhe shkruani qka te deshironi,aty vije dhe ju pergjigjem.

Ketu ne faqen tim,une i kam rregulluat ashtu siq shkruan ne postim,dhe qdo koment jashte ketyre rregullave largohet menjehere,pa diskutim me juve.

Pra,Reshat nje here pergjigjesh ne pytjet qe ti kam ber une ty,pastaj te pergjigjem une,ne pyetjet tuaja,dhe kje mbetet publike per te gjithe ketu qe jane.

Urdhero Reshat,pergjigju nje here ne pytjen time qe ta bera para 5 min.
3 h · Je n’aime plus · 1

Reshat Badallaj ME 12 SHKURT 2011,vdic nga kanceri, BAJRAM KURTI, ku ishe ti ne kete date?
3 h · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,nuk ka vdekur Bajram Kurti me 12 shkurt por me 14 shkurt 2010,dhe eshte helmuar nga dora e Nait Hasanit dhe Avdi Ibrahimit.
3 h · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Reshat Badallaj te thash edhe nje here,hape nje teme ne faqen tende ne facebook dhe fol qka te duash kunder meje,por ketu ne faqen time vlejne keto rregulla te statusit qe eshte aktual.

Ti pergjigjesh nje here ne pyetjet e mija qe ti parashtrova,pastaj une te pergjigjem ty ne pytjet e tuaja per mua.

Qdo koment tjeter,jashte ketyre rregullave,do te largohet automatikisht,pa diskutim me juve.
3 h · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,ti si bashkpuntor i ngushte i kriminelit Nait Hasanit dhe Avdi Ibrahimit,tregona pak si e rrahen me vdekje Avdi Ibrahimi,pasi qe spiunoje EULEX-in,per veprimtaret e UÇK-se,nga Dibra.
3 h · Je n’aime plus · 1

Reshat Badallaj PER CFARE dIBRE FLET MORE KLYSHI I UDB-ES SERBE?
3 h · J’aime

Haxhi Kuçi Nexhmi Krasniqi

Ma ka marre mendja se me ke ngaterru me nje njeri te poshter,si per shembull Avdi Ibrahimin. Nese ju kujtohet,edhe une pata dyshu mos je ti vet Avdiu,sepse ai njeri nuk len gje pa bere. Per ate njeri çka te thuash eshte pak. Ai njeri k...Voir plus
3 h · J’aime

Lori-Lea Krasniqi z.Kurti deri sa keta e argumentojn me fkte dhe leter njeri tjetrin se jan udbasha ku mundeni ju me dit se as njeri nuk qenka udbash...un i kam lexuar me vemendje akuzat dhe kunder akuzat, dikush duhet te mbaj pergjegjsi per tradheti kombetare.
3 h · Je n’aime plus · 2

Haxhi Kuçi Nexhmi Krasniqi

Ma ka marre mendja se me ke ngaterru me nje njeri te poshter,si per shembull Avdi Ibrahimin. Nese ju kujtohet,edhe une pata dyshu mos je ti vet Avdiu,sepse ai njeri nuk len gje pa bere. Per ate njeri çka te thuash eshte pak. Ai njeri k...Voir plus
2 h · J’aime

Kujtim Kurti Ejona Bukuroshja Kosoves,e paske emrin e bukur,keshtu sikur ti shkruan vetem krimineli Avdi Ibrahimi,qe shoket e vet i spiunon te EULEX
2 h · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Ejona Bukuroshja Kosoves alias Avdi Ibrahimi,pse po mbshifesh mbas nofkava,trimat dalin dhe bejne debat sy me sy,keshtu siq po shkruaj edhe une,dhe shume te tjere ketu.

Avdi Ibrahimi dil prej maskes....
2 h · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi À HAXHI KUCI
De : gafurr adili (gafurrxxxxxxxxx.com)
Envoyé : sam. 03/10/09 19:26
À : HAXHI KUCI (perxxxxxxxx.fr)

Shume i nderuari Haxhi !

Uroj qe ju dhe e gjithe familja juaj, kudo qe ate e keni, te jeni mire.
E lexova letren tuaj dhe ne pergjigje te saj po iu shkruaj si me poshte vijon:

1. Avdi Brahimin e kam takuar 2-3 here dhe keto 2-3 takime me mjaftuan qe ta njifja se ishte i tille sic e pershkruani edhe ju, por per Avdiun me shume me ka folur edhe Bashkim Hoxha nga Prizreni, i cili e njifte shume mire Avdiun.
2. Per sa i perket pershkrimit tuaj mbi ndodhite brenda UCK-se iu besoj per te gjitha, sepse kam njohuri te shumta,
por ketu nuk eshte as vendi dhe as mundesi per te biseduar per te gjit
2 h · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Ishte ai qe me 12 qeshor te vitit 1999 qe i thoshin perfundimi i luftes se UQK-se qe kjo date e gjeti me uniforme te UQK-se dhe me arme ne krah mu prane meje.Juve ju deshiroj shendet dhe familjes tuaj gjithashtu .Nuk e kam tradite te fyej njerez kur nuk i njof mire,se un jam per bashkimin e shqiptareve e jo per perqarjen e tyre.Deshiroj qe edhe ti te me perkrahesh ne kete mendim qe kam,dhe te beheemi shoke edhe me te mir sa qe jemi tash,atdheu na do te bashkuar e jo te perqare,per hater te atdheut e kombit tone shume gjera duhet t'i leme anash edhe nese na ndodh ndonje gje ne mes veti.Edhe nje here te falenderoj.Me shkruaj me shpesh.Me respekt R.Saramati.
2 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Reshat Badallaj ku u zhduk krimineli Avdi Ibrahim,pse nuk po vjen me te mbrojte ty nga akuzat e bashkpunimit me UDB-ne.

Ai ka frigen na place....
2 h · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi À HAXHI KUCI
De : gafurr adili (gafurrxxxxxxxxx.com)
Envoyé : sam. 03/10/09 19:26
À : HAXHI KUCI (perxxxxxxxx.fr)

Shume i nderuari Haxhi !

Uroj qe ju dhe e gjithe familja juaj, kudo qe ate e keni, te jeni mire.
E lexova letren tuaj dhe ne pergjigje te saj po iu shkruaj si me poshte vijon:

1. Avdi Brahimin e kam takuar 2-3 here dhe keto 2-3 takime me mjaftuan qe ta njifja se ishte i tille sic e pershkruani edhe ju, por per Avdiun me shume me ka folur edhe Bashkim Hoxha nga Prizreni, i cili e njifte shume mire Avdiun.
2. Per sa i perket pershkrimit tuaj mbi ndodhite brenda UCK-se iu besoj per te gjitha, sepse kam njohuri te shumta,
por ketu nuk eshte as vendi dhe as mundesi per te biseduar per te gjit
2 h · J’aime

Haxhi Kuçi Nexhmi Krasniqi

Ma ka marre mendja se me ke ngaterru me nje njeri te poshter,si per shembull Avdi Ibrahimin. Nese ju kujtohet,edhe une pata dyshu mos je ti vet Avdiu,sepse ai njeri nuk len gje pa bere. Per ate njeri çka te thuash eshte pak. Ai njeri k...Voir plus
2 h · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Avdi kurva pa u lajmrue me emer e mbiemer nuk kemi dialog me aske.
2 h · J’aime · 1

Reshat Badallaj FOLNI QEN!
2 h · J’aime

Rustem Remi Peja Reshat kjo Gjyle Gjata eshte Profil i Kujtim Kurtit
1 h · J’aime

Kujtim Kurti Rustem Remi Peja,nuk kam nevoje me shkru me nofka,se une nuk ja kam frigen askujte,shkruaj me emrin tim.
1 h · Je n’aime plus · 1

Reshat Badallaj I nderuari Rrustem,ka mundesi se cfare s´bejne qente e konsulatave serbe-ruse,vijne edhe ca informacione nga VV,por dale,dale
1 h · J’aime

Reshat Badallaj kam qene dhe permenda emra dhe mbiemra te cilet jane gjalle,por,mjerisht qente e konsulatave serbo-ruse,nuk dhane asnje argument se kush jane keta qen ne rafshin kombetar...?
1 h · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj je ber tani sikur nje adoloshent 5 vjeq.

Ku i ki gjithe ata shoke qe ki qendruar ne burg me ata,pse nuk po vijne me te ndihmu ketu,por te kan lon me gishta ne goje....

Tani te ka mbete vetem ky Rrusta qe nuk e njef askush ne Kosove..

#hahahahahaha
1 h · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,ku i ki shoket qe ki luftuar bashke me ata,pse nuk po vijne qe te ndihmojne ketu....

Te ka mbet veq nje Rrustemi qe kurr nuk e ki pa me sy,e paske mashtruar mire me nje kaffe ne Hopfbanof te Hanoverit

#hahahahahaha
1 h · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Rustem Remi Peja,cilat jane idealet e tua....!!!

Dhe pse behesh vegel e Reshatit qe kurr me sy nuk e ki pa perpara.

Nese,don me bo revansh kunder Haxhis shko te faqja e tij dhe shkruaj qka te duash,dhe jo ketu ne faqen tim.
1 h · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,mbasi i paske informacione me shume se une,qka po me pyete mua,shko pyte Albin kurtin.

#hahahaha
1 h · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,po qka din per mua te gjitha bej publike,une po ta jap lejen,se per kete pune e kam hapur kete teme,me i zbulu bashkpuntoret e UDB-se ne Kosove.

Urdhro Reshat publiko ndonje sekrete kunder meje..

#ncncncncnc
1 h · J’aime

Reshat Badallaj A KE QENE NE SHERBIMIN SEKRET NE VV,apo JO?
1 h · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,qka po pret,pse nuk po publikon sekrete kunder meje...!!!

Hajde burre i dheut ta shofim qka po na rren...

#hahahahaha
1 h · Je n’aime plus · 1

Reshat Badallaj Une po te pyes shqip a ke qene apo nuk ke qene ne sherbimin sekret te vv dhe pastaj rrjedhin pyetjet tjera
1 h · J’aime

Rustem Remi Peja Reshat VV nuk ka sherbim sekret kto jan fjale te kota te Kujtimit!!
1 h · J’aime

Reshat Badallaj e shoh dhe e kam pare se je klysh kurve
1 h · J’aime

Reshat Badallaj perse nuk pergjigjesh se kush je ne rrafshin kombetar.ti je nje tradhtare dhe spiun i konsuklatave te huaja
1 h · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj te doli boja,je bo sikur nje 5 leksh,krejt bota e kuptoj se kush je,edhe shoku yte me i ngusht avdi ibrahimi nuk erdhe me te ndihmu,krejt te kan lon me gishta ne goje...

#hahahahaha
1 h · J’aime

Reshat Badallaj Prit,prit dhe ti mendon se kjo pune ka mbaruar. Ne i ndjekim tradhtaret dhe spiunet tere jeten,bile edhe ne varre
1 h · J’aime

Kujtim Kurti Reshat Badallaj,une ja arrita qellimi qe kisha me ty,te demaskova para gjithe luftetarve te UÇK-se.

Ketu misioni ime mbaroje..

Faliminderit per mbeshtetje me komente

Alles gute
1 h · Je n’aime plus · 1

Reshat Badallaj Shih,shih ky klysh kurve thote te demaskova. Cka more klysh kurve jepe vetem nje argument me shkrim si une,kerkove dhe ta mbusha gojen. Trego kush je ti?
1 h · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Ku mbeti Avdiosi?Mos valle eshte ka jep deklarata tek euleshi ?
41 min · J’aime

Enver Spahiu Bajram Kurtin e kam pas profesor te lendes Gjeografi ne shkolle te mesme ne Therand si i kane thene atehere Qamo " Jeta e Re " . Ketu desha te theme se te dhenat e Kujtimit per biografine e profesorit te ndjere jane te sakta .
22 min · J’aime

Enver Spahiu Nga Smolica e Gjakoves !
19 min · J’aime

Haxhi Kuçi Ju lumt dora dhe mendja o i nderuari Enver Spajiu,sepse na keputi me rrena ky udbash Reshat Badallaj.Kurse Gjyles i urojm per trimerin qe ka zoti e shperblefte,sepse Reshati dhe Avdiu jane mu ata qe çdo njeriut i dergojne mesazhe private me ane te shkrimeve te tyre qe ti bindin ata se vetem keta jan atedhetar e tjeret qyrrana e tradhetar siq deshirojne keta udbash qe jane mesue me shkrue nga kuzhina serbe zoti i denofte.
12 min · J’aime

Haxhi Kuçi E nderuara Gjyle,Kosova ka nevoje te madhe per keso sokolesha qe tja zbardhi ftyre popullit e ne veqanti veprimtarin e atyre qe vepruan per qeshtjen madhore.Ja vlen qe edhe nje here ta botoj sepse ketu mundemi ta marrim shkolle te madhe se si ky Reshat dhe Avdi mundohen me çdo force ti nxisin shqiptaret qe tju besojne genjeshtrave te ketyre.Qofsh faqe bardhe mbretresha shqiptare.
7 min · J’aime

Haxhi Kuçi Reshat Badallaj
10:40
Reshat Badallaj
Reshat Badallaj KUJTIM;shoh se qenke njeri i paguar nga UDB-JA SERBIANE,nejse po te parashtroj ca pyetje;E para perse more pis rrene dhe mashtron popullin shqiptar, ti thua dhe njollos popullin shqiptar kur thua se je i familjes se Bajram Kurit,mor qeni i UDB-es serbe,BAJRAM KURTI, nuk ka qene i Gjakoves ore pis i pisave,Bajram Kuri ka qene nga Suhareka Theranda. Nderkaq, ti shkruan se nga Gjokova. Perse nuk te vie turp, te keqperdorish emrat e familjeve shqiptare? Ti perkrah nje njeri qe thote ika nga shqiptaret dhe jo nga serbet? Ti perkrah nje njeri qe thote se nuk ka komb shqiptar? Ti perkrah nje njeri qe thote: Te gjithe shqiptaret duhet me fut me nje grope dhe vra te gjithe,ti perkrah nje njeri qe kerkon vdekjen e te gjithe komandanteve te UCK-es, ti perkrah nje njeri qe bashke me udbashet LATIF DULLA DHE MILORAD NESHOVIQIN KANE SPIUNUAR SHUME SHQIPTAR,ti perkrah spiunin e UDB-es serbiane qe shetiti neper shtabet e UCK-es,kriminelin Arkan,ti perkrah nje njeri qe bashkepunoi me Milan Shipken,degjoje videokaseten se cka thote klyshi i tij Haxhi Kuci, ti perkrahish spiunin e UDB-es, Haxhi Kucin, qe ne sutjeske tha per flamurin tone eshte paqaver, ti perkrahesh nje spiun qe thote: ka vozitur pese cetniket e frenkit e te Arkanit,per 100 marka,por ky klysh thote se kane qene Akademik. Pergjigju ne kete pyetje se mua me vene se eshte ne perfundim libri i gjashte lidhur me kete spiun te UDB-es serbe,Haxhi Kucin. Do te flasin 36 deshmitare me emer e mbiemer. Dhe, kjo po me vyene mua te shohe se ti a i perkrah keta apo jo. A e din more qen se eshte e ndaluar te flasesh ne emer te familjeve tjera. Sqaro si mund te jesh xhai (si thua ti agja i Bajram Kurtit, kur thua se je nga Gjakova. Kjo tani do te shperndahet per OPINIONIN PUBLIK: perse i fshine faktete,argumentet,faksimilet e gjykatave,bre pisi i UDBES SERBE. Tani ne te pyesim publikisht: TREGO BIOGRAFIN TENDE; A KE QENE PATRIOT APO SPIUN I UDB-ES?
vor einigen Sekunden · Gefällt mir
Reshat Badallaj
10:45
Reshat Badallaj
E nderuara Gjyle, nuk po te njoh se kush jeni,por te ve ne dijeni, qe te lexosh, biografine time me faksimile origjinale dhe se neqoftese nuk kerkove falje do te merrem me Ty. N e jemi familje te burgosur politik,familje deshmoresh dhe shiko dhe kerko. Kete ta dhash si paralajmrim. Para se te beje publike dhe te beje hor te shkrova me respektin si femer....
Me mirenjohje, RESHAT BADALLAJ
aujourd’hui
Gjyle Gjata
14:49
Gjyle Gjata
Ju besoj patriot i madhi.Ju lutemi si vellaut a keni qen pjesmarres ne menzen e sudentave ne ato demonstrata te 11 marsit te vitit 1981?Na falin qe u bera kete pyetje?Tefala shume i nderuari Reshat
Reshat Badallaj
14:55
Reshat Badallaj
LEXONI TANI KOMENTET E THEKSOVA DHE ME ARGUMENT E FAKSIMIL,por une qellimisht i le gjerat,njehere te lehin te tjeret dhe pastaj ju pergjgjiem. Te lutem lexoji. Me mirenjohje,RESHAT BADALLAJ
E nderuara Gjylë, tani shkruajn per Ty se JU, jeni profil i qenit te konsulatave serbe-ruse,KUJTIM KURTI
Gjyle Gjata
14:58
Gjyle Gjata
Une i kam lexue,por ju nuk me tregoni ore vella,a keni qen pjesmarres ne ato demostrata se na lodhen duke fole shume njerez dhe nuk po dijm kush ishte ai ,apo ajo.
Gjyle Gjata
15:48
Gjyle Gjata
Une jam e gaqme te shkruaj per ju per tane atdhetarizmin e juaj,por vetem te me tregoni a ke qen pjesmarres ne menzen e sutdentave me 11 mars,.Ma kan mbshtelle ,pastaj do i kalli Kujtimin,dhe ate Haxhiun qe po na shet mende.
Reshat Badallaj
15:52
Reshat Badallaj
Gjyle, me vjene shume keq,po shikova se ju jeni te miqesuar me kete spiun te konsulatave te huaja;serbo-ruse, Kujtim Kurtin
Gjyle Gjata
15:53
Gjyle Gjata
O gabova mu thfte dora,kqyre mire ty te kam bere lik,mos u nxef
Reshat Badallaj
15:54
Reshat Badallaj
jo, jo nuk nxehem oj moter!
Gjyle Gjata
15:55
Gjyle Gjata
shkruaj per demostrata te menzes dhe e shef çka do u beje te dyve
7 min · J’aime

Haxhi Kuçi Reshat Badallaj
E nderuara Gjyle, nuk po te njoh se kush jeni,por te ve ne dijeni, qe te lexosh, biografine time me faksimile origjinale dhe se neqoftese nuk kerkove falje do te merrem me Ty.
5 min · J’aime

Haxhi Kuçi Ketu qendron nje kercnim i pa pare i Reshat udbashit.


Dernière édition par Perparimi le Sam 5 Juil - 8:51, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 Empty Re: Debat publik lidhur me demonstratat e 1981

Message  Perparimi Jeu 3 Juil - 15:40


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 Empty Re: Debat publik lidhur me demonstratat e 1981

Message  Perparimi Jeu 3 Juil - 15:41

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 10494638_10202093910260061_8719659799482482887_n

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 Empty Re: Debat publik lidhur me demonstratat e 1981

Message  Perparimi Jeu 3 Juil - 15:42

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 10505590_10202093915860201_885636285740258699_n

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 Empty Re: Debat publik lidhur me demonstratat e 1981

Message  Perparimi Jeu 3 Juil - 15:43

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 10449968_10202093920060306_2656565208631871164_n

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 Empty Re: Debat publik lidhur me demonstratat e 1981

Message  Perparimi Jeu 3 Juil - 15:43

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 10476398_10202093924340413_9049799367121672432_n

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 Empty Re: Debat publik lidhur me demonstratat e 1981

Message  Perparimi Ven 4 Juil - 6:30

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 10530687_10202097519710295_3625537646340695398_n

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 Empty Re: Debat publik lidhur me demonstratat e 1981

Message  Perparimi Ven 4 Juil - 7:51



1 min · J’aime

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Debat publik lidhur me demonstratat e 1981 Empty Re: Debat publik lidhur me demonstratat e 1981

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum