Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Isuf Gervalla,,i thote dil perjashta ti Ibrahim Kelmendi

 :: politika

Aller en bas

Isuf Gervalla,,i thote dil perjashta  ti Ibrahim Kelmendi Empty Isuf Gervalla,,i thote dil perjashta ti Ibrahim Kelmendi

Message  Perparimi Dim 29 Juin - 8:25


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Isuf Gervalla,,i thote dil perjashta  ti Ibrahim Kelmendi Empty Re: Isuf Gervalla,,i thote dil perjashta ti Ibrahim Kelmendi

Message  Perparimi Dim 29 Juin - 8:33

Hysen Gega e din shume mire se pase burgosjes se tij qendrone vete Ibrahim kelmendi,ku ky Ibrahim vete e dergoi ne Kosove,sipas Feradin Tafallarit.O Hysen mbas burgosjes sat mbas nje viti u vra Isufi,çka bera ti per te?


http://dosja-gervalla.blogspot.fr/

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Isuf Gervalla,,i thote dil perjashta  ti Ibrahim Kelmendi Empty Re: Isuf Gervalla,,i thote dil perjashta ti Ibrahim Kelmendi

Message  Perparimi Dim 29 Juin - 10:25

Kurse ti o Hysen Gega nja dhjete dite neper prishtine ,keto dite u silleshe sikurse nje i qmendur midis prishtines.Luajshe nje rol te nje artistit,budalles,nje lypsit,gjere sa i hargjove ato pare qe ti dhashe une Feradini,e qe ti mori Sadiku e ti mbete me koqe ne dore.Ne mengjezin e nje janarit 1981 u gjete i rrethuar nga shume polic serb,dhe ti bertitshe duke i shajte ata qe te zgjohen fqinjet per te pare rrethimin dhe burgosjen tende!!!!Kete loje e lozeshin udbashet qe te paraqiten kinse atedhetar tone.Ibrahim K.e percoli Hysenin me nje udbash Sadik Bllaken.
Ne qender te organizates Bashkimi ne kosove gjindej nje fare Blakaj nje udbash,qe punonte ne entin e sigurimeve ne prishtine.Pas numrit te fundit te kesaj reviste,une i kam nderpre lidhjet me kete!!!!!Edhe fronti kuq kinse ne vitin 1981 ishte e udbes.Hyseni i tregon Ibrahim Kelmendit,Ku po shkoj tek ata qe me ke thene ti,kur me shofin me Sadik Blaken nuk kane deshire te flasin me mua....Vrastarin qe e vrau Isuf Gervallen e njeh mire Ibrahum Kelmendi.
E din edhe Dem Demaj,e Sadik Bllakaj,dhe Hysen Gegaj.Miku ma i ngusht i Ibrahim Kelmendit qe mirret me genjeshtrat e ketij eshte Bedri Islami.....Bedri Islami ju ba avokat i Ibrahim Kelmendit pa e njohur Isufin.
Bedri Islami ne fillim ishte ne LDK afer shtutgardit,e Ibrahimi e beri kryetar te LPK
Gazeta zeri kosoves botohej ne zvicerr qe e shkrunte Xhafer Shatri me makinen e isufit qe une ia kisha dergue atje.Pasta e kish marr Xhafer Durmishi dhe shkruante pas vrasjes se Isufit.Sami Kurteshi sot avokat i popullit shok yni.Demes si i tha nga treni ai kriminel;Dem,per ate bisede nuk duhet tjeter kush me dite pos meje e teje.Trego Hysen Gega?çka ishte ne pyetje?O Hysen nga Ibrahimi e pranove revolen me vra Isufin e tani.Qe ja kishte dhene Rizahi!!!Nuk e mohoj se Rizahi eshte i udbes dhe vrasesi.Ti e mshef kete dhe te dytin.Ketu nuk mungone as dora e jote o Hysen Gega.Hysen a me kerkove lek qe po shkone ne kosove me ba atentat ne Bakallin dhe nje serb?A me the se nese se kry kete pune ishalla ma nuk me gjeni gjalle.Edhe Dema te dha 2000 u bene 4000marka.Por e late ate,dhe tani vjen Sadik Blakaj dhe e kerkon Isufin se vetem me Isufin munden me kry atentatin!!


Donik;Ata qe thone une e luftoi kuropsionin ata jane pjese e kuropsionit kjo eshte demagogji enveriste.
Une kam ndegjue bisedat e Albin Kurtit;Ky njeri edhe pse eshte i guximshem e perdore te njejten gjuhe staliniste,
kur flitet per te drejtat personale per te drejtat e njeriut,per ate kan prirje edhe nga Fatos Nano dhe regjimet e vjetra.Populli jetone ne frige e ankthe.Qe nga kercnimet e gjere tek vrasjet neper rruge qe po behen sot ne kosove.
Une kam jetue me nje baba qe nuk eshte frigue,nuk ka heshtur,edhe une nuk dua te heshti.Te gjithe e dim realitetin qe per nje deklarate ose per nje haraq qe ke brogj 500 euro mund te vritesh.Njerezit e eulexit ne kosove sillen si pashallar e ne vendet e tyre respektojne ligjin.Pse keshtu sillen keta ne kosove?


https://www.youtube.com/watch?v=X8jq1QXTGIc

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Isuf Gervalla,,i thote dil perjashta  ti Ibrahim Kelmendi Empty Re: Isuf Gervalla,,i thote dil perjashta ti Ibrahim Kelmendi

Message  Perparimi Dim 9 Juil - 19:17

Ja çfarë shkruan Sadik Blakaj për vrasjen e vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.
1.-.– DEKLARATË NR …
Shkruar nga Sadik Blakaj, me 31-08-2007.
Njoftim Publik kombit shqiptarë!
Unë Sadik Blakaj me profesion mësues nga fshati Lluga Komuna e Burimit-Istogu me banim të përkohshëm në Francë deklaroj publikisht për opinionin e gjerë shqiptarë se Ibrahim Kelmendi bashkë me udb-en serbe dhe disa shqipfolës ka dorë në vrasjen e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zeka, Ibrahim Kelmendi, i cili bashkë me udb-ën organizuan dhe ekzekutuan vëllezërit Gërvalla dhë Kadri Zeka lajmin për vrasjen e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zeka e kam marrë nga Ibrahim Kelmendi ku me telefonoji dhe me tha se udb-a i vrau Gervallajt dhe Kadri Zeka. Ibrahim Kelmendi ka pas lidhje organizativë në organizatën e sajuar nga udb-eja Fronti i Kuqë Popullorë me spiunin e fëllliqur të ish udb-es serbë Islam Blakaji i cili ka punuar për udb-ën serbe deri në vdekje. Islam Blakaj ish punëtorë i sigurimit social ne Prishtinë i cili duket se ka qenë shef i organizatës famoze të sajuar nga udb-eja me emrin Fronti i Kuq Popullor.
Fatkeqësisht Ibrahimi Kelmendi më ka futur në këto lojna të ndyra edhe mua dhe mi dha lidhjet me njerëzit e udb-ës jashtë në perëndim edhe në Kosovë. Burgosja e Hysen Gegës ka qenë lojë e Ibrahim Kelmendit. Dyshimet e Jusuf Gervalles se Ibrahim Kelmendi mund të jetë njeri i udb-ës kanë qenë të sakta si dhe dyshimi se udhëheqësi i organizatës së tij në Kosovë mund të jetë një njeri i udb-ës me mbiemrin Blakaji kanë qenë plotësisht të sakta, fjala është për Islam Blakajn.
Andaj nuk qëndron se vrasës i Gërvallajve dhe Kadri Zekes është Rezili i Suharekës, por Ibrahim Kelmendi i Llabijanit
 http://www.shqiptari.eu/sadik-blakaj-vrasesi-i-gervallajve-dhe-kadri-zekes-eshte-ibrahim-kelmendi/




Haxhi Demitaj says:
Prill 5, 2016 te 11:20 pm
Ibrahim Kelmendi, Piža minuku i Inspektorit të Pejës, qe nga viti 1978 në kohën kur ky ü afru te GML Zëri i Kosovës ishte në shërbim të UDB-së…
Në Verë të vitit 1979 pas Aktiviteteve patriotike të Hysen Gegës në Prizren me Shokë Ruzhdi Saramati…që bani buj të madhe e që e dridhi Titizmin jo veq në Prizren por në kokë në Beograd.
Beogradi aktivizoj UDB mbrenda dhe jasht Jug. për ti godit Aktivistet e GML Zëri i Kosovës, aktivizoj Klyshin Pizhën (Ibrahim Kelmendin) që Të veproj dhe Pizha morr informata nga Hysen Gega duke ü imponu si aktivist i GML Zërii Kosovës në Diseldorf nxorr informata për shokët tan në Mushtisht,Ibrahim Shala… Pizha me shpejtësi shkoj në Mushtisht, Dobrushë …Ferizaj si i “dërguari” i GML Zëri i Kosovës për ti taku Grupet dhe për tju dhanë udhzime në realitet UDB-ja me shpeptësi veproj në Të gjitha pikat ku shkeli Pizha dhe burgosi 10-tra Aktivist por edhe Pizha ü burgos por Beogradi e kërko dhe quditrisht Pizha pas 2-3javësh ja mbrrini në Diseldorf shnosh e mir.
Aktiviteti i Udbashit tani të Gradum sepse fal punës se ti në Vjeshttë 1979 ü burgosen qindra Djem e vajza në gjith Ksovën (në llogaritnim në 2000 të burgosën deri në fund të vitit 1979) pra Oficeri Udbash Pizha tani duhej në perendim ta eliminoj Riza Salihun me shok. Pizha tentoj apo organizoj disa Atentate kundër Rizës por dështoj, Hysenin e përcull për Kosovë apo drejt në burg dhe për gjath vitin 1980 ü morr me shpifje spionazh mes Jusuf Gërvallës dhe Rizës e Emil Fazlis të Ballit Kombtar…. Në Nantor të 1980 gjat Exspozitë së Librit në Frankfurt u takum me shum shokë blejtëm Libra Të shumta isha i etshëm për dije dhe hargjova gjitha Frangat që i kisha fitu me punë si Murator në Zvicër por edhe porosita disa 100-ra tituj Të cilat erdhen në Prill të 1981. Pizha ishte aty me detyrë nga Pundhansi i vet sepse ky vetem kët punë ka dit me ba dhe vazhdonë ta baj edhe sot me shum mjeshtr dhe i pa pengum nga askush.
Unë dot kthehem te 1981, tani kur Unë kisha 4 grupe në Baden, Basel, Zürich dhe Fefikon/Rüti dhe kishim Kontakte Të fortan me OMLK në fillim me Hydajey Hysenin e ma von edhe Kadri Zekën me të cilët gjat vitit 1881 veprum të pa ndar ishte vit i lavdishëm si në Kosovë ashtu edhe në Perendim demostrum nëpër të gjtha qendrat e Europës. Ne Nëntor të 81-ës unë shkova përseri në Exspoziten e Librit në Frangfurt sëbashku me një mik Zviceranë Beat Scheffer dhe një shok nga Zheneva shkum me Veturën time por skishim rezervu Hotel dhe mbetem dy net me fjet në vetur… Në Ekspozit kësaj radhe ishte edhe Poeti jonë ma i preferuarie z. I.Kadare. Gjat ditës ü takum me Kadriun, Jusufi Rizën e shok të tjer, aty ishte si përher në detyr Pizha mirpo për qudi askush si fliste aij i fuste hundêt për të nuhat aty ktu por njerzit largoheshin prej ti edhe unë vetem një Tung i thash se tani nifeshim prej një viti por edhe nëpër Demostrata ku të shumtën ai ishte në krye të detyrës.
Riza ,Jusufi dhe Kadriu u dakordum që pas 15.12.81 të takohemi në Stutgar si kontakt e caktum Banesën e Mejdi Dakës në Sindelfingen sepse Mejdiu ishte afru shum me Jusufin dhe unë kisha besim te Mejdiu pasi isha nip Kabashi. Unë dhe Riza shkum nga data 16.12.81 deri 23.12.81 disa her te Daja Mejdi por Jusufi su lajmru as neve as Mejdiut edhe Kadriu duhej ti lajmrohet Jusufit por sido qoft takimi për një bashkim Grupesh dështoj Unë u nisa për Kosovë kurse Riza për Bremen ku edhe mbet deri me 18.01.1982 pasi u kërku me një Foto në gazet i akuzuar për vrasjen e vllazriv Gërvalla dhe Kadri Zekën në fantom foto isha i përshkrum edhe unë edhe pse me 25.12.1981 kisha kalu 10 orë në ndalje në Slloveni së bashku me Miftar Zeqirin edhe pse diten e vrasjes isha në shtëpin e patriotit Ideolugut Halil Alidema në Prishtin. Pizha(Ibrahim Kelmendi) jav organizoj vrasjen e Herojve të Kosovës por dështoj në kfalifikimin e vrasjes për qërim hesapesh në mes grupesh iredentiste të mërgatës.
Për të bamat e tjera gjat 30 viteve veprimtari Të Udbashit Patriot po flasin dhe dot flasin Të tjerët.
Kët shkrim e bëra me Telefon me drejtshkrim gjermanisht dhe ka shum und gabime.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Isuf Gervalla,,i thote dil perjashta  ti Ibrahim Kelmendi Empty Re: Isuf Gervalla,,i thote dil perjashta ti Ibrahim Kelmendi

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum