Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Ibrahim Kelmendi shkruan

 :: politika

Aller en bas

Ibrahim Kelmendi shkruan Empty Ibrahim Kelmendi shkruan

Message  Perparimi Lun 23 Juin - 18:35

17 novembre 2013
Haxhi Kuçi
17/11/2013 16:13
Haxhi Kuçi
Zotri Ibrahim Kelmendi,ju pershendesi,dhe me intereson puna e nje fare mesazhit qe ma ke que para disa viteve dhe pakes jemi pas shty,dhe nuk te pata bere pyetje pse?A ke kohe me fole?
Ibrahim Kelmendi
17/11/2013 16:14
Ibrahim Kelmendi
Jam goxha i zënë, për çfarë është fjala?
Haxhi Kuçi
17/11/2013 16:15
Haxhi Kuçi
Ka qen nje mesazh me titull ta nismi punen per pajtimin me serbin.
a po ju kujtohet,po bejme muhabet shtrut
mos u shqetsoni,se edhe une jam i zhgenjyer me kete popull
dhjete % jan malltretue nga serbet,e 90% nga shqiptaret
Mos u frigo nga une se nuk me ke armik.Nese deshiron folim,nese jo me thuaj dhe ja nisim tjeter muhabetit
Pse u koqite bre burr?Shliroju.
A deshironi me ua que ate mesazhe ?
Haxhi Kuçi
17/11/2013 16:29
Haxhi Kuçi

Pour votre sécurité, les éléments présents dans ce message ont été bloqués.
Afficher le contenu|Je fais confiance à ibrahim_kelmendi@yahoo.de. Toujours afficher le contenu.
Të nderuar Zonja e Zotërinj,
Të dashur Miq,

Po mbushën dhjetë ditë që kur bëmë publike nismën për pajtim të popullit shqiptar me popullin serb. Deri tani apelin e kësaj nisme e publikuan disa gazeta në Kosovë e në Republikën e Shqipërisë, ndërsa disa të tjera po vazhdojnë të hezitojnë që ta botojnë. Rëndom, gazetat dhe mediat elektronike nuk po praktikojnë të përgjigjën, për të shpjeguar arsyet e mosbotimit. Kurse në mediat e Perëndimit praktikohet përgjigje arsyetuese, edhe në letrat e çdo lexuesi.

Deri tani në mail-adresën kontaktuese për komunikim kanë ardhur tetë reagime refuzuese dhe qindra reagime përkrahëse. Pothuajse që të gjitha reagimet refuzuese janë nga shqiptarët në emigracion dhe atyre ju mungon arsyetimi konstruktiv.

Në bisedat gojore dhe në vizitat që u kemi bërë disa familjeve më eminente në Kosovë, nisma për pajtim me popullin serb është përkrahur. Sidomos thirrja për t’u kthyer refugjatët serbë në trojet e në shtëpitë e tyre në Kosovë është mirëkuptuar në mënyrë të theksuar.

Edhe pse për këtë nismë janë informuar me mijëra vetë, qoftë përmes të gazetave, qoftë përmes komunikimit elektronik, pjesa më e madhe e tyre po vazhdojnë të hezitojnë që të shprehin opinionet e tyre. Kurse opinionet e “anonimusëve” në forume debatimi në shumë faqe interneti nuk kemi ndërmend t’i vlerësojmë, pasi për këtë nismë kaq domethënëse, mendojmë, nuk ia vlen të vlerësohen opinionet e atyre që fshehin identitetin e tyre.

Edhe kësaj radhe, do ju lusnim të shprehni opinionet Tuaja. Njëherit, do lusnim ata që janë pro kësaj nisme kaq madhore, të prononcohen nëse janë të gatshëm për t’u angazhuar në mënyrë aktive në këtë mision. Për këtë arsye po ua dërgojmë prapë apelin tonë (edhe në gjuhë angleze), me shpresë se do shfaqni opinionet dhe gatishmërinë për t’u angazhuar që kjo nismë të hovëzohet në përmasat e dëshiruara.

Paraprakisht kërkojmë falje ndaj atyre që ndjehen të bezdisur që po ju drejtohemi më këtë letër dhe me apel të nismës sonë.

Me respekt e miqësisht

Ibrahim_kelmendi@yahoo.de

Mob.Tel.: 00377 44 151959
Haxhi Kuçi
17/11/2013 16:31
Haxhi Kuçi
a ja nisim tjeter muhabetit e po i harrojna keto mesazhe.
Ja edhe sa tjereve u ke dergue kete mesazhe
Haxhi Kuçi
17/11/2013 16:34
Haxhi Kuçi
De : Ibrahim Kelmendi (ibrahim_kelmendi@yahoo.de)
Envoyé : mer. 23/05/07 09:57
À : npistulli@yahoo.it; nradomirovic@yahoo.com; nspahiu@yahoo.com; nueu2000@yahoo.com; Nufri Leka (nufri@online.no); nuhi_pacarizi@yahoo.com; nurjet (nurajet.aj@sympatico.ca); nurijella@gmx.de; nurishahehulaj@hotmail.com; nveseli@infosistem.hr; nyc-l@alb-net.com; ibrahim Rugova (office_president@yahoo.com); office@radio21.net; Amerikë (olimpia112@aol.com); Oliver Jens Schmitt (oliver.schmitt@univie.ac.at); Olsi Jazexhi (olsi@rocketmail.com); online.redaktion@nzz.ch; Fazliu Adnan (orbitconsulting@hotmail.com); oseku@hotmail.com; owner-kcc-news@alb-net.com; p_isufi@yahoo.com; paccarizi@yahoo.com; pallekaj@yahoo.com; pandi@iamb.it; paridt@hotmail.com; pasquale renda (pasqualerenda@hotmail.com); paulin83@hotmail.com; pdk_pdk@hotmail.com; PDK (pdk-ch@bluewin.ch); peja-l@alb-net.com; permetaret@yahoogroups.com; BSH Përparimi (perparimi@bluewin.ch); hagi krasniqi (perparimi@hotmail.fr); peterplatzmann@aol.com; petraq@ufl.edu; petrit.skende@us.crl.com; Petrit Menaj (petritmenaj@hotmail.com); piro@publish.org.al; pirraku@hotmail.com; pirraku@yahoo.com; pirro_dr@yahoo.com; pishina-medi@hispeed.ch; P Kapllani/Canada (pkapllani@rogers.com); RTK (planifikimi@rtklive.com); Pavli Qesku (plmf16@hotmail.com); Marcia Poole (poolem@un.org); post@rtklive.com; Korrieri gazeta (posta@korrieri.com); postmaster@agimsulaj.com; pranvera_xhelo@hotmail.com
Ibrahim Kelmendi
17/11/2013 18:39
Ibrahim Kelmendi
Do më falësh, kisha shkuçje të lidhjes në internet. Jam në ambient ku w-lines nuk është aq funksional.
Nuk kam arsye të ngurrojë e të frikësohem nga 'muhabetet', por nuk kam kohë e enrgji të bjerrë kohën për tematika të konsumuara, në kohë hapësirë.
Shpreh mendimet, kritikat e (ç)vlerësimet Tua për të gjitha veprimtaritë, angazhimet e meinimet e mia, kur të më del kohë do t'u përgjigjem, patjetër.
Të falënderoj për mir(keq)kuptim.
Kalofsh mirë.
Haxhi Kuçi
17/11/2013 18:54
Haxhi Kuçi
Kjo eshte kryesorje qe mos me pase frige,edhe me dhene pergjigje te dereta,sepse si jemi dhe i kemi punet,ndryshe nuk mundemi me qen.Mos ta ndin per asgje i nderuar.
20 janvier
Haxhi Kuçi
20/01/2014 01:17
Haxhi Kuçi
Zotri Ibrahimi,ju lutemi a e njifni mire Reshat Badallen?Ky shume po i permend udbashat,dhe nepermjete ketyre listave ,po ja fute edhe atdhetareve.Shume ka nise edhe PDK me shajte,a me keta te PDK bene dafranga.Ky thote se ka qen me ju shok,ne formimin e uçk,a dini diçka te me tregoni per kete bizdar ?Nese nuk doni,eshte e drejta e juaja.Por edhe per Mehe Uken dhendrrin e ketij organet e larta serbe kan shkrue,kinse e kan leshue nga burgu me percjell Adem Jasharin,a dini diç me teper te me tregoni?Sinqerishte te mbete mes nesh.
Haxhi Kuçi
20/01/2014 01:28
Haxhi Kuçi
Ky deklaron se 500 mi marka ja ka dhene Hazer Susurit dedikuar per kosove.Kur dihet se Hazeri ka qen ne organet shteterore te jugosllavise!!!!!Ky deklaron se ka organizue demostrata ne zhur.Kurse mu me shpifet,se ata qe kane organizue demostrata jane te nxitur ne udba serbe.A je ka kuptoni?Pergjigju diçka ju lutem?
Haxhi Kuçi
20/01/2014 01:29
Haxhi Kuçi
nga
KY pizdar mua me shpifet me mesimet e Avdi Ibrahimt.
A po shkruan diçka ?O zotro
Me ke premtue para disa muajve se do me pergjigjesh,lexo ma larte shkrimet e tua,mos i gelltitni premtimet.
Haxhi Kuçi
20/01/2014 01:43
Haxhi Kuçi
sllogant e moqme e shkrimet e stilit te zbukurum morren fund......
....

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum