Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Xun Çetta ,i pergjigjet Haxhi Kuçit dhe popullit haptas.

 :: sport

Aller en bas

Xun Çetta ,i pergjigjet Haxhi Kuçit dhe popullit haptas. Empty Xun Çetta ,i pergjigjet Haxhi Kuçit dhe popullit haptas.

Message  Perparimi Ven 27 Juin - 15:17

Reply · Like · May 19 at 6:07pm

Xun Çetta ·  Top Commenter · SH:L:P-Prishtinë (Edukata Fizike)
Përshëndetje, pra tani edhe në publike Haxhi
Më i bërë ca pyetje në mesazh privat, pa me njohur dhe pa të njohur mirë se kush je e lere më ta njoh karakterin që ke. Kjo nuk është fyrje siq po mendoje se fyhet njeriu kaq leht! kjo çfarë na ndodhi është një realitet e jo se po të fyej... Ne dy, as nuk njihemi e as që jemi dëghuar ndonjëherë më parë përjashtuar mesazh pergjigjën të cilën naivisht por me sinqeritet ta bëra dje.
Më the se Azizi po thotë këtë e këtë, unë nuk ja marr te drejten atij ta vlerëson gjithë çfarë unë kam zbardhur në librin tim. As nuk i hidherohem për gjithë çfarë mendon Azizi apo lexues tjer. Libri del po për këtë qellim, vlersimet nuk ndalohen, ato jan të lira. Nuk mund te them se Azizi nuk ka qenë pjesëmarres në demonstrata nese me foto dokumentar arkivi, del se ka qen. Azizi nuk ka qen organizator as i 11 marsit e as i ndonjë date tjeter ku aj ka qen pjesëmarrës. Azizi për këtë qendrim nuk më është ndier i prekun apo i hidhëruar, pse tani ty po te hyn në punë kjo pse Azizi nuk paska qen organizator i 11 marsit ?
Pa e zgjatur më shumë, ju lutëm i nderuar Haxhi, mos lako emrin tim në asnjë moment e lere më në këto forma të shkëputura. Thot një fjalë e popullit : ( Hallal njëherë, po edhe heren e dytë disi, të tretën nuk ja fali vetës as ty).
Haxhi, hallal të qoftë hera e parë e keqperdorimit të sinqeritetit tim pa te njohur as ditur se kush je, hallal edhe gabimi i dytë tani kur po merrem më këtë pergjigje, lëshimi i tret nëse e bëj,kur hallal ty as mu.
Më kaq e përfundoj në publike dhe nuk dua as pergjigje ngase nuk shtrova pytje pikërisht që ta konsideroj të mbyllur këtë marifet.
Miqësisht Xuni
Reply · Like · May 19 at 6:49pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Xun Çetta I nderuari Xun,falimenderit qe boterisht para popullit shqiptar e tregon nje te vertete te hidhure.As une kurr nuk ju kam njohur juve,pos une ju pata bere pyetje qe te njoftohet populli shqiptar se kush po genjene.Dhe kush eshte hajdut i mundit te tjereve,sidomos te atdhetarizmit.Nuk mendoje se diçka kam shtue nga bisedat qe kemi shkembye ne mes vedi.As qe mendoj diç qe te jam kundra jush.E drejta e juaja eshte qe ta shkruani te verteten e juaj dhe mundin qe e keni dhene ne te miren e popullit shqiptar.Te thuhet nje e vertete para mases haptas e di qe eshte e hidhure,por une mendoje se nuk eshte tradheti kur thuhet e verteta.Qellimi im qendrone ne ate qe historia duhet te rishkruhet ashtu siq kane rrjedhur gjerat e jo mundin e dikujt tjeret ta pervetsojne per vete.Keto pervetsime i kane bere dhe po i bejne agatet e shkaut me metodat e tyre profesionale,te mesuar nga shkollat e Komrovcit.Mjaftone keto thenjet e juaja qe populli shqiptar te njoftohet me realitetin.Sajperket Reshatave e Avdiosave dhe Azizovskave le te na etiketojne sa te deshirojne,qellimi eshte qe lokomotiva te shkone ne destinacionin e duhure.Po ju vjen fundi tradhetareve kjo eshte ma me randesi te madhe ne favor te shqiptareve.Paska hala shqiptar te vertete qe nuk i frigohen se vertetes.Neqoftese diç ju kam lendue sadopakes kerkoje ndjese publikisht,dhe nese ka nevoje qe diç te shlyeje me trego se do e beje menjeherit.Kryesorja eshte qe ketyre lagojve nuk duhet tju nenshtrohemi se na shohin shpinen tjeret si te roberuar ndaj tradhetareve siq jane keta zgarenje te serbise.Dhe qe mundohet me çdo kushte me ane te shkrimeve te tyre te na njullosin atdhetarizmin tone qe e kemi dhene pa kurrefare interesi personal,pos per te miren e popullit shqiptar.Ketyre po u djege zuza pse une paskam qen nismetar kryesor i demostratave te 11 marsit te vitit 1981.Por edhe ne vititn 1968 mbas Osman Geges ne suhareke para ures se madhe jam ky si nje i ri 13 vjeqr qe e barta flamurin kuq e zi.Ndoshta edhe ne kete moshe serbet me pasken shti qe ta barti falmurin shqiptar.Edhe ne mars te vitit 1971 ne sutjeske kur nga serbet e mbrojta flamurin nga serbet,dhe duke i rrahur serbet dhe sidomos Nikolla Lubiqiqin me dru,sipas Reshat zagarit serbet me paskan shti qe ti rrahi si magarenje dhe Fadil Hoxha dhe Ymer Gashi dhe R.Bytyqi eprori i Avdi Ibrahimit me shpallen tradhetar te JUGOSLLAVISE.Edhe me kalle tankese serbet me paskan shti apapaaaa.Edhe mu kacafyt me helikopter e me shpetue shqiptar ,serbet me paskan shti .Shpetimtari eshte Dervish Gashi nga suhareka.Edhe me sopat mi dale kerrit te policise serbe dhe me nxjerr nga kerri shqiptarin ,me paskan shti serbet.Deshmitar eshte Sinan Bid Kuqi dhe djemt e vajzat e tija dhe Aziz Shala.Per helikopter deshmitar eshte ministri Xhemajli Shala.Edhe me shti OSCEN me lajmrue NATON qe ta bombardojne serbin serbet sipas Reshatit me paskan shtie.Ketyre truri ua kape mbrapeshte me formen sofiste qe te drejtin te shendrrojne ne te keq apo si njeri te serbise,sepse vete kane qen dreqi i serbise e une as baben as babgjyshin jo kurr argat te serbeve.Kur serbet e sopise e kishin rrahur shokun e babes Veli Gashin mbas luftes se dye boterore ua ka shti bomben per ogjaku serbeve dhe i ka shkatrrue.Veli Gashiqe ky ne vitin 1968 bashk me djemt e tij e mbronin flamurin qe mos ta perlosin serbet dhe argatet e tyre..Gjate luftes se fundit kam prue ndihma ne suhareke deshmitar eshte vete Malush Berisha inspektor ne suhareke dhe Selajdin Fazliu nje atdhetar i pathyer.Ndihma edhe na Malisheve kam prue ne korrik te vitit 1998.Deshmitar jane Pompa e paqarizeve ne dragobil nje djalosh i ri qe punonte ateherit aty dhe deshmitar tjeter disa te uçkes dhe Tahir Ulluri.Ne lufte nuk me morren shkaku i Avdi Ibrahimit,deshmitar eshte vete Fatmir Lima,Sami Kuqi,Bajram Bekteshi,Xije Shala e te tjere.e tjere.Dhe si shkak tjeter ishte ku me thane se ty me te marr me luftue qysh je i tremt na shtine me dhune ne front e mos me te ndegjue na vrasish.Deshmitar eshte;Fadil Suka,M.Kuqi,Aziz Morina nga Reshatani,Afrim Morina, e shume te tjere.Me Avdi Ibrahimin gjere ne fund te dhjetorit te vitit 1998 kemi bere shoqeri,dhe si ka mundesi qe une te shetisi Arganin me Taxi ?Ata dite qe e vrajten Sadri Kryeziun,se pari antaret e familjeve te uçk es i kam largue nga suhareka e strehue ka kane deshiruar dhe ne mbremje kam shkue ne Marali dhe kam ndejtur gjere ne fund te Korrikut kur u sulmue Malisheve dhe kemi shkue ne Pagarushe.Ne Pagarush prezent ka qen Blerim Kuqi nje komandant dhe aty e dhesh nje interviste para BIBISIS qe te nderhyne NATOJA qe ta parandaloj gjenocidin serboqetnik,ndaj popullit te strehuar e te stermbushur.I kam lajrue ne OKB e ne Gjygjin e Hages te gjitha keto shpifje qe mi bene Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimi ,por keta me thane se te gjithe shqiptaret jane shpifesa dhe etiketojne njerezit pa argumente.Te gjitha keto biseda i kam te inqizuara.Se çka me kane thene keto organe te larta boterore,mire nuk eshte per shqiptar.Zoti i shpetofte te merituarit qe e ndjekin rrugen e PERENDISE.
Reply · Like · May 20 at 6:46pm

Xun Çetta ·  Top Commenter · SH:L:P-Prishtinë (Edukata Fizike)
Nëse neser vritësh, unë nuk jam ai i cili brengosem për vrasjën tuaj. Fjala e matur dhe e sinqert, ose plimbi e ndal të keqën dhe ata që shumëzojn të keqiat. Më mua mos u merr ngase tek tani po filloj e merrem me krejt çfarë më ndodhi.
Reply · Like · May 21 at 12:46am

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum